Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6801) Cifu válasza Peter789 (#6785) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudják a 8-as szériájú Samuk is az 1:1 PM-et, szóval no para. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6802) Cifu válasza Sensei (#6786) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sony KDL-32D3000-est. ^^

Viccen kívűl a szűk keresztmetszet a PC alkalmazás lesz. Az LG és a Samu ilyen téren még mindig verhetettlen, Ha tisztán a TV nézés a cél, akkor Philips 5332 vagy Sony S3000.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6803) Peter789 válasza Cifu (#6801) üzenetére


Peter789
senior tag

thx a megerősítést...

igazából elég rendesen körbe szeretném aggatni, ezért fontos hogy mindenfélében megállja a helyét:

- asztali géphez másodmonitornak sok sok netezéshez, filmezéshez HDMI-n
- legyen még1 HDMI a jövőre gondolva ( majd talán 1x jön a tisztességes digit adás jó felbontással, ahhoz meg settopbox )
- van egy 2.5"-os vinyós mindentlejátszós USB vinyó rack-em, ez VGA-n csatlakozik
- analóg adást is szeretnék nézni a passzívabb órákban, ez is legyen szép a lehetőségekhez mérten
- scart egy öreg videjónak
- composite / svideo bemenet meg úgy néha néha jól jöhet pl egy kamera rákötésére.

ezeken felül nagyon örülnék, ha a digit kimeneten minden hang megjelenne - de ez tartok tőle csak álom. de az RCA kimenet vagy scart-on megjelenő analóg hangkimenet az abszolút minimum, hogy erősítőre köthessem...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#6804) Kiskutya válasza Cifu (#6802) üzenetére


Kiskutya
veterán

ezt en is igy lattam a upc kabel(RTLKLUB) adasnal a sonyn kicsit szebbnek tunt de szinte eszrevehetetlen volt a kulonbseg viszont amikor dvd-t kotottunk ra a samsung joval jobb volt mint a sony es ez annyira eszreveheto volt hogy meg az ertekesito is(aki amugy sonyt probalta rambeszelni) egyszeruen nem tudott mit mondani annyival jobb volt a kep a samsungon.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#6805) Cableguy válasza Peter789 (#6772) üzenetére


Cableguy
tag

A 90% igen mondhatni digiboxos T-kábel.
Aminek minőségét csak crt tévén látom, de kb dvd minőség a csatornák 70%-a. Nem beszélve a hbo 5.1-es hangjával :C
A HD-s változat tesztüzeme márc. közepén indul, és mint dolgozó mi is kapunk egyet :))
Annyit lehet tudni hogy full hd felbontásban négy csatorna lesz egyből fogható:
National Geographic, a többi most nem ugrik be.
Én egyébként meg a Fibernetnél dolgozom.
Itt még csak tesztüzem a settopbox. :(

(#6806) SzaboZE válasza Rick4 (#6763) üzenetére


SzaboZE
addikt

UPC-nél idén tavasszal elvileg elindulhatnak a HD adások....

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#6807) Peter789 válasza SzaboZE (#6806) üzenetére


Peter789
senior tag

jeeee, HD méretű mpeg kockák mindenfelé :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#6808) lancy válasza Peter789 (#6785) üzenetére


lancy
tag

szvsz az lg nek jobb a kep pcre kotve mint a 8 as szeriaju smsungoknak..

[ Szerkesztve ]

(#6809) bb_net


bb_net
csendes tag

Sziasztok !

Sokat olvastam visszafelé és láttam ezt-azt, ami érdekes. Én most vettem Philips 32PFL5332 LCD tvt. És azt kell, hogy mondjam, hogy LCD-hez képest nagyon jó az analóg kábeltvs képe. Mielőtt megvettem összeraktam egy Samsung LE-32R84BX és egy LG 32LC52 tv-vel. koax elosztóval mind3 egy helyről kapta a jelet, elosztó előtt 25dB erősítés...

A samsung kontrasztja állóképen tökéletes, de folyamatosan nézve cseszettül idegesítő, ahogy villog. Igazából ez mindegyikre igaz, de a samsung a legdurvább. Ki is kapcsoltam mind3-nál. Az LG tunere zajos. De összességében elmondható, hogy mindhárom tunere gyenge. Próbaképp régi videó + Scart-tal kipróbáltam, és a Samsung meg az LG szebb képet adott a videó tunerével :)
Paranoid énem azt sugallja, hogy direkt gyenge tunert adnak, ezzel is elősegítve, hogy minél előbb váltson mindenki digitálisra...

