Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) Negative válasza Skynet258 (#5099) üzenetére


Negative
tag

25.900.- -ért Extreme Digitalnál. De ebben a pillanatban láttam, hogy AV Planetnél 24.500.-
Szal lehet, hogy storno lesz Edigitalnál. Holnap kiderül, ha van AV-nek akkor már megyek is érte.

(#5102) Vangelis válasza Negative (#5098) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ÉN egy sonyval nyomom HDMI-n keresztül.

Azért van változás scart után:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5103) Szajbeezoli


Szajbeezoli
csendes tag

Hali mindenki! LCD TV vásárlás előtt állok éppen, és sikerült egy darabot kinézni, de vannak aggályaim.
Vázolom a helyzetet:
- Philips 37PFL7662D típúsú készülék van a célkeresztben.
- A TV-t analóg TV adás, DVD, esetleg HDVD HD (vagy mi, HDDVD), Blu-Ray lemezek nézésére használnám.
- Mindemellett PC-t is rákötnék, főleg játékokat használnék vele, DVD-t néznék.

Kérdések:
- Jó-e ez a TV? A műszaki leírása engem meggyőzött, a képe szintén, bár a FullHD miatt kicsit aggódom analóg TV adás és DVD esetén.
- Ebben az árkategóriában (300 - 320ezer) megfelelő-e, van-e jobb, hasznosabb, megfelelőbb ezekre a célokra.
- Philips jó-e egyáltalán? Sharp, JVC?
- Ha pl összehasonlítjuk egy kb 200ezres LG LCD TV-vel, szemmel látható különbség tapasztalható a különböző felhasználásoknál? Pl.: PC esetén, DVD esetén. Elvileg van, azt tudom, ugye a felbontás miatt, de a 1920*1080-as felbontás PC játéknál szemmel látható különbséget eredményez pl egy 1366*768-as max felbontású LG TV-hez képest? Vagy a DVD-t nagyon elrontja a FullHD-s felbontás? Százszor megnéztem ezt üzletekben, de nem nagyon tudok mit mondani erről, ugyanis számomra zavaró, h 100ezer TV van 1 helyen, és ilyen-olyan minőségű filmet nyomatnak rajtuk.
- Megéri-e 37-es TV-knél ennyire a maximumra koncentrálni, mint FullHD, stb. vagy szemmel látható különbség lesz kb. 3 méterről? Megéri-e ennyivel többet adni ezekért a pluszokért?
- És mi az, h a Philips honlapján meg van adva, h PC esetén x felbontásra képes? Asszem a max az 1024*... Ez mit takar, mit értenek ez alatt?

Köszi!

(#5104) D.Zsolti válasza Cifu (#5094) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!

Köszönöm! Látom te vágod a témát! Tehát akkor ne aggódjak? Ez normális? Ha HD DVD t néznék akkor gondolom nem lenne ilyen?! Apropó.A felkonvertáló DVD-ről mi a véleményed? pl.Samsung 1080p7.

(#5105) D.Zsolti válasza Negative (#5098) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!
Én kari előtt vettem ilyem egy ilyen Samsung csodát! Hát mit mondjak?! IS-IS. Valamilyen dvd film nél tényleg látható változás(de az is csak közelről) valaminél meg abszolút semmi!! Kiváncs vagyok majd a te véleményedre ha meglesz! Írj majd légyszíves! Köszönöm!

(#5106) kohary válasza Negative (#5098) üzenetére


kohary
csendes tag

Nekem is ilyen lejátszóm van a dvdk-hez és szvsz tényleg működik a felkonvertálás(1080p)
hdmi-n összekötve. :)

(#5107) Atti1112


Atti1112
aktív tag

a 2 ms TFT monitor 2 ms alatt frisíti az egész képernyőt ? vagy mit jelent a 2ms ?

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5108) kugyu21 válasza IcebirdMK (#5088) üzenetére


kugyu21
senior tag

A színtelítettség 100-ból 40, az élesség pedig +/-50-ből a 0-n áll és emellett a beállítás mellett készültek a képek. Ha az élességet -50-ig levittem kicsit javult a helyzet, de az "i" betűk mellett továbbra is ott volt a paca. A színtelítettségnek még a 0- ra állítása (ekkor már fekete-fehér volt a kép) sem hozzott semmi javulást.
De azért köszi.

