Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) koxx válasza #72042496 (#5472) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nekem olyan február vége-március elején lesz aktuális. Remélem csökkennek.

(#5502) koxx válasza Cifu (#5481) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akkor azt hiszem megvárom ezeket az újabb modelleket. Köszi a tippet.

(#5503) Rick4 válasza Cifu (#5500) üzenetére


Rick4
félisten

ok, egy sportautó előnye meg 250 fölött jön ki...de hányan használják ki a töb pénzért vett extra előnyt? ugyanez levetítve a tévékre hasonló, amíg nincs mit nézni rajta, nem biztos, hogy van értelme x%-kal többet kiadni egy ki nem használt 2extráért" de akkor maradhatunk annyiban, hogy ezt csak én gondolom így.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5504) Stema válasza Cifu (#5500) üzenetére


Stema
tag

Igazából 2m-ről néztem 1080p-s panasonic demot 50"-os plazmákon, egyik 1366x768 natív volt, másik 1920x1080. Semmi különbséget nem láttam, pedig minőségmániás vagyok. Állóképeknél talán lehet észrevenni, de ott is csak ha nagyon figyelsz, de ha belegondolok, h az emberek 32-42"-os kijelzőket vesznek, ott sztem nincs előnye a fullhd-nak, inkább másban tudjon többet, hamár sok a kidobni való pénzünk :) 42"-os plazma 1024x768-as és az is állati éles 2m-ről, mondjuk ott már 3-ról kell nézni, h ne lássunk különbséget az 1366x768-asokhoz képest. Ez csak az én személyes meglátásom (és jó szemem van): Nem éri meg fullhd-sat venni 50" alatt, inkább ugyanannyi pénzért mélyebb fekete, ilyen-olyan tuner, stb. (legyen rajt jóóó sok matrica :D). Persze aki látja a különbséget, hát lelke rajta, de tényleg nézzen meg egy fullhd-s demot a 2 kijelzőn, h megéri-e azokat a lényeges árkülönbségeket!

(#5505) kugyu21 válasza Rick4 (#5503) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az a baj, hogy az SD adás korlátait enyhítő és korrigáló technikákat és extrákat is csak a full hd-k be építik bele, az olcsóbbakból kihagyják. Pedig a full hd-nek már nem lenne ezekre szüksége. Egyedül a SONY D3000-be raktak bele HD ready létére az SD-re is jótékonyan ható elektronikákat de anak rövid időn belül abba is hagyták a gyártását. Ezért voltam kénytelen én is full hd-t venni, pedig ma még szinte kizárólag SD anyaggal etetem.

(#5506) penell válasza Cifu (#5473) üzenetére


penell
csendes tag

http://www.ebolt.hu/product132753_category2357.html
SCART-3RCA (YUV) összekötő kábel 1,5méter Erről a kábelről lenne szó. Ez
valóban jobb kép és hang minőséget biztosít mint ami nekem van, Tesco-s Scart kábel (500-ft)mind 2 vége scart.

(#5507) Rick4 válasza kugyu21 (#5505) üzenetére


Rick4
félisten

valami konkrétumot is tudsz említeni? pl egy linket?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5508) scorpy02 válasza Cifu (#5481) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Gondolom Samsung részéről ők lesznek a jelöltek.

Áruk meg persze a csillagos ég... A soha véget nem érő ördögi körforgás pedig kezdődik előről. :))

[ Szerkesztve ]

(#5509) kugyu21 válasza Rick4 (#5507) üzenetére


kugyu21
senior tag

A saját tapasztalatom mondatja ezt velem. A boltokban kipróbálva különböző márkákat és típusokat (először az ottani tv adással, de miután rájöttem, hogy mind a boltok antennái mind pedig a tv műsorok minősége nagy szórást mutat, késöbb saját DV kamerával) kipróbálva és a fórum korábbi hsz-it is figyelembevéve a D3000 volt az abszólut befutó (csak HD, elfogadható ár). Két hónapi utána járás, ezer helyen való megrendelés és hitegetés után nyilvánvalóvá vált, hogy az már nem beszerezhető. Ezután újra nyakamba vettem a várost és akkor találkoztam a Toshiba Z3030-al ami hasonló jó képet tudott adni már SD jelre is (sőt jobbat, csak jóval drágábban).
Ja, a jövőre is gondolva csak LCD-ben gondolkodtam, a plazma szóba sem jött nálam.

