Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5651) Rick4 válasza penell (#5650) üzenetére


Rick4
félisten

pont így néz ki ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5652) ISZOLE


ISZOLE
senior tag

Megpróbáltam megnézni a kísérleti DVB-T adást (40S3000, Budapest, szobaantenna), találtam az 51-es csatornán 16 programot de sajnos amikor nézném akkor a "Választott program nem elérhető" feliraton kívül semmi egyéb nem jelenik meg. Az információs ablakot kiválasztva a jelszint maximális de a többi paraméterről fogalmam nincs minek kellene lenni, a használati utasításban erről semmi sincs.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5653) Fidel76 válasza Cifu (#5640) üzenetére


Fidel76
tag

Üdv

Köszönöm a válaszaid + a többiek hozzászólását is.
Megnézem még a technikai adataikat a felsorolt tv-knek és marad 1 jó üzlet felkutatása.

(#5654) Vangelis válasza cocoo (#5649) üzenetére


Vangelis
nagyúr

kihagyhatatlan az tuti:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5655) Rick4 válasza ISZOLE (#5652) üzenetére


Rick4
félisten

[link]Ha vevőkészüléke rendelkezik automatikus kereséssel, úgy ezen funkcióval kerestesse újra a csatornákat. A vevőkészüléknek az alábbi csatornákat kell megtalálnia: m1, m2, DunaTV, Autonomia. Ha csak kézi keresés áll rendelkezésre, akkor írja be az alábbi paraméterek közül a készüléke által igényelt értékeket:
- Frekvencia (Frequency): 714 MHz vagy csatorna (Channel): 51
- Üzemmód (Mode, IFFT size): 8K
- Moduláció (Modulation): 64-QAM
- Kódarány (FEC, Code Rate): 2/3
- Védelmi intervallum (Guard Interval): 1/32

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5656) Adolfka_ válasza Cifu (#5626) üzenetére


Adolfka_
tag

Cifu:

Azt hiszem végleg eldöntöttem, hogy 42"-es LG TV-t fogok venni. De újabb kérdések merültek fel bennem...

kérlek sorakoztass fel nekem pro és contra érveket a 42 LF75 és a 42LY95 között. Amit tudok, hogy az LY95-nek 10bites a panelje, nyílván szebbek és természetesebbek a színek (ez mindenfajta felhasználási területnél visszaköszön, vagy inkább állóképeknél?) viszont a dinamikus kontrasztja 5000:1-hez míg a másiknak ugye a duplája.
A késleltetése mindkettőnek ugyanakkora? Igazából melyik jelent meg késöbb, melyik "frissebb" termék? Ár/érték arányt te hogy látod?
(az általam MM-ben kipróbált Samuk 8bites panelek voltak?)

ehhez kapcsolódóan kérdezném még, milyen információid vannak a most megjelenő új LG TV-kről, mikorra várhatóak, milyen árkategóriában és hoznak e valamilyen pluszt a jelenlegiekhe képest (gondolom az LG-nél a panelek feketéjén akarnak javítani) ?

Köszönöm előre is, bocs, h ennyit szarakodom.. :R

üdv: Adolfka

[ Szerkesztve ]

(#5657) ISZOLE válasza Rick4 (#5655) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Természetesen mielőtt egy totyikban kérdezősködöm körül szoktam nézni, ezt a honlapot is megnéztem. A leírt adatok közül csak az 51-es csatorna állítható be a tévén de megtalálta magától is. Az AH információival ellentétben 16 műsort talált -mint már írtam volt- de egyik se nézhető.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5658) ferbazs


ferbazs
tag

Sziasztok!

Szeretném ha segítenétek:
Sharp-46X20E vs. Samu 40F86
"Hasonló" áron lenne a 2 tv.
Melyiket lenne érdemes megvenni?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#5659) Rick4 válasza ISZOLE (#5657) üzenetére


Rick4
félisten

akkor lehet, hogy a tévéd tunerje nem tudja valamelyik paramétert ezek közül: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5660) kobusz


kobusz
csendes tag

Sziasztok!
Én is sürgős segítséget kérek!
Toshiba 42 Z3030 1500.-euroért adnák.
Van vkinek tapasztalata?
Köszi

(#5661) ISZOLE válasza Rick4 (#5659) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Lehet, bár gyanús, hogy a programok neveit kibányászta. Amúgy eddig azt gondoltam egy DVB-T vevő beáll a megfelelő paraméterekre egy DVB-T adás esetén. Igazából azok a paraméterek segíthetnének elindulni amiket a menüből elérhető információs oldalon kiír, de a jelszinten kívül az AGC-ről tudom micsoda.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5662) Rick4 válasza ISZOLE (#5661) üzenetére


