Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#33001) ateszm


ateszm
senior tag

üdv. tv vásárlás előtt álok. szeretnék segítséget kérni. sok tv-t tesztet olvastam,ahol nagyon dicsérték a Sony tvket. ki is néztem egy Sony KDL-46W4000. szerintetek jó választás lehet? esetleg 200-300K között valami más alternatíva? előre is köszi a segítséget.!

üdv ateszm

(#33002) EasyLife válasza ateszm (#33001) üzenetére


EasyLife
aktív tag

alternatíva:
200-300k ból már egész jó kis 2 személyes nyaralás hozható össze tunéziába :C

amúgy írd be keresőbe, már rengeteget írtak róla ezen a fórumon.

(#33003) Trava válasza Drizzt (#33000) üzenetére


Trava
tag

Mi köze van a win7-nek ahhoz, hogy a tv-ben lévő lejátszó nem tudja megjeleníteni a feliratot?
Hogy indítanád a lejátszást a pc-ről, mikor a tv lan kábelen csatlakozik a hálózathoz (pc-hez routeren keresztül), és ott látja a megosztást!
Ne haragudj, de Te nagyon elvagy keveredve szerintem.
Nem monitorként használják.

(#33004) Drizzt válasza Trava (#33003) üzenetére


Drizzt
nagyúr

[link]
Elvileg dlna-val kellene tudnia olyat, hogy a win7 vezérli az eszközt, s az adott streamet olyanra konvertálja, amit a fogadó eszköz meg tud enni, így gyakorlatilag mindent lejátszhatsz, amit a pc-d le tud játszani(mondjuk a feliratot belekódolod az átküldött video streambe). Tehát media player 12-ben van egy play to gomb, s ott kiválasztod, hogy tv, s ott kéne lejátssza. De van, ahol azt látom, hogy csak dlna1.5-től megy a dolog.

Az a baj, hogy eléggé kibogozhatatlanok a szálak. Olvasgatok még utána, hátha tisztább lesz.

I am having fun staying poor.

(#33005) Drizzt válasza Drizzt (#33004) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Ezzel a cuccal:Mediatomb

Azt írják, mindent le tudnak játszani hálón keresztül(Erik - June 28, 2009 at 12:24):
[link]

Bárki akinek van bármilyen dlna-s tv-je, s kipróbálná ezt, vagy a Tversityt, annak hálás lennék.
Úgy látom windowsra az utóbbi van.

I am having fun staying poor.

(#33006) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Egyre több az LCD TV a piacon, és lassan vásárlás elé kerülök.

Nem mondhatnám, hogy az ár nem számít, de a keret kb. 350-370e Ft.

Két modellt néztem ki:

Sony 46W5500

Samsung 46B650

Úgy tűnt, hogy a Sony-nak naturálisabb képe van, míg a samu egy kicsit meseszerűbb képet adott.
Az biztos, hogy nem akarom a TV-t médialejátszónak használni, _csak_ mint blu-ray és PC (mkv, játék) megjelenítőt.

Még valami: érdemes várni a 200Hz-es TV-k árcsökkenésére? Tud annyival többet a 100->200Hz, mint a 60Hz->100Hz?

[ Szerkesztve ]

(#33007) anrab válasza Drizzt (#33005) üzenetére


anrab
addikt

"A DLNA (Digital Living Network Alliance) 200-nál több tagot számláló szervezet, amely szórakoztató-elektronikai, számítástechnikai és mobil eszközök gyártóit tömöríti, hogy otthoni környezetben hálózatot kialakítva ezek a DLNA Certified™ minősítésű eszközök könnyen összehangolhatók és egyszerűen összeköthetők legyenek. Ehhez a PC-n futnia kell egy médiaszerver funkcióval rendelkező alkalmazásnak, mint amilyen a Windows Media Player 11 vagy ezzel ekvivalens szoftver (pl. Nero 8 Mediahome), ahol a TV azonosítja magát és a hálózat részeként hozzáfér a számítógépen tárolt fotókhoz, MP3 tömörítésű zenékhez illetve MPEG1/MPEG2 kódolású videókhoz. A HD felbontású TV-n megjelenő kép minősége magáért beszél és a hangképzésben maga a TV készülék minden bizonnyal felülmúlja a PC-hez addig használt csontszínű kéthangszórós rendszer teljesítményét és hangminőségét."
[link]
én ennyit találtam de ez is kevés. sajnos az angolt meg nem vágom.
biztos vagyok benne hogy mindent visz csak egyszerűen pocsék a tájékoztatál!
abszolút hiányosak a tv leírások sokszor hülyeséget írnak, ütik egymást a cikkek!
sajnos a philips használati utasításából se derül ki semmi.
és hol vannak a tesztelő barátaink!? egyiknek se hallani a hangját már jó ideje!

