Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6901) Skynet258 válasza Galahed (#6900) üzenetére


Skynet258
veterán

Egyelőre hatalmas kereslet van rá, és bár valóban nem áll túl sok alkatrészből, hülyék lesznek árat csökkenteni, amíg ennyire veszik az emberek. Az általad mondott SSD változat is biztos kijön, de tudod, ez olyan, mint amikor valaki mindíg a következő generációs videókártyára vár, mert az jobb lesz, és olcsóbb... de még 2 év múlva is geeforce 2-vel tolja, mert mindíg csak vár. Jó kis cucc ez, 33k-t szerintem megér, az más kérdés, hogy 60-at elvből nem adnék a kizsákmányoló magyar boltosnak, mikor más országban jóval olcsóbb.
De ez más történet ;)

https://geekpulse.hu

(#6902) Palika71 válasza Galahed (#6900) üzenetére


Palika71
őstag

Az ember kizárólag azért dönthetne úgy, hogy ezt vegye, mert ez megbírkózik az .mkv-val. Csak ebben különbözik az elődöktől. Ha az ember meg is akarj tartani a hosszas küzdelem árán beszerzett HD filmjeit, akkor nem árt egy 500GB körüli tároló. Amikorra az 500GB -os SSD az 500GB -os HDD mai árát eléri, már nem az .mkv -t fogjuk használni.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6903) muveszur válasza Palika71 (#6902) üzenetére


muveszur
addikt

Van benne igazság... Engem nagyon nem zavar a hdd, nincs vele semmi gond. mégegy kérdés felmerült bennem, hogy mennyivel jobb a média része, mint a ps3 +Megabox(béta) megoldás. ugyh egyenlőre sztem érdemes várni egy kicsit...

[ Szerkesztve ]

(#6904) Lacix29 válasza Rick4 (#6887) üzenetére


Lacix29
őstag

akkor vedd meg az usából, ott csak 33K az ára átszámolva

Dobd meg az itteni 20%-os Áfával és már is 40e Ft-nál vagy.
Persze az még mindíg sokkal olcsóbb mint amennyiért az itteni forgalmazó kínálja. (60 e)
Az már tényleg p..átlan haszon.

(#6905) Lacix29 válasza muveszur (#6903) üzenetére


Lacix29
őstag


Megaboxra én is kiváncsi leszek, majd ha kész lesz. Elvileg a spanyol oldaluk szerint nagyon dolgoznak rajta.
Vannak kétségeim, mert a nagyfelbontású videó lejátszás ps3 linuxon úgy tudom még döcögős mivel a GPU ezen irányú képességeit nem lehet használn. Ugyanakkor a 7 szinergikus magban óriási teljesítmény lapul, ami szerintem ehhez a feladathoz elég kell hogy legyen.

(#6906) muveszur válasza Lacix29 (#6904) üzenetére


muveszur
addikt

Tegyük fel h megrendelem. Akkor 33k + 20%os áfa...Postakölcség, vám és egyéb költségek vannak?

(#6907) Rick4 válasza Lacix29 (#6904) üzenetére


Rick4
félisten

gondolom érkezik havi 2-3 csomagod kintről, hogy ezt így mereven rámondod, hogy 20% áfa....akkor már nem kellene kifelejtened a vámot sem, ugye? egyrészt nem kinti cég fogja küldeni, hanem a haver "ajándékoz meg" engem vele, másrészt az egész cucc dobozzal max 1.5 kg, (szándékosan nem kilót írok, hogy a gyengébbek is megértsék :DDD ) és a gyakorlat azt mutatja, hogy ilyesmivel nem foglalkoznak a vámolásnál..de mindenre van megoldás..csak ismerni kell a kiskapukat.. ;) teljesen mindegy, mit nézel, szinte minden olcsóbb odakint, mert mire ideér, már 5-6 cég keresett rajta, ezért lesz szinte mindenből dupla ár. egy ilyen csomag itt van 3-5 nap alatt, és 6K-nál több a posta sem lesz..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6908) muveszur válasza Rick4 (#6907) üzenetére


muveszur
addikt

Akkor érdemes az usa-ból rendelni(33k+ 6k+ 20% Áfa =42 jó magyar forint) :))

