Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6201) Cifu válasza rankesz (#6198) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az 1:1 PM lényege pont az, hogy a számítógép képét pixelpontosan jeleníti meg. Ennél jobb képminőséget nem lehet elérni, hiszen ha ettől eltérsz, akkor a képet skálázni kell már.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6202) Ebit válasza anonimusz (#6181) üzenetére


Ebit
addikt

Ez tényleg igy van, és az sem biztos, hogy egy megbizhatónak túnő szerviz a te 2egyedi+ hibás készülékedet megtudja, vagy akarja javitani.

A másik előzetesen hiába érdeklődsz, mert konkrét tipuson belúl is vannak eltérések.

Elméletileg a márkásabb termék vásárlását szinte,csak a korrektebb vevúszolgálati háttér indokolná, de csak ha jól múkődik.

(#6203) Vangelis válasza Ebit (#6202) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát igen sajnos nekem is pont sikerült kifogni egyet, ami ugylátszik egyáltalán nem komunikál HDMI-n semmivel, nem csak pc vel hanem DVD vel sem:(

MA hívom őket, hogy küldjék a lóvét, mert már unom a dolgot.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6204) Ebit válasza Vangelis (#6203) üzenetére


Ebit
addikt

A te eseted a revizioval, azért is érdekesa , mert nekik a gyáriszám alapján látni kellettt volna, hogy milyen panel kell a tiedébe.

Szerintem, próbáld meg határozott fellépéssel visszaszerezni a termék árát, vagy rosszabb esetben egy csereutalványt, és úgy talán a bolttal, tudsz majd egyezkedni.

/Természetesen az sem kizárt, hogy a szervizben sikerül életre kelteni a nem múkődő részt,egy progi frissitéssel, és gyári beálitásokal /

(#6205) Anyád911 válasza Vangelis (#6203) üzenetére


Anyád911
tag

A szerviz sztem nem fog neked pénzt küldeni soha, az csak a metroban kaphatod meg. A jelentős kényelmetlenségre és a szervíz inkompetenciájára hivatkozva minél határozottabb fellépéssel kérj tőlük igazolást hogy a készülék nem javítható (csereutalvány) oszt irány a metro (előtte nézd ki jól hogy mit szeretnétek helyette)... :K

(#6206) Vangelis válasza Ebit (#6204) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ez ugy volt, hogy először szoftver frissítést akartak, az megoldja.

De aztán szóltak, hogy sajnos a szoftver nem lesz elég.... ezért inkább küldik a szuperkijavítottelektronikás panelt. .. de az is csődöt mondott:), akkor kérdem én ha a szoftver nem elsz elég amit a gyár mondott a JVC maygarosországnak akkor most miafészkesfenemiatt lenne jó....

Ahh azt mondták vagy kapok egy uj készüléket, vagy végső esetben egy csereutalványt:(

.... kutyakib@szotteget:D... az a gáz hogy nem is az enyém a tv hanem rokonomé de ezt már írtam:(, és most még ő is cseszetet.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6207) Anyád911 válasza Vangelis (#6206) üzenetére


Anyád911
tag

Másik ugyanilyennel nem leszel beljebb, hiába új. Szerintem mindenképpen más típust vegyetek (cseréljetek), már ha a rokon akar egyáltalán pc-zni rajta :K

lassan jó lenne a szürkéből visszatérni feketébe

[ Szerkesztve ]

(#6208) Vangelis válasza Anyád911 (#6207) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát ha már megvette meg ennyit kinlódtunk akkor akar:)

de mind mondtam DVD lejátszóval sem ment a dolog... nem hogy pC vel.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6209) Ebit válasza Vangelis (#6206) üzenetére


Ebit
addikt

Sajnos az a baj, hogy egyre inkább a részegység -cserés javitás kerúl előtérbe, de úgy túnik nálad az sem volt megoldás.

Csereutalványt megkaptad,szerintem is másik gyártót válasszál.

(#6210) gerdoo


gerdoo
csendes tag

Ismételten köszönöm mindenkinek a reagálásokat!