(#5109) Cifu válasza orkester (#5097) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem, a felhősödés elvileg nem változik idővel.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5110) Cifu válasza Tepi (#5100) üzenetére


Cifu
nagyúr

A 26" LC51-esben S-IPS panel van, tehát elvileg a jobb félék közül való ebben a képátlóban.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5111) D.Zsolti válasza kohary (#5106) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

szia!
És mindegyik dvd-n látod a vátozást? az 576p és 1080 között?

(#5112) Cifu válasza Szajbeezoli (#5103) üzenetére


Cifu
nagyúr

TV nézésre, DVD-re, HD filmekhez jó választás. Számítógépre így most nem tudom, a kézikönyve letölthető a netről, azt böngészd át, illetve bal oldalon felül van a topickereső, írd be a Philips keresőszót, Icebird kartárs sok hasznos tapasztalatot osztott meg velünk, szerintem böngészd át őket.

JVC-t semmiképen nem ajánlom, a Sharpok felső kategóriás modelljei szóba jöhetnek még.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5113) Cifu válasza D.Zsolti (#5104) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem nem a TV hibája. Nagyfelbontású cuccoknál nem hiszem, hogy ilyen jelentkezne a leírásod alapján, ha mégis, akkor az már garis hiba!

Lent írtam a véleményem. Szvsz a korrektebb DVD lejtászóknál, gyengébb LCD TV-kre kötve talán észrevehető lényegi változás, de inkább nézze meg mindenki magának. Én személy szerint inkább Torrent -> HD rippek -> számítógép -> LCD TV -> Elélvez a képminőségtől. :DDD

Aláírom, hogy egy kicsit macerásabb, de a képminőségbeli eltérés olyan szintű, mint az ezerszer átmásolt VHS-ről a DVD-re való átállásnál...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5114) humax válasza Cifu (#5113) üzenetére


humax
senior tag

buek fönok
happy new year.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#5115) peti85 válasza Negative (#5101) üzenetére


peti85
senior tag

Van még olcsóbban is:
[link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5116) Negative válasza peti85 (#5115) üzenetére


Negative
tag

Pixmaniától akkor sem veszek ha féláron adják. Késedelmes szállítások, elintézhetetlen garanciális dolgok jellemzik őket. Tőlük soha.

Amúgy ma megyek a lejátszóért pár óra múlva. Vasárnap felé kaptok egy bő beszámolót róla.

Lenne egy kérdésem viszont S.O.S.!!! :F :F :F

Gembird 1,8 m HDMI kábel 2000.-
Vhogy túl olcsónak tűnik nekem.. szerintetek érdemes megvenni?
Vagy vegyek egy Hama HDMI-t 4000.- pénzért???

(#5117) matyí válasza BigBear (#5093) üzenetére


matyí
csendes tag

A dvd menűjében van hdmi állítási lehetőség. Most 720p és 1080i között váltogatok, az az érdekes hogy mikor átváltok film közben tényleg csinál valamit / megakad a kép egy kicsit mintha frissítene/ viszont a tv-n a komponens bemenet van beállítva, mivel a két hdmi-n nem vesz észre bejővő jelet. Elvileg a tv setupjában kellene valamit állítani, csak hogy mit?
Ja és nem tudom hogy a hdmi-a /ez a fajta van/ kábel jelent-e valamit vagy másik fajta kell hozzá?

(#5118) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

250.000 Ft-ig bezárólag milyen 32"-es LCD TV-t ajánlotok? A lényeg, hogy 100Hz-es legyen. Csak kábeles tévézésre lenne használva, de ez már digitális formában jön, szóval a minőségére nem lehet panasz :)
Amit eddig kinéztem az a Samsung LE32M87BD.

Válaszotokat előre is köszönöm :)

"Less but better" - Dieter Rams

(#5119) kandaharr


kandaharr
csendes tag

lg 37LC55-ről van valakinek véleménye?

(#5120) Szajbeezoli


Szajbeezoli
csendes tag

Hi mindenki!