(#5510) Rick4 válasza kugyu21 (#5509) üzenetére


Rick4
félisten

érdekes, hogy a képjavító technológiák beépítettségét vagy nem beépítettségét simán meglátod szemmel, se panel, se adott jel nem számít, te kiszúrod... :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5511) einstein válasza Stema (#5504) üzenetére


einstein
senior tag

És az biztos, hogy fullHD-s anyag volt?
Mert szerintem ezek a demok, filmek amiket a kiállított tv-n vetítenek MM-ben és társaiban, nem mind fullHD-sak, sőt.

Szerk: Amúgy az is biztos, hogy ma még nagyon kevés ember használná ki a fullHD előnyeit, de még a sima HD-t is.

[ Szerkesztve ]

(#5512) anonimusz


anonimusz
csendes tag

Megtudná valaki mondani hogy mi a különbség a samu 40m87 "bd" és a " bdx\xeh " között!
Az X -es lehet a 10 bit-es samu képcsövel szerelt?

[ Szerkesztve ]

(#5513) kugyu21 válasza Rick4 (#5510) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én nem ezt mondtam. A lehetséges versenyzőket a paraméterek és a fórumban olvasottak alapján jelöltem ki és azt követően pedig a látottak döntöttem.
De ha sarkos akarnék lenni azt is mondhatnám, hogy miután megvetted a tv-t, a panel képét fogod nézni és nem a számát.
A Z3030-ban 10 bites panel van és nagyon sok cimkét ragasztottak a szélére. Ha kéred megnézem a számát, eddig engem még nem érdekelt.

[ Szerkesztve ]

(#5514) csibor


csibor
őstag

Lg 26LC2R 70K vadonat új,lehet nem kellene gondolkodnom rajta.Tapasztalat,megéri?

(#5515) atala


atala
addikt

Sajnos mindez idáig nem sikerült szereznem 15 tűs legalább 5 méteres VGA kábelt.

Szereztem egy 6 méteres 14 tűs VGA kábelt. Felbontás, csak 1280x768. A 2 méteresel 1360x768.
Azt mondták mindenütt, hogy nem létezik 15 tűs VGA kábel. Szerintem ha gyártanak 2 méteresben (igaz azt a monitorhoz adják) akkor kell lennie hosszabban is.
És még mindig rejtéj, hogy amiatt esik vissza a felbontás, mert hosszú a kábel, vagy amiatt, hogy csak 14 tű van benne, abból is egy nincs bekötve. Tehát 13 tűs csak.

(#5516) Kraptor


Kraptor
őstag

720p hogy néz ki 1080p tvn?

(#5517) csibor válasza csibor (#5514) üzenetére


csibor
őstag

Megvettem.

(#5518) Rick4 válasza Kraptor (#5516) üzenetére


Rick4
félisten

milyen az az 1080p tévé? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5519) Vangelis válasza Rick4 (#5518) üzenetére


Vangelis
nagyúr

téglalap alakú:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5520) Rick4 válasza Vangelis (#5519) üzenetére


Rick4
félisten

na ja.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5521) IcebirdMK válasza Stema (#5460) üzenetére


IcebirdMK
csendes tag

Armed assault modot bütykölök.

Olvastam a privit de nálam nem tömörítette ki a fájlt.
Felrakattam kitömörítve és így már megtudtam nézni ezt a monitor kalibrálót.

Az utolsó résznél a fényerőt 2 egységgel vissza véve és a TVn meg feltolva tökéletes lett ez a betű szín dolog!!! :DD
NAGY THX!
Közbe rájöttem hogy az drivernél a fényerővel ugyan ezt érem el:)

powerstripel a színre vonatkozó beállítás nálam csak a monitornál érzékelhető, TV-nél nem változik semmi.

