Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6351) cucu001 válasza Rick4 (#6350) üzenetére


cucu001
csendes tag

Ne lepődjél te semmin se,te olyan okos fiú vagy,hogy mindenre frappánsan válaszolsz.
Maradj nyugton és töltsd itt az időd és adj jó szakmai tanácsokat és legyen szép a napod.
Már egyszer megköszöntem a válaszod,most utoljára még egyszer megteszem.
Köszönöm szépen!

Azt hiszem semmi kötözködő megjegyzés nem ment tőlem.

(#6352) Rick4 válasza cucu001 (#6351) üzenetére


Rick4
félisten

nem, nincs gond, csak a cocoo-s dolgot nem értem miért fűzted bele. tényleg nem emlékeztem, hogy akkor egyszer átkonvertéltam....asszem a winavi 8.0-s konverterrel csináltam, de nem volt jó az eredmény, kár nekiezdeni..próbáld meg nyugodtan, de nem lesz értelme..talán egy hd divix még esetleg, de a dvdlejátszó úgyis csak PAL-ban ynomja a tévére, szal megint nem lesz értelme..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6353) KicsiPo válasza mutyi (#6348) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

Szia!

Itt egy fórum ami a Samsungnak ezzel a szériájával foglalkozik. Konzolokhoz találhatsz jó beállításokat, de a többit is érdemes átnézni.
http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=513376

(#6354) anonimusz válasza mutyi (#6348) üzenetére


anonimusz
csendes tag

Hátha ez segit! De megnézheted itt is

[ Szerkesztve ]

(#6355) livermore


livermore
csendes tag

Sziasztok!

Azoknak a tapasztalatára lennék kiváncsi, akik falra szerelték a LCD/Plasma TV-jüket. Lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem az egyik legfontosabb szempont, hogy a kis hely miatt a leendő 32-es TV-m minél kevésbé "álljon ki" a falból. Amely típusokat idáig láttam, azokon döbbenetesen nem figyeltek arra, hogy az aki falra szereli, annak jó legyen. A kábeleket csak úgy lehet normálisan csatlakoztatni, ha legalább 5-6 cm hely van a TV és a fal között és akkor kezdődik a TV, amelyik legalább 7-8 cm vastag (pl. LG LC52-es, vagy a Samsung LE-M87-es). Van valakinek tanácsa? A lényeg a minél kisebb faltól való kiugrás lenne. Előre is köszönöm,

L.

(#6356) Tomiboy65 válasza mutyi (#6339) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Hátul a matricán legfelső sornál: Model: Le32R81B.............S
Tehát a modellszám után kis szünet és ott van egy betű, ha S akkor Samsung panel. Ha más betű van, akkor másik gyártótól van. Olvastam itt valahol... De a 70-es szériánál volt, hogy mindenféle panelt raktak bele, csak kicsomagolás után tudtad meg, melyikkel is kaptad.

[ Szerkesztve ]

(#6357) Stema válasza Tomiboy65 (#6356) üzenetére


Stema
tag

Ugyanezt mondták a 226bw-s samsung monitoromra, h az S betü samsung-ot jelöl, az A pedig auo-t, pont ugyanott. Aztán kiderült, h ez marhaság, csupán nagyban fedi egymást véletlenül a 2 dolog és a szerviz menüben a panel tipusnál az adott betü ha A, akkor samsung, ha L akkor AUO, meg van valami CMO-ra is.

Egyébként meg rájöttem, hogyha jó az egész, akkor marhára nem érdekel, h milyen panel van benne, mivel úgyse akarnám cseréltetni.

Egyébként észrevettem egy világitó subpixel hibát a tv-n (de lehet, h csak egy rés a rácson, mert fehér szinű), de 1m-ről már nem látom, pedig nagyon jó szemem van, ha pedig egy kicsit más szögből nézem (akár 10°-ban), már olyan 20-30cm-ről se látszik. Igazából nagyon paráztam az ilyenektől, mert maximalista minőségb.zi vagyok, de még engem se zavar (persze lehet h nem pixelhiba és ezért, mivelhogy ilyen pici)

[ Szerkesztve ]

(#6358) rankesz válasza Stema (#6357) üzenetére


rankesz
veterán

TV-nél hogy lehet előhozni a szervízmenüt?
Kivi lennék az én Samsungom milyen panelt kapott... bár azt olvastam hogy a 37m87-esek mind AUO panelosak.

