Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5801) Anyád911 válasza Stema (#5800) üzenetére


Anyád911
tag

... kiszélesíti a történések helyét ...
hány éves vagy királylány?

(#5802) Anyád911


Anyád911
tag

Cifu, már megbocsáss. Még egyszer leírod a plazma-beégést, sírva fakadok. Ha az 5 évvel ezelőttiekről le tudod írni, hogy a maiak körberöhögik őket, akkor ezzel a "beégéssel" kapcsolatban is legyünk következetesek:
beégés nincs, eltérő mértékű, többé-kevésbé tartós fényerőcsökkenés van.
Nálunk van, hogy 1 hétvégén szinte non-stop megy a Minimax, de nyoma sincs a logonak pl. amikor este mást nézünk.

Ja, és pénteken vettem én is egy R82-es Samut, majd röviden beszámolok.

(#5803) Rick4 válasza Anyád911 (#5802) üzenetére


Rick4
félisten

és ha én azt mondom neked, hogy a másfél éves thomson LCD tévém beégett, látszott rajta a 4:3 nyoma, meg a win fejléc, erre mit lépsz? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5804) tothbe válasza Anyád911 (#5802) üzenetére


tothbe
addikt

most mi a bajod a plazmabeégés emlgetésével? attól még, hogy neked még nincs, simán megvan a dolog, mert a technológiából adódóan kiküszöbölhetetlen, max. csak lassitani lehet a beégést, de megszüntetni nem.

Rick: lcd-nél nem beégésnek hivják és bár hasonlóan néz ki az eredmény, a folyamat más, ami történik, ráadásul lcd esetén van eljárás az elkerülésre, csak azt elöre be kell épiteni, és mondtuk is neked anno, hogy a Thomson igen gyenge lcd-ben, most meg, hogy a magyar szervizháttér teljesen megszünt, igy még rosszabb a helyzet.

By(e) Tothbe

(#5805) cocoo válasza Rick4 (#5803) üzenetére


cocoo
tag

Mikor kerestem a nekem megfelelő tv-t akkor sok használati útmutatót letöltöttem (előzetesen abból lehet a legjobban megismerni, vagy összehasonlítani a tv-ket). Szóval vagy az egyiknél (talán sonynál) vagy egy fórumon (lehet itt) benne volt, hogy a 4:3-t nem ajánlják 2-3 óránál több ideig egyhuzamban, mert szellemképet okozhat, s a garancia arra nem terjed ki.
Anno a 16:9-es CRT-k esetén sem volt ajánlatos a 4:3.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5806) Rick4 válasza tothbe (#5804) üzenetére


Rick4
félisten

nekem teljesen mindegy, mert 1.5 éve vettem azt a tévét, akkor ez még nem volt műsoron itt, azóta meg már új gazdája van.... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5807) Rick4 válasza cocoo (#5805) üzenetére


Rick4
félisten

nekem volt 16:9es CRT-m 10 éves jószág volt (92 entis, 75 kilós volt a kicsike) de annak semmi baja nem volt még 10 év után sem... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5808) Anyád911 válasza Rick4 (#5803) üzenetére


Anyád911
tag

1. lépés: Thomson
2. lépés: LCD
3. lépés: 16:9-es megjelenítőt 4:3-ban használni nem szerencsés, pláne másfél évig, pláne PC-hez. Ugyan erre IS használhatók, de elsősorban NEM erre készültek.

(#5809) Rick4 válasza Anyád911 (#5808) üzenetére


Rick4
félisten

utólag én is marha okos vagyok...de mondhatom, annyival szálltam ki belőle, amennyivel beszálltam, így végülis lényegtelen a dolog.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5810) Anyád911 válasza tothbe (#5804) üzenetére


