Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5901) Rozoga62


Rozoga62
tag

Sziasztok!

Az engem is érdekelne, hogy a Sony 37P3000-ről van-e valakinek tapasztalata.
Azt tudom, hogy az U és az S széria között helyezkedik el, árban pedig ott, ahol egy
Samu 37R81-es. Tudásban is? Arra gondolok, hogy azt mondtátok, hogy egy Sony mindig drágább egy azonos kategóriájú Samu v. LG-hez képest.
Philips 37PFL5322 vagy Sony 37P3000 inkább tv-zésre :F

Sony 37P3000 > 220 000,
Samsung 37R81B > 225 000,
Philips 37PFL5322 > 230 000 körül.

(#5902) Ebit válasza Stema (#5891) üzenetére


Ebit
addikt

samsung-om tunerjében,

Biztos azért, mert ők nem a Philips IC-t használják.

(#5903) Cifu válasza Flash Gordon (#5900) üzenetére


Cifu
nagyúr

Apropó, ez még mindig nem az LCD monitor topic...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5904) Cifu válasza Rozoga62 (#5901) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem inkább a Philips, de ez szigorúan SzvSz. Vagy akkor már inkább egy KDL-40S3000...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5905) Ebit válasza Anyád911 (#5899) üzenetére


Ebit
addikt

Az általad leirtak, sajnos nem csak webshopokra jellemzők.

(#5906) gabo01


gabo01
senior tag

M86-87 tulajok Help!
Van egy 1 hónapos Samsung LE46M87-es TV-m! Már az elején feltűnt de csak most kezdett el zavarni,hogy ha kikapcsolt állapotban felülről van megvilágítva vagy fekete szín van a képen akkor kb. 10 cm széles csíkokra oszlik a kijelző felülete! Olyan mintha a fényes és kevésbé fényes függőleges csíkok váltogatnák egymást! Ez normális?????
Ha nem felülről kap fényt vagy világos kép van a tv-n akkor nem látszik!
AUO peneles!
Cifu nincs valami ötleted?? :R

(#5907) Cifu válasza gabo01 (#5906) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bevilágítás, felhősödés. Kissebb-nagyobb mértékben szinte minden LCD TV-n jelen van. Esetleg a fényerő csökkentésével valamennyivel elviselhetőbb szintre csökkenthető.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5908) cocoo válasza Anyád911 (#5899) üzenetére


cocoo
tag

Igen az óvatosság nagyon fontos, de nem csak a webshopoknál, hanem sima boltoknál is.
Előzőekben is írtam az AVplanetről, ami az egyik legrosszabb és illegális tevékenységű üzlet és webbbolt. Ők nem gyári garanciát adnak, hanem "saját" garanciát. azért is szophattál velük. különben erre a garanciára a legjellemzőbb a mobiltelefonok piaca!

Egy a fontos bárhol vásárolsz: GYÁRI GARANCIÁT adnak-e? Azaz a típushoz járó eredeti garancialevellel szabad csak megvásárolni valamit és a legjobb áfás számlát iratni (amit nem csak cégre, hanem magánszemély nevére is címére is ki lehet töltetni) hozzá, mert 2-3 éves garancia esetén a sima blokk kifakul és olvashatatlan lesz.
Ekkor hiba esetén eleve nem kell a boltba visszavinni, hanem egyből lehet a szakszervízbe vinni, így gyorsabban is kész van + biztos hogy szakember áll neki, hozzávaló szerszámokkal.
Igen a letöbb esteben a legalitás 10-20 ezerrel többe kerülhet, ami meghibásodás esetén akár 100000es tétel alól is mentesíthet (pl. egy panelcsere)

Kicsi reklámként (teljesen pártatlanul):
http://www.electroworld.hu
(itt sok esetben olcsóbban hozzájutsz a termékhez mint az áruházban, 30e felett ingyenes a házhozszállítás, aminek időpontját a rendelés leadásakor ki lehet választani)

http://www.netdepo.hu
az egyik legprofibb webbolt Magyarországon, nagyon értik a dolgukat! Minden termékhez eredeti, gyári garancia!