Abban kérnék most segítséget, hogy olyan 300-320ezres kategóriában ki milyen LCD TV-t ajánlana és miért? Fontos feltételek:
- 37"
- A TV-t analóg TV adás, DVD, HD-DVD, Blu-Ray lemezek nézésére használnám.
- Mindemellett PC-t is rákötnék, főleg játékokat használnék vele.
- Az analóg TV adás képe a legjobb legyen, ne olyan, mint a sz.r Samsungoknak, nekem azok egyáltalán nem jöttek be. Pl.: Samsung R81, 82 vagy mi (elnézést, ha vkit megbántanék ezzel :) ) A nagyobb tesók lehet, h jók, nemtom, de nekem a Samsung olyan tömeggyártott, agyon marketingezett cuccnak tűnik, ami nem feltétlenül a legjobb.
- A Clouding ne legyen jelentős, ha egyáltalán lehet ilyet mondani.
- PC-re kötésnél tudja a lehető legnyagyobb felbontást is, pl 1366*768, esetleg 1920*1080 (kicsit elbizonytalanodtam, h a kiszemelt gyönyörűségem (Philips 37PFL7662D) leírásánál az van, h csak 1024*768-at tud max. Ez nemtom, h mit takarhat, de a Philips technikusa szerint is hülyeség :D vagy legalább is fura)
- PC-nél DVI-HDMI összekötés lehetséges legyen.
- 1:1 Picture Mapping vagy mi, ezt pontosan nem tudom.
- Az esetleges FullHD képesség ne okozzon hátrányt a kisebb felbontásoknál, pl. sima DVD.
- Lehetne rajta esetleg optikai hangkimenet is.
- DVB-T tuner nem lényeg.
- 1080p@24Hz képesség.

Lehet, h vannak benne ellentmondások, de ilyen követelményeket szeretnék felállítani, mert a tökéletességre törekszem (sajnos). És az is lehet sajnos, h ilyen TV nem létezik ebben a kategóriában :D
Kompromisszumok kötésére nyitott vagyok, ha pl. nem éri meg ennyit belerakni egy 37-es TV-be, mert különbség úgy sem látszana (pl. HD Ready vs. FullHD) Szal olcsóbb is lehet, az nem nagy gáz :D

[ Szerkesztve ]

(#5121) Szajbeezoli


Szajbeezoli
csendes tag

1:1 Pixel Mapping, elnézést :) Ez is fontos lenne.

(#5122) kecsawi válasza Szajbeezoli (#5120) üzenetére


kecsawi
senior tag

Szia! A Samu M87BD szériáját érdemes megnézned, teljesíti az általad kívánt dolgokat, és össze sem lehet hasonlítani az R-es szériával. (Mindkettő van, használom :K ) Ha a full-hd felbontáshoz nem ragaszkodsz, akkor hd-readyben több a választék, Cifu segítségét kérd!

(#5123) r4pt0r_87 válasza Szajbeezoli (#5120) üzenetére


r4pt0r_87
csendes tag

Sajnos itt azért el kell dönteni mit akarsz. Samsung felsőkat szerintem nem rossz, már ami a fullhdn belül lehet.

"Az esetleges FullHD képesség ne okozzon hátrányt a kisebb felbontásoknál, pl. sima DVD." minden tv-n hátrányt fog okozni a kisebb felbontás, a legrondább a tv adása lesz.

[ Szerkesztve ]

(#5124) Szajbeezoli válasza r4pt0r_87 (#5123) üzenetére


Szajbeezoli
csendes tag

Azt tudom, hogy elvileg hátrányt okoz, csak úgymond ne legyen nagyon feltűnő, ha esetleges képjavító technológiák között van különbség, h melyik mennyire javít. Ilyesmire gondoltam.
Köszike a válaszokat!
Samsungból erre a kategóriára, ezekre a típusokra már gondoltam, csak biztos, ami biztos alapon úgymond közvélemény kutatást végzek :)

Köszi!

(#5125) Tepi


Tepi
csendes tag

Valakinek nincs ötlete hol lehetne az LG 32LC51-et bruttó 140k alatt beszerezni?
számlára kéne és nem igazán szeretnék interneten keresztül intézkedni, inkább az egyszerűbb odamegyünk kifizetjük megoldást választanám?!