Anyád911
tag

utoljára mondom, beégés nincs - az örökre ottmaradna az én olvasatomban. Kétféle Samsung plazmát is használtam a Pana előtt, azokon olykor olykor ottmaradt ez-az, de pár perc múlva már nem látszott és nem is kellett semmilyen hókuszpókusz.
Amiről itt mindenki beszél (csak nem megfelelő - és ezáltal elrisztó - kifejezést használ) az a panel fényerő-csökkenése, ami köztudottan kb. 60.000 üzemóra eltetével feleződik, de míg az első pár hónapban ez a csökkenés gyorsabb (látványosabb) addig a későbbiekben lelassul.
Szvsz ezért parázik minden új plazma-tulaj, meg ez a fő érve az LCD-tábornak is. DE: erre valók a fórumok, meg a leírás, elolvasod és elkerülöd a buktatókat.
Az első kb 3 hónapban:
1. nem nézed 4:3-ban (minek vettél 16:9-est)
2. nem használod 100% kontraszt és fényerő mellett
3. értelem szerűen nem hagyod rajta a monoszkópot órákig
dióhéjban

(#5811) Anyád911 válasza Rick4 (#5807) üzenetére


Anyád911
tag

Én is 2 évig nyúztam egy HD-Ready (nem vicc!) 82cm-s 16:9-es JVC CRT-t. Még hogy beégés...

cocoo: 4:3-tól szellemkép? ez nagyon lol :))

(#5812) Stema válasza Anyád911 (#5811) üzenetére


Stema
tag

Érdekes, h mindenkit körberöhögsz, és hogy csak neked lehet igazad :) Pl. mi a bajod azzal amit az ambilight-ról írtam? Nem záródik a megjelenített kép 4 vonal közé, hanem "kiszabadul" picit a képernyőből. Miért nem igaz? Az meg, hogy van-e beégés plazmákánál nem tudom, de nem olyanokról szoktak beszélni, h 8 órát megy a minimax, ami picit úgyis zajos meg nem konstans. Miért fáj neked annyira, h igenis jelen LEHET a beégés, csak te csupán még nem tapasztaltad. Vagy valamelyik nagy gyártó rányomta a matricát a tv-jére, h "ultra antibeégés 3000 processzor"? Semmivel nem támasztottad még alá, h ezek a plazmák már nem olyan plazmák, csupán tényként állítod. Sokat árulkodik a nick-ed a hozzáállásodról, sztem próbálj meg picit építőbb lenni a hozzászólásaiddal.

(#5813) IcebirdMK válasza Stema (#5800) üzenetére


IcebirdMK
csendes tag

itt van 1,2 módja hogy lehet Ambilight
http://www.ambilight4pc.com/home/ambilight-4-pcs.html
http://divxstation.com/article.asp?aId=151&page=1

hátránya hogy PC-vel lehet csak használni, és minimum 20000FT költség

[ Szerkesztve ]

(#5814) Anyád911 válasza Stema (#5812) üzenetére


Anyád911
tag

Nem írom le minden hsz-ben 1000x hogy szvsz. De.
Az Ambilight szerintem vakítás (láttam, tapasztaltam, nekem nem jött be).
A beégés kapcsán épphogy a logoktól meg a korhatár-karikáktól szoktak félni, amint írtam, Samsungnál találkoztam vele, Panasonicnál nem. Mivel támasszam még alá, amit nap mint nap tapasztalok a nappalimban, most már több mint egy éve? Gondolod az fáj, hogy a tvm nem ég be? Csak szeretnék objektíven állást foglalni és most hogy lett LCD-m is, így még könnyebb.
Ja és senkit se ítélj meg a nickje alapján.

(#5815) Rick4 válasza Anyád911 (#5814) üzenetére


Rick4
félisten

azért 36 évesen tanulhattál volna te is annyit az életből, hogy a mondat második felét így mondod: mert nekem van, és tapaszataltam, olvastam, itt a link, stb......szerintem ha hozzáteszed azt a másik felét, kevésbé lesz érezhető az a minimális fennhájazás, és az alátámasztással meg tényeg mindenki számára elfogadhatóvá válik amit írsz... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5816) Anyád911 válasza Rick4 (#5815) üzenetére


Anyád911
tag

Ami engem illet 2 hét múlva 37 évesen azt tanultam az élettől, hogy soha nem beszélek a levegőbe, de persze ezzel biztos sokan nincsenek így.
részemről písz

(#5817) Cifu válasza Anyád911 (#5802) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha érdekel, keresd meg Simpatico-t például az AVForumon, akinek friss (kb. fél éves) LG PC51-es plazmája van, és igencsak vannak gondjai a beégéssel. A hugomnak egy éve van PC1-es LG-je, ott is jelentkezik beégés (igaz furcsa módon kisebb mértékben, mint az utód PC51-esnél, ez is érdekes...). Egy ismerősömnél pedig PV7-es Panasonic plazma van, ahol szintén megmarad egy ideig (egy-két perc) egy-egy hosszabb film után például az alsó-felső fekete csík szellemképe...

