Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) johannes


johannes
csendes tag

Sziasztok !

Októberben vásároltam egy alap belépőmodell LCD Tv-t a Sonytól. KDL 32 U2000.

A problémám a következő. Már korábban is feltűnt, hogy az elektromos zajokra igen érzékeny. :(( pl. a villanykapcsoló fel/le kapcsolásakor, a porszívó beüzemelése során vízszintes zajcsík vagy minek nevezzem jelenik meg a képernyőn.

Tegnap kinnt voltak a kábeltv-sek az internetet átkötni ( egy modemet szereltek fel ami 2 méterre került a TV-től.)
Na kis idő múlva amint a modem működött a Tv-n fel-felvillant ez a zavaró vízszintes csíkocsak, sőt a képpontok időnként kezdtek megvilágosodni, olyan csillagszóró effektusként.
Ez kissé idegesít. A modemet kihúztam sz.gépet lekapcsoltam de még utána is előfiordult.
Sony ennyire érzékeny lenne az elektromos zavarra/jelre/zajokra??
Ha nem múlik el az a készülék meghibásodását jelentheti?
Esetleg valaki tapasztalt már hasonlót?
Baromi idegesítő tud lenni.

(#6502) X Factor válasza Anyád911 (#6500) üzenetére


X Factor
addikt

Hanem?

Make things work

(#6503) Kraptor


Kraptor
őstag

Lehet, hogy ez volt már...új MM szórólapban van egy csomó LCD 32-42" elég jó árban, még Full HDsok is 300k árban. Valaki látta már ezeket?

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6504) Cifu válasza andr_s (#6412) üzenetére


Cifu
nagyúr

1:1-et kizárólag 1920x1080-ban tudsz rendesen használni, 1080i vagy 1080p felbontásokban.

Amúgy meg nem igazán tudom, mi a fene lehet a probléma... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6505) Rick4 válasza johannes (#6501) üzenetére


Rick4
félisten

szerintem a koaxkábelt néz meg, (esetleg cseréld le) leginkább csak ott tud összeszedni ilyesmit, vagy esetleg a koax elosztóval lehet gond. szinte kizárt dolog, hogy magával a tévével legyen ilyen probléma..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6506) Cifu válasza muveszur (#6428) üzenetére


Cifu
nagyúr

Három fő "csapásiránya" van az LCD gyártóknak. Az egyik a két Koreai óriás (Samsung és az LG, aki a Philips-el közösen gyárt), a Japánok (Sharp, Sony) és végül a Tajvaniak (AUO, CMO, CPT).

Az AUO az LCD gyártók egyik legnagyobbika, a piac egyik legmeghatározóbb szereplője, minőségre gyárt jó és kevésbé jó paneleket is, tehát az, hogy "AUO" nem jelent sem feltétlen rosszat, sem feltétlen jót.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6507) Cifu válasza domi007 (#6483) üzenetére


Cifu
nagyúr

20 évre ne számíts. Ha 5-6 évig nem lesz problémád, már elégedett lehetsz.

A felsorolás alapján én az LG 32LC4x, LC5x szériát, vagy az LB75-öst tudom javasolni, hogy nézd meg. Ugyanakkor megjegyezném, hogy a hamarosan (~2 hónap) várhatóak az új LG és Samsung TV-k...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6508) Cifu válasza Tepi (#6487) üzenetére


Cifu
nagyúr

Futtasd ablakban a játékokat szerintem... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6509) Cifu válasza renatto (#6494) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az M2 fogja sugározni HD-ben, de még nem tiszta, hogy műholdon vagy DVB-T-n fogják sugározni.

Ha DVB-T tuner kell, menj el egy Media Markt-ba, ott is találsz ilyesmiket. Viszont én várnék a vásárlással addig, amíg végre tisztázódnak a DVB-T sugárzás körülményei.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6510) Cifu válasza johannes (#6501) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha a koaxkábel cseréje nem segít, még próbáld meg, hogy egy zavarszűrővel felszerelt elosztóba dugod a TV-t.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6511) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Na előbb öszedugtam a tv-t a notebookkal kiterjesztett asztalt válsztottam, de alapból beállította a másodlagos kijelző felbontását a vista. 1360X768-ra lőtte be és nem 1366X768-ra. Most akkor ez nem is natív felbontás? Mert közben meg szép élesek voltak a kontúrok.
Ha veszek a d-sub kábel helyett hdmi kábelt akkor az 1:1-el akkor érek valamit, ha nem másodlagos kijelzőnek használom a tv-t? Mert se a notimnak se a lcd monitoromnak nem 1366X768 a natívja, azaz ha rákötöm a tv-re akkor mindenképpen állítanom kell rajta.
Vagy hdmi-nél pont az a lényege, hogy egyből belövi magának a tökéletes felbontást adott esetben 1366X768-at?

