Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Rick4 válasza DuracL (#5849) üzenetére


Rick4
félisten

a beltéri a scarttal is jó, már ha hdmi, nincs rajta... :DDD a videokártyád driverében ott van egy digital vibrance csúszka, azt húzd fel félig, és teljesen jó lesz.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5852) muveszur


muveszur
addikt

Sziasztok! (lehet h a kérdés nem ide illik, de a konzol topic majdnem halott) Egy Hd ready tv-hez melyik konzolt ajánlanátok? ps3 v xbox 360? Köszi!

(#5853) Rick4 válasza muveszur (#5852) üzenetére


Rick4
félisten

azt mondják, a blue ray lejátszó, meg a technika miatt is az xbox a nyerő...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5854) rankesz válasza Rick4 (#5853) üzenetére


rankesz
veterán

blu-ray a ps-ben van...
amúgyén jelenlefg ennek ellenére a boxot tartom jobb konzolnak, ps3nak még ki kell forrnia magát. Játék isd több van még x-box-ra

Jövőt illetően meg ki tudja, lehet feljön a ps, végülis a hd-dvd kontra blu-ray háború eldőlni látszik, nyer a 2.

mod: pedig átolvastam mit írtaM de úgy látszik a vrgyi gyümi + ser kombó antigépelkin-ként műxik

[ Szerkesztve ]

(#5855) kugyu21 válasza kobusz (#5843) üzenetére


kugyu21
senior tag

Szóval meg van "a darab"? Na és hogy tetszik?

(#5856) muveszur válasza Rick4 (#5853) üzenetére


muveszur
addikt

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! Amugy holnap jön a samsung 37" r82-es lcd-m és majd ahhoz lenne vmikor jó egy konzol, ha majd a gépem nem birja az iramot.
1.2-es és 1.3 hdmi között mi a külömbség, és az 1.2 mekkora hátrány kozol tekintetében? Köszi!

(#5857) Skynet258 válasza muveszur (#5852) üzenetére


Skynet258
veterán

Érdekesen feltett kérdés... Szerintem ne a tévé szabja már meg, hogy mivel akar játszani az ember. Xbox-ra több jelenleg a játék, de ez változhat a jövőben. Ps3-ban benne van a Blue-ray lejátszó, ami szintén jól jöhet a későbbiekben. Nézd meg, melyikre milyen játék jött/jön ki, és az alapján dönts, hogy milyet veszel.
Jelenleg részemről egy pont az x360-ra, mivel én is olyat vettem. :D

https://geekpulse.hu

(#5858) muveszur válasza Skynet258 (#5857) üzenetére


muveszur
addikt

Nálam egyenlőre 1 pont a ps3 mert időtálló konzolt akarok venni... de ez ugy is a jövö témája, még egy ideig elég a gépem jáccadozni:D remélem beinudl a ps3, nyer a blu-ray, de azért szimpi a box is:D
Megtudná mondani nekem vki, hogy a Samsung LE37R82-es lcd tv-n milyen tipusu hdmi van? Köszi!

(#5859) Rick4 válasza rankesz (#5854) üzenetére


Rick4
félisten

bocsi, iagazd van, az xboxban van hd dvd player, és a lényeg az, hogy már a filmek 90%a hd dvd lemezen jön ki, úgy néz ki, a blue ray megbukott...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5860) Skynet258 válasza Rick4 (#5859) üzenetére


Skynet258
veterán

:Y Ezt szerintem most gondold át újra! ;)

https://geekpulse.hu

(#5861) Lacix29 válasza Rick4 (#5859) üzenetére


Lacix29
őstag

A nevetős szmájli hegyeket lefelejtetted a hozzászólásod végéről.

(#5862) Rick4 válasza Skynet258 (#5860) üzenetére


Rick4
félisten

mondjad, akkor, szerinted hogy van.. :U lehet, hogy mellébeszélek, vagy csak nem olvastam el alaposan a cikket? [link] :U :B

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5863) Skynet258 válasza Rick4 (#5862) üzenetére


Skynet258
veterán

A HD-DVD mögül kihátrált már lassan az összes nagyobb kiadó, ettől hangos mostanság az egész net :U A Blue-Ray lesz a befutó a jelen állás szerint. Az általad linkelt cikk címe egyébként:

Nyert a Blu-ray? Mit dobunk ki a HD DVD-vel?