(#6909) Rick4 válasza muveszur (#6908) üzenetére


Rick4
félisten

mondom, ha ismerős küldi, akkor rendszerint nincs rá 20% se, meg vám se..... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6910) Cifu válasza N4r4ncs (#6866) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nagyon. Ár/értékben nagyon jó kis TV az LG LF65/75 széria. Ami hátránya, az a feketéjének a mélysége, de ezt leszámítva én nagyon elégedett voltam vele.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6911) Cifu válasza peterqe (#6870) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem hiszem, hiszen mindkét kijelző normális eszköz, probléma ilyen téren nem lehet vele. Érdekes jelenség, drivercsere, teljes dirvertisztogatás, stb. amit megpróbálnék.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6912) Cifu válasza Adolfka_ (#6879) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gratula az új TV-dhez, és köszönjük a beszámolót! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6913) muveszur válasza Rick4 (#6909) üzenetére


muveszur
addikt

Bárcsak lenne amerikai nagybácsim :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6914) Cifu válasza Grande Ale (#6880) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én csak azt bánom, hogy kényszerűségből 1080i-nél maradtak. A HD Ready készülékek többsége ugye nem tudja fogadni az 1080p-t. :S

Annak azért örülök, hogy nem 720p mellett döntöttek. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6915) >>>W!nman*


>>>W!nman*
tag

Sziasztok!

TV-t szeretnék vásárolni és olvasgattam már jó pár oldalt a fórumból és ezek alapján nekem az jött le, hogy: LG, Samsung, Panasonic? amit többen használnak és meg vannak elégedve velük...
Én főleg tvzésre használnám, de persze géppel össze lenne kötve (mostani vgam: svideo ki+dvi ki, de tervben van új gép is...), uh persze menne néha a dvdzés...
A szoba ahova kerülne nem túl nagy... kb. 3-4méterről sasolnám a tvt. Én úgy gondoltam h egy 32" bőven elég lenne, és azok már egész jó tulajdonságokkal rendelkezne, nem úgy mint a kisebb tvk sajnos...:S És a kényes rész... 100-150k-t tudnék rákölteni...
Szerintetek hol érdemes tvt vásárolni? Ahol esetleges garanciánál sincs para...
Légyszi segítetek! Köszi előre is;)

(#6916) Cifu válasza >>>W!nman* (#6915) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ebből a keretből a két "sláger", az LG 32LC41/LC51 illetve a Samsung LE-32R8x jöhet szóba. Ha számítógéppel van összekötve, akkor az S-Video-t felejteni kell, legalább VGA vagy DVI-HDMI kábel.

Ami a képátlót illeti, ott nem akarlak elkeseríteni, de 3-4 méterről még a 40"-ot is kicsinek látom én sokszor. ^^

Az LG-ről és a Samuról elég sokat írtunk a topicban, bal oldalt felül topickereső, írd be hogy LC41, LC51 ill. LE-32R81 / LE-32R82 / R83, stb. (az R81-R84 külcsínyben különbözik, nincs DVB-T tuner, R85-R88 ugyanez, csak DVB-T tunerrel).

Hogy hol érdemes vásárolni, az összetett kérdés. Ha a gari számít, akkor "normális" boltokban, Auchan, ElectroWorld, MediaMarkt, Saturn (nekem ezekkel van tapasztalatom, egy-két egyedi esettől eltekintve problémamentes, bár az MM-ben pl. hibás TV-nél simán azt mondták, hogy vigye be a delikvens a TV-jét, holott elvileg ilyen súlyú terméknél már nekik kellene...). Itt az ár a kínosabb kérdés, néha ki lehet fogni akciókat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6917) >>>W!nman* válasza Cifu (#6916) üzenetére


>>>W!nman*
tag

Pont a LG 32/LC51 -el szemeztem múltkor auchanban;) Egyébként az lc41,lc51 és az lc52 között mik a különbségek? 51 és 52 között +15ezer árban 52 javára, de különben? A többit pedig átnézem, köcce a válaszod;)

(#6918) Kiskutya válasza Cifu (#6916) üzenetére


Kiskutya
veterán

ha eddig 21" tv-t nezett akkor szinte oriasi lesz a 32":)

hmm...

(#6919) muveszur válasza Kiskutya (#6918) üzenetére


muveszur
addikt

Hát igen...már megszoktam a 37" tv-t tegnap bemegyek a boltba, és kicsinek tünt...1.2millás lcd mellett(ha jól tom 50" lehetett) :))

(#6920) cocoo válasza >>>W!nman* (#6915) üzenetére


cocoo
tag

webbboltok közül saját tapasztalat alapján merem ajánlani figyelmedbe:
[link]
[link]
[link]
ezekben az eredeti gyári garanciát kapod meg

amit kerülni kell:
[link]
[link]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6921) footy válasza muveszur (#6906) üzenetére


footy
addikt

Áfa nem valószínű, hogy rámegy, mert a külföldi oldalon sem írják.
Abban az esetben ha a dobozra rá van írva hogy "Gift" akkor pedig itt sem fogják vámkezelni.