(#6512) Anyád911 válasza X Factor (#6502) üzenetére


Anyád911
tag

Hát plazmát, csak ebben a topikban nem szívesen ugrálok vele. :R

(#6513) Anyád911 válasza mutyi (#6511) üzenetére


Anyád911
tag

Natív az (szép éles is volt, mint mondottad), csak a 2 szélén 3-3 oszlop üres marad - látod, észre se vetted: ennyit (se) számít. :)
Az elején azt mondtad, a Vista alapból beállt, akkor mi a baj? Kötheted bármivel, DVI/HDMI-vel is, szerintem inkább a sorrendet tartsd meg (elsődleges, másodlagos) azt balószínűbb, hogy megjegyzi a vista és nem kell majd állítgatni.

[ Szerkesztve ]

(#6514) mutyi válasza Anyád911 (#6513) üzenetére


mutyi
őstag

Tegnap kipróbáltam dvi-hdmi kábellel is, azonnal felismerte a tv-t és ki is tette ugyanazt a képet, amit a notebookon láttam. Viszont akkor most hogy is van ez a hdmi-is összeköttetésnél?
Mert ott nem állítottam be kiterjesztett ablakra, hanem simán clone módban volt, azaz 1280X1024-ben, ennek ellenére ott is éles volt minden, nem tűnt rossznak a kép. Akkor az lenne a legjobb ha hdmi-nél is kiterjesztett módot választanám és szintén 1360X768-ra állítanám be? Vagy használjak powerstripet és ott állítsam be 1366X768-ra? Érdemes ezzel bíbelődni? Lehet abból gond ha sokáig használja az ember a tv-t úgy hogy olalt hiányzik a 3-3 sornyi pixel?

(#6515) Anyád911 válasza mutyi (#6514) üzenetére


Anyád911
tag

Szerintem használd ki az 1:1-et mindenképpen... ha asztalnál nem is tűnik fel a különbség, biztos leszbek egyéb alkakmazások, amik meghálálják. Az üres oszlopok miatt én nem aggódom, tv-t úgyse fogok rajta nézni soha, de ha nagyon ráérsz, eljátszhatsz a Powerstrip-el.

(#6516) Cifu válasza mutyi (#6511) üzenetére


Cifu
nagyúr

1360x768 a szabvány felbontás, 3-3 pixeloszlop feketén fog maradni a két szélen. Ez normális.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6517) Kiskutya


Kiskutya
veterán

1 kis segitseg kellene tv-t szeretnek vasarolni amit ti is ajanlottatok itt regebben 200 korul az a samsung le-37r82 most a problemam az lenne hogy nyiregyhazan az 1ik uzletbe azt mondtak hogy azt mar nem biztos hogy be lehet szerezni meg hogy azt elmeletileg nem is magyarorszragra keszitettek csak bizonyos db jott be az orszagba amit talan igazol a www.samsung.hu is mivel 37r82 nincs is az oldalukon csak 81. mit tudtok errol es mi a kulonbseg a r81 es r82 kozott?

meg 1 kerdes mi a kulonbseg a hdmi 1.3 es 1.2 kozott talan ez a samsung tv csak 1.2 lesz e ebbol nekem valami hatranyom a jovoben?

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#6518) mutyi válasza Kiskutya (#6517) üzenetére


mutyi
őstag

Csak design különbség van, belsőleg tök ugyanaz a kettő.

(#6519) Joshi


Joshi
titán

SOS! :O :O :O
Az LG 32LC41 TV HDMI bemenetét garanciába megjavították, de azzal a feltétellel hogy ha még1x ezzel a hibával viszem vissza a készüléket nem vállalnak rá garit azzal az indokkal hogy a videókártyám b@ssza el. Ilyet kijelenthet egy szervíz? :F 2 hónapos a TV és semmi bizonyítékuk nincs arra, hogy a VGA miatt ment volna tönkre. :( Kihez forduljak? Mit tegyek? :O

(#6520) mutyi


mutyi
őstag

Szerintem a fogyasztóvédelemhez nyugodtan, nem hiszem hogy technikailag be tudnák bizonyítani, hogy a videokarid rontotta el. És ezek mellett a picsába is elküldtem volna őket.
Azért várunk más észrevételeket is!