A másik pedig, hogy a boxban nincs HD-DVD lejátszó, maximum opcionálisan vehető meg hozzá, elég magas összegért. Ellentétben a Ps3-al, amibe ugyebár alapból integrálták a next-gen lejátszót.
Őszintén: minden tiszteletem a tiéd, nekem is segítettél már párszor itt a PH-n, de ezt most nem jól látod :R

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#5864) Joshi


Joshi
titán

A napokba azzal a problémával írtam ide a fórumba, hogy a Vista alatt nem tudok képet rakni az LG 32LC41 TV-re(DVI-HDMI) driver hiba miatt, holott XP alatt működött. Időközben visszaraktam az XP-t és mit tapasztaltam...már ott sem működik a dolog. Na, mondom a VGA-nak annyi, mire gondoltam egyet és vga kábellel kötöttem össze és láss csodát lett kép ahogy elő van írva. Két DVI-HDMI kábelem is van, de egyikkel sincs kép még biosban sem, tehát ebből arra következtetek hogy elbaszódott a TV HDMI bemenetei. Sajna mind2 bemenetre azt írja hogy nincs jel, pedig párhete még a GTR2-t nyomtam rajta. :O Lehet hogy a VGA nem küld olyan digitális jelet amit a TV fogadni tud? Vagy ez hülyeség? Az LCD monitoromon van kép ahogy kell. :F
Szerintetek a VGA a szar, vagy a TV? :U

(#5865) tothbe válasza Rick4 (#5862) üzenetére


tothbe
addikt

olvasd át még1x, legalább a cimét, ha már belinkelted. :DD :C

By(e) Tothbe

(#5866) tothbe válasza Borisz76 (#5850) üzenetére


tothbe
addikt

1. ez az átállás már volt 2008, 2010, 2011 és most épp 2012-nél tartunk. Ráadásul a legtöbb magyar TV még nem is rendelkezik normális rögzitési technikával, akkor meg minek a digitális átvitel. Szvsz korai még aggódni a csak digitális tv adások miatt Magyarországon.
2. felesleges digitális tuneres tv-t venned, egyrészt mert a dvb-t az földi sugárzású, azaz saját antennával fogható, nem pedig kábelen jön(az a dvb-c) és a kódolás miatt a 3 alap adón kivül dvb-t-n sem tudsz majd semmit fogni a tv-s tunerrel, söt még azt sem biztos, mert dvb-t tunerböl is van olyan, ami itthon nem is müködik, hiába lenne vehetö jelszint. A nálad késöbb kiépitendö dvb-c-nél pedig csak a szolgáltató saját set top boxait tudod használni, hogy ebböl is hasznot húzhassanak.

By(e) Tothbe

(#5867) Anyád911 válasza tothbe (#5845) üzenetére


Anyád911
tag

Akkor kicsit bővebben: véleményem szerint a kolléga fullHD tv-jéhez nagy felbontású játékos dukálna (HD DVD / BR), viszont ezekkel közel azonos áron kínálja magát a tvix, ami pc-s felhasználót feltételezve jóval több szolgáltatást kínál.
Az upscaling-ről megoszlanak a vélemények, az én Panasonic S52-esem is tudja, de az 1024*768-as plazmán nem sok gyakorlati hasznát vettem - még a 720p-nek sem.

(#5868) Anyád911 válasza Joshi (#5864) üzenetére


Anyád911
tag

Próbáld ki a HDMI bemeneteket más forrással, pl DVD v konzol, másik kábellel pl. HDMI-HDMI, ha úgy sincs jel, akkor valószínű, hogy a tv elektronikája adta be a kulcsot. Remélem garis... :U

(#5869) Anyád911 válasza horitomy (#5841) üzenetére


Anyád911
tag

Cod4-et is megnéztem, választható a 1080. Ami még tuti (ezek vannak fent a gépemen): Tomb Raider Anniversary, Bioshock, Hellgate, szóval nagyjából ami fél éven belül jelent meg, az szinte biztos h támogatja ezt a felbontást is.

(#5870) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Arra esély sincs, hogy a magyar tévék a közeljövőben 16:9-ben adjanak?

(#5871) horitomy válasza Anyád911 (#5869) üzenetére


horitomy
tag

Köszönöm szépen a segítségedet! :R
A TV 2-3 hét és megvan. (remélem)
Utána akkor már nem kérdés, hogy sokat kell spórolnom egy jó videókártyára.

Az LG-nél kötöttem ki 37LF65, remélem nem fogom megbánni, na meg azt is remélem, hogy valami akciósat sikerül végre összehozni.

