Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6951) Rick4 válasza footy (#6950) üzenetére


Rick4
félisten

nincs valaki a közeledben aki ért a számítógéphez?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6952) tam@s válasza Rick4 (#6951) üzenetére


tam@s
tag

Esetleg nincs egy másik DVI-HDMI kábel a közeledben?
Ugye a HDMI2-re kötötted, az RCA mellé?

(#6953) Rick4 válasza tam@s (#6952) üzenetére


Rick4
félisten

:U ugye ezt nem nekem akartad? :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6954) tam@s válasza Rick4 (#6953) üzenetére


tam@s
tag

Nem, bocs... a Rollernek, csak egyforma a "fejetek", és feljebb olvastam az előzményeket, majd félrenyomtam. Ez itt nem olyan nagy baj, mint az életben...

(#6955) bobomacleod válasza BlaBla2 (#6948) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

ez igy igaz.a múltkor amikor összejött ,akkor is csak 1280x768-on ment mert ennyit tudott a laptop képernyője.Amúgy ez egy hd readys (1320x768) samsung.Egyedeül azt nem értem hogy mitől nem jó megint amikor már egyser valahogy mbeállítottam.
Tegnap levettem az új videókártya drivert.de semmi.

(#6956) bobomacleod válasza BlaBla2 (#6948) üzenetére


bobomacleod
csendes tag

kipróbáltam.átállítottam 1280x768-ra a kijelzőt, kikapcsoltam a gépet.bekapcsoltam majd lecsuktam a fedőt.igy bejött a tv-n a kép.működött.köszike.bár még mindig nem értem hogy ha bekapcsolt állapotban akarom átváltani akkor miért nem jó.

(#6957) kugyu21 válasza Rick4 (#6942) üzenetére


kugyu21
senior tag

Milyen drivert és honnan kell feltenni, mert az enyém is csak P&P-ként könyveli el?

(#6958) kugyu21 válasza BlaBla2 (#6948) üzenetére


kugyu21
senior tag

Ez csak a laptopokra igaz? Mert nekem az asztali pc, csak P&P-nek látja, de ettől még 1920x1080/60 beállítható és működik.

(#6959) dewfah


dewfah
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, de mégis lenne egy-két egyszerű kérdésem:
Ati (yuan) radeon 9600XT [DVI kimenettel] és samsung LE32R82 között az összeköttetés menni fog egy DVI-hdmi kábellal, és ki fogom tudni rakni a TV natív felbontásában a képet?

És pl ha gépről szeretnék 720p-s letöltött filmeket nézni akkor az okés lesz így minőség romlás nélkül?

Amúgy a DVD-ket egy -még meg nem vásárolt- asztali lejátszóval szeretném rákötni komponens összeköttetéssel.

Ezek így jók?

Bocsi csak nagyon amatőr vagyok a megjelenítő eszközökkel.

Valamint 119ezerét szerintetek megéri ez a TV?

Üdv: dewfah

(#6960) BlaBla2 válasza dewfah (#6959) üzenetére


BlaBla2
tag

Ha a 119 ezerért gyári garit kapsz, akkor az is OK.
A többi is mind igen.
Plusz, az asztalit is rákötheted HDMI-HDMI-vel, ha olyat veszel.

a bátrak félnek a legőszintébben

(#6961) Palika71 válasza dewfah (#6959) üzenetére


Palika71
őstag

Ha már összekötöd a PC-t a TV-vel, akkor egy kicsit felesleges az asztali DVD. Mert ha mondjuk DVD-hez is a netről jutsz hozzá, akkor nem kell kiírnod lemezre.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6962) Skynet258 válasza Palika71 (#6961) üzenetére