(#6359) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok! Engem is érdekel ez a paneles dolog.... Az én tv-mre (le37r82) modelszám után "A" van... Ez akkor samsung vagy auo? Mert vhol olvastam vmi olyat, h a samsung nem gyárt 37"-os panelt....Köszi!
Off: Ha van rá igény, irnék egy bemutató v teszt jellegű irást a logouton...jelezzétek ha érdekel! :R

(#6360) Stema válasza muveszur (#6359) üzenetére


Stema
tag

Mint mondtam, a cimkén lévő betü nem jelöli a panelt a monitoroknál, igy valszeg a tv-knél se járt el másképp a samsung. Monitornál le kell venni a fényerőt és a kontrasztot 0-ra, aztán meg kell nyitni újból a menüt és 5mp-ig nyomni azt a gombot, amivel a menüket leokézod (pl. source gomb vagy dvi bemenet nélkülieken az auto)

(#6361) Rick4 válasza Stema (#6360) üzenetére


Rick4
félisten

a cimkén lévő betü nem jelöli a panelt a monitoroknál--->???<---[link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6362) muveszur válasza Rick4 (#6361) üzenetére


muveszur
addikt

Akkor tv-knél hogy is van ez a panel tipus? az én tv-mnél hogyan tudom megnézni, mert amit Stema leírt, azzal nem sikerült :F

(#6363) Rick4 válasza muveszur (#6362) üzenetére


Rick4
félisten

amit linkeltem, ott is írják, hogy nem 100%, nem lehet megmondani tutira. van egy címkéd a tévé hátulján? kattintsd le.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6364) Stema


Stema
tag

Egyrészt amit irtam az samsung monitoroknál müxik és csak példaképp emlitettem, h valszeg a samsung a cimkés dolgokat nem használja. Valóban nagyrészt fedi a cimkés dolog az adott panelt, de sztem ez inkább gyártási helytől függ és amiatt lehet ilyen (csak tipp). hardforum.com-on utóbbi időben már rájöttek erre, h nem fedi a valóságot a cimkén elhelyezett betü, pedig először ők is ugyanezt a cikket linkelték (korai dolog volt még), de a szervizmenü 100%, és találtak olyan darabokat, ahol a cimke és a menüben látottak nem egyeztek (igaz keveset). Legkönnyebb módszer sztem a tv szétszerelése :D

szerk. Rick4: "Unfortunately, this method isn’t 100 % reliable. Two readers showed us two exceptions with one having an S but with an AU Optronics panel on the inside and another with an A, while it had a Samsung." - erről beszéltem

szerk2: most olvastam amit irtál :) szal szerk 1 stornózva (sőt, új jogszabály van, szal "Számlával egy tekintet alá eső okirat")

[ Szerkesztve ]

(#6365) kuan


kuan
csendes tag

Sziasztok!
lcd vásárlás előtt állunk de nem nagyon értünk hozzá ami fontos az a full hd és a 100-106 cm.
Amiket kinéztünk főleg az ára miatt az az lg 42LF75 és a sony KDL-40D3500.
Használnánk tv nézésre és monitor helyett.
Megköszönném a segítséget a választásban.

(#6366) kuan


kuan
csendes tag

Sziasztok!
lcd vásárlás előtt állunk de nem nagyon értünk hozzá ami fontos az a full hd és a 100-106 cm.
Amiket kinéztünk főleg az ára miatt az az lg 42LF75 és a sony KDL-40D3500.
Használnánk tv nézésre és monitor helyett.
Megköszönném a segítséget a választásban.

(#6367) muveszur válasza Rick4 (#6363) üzenetére


muveszur
addikt

Képet nem sikerült készitenem, de leirtam az infokat:
MODEL: LE37R82B A
MODEL CODE: LE37R82BY/XEC
TYPE NO.: BP37 EU
aztán más nylev, de nem anogl vmi figyelmeztetés lehet
MADE IN HUNGARY
S/N: 66343HFPB01166W
Segítségedet köszönöm! :R

(#6368) Rick4 válasza muveszur (#6367) üzenetére


Rick4
félisten

ebből elsőre AUO lenne, de mint kiderült, nem lehet 100%-ra mondani.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6369) bajuszati válasza mutyi (#6307) üzenetére


bajuszati
tag

igen van Szlovákiában samsung gyár--....lcd tv ket is szerelnek össze...Galántán ha jól tudom...
Ha szlovák szöveggel van gond linkeld és segítek

(#6370) bajuszati


bajuszati
tag

Hello nem tudja valaki milyen a lekisebb képátlós LCD TV ből amit M.O.n kapni lehet?
Vagy mennyit ér meg max egy 82" LCD TV?