Rick4
félisten

a digitális műholdvevő is képes sokmindent kiolvasni a multiplexelt adatfolyamból, ami a műholdról jön (egyébként ugyanaz a rendszer alapjaiban) de ha kódolt, akkor nincs kép..ettől függeltenül epg, minden van..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5663) ISZOLE válasza Rick4 (#5662) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Csakhogy az AH kísérleti adása nem kódolt.
Szóval jó lenne valaki akinek vannak tapasztalatai a Sony tévékben lévő DVB-T tunerrel és/vagy tud tanácsot adni az esetleges beállításokról.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5664) cocoo válasza ferbazs (#5658) üzenetére


cocoo
tag

tecnikailag nem tudok tanácsot adni, de a méretek elég különbözőek. Sztem ha 5 méteren belül fogod nézni, akkor mindenképpen a kisebb átmérő a jobb, különben a roszabb képminőség miatt fogod majd a fejed, pedig egyszerűen csak rosszul választottad meg a méretet.
pl én a 37 colos fullHD-t nézem 2,5-3 méterről s néha már ez is nagynak mutatkozik, mert 4-5 méterről jobbnak tűnik a kép.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5665) ferbazs válasza cocoo (#5664) üzenetére


ferbazs
tag

köszönöm :R

(#5666) kugyu21 válasza ISZOLE (#5663) üzenetére


kugyu21
senior tag

Nekem Toshiba Z3030 automata hangolással, igaz tetőantennával, azonnal megtalálta.

(#5667) Cifu válasza Adolfka_ (#5656) üzenetére


Cifu
nagyúr

42LY95: Jelenleg az LG csúcsmodellje, 10 bites panel, komolyabb belső elektronika, hangszórók és távirányító, megjelenése 2007Q1.
42LF75: Az LF65 utódja, újabb 8 bites panel, 3 HDMI csati (LF65 és LY95:2 HDMI), kicsivel upgradelt belső elektronika, megjelenése 2007Q3.

Őszintén szólva nehéz választás. Én egy picit inkább az LY95 felé hajlanék, de egyik mellett vagy ellen sem tudok olyat felhozni, ami döntő lehet. Amelyik szimpatikusabb számodra, azt válaszd.

Az R8x-es Samuk 8 bitesek, az M8x-ekben úgy tudom sajnos előfordul 8 bites és 10 bites is. :S

Az új LG TV-k valamikor márciusra várhatóak világmegjelenés, és április-május tájára a magyar boltok polcaira. Árkategóriát és konkrét infokat az eddig említetteken túl nem tudok.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5668) Cifu válasza ferbazs (#5658) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mire kell?

Samu LE-40F86: 100Hz-es technológia, USB csatlakozás (kép nézegetés opcióval), amúgy a Samu LE-40M86 egyébb tekintetben.

Sharp 46X20E: középkategóriás modell, tehát a Samu LE-40M86 szintjén mozog tudásban, de állítólag elég jó panelt kaptak. Én a kettő közül a nagyobb képátló miatt a Sharpot választanám, de tudni kell, hogy az eddigi tapasztalataim miatt a 100Hz-et nem supportálom. Ugyanakkor sokan vannak, akik esküsznek a 100Hz-es TV-kre, tehát azt javaslom mindenképpen, hogy nézz meg élőben egy 100Hz-es LCD TV-t, és dönsd el kell-e neked a 100Hz vagy sem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5669) ferbazs válasza Cifu (#5668) üzenetére


ferbazs
tag

Először is köszönöm! :R

Mire kell?
Fontossági sorrendben: film pc-ről, blueray, dvd, konzol és azért tv-t is néznék :))

(#5670) Cifu válasza ferbazs (#5669) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez esetben a Samsung mellett szól, hogy az LG mellett a Samsungal van az a tapasztalat még, miszerint az esetek elsöprő többségében nincs gond a PC-vel való összekötés terén (samsung esetén csak arra kell ügyelni, hogy lehetőleg a 2-es HDMI-re dugjuk be a DVI-HDMI kábelt). Sharp terén személyes tapasztalatom nincs, így csak formálisan tudok nyilatkozni, a külföldi fórumokon általában nincs gondja ilyen téren az embereknek vele, és az előd XD1E is állítólag problémamentes volt.

