Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5451) gabo01 válasza #72042496 (#5434) üzenetére


gabo01
senior tag

Szia!
Nekem 46 M87-em van és én is tartottam kicsit a tükröződéstől,de kellemesen csalódtam szinte egyáltalán nem lehet észrevenni semmit! Emiatt nyugodtan megveheted! Ne legyen mögötte fényforrás ez a titok. Egyébként tényleg nagyon jó a feketéje! Az enyém AUO paneles. :)

(#5452) KicsiPo válasza Márton (#5450) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

Megnéztem most az 1280-asnál mit ír ki a tv info-ja, és 50 Hz-en megy just scan-el, és akkor nem lóg ki.

(#5453) Rick4 válasza KicsiPo (#5445) üzenetére


Rick4
félisten

arra gondoltam, hogy itt azért már jópáran mondták, hogy a samuval valami nem volt okés elsőre, kotorásztak a menüben..nekem meg egy d-sub kábellel kell összekötnöm, meg a bemenetet kiválasztom, és ennyi. én nem is kisérleteztem mással, menüből 1360X768, és ennyi, hibátlan a kép mint internet-asztal, mind játék-film vonalon..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5454) Márton válasza KicsiPo (#5452) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor te eggyel előrébb vagy mint én :)
nekem ha azt akarom, hogy ne lógjon le, nincs 50hz.
most ezért vegyek atit? neem, akkor inkább a 3d-stereo :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5455) ovw


ovw
tag

Sziasztok,

mától én is a boldog LG LF65 tulajok táborát erősítem. :-)
A tapasztalatok néhány óra után nagyon pozitívak, a feketék is szépek,
HDMI-n megy a 1920x1080-as felbontás, a tv és a dvd képe is szép.
Próbálok pár HD-s filmhez hozzájutni, remélhetőleg az is szép lesz. :-)

Üdv,

ovw

''Jog és fegyver az állam tartópillérei'' - Justinianus

(#5456) KicsiPo válasza Márton (#5454) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

Majd megnézem a tesóm Nvidia+Sony párosánál megoldható e, ha igen leírom hogy sikerült :)

(#5457) SirGin válasza #72042496 (#5434) üzenetére


SirGin
csendes tag

Hello
Nekem 40N87 van, alapvetően én is a fényes panel miatt döntöttem e mellett.
Hát ebben egyáltalán nem látom magam, mig az M-sben az MM-ben minden látszott (főleg akkor, amikor fekete volt), persze igaz a lakásban nem próbálhattam mindkettőt egymás mellet, ugyhogy melyik jobb ebből a szempontből ez alapján nem eldönthető.

passz

az elektronika a leirások szerint teljesen megegyezik, csak a panel különbözik
az enyémben Samsung panel van a '(S)' alapján, de csak 8 bites.
csak ezt nem tudom, hogy ez használat során jelent-e valamit.

én látom a nem tökéletes feketét, de ez szerintem minden LCD-re igaz
(majd valamikor megvizslantom az M-t ismét mostmár hosszabb N-s használat után)

Bye
SG

(#5458) IcebirdMK válasza Stema (#5448) üzenetére


IcebirdMK
csendes tag

Érdekes dolgokat írtál, köszi az infot!
hdmi 1.3 van a tvn.
Ezt dobja ki erre a monitor infora :
http://free.x3.hu/icebird/letoltes/philips.txt
Elméletileg minden adott ahhoz amit leírtál hogy 4:4:4 menjen át.
Ha mégsem, akkor felmerül a kérdés hogy nem hdmi-vel kötöm hanem Y Pb/Cb Pr/Cr aszhem röviden YUV-al akkor az megoldás lehete a problémára?
De annyira mondjuk nem vészes mert pl a prohardver tökéletes, minden betü, még a piros is!
Csak a már említett sötétzöld háttér sötét piros betü, vagy sötétkék háttér sötétkék,piros betü stb
Bár az utobbin fejlesztgetek és akkor azért zavaró.