[ Szerkesztve ]

(#33008) zhagyma válasza anrab (#33007) üzenetére


zhagyma
őstag

Egy kicsit több a DLNA-ról a hivatalos honlapon: www.dlna.org
Egyébként ez a technológia, akkor válik igazán "érdekessé", ha a HTPC-be pakolod a Tv tunereket (DVB-C/T/S) és a Blu-Ray olvasót, aztán LAN-on keresztül kiszolgálod a DLNA képes TV-ket, PC-ket (házi műsorszórás). Otthon gyakorlatilag a koax-t felválthatja a LAN kábel. :)

(#33009) wesson válasza EasyLife (#32996) üzenetére


wesson
csendes tag

No... Kiderült, hogy tényleg nem megy, nem véletlenül kértem valaki tapasztalttól segítséget!
Tehát, adott egy PC hálókártával, rajta Samusng Share Manager (fileok megosztva stb.) Adott egy Samsung LE-40B650-es TV. Routerem nincs, így közvetlenül a PC hálókártyáját és a TV ethernet bemenetét kötöm össze, nem történik semmi. Próbáltam Crosslink és Patch kábellel is, egyikkel sem látják egymást. Ezért kérdezem, aki csinált már ilyet, a tv-n kell valamit beállítani, hogy lássák egymást? vagy a gépemmel kell valahogy "felismertetni" a tv-t hogy a hálózaton lássam?

(#33010) ERPY válasza wesson (#33009) üzenetére


ERPY
őstag

Én az elején igy csináltam, fogtam a PC hálókártya kimenetét, összekötöttem a TV-vel, megosztottam a share mnanagerrel a filmeket, és a tv-n gyönyörüen kitudtam választani a filmeket és lejátszani. Minden probléma nélkül. Ment a HD anyag is, és a feliratos filmek is. Ami érdekes, hogy bizonyos filmeknél enged tekerést is, de van aminél nem.
De hogy kényelmesebb legyen és netet is kapjon a TV, vettem egy routert. Igy ugyanúgy megy etherneten keresztül a film a PC-ről, és a netet is eléri a TV a különböző widgetekhez.

[ Szerkesztve ]

(#33011) zhagyma válasza wesson (#33009) üzenetére


zhagyma
őstag

Itt egy sikeres próbálkozás, hátha segít: [link]

(#33012) wesson válasza zhagyma (#33011) üzenetére


wesson
csendes tag

Köszi srácok. Akkor lehet, hogy a tv-m ethernet bemenete alapból hibás... Ugyanis magam is mindent ugyanígy csináltam... Azért délután megpróbálom mégegyszer, hátha...

(#33013) wesson válasza ERPY (#33010) üzenetére


wesson
csendes tag

ERPY: Patch vagy Crosslink kábelt használtál a tv és gép közvetlen összekötéséhez?

(#33014) killer04 válasza Sanyabá (#32983) üzenetére


killer04
csendes tag

Szia! Nekem E4000-es van ,imádom.....Nagyon jó TV, Én T-kábelről használom (digitális set-top box). Az Standard felbontású adásoknál is részletgazdag, szép színek és nagyon jó feketéje van. Nem bánnod meg ,Külalak sem egy utolsó ... :) HD felbontású filmeknél meg istenkirály. Sony :K Amúgy uagyanaz mint a W4000.es széria.

(#33015) ERPY válasza wesson (#33013) üzenetére


ERPY
őstag

Sima normális ethernet kábelt.
Egyébként amiket irtál nemtudom hogy mik, vagy hogy mik a különbségek, sorry.

(#33016) zhagyma válasza wesson (#33013) üzenetére


zhagyma
őstag

Mindegy. A TV-ben 100Mbits ethernet port van, amely automatikusan érzékeli milyen kábelt dugtál rá. Ha a géped nem a "múlt századból" való, akkor annak az ethernet portja is. Megtalálják egymást.

(#33017) wesson válasza zhagyma (#33016) üzenetére


wesson
csendes tag

Köszi. Megpróbálom mégegyszer ma délután is... a gépem egy P3 1,4 Tualatin procival 1 GB ram stb... nem túl új, de ez nem kéne hogy gondot okozzon neki. Meglátjuk. Köszi a válaszokat!