Sajnos megint nem tudok sok okosat mondani a döntés terén. Én szívem szerint továbbra is a Sharpot választanám a helyedben, de mindebbe belejátszik az, hogy a 100Hz-et úgysem használnám (én eddig nem láttam olyan 100Hz-es LCD TV-t, ahol néha ne lett volna idegesítő rángatózás, imbolygás a képben, de mint említettem, egyes emberek ettől függetlenül is odavannak a 100Hz által nyújtott folyamatosabb képért).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5671) ferbazs válasza Cifu (#5670) üzenetére


ferbazs
tag

Köszönöm mégegyszer :))

Én is hajlok a sharp felé, nem tudom, valahogy a 42 után ránézésre "picinek" hat a 40.. :)
Az összekötéssel nem hiszem, h gond lenne az Ati driver profi ebben - remélem nem kiabáltam el.. :)
:R

(#5672) cocoo válasza ferbazs (#5671) üzenetére


cocoo
tag

46 vagy 42? Nem mindegy, de egyébként erre hívtam fel a figyelmedet, mármint az eltúlzott megalomániára.
Picinek hat a 40-es a 46-hoz képest, persze, de a boltban 6-7 méterről nézve. Aztán beteszed otthon a nappaliba és 3 méterről látni fogod a pixelsorokat.
Abba gondolj bele, hogy a 40-hez képest 32%-kal nagyobb a 46 colos képernyő felülete, ugyanakkora felbontásra!

Szóval a kérdés: mekkora távolságról fogod nézni?

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5673) Cifu válasza cocoo (#5672) üzenetére


Cifu
nagyúr

42-őt írt. A Samsung és a Sony 40" LCD TV-ket gyárt, az LG, Philips, Sharp meg 42"-osokat, plazmákból megint 42"-osok vannak. Én is észrevettem, hogy a 42" LF65-ös után bizony a 40" V3000-es kisebb... igaz alig 5 centi, de észrevehető...

Amúgy meg szerintem picit el vagy tévedve. Egy FullHD TV-n (mivel azokról van szó) 3 méterről nem tudom te milyen pixelsorokat fogsz látni....

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5674) cocoo válasza Cifu (#5673) üzenetére


cocoo
tag

Első kérédés (5658-as) így kezdődött:

"Sziasztok!
Szeretném ha segítenétek:
Sharp-46X20E vs. Samu 40F86"

http://www.digitalmix.hu/index.php?datasheet=10705 oldal infója alapján (és a típusszám alapján is) ez 46 colos készülék.

Persze a pixelsorokkal túloztam de vegyük figyelembe hogy FullHD-s anyagnál közelről sem lesz gondja a látottakkal, de ha sima analóg TV-t nyom rá, akkor bizony a távolság illetve a kisebb képernyő segíthet "szebbnek" látni a képet.
szerintem sokan ott cseszik el, hogy egy 51 jobb esetben max 72 crt helyett becsesznek egy 40 feleti lcd-t ugyanolyan távolságra aztán itt sírnak hogy milyen szar a képminöség. Persze a hds anyagokhoz képest is szarabb, mega crthez képest is, de normálisabb bolttal jobban jártak volna.

magam példájából én a 72 crt helyett egy 37-t nyomtam be és bőven elég
s most nem irígységből mondom ezeket mert nem a pénz miatt vettem "kisebbet"
270-ért már be tudtam volna szerezni egy 46 colost is, de fontosabb volt a LÁTOTT minőség.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5675) IcebirdMK


IcebirdMK
csendes tag

Most akkor melyik a ludas a TV HDMI bemenete?
Ami bár 1.3 és Monitor Asset Manager is a következőket adja:
EDID revision............... 1.3
DTV underscan............... Supported
Basic audio................. Supported
YCbCr 4:4:4................. Supported
YCbCr 4:2:2................. Supported
Native formats supported.... 1
DTV formats supported....... 2

vagy a DVI kimenet,
vagy a kábel?
http://www.lashen.com/vendors/calrad/hdmi_dvi.asp
azaz most melyik kimenet/bemenet nem 4:4:4?

És ami még érdekelne hogy akár más TV-nél aki DVI/HDMI kábellel köti össze van-e nála ilyen subsampling probléma?
(De mint emlitettem nálam már nagyon minimális a gamma állítással, de akkor már a lud legyen kövér, 100%:D)

(#5676) Cifu válasza cocoo (#5674) üzenetére


Cifu
nagyúr

Légszives ne légy már készakarva értetlen...

Erre válaszoltál neki (#5671): ...valahogy a 42 után ránézésre "picinek" hat a 40.

Ha FullHD-s anyagot is akar nézni nagy kijelzőn, illetve számítógépet akar rákötni, akkor nincs opció, el kell fogadni, hogy az SD anyag az olyan, amilyen. Fordítva nem nagyon lehet lépni...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5677) csontkukacz


csontkukacz
csendes tag

Sziasztok!

Két irányban szeretnék informálódni egy esetleges beruházást megelőzően.