[ Szerkesztve ]

(#6371) hypno skate válasza bajuszati (#6370) üzenetére


hypno skate
senior tag

1. 7"-os a legkisebb amivel találkoztam. (Nálam a konyhában 8"-os van)
2. Annyit ér, amennyiért el lehet adni, illetve amennyit neked megér. (Nekem pl. semmit, mert éveken keresztül a 72 cm-es 4:3 arányú tévéhez voltam szokva, és a 82 cm 19:9-es számomra kicsinek tűnik.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#6372) hypno skate válasza kuan (#6366) üzenetére


hypno skate
senior tag

Válasszátok azt, amelyik jobban tetszik, minthogy az ár úgy látom nem számít. :)

Én személy szerint a Sony-ban jobban bízom, bár sok ismerősömnek pl az optikai meghajtóknál nem igazán hálálta meg ezt a bizalmat.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#6373) Tomiboy65 válasza rankesz (#6358) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

samsung lcd tv szervizkód:
TV kikapcs, utána Infó-Menü-Mute-Power
Kilépés Power gombbal.
De nagyon ésszel kezdd el állítgatni a dolgokat... :DD

Én is nézegettem már, de hogy milyen panel, nem találtam meg ott, pedig biztos ott van...

Ja és amikor beléptem a szervizmnübe, az összes beállításom gyári alapbeállításra állt be. Ez másnál is így volt?

[ Szerkesztve ]

(#6374) muveszur válasza Rick4 (#6368) üzenetére


muveszur
addikt

:R Mondjuk mindegy is, hogy AUO vagy Samsung, mert egyszerűen gyönyörű :C Köszi!

(#6375) Tomiboy65 válasza bajuszati (#6369) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Igen, az én LE32R81-em made in slovakia...

(#6376) andr_s


andr_s
tag

SZiasztok!

Vettem egy LG 42LF75 lcd tv-t. Nagyon megvagyok vele elégedve a TV adás is egész élvezhető bár télleg nagyon kijönnek azok a hibák amik a régi tv-n csak egy kicsit rosszabb képet adott az adás miatt, pc-módban dvi-hdmi kábellel tűéles a képe, játékoknál is jól megy! :C :C

Egy két kérdésem azért lenne:

-full hd-n 1980x1080 felbontásnál megváltoznak a színek (olyan mintha túlvezérelt lenne, vagy mintha felvinném a színeket a maxra) ez miért van?
- és mintha a kép szélei is lecsúsznának ilyenkor, a felső ikonsor nem is látszik (a többi felbontásnál ilyet nem tapasztalok)

- ha 1600*900 teszem a tv képernyő infója szerint 1600*1200-felbontásban van. ???

Egy nvidia geforce 7300GT videókarit használok, ha ez számít...

Előre is köszi a választ.

A.

(#6377) KicsiPo


KicsiPo
csendes tag

Sziasztok!

Beszállva a témába a Samsung LE40R88BD nálam made in korea, bár nem itthon vettem. kíváncsi volnék, hogy van e különbség abban hogy mit hoznak be a országba, és mit kapok külföldön. pl Mo-n inkább a szlovák termék e a jellemzőbb. Amúgy a szervíz menü után nekem is visszaállt gyári értékre anno, de többször nem próbálgattam. Samsungosoktól kérdezném, hogy külföldi fórumokon találtam beállításokat, meg én is próbálgattam itthon,de kíváncsi lennék hogy PC-ről való film nézéshez, digitális kábelhez, és analóg kábelhez esetleg ki milyen beállításokat használ, ami neki bejött.

(#6378) penell


penell
csendes tag

Cifu;)HILIPS Cineos 32PFL9632D/10 LCD televízió milyen panel van bene.

(#6379) hbruce000 válasza stavross (#6251) üzenetére


hbruce000
tag

hali!
Pontosan meg tudnád mondani(pl privátban), hogy pontosan melyik, és hol vanez az üzlet?
Előre is köszi!

