Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) Anyád911 válasza DonDragonka (#6300) üzenetére


Anyád911
tag

De neked nem jvc-d van, ahogy nekem sem.

(#6302) Ebit válasza Lacix29 (#6297) üzenetére


Ebit
addikt

Szándékosan tettem igy fel a kérdést, mert valaki beleolvas a forumba, és rőgzül számára a korábbi hozászólásod.

Gondolom, a mostani kiegészitésekkel mindenki számára egyértelmúen sikerült megfogalmazni., a számitógép -tv kapcsolatát HDMI csatin keresztül.

(#6303) Cifu válasza DonDragonka (#6288) üzenetére


Cifu
nagyúr

Emmm... Csak a felbontást tudod beállítani, mivel a TV-d tudja fogadni az 1080p-s jelet is. A natív felbontása ugye ettől még 1366x768 marad. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6304) DonDragonka válasza Cifu (#6303) üzenetére


DonDragonka
őstag

igen, de ha a natív az 1366x768 akkor a teszt ábra miért nem jeleneik meg abban a felbontásban jól, míg 1080p igen?

[ Szerkesztve ]

A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

(#6305) luw2win


luw2win
őstag

Hy 1xű a kérés melyiket a 2 közül: samu 2232bw vagy 223bw?
főleg game meg hd film!
thx

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#6306) tothbe válasza luw2win (#6305) üzenetére


tothbe
addikt

ha van rá keret, akkor egyértelmüen a 22"-os 2232bw, ha nincs annyi, akkor a 21,6"-os 223bw is megfelelően el fogja látni a feladatát.
Bár nem értem, hogyan jön ez az LCD TV topicba? :F

By(e) Tothbe

(#6307) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Ma boldog tulajdonosa lettem egy Samsung 40R81-es lcd tv-nek.
Leírnám a problémáimat.
Először is melyik számot kell nézni, hogy kiderüljön milyen panellal készült?
Valami gyártási modell számot találtam rajta, amit a google-be beütve 3 orosz oldalt adott ki. Cirill betűs ráadásul. De azt vettem ki az orosz fórumon hogy AMLCD a panel.
Egyébként az van ráírva, hogy made in Slovakia.
A serial numberben sehol nem láttam se auo se cmo betűket egymás mellett.

A fő probléma: Összekötöttem a tv-t a t-kábeles set-top-box-al. Amikor nem használom a digiátális set-top-box-ot, hanem simán átengedem rajta az analóg jelet, akkor elég szép a tv képe, semmi zaj semmi különleges hiba.Ha viszont átkapcsolom a digiális jelre,ami egyébként a hozzáadott műanyag scart csatlakozóval kapcsolódik a tv-hez, akkor sokkal rosszabb a minősége,mint az analógé, ráadásul még lehet látni ilyen szellemcsíkokat is.Szóval nagyon nem kóser, nem ezért vettem digitális t-kábel csomagot, hogy a digiális jel sokkal rosszabb legyen,mint a sima analóg t-kábel jel.Valakinek van valami ötlete?
Vegyek egy jobb minőségű scart kábelt?Mert mást már nem tudok kitalálni. Természetesen kipróbáltam, hogy a set-top-box-ban is átdugtam a másik scart csatiba is és a tv-ben is a másikba is, de az eredmény ugyanaz.
Segítségeket előre is köszönöm!

(#6308) Ebit válasza mutyi (#6307) üzenetére


Ebit
addikt

Valószinú a set-top-box- nem komálja a TV-d.

T-online felé jelezd a problémát, lehet van másik tipusu boxuk.

(#6309) Vangelis válasza Ebit (#6296) üzenetére


Vangelis
nagyúr

De volt csak mindig ujraindult a tv:D... és elálítódott.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6310) Ebit válasza Vangelis (#6309) üzenetére


Ebit
addikt

ujraindult a tv:D... és elálítódott.

Automatikus hangolással mi a helyzet nem múkődik a szerviz óta?