(#5872) Rick4 válasza Grande Ale (#5870) üzenetére


Rick4
félisten

valószínű az a baj, hogy perpill a PAL szabvány szerint adnak műsort, az meg 720X756 képpont, nem mellesleg 4:3as képarány. valószínű a 4:3as régebbi tévék (amiből azért még van bőven a háztartásokban nem nagyon tolerálnák a 16:9-es műsort úgy, hogy még egy képformátum- átkapcsoló sincs bennük...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5873) Rick4 válasza Skynet258 (#5863) üzenetére


Rick4
félisten

semmi baj, írtam már, hogy mellénéztem, ilyen van....megmondom őszintén még közelről sem láttam élőben ilyen konzolt, nem is fogok... :U tévedtem, elnézést....illetve helyesbítek, eltévesztettem, de csak két dologban tévedtem (mármint hogy melyik konzolban van a next-gen lejátszó, melyik formátum nyer).. :B ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5874) Joshi válasza Anyád911 (#5868) üzenetére


Joshi
titán

Sajnos nincs olyan eszközöm ami HDMI-n keresztül küldi a jelet a TV fele(PC-én kívül), de ha bootoláskor sincs kép az elvileg a TV hibája lehet nem? :U Szerencsére garis a TV, habár nem szívesen szarakodok vele de kénytelen leszek. :(

[ Szerkesztve ]

(#5875) Grande Ale válasza Rick4 (#5872) üzenetére


Grande Ale
őstag

De hát a német 16:9-es adók teljesen jól megjelennek az analóg kábeltévén, alul-felül csíkkal.A digitális előfizetők meg beállítják a képarányt a stb-ben. Hihetetlen, hogy mennyire le vagyunk maradva....Még az előfizetéses filmcsatorna sem hajlandó 16:9-ben adni. Mondom:röhej...

[ Szerkesztve ]

(#5876) Rick4 válasza Grande Ale (#5875) üzenetére


Rick4
félisten

érdekes, azt nem tudom, hogy csinálják, mert ugye a csatorna logoja nem a fekete csíkban van, hanem a rendes műsort adó részben, emlékszem, anno a 16:9es tévémen át kellett nyomni 16:9re, akkor levágta alul-felül és jó volt....gondolom a 2012es földi analóg megszünésével fog ez a 16:9 teljes mértékben teret hódítani, akkor már a régi tévékhez is valami dvb-t set top box fog kelleni, azt meg úgy állítod be ahogy szeretnéd, menni fog..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5877) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Oda teszi a lógót mintha 16:9 lenne, de ha átállítod az stb-t 16:9-re, akkor látszik, hogy 4.3.Ál 16:9. :DD Made in Hungary

(#5878) Anyád911 válasza Rick4 (#5872) üzenetére


Anyád911
tag

Kötve hiszem, hogy a tv csatornák tulajdonosait érdekelné a magyar háztartásokban fellelhető 5-6 évnél régebbi 4:3-as készülékek aránya akkor, amikor arra is nagy ívben tojnak, hogy milyen műsort látna szívesen a közönség. (Én kb. erre az 5-6 évre tenném a formátumváltó menüpont megjelenését a tvkben.) Valahol máshol van a kutya elásva... szvsz nem számítanak haszonra az átállásból.

(#5879) Skynet258 válasza Rick4 (#5873) üzenetére


Skynet258
veterán

Van ez így, remélem nem bánod, hogy helyreraktam ;)

https://geekpulse.hu

(#5880) Anyád911 válasza horitomy (#5871) üzenetére


Anyád911
tag

Az adatlapomon látható konfig ezeknek a játékoknak a zömét jól viszi 1360*768-ban, kivétel a Crysis, aminek semmi sem elég. A Cod4 pl. FullHD-ben is hasított, csak ronda lett natív hiányában. De 19" után 32" nagyon ott van, megéri!

(#5881) tam@s válasza Joshi (#5874) üzenetére


tam@s
tag

Nekem is volt ilyen, igaz, Samsunggal.
A megoldás (talán..): Előbb kösd rá a (DVI-HDMI) kábelt a TV-re, kapcsold be a PC-t, majd lehetőleg még a boot alatt a TV-t a megfelelő forrásra állítsd.
Talán azért van ez, mert ha nem érzékel semmit a DVI, akkor nem ad már azon a kimeneten jelet.
LG-nél a HDMI1-et kell használni.

Különben pont ezért váltottam vissza Vistáról XPSP2 Profra, ott nem volt semmi ilyen gond.

