Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) Cifu válasza malnaslift (#5195) üzenetére


Cifu
nagyúr

A TV-d 720p-s, csak képes fogadni az 1080p videojelet is, viszont megjeleníteni teljes valójában nem tudja, tehát szerintem felesleges 1080i-ben használni, hiszen úgyis lebutítja majd azt, vagyis bőven elég, ha 720p-t állítasz be. De a legegyszerűbb, ha kipróbálod.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5202) malnaslift válasza Cifu (#5201) üzenetére


malnaslift
csendes tag

kipróbálom...remélem sikerül!
későbbiekben mennyivel lesz kevesebb nekem ha csak 1080i-t tud a lejátszóm és nem 1080p?
vmi jó asztali lejátszó tipp?

(#5203) Cifu válasza malnaslift (#5202) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az asztali lejátszókhoz nem értek sokat, hülyeséget nem akarok mondani.

Az 1080i interlaced, vagyis váltotsoros, a TV beépített deinterlacerétől függ, hogy mennyire fog "szálkásodni" gyors mozgásoknál a kép. Az LF65-ösben Faroudja deinterlacer volt, ami az egyik legjobb a piacon, e téren nagyon jól teljesít állítólag (én is csak utólag tudtam meg, de sose használtam ki ezen képességét), nem tudom, hogy az LC4x/5x-ekben milyen deinterlacer van.

Igazán megbízható információval tehát nem tudok szolgálni, viszont én továbbra is azt mondom, hogy inkább menjen 720p-ben, mint 1080i-ben. Szerintem...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5204) atala


atala
addikt

Megjött a DVI-HDMI kábelem. Összekötöttem a PC-t a TV-vel, de csak 1280x720 felbontásban hajlandó elindulni.
VGA-n 1360x768.
Lehetséges, hogy csak VGA-n támogatja az 1360x768 felbontást, vagy csak rossz a kábel?

(#5205) Cifu válasza atala (#5204) üzenetére


Cifu
nagyúr

Megpróbáltad másik HDMI csatiba? Samsungnál a 2.-esbe, LG-nél az 1.-esbe kell dugni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5206) PPeter válasza Cifu (#5203) üzenetére


PPeter
addikt

Esetleg tisztában kellene lenni vele, hogy mi az interlace, és akkor nem beszélnél butaságot. Bármennyire is rettegsz a váltottsoros megjelenítéstől, az 1080i kétszer annyi időpillanatot ábrázol, mint a 720p, tehát 50Hz-es TV adásnál (ami ugye nem 25 fps, hanem 50 field/sec) illetve ha a forrásként használt lejátszó, konzol stb. normális 1080i képet ad ki, a 720p-nél folyamatosabb és szebb képet adhat egy normális HD-Ready megjelenítő az 1080i kép esetén. Különösen akkor, ha nem progresszív 25 fps képet játszik le egy az egyben, hanem esetleg PAL TV-adást, interlace HD adást (még a nagy tengeren túl is rengeteg 1080i TV-közvetítés van, nem véletlenül, mivel a TV-adásnál a minél több felvett, ábrázolt időpillanat a lényeg, így ott az interlace nagyon kell), vagy mindenféle 23,978/24/30 fps Xvid/divX trutymákot néz vele, ilyen esetben sok készülék és TV esetén sz 1080i az üdvös választás.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5207) atala válasza Cifu (#5205) üzenetére


atala
addikt

Ez Orion, és csak 1 HDMI csati van rajta.
A kézikönyve nem tér ki, hogy hogy a HDMI-n meg kell-e jelenítenie az 1360-at, csak a PC üzemmódnál, ott meg VGA-n kell csatlakoztatni.
Kicsit furcsa, hogy VGA-n engedi az 1360-at, HDMI-n meg csak 1280-at.

Felhívtam az oriont, és ott azt mondták, hogy ez normális, és hogy más márkájú TV-n is így van...stb.
Mire mondtam, hogy ez nem igaz, mert sok TV képes megjeleníteni HDMI-n is az 1360-at.
Furcsálta a fickó, mivel szerinte a HD-nek 1280x720 a szabvány felbontása.

Esetleg lehet, hogy a Videókártyával lesz a hiba?