(#5126) kohary válasza D.Zsolti (#5111) üzenetére


kohary
csendes tag

Igen,én többségében írott dvd-vel használom és annál is érzékelhető a változás( élesebb a kép,szebbek a színek),nekem legalábbis így tűnik. :D

(#5127) Vangelis válasza Tepi (#5125) üzenetére


Vangelis
nagyúr

metroban talán 145e

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5128) ferbazs


ferbazs
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném - egy gyors véleményezést szeretnék erről a tipusról:
LG - 42LF75
Full-HD LCD
42”
Képarány: 16:9 - Felbontás: 1920 x 1080 pixeles - Fényerő: 500 cd/m2 - Dinamikus kontrasztarány: 10.000:1 - Látószög: 178 fokos - Válaszidő: 5ms - Pure Black Level - 3D Comb Filter - 3D zajcsökkentés - DCDi,DLTI,DCTI - Továbbfejlesztett sorduplázó - XD Engine - 1 analóg tuner és 1 db digitális DVB-T tuner - 3db HDMI bemenet - PC bemenet
- PC Audio bemenet - Komponens bemenet - Kompozit bemenet - S-Video bemenet - Optikai kimenet

Előre is köszönöm

Üdv: ferbazs

(#5129) BoGyo[ME] válasza ferbazs (#5128) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

A gyors véleményem: tök jó! :D

Komolyra fordítva a szót: azon szerencsések közé tartozom, akik magukénak mondhatnak egy ilyen masinát, és azt kell mondjam, hogy pár zavaró apróságot leszámítva tökéletes; az ár/érték arányt figyelembe véve szerintem jelenleg az egyik legjobb...

A képe jó, a számítógéppel könnyedén össze lehetett kötni, úgy hogy nincs mellette a boltban egy pl. Samsung LCD - netán plazma - a feketéje sem olyan vészes, és a lakkfekete burkolatot is meg lehet szokni.

Negatívumként említeném a
- távirányítót: a szabvány LG távirányító van hozzá, ami szerintem kissé csapnivaló: nekem a Philips CRT-m után nem igazán esnek kézre bizonyos gyakrabban használt gombok (számok, teletext, időzített kikapcsolás, legutolsó csatorna), és kicsit idegesítő, hogy minden gombnyomásra felvillan rajt egy piros, a vezérelt hardvert (TV-DVD-VCR) visszajelző-LED (bár az is előfordult, hogy ennek köszönhetően sikerült kiderítenem, hogy miért nem működik a távirányító);
- kicsit lassan vált csatornát (kipróbáltam: 20 csatornát kb. 30 mp alatt, szóval átlagban kb. 1,5 mp), de a "Kedvencek" programlista használata azért gyorsít, ha célirányosan váltanánk;

(#5130) BoGyo[ME]


BoGyo[ME]
tag

Megpróbálkoznék egy gyors közvélemény-kutatással:

Ki milyen kiegészítő hangkeltőket használ újdonsült LCD TV-jéhez? (LG LF75 tulajok tapasztalatainak különösen örülnék. :U )

Próbálta már valaki az optikai hangkimeneten összekötni valamivel? Az egyébként hogy működik? Ha a távirányítóval változtatom a TV hangerejét, netalántán elnémítom, akkor az optikai hangkimeneten is változik/elnémul a jel? (Próbáltam összekötni a TV-t a scart kimeneten a hangfalaimmal, de ott folyton azonos szinten küldi ki az aktuális TV csatorna hangját, még akkor is ha a egyébként a HDMI-jelet nézem (és hallgatnám :((( )a TV-n)...

[ Szerkesztve ]

(#5131) ferbazs válasza BoGyo[ME] (#5129) üzenetére


ferbazs
tag

Köszönöm! :R

(#5132) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Nagyon úgy néz ki, hamarosan én is LCD TV-re cserélem a monitorom! :) Két típus tetszik, a Samsung LE37M87 és az LE40M87.