De a Philips a legharmonikusabb. Nekem ez hálószobába kerül, ahol ugye általában csak este nézem, tehát nem fontos a 8milliárd az egyhez dinamikus kontraszt. A samsung úgy néz ki, mintha valami absztrakt festő folyamatosan túlszínezné és összemosná a képet. Annyira mű a képe, hogy hihetetlen. Ami mondjuk a rajzfilmeknél nagyon jó volt, és gondolom monitorként használva is előny lehet. De tv-adásnál zavaró.

Tehát +1 szavazat az analóg jel = Philips táborhoz.

[ Szerkesztve ]

(#6810) kugyu21 válasza Kiskutya (#6804) üzenetére


kugyu21
senior tag

A Sony D3000 volt?

(#6811) Rick4 válasza SzaboZE (#6806) üzenetére


Rick4
félisten

de melyik upc? kábel? direct?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6812) Kiskutya válasza kugyu21 (#6810) üzenetére


Kiskutya
veterán

igen.

hmm...

(#6813) Cifu válasza Peter789 (#6803) üzenetére


Cifu
nagyúr

Digit kimenete a mostani TV-k közül inkább a FullHD modelleknek van. A lenti igénylista elég szép, én viszont úgy látom, hogy Samu vagy LG lesz belőle ez alapján. A pénzügyi lehetőségek alapján vagy LG LC41/51, LF65/LF75 vagy Samu R8x, M8x.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6814) Cifu válasza Cableguy (#6805) üzenetére


Cifu
nagyúr

Annyit lehet tudni hogy full hd felbontásban négy csatorna lesz egyből fogható:

Valódi 1080p? Azért kérdem, mert az utóbbi időben menetrend szerint leFullHD-zik az 1080i-t is a tudatlan szakik... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6815) kugyu21 válasza Kiskutya (#6812) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ez érdekes, mert annak idején én is végeztem ilyen próbákat, igaz nem dvd-vel hanem DV kamera felvétellel és ott nagyon rendben volt a D3000, még a FullHD-s nagytestvért is lepipálta SD viszonylatban. Csak azért nem D3000 -t vettem, mert kifutó modelként nagy méretben már nem tudtak felhajtani, pedig vagy 6 helyen volt leadva rendelésem és 2 hónapot vártam a különböző igéretekre - hiába.
Na innentől kezdve tényleg szubjektiv, hogy ki mit lát szépnek.

[ Szerkesztve ]

(#6816) Kiskutya válasza kugyu21 (#6815) üzenetére


Kiskutya
veterán

meg szep mindenkinek meg kell nezni a sajat szemevel. en amikor itt kerdeztem hogy melyik lcd-t vegyem akkor tobben a sonyt vagy a samsungot ajanlottak kb 200ezer volt ra de termeszetesen elmentem es megneztem amugy a 2 tv gyari beallitasokon ment nem mondom hogy nem volt jo kep a sonyn de nekem a samsung akkor jobban tetszett. (10 eve meg en se gondoltam volna ha osszehasonlitok 1 sonyt meg 1 samsungot akkor a samsungot veszem meg:) )

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#6817) cocoo válasza Cifu (#6814) üzenetére


cocoo
tag

igen itt is erről van szó: [link]

itt meg boncolgatják a felbontások lényegét: [link]

itt meg arról van szó, amiről tegnap írtam:
[link]

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6818) Rick4 válasza cocoo (#6817) üzenetére


Rick4
félisten

jó az aláírásod...tetszik... :DDD

csak egy idézet a linkedből: Az már biztos, hogy ez a HD adás az EUTELSAT HOT BIRD műhold jelenleg is az m2 adását sugárzó csatornájáról lesz fogható

és a hozzászólásodból: Idén elindul a HD adás a királyi tévénél, ami még ha analóg kábelen is, de nagyon szép képet fog adni!

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6819) einstein válasza Rick4 (#6811) üzenetére


einstein
senior tag

Elvileg a UPC kábel kezd folyamatosan digitális adásra váltani, és berak Hd felbontású csatornákat is a kínálatba.

