Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) Multibit válasza Dr. Akula (#32750) üzenetére


Multibit
veterán

Értem. Szóval, a bemondás felülírja a gyakorlatot. Te is azok közé tartozol, akiknél a "szabály, az szabály", azaz, mindegy, hogy mit produkál az élet. Grat!

(#32752) Dr. Akula válasza Multibit (#32751) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tehát egy specifikáció az neked "bemondás"? Ha igen, az elég baj, akkor a többi része is full kamu? Hogy bízzunk benne? És a másik oldal is érdekel, hogy vajon mennyire működik az aminek elvileg nem kéne. Csak felismeri vagy ha ír bele, akkor kezelni is tudja? Nekem is volt olyan notim ami azt hitte több vram van benne mint volt, 3DMark még lefutott rajta, de játék alatt kiakadt. Ott már kellett volna a hiányzó mennyiség is. Szóval ha a gyakorlat azt mutatja hogy az Intel kamuzik, akkor meg az ő véleményük is érdekel hogy mi alapján írták be a specifikációba azt amit írtak. Pl. mert egy ilyennel a hírnevüket kockáztatják, utána már azt se hiszi el nekik az ember amit kérdeznek. Szóval nem hiszem hogy egyszerű "kamuznak"-kal letudható az eset, valami logikus magyarázat kell hogy legyen rá, valahol össze kell érnie a történetnek.

(#32753) Multibit válasza Dr. Akula (#32752) üzenetére


Multibit
veterán

És a másik oldal is érdekel, hogy vajon mennyire működik az aminek elvileg nem kéne. Csak felismeri vagy ha ír bele, akkor kezelni is tudja?
Már korábban beszámoltam erről, de vagy rossz a memóriád, vagy azt gondolod hazudok.
[link]
[link]

Én itt be is fejeztem. További kellemes képzelgést!

(#32754) Dr. Akula válasza Multibit (#32753) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Elolvastad egyáltalán amit írtam? Hol van itt az Intel magyarázata az eltérésről? Megint csak a saját részedet ismételted, de nem tudom minek, azt már korábban is láttuk.

(#32755) kress válasza Dr. Akula (#32754) üzenetére


kress
aktív tag

ha az intel magyarázata kell akkor őket kell megkeresni :)

de ha ettél már bármit a ráírt lejérati idő után, és semmi gond nem volt vele, utána hogy bízol meg bármiben ami a csomagolására volt írva? :)

vagy a tömlőben ami nagyobb nyomást is kibírt mint amire hitelesítették, vagy a mobilodban ami csak másfél napot bírt a ráírt 2 nap helyett?

(#32756) biga válasza Dr. Akula (#32752) üzenetére


biga
senior tag

A korabban altalam is ajanlott Terramaster F4-424Pro i3 procija papiron 16GB memoriat tamogat, abban a NAS-ban viszont 32GB van, minden gond nélkül. Mikor ennek utananéztem, hogyan is van ez, eljutottam valami olyan magyarazathoz, hogy az Intel is azt csinalja, mint a legtöbb chip-gyarto: nem gyart igazabol 50 féle procit, csak vagy 5-öt, aztan a végsö minöség/teljesitmény teszten fogja besorolni valahova (és itt figyelembe veszi a keresletet is, ezért lehetett mar hajdan is olyan, elvleg kisebb procikat kapni, amik lazan hoztak a nagyteso tudasat). Nos ezzel magyarazta pl ez a forras is, hogy egy papiron xGB-t tamogato proci (gondolom megfelelö szériaju verzioja) minden gond nélkül kihasznalja a több RAM-ot is. De a gyartonak valamiért megérte lesorolni ebbe a szegmensbe, igy ehhez is specifikalnia.
Nem tudom, hogy valoban ez-e az igaz, minden esetre logikusnak tünik.