(#6922) wariror


wariror
tag

Üdv!
Pár napja boldog tulaja lettem egy Samu 40F86-nak. :DDD :DD
Namost amit eddig tapasztaltam: pc-vel valo
hdmi-s összekötése minden probléma mentesen zajlott
tökéletesen kezeli 800-600-tol az 1920-1080-ig!
Szerintem a sima analog adást is elég jol kezeli.
Vannak azért pici hibák is mit azt már Cifu kolega is
mondta a menüje az CSIGA lassu,
amit 1 felsö kategoriás tévénél az ember már elvárná hogy gyors legyen :(
Meg sajna a tükrözödés is ami kissé zavaro lehet, de mindezt leszámitva
1 TÖKÉLETES széria. Én legalább is naon megvagyok vele elégedve :))
Ja és a hátulján ott figyel az "S" betü :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6923) einstein válasza Cifu (#6855) üzenetére


einstein
senior tag

Különben a felbontás ilyen mértékű emelésének van valami haszna?
Úgy értem, már a full HD is majdnem tökéletes képet ad.
Egy normál nappaliba való tv-n 5x akkora felbontást úgy se adna képminőség-javulást, hisz már nem is látjuk a különbséget.

(#6924) Cifu válasza wariror (#6922) üzenetére


Cifu
nagyúr

Grat az új TV-dhez. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6925) Cifu válasza einstein (#6923) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyfelől igen, másfelől nem igazán. :)

Szóval igen, a felbontás emelésének több előnye is van. Az első és legfontosabb, hogy valahogy egységesíteni kellene a mozi és TV digitális szolgáltatást. A 16:9-es képarány is erre szolgál, de szerintem lassan (10-20 év múlva) ez is át fog menni a szabvány mozi 2.40:1-be. A mozikban viszont az 1080p felbontás még vicc kategóriának is gyenge. Viszont. Az extrém felbontás igénye ott is megvan, hogy egyre nagyobb TV-k lesznek elérhetőek az otthoni video és TV nézéshez. Gyerekkoromban egy 51cm-es TV óriási volt, pedig alig 20 éve volt. Ma egy 32" TV átlagos, de ez is kúszik fel, lassan már inkább a 40"/42" tekinthető az átlagosnak. A felső határ is csúszik fel, 10 éve az 50" még kisebbfajta csoda volt, ma már szinte minden komolyabb gyártónak van ekkora TV-je. Ilyen szinten pedig lassan már a projektoros házimozi konkurenciája kezd lenni. Itt van a másik probléma, miszerint ekkora TV-ket mozgatni, telepíteni már bizony nem egyszerű. Az OLED és hasonló technológiákkal megvalósítható lesz az összehajtogatható (nem vicc) vagy összegönyölhető kijelző. Képzelj el valami olyasmit, mint egy tapéta vagy faliszőnyeg. Az egyik fal egészében kijelző, TV lehet (az Emlékmás c. swarci film beugrik valakinek? :)). A kijelzők növekedése viszont magával hozza a felbontás problémáját is. Hiába alig látni a különbséget egy 42" HD és FullHD TV között 2 méternél messzebbről, de 50" vagy 70" esetén már 3-4 méterről is látható lesz. Itt pedig jön már a következő lépés, mi lesz mondjuk egy 4x2.25m-es (4.58m-es, ~180"-es képátlójú) kijelző esetén?

A korai "lapos" TV-k egyik fő problémája az volt, hogy hiába volt 1 méteres kijelző, ha volt hozzá egy NTSC vagy PAL felbontású adás, mert nincs más.