(#5459) Stema válasza IcebirdMK (#5458) üzenetére


Stema
tag

Nem tudom, h van-e olyan opció powerstrip-ben, h mit küldjön ki dvi-on a kártya, de mindenképp érdemes lenne kisérletezgetni, főleg mielőtt még tv-t veszek :) philips-nek nekem a tv-s képe nagyon tetszik és mikorra ténylegesen itt lesz a hd magyarországon, akkor majd veszek oled-et meg minden, szal most nem hajtok a tökéletesre, ebben az árkategóriában (~150ezer), úgyse lehet. És dicsérik a feketéjét, engem pont a háttérbevilágitás zavar a legjobban az lcd-knél, szal ez is egy plusz pont. hogyha marad 422, akkor is valszeg ezt választom, nekem az fontosabb, h legyen nativ felbontás 1:1 pm-el

(#5460) Stema válasza IcebirdMK (#5458) üzenetére


Stema
tag

Egyébként mit fejlesztgetsz? Hogyan?

Nemtom olvastad-e a privim, de a http://www.hex2bit.com/products/product_mcw.asp oldalon található progival nagyon jól be lehet lőni a monitort (kalibráló progi). Ha meg van powerstrip-ed, most olvastam, h azzal le lehet menteni az aktuális gamma ramp-et, és valszeg alkalmazható, h csak a tv-s kimenetre csinálja.

(#5461) #72042496 válasza SirGin (#5457) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszönöm! :R Ma (vagyis már tegnap) voltam ElektroWorld-ben, körbeólálkodtam az N87-et; élőben nagyon ott van a szeren a külseje!
A képéről az ottani tapasztalatok után nem merek ítéletet mondani, de nem hinném, hogy alulmúlná az elvárásaimat. A mostani LCD monitoromon sem olyan mély a fekete, mégis teljesen elégedett vagyok vele. Igaz, a TV jóval nagyobb, azon minden máshogy veszi ki magát, de inkább legyen kicsit világosabb a sötét, mintsem tükrös. :)

Ami feltűnt, hogy képek alapján a TV alul, középen egy kis sávban kék fénnyel jelzi, hogy üzemben van. A nagyobb N87-esen ezt láttam az üzletben is, de a 40"-oson nem. Nem tudom, miért lehetett... nálad világít? Vagy ez kikapcsolható?

Ha jól tudom, az M87-ben is 8 bites panel van, a 10 bitet Samsungéknál még nagyon meg kell fizetni. :)

Összességében az N87 matt panelje tetszik, tudása rendben van, külsőre inkább ez illik a szobámba, s a 40" kerül annyiba, mint az M87-ből a 37". Utóbbi ráasásul nem Samsung paneles.
Eldőlni látszik a kérdés. :)

A készülékhez kinéztem egy Omnimount UCL falitartót is, ami sajnos az eddig látott legolcsóbb helyen is 83K. :Y ElekrtoWorld-ben volt (van) 66-ért, de kiderült, hogy az FP-CL is elég nagy ahhoz, hogy derékszögben be tudjam fordítani a TV-t, így az agyból is nézhetem majd. :D Ráadásul ez 5 centivel közelebb tartja a falhoz a készüléket, s 40K-ból le lehet tudni. Alakulnak a dolgok! :B

(#5462) #72042496 válasza gabo01 (#5451) üzenetére


#72042496
törölt tag

Visszafelé haladok, mint a rák, legalábbis a topic olvasásában. :)

Neked is köszönöm a reakciót! Mögötte ne legyen fény? Úgy vélem, inkább az előtte levő fénnyel lehet gond, azt tudja visszaverni a panel. (Mögötte nálam csak fal van.) Az a nagy gondom, hogy nekem éppen a TV előtt oldalt van az ablak+erkélyajtó, s onnét érkezik a természetes fény. Attól tartok, ebből még lehet gubanc, ha mégis az M87-et választom.

Az újbóli szemle után sokminden eldőlni látszik. Az, hogy az N külsőre jobban tetszik, s biztosan nem tükröződik, ráadásul olcsóbb, számomra jelent akkora előnyt, amiért feláldoznám a kiváló feketét.

Most az N87 az esélyes, de még fogok rá aludni párat. Az anyagiak miatt kell is. :)

(#5463) the_pimp


the_pimp
senior tag

Sziasztok!
A kérdésem a következő lenne:
van egy msi vr600x notebookom, amit rászeretnék kötni egy philips lcd tv hez.Megvettem a hdmi kábelt, összekötöm, annyi van hogy a notin csak vga kimenet van, így a vgakimentre kellett vennem még egy vga-dvi átalakítót.Szóval összekötöm, berakm a tv n a hdmi 1 bemenetbe, de az istenért se tudok képet kicsikarni.A winbe elvileg minden bevan állítva aminek bekell, de semmit nem csinál.A kérdés annyi, hogy mi lehet a baj?hátha valaki már találkozott hasonló problémával..
Előre is köszönöm!