(#5208) PPeter válasza atala (#5207) üzenetére


PPeter
addikt

Sok készüléknél eltérő a VGA/RGB-n és a HDMI/DVI interfészen fogadható felbontások listája. Ha az 1280-on adott kép nem torz, nincs vele baj, akkor szerintem ne problémázz.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5209) atala válasza PPeter (#5208) üzenetére


atala
addikt

Sajnos torz, mivel teljes képernyőre (1366x768) tolja ki az 1280x720 felbontást.
VGA-n sokal szebb a képe.

(#5210) D.Zsolti válasza Negative (#5186) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!

Megnézem ezeknél a filmeknél. Vettem én is egy ilyen Samsung 1080P7 et , neked is az van,ugye? Én nem a scart és a 720p közti különbséget kérdezem, hanem az 576p és a 720p közti drámai különbséget!!!!!!!!!!!
Köszi a választ!

(#5211) arfer


arfer
aktív tag

Leírom, hátha valakinek hasznos, hogy a Toshiba 42C3000-es LCD TV-met sikerült összelőni az IntelGMA950-es laptomommal, hogy VGA-n tudja az 1360x768 60Hz-et 1:1 pixel mappinggal! DVI-HDMI-n keresztül csak az 1280x720-at és az 1920x1080-at fogadja el, és hát mindkettőt átméretezi :-( .

(#5212) kugyu21 válasza arfer (#5211) üzenetére


kugyu21
senior tag

Azt miből látod, hogy DVI-HDMI-vel a 1920x1080-t átméretezi?

(#5213) Skynet258 válasza Cifu (#5200) üzenetére


Skynet258
veterán

Az se rossz... Nekem is végül sikerült belőni, hogy a dvd író a tévé távirányítójával legyen irányítható... Egy kapcsolóval kevesebb :DDD

https://geekpulse.hu

(#5214) Skynet258 válasza D.Zsolti (#5210) üzenetére


Skynet258
veterán

"De elég csak az 576p és a 720p mód közt váltogatni és máris látni a különbséget."

Szerinted ez mire lehetett válasz, ha nem a te kérdésedre? :U

https://geekpulse.hu

(#5215) arfer válasza kugyu21 (#5212) üzenetére


arfer
aktív tag

Hát abból, hogy a TV natív felbontása 1366x768 :-) . Ergo az 1280x720-at "nagyítja", az 1920x1080-at "kicsinyíti". Látszik is, hogy a PC-s betűk elmosódottak mind a két esetben. Gondolom, filmnézésnél nem lehet az ilyesmit észrevenni. Ha a PC átméretezése jobb, mint a TV-é, akkor érdemesebb VGA-n 1360x768-ban hajtanom a TV-t, és így a PC méretezi át az 1280x720-as filmet, nem a TV. Ha a TV átméretezése jobb, akkor meg DVI-HDMI-n kersztül 1280x720-al kellene etetni, és akkor a TV méretez át, nem a PC. Őszintén szólva nem látok különbséget :-) . Mondjuk az is igaz, hogy ha egy film felbontása NEM 1280x720, akkor a PC -s lejátszóprogram mindenképpen átméretez, vagyis ha natívban hajtom a TV-t, akkor ebben az esetben nincs kétszeres átméretezés (egyszer PC, egyszer TV). Úgyhogy szerintem maradok a VGA-s natív hajtásnál...

(#5216) Shoots


Shoots
csendes tag

kis segitseget szeretnek kerni, ugynez ki hogy eldontottem hogy melyik tvnel maradok:

Samsung le-40m87, es van egy Samsung le-40m86

a kerdesem az lenne hogy ez a 2 tv miben kulonbozik egymastol? mert arban sem ugyanannyi. koszi elore is.

(#5217) Tuya válasza arfer (#5215) üzenetére


Tuya
tag

hi!

milyen videokartyad van a laptopban?intel chipset van benne?

(#5218) atala válasza arfer (#5211) üzenetére


atala
addikt

Látom, akkor nem csak nekem van ilyen gondom.