(#6521) Bob Artor


Bob Artor
csendes tag

Hello!!

Régóta gondolkodok, hogy kéne venni egy lcd tv. Főleg mostanában mert zuhannak az árak és remélem az EB és olimpia is fog segíteni az árzuhanásban.
Igazából Samsung LE37M87BD és Samsung LE37M86 gondolkodtam. Utána nézegetem az adataiknak nem sok különbség van köztük.
Arra lennék kíváncsi, hogy melyik típust vennétek meg és miért??
És érdemes ezen a két típuson gondolkodni??

[ Szerkesztve ]

(#6522) Kraptor válasza Bob Artor (#6521) üzenetére


Kraptor
őstag

Én ezt venném helyette:

[link]

Méretben ugyanaz, csak a Toshibának nagyobb a képernyője és nagyon állatul néz ki főleg bordó kávával. Mondjuk árban is egy picit drágább...:):)

[ Szerkesztve ]

(#6523) Bob Artor


Bob Artor
csendes tag

532.860 Ft-ért tényleg nem rossz!!
De te neked mi a véleményed a két készülékről.

(#6524) domi007 válasza Cifu (#6507) üzenetére


domi007
őstag

Köszönöm a választ, akkor elkezdek nézelődni. Sajna 2 hónapot nem lehet várni még (szerintem), mert az otthoni már szinte teljesen tropa :(

Asszem a kártyaolvasót nyugodtan elfelejthetem, hiszen sokkal egyszerűbb olyan DVD-lejátszót találni, amiben ez is benne van.

Azt hiszem az LB75-öt fogjuk választani (az a DVB-T tuner megér asszem annyit, szerintetek?). Esetleg vannak még érvek mellette? Vagy éppen ellene?
A típusok, tehát, amik szóbajöhetnek:
LG 32LC41, LC52 az LB75.

THX mindenkinek!

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6525) Kraptor válasza Bob Artor (#6523) üzenetére


Kraptor
őstag

Én még régebben nézegettem M87-et mondjuk akkor sokkal drágább volt, még 400 fölött. Mem tudtam, hogy ennyire lement az ára.:) Azt tudnod kell, hogy nem Samsung panel van benne, Samunak csak 40"+ FullHds paneljei vannak. Amit én olvastam abbol az tünik ki, hogy tán a 86-ba több ficsőr van de lehet, hogy csak elírás.

Ennyiért szerintem nagyon jó, mondjuk lehet érdemesebb 40" kivitelben mert akkor lehet, hogy Samsung panel lesz benne és az azért mégis jobb:)

[ Szerkesztve ]

(#6526) stavross válasza Kiskutya (#6517) üzenetére


stavross
tag

A 37R82-t épp akciózza az Auchan 189.900 Ft az összes áruházában, ugyhogy nem hiszem hogy csak pár darab jött volna be az országba!

Max nem a Samsung Magyarországon keresztül :DDD

[ Szerkesztve ]

Boldogok, akik nem várnak semmit, mert ők nem csalódnak!

(#6527) Ebit válasza Joshi (#6519) üzenetére


Ebit
addikt

Létezik még más garis szerviz a közeledben?

Amennyiben nem, csak diplomatikusan intézd az úgyet, mert csak az ó " jóindulatukra " számithatsz.

Érdemi tanácsot a fogyasztóvédelemtől sem fogsz kapni, esetleg birósági úton probálkozhatnál, te viszel egy szakvéleményt, ők annyit tesznek az asztalra amennyit akarnak.

Valahol Európában vagyunk?

(#6528) Tomiboy65 válasza Anyád911 (#6498) üzenetére


Tomiboy65
csendes tag

Köszi a részletes infót! :)

(#6529) efge


efge
aktív tag

szaisztok!

találtam egy jónak tűnő ajánlatot: Samsung LE37S86BD 150e.
de viszont nem sok infőt találok róla, konkrétan magyar samsung oldalon sincs róla adat.

tudnátok véleményt mondani?