http://www.edigital.hu
jó akciókat szoktak csinálni

és még sokan mások.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5909) gabo01 válasza Cifu (#5907) üzenetére


gabo01
senior tag

Köszi a gyors választ!
Nem hiszem, hogy erről lenne szó! Lehet hogy nem jól írtam le a problémát!
Ha szemből nézem a tv-t és nem felülről kap fényt nem látszik semmi homogén még a teljesen fekete háttér is! Ha azonban felülről kap fényt még kikapcsolt állapotban is akkor ilyen szabálytalan 10cm széles függőleges csíkok láthatók! Olyan mintha matt és fényes csíkok váltogatnák egymást! :U

(#5910) Cifu válasza gabo01 (#5909) üzenetére


Cifu
nagyúr

Magyarul maga a képernyő tükröződik csíkokban? Letisztítottad? Nem lehet, hogy valami nyoma a szállításkor használt habszivacsoknak/lepelnek?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5911) gabo01 válasza Cifu (#5910) üzenetére


gabo01
senior tag

Igen a képernyő! Én inkább úgy mondanám, hogy matt és fényes csíkokban! Még nem tisztítottam meg, de jó ötlet! Amikor teszteltétek az M-es samu-t nem vettél észre ilyesmit? Nekem nagyon úgy tűnt, hogy a panel belülről nem homogén! Holnap megpróbálom megtisztítani mert ma melózom! Amit adtak hozzá rongyot azzal a port már letöröltem párszor!
Ha esetleg mégsem felületi a gond szerinted mit lehet vele kezdeni? Gari? Érden vettem az Electro Store-ban! :U

(#5912) Cifu válasza gabo01 (#5911) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem első körben takarísd le, én külső szennyeződésre gyanakodnék. Ilyesmit mindenestre nem láttam eddig M86/87-esen... :S

Én is az Érdi Electro-Store-ban vettem a Sony-t. :)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5913) DuracL


DuracL
tag

Akinek volt már dolga 37LC51el , segítsen nekem beállítani kérem szépen :B
A piros bordó , a sötét részek túl sötétek, ugyanakkor mégis bántja a szemem a világosabb részeknél:( , hdmi-hdmi működik xboxal , de az airis dvd lejátszómmal már nem

(#5914) gabo01 válasza Cifu (#5912) üzenetére


gabo01
senior tag

ok megpróbálom! Remélem, hogy csak ez a probléma! Vettem a múltkor lcd tisztító folyadékot azzal próbáljam?
Ezek szerint Te is Érden laksz? :U

(#5915) atala


atala
addikt

Érdekes dolgot láttam az Orion TV-m szervíz menüjében. A videó beállításoknál, van olyan pont, hogy panel típusa. Sok típus van, pl. LG 16/9 37" (ez az alap beállítás), CHI MEI 16/9 31,5", Samsung 16/9 32", LG16/9 26", ...stb.
Ez miért van? Ezt a szoftvert ami a TV-ben van több panellel is tudják szerelni?

(#5916) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Azt ajánlom senki ne vegyen a három betűs készülékből.

3-4 hete kinlódunk vele, és nem jönnek meg csinálni.

Végülis teljesen jó csak nem lehet használni:D, porfogónak majd 170 ezerért tökéletes:D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#5917) muveszur


muveszur
addikt

Boldog tulajdonosa lettem egy Samsung LE37R82-es tv-nek!!!:D :C :C Mennyi idő kell h felmelegedjen? Meg a csávó azt mondta aki hozta házhoz? ha van vele vmi akkora boltba menjek vele....meg 1 év gari...a Samsungoknál nem 1+1+1 éve gyári gari van? Köszi!:D