(#5219) Negative válasza D.Zsolti (#5210) üzenetére


Negative
tag

Igen az van. A drámai különbséget egészében értettem a régi lejátszómhoz képest. Szerintem érthető voltam.. nah mind1. Merevíts ki egy pillanatot, pl. egy közeli arcot.. és nézd meg mindkét módban. Sztem azon lehet a legjobban észrevenni a különbséget 576p és a 720p mód közt. Tisztább és élesebb a kép 720p esetén. Ha nem látod akkor sorry de vak vagy. :P

(#5220) atala


atala
addikt

Egy újabb érdekesség. Egy 1,8 méteres VGA kábellel simán megy 1360x768-ban a TV, viszont ha megtoldom még 2 méter VGA toldó kábellal, akkor meg már csak az 1280x768-as felbontásban megy.
És még az is érdekes, hogy ha összekötöm az 1,8 méteres VGA kábellel, és kikapcsolás nélkül megtoldom a kábelt, akkor ugyan úgy marad az 1360 felbontás, de ha már újraindítom a gépet, akkor átvált 1280-ra.
Rossz lenne a VGA hoszabbító? Mondjuk az feltünt, hogy az egyik lába hiányzik a hoszabbító kábelnek. Ez okozhatja a hibát?

Remélem nem azért vált vissza 1280-ra mert túl hosszú a kábel!?

(#5221) Rick4 válasza atala (#5220) üzenetére


Rick4
félisten

valaki már mondta, hogy a 15 lábas d-sub kábel jobb, mint az, aminek egy lába hiányzik... ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5222) GuGuru válasza GuGuru (#5172) üzenetére


GuGuru
csendes tag

Valaki esetleg tudna véleményt mondani nekem az SXRD készülékekről ? Érdeklenének tapasztalatok, benyomások. Nagyon nehéz a neten találni bármit is (akár angolul is). Konkrétan még mindig a KDS-55A2000 a kiszemelt áldozat, csak még várnék míg az ára visszaesik 5k alá.
GuGuru

(#5223) D.Zsolti válasza Negative (#5219) üzenetére


D.Zsolti
csendes tag

Szia!

Köszi szépen! ;]

(#5224) Skynet258 válasza Rick4 (#5221) üzenetére


Skynet258
veterán

Én is szívtam ezzel egyszer, azóta mondom: csak 15 tűs d-subot lássak, mert a 14-essel csak a szívás van ;)

GuGuru: 5k?? Hol van eme nagyszerű hely, mert akkor veszek vagy tizet ;]

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#5225) Tuya válasza Skynet258 (#5224) üzenetére


Tuya
tag

ezzel a tuszammal most vicceltek vagy komoly?most mennyinek kell lennni?enyem megneztem es 14 :O

(#5226) Tuya válasza Tuya (#5225) üzenetére


Tuya
tag

mondjuk az en esetemben mindegy,amig softveresen nem tudok 1360at beallitani addig a kabel nem befolyasol semmmit...ugy ertem,hogy nem hinnnem,hogy megjelenne a felbontasok kozott a misztikus 1360/66,mert ugye d-sub kabelek nem adnak visssza semmilyen infot a szgepnek

(#5227) PPeter válasza Tuya (#5226) üzenetére


PPeter
addikt

"...mert ugye d-sub kabelek nem adnak visssza semmilyen infot a szgepnek"

Ezt azért ne mondd túl hangosan. ;)

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#5228) Kobe


Kobe
veterán

no, itt is emgkérdzeem
régi rozzant gépemben radeon 9600 provan és az érdekelne hogy emgoldható lenne 2 megjelenítő egyidejű rákötése aminek eltérő a felbontása ?
most egy monitor van rajta 1680x1050 es felbontással a DVI csatlakozón, a másik megjelenítőt a D-Sub on kerezstül szeretném rákötni - egy samsung LCD tvről lenne szó, amit nem állandó üzemben használnék monitorként csak mivel távirányítón gombnyomásra lehet rajta bemeneti jelet váltani, gondoltam emgoldható, ellenben a felbontása csak 1366x768. Fontos volna, hogy a kábelt ne kelljen folyamatosan átpakolgatni, hanem mindig a gépre kötve működhessen
nem vagyok elmerülve az ati driverben ezért kértem segítséget

(#5229) Rick4 válasza Tuya (#5225) üzenetére


Rick4
félisten

tényleg mondta valaki, hogy az egy lábbal több az tényleg jobb.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5230) Zigi