(#5464) gabo01 válasza #72042496 (#5462) üzenetére


gabo01
senior tag

Persze én is úgy gondoltam, hogy előtte ne legyen fény!:-)
Én is vacilláltam annó a Sharp 46 XL2E és a Samu 46 F86-on de az ár miatt maradt az M87. Végülis nem bántam meg!
Arra a kérdésre hogy az M87-es Samuban 8bites vagy 10bites panel van talán Cifu tud válaszolni!Meg arra is, hogy sokkal jobb-e a Samu panel mint az AUO! :U

(#5465) Vangelis válasza the_pimp (#5463) üzenetére


Vangelis
nagyúr

:)

D-sub ról nem tudsz digitális jelet csinálni:)

vagy dvi vagy hdmi kimenet kellene neked. ami sajnos nincs a laptopodon:(

A tv-n nincs sima d-sub bemenet?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5466) Rick4 válasza the_pimp (#5463) üzenetére


Rick4
félisten

az az átalakító nem véletlenül DVI-ból csinál VGA-t? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5467) SirGin válasza #72042496 (#5461) üzenetére


SirGin
csendes tag

Nincs mit.
Amugy van némi infom még, ami segitheti a döntést:
A alábbi samu paneleket alkalmazzák jelenleg:

LTA400HT-LH1 : 92% wide colour gamut.1.07 billion colours
LTA400HT-L01 : 72% wide colour gamut. 16.7 million colours

Till now didn't find this new panel here
http://www.samsungparts.com/search/search.asp
Put in 3. Part# or Spec# LTA400H
There are now 10 types, including 10-bit and 120 Hz
Part Number Specification Price
BN07-00288A LTA400HS-LH1,8bit,952*551*51.0 $2,332.22
BN07-00383A LTA400HT-LH1,10bit,40inch,1.07 $2,488.85
BN07-00409A LTA400HT-L01,8bit,40inch,16.7M $1,999.22
BN07-00455A LTA400HT-L06,40FHD,8bit,40inch $1,719.62
BN07-00286A LTA400HH-LH1,10bit/120Hz,952*5 $2,092.42
BN07-00442A LTA400HA04,8bit,40inch,1.07B,1 $2,548.92
BN07-00475A LTA400HH-L01,40FHD 120HZ,10bit $1,453.23
BN07-00477A LTA400HH-L02,40FHD 120HZ,10bit $2,181.92
BN07-00483A LTA400HT-L06,40FHD,8bit,40inch $1,871.89
BN07-00485A LTA400HT-L05,8bit,40inch,16.7M $1,537.68

illetve a Firmware versiók és hogy miilyen problémát javítottak:

1008 (20 Mar) - First public version
1009 (29 Mar) - Xbox 360 VGA 1920x1080
1010 (06 Apr) - ?
1012 (25 Apr) - MoviePlus On/Off bug (New motherboard BORD2_CALLA_TR-1011)
1013 (04 May) - 1920x1080@24Hz PS3 (24 frames blue-ray movies)
2000 (22 May) - Minor bugs as keys 0-9 to DTV freeview and a more proportional vol. adjustment
2002 (25 Jun) - HDMI 3 doesn't loose conection with PS3 anymore
2004 (16 July) - Component "JustScan" available (1:1 pixel mapping)
2005 (09 Aug) - ?
2007 (30 Aug) - On "Mute" mode, the button "ENTER/OK" works now for digital teletext
2008 (18 Sept) - ?

Nekem LTA400HT-L01 paneles (2005 firmware) van ami a samu web lapja szerint is csak a PAL szintartomány 100% adja, mig az M--sben valszeg a LTA400HT-LH1 van, ami viszont 127% adja.

Ezt a boltban is megsasolhatod: a bal hátsó felső oldalon belesve a rácsozaton van egy matrica, azon rajt van. (lámpa ajánlott).

Bye
SG

(#5468) Márton


Márton
nagyúr

Megoldódott a hang delay problémám.
A szervíz menüben ez az egyetlen menüpont (audio delay), amit ha állítok látom ill. hallom a hatását. 0-100ms-ig engedi, azonnal levettem 0-ra :)
Ezt gondolom arra találták ki, ha olyan jelet kapna a tv, ahol nincs szinkronban a kép/hang, hogy bele lehessen nyúlni. De hogy alapból miért nem 0-n állt, az rejtély.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5469) #72042496 válasza gabo01 (#5464) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát én sem bánnám, ha egy 46"-os M87-et kellene nézegetnem. :) (Csak hirtelen nem tudnám hová tenni, nekem túl nagy.)
Az M87-ben 8 bites a panel, sőt, még az F86-ban is. Az F96-ban vezették be a 10 bites panelt, a LED-es háttérvilágítás mellé. Csak az ha jól tudom 52, ill. 70" méretben kapható, s a kisebbik ára is majdnem hét számjegyű.