(#5918) Rick4 válasza muveszur (#5917) üzenetére


Rick4
félisten

a háta mögé teszel egy kis 230as fűtőventit (ha van) és elég neki fél óra félgázon, nem kell nagyon küzelre, inkább csak járja át a levegő....az 1+1+1 év gari kellene, hogy érvényes legyen, ráadásul asszem ezeket itt m-o.-on csinálják...az gáz, ha csak 1 év van, mert a köv évben egy panelcsere normál esetben olcsó, ha nincs gari, akkor meg kidobhatod a tévét.. :( ...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#5919) muveszur válasza Rick4 (#5918) üzenetére


muveszur
addikt

Na mostmár bekapcsoltam! Gyönyörű! Már csak a hdmi kábelemre várok. Am sztem 1+1+1 év gari van rá, mert minden samsung papir megvan faszán, sztem mellébeszélt a csávó. Köszi!

(#5920) cocoo válasza muveszur (#5919) üzenetére


cocoo
tag

ezt keverik sokan: [link]

tehát 1 év múlva csak a javítás ingyenes, azaz ha javíthatalan azt már nem cserélik ki új készülékre

2év után meg csak a fő alkatrészek, ami mondjuk a panel, meg még mi lehet?

Szóval több, mint az egy éves gari, de kevesebb mint a három év teljeskörű garancia (mint pl. a Pioneer-nál)

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5921) muveszur válasza cocoo (#5920) üzenetére


muveszur
addikt

Köszi! Eddig nagyon megvagyok elégedve vele! PEdog még egy hd cuccot sem zuztam le rajta. de remélem holnapra már meglesz a hdmi kábelem és akkor nem is megyek suliba:D

(#5922) ThomBoy101


ThomBoy101
csendes tag

Sziasztok,

A segítségeteket kérném, mert elkezdtem visszaolvasni a hozzászólásokat, a gyártók oldalait, de egész egyszerűen besokaltam a "kódolástól".

A háttér:

LG, Samsung, Philips, ilyen kategóriákban gondolkodom, 82-94 cm, de igazság szerint (nevetséges, de tény, hogy a kinézett új bútor követeli a "falra akaszthatós" TV-t.
Mindezek tükrében 150ezer Ft körüli áron gondolok vásárolni valamit, de az se baj, ha 130-ból megúszom, mert így is a szívem szakad meg az alig 6 éves CRT miatt...

Nos, teljesen el vagyok veszve a típusok erdejében, nem értem, hogy egy-egy méreten belül mi mit jelent. Nyilván különböznek egymástól kontrasztarányban, fényerőben, stb, de melyi szám, betü mit jelent? :W

Pl:

Samsung LE32R87BD, LE32R82, LE32R86, LE32N73BD mindegy 140ezerért elvihető. Ha rádobok még 10ezret, akkor egy Samsung LE32R86W, vagy LE32R88BD, vagy egy LE32S67 bolfog tulajdonosa lehetek.

Az LE32 után mit jelent az N vagy az R, és a többi szám és betü??? Már kifolyik a szemem a (sok helyen pontatlan) technikai adatlapok olvasgatásától... :F

Egyébként meg mit vegyek, ha TV funkcióra kell, max DVD vagy a Mini DV kamerával felvett felvételek lejátszására kell... Mire lesz itt digitális adás, már rég kipurcan szegény, pont nem érdekel mennyi HDMI bemenet van rajta... Garancia viszont legyen rá, mert egy vagyon még most is egy ilyen vacak...

A segítséget, javaslatokat előre is köszönöm!

Üdv:

T.

(#5923) cocoo válasza ThomBoy101 (#5922) üzenetére


cocoo
tag

neked cifu cikkére van szükséged: [link]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5924) tothbe válasza cocoo (#5920) üzenetére


tothbe
addikt

azért ez nem pont igy van,, mert főalkatrész hiba miatt mind3 évben cserélik. És a második évben is van csere, ha nem gazdaságos a javitása, akkor inkább másikat fogsz kapni.
Viszont föalkatrész csak egy van, és azt ök elözékenyen képernyönek hivják(söt szervizesek még képcsönek is szokták, ami föleg tölük hallva igen bután hangzik.)