Zigi
senior tag

Sziasztok!
Vettem 1 sony 37p3000-es tv-t írok róla 1 pár sort hátha segít valakinek.
A következő versenyzők közül samu r8, phil 5332, sony s3000, p3000 sikerült választani. A samu picit jobb feketével és gyengébb sd képpel rendelkezett, a phil meg nekem olyan volt, mint ha egy régi dobozba lenne azonos sd képpel ua. feketével stb tehát nem tetszett. Volt még 1 phil 7332 azt meg akartam venni, de csak a bemutató darab volt így ugrott. Az s3000 csak 40-es ben van és csak 1 picit jobb panel + live colour creation amivel több a p-nél. A colour bizbasz teltebb szineket produkált osz jóvan, minimális külömbség a bemutató hd-s anyagon, persze a két tv egymás mellett volt. Mivel 37-es kellett maradt a P.
A feketéje szerintem közepes kissebb bevilágítások vannak, de nem vészes.
Felhősödés akad itt ott , de ez sem zavaró. A tv adás 3m-ről nézve jobb mint vártam majdnem crt, na jó néhány adó:) A dvd nézésel elégedett vagyok, szerintem a 72-es crt-n rosszabb volt a két fekete csíkot nézni, mint itt egy pici szemcse, amit kiszed a zajcsökkentő cserébe mosott kép, de a minősége bőven jó.Divix minőség függő dvdrip tuti, ts cam felejtő! Hd-s cuccok beszarás megnéztem a Shrek karácsonyát , megértettem miért jó nekünk ez a hd, fenomenális a látvány!! Számítógép sima ügy dvi hdmi 10m-es kábel , azonnal felismerte a tv-t 1360x768 60Hz pöpec minden, a 320x2xx-tól az 1920x1080 ig minden megy (kissebb felbontások szét húzhatóak a nagyobbak lelógnak azzal nem tudtam még mit kezdeni, de nem is akarok) én nem látom 1360x768 ban azt a 3 fekete pixel sort viszont a kép borotva éles!! Boot- nál nem látszik a bios Én úgy gondolom azért mert mire beáll a tv a felbontásra már változik újra és kezdi előről ezen pause-val lehetne segíteni, de még nem próbáltam. A játék szgépről meseszerű utánhúzást nem nagyon vettem észre és jelentem veri az xboxot a pc!!!! MohAA x360-on és a pc-n ugyan oda el ballag és a kép kapcsolgat, az box köszönő viszonyban sincs a pc-s képpel messze veri nagyon messze!! Pedig már kezdtem megenni ezt a konzolos maszlagot...... na mid1:)))) Én és konzolos barátom:) nem láttunk külömbséget a 720p és az 1080i között még ha belebújtunk a képbe se szög ua. volt. A TV menü jól átlátható gyors tetszik pl. , hogy el lehet nevezni az AV bemeneteket nem kell gondolkodni mit is kötöttem hova és még rengeteg finomság. Az adók között elég gyorsan vált és a smart funkció is nagyon jól használható. Ja a hangja, Monikshow-ra:) és tv nézésre tökéletes, filmet meg 5.1-ben kell erősítőn hallgatni, nem bbe meg virtuál dolby marhaságokban:)Amit nem értek, hogy miért csak a pc és a hdmi csatlakozókról lehet pip, tehát scartról vagy komponensről nincs. No nem baj majd veszünk 1 hdmi-s felvevőt és kész:) A másik pedig, hogy oké beállítottam az időt de hogy lehet előcsalni??
Kicsit hosszú lett:)
Üdv!

(#5231) Fuck3r válasza Cifu (#1307) üzenetére


Fuck3r
aktív tag

SUNGOO:
Nem csak, hogy magyar menüs, de aki figyelmessen szemügyre veszi egy SUNGOO TV hátsóját az láthatja, hogy:
"Developed in Hungary" azon belül is Szombathelyen rakják őket össze...
Az összeszerelő szalag egész szép, steril, mindenre kiterjedő tesztelést végeznek minden egyes TV-n :) hibásakat egyből visszadobják és vagy megpróbálják a hibát kijavítani vagy kuka (szóval nem hiába vállal rá a gyártó vagyis a Hisense 5 év garanciát)
Többek között ezért nem lehet a cégről infót találni a sungoo honlapján, mivel az csak egy termékoldal, maga az "anyacég" valójában a Hisense, ami egy kínai cég :) a tv-ket kínai mérnökök felügyelik és javítják és rakják össze a magyar munkásokkal (köztük én is) karöltve Szombathelyen :)