Cocoo neked külön köszönöm a kimerítő választ, de lenne még néhány kérdésem.
Tudom, hogy a TV-det rendkívül alapos utánjárást követően választottad ki.
Kérdéseim a következőek:
- a felkonvertálós (1080p) DVD játszó milyen szinten tudja helyettesíteni a HD-s jelek hiányát vagyis mennyire indokolt a FULL HD?
- hasznos lesz a beépített digitális tuner ?
- összevettetted-e a PHILIPS 7662-est a Samsung LE-37R81 (vagy 82)-es modelljével
- milyen áron tudtad beszerezni?
- a „szélesvásznú” (2,35:1) filmek esetében lehet-e olyan képformátumot beállítani, hogy azt teljes képernyőn, alsó-felső fekete csík és torzítás nélkül lehessen nézni ?

(#6211) Cifu válasza gerdoo (#6210) üzenetére


Cifu
nagyúr

- a felkonvertálós (1080p) DVD játszó milyen szinten tudja helyettesíteni a HD-s jelek hiányát vagyis mennyire indokolt a FULL HD?

Csodát azért ne várj tőle, nem fog extra képpontokat varázsolni a semmiből. :)
Ha csak DVD lejátszás a cél, akkor felesleges a FullHD.

- hasznos lesz a beépített digitális tuner ?

Még nem tudni. A kérdést úgy is fel lehet tenni, hogy jelenleg milyen szolgáltatótól van TV elérésed. A kábelszolgáltatók is lépni fognak, és azért DVB-T-n nem lesz xy mennyiségű csatorna (pl. Discovery Channel, National Geographic, stb. csatornák biztos nem várhatóak).

a „szélesvásznú” (2,35:1) filmek esetében lehet-e olyan képformátumot beállítani, hogy azt teljes képernyőn, alsó-felső fekete csík és torzítás nélkül lehessen nézni ?

Ez önmagában fizikai képtelenség, ha belegondolsz...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6212) Anyád911 válasza Cifu (#6211) üzenetére


Anyád911
tag

szerintem valamelyik zoom v nagyítás funkcióra gondolt....
szóval biztos van rajta, de akkor a film 2 széle (elég jelentős mennyiség szvsz) hiányozni fog

(#6213) gerdoo


gerdoo
csendes tag

Igen zoomra vagy nagyításra gondoltam felválalva a képveszteséget.

Másfelől ha a Cifu által leírtakat figyelembeveszem akkor elgondolkodtató, hogy a PHILPS 7662-ért megéri-e a sok tízezer töblet a Samu LE37R81-essel összevetve?

(#6214) Cifu


Cifu
nagyúr

Hááttt.... én eddig ilyet nem nagyon láttam, mármint ahol ez megvalósítható a TV képarány-beállításainál. A probléma annyi, hogy mind a DVD-k, mind a BR esetén a felbontás adott (480i v. 578i, ill. 720p v. 1080p), ami a lejátszóból érkezik. Tehát a lejátszónál ha nincs ilyesmire lehetőség, akkor szerintem bukott a dolog.

Számítógépről való lejátszás esetén megvalósítható (Media Player Classic).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6215) Stema válasza Cifu (#6211) üzenetére


Stema
tag

"a „szélesvásznú” (2,35:1) filmek esetében lehet-e olyan képformátumot beállítani, hogy azt teljes képernyőn, alsó-felső fekete csík és torzítás nélkül lehessen nézni ?
Ez önmagában fizikai képtelenség, ha belegondolsz..."

Nem képtelenség, csupán nagyítani kell és levágni a széleket, azt hiszem pan-scan-nek hívják a gyereket :)

(#6216) buherka


buherka
addikt

Sziasztok :R
Fontos lenne!

Egy LG 32LE2R [link] használt LCD TV mit ér használtan?

Vagy érdemes egyáltalán használban venni ilyent, van még rá fél év gar.
Néha a számítógépet is szeretném rádugni.
Előre is köszi :R :R :R

Okos ember a más kárán tanul, a buta a sajátján, a hülye a sajátján se.

(#6217) Zigi válasza gerdoo (#6210) üzenetére


Zigi
senior tag

Szia!
Nekem 1 sony rdr hx750-es felkonvertálós cuccom van. Kicsit élénkebbek lesznek a színek, valamivel jobb a kép, de amit már írtak hd anyagtól nagyon messze van.Ettől függetlenül jó dolognak tartom, csak csodára ne várj:)

(#6218) Vangelis válasza Ebit (#6209) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Holnap többet tudok mondani, akor kapják meg a laptopot, és tudnak szoftvert frissíteni.

Persze tudom, hogy xart se fognak vele, érni de hátha.....