Amúgy Samu most kezd bevezetni tv-re is egy új rendszert, itt-ott már találkozhattok is vele. 2 év teljeskörü garancia és a 3.-ban marad a födarabcserés

By(e) Tothbe

(#5925) cocoo válasza tothbe (#5924) üzenetére


cocoo
tag

Ezt vitatom. A teljes körű garancia pontosan arról szól, hogy minden nemű meghibásodást ingyenesen javítanak, ha ez nem lehetséges akkor a szervíz kiad egy cserejegyet, amivel a kereskedőhöz kell elmenni.

Ezért írtam az előzőekben hogy aki teheti szakszervízbe vigye a készüléket, ne a kereskedőhöz, mert akkor a cserejegyet a kereskedő kapja meg s ha szemét átveri az agyunkat, s levásároltatja a termék árát. Persze ekkor is élnek az alábbiak, csak okosnak kell lennünk!

Ekkor törvényileg az eljárás menete:
1. A kereskedő kicseréli ugyanarra a márkára és típusra. Tehát egy Samu 37R81 helyett csak Samu 37R81-t adhat, s nem helyettesítheti Samu 37R82-vel, vagy Samu 37M81-gyel
2. Ha a kereskedő nem tud ugyanazt adni akkor a vásárló választhat, vagy visszakéri a számlán szereplő összeget, vagy levásárolja.
Sok kereskedő ilyenkor kezdi el a "le kell vásárolni" szöveget. NEM! A fogyasztóvédelmi törvény egyértelmű: vagy ugyanolyanra csere vagy pénzfisszafizetés a cserejegy és a számla alapján. Ha tovább keménykedik akkor kérni kell egy jegyzőkönyv felvételét az esetről, vagy a vásárlók könyvét kikérni beleírni a történteket és ezek után el kell kérni a felügyeleti szerv elérhetőségét (ez a boltban jól látható helyen ki is kell rakni), s velük fel kell venni a kapcsolatot, panaszt kell benyújtani.
Ezt adja a teljes körű garancia.
A Samu viszont ezt csak 1 évig biztosítja!
A továbbiakban erre nem kötelezhető, mert nincs a vállalásában, csak az ingyen javítás, a harmadik évben meg pl. rossz a hdmi kimenet, s cserélni kell, azt már csak pénzért fogják, mert nem számít fődarabnak, hiszen attól még atv készülék eredeti funkciója használható.

Erre mondtam azt, hogy ezt keverik az emberek.

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5926) Ebit válasza cocoo (#5925) üzenetére


Ebit
addikt

A Samu viszont ezt csak 1 évig biztosítja!

EU gariis egy év.

A jogszabályi előirás a dolog egyik fele, a garancia-szavatosság érvényesités a másik,és sajnos a meghatározóbb része, foleg azóta, hogy egyes márkák kizárolagos szervizekkel kötöttek szerződést.

(#5927) cocoo válasza tothbe (#5924) üzenetére


cocoo
tag

lemaradt:

Arra pedig ne is számíts hogy a kereskedő aki a törvényes kötelezettségei alól is kibúvót keres, pont akkor válik segítőkésszé amikor már nincs a vásárlónak jogalapja.

Aztán amikor egy éven túl belefutnak egy javíttatásba és nem azt kapják amit gondoltak elkezdenek hőbörögni, hogy nem erről volt szó.... pedig igen, csak nem vették a fáradságot, hogy értelmezzék a 12+12+12 hó garancia értelmét., ami már eleve gyanús, hogy nem 36 hó teljes körű garanciaként említik, mint mondjuk a Pioneerok esetén!

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5928) Ebit válasza cocoo (#5927) üzenetére


Ebit
addikt

A garancia ideje a beszerzési forrás, vásárlás helye esetén is eltérő lehet.