(#6820) Rick4 válasza einstein (#6819) üzenetére


Rick4
félisten

a t-kábelnél már van digitális adás, de annak sok köze nincs a HD minősédhez és a hd felbontáshoz sem, simán PAL-ban nyomják. remélhetőleg tényleg megindul valami ilyen irányban, mert a digi tv is rendelgeti már a HD műholdvevőket, ők is hamarosan lépnek. muszáj elindulniuk ebbe az irányba, kérdés, hogy mennyibe fog kerülni 5-10 HD minőségű csatorna, mert a sávszélességigénye a hagyományosnál kb 10X nagyobb.( pl műholdon multiplexelt mpeg2 adatfolyamban egy TP-n 12-13 csatorna fér el, HD-ből csak egy fog)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6821) Anyád911 válasza Rick4 (#6820) üzenetére


Anyád911
tag

Valószínű, hogy kezdetben ez is a "kiváltságosok" privilégiuma lesz, mint anno a tányérostévé és az adsl, de szerintem nem kell majd hozzá sok idő, hogy tömegesen elterjedté váljon... talán még annyi sem, mint az enlített két példának.

(#6822) Rick4 válasza Anyád911 (#6821) üzenetére


Rick4
félisten

talán követendő példa lehet, a németeknél a premiere műholdvevős társaság elég jól áll ezen a téren, a megszokott digitális sugárzású, de csak PAL felbontású csatornáik mellé már lehet HD csatikat is kérni, és ezek pluszköltségként kb. 10 ojrót kóstálnak, igaz a 71 csatornából összvissz 2db a HD csati. ez a már mindenki számára megfizethető kategória...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6823) Kiskutya válasza Rick4 (#6822) üzenetére


Kiskutya
veterán

ha sok hd csatorna lesz csinalhatnak ugy a szolgaltatok hogy nem csomagban hanem az ugyfel dontse el hogy melyik csatornakat keri hd minosegben.

hmm...

(#6824) Anyád911 válasza Kiskutya (#6823) üzenetére


Anyád911
tag

én azt csípném a legjobban, ha a mobilszolgáltatókhoz hasonlóan másodperc-alapú számlázás lenne: amit és amennyit nézel, annyit fizetsz --- (álmodik a nyomor)
Most én is fizetek mittoménmennyit a mittoménmilyen csomagért, és közbe kábeltv kb 10%, a többi más...

(#6825) Rick4 válasza Kiskutya (#6823) üzenetére


Rick4
félisten

akkor ezt eddig is megcsinálhatták volna a sima csatikkal, hogy az 50-ből kérsz 20-at, mondjuk darabja 100ft, és annyit fizetsz, amennyit kérsz. ezzel az a baj, hogy nagyon komoly adminisztratív és technikai háttér kell hozzá, egyszerűbb volt 2-3 csomagot csinálni, és abból lehet választani. HD-ből sem lenne egyszerűbb, mert van akinek a eurosport2 kellene, másnak meg a romantica, egy egy csatit HD-ben nyomni meg csak a két szép szemünkért ne fognak, ezek profitorientáélt cégek, pénzt szeretnének látni.....gondolom külön csomagban lesz külön pénzért először pár darab a jobbak közül, azután szép lassan a többi is..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6826) Lacix29


Lacix29
őstag

Én azt remélem hogy MPEG4 (v. h264 ?) lesz az adatátviteli formátum és ahhoz akkor kevesebb sávszélesség kell ugyanolyan minőség esetén mint MPEG2-nél.

(#6827) Cifu válasza Lacix29 (#6826) üzenetére


Cifu
nagyúr

Cserébe (csaknem) az összes beépített DVB-T tuneres TV tulaja akkora szentségelésbe kezd, mint ide nagykáta. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6828) Rick4 válasza Lacix29 (#6826) üzenetére


Rick4
félisten

ezt nem kell remélned, 2 éve így van..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6829) Anyád911 válasza Lacix29 (#6826) üzenetére


Anyád911
tag

A cocoo által linkelt mtv-s nagyember is MPEG4-ről beszélt (meg 1080i-ről) tehát még az is lehet hogy tudja, mit beszél...