(#6311) anonimusz válasza Vangelis (#6309) üzenetére


anonimusz
csendes tag

Hát hallod.... nem irigyellek probálj megszabadulni eme tv-nek nevezett bug halmaztol!
Hajcsd szét :DDD ujra a pc-vel aztán cseréld 1 másikra!
Ennyi futkározás és kinlodás 1 sima tv-vel.

(#6312) sandrik


sandrik
csendes tag

Sziasztok!

Legyen szíves valaki írja meg, mi a különbség a Samsung LE 37R*** és az LE 37S*** változatai között. A külsőn és az árakon kívül természetesen. Mi a véleményetek, melyik a jobb?

(#6313) Rick4 válasza sandrik (#6312) üzenetére


Rick4
félisten

a panel. az R jobb és ugye drágább is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6314) luw2win válasza tothbe (#6306) üzenetére


luw2win
őstag

uFF... :DDD
sry :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#6315) sandrik válasza Rick4 (#6313) üzenetére


sandrik
csendes tag

Rövid, tömör. Köszi.

(#6316) Rick4 válasza sandrik (#6315) üzenetére


Rick4
félisten

;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6317) sandrik válasza Rick4 (#6316) üzenetére


sandrik
csendes tag

Ja! Tegnap voltam a Duna Plaza Saturnban, ahol az 37S81 és a 37R82 egyaránt 219000. Akkor ez hogy van?

(#6318) Rick4 válasza sandrik (#6317) üzenetére


Rick4
félisten

ez a marketing...főleg így január végén...se pénz, se forgalom, nem mindegy, mit írnak ki? :DDD ha a rosszabbat is a drágább árán adák az nem az én bajom.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6319) mutyi válasza mutyi (#6307) üzenetére


mutyi
őstag

Sziasztok!

Ma írtam nektek, hogy sajnos a tv képe szörnyű rossz főleg ha rá van kötve a set-top -box-ra.
Azóta minden megváltozott.
Kiderült hogy a falból kijövő csinált kábel volt gatyi,mert ahogy mozgattam a kábelt, úgy lett szemcsés a kép.
Elmentem az MM-be és vettem aranyozott és zajszűrős hama 1.5-ös tv kábelt (3000/db), mindjárt két darabot, egyiket a falból a set-top-box-ba, másikat meg a box-ból a tv-be, mikor megnéztem az analóg adást, máris leesett az állam, hogy mennyivel jobb, mint délután volt. Aztán vettem még egy scart kábelt is (4000)amivel összekötöttem a set-top-box-ot a tv-el, de előtte még rajta hagytam az eredetileg hozzá kapott 300 forintos kábelt. A digitális jel elég ramaty volt, túl erős színek stb, hiába volt a fali kábel szuper jó. De ahogy rádugtam a 4000-es scart kábelt, valami hihetetlen különbség a digitális között.
Így már sokkal élesebb képet adott a digitális jel,mint a sima analóg,ami szintén nem rossz.
A Lost alatt szépen látszódott az arcok minden hibája és elég élesen.
Az egészből a konzekvencia számomra, hogy hihetetlen fontos minden kábel, ami összeköti a cuccokat.
Persze sokat olvastam már én is róla, de sosem akartam pénzt költeni a kábelokra. Most kénytelen voltam és végre tudom értékelni a különbségeket.
Ha valakinél nem túl jó a tv minősége szerintem csinálja ugyanezt, hátha nála jobb lesz a kép minősége.
Sajnos hdmi kábelt még nem tudtam venni, mert a legolcsóbb az MM-ben 4000 volt és arra azt mondták hogy gagyi, a jobbak meg mind 8000 felett voltak.
Valaki tud javasolni egy jó minőségű hdmi kábelt?

(#6320) Rick4 válasza mutyi (#6319) üzenetére


Rick4
félisten

tudsz esetleg márkát mondani, vagy a kábel csomagolását lefényképezni?

scarton is analóg jel megy, csak a videojel nem konvertálódik át RF jellé, és a tévében vissza az RF jelből videojellé. az már előny, hogy ha ezt a konvertálgatást megspórolod.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6321) tru3


tru3
csendes tag

Hi!