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6219) ISZOLE válasza Stema (#6215) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Szerintem annál nagyobb torzítást nehéz elképzelni amikor levágunk egy képből, ezért értette midenki úgy a kérdést ahogy a válaszokból látszik.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#6220) cocoo válasza gerdoo (#6210) üzenetére


cocoo
tag

Szia,

1. Sajna még nincs meg a lejátszó, így ebben nincs tapasztalatom. Amit eddig olvastam ez irányban, az ajánlotta a dolgot.
2. Ez egy nagyon érdekes kérdés. Ebbe a cikkben találsz rá választ: [link]
3. Pont ezzel a típussal nem. Hasonló Full HD-s 37 sekkel vetettem össze. Úgy találtam (az árából is ez jön le) hogy ez a középmezőnyben képviseli magát, de engem igazán nem a tudás, hanem a kép érdekelt. Pl. pip sem kellett nekem, mert a régi tv-n volt, de nem használtam soha.
4. Az ElektroWorldben volt akcióban 270000 forintért (amúgy 300 környékén kezdődik).
5. Pont tegnap néztem a Hitman-t ami nem 16:9-es (valszeg 2,35:1 volt, mert alul felül csíkok), játszottam a nagyítással, de sajna nem volt kielégítő, olyat nem tudtam nagyítani, hogy teljes képernyő torzítás nélkül. Ha teljesben ment kicsit torzított.

[ Szerkesztve ]

4 billió USD-ről beszélnek, ami tudjuk, hogy 4ezer milliárd.... by Rick4

(#6221) Ebit válasza Vangelis (#6218) üzenetére


Ebit
addikt

Persze tudom, hogy xart se fognak vele, érni de hátha.....

Szerintem, ez lenne a legjobb.

(#6222) footy válasza Cifu (#6200) üzenetére


footy
addikt

Olyan 150-160-at szánnék TV-re és az LG 37LC51-et néztem ki, de az mostanában 176-180 körül megy. Szerinted várható, hogy 2 (max 3)hónapon belül az általam kívánt szintre csökken az ára?

(#6223) rankesz


rankesz
veterán

Bocsi az offért meg a reklámért, de van egy felesleges 5m-es dvi-hdmi madzagom ha érdekel valakit pm

(#6224) Vangelis válasza Ebit (#6221) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Persze csak már hó elejétől nincs tv:(

.. mocskos kis....

Ma beszéltem ügyfélszolgálattal is:).. az aranyos kis hölgy azt mondta, hogy amikor pc-t kötöttem rá olyan mintha le öntöttem volna hideg vízzel:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#6225) muveszur


muveszur
addikt

Hello! Lehetséges az, h tudom vezértelni a samsung le37r82 tv-m táviránytommal a a házimozi rendszeremet(panasonic sa-ht340)??? A kódokat már próbáltam, de nem tudom h jól csináltam e. Pontosan ezt hogy tudnám megoldani??? Köszi!

(#6226) footy


footy
addikt

A samsung outletből vásárolt már valaki?
A garancia érdekelne, hogy mennyit adnak, és hogy korrektek-e.

(#6227) Viktor26 válasza footy (#6226) üzenetére


Viktor26
tag

Még nem vásároltam, csak kinéztem őket, ott fogok vásárolni tuti, ha más jobb nem jön addig! Májusig, akkor veszek TV-t. Az eladó srác nagyon normális, udvarias és felkészült volt, mindent tudni akart, és rendesen kifaggatott, mit is szeretnék valójában. Még a 72 órás cseregaranciát is felajánlotta, bár nem dicsekedett vele :DD Garival ha jól emlékszem ugyanúgy állnak, mint a normál boltban! De még nem vásároltam, mondom, csak érdeklődtem!!