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#6530) Rick4 válasza Ebit (#6527) üzenetére


Rick4
félisten

ők hiába visznek, azért nagyon nem fognak játszani a dologgal, hogy a tévéd tényleg hibás, ők meg kiadtak egy szakvéleményt, hogy hibátlan. a bíróság erre szokott harapni..Ráadásul a törvényes ügymenet szerint ha nem hajlandók megjavítani, akkor ezt lehet tőlük írásban is kérni, akár a konkrét tényre hivatkozhatnak, azt már nem szokták olyan nagy arccal leírni, amit mondanak..egy esetleges bírósági szakasz előtt simán lehet független szakértői véleményt kérni, az LG szerviz (mint a garanciára kötelezett céggel szerződött szerviz) meg eleve nem lehet független, így az általuk adott szakvéleményt nem kötelező elfogadni. Elektronikai készükélkeket több helyen is bevizsgálnak, pl a MEEI, Mertcontrol, Kermi. Nem kell semilyen szerviz jóindulatára várni.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6531) Ebit válasza Rick4 (#6530) üzenetére


Ebit
addikt

Te valamit nagyon félreértesz.

Kezdjük a végéről az általad felsorolt helyek[pl a MEEI, Mertcontrol, Kermi, privatizálva vannak, pénzért adnak szakvéleményt min 25 k + Áfa, már itt érdekesen alakulhatnak a dolgok.
A biróság az előzményanyagokat, majd a szakvéleményeket vizsgálja, nyilván egy magánszemély kevesebbet fog becsatolni vita esetén.

A lényegesebb rész a szerviz, már a probléma legelején felhivta a vásárló figyelmét a rendeltetésszerú használatra/ HDMI kábel ki-be húzgálása /, kiszállt a helyszinre, majd a hibát kijavitotta, a Tv múkődőképes állapotban -javitás után- visszaadta.

Szerinted ezek az előzmények után egy magyar biróság, kinek a javára fog dönteni?

Egyetlen lehetőség marad a márkaképviselettel, vagy a forgalmazóval történő esetleges megegyezés lehetősége.

[ Szerkesztve ]

(#6532) Rick4 válasza Ebit (#6531) üzenetére


Rick4
félisten

nyilván egy magánszemély kevesebbet fog becsatolni vita esetén...miért is? egy tévé van, ahányszor szervizben volt, annyi javítási lap, annyi szakvélemény készült. a magánszemélynek miért lenne kevesebb szakvéleménye ugyanarról a tévéről ugyanabban a történetben??

te értesz félre valamit. én ezeket nem kigondoltam, megálmodtam, hanem tudom. nagy különbség. ugye a te információidról tudsz egy külső linket adni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6533) _Petya_


_Petya_
őstag

Hello!

Adott:
- Samsung 32"-es LCD TV (HD ready)
- Egy PC, Ati 8000-es videokártyával, egy VGA és egy DVI-D kimenete van (az utóbbira kötve egy DVI->VGA átalakítót, nem látta a kártya a monitort, ebből következtetek arra, hogy csak digitális jelet ad ki a DVI)

A TV-n VGA, DVI és HDMI bemenet is van.

Hogyan érdemes összekötni a két eszközt? (főleg film nézésre, vagy powerpoint bemutatókra lesz használva, tehát nagyon apró betűs szöveg nem lesz, de azért persze nem hátrány ha éles a kép)

Érdemes a DVI-DVI kábel helyett a kétszer annyiba kerülő DVI-HDMI kábelt használni?
(A VGA csatlakozást szeretném elkerülni, mert oda egy CRT monitor van kötve, nem nagyon szeretném mozgatni.)

Köszönöm a segítséget előre is!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#6534) Ebit válasza Rick4 (#6532) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem maradjunk annyiban, hogy részemről befejeztem az ismeretterjesztő órát.

Gondolod az internet segitségével kereshetsz jogi eseteket , itéleteket, linkeket.

Te lennél Joshi helyében , hány szakvéleményt csatolnál be?

Még egy utolsó kérdés, szerinted a biróság a konkrét úgyben mennyi idő múlva dönti el a kérdést jogerősen, bármelyik peres fél javára?

te értesz félre valamit. én ezeket nem kigondoltam, megálmodtam, hanem tudom.

Remélem nem probléma, hogy esetleg rajtad kivűll más is tudja, és mint irtam célszerú a témában korábban leirtakat is elolvasni , lehetőleg a szövegkörnyezetükben.