Természetesen az egy másik kérdés, amikor a gyártó bizonyos termékre meghatározott
garanciát vállal./ gyártó garancia, ezt nála biztosan lehet érvényesiteni./

(#5929) Anyád911 válasza muveszur (#5917) üzenetére


Anyád911
tag

Szabad érdeklődnöm, hogy melyik boltban vásároltad? Ez a "boltba kell visszahozni" duma nagyon ismerős... :F

(#5930) Anyád911 válasza Ebit (#5928) üzenetére


Anyád911
tag

Igen, így van. A törvény (jogszabály) viszont kimondja, hogy a gyártó (forgalmazó) eltérhet az ott leírt kötelező jótállástól, de CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG a vevő javára. Tehát többet adhat (és ezt számon is lehet kérni), de kevesebbet semmiképpen.

(#5931) Anyád911 válasza cocoo (#5908) üzenetére


Anyád911
tag

Az klassz, hogy egyből a szakszervízbe viheted, a kereskedőt kihagyva, de úgy tudom a szerviz már nem köteles kijönni érte és visszaszállítani. Namost ez egy 37-50"-es tvnél elég macerás, a két utat is meg a visszacsomagolást (ha x hónap után még megvan) is figyelembe véve. Nem mindenki pickuppal jár...
Hozzáteszem, az AVP is a szakszervízbe borítja a hibás cuccokat, bár engem vakítottak azzal is h Bécsbe vitték, mert ott olcsóbb és gyorsabb, meg úgyis minden héten mennek... :W A garijegyen mégis az Oktogon szerviz pecsétje volt, és hiába érdeklődtem náluk 3x is utólag, sose derült ki, mi volt a baja a tv-nek (Samsung PS42 C7H - 5 hétig volt távol a készülék!)

(#5932) cocoo válasza Anyád911 (#5931) üzenetére


cocoo
tag

Az hogy mekkora az egyik dolog, de sajnos sokan messze laknak egy-egy szakszervíztől az nagyobb gond.
Én telefonnal (Motorola) jártam így a kereskedő mondta hogy kb. egy hónap, elkocogtam a központi szervízükbe és egy héten belül készen volt.
Az egyéb készülékeknél is hasonló a metódus.
Kereskedő eljön érte, de mikor viszi a szervízbe, s he elkészült mikor megy vissza érte? Mikor hozza el nekünk? Ez mind-mind idő többlet. Ez miatt szünt meg a 30 napos javítási kötelezettség. Régen ugyebár ha 30 napon belül nem kaptad vissza javítva a készüléket, akkor egyből igényelhetted vissza a pénzt. Most már ez nincs, s akár 2-3 hónapot is rajta űlhetnek (alkatrészhiányra, stb. hivatkozva). Pedig a legtöbb esetben a kereskedő lustasága áll a dolgok mögött, mert a szakszervízek igenis törekednek a gyors javításra. Ezt szerződésben vállaniuk kell az adott márkatulajok felé! Nagy pénzekről van szó!
Ugyanakkor amire oda kell figyelni, hogy a garancia annyival tolódik ! Azaz ha elviszi a kereskedő a 3 hónapos tv-t amire 24 hó garancia van, s visszahozza 4 hónap múlva, akkor a továbbiakban nem 17 hónapig garanciális a készülék, hanem 21 hónapig! Erre tessék odafigyelni! A garanciajegyen fel kell tüntetnie aláírással és pecséttel ellátva, az "új" lejárati határidőt! Csak így szabad átvenni a javított készüléket!

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5933) Ebit válasza cocoo (#5932) üzenetére


Ebit
addikt

mert a szakszervízek igenis törekednek a gyors javításra.

Ez jól hangzik , de a valóság kicsit más.

A 10kg feletti termékek esetében - helyszini garancia -kellene, hogy múkődjőn.