(#6228) Von válasza Lacix29 (#6140) üzenetére


Von
csendes tag

köszi az infót :R

(#6229) Von válasza Cifu (#6134) üzenetére


Von
csendes tag

Köszönöm......hát ahogy itt olvasom a hozzászólásokat,nem könnyű eldönteni melyik a legjobb választás :W

(#6230) Cifu válasza footy (#6222) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jós nem vagyok, elképzelhetőnek tartom, de erre nem építenék azért felhőkarcolót...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6231) kolakola


kolakola
tag

Sziasztok,
LCD TV vásárlás előtt állok, és szeretnék tanácsot kérni tőletek.
Ami számomra fontos:
- 1m-nyi helyem van a TV-nek
- Szeretnék rajta normál TV adásokat, PC-ről filmeket, és DVD-t nézni egyenlőre, a későbbiekben mindenféle HD-s mozikat, és digitális TV-t (ha majd egyszer lesz) szóval hosszú távra gondolnám.
- jelenleg egy Samsung 72-cm es crt tv-m van, és nem szeretnék csalódni
-a TV-t jobbról érné természetes fény (de a redőnyt lehúzom legfeljebb)
-nem lenne rossz a kép a képben funkció sem, de a lényeg a képminőség lenne.
-árügyileg max 300.000-ret adnék érte.

Bocs, lehet, hogy kicsit túl tág határokat szbtam meg, de nagyon! kezdő vagyok ebben a témában.
Segítségeteket előre is Köszi

(#6232) Ebit válasza Viktor26 (#6227) üzenetére


Ebit
addikt

Garival ha jól emlékszem ugyanúgy állnak, mint a normál boltban! De még nem vásároltam, mondom, csak érdeklődtem!!

Az oldalukon is irják a gari feltételeit,általában1-3 hónap.
Javitott, vagy szépségm pixel hibás termékeket árulnak,és a saját szervizükben javitják, nem viheted máshová.

(#6233) Cifu válasza kolakola (#6231) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nickem alatt Logout blog, benne alapozó, kezd azzal.

Samsung LE-37M87: FullHD, van benne minden, ami neked kell. A FullHD-nek csak akkor lesz értelme, ha 1080p-s videókat nézel (számítógépről, vagy Blu-Rayről).
Samsung LE-37R85/86/87/88: HD felbontású TV, ezekben van MPEG-2-es DVB-T tuner is (a 81/82/83/84-ben nincs). Olcsóbb.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6234) Anyád911 válasza Vangelis (#6224) üzenetére


Anyád911
tag

"az aranyos kis hölgy azt mondta, hogy amikor pc-t kötöttem rá olyan mintha le öntöttem volna hideg vízzel"
Ezért már megérte vele beszélni, rendkívül frappáns hasonlat. Azt nem mondta véletlenül, hogy a DVD-vel való összekötés milyen víznek felel meg szerinte? :P

(#6235) kolakola válasza Cifu (#6233) üzenetére


kolakola
tag

Köszi a segítséget,
erre a TV-re gondoltam, a Logout blogot pedig azelőtt olvastam, hogy beírtam volna a topicba.
A legnagyobb szívfájdalmam az, amikor a "pixeles" TV adást látom egy ilyen kiváló TV-n.
Amúgy kb. 3-3,5 méterről fogom nézni, szerintetek úgy elég "nagy" ez a 91cm-es képátmérő?
:R

(#6236) Cifu válasza kolakola (#6235) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egyfelől te írtad lent, ha jól rémlik, hogy 1 méternyi helyed van. Másfelől pedig 37 x 2.54 = 93,98 ~ 94 cm. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6237) Anyád911 válasza kolakola (#6235) üzenetére


Anyád911
tag

Ilyen távolságról szerintem nem túl nagy, sőt, megkockáztatom, inkább kicsi. De a pixeleket onnan biztos nem fogod látni. ;)

(#6238) Joshi


Joshi
titán

Régebben írtam, hogy az LG 32LC41 TV-nek elromlott a HDMI bemenetei, a többi ki/bemenet jó csak a HDMI-k szarok. A szervízesek kijöttek és kicserélték az alaplapot amin az összes csati van. Mondanom sem kell, hogy nem gyógyult meg a TV úgyhogy elvitték. Egyébként hoztak egy HDMI kimenetes DVD-írós lejátszót is, de azzal is csak a HDMI/DVI 1. bemeneten sikerült képet csalni a HDMI 2. bemenete továbbra is halott maradt. :U
Kíváncsian várom a fejleményeket, de lehet hogy nekem is heteket kell majd rá várnom. :D

(#6239) einstein


einstein
senior tag

Úgy néz ki 2008-ban már elkezdi az m2 a HD- (ráadásul full HD) adást sugározni.
Remélem a digitális kábelszolgáltatók is berakják...
Index cikk: [link]

(#6240) Cifu válasza einstein (#6239) üzenetére


Cifu
nagyúr

Most sírjak vagy nevessek azon, hogy a főmufti nincs tisztában azzal, hogy 1080i != FullHD...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6241) tothbe válasza Cifu (#6240) üzenetére


tothbe
addikt

Én is rögtön ezt szúrtam ki, elöször csak elirásnak tünt, de aztán konzekvensen 1080i volt 1080p helyett. Mondjuk a HD is jobb a mostaninál, de mégsem fullhd, max. annak akarják majd eladni és a laikusokat át is tudják majd verni ezzel a dumával.