Viszont ha eddig eljutottunk, akkor egy apróságot még hozzá kellene tenni: a felbontás emelésén túl sajnos kissé elfeledkeznek arról, hogy a képkockák számát emeljék. A mozifilmek még ma is 24 képkocka / másodperc átlagsebességgel készülnek, ami egy moziban még általában elégséges (bár ott sem mindig), de otthon ülve már sokszor kevés. Itt jön a képbe a 100/120Hz-es TV-k esete, de két valós képkocka közé mesterségesen létrehozni további 2-4 képkockát még mindig nem nyújt az otthoni szinten elérhető eszközökkel 100%-osan tökéletes megoldást. Viszont mondjuk 60fps-el filmet készíteni annyit tesz, hogy 4x annyi nyersanyag, illetve digitális rögzítésnél 4x annyi tárhelyet igényel (CGI filmeknél ill. CGI effekteknél pedig 4x annyi kiszámolandó képkockát). Sajnos ilyen téren nem valószinű, hogy csodák jönnek, pedig ezt az oldalt sem kellene elhanyagolni... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6926) cocoo


cocoo
tag

bocs de ezt offolom

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6927) einstein válasza Cifu (#6925) üzenetére


einstein
senior tag

Ok. Egy szobát betöltő tévénél az 1080p felbontás már kevés lehet. :) Sőt lehet hogy egy 50" -nál nagyobb tv-n is elférne nagyobb. A kérdés csupán, hogy érdemes lesz e ekkorában nézni filmet, hisz ezt a képet már be se látja az ember.
Másik, ha jól rémlik abban a cikkben valami olyan hihetetlenül nagy felbontásról volt szó, ami talán még egy falat betöltő tv-hez is sok lenne :). De egy 50"-hoz biztosan.

(#6928) PPeter


PPeter
addikt

Kár spekulálni az 1080p-nél nagyobb felbontású kommersz TV-s eszközökön és műsorszóráson. Sokan azt hiszik, hogy a HD egy újszerű dolog, ami gyorsan jön és majd gyorsan megy is. Egyrészt a HD csak kommersz szinten új dolog, a profi világban nem most kezdték alkalmazni. Másrészt a HD-nál nagyobb felbontást a digital intermedia process során (amikor analóg filmről digitalizálnak be anyagot 2K vagy 4K felbontásba), digitális utómunkákhoz, valamint speciális célokra használnak, de boradcast szinten már az 1080 soros, 60 kockás propgresszív kép is álomszerű, amit jó, ha egy évtizeden belül elérnek majd egy-két szerencsés helyen.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6929) bobomacleod


bobomacleod
csendes tag

üdv mindenkinek!
Sikerült megoldani a múltkori problémám de lett még egy.Ha valaki tud lécci segítsen:

Van egy Acer laptopom, vista home premiummal.Összekötöm vga-kábelt használva egy hd readys lcd tv-vel.A gond az hogy az Fn+F5 gyorsbillentyű használatával át tudom állítani hogy mindkét monitoron lássam a képet.Viszont ha csak a külső képernyőt választom akkor a tvém elkékül és kiirja hogy nem támogatott üzemmód.Pedig már próbáltam mindent.A felbontást is úgy állitottam hogy a tv birja.(1280x768) és még se jó.A pláne az hogy egyszer már sikerült megcsinálnom-nemtom hogyan de sikerült.De most megint nem megy.Kérem aki tud valami okosságot segítsen.

(#6930) Cifu válasza einstein (#6927) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kérdés csupán, hogy érdemes lesz e ekkorában nézni filmet, hisz ezt a képet már be se látja az ember.

Ülj be egy moziba, és nézd meg, hogy a látótered mekkora részét tölti ki a vászon (kétlem, hogy a "be sem látja" itt szóba kerülhet, hacsak nem IMAX moziba huppantál be :))). Utána úlj le a nappalidban, normális nézési távolságban a TV-dtől, és nézd meg, hogy mekkora kijelzőre lenne szükséged, hogy a moziban látott látómező-kitöltést elérd. Meg fogsz lepődni...

3 méteres nézési távolságnál, projektoros házimozinál a két méter széles vászon éppen ideális volt például. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6931) tam@s válasza bobomacleod (#6929) üzenetére


tam@s
tag

HA VGA-n kötöd össze, akkor számít a frissítés is. Próbáld meg 60 Hz-en.
Nem lenne jobb az 1360×768 az 1280 helyett?

(#6932) Cifu válasza PPeter (#6928) üzenetére


Cifu
nagyúr

...de boradcast szinten már az 1080 soros, 60 kockás propgresszív kép is álomszerű, amit jó, ha egy évtizeden belül elérnek majd egy-két szerencsés helyen.