(elég mókás látni ahogy a különböző nemzetiségű mérnökök egy problémás tv fölé görnyednek és próbálnak rájönni, hogy mi okozhatta az adott problémát)

[ Szerkesztve ]

"A Semmi önmagát megölte, a teremtés a sebhelye, az ember a hulló vére, a világ a sírja, amelyben rohad. "

(#5232) Tuya


Tuya
tag

na jo kiprobalom 15 labassal,de mi a faxnak arulnak 14est ha a 15os jobb?egyaltalan minek 2 fajta :W

Eddig az lett hangoztatva a forumon,hogy a hdmi kabel tudatja a szgeppel a tv altal tudott felbontasokat,magyarul visz vissszafele infot....es mindezt a d-sub nem tudja....na asszem ma kiprobalok meg par dolgot ;]

(#5233) Tuya válasza Fuck3r (#5231) üzenetére


Tuya
tag

Come on SZOMBATHELY!!!! :C :R

(#5234) Rick4 válasza Fuck3r (#5231) üzenetére


Rick4
félisten

én jópár hónapja vettem tévét, akkor nézegettem a 106 centis sungoo LCD tévét, nem volt rossz, főleg az 5 év gari csábító, de megmondom őszintén, nem volt jó árban, kb ugyanannyi volt, mint egy tényleg ismer és jó paraméterekkel rendelkező LG vagy Samsung tévé..szerintem a magyar piacon jobb lett volna egy 2 éves garancia + valamivel finomabb ár, és nyerők lennének.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5235) atala válasza Rick4 (#5221) üzenetére


atala
addikt

Sejetettem, hogy ez a hiba.
Most már csak az a gond, hogy nagykerben veszem a kábelt, és ott nem mutatják meg, hogy ez 14, vagy 15 tűs-e.

(#5236) Rick4 válasza atala (#5235) üzenetére


Rick4
félisten

egyszerű: 15 lábú d-sub monitorkábelt kérsz. ezt elmondod többször is. kifizeted, kibontod, és ha csak 14, akkor visszaviszed, hogy nem ezt kérted....olyan ez, mint én a múltkor a szegedi edigitalban: pio 212 sata dvdírót kérek, feketét, erre adtak ATA csatolófelületűt, amit ugye elég nehéz összekeverni a satával, radásul ugye az ata 112d. a sata 212d, szal kicsit ciki, hogy a saját egy órám ment el vele, hogy visszamenjek kicserélni... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5237) Tepi válasza Rick4 (#5236) üzenetére


Tepi
csendes tag

Ezt meg tudom erősíteni!!
Edigital-ban olyan emberek dolgoznak akik még a kőbaltához sem értenének (pedig ahhoz aztán nem kell ész), de tanultam belőle. Sose bizz olyan emberben aki elad neked valamit..

(#5238) Cifu válasza PPeter (#5206) üzenetére


Cifu
nagyúr

A kétszer annyi viszont nem jelent kétszer annyi információt, az egyik esetben páros, a másikban páratlan sorok lesznek kirakva. Gyors mozgásoknál pedig a gyengébb deinterlacerrel rendelkező TV-ken nagyszerű "szálkásodást" lehet látni, tehát a páros és páratlan sorok elcsúszva látszanak. A jobb deinterlacerrel rendelkező TV-k igyekeznek ezt kiküszöbölni, ami egész látványos is lehet egymás mellett nézve ugyanazt az adást eltérő TV-ken.

Az 1080i egy átmenet lenne a 720p és az 1080p között, és amit írsz, hogy jobb a több képkocka, elvileg igaz is lenne, ha nem tennénk hozzá, hogy az 1080i csak ott tud kibontakozni, ahol így is vették fel a jelet (tehát sportközvetítésnél nagyfelbontású digitális kamerával vették fel, vagy 50/60fps-es analóg jelet digitalizálnak le). Ott semmit sem ér, ahol 24/25 fps-es a forrás, például a mozicsatornák.