By(e) Tothbe

(#6242) einstein válasza Cifu (#6240) üzenetére


einstein
senior tag

Igen ezt én is kiszúrtam. Most az nem világos, hogy ténylegesen fullHD-ban sugároznak majd, vagy csak a cikkben írták el...

[ Szerkesztve ]

(#6243) Cifu válasza einstein (#6242) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szvsz 1080i-ben fognak...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6244) Lacix29 válasza Cifu (#6243) üzenetére


Lacix29
őstag

Azért azt tegyük hozzá, hogy 1080i-ben az állókép teljesen meg fog egyezni az 1080p-s képpel, ha FULL-HD-s tv-n nézed. Mozgás közben mosódik jobban az 1080i (ill. fésűfogasodhat a mozgó kép nem igazán jó de-interlacer esetén), mint az 1080p.

(#6245) Anyád911 válasza einstein (#6239) üzenetére


Anyád911
tag

de legalább 16:9-ben adnak majd, ami - valljuk be - sokunknak régi álma... csakhát ilyenek vagyunk, semminek sem tudunk örülni. ;) HD Ready készülékeken vajon mennyire lesz ez "élvezhető" ill. látványos?

(#6246) einstein válasza Anyád911 (#6245) üzenetére


einstein
senior tag

Persze. Ez is óriási dolog itthon, hogy végre valaki elkezdi a HD adást.
Szerintem ugrásszerűen fog emelkedni a közszolgálati tv nézettsége :)

(#6247) tothbe válasza Anyád911 (#6245) üzenetére


tothbe
addikt

egyértelmüen jó lesz hd-ready tv-n, hiszen az 720p illetve 1080i-re van optimalizálva, tehát az pont azoknak fekszik. A fullhd-sok jobbat tudnának, de ez is sokkal több az 576 soros 4:3 vacak adásnál.

Mondjuk engem inkább az a 4:3 fekete csikos dolog zavar a régi tv-k kedvéért, mert bár nem biztos, hogy jól tudom, de a régi tv-k nem tudják ezt kezelni, hogy becsikozzák alul-felül, ha meg eleve a 4:3 csikkal kiegészitve küldik, akkor 16:9 tv-n romlani fog annyit, hogy nem valós 16:9 lesz, hanem széthúzott, vagy nem is tudom, hogy lehet ezt egyszerre... :F

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#6248) einstein válasza tothbe (#6247) üzenetére


einstein
senior tag

Ha egy CRT 16:9-es képet kap mit csinál? Széthúzza függőlegesen?

(#6249) Rick4 válasza einstein (#6242) üzenetére


Rick4
félisten

a sugárzás HD lesz, a kábelhálózat is HD-ben veszi, de egyenlőre le kellene a kábeles beltériket (set top box), hogy ne az analóg scarttal legyen összekötve a tévé, ott nem fog HD jel átmenni... :(

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#6250) Skynet258 válasza Rick4 (#6249) üzenetére


Skynet258
veterán

És meg is van a következő szolgáltatás, ami alapján plusz díjakat lehet felszámolni: kijön egy új csomag, hogy amíg csak pár csatornát lehet HD-ben fogni, addig külön kell igényelni HDMI kimenetes set top boxot (persze felárért). Esetleg egy külön programcsomag is megjelenik, ha már elegendő HD-ben sugárzott csatorna gyűlik össze...

A fenti történet természetesen csak fikció, de szerintem akár realitássá is válhat. Elvégre a szolgáltatók igyekeznek minden kis technológiai jellegű ugrást meglovagolni, és ezért plusz pénzt beszedni (pl: analóg--->digitális csomag).
Én kegalábbis nehezen tudom elképzelni, hogy egy nap felhívnak a T-től, hogy öcsi gyere má be a HDMI kimenetes set-topodért, mert az M2 HD-ben nyomja a Szomszédokat, és nehogymár lemaragyjál...

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.