(#6830) cocoo válasza Cifu (#6827) üzenetére


cocoo
tag

De erről szó is volt már, nem? Mármint, hogy a jelenleg kapható tévék beépített DVB-T tunerjei nem lesznek használhatóak, és mindenkép kell majd nekik is egy külső box.
Guru 3. és 7. sz. hozászólása itt: [link]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6831) Cifu válasza Anyád911 (#6829) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezek alapján én azért megkérdőjelezném, hogy tudja miről is beszél az illető (Vígh Zoltán a becses neve).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6832) Cifu válasza cocoo (#6830) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elég régóta, hiszen én is beleírtam az alapozóba. A probléma csak annyi, hogy amíg nincs megerősítés az Antenna Hungária részéről, addig várakozás van. Emlékeztetőleg: az Antenna Hungária mindössze rövid ideig végzett MPEG-4-es tesztüzemet, és jelenleg is MPEG-2-ben ad, ha jól tudom.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6833) Rick4 válasza Cifu (#6831) üzenetére


Rick4
félisten

ott a lényeg:

Mindettől függetlenül az M2-es csatorna már idén ősszel átáll nagyfelbontásra...és amit nem írtak le: ez a műsor ebben a formában műholdról lesz vehető, többek között az olipmpiát is ott és úgy lehet nézni....a digitális sugárzás nem feltétlenül jelenti magát a DVB-T-t, , egyenlőre az még várat magára...szerintem az újonnan induló csatornáknak egyszerűbb egy kábeltévével, digitévével, upc directtel leszerződni...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6834) kugyu21 válasza Cifu (#6832) üzenetére


kugyu21
senior tag

"jelenleg is MPEG-2-ben ad, ha jól tudom"

Annak kell lennie, mert én DVB-T-vel tudom fogni.

(#6835) Rick4 válasza kugyu21 (#6834) üzenetére


Rick4
félisten

igazából megvallva még elég nagy a képi zavar, ugyanis a HD adás nem feltétlenül egyezik meg a DVB-T-vel, (nincs kizárva, de nem minden esetben ugyanaz) több helyen írták már, hogy ebben az évben az M2 HD-ben fogja közvetíteni az olimpiát, ezt viszont nem a DVB-T rendszeren keresztül fogja megtenni, hanem valószínűleg a hot bird műholdról, valószínűleg mped4-avc rendszerben, ott most fogható műholdvevővel, igaz más rendszerben sugároz.. a DVB-T jelenleg tesztelés alatt van, ki kellene írniuk a pályázatokat, miegymás, abból érdemi elmozdulás ebben az évben tuti nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6836) Cifu válasza Rick4 (#6835) üzenetére


Cifu
nagyúr

Lehet még, elvileg tavasszal kiírják az első hordozóra a tendert.

A DVB-S (műholdas digitális szolgáltatás) ellen az szól, hogy méregdrága, kb. 5-6x akkora a sávszélességigénye, mint a sima digitális adásnak, vagyis ennyivel növekedik meg a sugárzás szolgáltatásának a költsége...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6837) kugyu21 válasza Rick4 (#6835) üzenetére


kugyu21
senior tag

Én tökéletesen tisztában vagyok azzal, hogy a jelenlegi Antenna Hungáriás kiérleti adása nem HD. Csak Cifu-t akartam "megerősíteni", hogy amivel jelenleg kisérleteznek nem lehet mpeg4 (csak mpeg2), mert tudom fogni DVB-T tunerrel.

(#6838) Rick4 válasza kugyu21 (#6837) üzenetére


Rick4
félisten

ok, semmi baj, csak a cikkekben is keverik sokszor a dolgokat, és a DVB-T- t alapból a HD adással zagyválják.. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6839) Roller75


Roller75
csendes tag

Szasztok. Legyetek szívesek segítsetek egy kicsit. Olvastam már hasonló problémát a fórumon, de a megoldást nem találtam rá. Van egy Samsung LE-40R81 LCD tévém. A HDMI2 bemenet mellett van egy hozzá tarozó RCA audio bemenet, de hiába kötöm rá a PC audio kimenetét, nem akar megszólalni, A PC egy DVI-HDMI kábellel van összekötve. A kábelek jók. A hangforrás jó. Esetleg arra gondolok, hogy a DVI videokártya ráadhat-e valamilyen jelet az átalakító-kábelre amit a HDMI bemeneten a TV automatája digitális hangforrásként kezel, és ezért tiltja le az analóg RCA jelét ? Vagy hibás a széria ? Nem tudom. Rohadtul zavar. Ezen szívok már 2 napja. Előre is kösz.