(#33018) anrab válasza zhagyma (#33008) üzenetére


anrab
addikt

kedves zhagyma te is előkerültél végre? mint egy párszor írtam semmi közöm az angolhoz!
egyébként egyszer már küldtél a DLNA-ról egy linket még tavaly, az legalább magyar volt. visszont az csak a hálózatról szólt, amit értek.
most itt az a kérdés hogy mivel osszuk meg! nekem úgy jött le hogy a media player 11 min. kell a sz. gépre és abba kell bepakolni a megosztott mappákat! vagy elég ha kiajánlom egyenként őket és nem kell hozzá az mplayer mert a tv megoldja!
ha minden igaz holnap hozzák a 42"8694-et. most nem tudom hogy felrakjam a visztát? vagy maradjon az xp az mplayer 10-zel?

(#33019) x64


x64
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy HDMI kábelt max. milyen hosszúságban lehet venni, ill hol érdemes venni. Nekem kb 5-6 méteres kellene legalább. De lehet, hogy több. Köszi!

(#33020) zhagyma válasza anrab (#33018) üzenetére


zhagyma
őstag

Szia!

Úgy tűnik a Windows Media Player 11 for Windows Windows XP alatt is tudja a media sharing-t (megosztást). Tudom angol, de ez van: [link] A másik lehetőség a TV-hez adott megosztó szoftver.

Dióhéjban ezt vettem ki, bár nem vagyok DLNA guru: A PC "DLNA server" lesz és a TV "DLNA kliens". A PC a kiválasztott videó-t bitstream ként "nyomja" a TV-nek hálózaton keresztül. A kitömörítést a TV végzi. Ebből következik, hogy ugyanazokat a konténereket / kódekeket ismeri a TV, mint az USB-s esetben.

[ Szerkesztve ]

(#33021) anrab válasza zhagyma (#33020) üzenetére


anrab
addikt

értem, nagyon köszönöm!
akkor ok-s lessz a tv-hez adott szoft, és marad az xp.
/xp alatt nem tudom futtatni a 11-et. azért kérdeztem a vistát mert abba benne van de az viszont nem jön be. legalábbis ez az ultimate./

[ Szerkesztve ]

(#33022) anrab válasza zhagyma (#33020) üzenetére


anrab
addikt

végig "olvastam" a linket, nagyjából értem is fóleg hogy már le is írtad! ott nem írja a tv szoftvert. viszont a termék információnál, /mármint a philips/ a tartozékok között sem írja a szoftvert.
de majd elboldogulok valahogy, ha más nem lessz felrakom a vistát.
na meg kérdezek!

(#33023) Drizzt válasza zhagyma (#33020) üzenetére


Drizzt
nagyúr

De a pc mint fasza zsír, etc. univrzálisan programozható eszköz, képes arra, hogy a fogadható streamek valamelyikére konvertálja a streamet, amit le akarsz játszani, akár realtime. Tversity meg is teszi ezt, de nem dlna alapon, hanem upnp-n, ami viszont a dlnahoz szükséges, így megvan a dlna-s cuccokban.

Örülnék, ha valaki kipróbálná le tud-e játszani így a tv által nem támogatott dolgokat is. :)

I am having fun staying poor.

(#33024) zhagyma válasza Drizzt (#33023) üzenetére


zhagyma
őstag

Szerintem DLNA is képes ilyesmire, ha nem támogatott a "kliensben" az adott stream. Elméletileg ennek nincs akadálya, hiszen a "pc fasza zsír .... ". Én is örülnék egy tesztnek.

:)

(#33025) wesson válasza zhagyma (#33016) üzenetére


wesson
csendes tag

Hi.
Nah, sikerült kapcsolatot teremtenem közvetlenül a PC- és a TV között DLNA val, meg Samsung Share Managerrel. Beállítási gondok voltak, nem engedélyeztem a TV-t a programban, ez volt a baj.
Egyébként nem mindegy, hogy milyen kábel, csak CROSSLINK-kel (két pc-t összekötő) működik a közvetlen kapcsolat. A PATCH kábellel nem látták egymást. De mostmár jó, és nagyon faszán működik.
Köszi a segítséget!

(#33026) luciferk válasza x64 (#33019) üzenetére


luciferk
senior tag

Én [itt] vettem 5 méteres HDMI-HDMI kábelt, van hosszabb is, érdemes minőségit venni, meghálálja.Én szgépet kötöttem össze a 40B650-el, tökéletes tűéles zavarmentes kép -hang van úgy játék, böngészés vagy filmnézés terén.