Ezek azok, amikkel így hirtelen személyesen találkoztam/kozom. Ezen kívűl pedig persze ott vannak a különféle fórumok, ahol ilyesmikről panaszkodnak különféle plazma tulajok...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5818) Cifu válasza Anyád911 (#5810) üzenetére


Cifu
nagyúr

Attól még, hogy a te olvasatodban ilyen nincs, és csak azt hívod beégésnek, ami tartósan ott marad, azt nem, ami pár perc fehérmosás után (vagy rendes adás miatt) eltünik, attól még az beégésnek (burn in) nevezik a felhasználók.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5819) cocoo válasza Anyád911 (#5811) üzenetére


cocoo
tag

ahol olvastam ott szellemképként jellemezték. Magam még nem találkoztam vele, de sztem nem is fogok, mert a 4:3 képet is felnagyítom (nem széthúzom) 16:9-re, s bár így vesztek a kép aljából és tetejéből, azt szinte csak a hiradónál veszem észre, akkor "homlokból" kezdődik a kép.

Ez a formátum háború különben elég idegesítő, már rég 16:9-be kéne minden adást adni (mint az ARD-n), hamár a HD adás "késik". A legidegesítőbb amikor az ertéelklubponthu a 16:9-es film széleit levágva 4:3-ban nyomatja! Ekkora parasztságot, mondjuk a mónyikasó után mást nem is vár ezektől az ember.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5820) Anyád911 válasza Cifu (#5818) üzenetére


Anyád911
tag

Anélkül hogy szét akarnám offolni az LCD topikot - és itt már tényleg befejeztem - pusztán az a szándék vezérelt, hogy kicsit árnyaltabban közelítsük meg a jelenséget és ne riasszunk vissza a vásárlástól olyanokat, akik még nem döntöttek a két technológia között.
Természetes (?) hogy a fórumok általában a panaszokkal foglalkoznak, gondoltam időnként 1-1 ellenpélda, v pozítív tapasztalat sem árthat. Fikázhatnám én is az lcd-ket csípőből, de inkább igyexem objektíven megitélni amit mutat és ha holnap lesz időm, le is írom ide (R82).

(#5821) Anyád911 válasza cocoo (#5819) üzenetére


Anyád911
tag

A sima nagyításnál nálad nem romlik az SD adás képminősége? Én automatikus módban nézem a Panát (a Samuba még be sincs kötve a kábeltv) és amikor nagyításra vált, a különbség elég szembetűnő. Az is igaz azonban, h az emberi szem (agy) pár perc után alkalmazkodik és akkor már nem is tűnik olyan vészesnek.
16:9-es adás talán a digitális elterjedésével, addig sztem ne túl valószínű.

(#5822) cocoo válasza Anyád911 (#5821) üzenetére


cocoo
tag

Fórumos tapasztalataimra hagyatkozva úgy gondolom, hogy ez is tv (nekem Philips 37PFL7662), szolgáltató (nálam a digitv-sek a kábelszolgáltatók) és csatornafüggő.
Pl. az animalplanet annyira jól jön hogy kinagyítva is jobb a képe mint pl. a zenei MTV-nek 4:3-ban. A földi adóknál is különböző, TV2 a legszebb.
Amúgy mivel én főleg tévéadásra és DVD anyagokra vagyok ráállva (PC-t is ki akarom próbálni, mert már van 1-2 HD-s filmem) olyan készüléket kerestem és vettem meg amit ilyen szempontból a legjobban dicsértek.
Nővéreméknek két különböző típusú 82es Thomsonuk van (mindkettő HDready), és UPC-től kapják az adást. Náluk a legszebb a viasat3, de a többi adó sem nagyon rosszabb, ugyanakkor az enyémhez képest elég gyatra a képük.

