Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6601) Anyád911 válasza Cifu (#6592) üzenetére


Anyád911
tag

Rick írta: "gondolom 1-2K körül lehet hozzá venni egy koax közösítőt, és akkor nem kell dugdosni.. "
Ez talán megokldás lehet, bár nem igazán tudom, hogy a tv hogy birkózik meg az egyszerre érkező jelekkel. Talán amíg a beltéri inaktív, addig az analógot mutatja, de hogy a beltéri bekapcsolása után mi lesz? :F

(#6602) gabo01 válasza Anyád911 (#6601) üzenetére


gabo01
senior tag

neked nem volt gondod a színekkel! nálam az emberek bőrszíne lilás-piros!

(#6603) Rick4 válasza Cifu (#6592) üzenetére


Rick4
félisten

az én logikám is azt diktálta volna, hogy két bemenet van, de nem találtam kifejezetten olyan közösítőt, ami a két jelet hozná össze. Gondolom a samsungtól azért meg lehet kérdezni, hogy mégis hogy gondolták, elvileg nyugaton erre már van gyakorlat.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6604) Rick4 válasza Anyád911 (#6601) üzenetére


Rick4
félisten

várj, ezt úgy gondoltam, hogy analóg kábeltévé koaxon, és DVB-T antenna szintén koaxon.( tehát ott, ahol csak ey aljzat van a két dugónak) ..a beltéri egységes megoldás most is megoldott, scarttal csatlakozik a tévéhez, a jövőben sem lesz másképp, a tuner bemenetre meg mehet másik antenna. ott van gond, ahol analóg tévékábel koaxon, és a DVB-t antenna szintén koaxon akar bemenni... :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6605) Lacix29 válasza bobomacleod (#6588) üzenetére


Lacix29
őstag

azt hogy érted hogy földhurok?
de akkor a régi 64mb-os ati videokártyás laptopommal miért működött rendesen?

Hogy a kábeltv-s koax kábel földelése és a lakás földelése nincsenek egy potenciálon és ekkor áram folyhat közöttük, ha összekötöd őket. Na ilyenkor jönnek a zavarok.
Igaz ez laptop esetén nem kellene hogy fennálljon, mivel ott elvileg nincs földelés. (Bár lehet hogy fémházasoknál mégis van valami.)
Azt is kipróbálhatod, hogyha csak aksiról használod, akkor is jön-e a zavar.

[ Szerkesztve ]

(#6606) Rick4 válasza Lacix29 (#6605) üzenetére


Rick4
félisten

nekem meg pont a notinál csinálta. a tévé 230V-tal, és kábeltévével van összekötve, a házimozi szintén ugyanígy, plusz a kettő még scarttal egymással is össze van kötve. ha a notit rádugtam a VGA bemenetre, a hangot meg a házimozi bemenetre, addig zúgott, míg a házimozi hátuljából ki nem húztam a kábeltévé kábelét (rádió miatt volt bedugva), tehát könnyen össze lehet szedni ilyesmit. érdemes megpróbálni úgy, hogy csak az épp altuális működéshez szükséges kábelek legyenek bedugva, és ha jól működik, szépen dugdosni mindent vissza.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6607) Anyád911 válasza gabo01 (#6602) üzenetére


Anyád911
tag

1-1 divixbe, meg dvd-be néztem csak bele tesztképpen (ezeket jobbára a nappaliban plazmán "élvezzük") de nem vettem észre hogy túlvezérelt lenne. VAn a tv-n is elég csúszke, meg hideg-meleg, meg feketeszint, meg pc mód, ezekkel is lehet bíbelődni. Egyik másik elég jelentős változást képes produkálni látványban.
Játékoknál egyedül akkor van ilyen ratyi színorgia, ha a natívtól eltérő felbontáson akarom futtatni, de hát nem akarom, csak kipróbáltam. Örülök hogy mennek zsírul, bár a CoD4 meg se reccent 1080-ban :)