A panel kérdésre nem tudok mit mondani, egymás mellé kellene tenni őket. :) Azt sem tudom, hogy létezik-e Samsung paneles LE46M87, lehet, hogy mindet AUO panellel szerelik...

SirGin: Köszi, szépen! Kizártnak tartom, hogy az LE40M87-ben a 10 bites LTA400HT-LH1 panel legyen.
Lehet, hogy ugyanaz van abban is, mint az N87-ben, csak a bevonattal trükköztek (tükröztek :D)? Nem tudom.

A kék fény világít nálad? Nem ez a fő szempont, de kíváncsi vagyok rá. :B

[ Szerkesztve ]

(#5470) koxx válasza #72042496 (#5461) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

majdnem annyiba kerül a tartó mint egy kisebb LCD tv, na szép :(
Ugyanezen rágódom én is, 40 N87 vs M87, majd kiderül, hogy mennyibe fognak kerülni ha vásárlásra kerül sor

(#5471) Ronnie12 válasza koxx (#5470) üzenetére


Ronnie12
tag

Hello srácok,

van egy 7600GS videokártyám és egy LG 32"-os LCD HD READY TV-m. Sikerült a képet kirakni a HDTV-re, de a hangot nem tudom sehogysem behozni a TV-n. Tehát kép van, de hang nincs. Hova kell a házimozi kábeleit csatlakoztatni az alaplapon, hogy legyen hang?

(#5472) #72042496 válasza koxx (#5470) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, sajnos ez a fajta falikar nagyon drága, de régi vágyam egy ilyen. Már a monitorhoz is szerettem volna, csak mindig meghiúsult a vétel.

Neked mikor lesz aktuális? Mindig írtam, hogy na, egy hónapon belül veszek, meg hasonlók, de csak tolódott kifelé ez a dátum. Jelenleg úgy áll, hogy március közepe felé lesz rá keret. Addig vajon csökkennek az árak?

(#5473) Cifu válasza penell (#5415) üzenetére


Cifu
nagyúr

Felső kategóriás LCD TV, értelemszerűen teletömve mindenféle elektronikai plusszal, szóval nem csoda, hogy jó a képe. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5474) Rick4 válasza Ronnie12 (#5471) üzenetére


Rick4
félisten

nem tudom milyen kábelei vannak annak a házimozinak, de egy RCA aljzatos bemenetre kellene dugnod a kábelt, amit a számítógéped hangkártyájábal kötsz össze. a sztereó kimenet a kis világoszöld jack dugóból fog jönni, tehát oda kellene dugnod. de ha van oktikai kimeneted, és a házimozin van optikai bemenet, akkor az is működik.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5475) Cifu válasza Handball (#5432) üzenetére


Cifu
nagyúr

Naja, de az IPTV-t csak ott szolgálgatják, ahol 8MBites sebességet rendesen bírja is az ADSL... Ami meg a vonalak kb. 20%-a....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5476) Cifu válasza #72042496 (#5434) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LE-37M87 és az LE-40N87 is általában AUO paneles, legalábbis amit én láttam eddig. Ezek egyike sem Super Clear Panel, tehát nem annyira tükröződik, de nem is olyan matt, mint az LG TV-k képernyője.

Az M86 és az M87 csak a külcsínyben különbözik (van-e ezüst díszléc az alján, vagy teljesen fekete-e a káva).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5477) SirGin válasza #72042496 (#5469) üzenetére


SirGin
csendes tag

Sajnos ellent kell mondjak, nagyobb a valószínűsége hogy 10 bites panel van benne. Ezt mindenképpen érdemes ellenőrizni, és ezt is figyelembe venni a döntéskor.