Első kérdés. Ha a közeljövőben szeretném otthon fejleszteni a "mozizási" lehetőségeimet (felvétel/lejátszás) maradjak a HD-DVD formátumú jelenleg széles választékban kínált berendezések mellett, vagy induljak a blue-ray technológia irányába, annak ellenére, hogy egyenlőre csak lejátszási lehetőségeket kínálnak. (Nekem volna néhány öreg átmenteni szándékozott családi videóm is.) Ezzel kapcsolatban még annyi, hogy mit tanácsoltok arra az esetre, ha a vénséges vén (j20 éves) Orion videóm bedöglött, hogyan mentsem át a filmjeimet. Vegyek egy kombót, vagy vegyek egy 6 fejes bármilyen új videómagnót - még talán elvétve lehet kapni - és hozzá egy komolyabb Panasonic, vagy Sony DVD felvevő/lejátszót. Természetesen a DVD készülék, ha már veszek, a jövőnek is kell, hogy szóljon és itt jön be a blue-ray dilemma képbe.

Második kérdés. Ha a fenti témában döntésre jutottam és megvan a lejátszási lehetőség, akkor milyen Tv-t vegyek hozzá? Alapvetően tv nézésről, DVD film nézésről lenne szó. 37"-os méretű LCD-ben gondolkodom és fontosnak tartom az ár/érték arányt, valamint azt, hogy lehetőleg ne 2-3 évre szóljon a beruházás. Ezek alapján SONY kedvelőként is inkább hajlok az LG vagy a Samsung termékek felé, azon belül az LGLF75, LGLY95 vagy a Samsung M sorozat irányába. ( Bár meggyőzhető lennék arról is ha valaki kompetens azt mondja inkább ilyen elvárások miatt vegyek 40"-os SONY-t az ábécé vége felöli sorozatok valamelyikéből)

Bocs, hogy kissé bő lére eresztettem, de kissé összetett a problémám.

(#5678) IcebirdMK válasza IcebirdMK (#5675) üzenetére


IcebirdMK
csendes tag

hm itt elég sok információ van erről, sokat mondjuk nem értek belőle:
http://www.hometheaterhifi.com/volume_8_2/dvd-benchmark-special-report-chroma-bug-4-2001.html

(#5679) cocoo válasza Cifu (#5676) üzenetére


cocoo
tag

Légszives te se légy már készakarva értetlen...

a sharp esetén elsőnek 46ról beszél, aztán 42ről, tehát az emberünk értetlenebb mint mi... ráadásként a 40 és a 42 közt nincs akkora különbség, hogy a kettőt egymás mellett nézve a 40 aprócskának tűnjön...
Ezért is gondolom, hogy egy samu 40 és egy sharp 46ról van szó.
kicsit olvasd vissza a hozzászólásait.

Egyébként meg ha otthon a kisebb panelt nézve is úgy fog visszagondolnia régi tvjére mint egy junosztyra...

te szakmai megközelítésből ajánlod neki a samut, én "optikai" megfontolások miatt, aztán az emberünk elmegy megveszi a nagyobbat, mert telhetetlen s egy hét sem telik el de itt fog sírni hogy a számítógépet nem tudja rákötni, a tvadás meg szar.... lásd az 5675 hozzászólás kb. 50%-át.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5680) Anyád911 válasza cocoo (#5679) üzenetére


Anyád911
tag

A méretkülönbség érzékelhetőségével kapcsolatban a saját tapasztalatom: 42-es Samsung plazmámat cseréltem 42 Panasonic plazmára és azonnal láttam, h a Pana kisebb. Megmértem és kb 0,8-1,0cm volt a különbség! Igenis látszik.
Ez azonban nem jelenti azt, hogy a nézési távolsággal és a mérettel kapcsolatos összefüggést figyelmen kívül kellene hagyni. Nekem kevesebb mint fél méteren múlna, h tökéletes legyen a kép, sajna a kanapét nem tom hátrébb tolni (fal).

(#5681) Babanyúl


Babanyúl
csendes tag

Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni Tv vásárláshoz....mert hülye vok a műszaki adatokhoz, nemtom mit kell figyelembevenni...melyik érték mennyi legyen...stb.
max 150-160e.
Már nézegettem, ezek tettszenek, de nem minden a külső mint tudjuk:) melyik jobb? :

1.SAMSUNG LE32R82:[/B]
LCD televízió, 32" (82 cm) képátló, 16:9 képarány
500 cd/m2 fényerő, 8000:1 dinamikus kontraszt, 178°/178° látószög
1366x768 felbontás, DNIe képjavító
Érintőgombos vezérlés
Csatlakozások: 2x HDMI-CEC, 2xSCART, 1x komponens, 1xPC, 1x S-Video
HDTV kompatibilis, 3 év Samsung garancia!