(#6608) Anyád911 válasza Rick4 (#6606) üzenetére


Anyád911
tag

Hálát adok az istennek, h nekem nem kell dugdosni (mondjuk viszonylag régóta összeszokott már a cucc). Az új falipolcom, vagy minek nevezzem, enyhén szólva nem dugásbarát (minden vezetéket a felszerelés előtt húztam bele és még a tv akasztása közben is kellett a hátulján babrálni... de sikerült és állat lett!!!) :C

(#6609) Cifu válasza Rick4 (#6603) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem csak a Samu esetében. Az LG, a Sony, és minden más gyártó is csak egy RF bemenetet tesz a TV-ire...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6610) Rick4 válasza Cifu (#6609) üzenetére


Rick4
félisten

nem azt mondtam, hogy csak a samsung ilyen gyagya, :U de ha már náluk merült fel ez a probléma, célszerű lenne őket megkérdezni erről..ha így csinálták, biztos van rá normális megoldás..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6611) gabo01 válasza Anyád911 (#6607) üzenetére


gabo01
senior tag

Igen van elég beállítás a tv-n csak pc módban a színt meg az élességet nem lehet állítani! Megpróbálom a pc-n valahogy belőni!
Játékot hogyan tudok futtatni kiterjesztett módban? A filmet áthúzom az megy de a játéknál mit kell csinálni? Mert próbáltam áthúzni és nem akar összejönni! :(

(#6612) Anyád911 válasza gabo01 (#6611) üzenetére


Anyád911
tag

Nem igazán tom, nekem nincs másik monitorom, csak a tv. Esetleg a megjelenítők beállításánál a tv-t add meg elsődlegesnek... akkor valszeg azon indul majd a játék.

(#6613) andr_s válasza gabo01 (#6611) üzenetére


andr_s
tag

Azt csak úgy tudod, ha ablakban futtatod a játékot (úgy szerintem át lehet húzni), vagy a TV-t kell kiválasztani elsődleges monitornak, így meg ott fog indulni alapból a játék...
üdv,
Andris

(#6614) gabo01 válasza andr_s (#6613) üzenetére


gabo01
senior tag

köszi!
Hogyan tudom ablakban futtatni a játékot?
:U

(#6615) footy válasza gabo01 (#6614) üzenetére


footy
addikt

A játékon belül, a videobeállításokban keresgess olyat, hogy windowed, vagy run in window.
Általában egy kijelölőnégyzet van előtte. (csak pipálni kell)

(#6616) andr_s válasza gabo01 (#6614) üzenetére


andr_s
tag

Vagy van egy külön beállító ablaka a játéknak ami a start menüből indítható, ott be tudod állítani, vagy a játékon belül a videó, vagy grafikai beállításoknál ha van ilyen opció. De asszem ezt nem minden játék tudja... egyszerűbb ha beállítod alapnak a TV-t!
Persze lehet a windows tudja valahogy futtatni ezeket ablakban, de igazából még sosem kellett használnom, nem tudom...

(#6617) gabo01 válasza andr_s (#6616) üzenetére


gabo01
senior tag

köszi mindenkinek megpróbálom! :R

(#6618) bobomacleod válasza Lacix29 (#6605) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

próbáltam mindkettőt de semmi változás.Az érdekes az hogy csak a filmen bellül jönnek ezek a csíkok, sehol máshol.Tehát ha böngészek vagy programokat,mappákat nyitok meg és ugyanúgy az lcd tv-t használom, akkor semmi.tök tiszta a kép.csak a filmeknél jelentkezik ez.ráadásul ha nem rakom ki teljes képernyőre a médiaplayert akkor is látom néha a filmbe és csak is ott a csikokat.de a laptop képernyőjén továbbra is minden jó.

(#6619) Rick4 válasza bobomacleod (#6618) üzenetére


Rick4
félisten

nem lehet ez kodekprobléma? töltsd le a kmplayert.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6620) PPeter válasza bobomacleod (#6618) üzenetére


PPeter
addikt

Ezek a csíkok nem a képfrissítési frekvencia és a lejátszási képfrekvencia aszinkronitásából jönnek? Nem olyan, mintha egy-egy vízszintes csík mentén megtörne a kép? Ha igen, akkor ezt a lejátszáshoz használt program beállításaival tudod kiküszöbölni (próbálj meg más beállításokat a renderelési felületen /YUY2, YUV2 stb./), vagy próbálj más programot használni.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6621) Anyád911 válasza gabo01 (#6617) üzenetére