Nem tudtok vmi jó megoldást, hogyan lehetne a Scart kábel egyik végét KOAX kábelre alakítani, mert még nem nagyon hallottam Scart-KOAX adapterről v hasonló? A digitális műholdvevő jelét szeretném a TV-be és a TV Tunerbe juttatni, de a Tuneren csak Koax bemenet van :(( . A műholdvevőn (Echosmart 771) van RF modulátor is, de azt hallottam, hogy azzal nem lesz olyan jó a képminőség, mint Scart kábellel.

(#6322) Joshi válasza tru3 (#6321) üzenetére


Joshi
titán

Scart-KOAX átalakító nincs. :(

(#6323) deaks válasza Joshi (#6322) üzenetére


deaks
csendes tag

ha van is az nem passzív eszköz, hanem valamilyen RF modulátort tartalmazó kütyü. pl videó magnó, de azzal ugyanott vagy mint a műholdvevő koax kimenetével.

(#6324) Vangelis válasza Ebit (#6310) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nem mertem kipróbálni az automatikus csatornakeresést, mert egy óráig állítottam:) kézzel.

Adok neki még pc vel..hátha megunja...

De eddig jó.. monjuk nem is sokat néztük, cska max feleségem a barátokat:D... azt meg ugy ahogy elviseli:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6325) Ebit válasza Vangelis (#6324) üzenetére


Ebit
addikt

Szelektiv egy TV lehet, talán nö :Y imádó?

(#6326) Grande Ale válasza mutyi (#6319) üzenetére


Grande Ale
őstag

Állítsd az STB kimenetét RGB-re.

(#6327) mutyi válasza Grande Ale (#6326) üzenetére


mutyi
őstag

Szia!

Az STB meüjéből lehet átállítani?

Egyébként a tv-n két scart csatlakozó van, az egyikhez az van írva, hogy AV a másikhoz meg, hogy RGB. Van köztük különbség? Most elvileg ha jól emlékszem az AV-ba dugtam.
A sima antenna kábel az Hama,a scart kábelnek meg megnézem mi a neve, valami német és olyasmi van ráírva, hogy a legjobb termék vagy mi.
A 3. kábellel meg megszívtam, valszeg az eladó sem figyelt, mert kértem tőle egy jó minőségű rca-t, hogy összekössem a dvd hangját az erősítővel. Erre mikor kibontottam egy vége rca másik vége meg sima jack. Viehetem vissza kicserélni, mert 3000-at kértek azért is.

(#6328) Cifu válasza DonDragonka (#6304) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen teszt ábra?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6329) cucu001


cucu001
csendes tag

Sziasztok!
Rick4:
Sok HSZ-szel előbb említetted,hogy szoktál HDrippeket átalakítani DVD formátumra és kiírod.
Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem: Milyen átalakító progit használsz?
Előre is köszi,de ha más tudna válaszolni Neki is megköszönöm! :R

cucu001

(#6330) deaks válasza cucu001 (#6329) üzenetére


deaks
csendes tag

Semmi értelme HDrip-ből DVD-t csinálni, a DVD ígyis úgyis SD felbontású lesz. Elveszet a többlet információkat a konvertálás során. Ezen kívül többet kell letöltened, és egy csomó időbe is telik a konvertálás.

(#6331) mutyi


mutyi
őstag

Na lenne még egy kérdésem: most néztem az előbb a digitális t-kábel tv-t és mikor kiírja a képernyőre, hogy t-kábel digitális.... akkor ott nagyon csúnya a kép, a betűk szélei nagyon rondák,olyan minta kicsi lenne a kép és túl nagy hozzá a tv felbontása. Ez másnál is így néz ki?
Meg azt figyeltem meg, hogy mikor kiírja hogy milyen csatornát nézek, akkor a csatorna kiírása egy picit mintha zajos lenne és enyhén remegne. Ez minek köszönhető? Annak hogy ócska a STP és scarton megy a jel át és nem hdmi-n?