Nem tudom van-e erre hardveres megoldás, azzal lenne a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#5522) Tuya válasza atala (#5515) üzenetére


Tuya
tag

ehhhh sajna nekem is mondtak,hogy 15os mar nincs.....de anlekul nekem a legjobb 1024X768... :W ,az meg nem megoldas,hogy "fel" meterre vagyok a kepernyotol....ez igy szivas! :O

(#5523) gabo01


gabo01
senior tag

Sziasztok!
Az előb belenéztem a Samsung 46M87-es tv-m szervíz menüjébe ezt találtam:
SGTV5810/NTP3000
T-TLPPEUMD-2008
T-BDPMPEUS-1004
BORD2_CALLA_TR1011

Ezek mit jelentenek? :R

(#5524) IcebirdMK válasza IcebirdMK (#5521) üzenetére


IcebirdMK
csendes tag

Hát még mindig nem tudom elhinni hogy most már minden probléma megoldódott!
Így már PC-re is tökéletes, és nyugodt szívvel merem ajánlani mindenkinek az ilyen (32PFL9632D) vagy ehhez hasonló Philips LCD-ket!:)
Stema, még egyszer köszönöm hogy felhívtad a figyelmemet és ennek a programnak segítségével sikerült rájönnöm hogy a fényerővel kell játszani a problémám megoldása érdekében!:D

(#5525) Cifu válasza Rick4 (#5503) üzenetére


Cifu
nagyúr

Értelemszerűen akkor van értelme a FullHD-nek, ha FullHD anyaggal is tudod etetni. Számítógép esetén ez nem probléma... Márpedig erről van szó.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5526) Cifu válasza Stema (#5504) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem értek egyet. Ha legalább 3 méterről nézed, akkor igen, ez a helyzet. Viszont monitorként vagy konzolra, 3 méternél közelebbről bizony van értelme.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5527) Cifu válasza Kraptor (#5516) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jól. Hülye kérdés. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5528) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!

félig offos...
a vga-mon 2 dvi kimenet van. most mindkettőn lóg 1-1 monitor. tavasszal végre megveszem a tv-t. az egyik dvi-ra kötném, de így át kéne dugdosni. a matrox elosztói, amik az asztal méretét is megnövelik ugyan, írtó drágák, és beszerezhetetlenek.
nekem egy sima dvi elosztó, vagy átkapcsoló-elosztó kéne, ami támogatja az 1920x1080-at, és az 1680x1050-et is. általában ezeknek 1600x1200-nál végük van.
az majd külön gond lesz, ha a tv-ről kapcsolom át a monitorra, mert a nagyobb felbontásról át kell állítanom kisebbre felbontást, de ez akkor is egyszerűbb, mint átdugdosni.
az ilyen switchek sajna inkább egy bill+monitorról kezelnek 2-3 pc-t, de nekem a fordítottja kéne.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5529) szab.tam


szab.tam
nagyúr

még egy lehetőség: létezik dvi y-kábel?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5530) Stema válasza IcebirdMK (#5524) üzenetére


Stema
tag

Basszus :D holnap veszem meg a 32pfl5322-est... Nem tudod hogy feldobtad a kedvem :D Amúgy ez nem hw-es megoldás kérdése, csupán kalibráció hiányát jelöli, de ha a végleges görbe közelíti az egyenes átlót, akkor nyugodt lehetsz, h észrevehetetlenek a különbségek (ahhoz képest, h mondjuk kapásból tökéletes lenne). Szal akkor mégiscsak 4:4:4 vagy lehet, vagy rgb, lényeg ami lényeg, h marha jó kedvem van :D Amúgy fényerő rátolásával sokmindent elronthatsz, veszíthetsz a fényes színekből, fakóbb lehet a kép, stb. de ezzel a programmal olyan színeket kapsz, amilyenre szánták őket.

[ Szerkesztve ]

(#5531) Stema válasza Cifu (#5526) üzenetére


Stema
tag

monitorként használva, azaz betük olvasására igen, mozgóképre nem kell a 3m. De igazából mindenki nézze meg, h látja-e a különbséget, és hogy tv nézés közben az a különbség megéri-e a plusz kiadott pénzt. Én ha több pénzem lenne is csak nagyobb tv-t vennék, mélyebb feketével, akármilyen plusz szolgáltatásokkal, de a hd-ready számomra 42"-ig elég lenne.

(#5532) penell


penell
csendes tag

Cifunak és Icebirdmk: http://www.ebolt.hu/product132753_category2357.html
SCART-3RCA (YUV) összekötő kábel 1,5méter Erről a kábelről lenne szó. Ez
valóban jobb kép és hang minőséget biztosít mint ami nekem van, Tesco-s Scart kábel (500-ft)mind 2 vége scart.

(#5533) Tuib


Tuib
aktív tag

Sziasztok!

A követekző a tervem: HTPC-hez HDMI-n csatlakozatnék egy 42"-as FullHD LCD TV-t, monitor gyanánt.