Anyád911
tag

A játékot indító parancsikon tulajdonságinál is megpróbálhatod: futtatás --> ablak --> kis méretű (én se próbáltam még)

(#6622) beci


beci
őstag

Adott egy Samsung DVD-P355 dvd lejátszó,és egy Samsung LE32R82 tv.
Milyen csatlakozást ajánlatok?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6623) PPeter válasza beci (#6622) üzenetére


PPeter
addikt

Milyen kimenetek vannak a lejátszón és milyen bemenetek a TV-készüléken?

[ Szerkesztve ]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6624) beci válasza PPeter (#6623) üzenetére


beci
őstag

Lejátszó: SCART, S-video kimenet, AV kimenet, koaxiális digitális kimenet, komponens kimenet,optikai.
Tv: 2db HDMI bemenet
PC csatlakozó
S-Video bemenet
Kompozit bemenet
Komponens bemenet
2 Scart csatlakozó

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6625) BlaBla2 válasza beci (#6624) üzenetére


BlaBla2
tag

Komponens a barátod.
3*RCA

a bátrak félnek a legőszintébben

(#6626) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Mi a különbség a Samsung 226CW és a Samsung 226BW között? Csak anyni, hogy a BW 700:1-es?

Amúgy milyen 22-es wide TFT-t érdemes venni mostanság?

(#6627) Nortid válasza SzlobiG (#6626) üzenetére


Nortid
aktív tag

A CW-nek újfajta háttervilágítása van, ezért élethűbb színeket tud megjeleníteni, vagy vmi skálán valahány % -ot, mert az elvileg jó...

[ Szerkesztve! ]

(#6628) beci válasza BlaBla2 (#6625) üzenetére


beci
őstag

Köszi.
Itt irták már nekem,hogy rgb,de fogalmam sincs róla,hogy az mi.

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6629) SzlobiG válasza Nortid (#6627) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm, véletlen nemtudod hány %-al?:) Mert ha sokkal jobb akkor inkább azt választom.:)

Ma volt szerencsém megnézni egy 223BW-t és a kis 930BF-hez képest jóval szebb képe volt és azonnal megtetszett.:)

(#6630) PPeter válasza beci (#6624) üzenetére


PPeter
addikt

Komponens vagy (ha a lejátszó tudja) RGB Scart.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6631) beci válasza PPeter (#6630) üzenetére


beci
őstag

Komponensen az rca-t érted?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6632) Rick4 válasza SzlobiG (#6629) üzenetére


Rick4
félisten

nekem 223BW-m van 60 rugóért nem találsz jobb moncsit. teljesen elégedett vagyok vele, hibátlan. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6633) SzlobiG válasza Rick4 (#6632) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ja nekem is tetszett azért akarok cserélni most.:) Viszont azt nemértem, hogy annak miért 1000:1-es a kontrasztja a CW-nek meg csak 700:1?

(#6634) Rick4 válasza SzlobiG (#6633) üzenetére


Rick4
félisten

azt én sem tudhatom, hogy miért, de egy biztos. ennyi pénzért ez a legjobb... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6635) SzlobiG válasza Rick4 (#6634) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm, gondolkodok rajta, egy hetem lesz rá kiagyalni, hogy melyik legyen.:) Kössz. :R

(#6636) BlaBla2 válasza beci (#6631) üzenetére


BlaBla2
tag

Kompozit - 1 rca
Komponens 3 rca

a bátrak félnek a legőszintébben

(#6637) livermore válasza Anyád911 (#6417) üzenetére


livermore
csendes tag

Szia!

:W Köszi, a fal vésésén én is gondolkodtam, valószínűleg ez lesz, mert nincs más választásom. Köszi a segítséget.

(#6638) bobomacleod válasza PPeter (#6620) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

megpróbálom a kmplayer-t, de lehet hogy az lesz amit mondasz.jelenlrg wmp-n jáccom le.akkor azon állitsak?