LCD HDTV, "Bordeaux+ 2", 32" (82 cm) képátló, kiemelkedő 360°-os formatervezés, EBU 100% színgamut, 550 cd/m2 fényerő, 8000:1 din. kontr., 1366x768, DNIe, 178°-os látószög, rejtett hangsz., ragyogó fekete, áttetsző hangt., érintőgombos vezérlés a készülék kávájáról, játék ü.m., 2 HDMI, HDMI-CEC[/P]

2.SAMSUNG LE32S81
LCD televízió, 32" (82 cm) képátló, 16:9 képarány
500 cd/m2 fényerő, 7000:1 dinamikus kontraszt, 178°/178° látószög
HDMI csatlakozás, 1366x768 felbontás
NICAM/A2 sztereó hang, grafikus equalizer
Teletext 1000 oldalas memóriával, kép-a-képben funkció (csak PC vagy HDMI bemenetről)
HDTV kompatibilis, 3 év Samsung garancia!

3.PANASONIC TX-32LE60
LCD televízió, 32" (82 cm) képátló, 16:9 képarány
500 cd/m2 fényerő, 1200:1 kontraszt, 170°/170° látószög
1366x768 felbontás
1x HDMI, 2x SCART, 1x komponens és 1x S-Video csatlakozó

HDTV kompatibilis

4.PHILIPS 32PFL5322
LCD televízió, 82 cm képátló
1366x768 felbontás, 4000:1 dinamikus kontraszt
PixelPlus HD képjavító áramkör
Virtual Dolby Surround, 2 HDMI bemenet, 2 Scart csatlakozó
Edzett üveg talp
HDTV kompatibilis

Lécci-léccci segitsetek!
Melyik érték jobb a dinamikus kontrasztba, a felbontásba??????
Előre is köszönöm!
Baba :C

(#5682) Stema válasza Anyád911 (#5680) üzenetére


Stema
tag

Hidd el, az a kevés különbség nem, viszont hogy milyen a kávája a tv-nek az nagyban befolyásolja, h mekkorának látod (pl. az ősrégi videoton tv-knél, amik oldalhangszórósak, sokkal szélesebb képernyőjűnek tűnnek, mint a budget hátsóhangszórós kockatv-k, pedig ugyanúgy 4:3) Optikai csalódás az egész.

IcebirdMK: sajnos ez a dvd kódolásról beszél, amit találtál. YUV-ról ne beszéljünk, mert az nem összeköttetési, hanem videókódolási szabvány (egyébként igaz ugyanarra, de attól még helytelen). yCbCr-ről sem, mert az analog-ra vonatkozik, csupán yPbPr és a 4:2:2 chroma subsampling az, ami nekünk kell. Szívesen segítek fordítani, ha találsz ilyesmit. Igazából mivel a driver nyomja így ki neki, ezért valami powerstrip szerű program lesz a megoldás (ha lesz egyáltalán). Bár lehet a tv-n belüli feldolgozás butítja le a színfelbontást, akkor viszont nem sok jó fog kisülni a dologból.

(#5683) Stema válasza Babanyúl (#5681) üzenetére


Stema
tag

Szevasz! Sztem ebben a segítségben én leszek a kompetens, mivel a 4-ből volt már a philips és most van az r82, ami egyértelműen jobb az azt leváltottnál (S81), szal 3 már kiesett, panasonic-nak meg nincs valami jó képe (személyes tapasztalat boltban, de azért nézd meg). Egyébként a pana-ban nincs dinamikus kontraszt, betekintési szögek is egy gyengébb panelről árulkodnak. Nem azt mondom, h ezek marhára kellenek, csupán adnak hasonlítási alapot a használt technológiáran (és egyébként én nem tudok semmi biztosat a gépre kötésről). Szal én a középső 2t kiejtetném, és pár szó a "maradékról":
philips:
+gyönyörű tv adás kép, egy szinten a hagyományosakkal (CRT)
+gyors menü, gyors távirányítás
-kis szögeknél is ezüstösre vált a fekete (rosszabb szögben nézett tn-es monitorhoz hasonlítva:
[link]
[link])
-nem lehet natívban belőni rá a számítógépet (hidd el, sokat próbálkoztam, nem lehet! 2 videókártya, xp újratelepítés, többféle driver, powerstrip a fórumokon talált beállítási javaslatokkal, de nem megy)

samsung:
+lcd-hez képest nagyon korrekt fekete (bár a tn-es 226bw-s monitorom leveri ebben, de tv-ben szerintem nagyon ott van!)
+kb 10mp belőni a natívot, akár dsub-al, akár dvi-hdmi-vel
+klasszisokkal szebb, mint a philips!
-tv-s képe pocsék, olyan mintha 256 színre lenne ordered dither-el (rendezett mintával) csökkentve, közelében sincs a philips-nek
-lassú menü
-túl hosszú távirányító, nem kényelmesen kezelhető, de gondolom szokható