Skynet258
veterán

Ha dvd író az a player, akkor kellhet, hisz géppel bajosabb felvenni a tévé adást. Plusz a lejátszóhoz adnak távirányítót, ami szintén sokat számít kényelmileg. Tudom, minkét folyamat megtehető pc-vel is (tv-tuner, illetve ahhoz való távkapcs.), de azért az mégsem ugyanaz. Szerintem ;)

https://geekpulse.hu

(#6963) Palika71 válasza Skynet258 (#6962) üzenetére


Palika71
őstag

Tökéletesen igazad van a komfortot illetően. De a kolléga player írt, és nem felvevőt. És ha már letöltősdi, akkor csak igen-igen elvétve kellhet a felvevő. Sok a rendes ember világszerete. :R

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#6964) Skynet258 válasza Palika71 (#6963) üzenetére


Skynet258
veterán

A kérdés az, hogy only letöltősdi, vagy azért nézne eredeti lemezt is. Ha csak bitpostával jön az anyag, akkor valóban nincs értelme. ;)

https://geekpulse.hu

(#6965) Produkció


Produkció
senior tag

már kezdtem letenni most a voksom egy 42"os LG plazma mellett(200k), minden van benne amit szerettem volna dvb-t, 107cm, jó adatok minden, erre 1 oldalon rátaláltam 1 dologra amit nem értek:S...160fokos látószög? :Y ....ezt bezzeg sehol se írták ki, még az Lg oldalán sem....aztán 1 másik kisbolt oldalán is megláttam a 160fokot, és elvette a kedvem, most megint nem tudom mit vegyek...rohadt nagy dilemma ez :DDD

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6966) Lacix29 válasza Produkció (#6965) üzenetére


Lacix29
őstag

Plazma mindíg is jobb lesz betekintési szöget illetően mint bármilyen LCD.
A 160 fokot én sem értem, de ha az LG oldalán nem írják, akkor lehet hogy elírás.

(#6967) dewfah


dewfah
tag

köszönöm a tippeket, holnap megyek délben meglesni a LE32R82-t. kiváncsi vagyok már nagyon.

a 160 fokkal mi a baj amúgy? 180 fok a sík, most onnan lejön 10-10 fok a két oldalról, onnan amúgy sem látnád a tv-t nem? :)

(#6968) Produkció válasza dewfah (#6967) üzenetére


Produkció
senior tag

az a bajom vele hogy a tn paneles 160fokos samsung monitoromból indulok ki, aminél ha már hanem pont szemből nézem akkor változnak a színek:D....nem tudom annál a tv-nél is nem-e lenne így...az lg oldalán meg nincs specifikációja kitöltve csak egy 3soros leírás :F

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6969) Produkció válasza Lacix29 (#6966) üzenetére


Produkció
senior tag

jobb? :Y eddíg 175fok volt a max amit láttam plazmába, lcd-be meg 178 :U

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6970) Kiskutya


Kiskutya
veterán

tegnap hazahoztam a samsung le37r82 tvm eddig csak dvd-vel teszteltem de valami csodalatos a kep foleg 1080i-be konvertalva. viszont van 1 kis(nagy) gondom van 2 pixelhibam :( ha joltom a samsung mar 1nel cserel 3napon belul? remelem tudnak meg ilyen tvt adni mert az utolso csomagoltat hoztam el es mast nem szeretnek venni.

hmm...

(#6971) Anyád911 válasza Produkció (#6969) üzenetére


Anyád911
tag

Panasonic PV70-es plazmám (is) van: bármilyen éles szögből nézem, csak a kép torzul, a színek, a fényerő, a kontraszt nem. Samu R82 (is) van, ott azért jócskán változik a képminőség ahogy elkezdek oldalazni...

(#6972) Lacix29 válasza Produkció (#6969) üzenetére


Lacix29
őstag

A betekintési szög függvényében az LCD-nél folyamatosan csökken a kontraszt. Az említett 178 foknál a kontraszt már csak 10:1 -hez. Plazmánál ezt nem tapasztaltam. Illetve az is lehet a megoldás, hogy ott nem lineárisan csökken, hanem csak az extrém szélső értékeknél esik le nagyon. De szerintem menj el bármilyen üzletbe és hasonlítsd össze a két tévétípust. Ne csak a számoknak higyjél.