[ Szerkesztve ]

(#33027) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy eljött az idő és le tudom cserélni a régi CRT TV-met.
Elkézlelés a következő:

LCD 42" Full HD

Felhasználás:
- UPC digitális adás (sok sporttal)
- film (DVD + Blu ray)
- számítógép

Hangszoró nem szükséges, úgy is minden erősítőről megy, illetve jó lenne mpeg4 tuner, ki tudja mit hoz a jövő.
A sok sport miatt 100 Hz-ben gondolkozok.
Ja, a keret 200.000 Ft.

Vélemény, ajánlat?

Köszi

(#33028) Trava válasza Pityke78 (#33027) üzenetére


Trava
tag

Gyűjtsél még.

(#33029) Pityke78 válasza Trava (#33028) üzenetére


Pityke78
őstag

Köszi. :DD
De úgy mégis, ebben a kategóriában mik vannak, amik jobbak?

(#33030) hdmi válasza Pityke78 (#33029) üzenetére


hdmi
tag

Ez minden igényedet kielégíti papíron, nyílván meg kell nézni élőben is: [link]
s nagyából még a keretedbe is belefér: [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33031) Mozso26 válasza Pityke78 (#33029) üzenetére


Mozso26
senior tag

Lg 42lh4000 idei modell tudja a 100hz-t és aszem 201ezer.
Samsung 40A656 tavaji modell nagyon szép képe van tudja a 100hz-et ez aszem 210körül van.
Philips 42pfl5604 idei nem tudja a 100hz-t és 194 ezer.
Sony tul drága sharp tul drága. :)
Az idei panasonic modellek nem roszak lcd-ben csak nem nagy tudásuak.

(#33032) Pityke78 válasza Mozso26 (#33031) üzenetére


Pityke78
őstag

Az idei és tavalyi modelek között nagy különbség van, van ami azóta jelentősen változott?

(#33033) tothl válasza Pityke78 (#33032) üzenetére


tothl
addikt

A B650 brutál új feldolgozóegységet kapott, viszont nem mindegyik S-PVA. ez a 4000-s LG nem ellenfele az A656nak semmiképpen.

[ Szerkesztve ]

(#33034) Mozso26 válasza tothl (#33033) üzenetére


Mozso26
senior tag

Egy linket tudnál adni amiböl kiderül melyik milyen panelos?
Amelyik nem s-pva az milyen?(tn+film :) )

[ Szerkesztve ]

(#33035) Pityke78 válasza tothl (#33033) üzenetére


Pityke78
őstag

Hmm, nekem ez kicsit Kínai, de gyorsan tanulok. :))) S-PVA???
Ha jól látom az A656-ban nincs mpeg4 tuner?

(#33036) broberto


broberto
csendes tag

A következöt szeretném megtudni,itt olyan sok nagytudésú kolléga van,talán választ kaphatok a kérdéseimre
Tehát:Vennék egy LCD tv-t amit szeretnék monitornak is használni.
A Tv egy 32" 200HZ lg lenne
Vajon ha Pcre kötve használom akkor is 1920x1080-as felbontástban is megy és megy e 200HZ-en.
Ez fontos lenne,mivel csak 1 készüléket tudok venni,tehát mindenképpen ez lenne a monitor,és ugye egy ekkora kijelzönél már kell a full hd felbontás
Köszönön a válaszokat elöre is

[ Szerkesztve ]

(#33037) Sanyabá válasza hdmi (#33030) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Köszi , ment pü!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#33038) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Szerintetek melyik a jobb tv? Túlnyomó részt monitornak használnám!

Samsung 32 B650
Samsung 32 A656

Esetleg valami más alternatíva? :F

[ Szerkesztve ]

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#33039) multimelon


multimelon
tag

Ilyen különbségek vannak a HDMI kábelek közt? [link]

Nekem is kellene vagy min 6m, de nem tudom milyen kábelt vegyek. Esetleg 2db 3m essel közéjük egy repeater az milyen szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#33040) Cyrin válasza multimelon (#33039) üzenetére


Cyrin
addikt

Nekem egy Van den Hul 5 méteres HDMI kábelem van :D

(#33041) multimelon válasza Cyrin (#33040) üzenetére


multimelon
tag

Hát az kb 25-30e körül van ha jól sejtem, nekem a feléből kéne kihozni :)