1080p30-as már van, 1080i60 meg bőven van. BTW sok csatorna esetében nincs értelme 1080p60-ban adni, pl. mozicsatornák, ugyanis a forrásanyagok úgysem 60fps-esesek, hanem 24p-sek általában.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6933) cocoo válasza einstein (#6927) üzenetére


cocoo
tag

ráadásként ne ragadj le a mai tévéknél. Képzeld el, hogy egy az egész falnyi képernyőn beállíthatod, hogy a tvadás pl. 50 colban jelenjen meg (azaz a felületen magad kedvére állíthatod be az aktív és az inaktív részt), de ha nem használod akkor az egész átvált egy tájképre, mint a régi tapétákon, csak ez interaktív (madarak szálnak, stb.).

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6934) PPeter válasza Cifu (#6932) üzenetére


PPeter
addikt

Nyilván ehhez az is kell, hogy 60 fps-ben vegyék fel az anyagot, ami egy sportközvetítésnél jöhet jól például. Nem véletlenül favorizálják az 1080i-t a televíziós műsorok felvételéhez és közvetítéséhez, adásához, 1080i-ben folyamatosabb a kép, mint felannyi progresszív képkockán. Az USA-ban a 1080p60 a (nagyon) távoli cél, mint írtam.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6935) bobomacleod válasza tam@s (#6931) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

60hz-re van állítva az 1-es és a 2-es monitor is.Amúgy ha csak a külső monitprt akarom ,az is az 1-es monitor lesz?lehet hogy most ez egy hülye kérdés volt.:-)

Próbáltam 1360x768-ra állítani de az se jó.Egyszerűen nem értem.A régi xp-s laptopomat rákötöttem ,csak átállítottam a felbontást oszt jó is volt.itt meg nem jó.

(#6936) Roller75


Roller75
csendes tag

Szasztok.... Segítsetek már... a problémám, még mindig nem oldódott meg. Tehát: összekötöm az ASUS EN8800GT videokártyámat egy Samsung LCD-vel /DVI-HDMI/ átalakító kábellel. A kép tökéletes, a kábel is jó. A hangot természetesen külön viszem oda a hangkártyából egy JACK-RCA átalakítóval, a TV-én külön erre a célra létrehozott HDMI2-RCA bemenetre. Hang nincs, jobban mondva csak egy darabig, amíg a Windows teljesen fel nem épül. Erre úgy jöttem rá, hogy a PC-től független hangbemenettel láttam el a TV-t és amíg a Windows betöltési képernyő volt addig szólt a fals jel. Mivel a TV bemenetválasztója automata, nem tudom állítani, hogy honnan várja az audio jelet. Arra gondolok, hogy a videokártyából csak kijön valami hangjel /vagy legalább is amit a TV hangjelnek értelmez, mert elméletileg a DVI csatiból nem jöhet hangjel./ és ezért a TV onnan várja a hangot, de mivel valós jel nincs rajta, nem is szól.
Kérdés: hogy lehetne megszüntetni ezt a jelet, akár a kábel tűinek levágásával, vagy a Videokártya beállításaival, esetleg bármilyen egyéb módon. Minden megoldás érdekel.
A fórumokon, már több helyen találkoztam ezzel a témával, de választ nem találtam rá. A tv-t is kicseréltem már, a kábelt is. Köszönöm.

(#6937) footy válasza Roller75 (#6936) üzenetére


footy
addikt

D-sub kábellel összekötve is ugyanezt a jelenséget produkálja?

(#6938) Produkció


Produkció
senior tag

pár héten belül vennék lcd tvt és lenne pár kérdésem, 2 fontos szempont ami döntőre visz, az 1. az hogy full hd vs hd ready, mennyire érezhető a különbség a kép minőségébe? vagy ez csak full hd-s film nézése közbe ütközik ki? árban 50k van a 3 tv között ami kiszemeltem, és 12cm:D...142ért lenne 82es samsung, 175ért 94es samsung mind2 hd ready, és 224ért 94cm-s lg full hd. Mind a 3ba van dvb-t, külsőre mind a 3 szép. A 2.szempont a távolság, mivel a szobámba kb 5méterre lesz az ágytól a tv, így a 82cm kevés lenne? mennyi az ajánlott távolság a 2 képátlóhoz? valahol régen olvastam hogy a 94cmhez 4-5métert ajánlanak....köszi a reagálásokat. :R

[ Szerkesztve ]

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6939) Roller75 válasza footy (#6937) üzenetére


Roller75
csendes tag

Úgy oké, de én HDMI-n akarom összekötni.+hangal. A d-sub bemenetem már foglalja egy másik PC.