(#6535) Joshi válasza Rick4 (#6530) üzenetére


Joshi
titán

Egy szervíz nem mondhatja csak úgy, hogy a továbbiakban nem ad ilyen típusú hibára garanciát. :( Erre én mondhatom azt, hogy ilyen feltételekkel nem tartok igényt a készülékre és adják vissza az árát. :U
Ami a lényeg, hogy azt állítani mindenfalta bevizsgálás nélkül, hogy rossz a videókártyám nem hiszem hogy elkellene fogadnom. Már csak azért sem, mert a monitoromat(LCD DVI összeköttetéssel) nem tette tönkre, a TV RGB csatlakozóján keresztül pedig hibátlanul működik az összeköttetés természetesen DVI-RGB átalakítóval mert ezeken a kártyákon(8800GTS 320) már nincs RGB csati csak DVI. :(
Érdekes dolgok ezek, mindenesetre holnap délelőtt konzultálok az illetékes szervízessel aztán majd meglátjuk. :U

(#6536) Rick4 válasza Ebit (#6534) üzenetére


Rick4
félisten

az előzőek alapján kb ennyit vártam. legalább innentől nem vezetsz félre senkit. a tév két hónapos, az, hogy a hiba esetleg nem renfdeltetésszerű használatból eredt nem bizonyítható, de mégis az lenne, akkor is a garanciára kötelezett dolga lenne, így ha a tv tulajdonosa független szakértő véleményét kéri, azt bizony fel kell vállalni a szerviznek, és akkor ők fizetnek érte.nem tudom, hogy jön ide, hogy mennyi idő múlva dönt a bíróság, azért van előtte jópár lépés, aki ismeri a lehetőségeit, az rendszerint meg tudja győzni a másikat, hogy sok értelme nincs a bíróságra menni... többek között ott van még a békéltető testület is. csak annyi szakvéleményt ccsatolnék be, amennyi van. persze, nem probléma, ha rajtam kívül más is tudja, szólj neki, hogy jöjjenek ide, és magyarázzák el neked is..remélem észrevetted, hogy emellett a kérdéseidre is tudok válaszolni.. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6537) Rick4 válasza Joshi (#6535) üzenetére


Rick4
félisten

ment privi ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6538) Ebit válasza Rick4 (#6536) üzenetére


Ebit
addikt

Szerintem érdemes lenne elgondolkoznod az elmúlt időszakban, itt a topicban részedre megfogalmazott kritikai véleményeken.

A témakörben ezidáig leirt "tanácsaid" korábban is , és most sem mutat túl az általánosságon .

"ha a tv tulajdonosa független szakértő véleményét kéri, azt bizony fel kell vállalni a szerviznek, és akkor ők fizetnek érte."

Miért prejudikálsz?
Irj már jogszabályt ami erre kőtelezi őket.

békéltető testület

Mit tudnak ők tenni a felek meghallgatásán kivúl?

aki ismeri a lehetőségeit, az rendszerint meg tudja győzni a másikat, hogy sok értelme nincs a bíróságra

Látod itt igazad van.

Javaslom , ne minősitgessél senkit, mert valahogy az elmúlt időszak több hozzászólása, nem a Te nézeteidet erősiti.

(#6539) Tepi válasza Cifu (#6508) üzenetére


Tepi
csendes tag

Nem lehet őket :S
ha csak nincs rá vlm program

(#6540) Kiskutya válasza stavross (#6526) üzenetére


Kiskutya
veterán

koszi az infot kar hogy nyiregyhazahoz nincs kozel aruhaz de lehet megoldom valahogy mert egesz jo aron van itt 217 korul aruljak. a masik dolog hogy remelem nem a szokasos vevocsalogato akcio es nincs belole csak aruhazankant 1 ami ki van rakva mintanak....

hmm...

(#6541) Rick4 válasza Ebit (#6538) üzenetére


Rick4
félisten

senki sem kért téged arra, hogy szólalj fel ellenem, így az első mondatodat betudom a sértődöttségednek. a tanácsaim nem mutatnak túl az általánosságon, mert nem egy jogi fórumban vagyunk, de legalább veled ellentétben a helyes ügymenetre, és a valós életben rendszeresen előforduló gyakorlatra mutat pléldát. magyarul mondva amit én mondok, azt igazolni is tudom, nem csak a szám jár... ha már te nem voltál hajlandó nekem válaszolni, akkor megmutatom, hogy kell:
Ptk. 305/A.§ (2)
Fogyasztói szerződés esetében az ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. A felek ettől eltérő megállapodása semmis.