És a fő kérdés: :-)))
'a kék fény'

A magyar nyelvű menüben fényeffektusnak hivják:
4 állapota van: (nem szó szerint de ezt jelenti)
mindig világit/soha nem világit/csak bekapcsolás(TV) mellett világit/csak kikapcsolás mellett világit

Bye
SG

(#5478) KicsiPo


KicsiPo
csendes tag

Most hogy írtátok a Samsung paneleket ránéztem már az enyémre a 40R88BD-n :) az első ami kicsit megnyugtatott hogy made in korea. De amilyen paneleket itt felsoroltál gondolom a full HD-kben vannak. LTA400WT-L07-es panelről is van információd?

(#5479) Cifu válasza Adolfka_ (#5440) üzenetére


Cifu
nagyúr

1280x720-as felbontás esetén sem a HD, sem a FullHD nem lesz pixelpontos, tehát ilyen téren nem nyert hangszórót eset. Ettől függetlenül a képminőség itt erősen gyártó és típusfüggő, tehát nincs ökölszabály, hogy a HD jobb, mint a FullHD.

Ha nincs elég erős géped a FullHD-ben való játékhoz, akkor inkább HD TV-t végy, viszont egy 40-42" LCD TV-n elég méretesek már HD-ben a pixelek, ha közelebbről nézed (ie. kb. 2 méternél közelebről). Én azt mondom, ha monitornak használod, a FullHD jobb választás, de az meg csak úgy, ha mondjuk 2-2.5 méternél nem nézed messzebbről.

FullHD-ben a Samsung M86/87, LG LF65/LF75 szériát ajánlom figyelmedbe (az elöbbi jobb ha DVD-t és TV-t is nézel, jobb a feketéje is, az utóbbi viszont olcsóbb alternatíva). Sima HD-ben a Samsung R8x szériáját, vagy az LG LC4x/5x szériáját (hasonló a különbség, mint fent, tehát jobb a Samuk feketéje és SD adása, de az LG-k viszont egy klasszissal olcsóbbak).

Ezeket merem ajánlani tiszta szívvel, mert a legtöbb embernek nem volt gondja a számítógéppel való összekötés terén.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5480) Cifu válasza ovw (#5455) üzenetére


Cifu
nagyúr

Grat a TV-dhez. :)

Hát igen, sajnos ezeknek a Tv-knek a teljes körű élvezetéhez már HD anyagok kellenek. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5481) Cifu válasza koxx (#5470) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha a vásárlás nem mostanság lesz, akkor már célszerű megvárni a következő generációt, most tavasszal várhatóak az új LG és Samsung modellek. Az LG már bejelentette a LED háttérvilágítású csúcsmodelljét, az LG75-öst, és valószinüleg az M86/87 utódja is ilyesmi lehet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5482) gabo01 válasza SirGin (#5477) üzenetére


gabo01
senior tag

Szia!
Az AUO panelekről nincs valami infód? Mert nagyon érdekelne, hogy a 46M87-ben 8 vagy 10bites panel van! :U

(#5483) kobusz


kobusz
csendes tag

Sziasztok!
Van valakinek Sharp 42 XL2, X20 -sal kapcsolatban tapasztalata?
- A saturnban néztem dvd - t az X20-son és a JVC 42 V80-on. A JVC nek sokkal életttelibb volt a képe a hangja meg bődületesen jobb a Sharp doboz hangjához képest.-
Minden infonak örülnék!

(#5484) Cifu válasza gabo01 (#5482) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sajnos nem tudom. Mindenestre nekem a Samsungal az egyik bajom az, hogy Super Clear Panelt ugye csak a Samsung gyárt. Az AUO nem. Sok M86/87-ben meg AUO panel van. Ergo kimeríti a vásárlók megtévesztését az az információ, hogy a 40-46 colos M86/87-esekben SCP van... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5485) Cifu válasza kobusz (#5483) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az XL2E a Sharp csúcstípusa, eléggé komoly kis TV, a Samsung F86-al van egy szinten kb. Az X20E egy olcsóbb, egyszerűbb változat, a Samu M86/87 alternatívája. A JVC-ket nem nagyon ismerem, de ha számítógépet akarsz rákötni, akkor a JVC-t mindenképpen hanyagold...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5486) Vangelis válasza Cifu (#5485) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Kiváncsi vagyok mit fog szólni hozzá a szerelő ahoz ami nálam van JVC...
Mert még előtte ismét rá fogom dugni, mert sehol nem volt a dobozára írva, hogy not pc compatible ...