Szal ha gépről akarsz filmeket nézni, képeket, ilyesmi, akkor egyértelműen a samsung, viszont ha hagyományos tv-ként, akkor nézd meg, h zavar-e a bevilágítás (boltban a nagy fény miatt ezt nehéz, de tudod legalább mire kell figyelni), mert ha nem zavar... hát igazából körbeh*gyozza a samsungot tv adásban

[ Szerkesztve ]

(#5684) Anyád911 válasza Babanyúl (#5681) üzenetére


Anyád911
tag

Erre csak egyet lehet biztosan mondani: 1 és 2 közül a 2 a jobb.
A műszaki adatok jelentőségét soxor eltúlozzák, noha a csatlakozók típusa és száma pl. nem vitatható, de a kontraszt, betekintés, frissítés és társai inkább csak vizuálisan ítélhetők meg. Tanács: fogsz 1 pár lemezt, olyan anyaggal, amit néznél rajta (dvd, divx...) esetleg 1 notebook és udvariasan megkéred az eladókat, h engedjék kipróbálni.
Megfontolandó, h ezek a készülékek ennyiért sztem csak webboltokban kaphatók, itt se kipróbálni nem tudod, se a garancia v szerviz téma nem túl betonbiztos.

(#5685) Anyád911 válasza Stema (#5683) üzenetére


Anyád911
tag

Azt a mikrót, vagy grillt vagy kenyérsütőt v mit azt mivel csatlakoztattad? USB vagy HDMI-DVI? :))

(#5686) Stema válasza Anyád911 (#5684) üzenetére


Stema
tag

edigital-ban vettem mind2t, azaz először a philips-et, de másnap kicserélték készségesen az r82-re. Gondolom az 1-2 közül az 1-esre gondoltál, h jobb, mert az a 2007-es modell, az s-es pedig az elődje.

Amúgy a specifikációk picit rosszak, mert 3 hdmi van rajt :) És a philipsre csak 1 év gari lett volna, szal még1 "+" a samsung javára.

Anyád911:
szenvicssütő és wireless ofkorsz ;)

[ Szerkesztve ]

(#5687) Anyád911 válasza Stema (#5686) üzenetére


Anyád911
tag

eegen az r-esre gondoltam, benéztem a számozást, sry

(#5688) csontkukacz


csontkukacz
csendes tag

Halló őstagok, nincs itt senki aki segítene a problémamegoldásban?

(#5689) Cifu válasza csontkukacz (#5677) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ejj, de türelmetlen itt valaki, ha 3 órán belül nem kap választ a kérdésére, máris pattog... :DD

1.: A formátumháborúnak még nincs vége, de jelenleg nem éri meg istenigazából még vásárolni lejátszót, leginkább a filmfelhozatal miatt - főleg ha nem angol nyelvűt akarsz, mert a magyar szinkronos HD DVD / BR filmeket még nagyítóval kell keresi.

1.a.: Átmenteni az egy más kérdés, az egyik lehetőség, hogy a számítógépedet használod, én ezt tenném, márcsak azért is, mert utána sokkal könnyebben hordozhatóak a felvételek (pendrive). Ha lemezes megoldást akarsz, akkor inkább egy DVD író, viszont egy sima DVD író az olyan 40e Ft-től kezdődik, egy BR / HD DVD olvasó és író meg inkább 100e Ft-től. A VHS/DVD író kombókról nem nagyon tudok nyilatkozni.

2.: 2-3 évnél hosszabban nem nagyon lehet tervezni, tehát igen hosszú távra nem lehet előre jó tanácsot adni, annyira pörög a TV piac. Egy 5 évvel ezelőtti LCD vagy plazma TV kőkorszaki eszköznek minősül, nem tudsz rá HDMI-s lejátszöt kötni például, nem képes 1080i/p jelet fogadni, stb..

Én az adott feladatra FullHD-t nem javaslok. Inkább egy Sony KDL-40S3000-est végy, ha Sony párti vagy...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5690) cocoo válasza Anyád911 (#5684) üzenetére


cocoo
tag

Kicsit okoskodnék, mert most államvizsgázom s a szakdolgozatomat a magyar webáruházakból írtam, így egy kicsit szakértővé váltam a témában.