(#6380) tothbe válasza hbruce000 (#6379) üzenetére


tothbe
addikt

visszanézve a hsz-t elég egyértelmü a válasz, hiszen a madaras tesco az az auchan.
A tipust meg leirta stavross pontosan.

By(e) Tothbe

(#6381) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!!Mi az a 24p-s támogatás??Tudom hogy láma kérdés de nem vagyok otthon a témában!!

Köszi

(#6382) torma1981


torma1981
veterán

Ha vennék egy full Hd tv-t akkor az tudja a nagyobb frissitést mint a 60 Hz?Nem zavaró a 60 Hz ha monitornak használnám netán??

[ Szerkesztve ]

(#6383) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Na nekem a típus után S betű van, akkor elvileg samu panel,de nem 100%. Viszont akkor ez igazolná az orosz fórumot, ahol a modell szám alapján írták, hogy samu panel van bennük.
Srácok akinek van R-es szériája, az írja már be hogy milyen beállíátsokat használ pl tv-hez meg pl dvd-hez?
Az lenne még a kérdésem, hogy ezeket a sémákat el lehet valahogy menteni, hogy ne kelljen mindig újra állígatni, hanem csak elősveszem hogy mondjuk tv séma?
Eléggé elégedett vagyok a tv képével, főleg hogy jó minőségű kábeleket vettem a faltól kezdve.
Viszont azon gondolkodom, hogy mennyit számít a minőségen, hogy a padláson ahova bejön a t-kábel,ott milyen az elosztó, mert 4 helyre jön le nálunk. Meg azt sem tudom milyen kábelt húztak be a falba a padlásról. Mivel kiderült számomra, hogy nagyon fontos hogy ne csak 1X-en árnyékolt legyen hanem mondjuk 4X-en, ezért szerintetek érdemes lenne az lcd-hez lejövő ágat valami spéci koax kábellel újra behúzni meg kicserélni valami faszára a padláson levő elosztót? Esetleg valami jelerősítőt betenni? Sajnos nem tudom hogyan lehetne lemérni a set top box előtt, hogy milyen minőségű a jel és azzal szemben milyen minőségű a jel fent ahol bejön a t-kábel. Valaki ötlet?

(#6384) Tomiboy65 válasza mutyi (#6383) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

A különböző bemeneteken amit beállítasz magadnak az úgy marad. Teszem azt a komponenes bemeneten ami pl dvd lejátszó lehet, beállítod a film sémát és beállítgatod ahogy neked tetszik. Ezután bármikor a a komponenes bementre kapcsolsz, ez a beállítás fog neked ott megjelenni. A tévé tunerjére megint más sémát állíthatsz be.

(#6385) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok! Teljesen új vagyok a témában de szeretném megkérdezni hogy erről mi a vélemény? Samsung 165.000ft ért árulják ami szerintem nagyon jó ár érte. :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#6386) Galahed válasza kavicssli (#6385) üzenetére


Galahed
senior tag

Az hogy az erdeti ár fölé irtak egy bazi nagy számot... Szóval nehogy bevedd azt, hogy ennyiről lett leértékelve. Az S pl 37S az a Samsung legalapabb (legrosszabb? ) sorozata. Ráadásul mos már az S8x esket látsz mindenhol, ami fejlettebb mint a S6x Szóval keress R8x -t, vagy M8x -t...

[ Szerkesztve ]

(#6387) torma1981


torma1981
veterán

Támogatott HDTV formátumok :720p, 1080i, 1080p !
Ez mit jelent???

(#6388) Lacix29 válasza torma1981 (#6387) üzenetére


Lacix29
őstag

Olvastad már Cifu blogját ? [link]
A 60 Hz LCD-knél pedig nem zavaró. Olyan értelemben pedig semmiképp, mint a CRT-knél, tehát nem villog.

(#6389) torma1981 válasza Lacix29 (#6388) üzenetére


torma1981
veterán

Szia!!Igen pont most olvastam!!Sokat segített!!

(#6390) torma1981


torma1981
veterán

Sziasztok!! Szerintetek Samsung LE-32S62B vagy LG Electronics 32LC51-t vegyek!!Tv-zésre Hd film nézésésre Dvd-re!!Számgépre kötném!Vagy kicsit drágábbért mit lenne érdemes venni??