A DVD mókás példa, hiszen az esetek többségében a forrás ugye egy 24 fps-es mozifilm. Abból csináltak 50/60Hz-es interlaced digitális anyagot. XviD/DivX esetén megint a forrás a kérdés. Egyfelől számít mi a forrás (TV, DVD, progresszív v. interlaced HD forrás), másfelől hogy a tömörítésnél alkalmaztak-e szűrőt az interlaced effekt csökkentésére.

Végül pedig érdemes azon elgondolkozni, hogy miért is lett a Blu-Ray és a HD DVD is1080p felbontású...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5239) Cifu válasza atala (#5209) üzenetére


Cifu
nagyúr

Persze hogy szebb, mert ott 1:1 pixel mapping megy. Sajnos elképzelhető, hogy a HDMI-n nem elérhető az 1:1 PM, ez nem a videókártya, hanem a TV sajátja...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5240) Cifu válasza arfer (#5211) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi szépen az infot!

Lehet kéne csinálni egy adatbázist, amiből ki lehet böngészni az ilyen infokat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5241) Cifu válasza Shoots (#5216) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csak a külcsíny. Az egyiknek ezüst színű díszléce van a káva alján, a másik teljesen fekete.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5242) Cifu válasza GuGuru (#5222) üzenetére


Cifu
nagyúr

Attól függ mire kell. TV-re, DVD-re nem rossz. Előnye a nagy képátló, hátránya a fényforrás kiégése (mint a projik esetén), és ezek cseréje elég macerás és drága. További hátrány, hogy nem éppen "lapos" a TV, főleg a plazma és LCD TV-khez képest, nem olyan könnyen mozgatható, elhelyezhető. Számomra a legnagyobb probléma a betekintési szög. Szemből tökéletes a képe - de már 20-30°-al oldalra kimozdulva is durván veszít a kontrasztból a kép.

Amúgy egy oldalhír: a Sony bejelentette, hogy kiszál a projis TV-k piacáról, ezentúl kizárólag az LCD TV-kre összpontosít.

Ha engem kérdeznél, én inkább azt mondom, hogy végy egy Pioneer Kuro plazmát, az 50" modellek ára olyan 5k körül mozog, és nincs ellenfele fekete, valamint kontraszt terén. Egyedül azt tudom felhozni ellene, hogy alapból se talp nem jár hozzá, sem hangszóró (!), külön kell megvenni hozzá ezeket (a hangszóró mondjuk nem gáz, ha van házimozi rendszered).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5243) arfer válasza Tuya (#5217) üzenetére


arfer
aktív tag

Igen, Intel chipsetes a laptopom, GMA950 a videoártya, DVI-I kimenettel. Azért kellet küzdeni, hogy az 1360x768 kijöjjön belőle, mert alapból ez nem támogatott felbontás. Powerstrippel sem sikerült beállítani, de létezik egy nagyon faxa tool, amivel a videokártya driver registry bejegyzéseit lehet buherálni:

http://clevertechnologies.co.uk/downloads/setupdtd100.exe

Mondjuk pilótavizsgás :-), de találtam fórumokban bejegyzést, mit, hogyan kell beállítani, úgyhogy pár óra net bújás, utána pár perc billentyűzet püfölés, és voilá, megvan a kívánt felbontás. Ajánlom mindenkinek, akinek Intel integrált videokarija van, és valamilyen spéci felbontást szeretne beállítani!

(#5244) kugyu21 válasza arfer (#5215) üzenetére


kugyu21
senior tag

Azért kérdeztem, mert nekem is Toshibám van (Z3030) és semmiféle visszajelzést nem tudok kicsalni belőle arra vonatkozólag, hogy milyen felbontást jelenít meg az adott pillanatban.
A video kártyán ugyan be van állítva t 1920x1080/60, de ami a monitoron (D-sub) megjelenik ahhoz képest a tv-n (DVI-HDMI) minden film más és más nyújtásban látható, és a legkülönböző helyeken (alul-felül ill. oldalt) jelennek meg a fekete csíkok.
De ha például azt felcserélem, hogy a tv legyen az elsődleges megjelenítő, akkor a monitoron gondosan elrendezett ikonjaiban összelapátolja a bal oldalra, amit a visszaállítás sem tesz vissza a régi helyükre.
Emellett azt sem értem, hogy ha DVD lejátszóval, a dobozán 16:9 méretűnek jelzett filmet lejátszok és a tv is beállítom a 16:9 -et, akkor miért van mégis alul-felül csík?