(#33042) Cyrin válasza multimelon (#33041) üzenetére


Cyrin
addikt

Tényleg annyi, feléért eladom, már nem kell olyan hosszú :D

(#33043) snc


snc
csendes tag

Sziasztok. Veletlenul beirtam a plazma topicba, ugyhogy most ide javitom. :)

Ilyesmi TV-ben gondolkozom. Az a helyzet hogy tulzottan nem ertek a dologhoz, ugyhogy nehezkes a dontes, de ami biztos hogy 82cm-s hd ready lcd kellene, 120e ft koruli aron. (+/- 10e ft elfer kb). Markaban Samsung vagy Panasonic lehetoleg.

Nagyon halas lennek ha valaki aki ert hozza kisegitene.

Koszi elore is.

(#33044) hdmi válasza snc (#33043) üzenetére


hdmi
tag

A Samsung LE-32B350 az erősen belépő szintű LCD, 130k körül már kapsz középkategóriás Samsungot: LE-32B530 [link]

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#33045) tikhunter


tikhunter
tag

Tapasztaltaktól kérdezném !
Mi a különbség az LG 42LG2000 és a 42LG3000 között?
Lg oldalt böngészve csak a HDMI aljzatok számában láttam különbséget. Árban viszont 15K a különbség.
Főleg x360 ra kéne ill. PC vel összekötve filmeket néznék rajta. 1:1 pixelhűség fontos lenne pc-vel összekötve.
Akinek van ilyen típus megosztaná velem a tapasztalatait?

[ Szerkesztve ]

A lényeg ,hogy tapadjon a bélyeg!

(#33046) c41r0^


c41r0^
őstag

Sziasztok!

Régen írtam ebbe a topciba, majd' 2 éve használok monitorként egy LG 32" 32LC51 TV-t dvi-hdmi kábellel, 1360*768@60Hz-en (desktop/net, HD-ripek, divx-ek, játék).

Mostanában gondolkodom a leváltásán egy FullHD készülékre (maradhatna az LG, igen jó ár/értéket képvisel), de ahogy látom, a 125-130K-s FullHD kategória csak 50Hz-es. Ez azt jelenti, hogy 1920*1080-ban a VGA-t nem tudom 60 Hz-re állítani, csak 50-re (továbbra is dvi-hdmi kábellel), különben a TV vibrál vagy out of range? Ez nem lenne túl jó FPS játéknál...a 60Hz még csak-csak, de az 50 szvsz már kevés lenne.

Úgy látom az igazi megoldás a 100 Hz-es 32" FullHD PC monitorként, csakhogy akkor az már a 32LH5000/7000, ami a 170-180K-s kategória. Ha így van, megerősítenétek ebben? De akkor még várok a váltással...

(#33047) Alex91 válasza c41r0^ (#33046) üzenetére


Alex91
félisten

Ugyanugy menni fog, mint eddig. A 100 Hz nem az a 100 Hz, amire te gondolsz, az inkabb gond szokott lenni mondjuk jateknal :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33048) c41r0^ válasza Alex91 (#33047) üzenetére


c41r0^
őstag

tehát pl. egy LG 32LG5700 menne 1920x1080@60Hz-en, VGA-ról meghajtva, DVI-HDMI kábellel (nem csak d-subon), tehát natív képet adna?

sejtem, milyen 100 hz-re gondolsz (vsync), de itt most nem az a lényeg, én nem arra gondoltam. hanem arra, hogy a jelenlegi TVm képe pl. tényleg vibrál 1920*1080@60Hz-en (mondjuk persze ez a natívja feletti felbontás, gondolom az újabbakban már fejletteb az elektronika)

szerk: Alex91: thx :R

[ Szerkesztve ]

(#33049) Alex91 válasza c41r0^ (#33048) üzenetére


Alex91
félisten

Igen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33050) decoder


decoder
csendes tag

Sziasztok! Új vagyok.

Egy 37PFL8694-et szeretnék vásárolni. Az a problémám vele, hogy nem egyértelmű:
HD Natural Motion vagy Perfect Natural Motion van benne. (azon kívül, hogy egy 8404-et lefagyasztottam a Saturnban...) A letöltött használati útmutatóban és a német fórumosok nagy része szerint az előbbi, egy másik Philips forrás szerint és az internetes áruházak szerint az utóbbi. Érdekelne, hogy aki már látott ilyen tv-t mit mond, mi volt a menüben, látható e a különbség.
anrab, teszt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.