Köszi

(#6391) kavicssli válasza Galahed (#6386) üzenetére


kavicssli
addikt

Jaj nem Itt nállunk a debreceni Plázába az elektro pontba árulják annyiért :DDD

Esetleg milyen LCD TV-t tudtok ajánlani ebben az árban....170.000ft

[ Szerkesztve ]

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#6392) feka007


feka007
nagyúr

Hi!
85k-ig milyen LCD TV-t ajánlotok? 66 cm-esbe van vmi normálisabb ennyiért?

(#6393) rankesz válasza torma1981 (#6390) üzenetére


rankesz
veterán

Hello

1 pont az LG-nek

Meg úgy tudom hogy a régebbi Samsungokat (s62 éppen kifutó) nem lehet hdmi-n 1:1be összekötni a pc-vel, kizárólag d-subon, az meg analóg mivolta miatt nem az igazi

(#6394) torma1981 válasza rankesz (#6393) üzenetére


torma1981
veterán

Köszi a választ!!Énis az Lg-re szavazok amugy!!!

(#6395) Rick4 válasza rankesz (#6393) üzenetére


Rick4
félisten

kizárólag d-subon, az meg analóg mivolta miatt nem az igazi...kifejtenéd, konkrétan mi a problémád a d-subon történő összekötéssel? esetleg valami konkrétum is érdekelne, mert még soha senki sem tudta bebizonyítani, hogy pl a DVI jobb képet ad a d-subnál.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6396) rankesz válasza Rick4 (#6395) üzenetére


rankesz
veterán

Konkrétan az a bajom hogy ugye a videókártya csinál egy digitális jelet. Az a D-sub kimenetre menve átkonvertálódik analóggá, ergó a jel már nem ugyanazt az információtartalmat hordozza. Aztán a tv-ben újra digitális lesz belőle.
Szerinted az analóg bemenetes LCD monitoroknál miért van képernyő kalibrálás opció hogy normálisan rakja ki a képet a monitor mikor a videókártya világosan megmondja a perifériának hogy ezt a képpontot pontosan erre a pixelre rakd ki ilyen meg olyan paraméterekkel.

(#6397) rankesz válasza rankesz (#6358) üzenetére


rankesz
veterán

TV-nél hogy lehet előhozni a szervízmenüt?
Kivi lennék az én Samsungom milyen panelt kapott... bár azt olvastam hogy a 37m87-esek mind AUO panelosak.

Akit érdekel másik fórumon megtaláltam a választ Samsunghoz:
Standby módban a távirányítón INFO utána MENU aztán MUTE ésvégül POWER

DE nagyon vigyázzatok mit állítgattok el, vagy legalább írjátok fel, én tegnap este már attól paráztem hogy az asszony a fejemet veszi, nem talált meg semmilyen csatornát még újratároláskot sem, aztán visszaállítottam a kritikus beállítást és szerencsére jó lett. De nagyon sok "elnyomkodnivaló" van szóval vigyázat(!!!) és csakis saját felelősségre!

(#6398) kuan válasza hypno skate (#6372) üzenetére


kuan
csendes tag

:)
Köszönöm.

Kár hogy senki sem segít akinek több érve is van vagy tapasztalata.

(#6399) Rick4 válasza rankesz (#6396) üzenetére


Rick4
félisten

ok, értem én, de látsz különbséget a két kép között? ha elédteszek két monitort egyik analógon, másik digitálison kapja a jelet, sosem mondod meg tutira, melyik a rosszabb. de ha rosszabb is lenne bármilyen tekintetben, mennyivel rosszabb, 0.1%-kal? erre nincs bizonyíték, ha meg akar hadd kalibráljon arra a fél másodpercre. érdekes, a tévém nem kalibrál d-subbal...az analógnak megvan az az előnye, hogy a digitálisról vissza lehet alakítani, ergo mindig kéznél lesz, a kábel meg 300ft.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6400) rankesz válasza Rick4 (#6399) üzenetére


rankesz
veterán

Ok, ezen kár is vitázni, valószínű igazad van, még ha mondjuk 2%al is szarabb a jel, átlagember akkor se mondja meg melyik melyik.
Az viszont nem kérdés hogy a 2 TV közül az LG-t vegye. Még ha nekem negatív tapasztalataim is voltak vele...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.