Még egy tipp: Elvileg felismeri a géped, hogy 1360x768, de lehet, hogy mégse...Ha van lehetőséged másik monitorra, akkor próbáld meg azon beállítani vagy ezt, vagy a 800x600, 1024x768 felbontást. Esetleg f8-cal indítsd el a gépet, csökkentett üzemmódban.

(#5882) Joshi válasza tam@s (#5881) üzenetére


Joshi
titán

Én abból gondolom hogy valami hiba lehet a TV-vel, mert ez korábban gond nélkül működött. Ha csak a TV-t kötöttem a PC-re akkor azon bootolt be a win, de most már sehogy nem tudok képet rakni a TV-re. VGA csatlakozón működik ahogy kell, de HDMI csatin nem. :( Megpróbálom fater LCD TV-jén a PC-t, utána visszahozom hozzám és ha akkor sem lesz kép akkor gari. :U

(#5883) Stema válasza horitomy (#5839) üzenetére


Stema
tag

itt sok játékról megtudhatod, h támogatja-e az ilyen felbontásokat és ha alapból nem is, van-e rá trükk (cfg vagy ini átírás, paraméterezve indítás, ilyesmi):
http://www.widescreengaming.net/

TV-m a koleszban, én meg itthon rohadok már péntek óta influenzával :( :W

[ Szerkesztve ]

(#5884) Palika71 válasza Anyád911 (#5878) üzenetére


Palika71
őstag

Tutira igazad van.A reklámokkal befolyásolható emberek zömének 4:3-as TV-je van. Ha 16:9-ben adnának, nem látnák a nézők a terméket. Így a 16:9-esek hiába "pénzesebbek", mégsem azok jelentik a piacot. !SZVSZ!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#5885) Cifu válasza Borisz76 (#5850) üzenetére


Cifu
nagyúr

A 2 Tuner azt jelenti, hogy két TV adást tudsz nézni PiP-el. Ami téged érdekel, az a DVB-T (digitális) tuner. De ez még mindig nincs teljesen tisztázva a DVB-T szolgáltatás helyzete, sajnos... :S

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5886) Cifu válasza muveszur (#5852) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nézd át a játékfelhozatalt. Amelyikben több olyan van, ami érdekelne, azt válaszd.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5887) Cifu válasza muveszur (#5856) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bal oldalon felül van a topickereső, nem árt néha használni...

Tessék, itt írtam a HDMI verziókról.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5888) Cifu válasza Joshi (#5864) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehetőleg teszteld le valamivel (egy másik számítógép, vagy HDMI kimenetes lejátszó, konzol) a TV-t. Ha mindkért HDMI csatinál elszált valami, akkor gari és szervíz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5889) Joshi válasza Cifu (#5888) üzenetére


Joshi
titán

Már hívtam a szervízeseket és azt mondták, hogy panel csere ezen található az összes ki/be-menet. Azt mondta a szervizes srác, hogy nagyon érzékeny a bekapcsolt állapotban való ki és bedugdosásra a HDMI. :U Igaz én nem emlékszem arra hogy ilyet csináltam volna, de hát ez van gariba kicserélik. Egyébként 15k az ára egy ilyen panelnek. Ja és rendes volt a gyerek, mert azt mondta hogy maradjon nálam a TV addig amíg megérkezik az alkatrész és csak azután cseréli ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#5890) Rlaci


Rlaci
csendes tag

Sziasztok!

LCD TV-t szeretnék vásárolni. Jelenleg két típus között nem tudok dönteni. Samsung L40R88 és a Sony 40P3000 a két kiválasztott.
Elsősorban TV nézés a cél. Ez tenné ki a használat 75%-át. A maradék 25% lenne a PC-ről való filmnézés, játék + DVD nézés + Wii játék.

Megnéztem már mindkét modellt élőben, de úgy nem sikerült még, hogy egyidőben mindkét készüléken TV adás menjen. Csak HD demot láttam, ami természetesen mindkettőn jól nézett ki.

A Samsungra 2 év a garancia, a Sonyra 1 év. Őszintén szólva az egy évet kicsit keveslem.

Mi a véleményetek a két TV-ről? Van esetleg valakinek tapasztalata egyik vagy másik modellel?