(#5934) cocoo válasza Ebit (#5933) üzenetére


cocoo
tag

akkor a valóságról:
A törekvés abban áll, hogy üresben ne álljon a készülék, de nem minden alkatrészből van raktáron a szervízekbe, s egy-egy komolyabb alaktrész beszerzése hetekbe telhet. Ilyenkor nem maga a szervíz tehet a várakozásról, hiszen ebben az esetben nem a lánc legvégét jelentik, ők is csak köztesek.
Szerződésileg ilyen esetben nem a szervíz hibája az állás. Tehát ha beérkezik hozzájuk a hibás készülék, s aznap megrendelik az alaktrészt, de az csak négy hét múlva érkezik meg, s az ötödik héten készen kiadják akkor náluk elvileg csak egy hétig (sorrakerülés, javítási és teszt idő), állt a készülék.

Amit látni kell, hogy ezek a rendszerek általában öt, vagy még több lépcsősek is lehetnek (fogyasztó-kiskereskedő-szervíz-importőr-kereskedőház-gyártó) s egy komolyabb javításhoz szükséges fődarab esetén annak a teljes rendszeren át kell mennie oda-vissza.

Még amire felhívtam a figyelmet, hogy sok esetben a kiskereskedő szakasz annyit tehet ki időben, mint az utánnalévő összesen!

A kereskedők és a gyártók is mást-mást vállalnak a hasznukért. Ha a gyártónak kéne eljönnie a hibás termékért, akkor növekednének az árak!

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5935) kugyu21 válasza ThomBoy101 (#5922) üzenetére


kugyu21
senior tag

Az általad leírt célra, a felsorolt márkák közül egyértelműen a Philips a leginkább megfelelő. Kicsit drágábban a Sonynak és a Thoshibának van még jó képe ha elsősorban SD jellel akarod etetni. Én is javasolom Cifu logout-ját elolvasni.

(#5936) Ebit válasza cocoo (#5934) üzenetére


Ebit
addikt

Felteszem a kérdést te szervizben dolgozol?

A leirtak logikusak lennének, de az élet kicsit más.

Szervizbe beérkezik a készülék, és amikor a többi javitandó/már ott lévő / közül sorra kerül, csak akor vizsgálják, hogy mi a hibája, javitható , amennyiben igen, milyen alkatrész szúkséges hozzá, ezután a raktárkészlet megtekintése, vagy az alkatrész beszerzése kővetkezik

Megjegyzem én nem hibáztatok senkit, egyszerúen igy múkődnek,ergo rosszabb, mint a korábbi magyar jogszabályi környezetben volt/ mert anno létezett javitási időkorlát 30 nap/,
ma az EU / modern/ :D jogszabályok mellett, csak törekedni kell 15 napon belül a javitás megkezdésére.

Viszont öröm, az ürömben, hogy egyes márkaképviseletek valóban korrekten, végzik, végeztetik az esetleges javltásokat is.

(#5937) cocoo válasza Ebit (#5936) üzenetére


cocoo
tag

Nem dolgozom szervízbe (sőt most sehol sem dolgozom, itthon tanulok az államvizsgára), csak most írtam szakdogát a webáruházakból és ezt a témát is érintettem vizsgálódásaim folyamán. Ezért is kenem ennyire a garanciális feltételeket, meg a jogot.

Az biztos, hogy szervíz és szervíz közt is vannak különbségek, még azonos márka esetén is, mint ahogy kereskedők közt sem mindegyik "gonosz". Arról van szó, hogy a vásárló érdeke (olcsó termék, gyors javítás) folyamatosan szemben áll az ő érdekükkel (profit növelése), s minden (akár jogi keretek átlépését is) megtesznek érte.

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5938) Ebit válasza cocoo (#5937) üzenetére


Ebit
addikt

akár jogi keretek átlépését is

Ez a lényeg, és konkrét szituációban,az egyén megtapasztalja az érdekérvényesités lehetőségeit, korlátait .

(#5939) ThomBoy101 válasza cocoo (#5923) üzenetére


ThomBoy101
csendes tag

Hálás köszönet, szuper! Így már könnyebben tudok szelektálni, és csak a leírtak alapján szelektált modellek között keresgélek.