Mert ugye ez volt az első szempont a rokonomnak, hogy azzal akarja majd használni.
.... nem lesz egyszerű est.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5487) SirGin válasza KicsiPo (#5478) üzenetére


SirGin
csendes tag

Nem sok, csak amit a samsungnál igy hirtelen rákerestem:
LTA400WT-L07,8BIT,40INCH,16.7M

[ Szerkesztve ]

(#5488) KicsiPo válasza SirGin (#5487) üzenetére


KicsiPo
csendes tag

Köszi

(#5489) the_pimp válasza Vangelis (#5465) üzenetére


the_pimp
senior tag

Nem sajnos nincs, azért próbálkoztam azzal.De ha nem megy hát nem megy, majd megpróbálom máshogy.köszönöm

(#5490) the_pimp válasza Rick4 (#5466) üzenetére


the_pimp
senior tag

az átalakító, az úgy néz ki hogy dvi anya, és vga apa., mert a notin egy sima vga(d sub)kimenet van.

(#5491) Stema válasza the_pimp (#5490) üzenetére


Stema
tag

ilyen létezik? szal lehet digitális jelet kiküldeni dsub-on?? akkor vga-hdmi is biztos létezik :) hol lehet ilyeneket fellelni? és egyáltalán mikkel fog működni?

(#5492) Cifu válasza the_pimp (#5490) üzenetére


Cifu
nagyúr

VGA-ból sose fogsz HDMI-t csinálni egy egyszerű fordítókábelel. A VGA csak analóg jellel dolgozik. A DVI képes analóg és digitális jelet is továbbítani (DVI-A = Analóg, DVI-D = Digitális, DVI-I = Analóg és Digitális jeltovábbításra is képes). Lásd még Wiki. A HDMI meg csak digitális jeltovábbításra képes.

A te esetedben szerintem csak az egyik végpont cseréje jelenthet megoldást. Tehát vagy VGA bemenetes TV-re van szükséged, vagy DVI v. HDMI kimenetes notira...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5493) Adolfka_ válasza Cifu (#5479) üzenetére


Adolfka_
tag

Cifu,

köszönöm szépen a válaszodat. Valószínűleg mégis csak FULL HD tv-be fogok beruházni, lehet 1 év múlva bánnám ha nem így tennék. Legfeljebb néhány játéknál majd csak késöbb használom ki a teljes felbontást. Elképzelhető, hogy lesz lehetőségem TV próbára egy MM-ben, ahol terveim szerint saját szememmel is meg tudok győződni a HD-ready és FULL HD különbségében azonos jel esetén (HD release filmnél 1280*544, játéknál 1360*768). Ha sikerül megejteni a dolgot, mindenképpen beszámolok.

köszönöm mégegyszer!

üdv

Adolfka

(#5494) atala


atala
addikt

Azon gondolkodtam, hogy ha a HD felbontás 1280x720, akkor miért csinálnak 1360x768-as TV-ket?

(#5495) Rick4 válasza Adolfka_ (#5493) üzenetére


Rick4
félisten

én mikornézegettem őket, már 1 méterről sem tudtam volna megmondani, melyik melyik... :U pedig figyeltem rendesen, de csak a kis adattáblából derült ki, hogy épp mekkora felbontást tud a tévé..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5496) the_pimp válasza Cifu (#5492) üzenetére


the_pimp
senior tag

köszönöm a választ a megoldás valószínüleg az lesz hogy a pc met fogjuk rákötni a tv re, mert a vgamon van dvi kimenet, akkor annak működnie kell.

(#5497) Cifu válasza atala (#5494) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az alapozóban írtam az általam legvalószinűbb megoldásról (a szabvány 1024x768-as felbontást bővítették 16:9-esre).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5498) Cifu válasza Rick4 (#5495) üzenetére


Cifu
nagyúr

1080p felbontású anyagnál?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5499) Rick4 válasza Cifu (#5498) üzenetére


Rick4
félisten

nem, t-kábeles jelnél, meg a demófilmnél, ill sima pal dvdnél.....talán kicsit általánosság felé tarva, mint az 1080at forszírozva. nekem abból itthon se film, se lejátszó, se semmi, időm sincs egy filmet megnézni, nemhogy még 10K-ért vegyek egy filmet, meg 10K-ért egy lejátszót. ennyivel vehetek szkafandert is a vaterán, ha nem megyek az űrbe.. :U bár akinek otthon vannak ilyen dolgai, azt meg tudom érteni..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5500) Cifu válasza Rick4 (#5499) üzenetére


Cifu
nagyúr

Értelemszerűen a FullHD előnye csak akkor fog kijönni, ha 1080i/p anyag megy rajta... :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.