Vannak "kalóz" webboltok de kevesen, a legtöbb nagy név (edigital, elektro world stb.) törvényileg is biztosítja a vevők jogait.

Ha webáruházban vásárolsz akkor a terméket minden további indoklás nélkül visszaveszik nyolc munkanapon belül. Nem kell hibásnak lennie, csak egyszerűen vissza kell juttatni hozzájuk és nekik a vételárat (amennyiben nem másik készülék mellett döntesz) vissza kell fizessék. 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet a távollevők között kötött szerződésekről (http://www.muszakidepo.hu/elallas.htm) elállás jogaként nevezi ezt meg.
Ez MINDEN webáruházra vonatkozik!

Ebben "buktató" az általában 30 napos visszafizetési határidő, szóval egy hónapig várhatsz a pénzedre, valamint az, hogy a szállítási költségek a vevőt terhelik (tehát azt nem kapod vissza, s a készülék visszajuttatásának költsége is a vevőt terheli, de a postán 1500 Ft a feladási díj így ez sem nagy tétel)

Ezzel kapcsolatban egy legális tipp:
Elektro World honlapján egy webáruházat üzemeltet. Ezen termékeket a csehországi főraktárukból szolgálják ki, de egy hét alatt megjön a cucc. 30000 ft felett nincs postaköltség.
Szóval innen megrendeled a tv-t teszteled, de nem jön be akkor elkocogsz a készülékkel (vigyázni kell minden csomagolásra!, nem kidobni!) bármelyik EW áruházba egy hét múlva és indoklás nélkül visszakéred a pénzt. Ezt hívják az "elállás jogának" s ez teljesen TÖRVÉNYES!
Egy hetes teszt elég olcsón kijön ha közeledben vannak.:-)

van mikor bepróbálkoznak a "le kell vásárlni" szöveggel. ilyemkor nem szabad beparázni, csaknyugodtan kérni kell a vásárlók könyvét abba beleírni a tapasztalatokat, kérni egy jegyzőkönyv felvételét az esetről, valamint elkérni a felügyeleti szerv elérhetőségét.
Bonyolultnak hangzik, de amint kimondod a "varázsszavakat" az egészre nem lesz szükség, mert készségesek lesznek a pénzvisszafizetésre.

amire vigyázni kell még, hogy a megrendelés elektronikus formában történjen (neten, telefonon), és hogy házhozszállítást kérjünk, mert a többi esetben jogilag nem jön létre a "távollevők között kötött szerződés"

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5691) Stema válasza cocoo (#5690) üzenetére


Stema
tag

Wow! Ilyeneket tök jó tudni, mostanában újra kezdek hinni a rendszerben. Umcshop-ban rendeltem 13e ft értékben ruhát, email-ben írták, h nincs egyik se, de mégis kikülték és más vette át helyettem. Egy 1000ft-os ing volt csak a csomagban, a futárköltség volt még1x ennyi. Reklamáltam és a héten (1 hónap múlva) visszakaptam a pénzt postai utalással, hihetetlen! Másik meg, h edigital-ban csak annyit kértek, h legyen ép a cucc és legyen meg hozzá minden alkatrész és azt is gond nélkül cserélték. Nekem csak canon gariztatásokkal volt gondom (sony ccd hiba a canon a70-esemben, k*cs*g camera kft. azt mondta nem az a hiba), beszáradt nyomtatófejet se cserélték gariban, mert megpróbáltam magam is kitisztítani ;)

(#5692) Lacix29 válasza csontkukacz (#5677) üzenetére


Lacix29
őstag

Első kérdés. Ha a közeljövőben szeretném otthon fejleszteni a "mozizási" lehetőségeimet (felvétel/lejátszás) maradjak a HD-DVD formátumú jelenleg széles választékban kínált berendezések mellett, vagy induljak a blue-ray technológia irányába
Viccelsz ? A HD-DVD vesztett, már csak 2 filmstúdió támogatja és ha van eszük nyárra ők is kiszállnak a HD-DVD-ből. Ha HD-DVD-t veszel, az eddig megjelent filmeken kívül nem nagyon számíthatsz újabbakra.
(PS3 elég jó Blu-ray lejátszóval rendelkezik. A firmware frissítése is folyamatos, tehát ha változik a szabványban valami azt is kezelni tudja majd)

Második kérdés. Ha a fenti témában döntésre jutottam és megvan a lejátszási lehetőség, akkor milyen Tv-t vegyek hozzá? Alapvetően tv nézésről, DVD film nézésről lenne szó. 37"-os méretű LCD-ben gondolkodom és fontosnak tartom az ár/érték arányt
Mik a limitek ?
37 -ben elég a HD-Ready is, de a Blu-rayhez egy FULL-HD tv az igazi (Mondjuk 42" és fölötte).