(#6973) cocoo


cocoo
tag

Egy újabb "gyöngyszem", avagy rövid cikk, de velőtlen:
[link]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6974) Rick4 válasza cocoo (#6973) üzenetére


Rick4
félisten

ha semmitmondó, minek linkelted be? :F

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6975) Tuya


Tuya
tag

komolyan ez a betekintesi szog tema durva....mert kerdem en ki az az allat aki nem kozeprol vagy minimalisan oldalrol nezi a tv-t.....
Sztem ma mar ilyen hasznalat mellett mindegyik tv rendben van e tekintetben,persze ha valaki 160fokrol akarja nezni a tv-t annak meg gratualalok :C

(#6976) Skynet258 válasza Tuya (#6975) üzenetére


Skynet258
veterán

Az a baj, hogy a színek torzulásához nem kell 160 fok, elég kevesebb is. Az pedig már valóban zavaró lehet, hisz nem úgy ülünk a tévé előtt, mint a cövek ;)

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#6977) benzol


benzol
aktív tag

Üdv!

Tudnátok nekem segíteni LG, Philips, Daewoo LCD TV modellszámainak(típusjelölésük) megértéséhez.

A Samsung típus jelölését már felfogtam egy korábbi hozzászólás alapján de a többié nem igazán tiszta.

Thx Laller!

///\oo/\\\

(#6978) Rick4 válasza benzol (#6977) üzenetére


Rick4
félisten

kérdezz, megpróbálunk válaszolni. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6979) cocoo válasza benzol (#6977) üzenetére


cocoo
tag

ennek az oldalnak az alján az utolsó (#6) Cifu hozzászólásában találod a megoldást, csak a Daewoo hiányzik belőle: [link]

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6980) Cifu válasza benzol (#6977) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az LG most érkező modelljeiről már írtam, itt találod.

A mostani szériáról szintén írtam, Copy-Paste:

LG XX YY AA (pl.: LG 42LF65)

Az első a már jól ismert képátló. A második betűpáros a szériát takarja:

LC = alsó kategória, HD felbontás
LB = desingos középkategóriás modell, HD felbontás
LT = beépített digitális videorögzítős (DVR), HD felbontású modell
LF = középkategória, FullHD felbontás
LY = felső kategória, FullHD felbontás

A második számpár első száma a külső desingot takarja elvileg, és csak az LC sorozatnál van belőle kettő (pl. LC41 és LC51 csak a külcsínben különbözik elvileg, plusz a hangszórókban, az LC42/52 ugyanez, csak matt helyett zongoralakk színű kávával). A második szám az LC sorozatnál azt jelenti, hogy van-e beéptített DVB-T tuner, az LC41/42/LC51/52 szériában nincs, az LC45/46/LC55/56 szériában van. Az LF széria esetén csak három szám használatos, az 65 és a 66 (pl. LG 52LF65, LG52LF66) a régebbi modell, ezek között csak a külsőségek a különbségek, az LF75 újabb modell, kicsivel újabb LCD panelt kapott, továbbá 3db HDMI csatija van kettő helyett. Az LY szériánál egyetlen számpár ismert, a 95 (pl. LG 42LY95). Az LB és az LT szériánál csak 75-ös használatos.

Hozzáteszem, hogy sok webshopban RZ előtagot használnak, tehát pl. LG RZ-40 LC51.

A Philips számozását (xxPFLyyyy, ahol xx a képátló, az yyyy a típusszám) én sajnos nem látom át, annyit fogtam fel belőle, hogy a "3"-al kezdődő a belépőszint, jelenleg HD felbontású (pl. 32PFL3322), az "5" a középszínt, szintén HD felbontás (pl. 40PFL5332). A "7"-es szint felső kategória, általában már FullHD, a "9" a csúcskategória.