(#5891) Stema válasza Rlaci (#5890) üzenetére


Stema
tag

Hát én csak annyit tudok, hogy a 32r82-es samsung-omnak pocsék a tv-s képe :) szal ha főleg arra lenne véve a dolog, akkor nézd meg a sony-t, hogy milyen és ha már csak elfogadható is, sztem válaszd azt, bár a rákötéseket nem tudom, de nagyon nagyot csalódtam a samsung-om tunerjében, mintha 256 színű ordered dither-es lenne, és persze a színek is olyanok, mintha 1 kompozittal lenne rákötve a kép (bőrszín se közel se távol nincs)

(#5892) footy


footy
addikt

Az árcsökkenéssel kapcsolatban tud valaki felvilágosítást adni?
Mikor érdemes TV-t venni? Nem sürgős, 37-eset szeretnék hd ready felbontással.

(#5893) cocoo válasza Rlaci (#5890) üzenetére


cocoo
tag

csatlakoznék stemához, TV-hez ne samut vegyél!

Ilyen igények mellé a legjobb egy Philips!

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5894) cocoo válasza footy (#5892) üzenetére


cocoo
tag

2008. június 1. 12:30-tól lesznek olcsóbbak a tv-k, addig érdemes várnod!

komoly válasz:
mindig találni akciós tv-ket, amik általában kifutó termékek. az olimpia környékén várható nagy akciózás, de akkor sem a legújabb fejlesztések lesznek porondon, hanem az 1 éve a raktárban álló készleteket fogják főleg kinyomni.

ha olcsó tv-t akarsz akkor ajánlom neked is figyelmedbe ezt a két boltot:
[link]
[link]

amúgy kínálatilag ilyesmit keresel:
[link]

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5895) cocoo válasza footy (#5892) üzenetére


cocoo
tag

pontosabban ez a jó lista (az előbbi linkben a plazmák is benne vannak):
[link]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5896) footy válasza cocoo (#5894) üzenetére


footy
addikt

Elsején csak délig érek rá, úgyhogy buktam :DDD

Már van egy konkrét típus ami megfelel: LG 37LC51, nekem az nem lényeges, hogy kifutó modell-e. A TV vásárlást 2-3(nagyon max4)hónapon belül le akarom tudni, de ha addig nem lesz jelentős csökkenés akkor nem várok vele.
A digitalplázában nézegettem, ott is elég jó árak vannak.

(#5897) Anyád911 válasza Rlaci (#5890) üzenetére


Anyád911
tag

Ilyen használati arányokra (ha a maradék 25%-ból még a pc-ről filmek (ha divx), meg a dvd nézést is hozzáveszem) szvsz egy 37-es, 42-es plazma is megfontolandó lehet, szerintem.

(#5898) cocoo válasza footy (#5896) üzenetére


cocoo
tag

Ennek alapján azt mondanám, hogy nagyon már nem fog lefelé menni az ára, hiszen elég nagyott esett 2007 szeptemberig azóta pedig stagnál. Persze ez sem készpénz.
Pl. ha az Auchan (vagy valamely nagybecsü társa) hozzájut jutányosan 200 db-hoz akkor pár héten belül 10-20kval lejebb megakciózza....ha....

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5899) Anyád911 válasza footy (#5896) üzenetére


Anyád911
tag

Szeretnék mindenkit óvatosságra inteni a webshopokkal kapcsolatban. Nyilván nem törvényszerű, hogy elromlik, de saját tapasztalat AVP-nél, hogy a garanciás ügyintézés, hozás-vivés, javíttatás, miazmás nem erősségük. Nekem kb 6 hónapig tartott velük a bajom "megnyugtató" lezárása. Részletekkel nem fárasztanék senkit, örülök hogy vége. Lehet hogy a blogba bemásolom 1x a levelezésünket, kár hogy a számtalan telefonbeszélgetésről nincs felvétel, az is tanulságos lenne... :Y )
Lehetnek kivételek, lehet, hogy sose lesz rá szükséged, de én legközelebb 3x is meggondolom, hogy 300k v afölött érdemes-e megspórolni azt az ártöbbletet, amit a hivatalos forgalmazó kér. Nem azt mondom, hogy a legdrágább helyen vedd, csak azt, hogy alaposan tájékozódj előtte, még úgy is érhetnek meglepetések.

[ Szerkesztve ]

(#5900) Flash Gordon


Flash Gordon
senior tag

Apropó kifutó széria, állítólag a Dell UltraSharp 2008 WFP kb. 1 hónap múlva váltja fel a Dell 2007 eseket. [link]

[ Szerkesztve ]

"...még egyszerűbben: Olyanra tervezik átszabni a kezelőfelületet, illetve az egérhasználat módját, hogy ha éppen nincs kedved billentyűkkel matatni, akkor se legyél elveszve, de ettől még nem vagy rá kötelezve, hogy csak egérrel játssz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.