(#6332) cucu001 válasza deaks (#6330) üzenetére


cucu001
csendes tag

Szia deaks!
Akkor a rippelt mvk fájlt nem is tudom kiírni?Csak a PC-t az LCD-vel összekötve tudnám /videó kari: GF4 TI 4200 elég gyors?/ élvezni? Mert ezzel a videó karival nagyon lassú csúszik a hang, a kép nagyon szép,de lassított felvétel... :(
Mit tudsz javasolni?

cucu001

(#6333) deaks válasza cucu001 (#6332) üzenetére


deaks
csendes tag

file-ként van értelme kiírni ha kell a hely a vinyón, vagy archiválni akarod, de lejátszani akkor is csak PC-vel fogod tudni. A lejátszáshoz inkább erősebb proci kell, mint videókártya, vagy gyengébb proci esetén CoreAVC codec, de ez már nagyon OFF

(#6334) Rick4 válasza cucu001 (#6332) üzenetére


Rick4
félisten

van már 40K körül olyan lejátszó, ami tudja az mvk fájlok lejátszását, van mindenféle kimenete, távirányítója, és egy vinyót kell beleszerelni, asszem itt linkelte valaki régebben, de nem találom azóta sem. de ha konvertálni szeretnél, itt: [link] olvasgass

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6335) tothbe válasza mutyi (#6331) üzenetére


tothbe
addikt

ez nálam is pont ilyen mind a bekapcs, mind a másik. vszleg a scart is szémit, meg maga az stp nem is nagyfelbontásban adja a saját dolgait hanem a gagyi 576 sorosban, hogy crt-n is jó legyen. Lecserélhetnék már valami hd-s cuccra ezeket a t-kábelnél.

By(e) Tothbe

(#6336) Fatal 00


Fatal 00
csendes tag

Szasztok! A köv. lenne a problémám,vettem egy Samsung 32r88BD lcd tv-t. A jobb oldalán világosabbak a szinek szerintem. Ha sötét a kép akkor meg világosabb az a fele. Mi lehet a gondja?Ha valakinek van ötlete írjon. Köszönet

Fontos lenne

(#6337) cucu001 válasza Rick4 (#6334) üzenetére


cucu001
csendes tag

Köszi mindent,ez eddig megvolt,azt hittem van valami új a nap alatt.
Azt hiszem procicsere kell.
Azért azt a linket áttanulmányozom.
Köszi mindent! :R

cucu

(#6338) mutyi válasza Fatal 00 (#6336) üzenetére


mutyi
őstag

Szia!
Mikor látod ezt a világos foltot?
Tök sötétben és sötét képernyőnél?
Mert akkor gondolom ez a bevilágítás lehet.De csak egy tipp, Cifu biztos jobban fogja tudni.

(#6339) mutyi


mutyi
őstag

Valaki tud arra a kérdésemre válaszolni, hogy Samsung R81-es tv-nél hol nézzem meg hogy milyen a tv panelja?
Tudom hogy hátul a matrcicánál, de sokra még nem mentem vele, oroszul nem tudok és ott találtam a modell szám alapján némi infot, hogy tán samu paneles. De jó lenne megerősítés.

(#6340) Fatal 00


Fatal 00
csendes tag

Igen ha tök sötét a kép.Vilagos szineknél nem zavaró annyira,de azon a felén halványabbak a színek.

(#6341) Fatal 00


Fatal 00
csendes tag

Cifu mester!Tudnál segíteni nekem?Előre is köszi

(#6342) Rick4 válasza cucu001 (#6329) üzenetére


Rick4
félisten

csak tisztázásképp: nem szoktam átalakítani őket dvd formárumra....esetleg azt írhattam, hogy kiírom dvd lemezre..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6343) cucu001 válasza Rick4 (#6342) üzenetére


cucu001
csendes tag

Bocsi nem szoktam vitatkozni,de figyelmedbe ajánlom az általad írt #2932 HSZ-edet.

cucu

(#6344) Handball


Handball
csendes tag

Sziasztok!
Létezik olyan asztali lejátszó amelyik le tudja játszani az MKV-t?