Philips-hez nem tudtok valami hasonló "dekódert"? :)

(#5940) muveszur


muveszur
addikt

Hy! Összekötöttem a gépem és samsung LE37r82-es tv-met, beálliottam dual view-ra. A kérdésem az lenne h hol tudom beállitani, melyik ablak melyik képernyőn jelenjen meg? pl. fifa a monitoron, film meg a tv-n. A másik kérdésem az lenne h tudnám a tálcát és az ikonokat mindkét képernyőn megjeleniteni, vagy azt megcsinálni, h az aztal ne két képernyős legyen? Köszi

(#5941) muveszur válasza Anyád911 (#5929) üzenetére


muveszur
addikt

Elektr@ P@nt-ba vettem. De végülis nem zavar h ezt mondták, mert megvan minden papir, tehát h a van vmi(remélem nem is lesz) szervizbe viszem.

(#5942) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok

Van egy LG32LC51 tv-m, aminek az a baja, hogy HDMI-n nem fogad hangot egy Philips set top box-tól. Másik HDMI jelforrásról (PS3) nincs ilyen probléma. Volt már valakinek ehhez hasonló problémája LG LCD TV-vel?

[ Szerkesztve ]

(#5943) hitman77


hitman77
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#5944) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy LCD tv-hez ki milyen tv-állványt használ??
Fali tartó nem érdekel, csak tv-állvány. Én egy Samsung 40R81-et rendeltem és ehhez kellene majd vennem egy szép kis tv-állványt.
Előre is köszi!

(#5945) BlaBla2 válasza muveszur (#5940) üzenetére


BlaBla2
tag

Szia!
Kiterjesztett asztal módban alapvetően minden az 1. kijelzőn (általában monitor) jelenik meg. Ha a filmet a TV-n (2.) akarod nézni, áhúzod az ablakot oda. (és persze fullscreen-re állítod).A fifa a monitoron, a film a TV-n.
Klón módban ugyan úgy van tálcád, és ikonjaid mindkét kijelzőn, csak az a bibi, hogy azonos felbontást KELL állítani mindkettőn.

a bátrak félnek a legőszintébben

(#5946) muveszur válasza BlaBla2 (#5945) üzenetére


muveszur
addikt

Köszi! Nagyon durva, ugy erz számomra:d

(#5947) cocoo


cocoo
tag

http://lcdtv.lap.hu/

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#5948) tothbe válasza hitman77 (#5942) üzenetére


tothbe
addikt

állitsd be a set top boxon, hogy küldjön hangot a hdmi-re meg hogy milyet. Ennek semmi köze a tv-hez. ;)

By(e) Tothbe

(#5949) ThomBoy101


ThomBoy101
csendes tag

Sziasztok,

Nos úgy néz ki, hogy találtam egy elég jó vételnek tűnő darabot.

LG 32LC2RR / 80GB HDD, amiben egy dolog zavar. A component 1 (480i - 1080i).

Ez most jó vagy nem? Vagy HD Ready LCD esetén ez jónak mondható? És az 1600:1 kontraszt? (Nyilván ez az alap és nem az úgymond dinamikus)

Mi a véleményetek róla? Vagy nézzek inkább Samsungot, mert annak általában szebb a képe?

[ Szerkesztve ]

(#5950) ThomBoy101


ThomBoy101
csendes tag

Még egy kérdés megfogalmazódott bennem Cifu cikke alapján.

Azt értem, hogy plusz n*tízezer forintért kapok egy DVB-T tuneres készüléket, ami MPEG2 tömörítést tud csak, akkor pont semmit nem érek vele, ha MPEG4-ben sugároznak majd, amit a mai újságcikkek is megerősítettek...

Jól gondolom?

Egyáltalán az interneten fellelhető leírásokból honnan tudom meg, hogy mit tud a gyári tuner?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.