(#6639) PPeter válasza bobomacleod (#6638) üzenetére


PPeter
addikt

Azon semmit. :DDD Használj BS.Playert, valószínűleg az alapbeállítással is jó lesz a második kijelződön.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6640) bobomacleod válasza PPeter (#6639) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

ok.megpróbálom a bs playert. próbáltam a kmplayer-t de semmi változás.

(#6641) Lacix29 válasza bobomacleod (#6640) üzenetére


Lacix29
őstag

Én inkább a VLC media playert ajánlom. Annak saját beépített codec-jei vannak, nem a windows-osakat használja.

(#6642) Belphi


Belphi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék, a Tv-m az őrületbe kerget:-( fejel.gif
Egy Samsung LE37S71B masináról van szó, amit össze szeretnék kötni Pc-vel.
Eddig Dvi-vga átalakítóval volt kötve, de ezt szeretném lecserélni.
A videókártya S-video kimenetén keresztül szeretném összekötni.
Az S-videó kimenethez a kábel 3 kompozit csatiban végződik(Y; Pr; Pb), a TV-n is van kompozit bemenet, be is kötöttem, gyönyörű éles a kép (jobb mint a DVI-VGA kötésnél), csak az az egy nagy bajom hogy egy szín hiányzik.
Ha jól nézem háttérképen a piros.
Aki ismeri ezt a tipust segítsen pls. Mi lenne a megoldás?
Vagy egyáltalán nem is tudja rendesen venni a pc jelét ezeken a csatikon?

Előre is köszi!

Belph

(#6643) Rick4 válasza Belphi (#6642) üzenetére


Rick4
félisten

a kábel végén ilyen színűek az rca dugók?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6644) kugyu21 válasza Cifu (#6598) üzenetére


kugyu21
senior tag

Azért még nem holnap lesz a temetés - sajnos. És legalább nem kell cserélgetni a dugókat A/D. De persze mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mi éri meg.
Ez is egy a lehetőségek közül.

(#6645) Fuck3r


Fuck3r
aktív tag

Adminokat kérdezem miért lett bezárva/törölve Plazma TV topik?

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#6646) Belphi válasza Rick4 (#6643) üzenetére


Belphi
csendes tag

Igen, ilyenek

Zöld-Y
Kék-Pb
Piros-Pr

Ezek a bemenetek (betűjelre) megvannak a Tv-n is.

(#6647) Belphi válasza Rick4 (#6643) üzenetére


Belphi
csendes tag

Szóval ilyenek, és próbaképp csak sima kis vékony rca kábelekkel kötöttem.
Addig nem akarok venni komolyabb kábelt venni míg ki nem derül hogy mi a baj, ha nem kábel gond akkor kidobtam a pénzt az ablakon.
De próbáltam cserélgetni a kábeleket, hátha kábel probléma, mindíg ugyanolyan a kép.
[IMG:E:\rca\1.jpg][/IMG]

(#6648) PPeter válasza Belphi (#6642) üzenetére


PPeter
addikt

Először is, a kártyádon nem (szimpla) S-Video kimenet van, mert ha csak az lenne, akkor a komponens jel nem menne ki rajta. Egy univerzális kimenet van a kártyán, ami egyaránt képes kompozit, S-Video és komponens kép átvitelére egyaránt, az alkalmazott kábelszettől és a VGA-kártya szoftveres beállításától függően. Ha a komponens kábeled biztosan nem kontakthibás, akkor valami a kártya (vagy annak beállítása) körül lesz, péládul milyen TV-típust, milyen kimenetet állítottál be a panelen, ugye komponens HDVT-t és nem S-Videot?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#6649) Belphi


Belphi
csendes tag

No jó, ez a képbeszúrás nem sikerült.:-(
Szóval S-video az egyik vég, a másikon 3 rca anya.
Már ha ezeknél a kábeleknél anyának hívják:-)
A fene se tudja.

(#6650) Belphi válasza PPeter (#6648) üzenetére


Belphi
csendes tag

A driverben az összes beállítást megpróbáltam:
Nagy felbontásu hd, s-video normál felbontású tv,
mindíg ugyanaz volt az eredmény.
Lehet hülye kérdés de a Tv hd ready, ez a nagy felbontású hd képet elvileg tudná kezelni kompoziton keresztül?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.