A Daewoo jelölését nem ismerem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6981) Sub-S válasza Cifu (#6925) üzenetére


Sub-S
senior tag

"Viszont mondjuk 60fps-el filmet készíteni annyit tesz, hogy 4x annyi nyersanyag, illetve digitális rögzítésnél 4x annyi tárhelyet igényel (CGI filmeknél ill. CGI effekteknél pedig 4x annyi kiszámolandó képkockát)."

Miért 4x?

(#6982) Cifu válasza Sub-S (#6981) üzenetére


Cifu
nagyúr

Pardon, 2.5x annyi, elnézést.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6983) benzol


benzol
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszokat....

Ha esetleg a Daewoo típusjelzésével kapcsolatban van valakinek valami infója arra még kíváncsi lennék

Thx!!

///\oo/\\\

(#6984) Produkció válasza Lacix29 (#6972) üzenetére


Produkció
senior tag

:K megtettem, volna ma a media marktba, a full hd kegyetlen, letettem mellette a voksomat:)....pont az az LG volt ott amit kinéztem anno 1 hete:D....vissza is térek hozzá, iszonyatos képminősége volt a plazmához képest :Y pont a Szállító2-t nyomták rajta :DDD

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6985) Produkció válasza Produkció (#6984) üzenetére


Produkció
senior tag

volna=voltam :U

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6986) Tuya válasza Skynet258 (#6976) üzenetére


Tuya
tag

De en igen :DD

Na komolyan vagom amit mondasz,de ennek nem kellene problemanak lennnie,hiszen mar nem a 60as evekben elunk ahol 20an ossszegyultek egy tv ele es ezert nem volt a legjobb a betekintesi szog.Ahol meg ma is 10en nezik,ott meg sztem nem telik lapostv-re :(

(#6987) Produkció válasza Tuya (#6986) üzenetére


Produkció
senior tag

nem érted a lényeget, te mindíg totál szemből nézed a tv-d?....én a monitoromból kiindulva ha felállok, nem 1magasan van a fejem a monitorral mér szürkés barnának látom a fekete színt....

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6988) Cifu válasza Produkció (#6987) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valószinüleg TN paneles monitor. Azért a TN panel inkább csak a kis képátlójú TV-knél fordul elő, és a TN panel egyik problémája pont az, hogy a függőleges tengelyen változtatva a nézési pontot katasztrófális szinten változik a kép...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6989) wariror


wariror
tag

Megtudná valaki mondani hogy van e láthato ill. érezhetö különbség
egy márkás és egy m.o-n gyártott aranyozott
HDMI kábel között vagy csak itt is a márkát kell
megfizetni? Pl:.(kácsa kft) FAH-5 FURUTECH, és KCE-HH 1.3 - 5
Thx.

[ Szerkesztve ]

(#6990) Tuya válasza Produkció (#6987) üzenetére


Tuya
tag

persze vagom,hogy olyan,en is tapasztaltam...de azt mondom,hogy szvsz nem sokat szamit,hiszen ne mond,hogy orakig allsz a monitorod elott.A lenyeg,hogy kirivo esetektol(pl konyhabol 175 nal latsz ra a tv-re stb.) eltekintve sztem mar nem szmit a szog...

(#6991) Produkció válasza Tuya (#6990) üzenetére


Produkció
senior tag

a tv amit veszek a szobámba lesz, lent a nappaliba már necces lenne mert 1 ülőgarnitúra veszi körül.....aki szembe ül meg 1-1 méterrel balra jobbra annak jó, de aki 2vel ül odébb annak már szívás lenne....ott amíg nem lesz házátalakítás marad a jóreög régi 72es Sony crt:)

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6992) Grande Ale


Grande Ale
őstag

Xbox 360-nál melyik beállítást érdemes választani? 720P vagy 1080i? A tévé felbontása 1366x768, és semmi különbséget nem látok a kettő között...