(#5693) IcebirdMK válasza Stema (#5682) üzenetére


IcebirdMK
csendes tag

bocs de én ugy tudom hogy a yCbCr a digitális a YPbPr pedig az analog!;)
http://www.pcmag.com/encyclopedia_term/0,2542,t=YCbCr&i=55147,00.asp
Amúgy próbáltad DVI/HDMI-vel a samut van-e subsampling?

Minden ami HD egy jó kis leírás:
http://www.gaia.hu/hd.htm

(#5694) tru3


tru3
csendes tag

Hi

Meg lehet azt csinálni, hogy egy DVI-HDMI kábellel összekötöm a szgépet a TV-vel (LG 32LC51) és egy 2RCA-3,5mm kábellel, hogy jöjjön a hang a TV hangszórójából? Mert próbálkoztam, kép van, de hang nincs.

(#5695) ISZOLE válasza ISZOLE (#5652) üzenetére


ISZOLE
senior tag

A probléma megoldódott, ma ismét kipróbáltam és az 51-es csatornán megtalálta a TV az AH által állított négy programot és lehet is őket nézni, tegnap úgy látszik valamit állítgathattak és ez csak átmeneti állapot volt.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#5696) Stema válasza IcebirdMK (#5693) üzenetére


Stema
tag

Igen próbáltam, és nincsen. Kiszemeltem volna az tuti, mert a philips-nél végig olyan érzésem volt, mintha s-video lenne rákötve, csak jobb felbontással (ott is ez az effekt érzékelhető). Egyébként mivel a filmek amúgy is subsampling-esek, ne bánkódj miatta, bár gondolom idegesítő lehet egy ilyen high-end cuccnál.
Amúgy akkor rosszul emlékeztem, de akkor a c-s a jó :) ugyanezt az oldalt olvastam én is, csak összekevertem, csupán azért mondtam, h ne kelljen mindenféle dolgot leírni, elég ezt.

[ Szerkesztve ]

(#5697) Ebit válasza Anyád911 (#5684) üzenetére


Ebit
addikt

A műszaki adatok jelentőségét soxor eltúlozzák, noha a csatlakozók típusa és száma pl. nem vitatható, de a kontraszt, betekintés, frissítés és társai inkább csak vizuálisan ítélhetők meg.

Szerintem , ha hitelesen adják, meg a gyártók a paramétereket, viszonyitani lehet a készülékek minőségét egymáshoz.
Természetesen sokat számit, a vizuális teszt is, de hol tudod korrekt körülmények mellett, minden részletre vonatkozóan megejteni.

Ezenkivúl,legalább ilyen fontos szempont a készúlék menú rendszere,kezelhetősége- beállithatósága

(#5698) ferbazs válasza cocoo (#5672) üzenetére


ferbazs
tag

Húú, látom okoztam pici felfordulást :))
Nos a jelenlegi tv egy 42-es hd ready lcd, ezt szeretném most full hd tv-re cserélni.
Két hasonló árú, ellenben különböző tv-re kaptam árajánlatot - 46-os sharp és a 40-es Samu - ezek közül szeretném kiválasztani a "jobbat" ill. a számomra megfelelőbbet.
ugye ehez kértem a kedves segítségeteket. Miattam azért ne essetek egymásnak :))
Mindkettőtüknek köszönöm a segítséget :R :R :R
Amúgy nem megalomániából venném a nagyobbat, hanem mert ahogy írtam is a fontossági sorrend végén van a tv adás, a fullhd-s anyagok meg igen jól mutatnak ebben a méretben és a távolság - 4m.
Nem tudom eleget hangsúlyozni, h mennyire köszönöm a segítségeteket... :R

(#5699) peti85


peti85
senior tag

Hát ha ez tényleg igaz, akkor sztem én gyűjtök SHARP-ra. A 33-as hozzászólás képei állítólag SD adást mutatnak. Vagy csak én vagyok hülye és más LCD-ken is ilyen lenne a kép? Nem hiszem...
[link]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#5700) tru3 válasza tru3 (#5694) üzenetére


tru3
csendes tag

Na szóval az a helyzet, hogyha összekötöm ezzel a 2RCA-3,5mm-es kábellel a TV-t és a szgépet, akkor ha a TV-n bemenetnek a Komponens-t választom, akkor van hang, csak kép nincs, ha HDMI-t akkor meg fordítva. Vhogy össze kéne egyeztetni a kettőt, lehetőleg a HDMI, mint videobemenet, maradjon, csak vmi másfajta hangátvitel kellene.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.