Kérdésem a következő: Toshiba és Sharp tévék HDMI-n keresztül használhatóak-e 1920*1080-as monitorként?

Illetve ha nem, akkor milyen típusokat ajánlotok?

Előre is köszi!

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#5534) Cifu válasza Tuib (#5533) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LG és a Samsung a két legproblémamentesebb gyártó számítógéppel való összekötésre. A Sony 3000-es szériája (D3500, V3000, W3000, X3000/3500) szintén jól összeköthető, de túlvezérelt színeik vannak. A Sharp XD1, X20E és XL2E amennyire én tudom, szintén problémamentes. A Toshiba új készülékeiről nincs infom, a régieknek voltak gondjaik (csak 1080i-ben lehetett 1:1 PM-et belőni).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5535) Tuib válasza Cifu (#5534) üzenetére


Tuib
aktív tag

Köszi!

ezt néztem ki: Toshiba 42Z3030D

De itt ugye csak wxga-t mondanak connectivynél... Ezért kérdem :)

A Samsungnál és az LG-nél melyik a FUllHD 100Hz TV? van egyáltalán 500 e Huf alatt?

Tuib

[ Szerkesztve ]

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#5536) kobusz válasza Tuib (#5535) üzenetére


kobusz
csendes tag

Szia Tuib!
Mennyiért láttad Z 3030-t?
És mit szólnak hozzá a szakértők?

(#5537) Tuib válasza kobusz (#5536) üzenetére


Tuib
aktív tag

Neten van 430 körül.... én csak azt láttam :)

De a problémámra itt lahat megmondás:
AV Forums

Szóval lehet, hogy ez lesz...

Hát igen, jókérdés, túlsokmindent nem láttam még róla...

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#5538) yimm


yimm
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Valaki hozzáértötöl kérdezném, hogy mennyire lehet észrevenni 1 lcd tv-n hogy VGA vagy HDMI-n keresztül küldeném rá a notebook jelét? Játékoknál van külömbség a megjelenitésben ?

(#5539) Cifu válasza Tuib (#5535) üzenetére


Cifu
nagyúr

Samsungnál az LE-40F86.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5540) kugyu21 válasza Tuib (#5537) üzenetére


kugyu21
senior tag

Lurdy ház, Toshiba mintaboltban meg lehet nézni és készségesen segítenek a kérdéseidet megválaszolni.

(#5541) atala válasza Tuya (#5522) üzenetére


atala
addikt

A következő van a 15 tűs VGA kábel ügyében.
Amiről azt hittem, hogy 1280x768, az valójában 1360x768, csak az LCD TV valamiért nem írja ki rendesen a felbontást, csakis ha 15 tűs kábellel (összes láb 1:1 van bekötve) kötöm össze.
Ha a 14 tűs kábellel kötöm össze, akkor is megvan a felbontás, csak valamiért az LCD TV 1280x768-nak írja ki.
Erre úgy jöttem rá, hogy megnyitottam egy excel táblát, és beállítottam az 1280-at, akkor a táblázatban csak az S betűig látszottak az oszlopok. Amikor átállítottam 1360-ra, akkor a TV-n még mindig az 1280 szerepelt, de a táblázatban már látszódott az "U" oszlop is.

Egyébként szereztem egy egyszerű, árnyékolás nélküli 5 méteres VGA kábelt amiben össze volt kötve az összes láb. Azzal minden jó volt, tehát a kábel hossza nem befolyásolja a felbontást.
Most vihetem vissza a boltba ezt az árnyékolás nélküli kábelt.

(#5542) Tuib válasza kugyu21 (#5540) üzenetére


Tuib
aktív tag

Köszönöm, beszélek velük.

Tuib

''A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.''

(#5543) Rick4 válasza atala (#5541) üzenetére


Rick4
félisten

mondtam én, hogy van azzal az egy lábbal valami... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5544) atala válasza Rick4 (#5543) üzenetére


atala
addikt

Van, de nem csak azzal az egyel, mert azon kívűl még 1 láb van ami nincs összekötve. Szóval csak 13 láb van összekötve a szabványos VGA kábelen.
De valami kommunikáció féleség lehet csak, mert a felbontás az megvolt, csak valamiért mégis 1280-at írt ki a TV. A fene sem érti.