(#5245) kugyu21 válasza Kobe (#5228) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ugyan ilyen kártya DVI-HDMI-vel összekötve nem is látta a tv-t (igaz az Toshiba volt). Próbaképpen beleraktam egy 9550-t, azóta azzal megy, monitor 1024x768, tv 1920x1080, igaz még nem minden úgy ahogy én szeretném.

(#5246) arfer válasza kugyu21 (#5244) üzenetére


arfer
aktív tag

Hmmm... A Toshiba TV-m valóban nem jelzi vissza nekem sem a kapott jelet, tehát csak azt tudom, hogy a PC mit küld rá. Azt kell megjelenítenie (1920x1080-nál tök picik is a betűk, látszik hogy nagyobb a desktop)!

Ami a fekete csíkokat illeti: nem minden film 16:9 arányú!!!!! A 16:9 ugyebár az 1.77-es képarány, de vannak 1.88-as, sőt 2.35-ös meg még mittudomén milyen képarányú filmek! Ezeket pedig csak úgy lehet megjeleníteni, ha alul-felül ott a fekete csík. Ezek a képarányok rajta is szoktak lenni a DVD dobozán, ilyetén formában. PC esetén meg egyszerűen meg kell nézni a forrás felbontását, pl. az Eragon HD verziója pl. 1280x576 (ott a fekete csík alul-felül). De pl. a DeathProof már 1280x720, és ez be is tölti a teljes képernyőt.

(#5247) Cifu válasza Kobe (#5228) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mindenképpen kell macerálnod a felbontást és a ki kell választani a másik kijelzőt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5248) Cifu válasza Zigi (#5230) üzenetére


Cifu
nagyúr

Grat a TV-dhez, és köszi a beszámolót. :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5249) arfer válasza Cifu (#5240) üzenetére


arfer
aktív tag

Igen, tényleg jó lenne egy ilyen összefoglaló táblázat, mert a neten én sehol sem találtam, vagy ha igen, az már erősen elavult, ráadásul kevés készülék volt benne. És egy ilyen táblázatba azt is jó lenne beleírni, hogy milyen varázslásokat kell csinálni az adott TV-vel és forrással, hogy összejöjjön az 1:1 pixel mapping, mert hát néha egyáltalán nem egyértelmű és egyszerű a dolog.

(#5250) Cifu válasza Fuck3r (#5231) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszönöm a belsős információt! :)

Nekem a fő problémám annyi, hogy nem lehet megfelelő információkhoz jutni, például a számítógéppel való összekötés esetén. Egy LCD TV pedig nem olyan beruházás, amit megvesz az ember, aztán ha rájön, hogy mégse tudja rendesen használni, akkor széttárja a kezét, és elmegy a boltba venni egy másikat (najó, vannak ilyenek is, de nem ez a jellemző :)))).

Nagyon hiányzik a megfelelő háttérinformációt nyújtó weboldal, ez üzleti szempontból is üdvös lenne szerintem a cégnek. Ha most valaki itt azt kérdezi, hogy milyen TV-t vegyen, akkor háromféle forrásra lehet támaszkodni: 1.: azokra, akiknek ilyen TV-jük van, és beírják a saját tapasztalataikat, 2.: belföldi/külföldi fórumokon olvasottakra, 3.: a gyártó weboldalán megtalálható információkra. Jelenleg ezek közül legalábbis az általam birtokolt tudással egyik sem áll fent. Itt senki sem írt semmit az elmúlt cirka háromnegyed évben (amióta az LCD topic lakója vagyok) a SUNGOO-ról. Az általan nézegetett fórumokban sem volt soha szó róla. És végül a weboldalon sem találtam olyan szintű információkat, amik kielégítenék a kiváncsiságom.

Remélem változni fog a helyzet, és akkor többet olvashatunk a Sungoo-ról. További jó munkát, és remélem még olvashatunk tőled egy-két hasznos információmorzsát! :R

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.