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5823) cocoo válasza IcebirdMK (#5813) üzenetére


cocoo
tag

Ez sem rossz, de én ilyen "paraszt-ambilight"-tal is meg vagyok elégedve. :DD

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5824) gabo01


gabo01
senior tag

Sziasztok!
Vettem 1 hónapja egy Samsung LE46M87-es TV-t! Már az elején feltűnt de csak most kezdett el zavarni,hogy ha felülről van megvilágítva és ki van kapcsolva vagy fekete szín van a képen akkor kb. 10 cm széles csíkokra oszlik a kijelző felülete! Olyan mintha a fényes és kevésbé fényes függőleges csíkok váltogatnák egymást! Ez normális????? :((
Ha nem felülről kap fényt vagy világos kép van a tv-n akkor nem látszik!
AUO peneles!

(#5825) Stema válasza IcebirdMK (#5813) üzenetére


Stema
tag

Ez nagyon zsííír :) engem marhára nem zavarna amúgy, hogy csak pc, mivel úgyis arról tolom ki a filmeket :) mondjuk a 20ezer az húzós, 5ből még lehet nekiugranék :)

(#5826) Bagira01


Bagira01
veterán

Van egy grundig 32LXW828600-s lcd tv az ew-be 119,9k-ért, jobb lehet mint az LG RZ-32LC41 :F

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#5827) KicsiPo


KicsiPo
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kisebb problémám. Samsung LE40R88BD + T-kábel digitális kábelTV a szokásos set top box-al. set top box 3 különböző tv-n tökéletesen megy. Még azon az antennán is, amin az LCD tv van. LCD tv Scart, és AV bemenete tökéletesen megy különböző eszközökkel(video, DVD lejátszó). Ha viszont a set top box-ot dugom a tv-re akár Scart, akár AV (RCA) csatlakozóval a kép becsíkozódik, vagyis inkább azt mondanám fut rajta pár csík, a hang meg zúg. Kábel probléma is kilőve, mert ugyan azzal a kábellel máshol miért megy? Ugyan ezen okoból a set top box is. Bemenet probléme kilőve, főleg hogy miért csinálná 2 különböző bemenet ugyan azt a hibajelenséget, és más eszközökkel miért megy tökéletesen? Valakinek valami ötlet hogy mit lehetne tenni? Mert ez így elég idegesítő, hogy van egy HD ready tv-m, idén jönnek a HD adások, de valamiért a digitális jel zavarja. Egyedül másik ugyan ilyen LCD tv nincs a közelembe hogy kipróbáljam, de szerintem azért ennek bírnia kéne.

(#5828) Imi.


Imi.
csendes tag

Sziasztok!

1280*1024-es felbontású Samsung 920N-re hogyan tudnék 1600x1200-as desktopot varázsolni?

(#5829) Vangelis válasza Imi. (#5828) üzenetére


Vangelis
nagyúr

maximum oda álmodod:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5830) KicsiPo


KicsiPo
csendes tag

A T-kábel jó ******************** :) röviden. Én nem tudom hogy gyárilag adnak e hozzá szar kábeleket, de sikerült kiküszöbölni a problémát. Azt nem tudom másik SCART-al jó lenne e, de most az ő általuk adott 3 eres RCA-ból az Audio L és R van hazsnálva, ez megy be a tv-be, és egy saját 5 méteres aranyozott 1 eres RCA kábelen megy a videó. Abban a pillanatban hogy így dugom össze megszűnik a kép és hanghiba. Ha az ő 3. erén akkor visszajön. Olyan mintha egymást zavarnák :) Csak gondoltam leírom, hogy ha valakinek egyszer előfordul hasonló hiba akkor hátha ez segít. Amúgy a t-kábelnél most ha digitálisra váltok, fél évig nincs set top box bérleti díj. Másik érdekesség hogy pl ha a Sugárban oldom meg ezt a dolgot, bérlésnél használt készüléket ad. Ha az üzletkötő jön házhoz ingyen és bérmentve magával hozva a stb-t, és a szerződést, nincs sorbanállás, akkor újat kapok :)