(#6345) Fleed


Fleed
aktív tag

Hellosztok! van egy lcd tv-m (le32r32b 32") és Svideo kábellel rákötöttem a gépre, h filmet nézhessek rajta. Milyen programot ajánlotok ami beállítja a képernyőt? mert most 1024x768 szoros felbontásban nem is tölti ki teljesen, és a színek is rosszak, a kép meg ronda. Segítsetek ! (kezdő vagyok nagyon a témában :B )

(#6346) Rick4 válasza cucu001 (#6343) üzenetére


Rick4
félisten

olvasd el, mit írtam:
#2932
mosz töltöttem le egy HD ripet, az én a robot c. filmet. átkonvertáltam dvd formátumba, betettem a dvdbe, egész jól sikerül, tényleg szép a kép. de amikor a notiba betettem a HD rip mvk formátumában a filmet, és elindítottam, hát komolyan mondom, ordít a különbség....ég és föld
nyilván elolvastad, hogy leírtam a véleményemet: a dvd formátumra konvertált film sokkal sokkal rosszabb minőségű...
nem azt írtam, hogy minden filmet átkonvertálok, hanem azt, hogy egyet megpróbáltam, és ordít a különbség...az, hogy egy cigit elszívtál, nem jelenti azt, hogy szokásoddá vált. így az én egy lemeznyi átkódolásom sem kell hogy azt jelentse, hogy át szoktam őket kódolni. hülye lennék.. :DDD

szerintem már rég ki is dobtam azt a lemezt...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6347) Cifu válasza Fatal 00 (#6336) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha zavaró, akkor hívd fel a Samu ügyfélszolgáltatát / szervízét. Nekem úgy tünik, hogy panelhiba, legalábbis a leírás alapján.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6348) mutyi


mutyi
őstag

A múltkor valaki belinkelt egy külföldi fórum címet, ahol a Samsung R8-as szériáról volt szó, hogy ki milyen beállításokat használ. Sajnos sehol sem találom a linket. Valaki tud ebben segíteni?

(#6349) cucu001 válasza Rick4 (#6346) üzenetére


cucu001
csendes tag

Nos, nem szokásom mások szavait kiforgatni de ezt írtad:"átkonvertáltam dvd formátumba, betettem a dvdbe"...
Tehát átkonvertáltad vagy sem?
Én erre kérdeztem rá nem arra milyen a kép.
Azt látom,hogy a más véleménye fáj,ha Neked nem tetszik.
Olvastam a múltkori vitáidat cocoo-val.
Én megköszöntem a válaszod,erről ennyit.

cucu

(#6350) Rick4 válasza cucu001 (#6349) üzenetére


Rick4
félisten

ezt kérdezted:

Sziasztok!
Rick4:
Sok HSZ-szel előbb említetted,hogy szoktál HDrippeket átalakítani DVD formátumra és kiírod.
Ezzel kapcsolatban lenne a kérdésem: Milyen átalakító progit használsz?
Előre is köszi,de ha más tudna válaszolni Neki is megköszönöm

nos, ismét leírom, nem szoktam átkonvertálni filemeket, eddig egyetlen egyet csináltam, azt is csak teszt jelleggel, leírtam az eredményt, amiből eleve valószínűsíthető, hogy amagam kedvére nem rontom le a film minőségét....
arra kérlek, nézd el nekem, hogy 2006 november 26án még nem láthattam, hogy az a hozzászólásom ma valakinek nem lesz egyértelmű, valamint nem emlékszem arra, hogy 3 kattintással átkonvertáltam egy filmet, egyszer megcsináltam, azóta sem... úgy látszik, öregszem, nem emlékszem mi volt 3 hónapja... :(

nem a más véleménye fáj, hanem az, hogy nem vagy tisztában, valójában mit is kérdezel...a másik vite meg végképp nem értem, hogy jön ide, de ha ezt is belekevered, már nem lepődök meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.