Az a fő problémám, hogy monitorként használva 80 cm-ről nézném, s félek, hogy szét fog menni tőle a fejem. Némi rendezkedéssel összejönne az egy méter. Filmet nézve viszont 2.5 méterre ülnék tőle, oda pedig jó a naaagy méret.

Nem tudok dönteni...

A 40"-osban vonzó, hogy jó nagy, s lehet, meg tudnám szokni közelről is ezt a méretet. A csillogó képernyője képernyője viszont hátrány - a Media Marktban az adás sötétebb részein minden visszatükröződött. Otthon gáz lenne ez a jelenség, bár a megvilágítás miatt nem hiszem, hogy előjönne: a természetes fény oldalról-hátulról érkezik, a mesterséges felülről-előről. (A TV néző szemszögéből vizsgálva.)
A 37-es olcsóbb, de gyengéb panellal van szerelve. Hajlok a Samsung TV-be Samsung panelt elv felé. :B A pixelek TV-hez képest kicsik, de félek, hogy közelről ennek ellenére is látnám őket. Felbontást illetően egyértelműen kell a FullHD, már ez is némi visszalépést jelent a mostanihoz képest, de azért meg tudnám szokni... :D :B

Javaslatokat várok, előre is köszönöm a tanácsokat. :B :R

(#5133) Cifu válasza xEon1337 (#5118) üzenetére


Cifu
nagyúr

Még megnézheted a Panasonic TX-32LX700-ast és a Sony KDL-32D3000-est.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5134) Cifu válasza Szajbeezoli (#5120) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miután kaptál már egy választ, mi a frászkarikáért másolod be az előző hozzászólásodat 1-az-1-ben?!?!? Elég lenne az új kérdéseidet feltenni, meg esetleg kicsit logikusabb is... :U

Nagyon ellentmondásos a szerteágazó igényvilágod. 3 méterről egy 37" FullHD-t nézve határeset az látható nagyobb felbontása előnye a sima HD-hoz képest. Számítógépet rákötve pedig inkább hátrány (a kis betüket nem fogod tudni elolvasni, úgyis közelebb kell ülnöd hozzá). Számítógéppel használni 3 méterről tehát elég macerás lesz. A FullHD felbontás önmagában nem jelent hátrányt DVD-nél, de a nagy képátló miatt a DVD-k minősége amúgy is gyenge lesz. Ezzel nem nagyon tudsz mit kezdeni. Először azt kéne eldönteni, hogy HD vagy FullHD TV-t akarsz. Szerintem ha számítógépet is akarsz rákötni, és ennyit szánsz rá, akkor FullHD. Viszont ebben az árkategóriában igazán komoly lehetőségek nincsenek. A Samsungot lehúztad, bár az M87-es szerintem nem rossz alternatíva.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5135) Cifu válasza BoGyo[ME] (#5130) üzenetére


Cifu
nagyúr

Onkyo erősítőm van, de már írtam, hogy a hangerőt csak az erősítőn tudom csökkenteni (LG LF65 és Sony V3000).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5136) Cifu válasza #72042496 (#5132) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem mindenképpen a 40"-os. A panel egy klasszissal jobb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5137) deaks válasza BoGyo[ME] (#5130) üzenetére


deaks
csendes tag

Bár nekem még nincs LCD tv-m, azért gondolom ez nem akadály. A CRT tv-mhez és minden máshoz is (pc, DVD, htpc) yamaha rx-v350 házimozi erősítőt használok. TV-ről RCA-n, a dvdről és a htpc-ről optikán a PC-ről pedig koaxon fogadja a hangot. A hangerőt egy univerzális (plus-ban vásárolt) távirányítóval állítom, amit be lehet állítani, hogy függetlenül a kiválasztott irányítandó berendezéstől, a hangerő szabályzó jeleket az erősítőnek küldje.
Egyébként, ha belegondolsz a TV-n a kimenetnek pont úgy kell működnie, hogy NEM változik a hangereje a távvezérlő hatására, mert a távvezérlő a tv beépített erősítőjét állítja, ezeken a kimeneteken pedig erősítetlen jel megy ki. Főleg az optikai kimeneten nem szabad változnia a jelnek, mert ott meg az a lényeg, hogy bitre pontosan a beérkezett jelet adja ki a legjobb minőség érdekében. Hogy aztán azt egy jó esetben jobb minőségű A/D konverterrel rendelkező erősítő feldolgozza.