(#6840) Palika71 válasza Rick4 (#6835) üzenetére


Palika71
őstag

Ugyebár, nekem akkor szükségem lenne egy bazidrága műholdvevőre is, ha az égből jövő HD M2-t szeretném nézni?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6841) Kiskutya válasza Palika71 (#6840) üzenetére


Kiskutya
veterán

pontosan szerintem oylan 90 korul lehet kapn hd belteriket.

[ Szerkesztve ]

hmm...

(#6842) SLYM


SLYM
veterán

üdv. lenne 2 nem szorosan idevágó kérdésem. a katódcsöves 100 Hz-es, sík képcsöves, 82 centis TV-m helyére vennék egy 82 centis jó LCD-t. olyan 200.000HUF-ig tudnátok ajánlani?

más: a fogyasztása érdekelne a régi és a leendő TV-mnek, csak úgy nagyvonalakba. és ugyanez egy monitorra vetítve is. úgyértem egy átlagos 82 centis LCD és egy átlagos 82 centis katódcsöves TV mennyit fogyaszt? és ugyanez 19"-os monitorba. köszi

(#6843) peterqe


peterqe
aktív tag

Nem tudom, hol kellene feltenni a kérdést, de van egy gondom:

ASUS 8800 GTS (2 db DVI kimenet) videokártya elsődleges kimenetén egy Sony S3000-est használok monitorként DVI-HDMI kábellel. A másodlagos kimenetra szintén DVI-HDMI kábellel rákötöttem egy LG PC1R Plazmát. A plazmát felismeri, de nem jelenil meg kép. Már minden megpróbáltam, legújabb driver, stb...
A régi VGA-val simán ment a plazma (az egy 6800-as volt, a D-SUB kimenetén LCD monitor volt, a HDMI kimenetén meg a plazma)

Mi lehet a gond? :F :F :F :F :F :F

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#6844) Anyád911 válasza peterqe (#6843) üzenetére


Anyád911
tag

Külön-külön mennek?
Extended a desktop?
MIlyen felbontást/frissítést adsz meg a plazmához?
(Pedig de finom kis összehasonlításokat lehetne csinálni...)

(#6845) Anyád911 válasza Roller75 (#6839) üzenetére


Anyád911
tag

Nekem R82 (DVI-HDMI) és Audigy (Front L/R) viszonylatában elsőre és azóta is megy (filléres gagyi Hama kábel). Nemigen használom, mert a Logitech Z-680 közelebb van, és nem is igen vagyok kíváncsi a Samu "hangjára; jószerével csak azért kötöttem össze, hogy kipróbáljam: működik. Mindazonáltal leírhatnád, milyen hangkeltőt használsz, lehet, hogy annak a beállítása nem megfelelő, ad abszurdum nem jó aljzatról indulsz. :B

(#6846) #35692544


#35692544
törölt tag

üdv
egy ilyen tv-t (Philips 26PFL 3312)tudnék olcsón szerezni 70-75k
érdekelne a véleményetek
thx

(#6847) Cifu válasza SLYM (#6842) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mire akarod használni? Csak TV nézés, SD anyagok (DVD), konzol, számítógép?

Ha főleg TV, akkor Sony vagy Philips. Ha számítógépet is rá akarsz kötni, akkor Samsung vagy LG. Szerintem.

Sony KDL-32S3000 olyan 190e Ft, Philips 32PFL5522 szintén 190e Ft körüli. Samsung LE-32R81 olyan 150e Ft, LG 32LC51 pedig 130e Ft.

Fogyasztási adatok általában megtalálhatóak a gyártó weboldalán, de egy 32" LCD TV fogyasztása olyan 130-150Watt körül szokott mozogni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6848) Rick4 válasza #35692544 (#6846) üzenetére


Rick4
félisten

annyiért jó, ha az ár. érték arányt nézzük, akkor már elég jó szám jön ki.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6849) Cifu válasza peterqe (#6843) üzenetére


Cifu
nagyúr

A felbontás lesz a probléma, ha klón módott használsz, és felteszem 1360x760-as felbontást adtál meg az LCD TV-nek. A plazma viszont nem támogatja ezt. Ha klón módban nyomatod, akkor 720p (1280x720) felbontást adj meg, ha meg eltérő felbontást akarsz használni, akkor meg extend desktop, és a plazmának adj meg 720p-s felbontást.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6850) cocoo válasza Cifu (#6836) üzenetére


cocoo
tag

azért ez sem rossz, mint jövőkép: [link]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.