(#6993) Cifu válasza wariror (#6989) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nézd, igazán látható változást aligha fogsz tapasztalni. Vannak valóban extrém jó minőségű Neotech és hasonló, valóban márkás kábelek, de azok ára olyan 50-60e Ft körül kezdődik, és a változás itt sem lesz elementális, csak éppen látható. Itt pedig már az lép életbe, hogy nem-e éri meg akkor már egy ennyivel drágább TV-t venni inkább, ami nagyobb ill. többet nyújt...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6994) Cifu válasza Grande Ale (#6992) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyen esetben 720p.

BTW mivel a legtöbb Box játékban 720p-ben, vagy ennél is kisebb felbontásban rendereli a gép a játék képkockáit, értelme sincs igazán e felé menni... :S

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6995) Tuya válasza Produkció (#6991) üzenetére


Tuya
tag

mondjuk attol fugg,hogy milyen a tavolsag,kozelrol akar 50 cm is befolyasol ha oldalra ulsz...nekem pl a nappaliban van korbe fotelekkel es 3-4 m kozott valtakozik a tavolsag ulestol fuggoen,na most ha megadunk egy kis szoget amin belul nezve tokeletes a kep akkkor ebben a szogben tavolodva egyre tobb fotelt lehet bezsufolni,persze egy ido utan mar nem lehetne latni a tv-t :DD

(#6996) dewfah


dewfah
tag

Végülis egy LE32R81-nek lettem boldog tulajdonosa, jobban bejött, mint a 82-es! :)

Rákötöttem a PC-re: ugye van a dsub-on a CRT-m és most már DVI-HDMI-vel a samu.

A videózást úgy oldottam meg, h asztal kiterjesztése a samu-ra, majd azt állítottam elsődleges kijelzőre. Akkor ki tudom oda tenni full-on a képet 1360*768ban. Amikor befejeztem a DVD-zést, akkor elsődleges kijelzőnek visszatettem a monitort, és levettem a kiterjesztést a samu-ról. Ez kicsit körülményesnek tűnt nekem (bár kibírható) de van esetleg egyszerűbb megoldás? A kártya egy ati 9600.

Amúgy a TV-nek nagyon szép a képe a sima TV adással is, DVD-vel persze alap, és már teszteltem is 720p-s filmmel is (glatiátor és saw4) hát huha! Nem tűnik egyelőre rossz vételnek.

A távirányító kicsit szokatlan és a menü lassú, de soha nagyobb problémát!

(#6997) Produkció válasza Tuya (#6995) üzenetére


Produkció
senior tag

én értem persze, csak az én szobám is most lesz átalakítva meg minden és úgy néz ki hogy 5méterre lesz a tv, az előző akai 55cm-s crt:D kb 2méterre volt...szal 5méterről el se tudom képzelni a tv nézést :F

Az autónak 3 betűből áll a neve: BMW!!!!! BMW E36 M3 3.2 a PRODUKCIÓ :P

(#6998) Cifu válasza dewfah (#6996) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha kiterjesztettem hagyod, és áthúzod a lejátszó programot, majd ott teszed teljes képernyőssé, akkor mi történik?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6999) BlaBla2 válasza dewfah (#6996) üzenetére


BlaBla2
tag

Szia!
Kicsit egyszerűbb, ha másodlagosnak állítod a TV-t, és amikor filmet nézel, akkor húzod át rá a player ablakot. MP Classic-ban csak duplaklikk a fullscreen, nehéz nem eltalálni. :DDD

(lassabban gépelek mint Cifu)

[ Szerkesztve ]

a bátrak félnek a legőszintébben

(#7000) Tuya válasza Produkció (#6997) üzenetére


Tuya
tag

5 meter az eleg sok,oda mar nem art a 40"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.