(#5138) ferbazs


ferbazs
tag

Sziasztok!

5128-ra esetleg mégvalaki?

Előre is köszi :R

(#5139) Cifu válasza ferbazs (#5138) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kaptál egy elég korrekt választ, ezen túl ha beírod bal oldalt felül a keresőbe, hogy LF75, akkor visszanézheted a korábbi posztokat.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5140) ferbazs válasza Cifu (#5139) üzenetére


ferbazs
tag

:R

(#5141) BoGyo[ME] válasza deaks (#5137) üzenetére


BoGyo[ME]
tag

Köszi mindkettőtöknek a választ.

Igazából nem akartam túlbonyolítani a dolgot, de egyre jobban hajlok én is arra, hogy valami "rendes" hangrendszert kellene összerakni erősítővel meg normális hangfalakkal. (afene, ha a TV vásárlást veszem alapul, akkor most következik fél év házimozi meg erősítő topic-böngészés :O :D )

(#5142) #72042496 válasza Cifu (#5136) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is afelé hajlok, csak ami miatt félek az az, hogy 80 centiről túl nagy, illetve hogy megbánom a tükrös felület miatt.
Vagy ezektől nem kell tartanom? :)

(#5143) ferbazs


ferbazs
tag

Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem:
Ez a 2 modell maradt a listán
- LG - 42LF75
- Samu - LE40M87
melyiket?
Vagy esetleg ha ebben az árkategóriában van még valami azt köszönettel fogadnám :R

(#5144) koxx válasza #72042496 (#5142) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nem akarsz már 30"-os TFT-t venni? :)

(#5145) Cifu válasza #72042496 (#5142) üzenetére


Cifu
nagyúr

A tükröződő felület valós probléma, de ha nincs a TV-vel szemben fényforrás, nem zavaró.
A távolságot magadnak kell belőni, én egy 40" LCD TV-t nézek cirka 1.5 méterről, és egyáltalán nem tartom zavarónak.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5146) Cifu válasza ferbazs (#5143) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Samsungnak jobb a feketéje, több az extrája (fejhallgató kimenet, kép-a-képben támogatás). Az LG viszont sokkal olcsóbb. A döntés viszont rajtad áll, hogy neked melyik a fontosabb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5147) meridaharcos


meridaharcos
senior tag

Sziasztok!

Ismételten a segítségetekre lenne szükségem. 42LF75 tévémen szeretnék 24p üzemmódban filmet nézni. Első megoldásként adódott a MPC lejátszó a fullscreen 24p opciójával. Minden szép és jó, csak a kép kilóg a képernyőről. Ekkor gondoltam a Zoom Player lejátszóra, azzal ugye tudnám méretezni épen megfelelőre a képméretet. Ehhez viszont nekem kéne 24p módba váltani a tv-t. Ekkor jött a csodálkozás, mert a windows által felsorolt felbontások között ugyan van 24Hz, de csak interlaced módban.

Ilyenkor mi van ? Ekkor jön a csinálok tv drivert powerstrip-el megoldás ? Vagy esetleg máshogy kellene ezt megoldani ?

Előre is köszi a segítséget !

[ Szerkesztve ]

"Nem vagyok senki, űzöm a vadat, Másoknak hajtok, mások hajtanak."

(#5148) #72042496 válasza koxx (#5144) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akarnék, de ezek a TV-k olcsóbbak, nagyobbak, emellett a filmek és játékok szebbek rajtuk. A 3ds max elé is ritkán ülök le, nekem az LCD TV lesz az ideális. De még itt sem egyszerű a választás... :)

Cifu: Köszönöm! :R

(#5149) ferbazs válasza Cifu (#5146) üzenetére


ferbazs
tag

Köszönöm szépen :R
Találtam egy helyen samu-t nagyon "olcsón" (299) - akkor lehet az lesz.

(#5150) Rick4 válasza ferbazs (#5149) üzenetére


Rick4
félisten

remélem, nem valami gagyi webáruház.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.