(#5831) Rick4 válasza KicsiPo (#5827) üzenetére


Rick4
félisten

ez általában földhurok probléma szokott lenni, azért lehet, mert mindkét eszköz rá van dugva a koaxkábelre is, meg a 230Vra is. vagy szüntesd meg a koax kapcsolatot, vagy használj földhurok leválasztót..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5832) Rick4 válasza Anyád911 (#5816) üzenetére


Rick4
félisten

én eddig is rólad beszéltem, a mondandódnak nem attól lesz hitele, hogy te mondod, hanem hogy kellően érvelsz az igazad mellett. ezt vagy tapasztalatból jövő infókkal, vagy külső linkre való hivatkozással érheted el. a szavadnak hitele csak így lehet. olyan itt azért nincs, hogy csak azért is úgí van, mert te megmondtad...

ha a vevőnek azt mondod, hogy azért tőled vegyen ablakot, mert te azt mondod, akkor hibát követsz el, de ha megfelelő érveket állítasz az igazad mellé akkor van esélyed, hogy logikusnak találja a mondanivalódat, és melléd áll. az állítás az nem úgy működik, hogy rábírjuk a másikat a véleményünk elfogadására, hanem meggyőzzük, hogy igazunk van..a szavahihetőségnek ehhez semmi de semmi köze nincs..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5833) Stema válasza Rick4 (#5832) üzenetére


Stema
tag

Vagy olyan érveket sorolsz fel, amihez a vevő nem ért, mert akkor "ő biztos ért hozzá, vegyük meg".

Egyébként kb. ugyanilyen szinten tudott hozzászólni a dolgokhoz egy győri saturn-os kollega, éshogy mindenképpen vegyek sharp-ot mert az az ultracsászár és hogy ő már több tv-t hazavitt, mint sokan egész életükben fognak... Már csak az volt a gáz, hogy a komponens kimenetet jobbnak tartja a digitálisnál, merthogy utóbbinál a gradiensekből elveszik, ha nem veszel 20ezres kábelt, de még a 4ezres kábelű komponens jelátvitel is veri a hdmi-t. Hogy miért? Üljetek le:
rákötötte ugyanazt a forrást 2 kijelzőre (egy panasonic lcd és egy plazma, mind2 high-end cucc). Egyikre hdmi-vel, másikra komponens-el. Mutatta, h menüben ugyanazok voltak a beállítások (profil, brightness, contrast, színhő, stb.) és h az épületek a plazmán sokkal jobban látszódnak, pedig az lcd egy komolyabb versenyző és mégis, merthogy a plazmára komponensel volt kötve. Esküdött, h az árnyékos részleteknél fordított rákötésnél is a komponensesnél látnék több részletet, amit el is hiszek, de valahogy nem akartam belefolyni, h van egy d/a konverter előtte, ami a fényerőt feljebb viszi, és hogy ugyanúgy megvan az a részlet hdmi-vel is, csak egy módosított jelhez naná hogy kell korrekció (vagy egy nem módosítotthoz ez esetben, hogy úgy nézzen ki mint a módosított). Valahogy mégse tudott meggyőzni szakértelméről, mikor a kábelok árát pedzegette a digitális jelátvitelben. Mégse sharp-om lett, akárhány tv-t is vitt haza ő már ;)

(#5834) Rick4 válasza Stema (#5833) üzenetére


Rick4
félisten

nyilván egy komoly tárgyalásnál azért kiderül, ki milyen súlyú versenyző. ha akarom, hülyítem, ha akarom hiteles, alátámasztott infókkal látom el, amik egyrészt érdeklik, másrészt úgy magyarázom el, hogy megértse....de mindegy, nem ide tartozik....csak kissé nehezen emésztettem meg a mondatot, hogy:

azt tanultam az élettől, hogy soha nem beszélek a levegőbe, de persze ezzel biztos sokan nincsenek így

csak a duma, meg a másra mutogatás... :(
na, én be is fejeztem ebben a témakörben, vegyük úgy, hogy csak idéztem, véleményem meg lehet arról a mondatról... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5835) Anyád911 válasza Rick4 (#5834) üzenetére


Anyád911
tag

Kedves Rick, akinek nem inge, az ugye nem veszi magára. Miért pont ablakot?