49/2003. GKM. rendelet 6. §
Ha fogyasztó külső szakvéleményt akar beszerezni, a forgalmazó köteles a fogyasztó kérésére a hiba jellegére és keletkezésének lehetséges okaira vonatkozó álláspontjáról haladéktalanul írásbeli nyilatkozatot adni
magyarországon a bizonyítás szabadsága van érvényben, vagyis mindenki úgy bizonyít, ahogy tud.

legvégül a 151/2003as kormányrendeletből: A jótállás ideje alatt, valamint szavatosság esetén az első 6 hónapban a kötelezetten van a bizonyítás terhe. Ami azt jelenti, hogy csak akkor mentesül a jótállási kötelezettsége alól, ha a hibát rendeltetésellenes használat okozta. Ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy a hiba már a teljesítés pillanatában jelen volt.
Bizonyítani szakvéleménnyel tudja, illetve bíróság előtt. Addig azonban kötelezettsége alól nem mentesül. és mivel nem vagy köteles elfogadni az általa kiadott szakvéleményt, mehetsz független szakértőhöz.
röviden ennyi. a prejudikálás szép szó, de ide nem illik a többi mondatoddal együtt sem, és önmagában sem.

ha nem tűnt volna fel, arra kértelek, hogy ne személyeskedj, hanem a tényekkel alátámasztott véleményedet írd le. remélem, nem kell mondanom, ne írj, ne válaszolj, ne kérdezz, nem fogok válaszolni, de ha faszságokat írsz továbbra is, gondolom a többiek védelmében nem bánod, ha kijavítalak.. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6542) Kiskutya válasza Rick4 (#6541) üzenetére


Kiskutya
veterán

:) hirtelen azt hittem hogy a digit olvasom mert ott is megy a vita valakivel es csak a neved lattam:)

hmm...

(#6543) Rick4 válasza Kiskutya (#6542) üzenetére


Rick4
félisten

jaja, ott is elmagyaráztam valakinek az igazságot külső linkkel igazolva, póbálom elérni, hogy jó lenne a félrevezetésről, meg a ferdítésről leszokni....lassan, de biztosan megy.gondold el, idejön valaki a problémájával, elolvas itt valamit, amit csak úgy véleményként de ténynek eladva ír le valaki, elhiszi, és közben jól átverte magát...kinek jó ez? ;)
no, de ne térjünk el a témától, vegyetek LCD tévét, jó nagyot, drágáért.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6544) andr_s válasza Cifu (#6504) üzenetére


andr_s
tag

halihó!
na úgylátszik megoldódott a dolog, legalábbis ahogy én próbálom értelmezni!

Ha beállítom az 1920x1080-at az LGLF75-ön, akkor az 1:1, nekem "eredeti" helyre rakja a képek kicsúszását. Aztán ezt a túlvezérelt dolgot meg úgy lehet kiküszöbölni, hogy ha átállítom a kép üzemmódot dinamikusról egyedire és én beállítgatom a fényerőt, kontrasztot, stb... (bár nem tudom mért nem megy dinamikusan ugyanúgy mint a 1360x768-as felbontáson.) De egy kis állítgatás és pöpec lesz a képe. :-)

Viszont ha beállítom 720p-re (nem mintha kellene), akkor már nem lehet 1:1-et kiválasztani és nem lehet korrigálni a kép széleinek kicsúszását se csak az nvidia control panelben, ami leveszi a felbontás annyi pixellel amennyivel beállítod!

Úgylátszik ezeken a nativ felbontásoknál lesz ilyen a kép (pl: 1280x720, vagy 1920x1080) a normál szabvány pc-s (nem HDTV) felbontásoknál meg nem pl: 1360*768, 1600*900... stb, vagy rossszul gondolom?

De ha meg mondjuk 1360x768-at használok mert az elforgatva fotelből is kényelmesen látható netezésnél, akkor meg lemarad az a 3 oszlop.... hát ez van.

Alapból ki se tudom választani az 1366*768 felbontást, csak 1360*768-at, ez egyébként miért van? nem lehet elővarázsolni valahogy? így ha sokat pc-zek beéghet a két széle a TV-nek, nem? Igaz azt nem nagyon lehet észrevenni...