(#6940) Rlaci válasza Produkció (#6938) üzenetére


Rlaci
csendes tag

Én is kb 4,5-5 méterről nézem a TV-t. Szerintem mindenképp a 94 cm-est válaszd. A 82 cm-es ilyen távolságból már nem tűnik nagynak. Ha ilyen messziről nézed, akkor a Full HD-nak nincs értelme, inkább költsd a pénzt nagyobb méretűre. Esetleg nézz körül a 100 cm-esek között.

(#6941) tam@s válasza bobomacleod (#6935) üzenetére


tam@s
tag

Csak tippelni tudok...
A Régi XP-s laptopod milyen felbontásban metnt? 1360*768?
Szerintem próbáld meg mindenképpen úgy, hogy csak az LCD-tv van rákötve, ez itt a fórumon többeknek bejött.
"fn+F5" nem konfigurálható? Nincs neki egy konfigmenüje? Lehet, hogy ott van valamilyen nem-támogatott felbontás beállítva :F

(#6942) Rick4 válasza bobomacleod (#6935) üzenetére


Rick4
félisten

az én notim (IBM Thinkpad) olyan, hogy ha külső monitort dugok rá indítás előtt, és azzal indítok, automatikusan oda adja a képet, a saját kijelzője ilyenkor sötét marad..így nem megy? meg gondolom célszerű lenne egy drivert is feltenni a tévéhez, hogy a noti tudja, milyen felbontást nyomjon neki, ne csak P&P monitor legyen..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6943) ISZOLE válasza Produkció (#6938) üzenetére


ISZOLE
senior tag

HD ready<>Full HD: Nézd meg milyen anyaggal tudod etetni most és a jövőben. A TV adások 1080i-ben fognak jönni azt meg szokták tudni a HD ready-sek is.
Méret: Nekem karácsony óta 40 colosom van és hasonló távolságból nézem, semmi baj nincs a méretével, nagyon mérges lennék ha kisebbet vettem volna.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#6944) Anyád911 válasza Produkció (#6938) üzenetére


Anyád911
tag

Én a 82-es LCD-t szűk 1 méterről használom monitorként, a 42-es plazmám 3,5-ről éppen jó, szerintem a 4-5 méterhez legalább 50-es képátló lenne ideális. Esetleg ha közelebb toljátok a kanapét...akkor a 37-es elég (kicsi) lehet

(#6945) bobomacleod válasza tam@s (#6941) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

a régi laptop csak 1024x768-at tudott.Hogy érted hogy csak az lcd tv van rákötve?mert csak az van rákötve.:-) ;)

(#6946) bobomacleod válasza Rick4 (#6942) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

megpróbálom.De az érdekes az hogy 2 hete miért jött össze? gond nélkül működött de sajna nem emlékszem hogy mit állítottam mert amit lehetett azt elnyomkodtam :B .Most meg hozzá se nyúltam a beállításokhoz és nem műxik.
Drivert feltenni a tv-hez?ez nekem új de megpróbálom

(#6947) Rick4 válasza bobomacleod (#6946) üzenetére


Rick4
félisten

olyan nincs, hogy egy laptop max. 1024X768-at tudna. még egy S3-as VGA is tudja a 2048x1536-ot, max a driverben nincs elvéve a pipa a "monitor által meg nem jeleníthető üzemmódok elrejtése" elől, és a saját lcd drivere van csak feltéve, emiatt nyilván 1024-nél nem fog nagyobbat engedélyezni...vedd el a pipát, és mindjárt feljebb tudod venni a felbontást. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6948) BlaBla2 válasza bobomacleod (#6945) üzenetére


BlaBla2
tag

Mit nem értesz?
Lehúzod a noti kijelzőjét, mielőtt bekapcsolod.
:))
Egyébként hiába dugsz rá akár full hd-t is, amíg plugandplay moncsinak látja, addig nem lesz nagyobb felbontásod, mint a saját kijelzőé.(hiába veszed el a pipát!)

a bátrak félnek a legőszintébben

(#6949) tam@s válasza bobomacleod (#6945) üzenetére


tam@s
tag

Bocs, elfelejtettem, hogy noti...

Sok LCD ismeri az 1024×768-at, (nyújtva), esetleg tippként próbáld meg ezzel, 60Hz-en, vag 75-ön.
Nincs user manualja a TV-nek?
Milyen típusú?

(#6950) footy válasza Roller75 (#6939) üzenetére


footy
addikt

A HDMI-t nem nagyon vágom, ott nem kell valami szoftveresen engedélyezni a driverben?
Csak 1 D-sub van a TV-n? Komponens bemenet?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.