(#5836) Anyád911 válasza Rick4 (#5834) üzenetére


Anyád911
tag

És akkor a személyes tapasztalatok mellé egy idézet is a házimozi.hu plazmatopikjából, aGURU-tól, a fórumgazdától:

[I]"...Ne keseredj el, az észlelt jelenség nem az úgynevezett „beégés”, és természetes, s előbb-utóbb „beáll” a képernyő. Arról van ugyanis szó, hogy a plazmaképernyők működésük során állandóan vesztenek fényerejükből, ahogy a bennük lévő nemesgázok és a fénykibocsátó anyagok öregszenek. Ez a fokozatos fényerő veszteség kezdetben gyorsabban zajlik (nevezzük ezt bejáratási szakasznak), aztán beáll egy lassú, fokozatos csökkenés, ami olyan lassú, hogy kb. 60.000 óra kell ahhoz, hogy a panel kezdeti fényereje a felére csökkenjen.

Amikor teljes fehér képernyőn látod a TV csatornák logóit, akkor azok sötétebb árnyékként jelennek meg, mert azokon a helyeken a panel fényereje már lecsökkent a bejáratási szakasz utáni szintre, a logók ugyanis az átlagos képnél mindig világosabbak (a fehérhez közeli fényerejűek). Ha a teljes képernyő felülete „bejáratódik”, és lecsökken a fényerő, akkor már nem látszanak a most észlelhető eltérések. Ha be akarod járatni a képernyő teljes felületét, akkor – ahogy azt tetted – „rakjál neki" teljes fehér képet, s hagyd rajta huzamosabb ideig, az eltérések el fognak tűnni.

Az igazi „beégés” az általad érzékelt fordítottja, mikor egy sokáig intenzíven világos képrészlet a sötét (teljesen fekete) képen is ott marad, de ez a mai plazmáknál már nem igazán fordul elő..."[/I]

mi kell még, hogy elfogadj egy másik véleményt?

[ Szerkesztve ]

(#5837) cocoo válasza Anyád911 (#5836) üzenetére


cocoo
tag

Nem akarnék belefolyni a vitába, s senki mellé sem állva, illetve senkivel sem szemben, de ez nem plazma vs. lcd fórum
itt a téma: LCD TV - tapasztalatok, tanácsok
baromira unalmas a féloldalas ágálások a plazma beégése - nem beégése mellett.
akik itt vannak azok lcd-sek oszt jónapot

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5838) Rick4 válasza Anyád911 (#5835) üzenetére


Rick4
félisten

mert ablakos cégnél dolgozol. neked kell tudnod, miért azt csinálod... :U

a köv. hsz-ra reagálva igaz az a mondás, hogy sok lúd disznót győz, de mellétenném, hogy két vélemény nem lesz egyenlő egy ténnyel. én nem aszavaidat vontam kétségbe, hanem arra mutattam rá, hogy ha magadat is hitelessé akarod tenni, valamint a vitázó (és ebből következően nem a topic alaptémájához tartozó) hozzászólások számát óhajtod csökkenteni, akkor magad is belátod, egy hozzászólásban elmondod a véleményedet, és alátámasztod valamivel. ezzel a kevésbé hozzáértő fórumozók is plusz infóhoz jutnak, viszont nem fognak visszakérdezni, mert a link alapján megértik, mit szerettél volna. csak egy hosszú távú tapasztalat... ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5839) horitomy


horitomy
tag

Kérdésem a következő: A mai játékok támogatják az 1920x1080-as felbontást? Köszi!

(#5840) Anyád911 válasza horitomy (#5839) üzenetére


Anyád911
tag

A Crysis és a NFS Pro Street biztos. Gondolom, a fél éven belül megjelentek közül a többség szintén. Konkrétan melyik érdekelne?