Szereztem hddvd filmeket pc-n 720p, nagyon szép képe van! :C bár új codec-et kellett felraknom. :))

üdv,
Andris

(#6545) muveszur válasza andr_s (#6544) üzenetére


muveszur
addikt

Hy! Ha jól tudom(99%) akkor lcd-nél nincs beégésnek nevezett jelenség, ez a plasma tv-k egyik negativ tulajdonsága...amugy nekem is csak 1360*768-at enged, kiváncsi lennék én is arra h lehet egyszerüen azt a 3-3 pixelt müködésre birni.

(#6546) Rick4 válasza muveszur (#6545) üzenetére


Rick4
félisten

nekem volt egy thomson tévém, monitornak használtam, és fél év után a böngésző fejléc, meg ez az már meglátszott....remélhgetőleg ezek az újabb, és eleve jobb panellel szerelt tévék már nem csinálnak ilyet..akkor én voltam az 1 %? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6547) beci


beci
őstag

Ujra feltennék egy kérdést.:)

A SAMSUNG LE32R82-be milyen tuner van?Upc kábelem van,az olimpiát igy is HD-ben tudom nézni?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#6548) sandrik válasza Kiskutya (#6540) üzenetére


sandrik
csendes tag

Nem csak vevőcsalogatás : tegnap sikerült egyre lecsapnom a Dunakeszi Auchanban. 4 db volt kitéve, az egyiket bepakoltam a kocsiba, elmentem fizetni és kb.: 3 perc múlva már csak 1 dobozt láttam, amit egy pali szorongatott ideges telefonálgatás közepette.
A tv nagyon szép. Ez a képére is vonatkozik. Még nem volt idő külső eszközöket kipróbálnom, de nálunk nagyon jó minőségű a UPC-kábel.( Újpest )

(#6549) Rick4 válasza beci (#6547) üzenetére


Rick4
félisten

a tévédben az avplanet szerint 1 db analóg tuner van, a földi HD adásokat (DVB-t néven fut) DVB-t tunerrel lehet venni, azt célszerű lesz egy set top box (olyan mint egy műholdvevő beltéri egység) beszerezni, bár kérdés, hogy hol laksz, nem mernék rá fogadni, hogy az olimpiáig mindenhol vehető lesz a HD műsor. a UPC kábeled is analóg, ha ott elindulna a "digitális rendszer" akkor is csak PAL szabványban (720X576) jönne a műsor. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6550) Ebit válasza Rick4 (#6541) üzenetére


Ebit
addikt

Gondolom másokat is ezzel próbálsz kábitani:

49/2003. GKM. rendelet 6. §
Ha fogyasztó külső szakvéleményt akar beszerezni, a forgalmazó köteles a fogyasztó kérésére a hiba jellegére és keletkezésének lehetséges okaira vonatkozó álláspontjáról haladéktalanul írásbeli nyilatkozatot adni
magyarországon a bizonyítás szabadsága van érvényben, vagyis mindenki úgy bizonyít, ahogy tud.

49/2003. (VII. 30.) GKM rendelet. a fogyasztói szerződés keretében érvényesített szavatossági és ... (3) E rendelet 6. §-a 2004. június 30-án hatályát veszti.

egvégül a 151/2003as kormányrendeletből: A jótállás ideje alatt, valamint szavatosság esetén az első 6 hónapban a kötelezetten van a bizonyítás terhe. Ami azt jelenti, hogy csak akkor mentesül a jótállási kötelezettsége alól, ha a hibát rendeltetésellenes Lsználat okozta. Ellenkező bizonyításig vélelmezni kell, hogy a hiba már a teljesítés pillanatában jelen volt.

A kormány 72/2005 (IV.21) rendeletével változtatott a 151/2003-as jogszabályán.

Legközelebb ha idézel a vonatkozó és hatályos jogszabályok alapján tegyed.
Tájékoztatlak, hogy 2003 -óta, már beléptünk az Európai Unióba,a nemzetközi és a hazai joggyakorlat változott, nem vásárláó előnyére.

A prejudikálást mint kifejezést nem ismered, ezt szomoruan veszem tudomásul.

A másik ha, nem tévedek a vulgáris kifejezések használat tiltott a forumon.

A hsz-k sorrendje gondolom bárki számára nyomon kővethető, és ellentétben veled én konkrét igaz eshetőleges javaslatot is tettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.