De azt viszont nem értem, hogy akkor a gyártók miért nem úgy gyártják a TV-ket, hogy ezzel a szbvány 14 lábú kábellel is tökéletesen menjen? Miért kell a fél város bejárni és drága pénzért megvenni a nem szabvány 15 eres kábelt? (Lehet kapni extra minőségű 15 eres VGA kábelt 10 ezerért)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5545) Rick4 válasza atala (#5544) üzenetére


Rick4
félisten

visszakérdezek? miért van az, hogy a MS office 2007tel készített doksik kirxkraxok egy 2003as office-szal visszanézve? még akkor is, szét van csúszva minden, ha feltelepíted az erre a célra kiadott file convertert? :U mert senki sem vágja fejen őket, ha nem úgy van...érdekek ütköznek abban az esetben, ha minden cucc megy a másik gyártó cuccával... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5546) atala válasza Rick4 (#5545) üzenetére


atala
addikt

Az lehet, csak itt nincs egy olyan utalás sehol, hogy "Figyelem, csak 15 tűs VGA kábellel fog helyesen működni"
Nekem még istenes, mert kit érdekel mit ír ki a TV, ha meg van az 1360x768 felbontás, de ahogy más írta, van akinek fizikailag nincs meg a felbontás. Bár, ki tudja hogy ott nincs-e más hiba is.

(#5547) szab.tam


szab.tam
nagyúr

hi!
tudom, kicsit hogy offos, de itt sokan vagytok, így tőletek is megkérdezem.
a vga-m dual link, dual dvi. mindkettőn lóg 1-1 1680x1050-es monitor, single link dvi-d kábellel összekötve. (rendben működött natív felbontáson). tavasszal venni akarok egy lcd tv-t, és a 3 kijelzőre kevés a 2 dvi kimenet, vettem egy dual linkes dvi-d -> dvi-d + hdmi y elosztót. ezt bedugtam a vga egyik dvi kimenete és az egyik single linkes kábel közé, hogy teszteljem a dvi -> dvi részét: nincs kép.
az 1680x1050 még a single link tartományba tartozik, hiszen idáig is ment a single linkes kábellel. okozhatja-e a gondot, hogy egy szakaszon dual-linkes kábelen megy a jel? azaz a dvi dual link -> single link lefelé nem kompatibilis? azaz egy single linket nem lehet dual likes kábellel átvinni vagy egyszerűen hibás az elosztó?
5let? :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5548) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Mai LCD-s eset

Bátor voltam, és ma is rá dugtuk rokon JVC jére a pc-t
hdmi-hdmi kábellel:D

mondtuk rosszabb már nem lehet, tévedtünk:D
Most megint szétszórta a csatornákat, és már egyiken sincs hang:(

De viszont szerviz menüjében megtaláltam a 2es számú HDMI bementet, és be is kapcsoltam mert le volt tiltva.
Meg volt pár dolog ami ki volt kapcsolva én meg be kapcsoltam.

A lényeg, hogy JVC Magyarország szerint szoftver frissítéssel orvosolható a probléma!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5549) rwk


rwk
csendes tag

Helló!

A holnapi napon valószínűleg venni fogok egy LCD TV-t. Elsődlegesen nem digitális tv adást, valamint normál DVD-ket néznék rajta. Számítógéppel is össze lesz kötve (jellemzően normál használat, pl. képnézegetés, esetleg böngészés, valamint kisfelbontású videók lejátszása).
4 méternél közelebbről nem fogom nézni. Hosszútávra, legalább 4-5 évre szeretnék egy jó minőségű, megbízható készüléket. UPC kábeltv előfizetésem van egyelőre, szóval fontos, hogy minél jobb minősége legyen az analóg adásnak is.

A fórumot olvasgatva úgy vettem észre, hogy ilyen felhasználási körülmények mellett felesleges Full HD felbontású tvt vennem, elegendő lesz egy 1366x768-os is. Méret 94 - 106 cm között, árfüggő. Esetleg tudnátok ajánlani ezeknek a paramétereknek megfelelő modellt, modelleket?

Köszi :R
rwk

-.-

(#5550) KicsiPo válasza rwk (#5549) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

A két talán legelterjedtebb típus, és a számítógépes használatban sem szokott fennakadás lenni a Samsung R8x széria, és az LG LC41/51. Ezeket megtalálod a 37-42-es méretben bőven. Így elsőre ezeket mondanám amik ár/érték arányban HD ready felbontásban megfelelőnek tűnhetnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.