(#5841) horitomy válasza Anyád911 (#5840) üzenetére


horitomy
tag

Battlefield 2 és a cod4 ?

(#5842) Anyád911 válasza horitomy (#5841) üzenetére


Anyád911
tag

B2 nincs meg, de a Cod4-et már rég meg akartam nézni. Este felrakom, és ha addig nincs válasz, beírom ide.

(#5843) kobusz


kobusz
csendes tag

Sziasztok!
Rick 4 -től kérdezném, milyen dvd lejátszót javasolsz vennem a meglévő Toshiba 42Z3030 mellé?
Köszi, ha másnak is van tapasztalata, várom!

(#5844) Anyád911 válasza kobusz (#5843) üzenetére


Anyád911
tag

[link] szerintem

(#5845) tothbe válasza Anyád911 (#5844) üzenetére


tothbe
addikt

1. A tvix nem dvd lejátszó, hanem hálózati multimédialejátszó.
2. Ez a téma nem ide való, de nagyon nem, mert már a plazma után ismét újabb mellékvágányt feszegetünk, holott van ezer topic asztali dvd lejátszókhoz: topicok
3. De ha már szóbakerült, akkor ajánlok egyet a delikvesnek, amivel tuti nem fog mellé: Oppo_DV-980H

By(e) Tothbe

(#5846) Joshi válasza tothbe (#5845) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem valamilyen szinten belefér a téma ebbe a topikba is. :K Mert mi a fenének venne az ember manapság HD felbontású TV-t, ha nem a HD filmek lejátszására? :U Én pl most akarom megnézni a Mátrix trilógiát, csak sajna a legújabb Vista driverrel(forceware 171.16beta 32bit) se tudok képet rakni a TV-re, így kénytelen vagyok ideiglenesen felrakni az XP-t. :O Természetesen PC-ről fogom nézni, mert Anyád911 által linkelt Média lejátszó amivel egyébként régóta szemezgetek, irreálisan drágának találok. :U
Az Oppo sem rossz, de összehasonlíthatatlan egy Média lejátszóval. :(

(#5847) tothbe válasza Joshi (#5846) üzenetére


tothbe
addikt

nem is állitottam, hogy összehasonlitható a kettö, de a kérdezö dvd játékost keresett, abban pedig az egyik legjobb ez az oppo és tudja az 1080p-t is felkonvertálni. Ja, és 50ezer, mig a hd video-kat is kezelö hálózatos tvix 100 fölött van böséggel, és akkor inkább elkábelezem a pc-met a tv-ig.

By(e) Tothbe

(#5848) Rick4 válasza kobusz (#5843) üzenetére


Rick4
félisten

helló. nem tudom miért tőlem kérded, de valahol itt linkelt valaki egy kis dobozkát, amibe vinyót lehet tenni, és minden lejátszik róla, MVK formátumot is...az egy 40esért vihető, de sajnos nem jut eszembe mi a neve...keresgélem még.. :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5849) DuracL


DuracL
tag

Nos ma lettem tulajdonosa egy LG37LC51 nek , rá is kötöttem egyből a upc directet, hááááátt.. a régi orionon százszor szebb a kép , azt szeretném megkérdezni ti milyen kábellel kötitek a beltérit össze a tv-vel (eddig csak scarttal tudtam kipróbálni)
A géppel összekötés hdmi-dvi vel okés (1360*768) , bár a színek messze nem olyan jók mint a samsung tft monitoromon (remélem sikerül beállítani) .

(#5850) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Lenne egy "elméleti" kérdésem.

Ha jól olvastam - több helyen is - akkor 2012-től átáll az ország a digitális földi sugárzásra.
Rövid jelölése DVB-T. Ez örömteli.
1.
Ha vennék egy LCD-tv-t akkor olyat lenne érdemes venni amiben 2 tuner van ?

Mert a mostani adás még analóg jön - nállam kábeltv van ( Fibernet ) de az új már digitális lesz. Tehát 2 tuneres vagy mindkét szabványt ismerő tuneres tv-t kell venni ?

Sziasztok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.