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#32757) Biga123 válasza Dr. Akula (#32754) üzenetére


Biga123
addikt

Ez olyan lehet mint pl a Ryzeneknél a memóriatámogatás, ott is minden procira 3200MHz et ad meg a gyártó, mert azt a tempót minden körülmények között hozza . Ergo ez a gyári spec, erre vállal "garanciát" a gyártó.
DE szinte mindenkinek megy magasabb órajelen (az enyém is) , aki kicsit foglalkozik vele. Szal szerintem itt is ez lehet. Beböfögik az alap tutit, ha nem megy a több ram akkor ők szóltak. Magukat védik.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#32758) Multibit


Multibit
veterán

Az Intel hagyott magának kiskaput. Az adatlapon a Max Memory Size sorban látható egy zárójeles megjegyzés: dependent on memory type. Azaz, az itt megadott érték nem egy kőbevésett adat. Függ a memória típusától (is).

(#32759) Vasti74 válasza Dr. Akula (#32744) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Igen, 2GB fixen van az alaplapon (forrasztva) , és egy foglalat van, amibe memória dugható.

Hogy mennyi, arról megoszlanak a vélemények ;-)

Elvileg semmi akadálya annak, hogy a proci 64GB memóriát kezeljen (3x32GB) , de mivel csak egy foglalat van, ez 2+32=34GB. Találtam (amikor memóriát kerestem) olyan írást, hogy valakinek simán működik 34GB-al is...

(#32760) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#32752) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, a gyári specifikáció gyakran csak egy "bemondás". Egyáltalán nem ritkán előforduló gyakorlat az, hogy a gyártók alulspecifikálják a termékeiket -- erre már olvashattál is itt az imánt jó okokat.

Én is számtalanszor vettem már ilye-olyan olcsóbb eszközöket, amelyek a hírek szerint a drágább testvérek paramétereit hozták.

A legdurvább még bő 20 éve egy Sony fényképezőgép volt, amelyik 80e Ft-tal volt olcsóbb a sorban következő típusnál, mert a gyári specifikáció szerint nem volt benne mozgóképfelvételi funkció. De ha a módválasztó tárcsát egy kicsit erőltetve továbbkattintottad, akkor már volt...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32761) zzolika válasza Dr. Akula (#32752) üzenetére


zzolika
aktív tag

Azért írtak 8 GB-ot a specbe, mert azzal tuti működik, azzal tesztelték.
Lehet többel is, gond nélkül, de arra nincs gyári garancia. Azért ha sokan írják a fórumokon hogy berakták, megy, azt már el lehet hinni.
Olyan ez mint amikor azt írják be, hogy max 2 TB-os hdd-t támogat (pl mert amikor kijött nem volt nagyobb), de utána kiderül a felhasználók alapján, hogy megy azért a 4-8 TB-ossal is. Az eredeti spect nem frissítik, nem tesztelik újra, meg hátha csak 99%-ban megy, erre nincs terméktámogatás. De attól még működhet.

(#32762) Dr. Akula válasza zzolika (#32761) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az Intelnek nem csak egy teszteredménye van, konkrétan ők gyártják, nekik tudniuk kell pontosan hogy mit.

(#32763) zzolika


zzolika
aktív tag

Használt, régi NAS vételénél mire kell figyelni?
Nem szeretnék nagy összeget kiadni egy új NAS-ra, ezért néztem szét az aprón, 15-20 ezer között már lehet venni régebbi darabokat. Elég lenne nekem egy alap 1 lemezes is, arra kellene csak hogy tv-n tudjak filmet nézni, a pc-ről meg átmásolni rá. Torrent, virtuális gép, távoli hozzáférés, raid sem kell.
Olvastam hogy van ami nem támogatja az új smb megosztást, ami a win10-ben van (az meg a régit nem). Az új TV-nek sem tudom milyen DLNA kell. Nem szeretnék olyat venni ami olcsó volt ugyan, de semmire nem tudom használni.
Mi az minimum, amit már érdemes megvenni?

(#32764) Dr. Akula válasza zzolika (#32763) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Olvastam hogy van ami nem támogatja az új smb megosztást, ami a win10-ben van (az meg a régit nem)"

SMB1 is van Win10/11-ben, csak alapból kikapcsolva. Vissza kell kapcsolni ha nagyon muszáj.

(#32765) Vasti74 válasza MaCS_70 (#32760) üzenetére


Vasti74
aktív tag

Ez durva :-)

Bár régen voltak ilyenek: olcsóbb volt legyártani egyféle verzióból sokat, és hogy fogyjon, egy olcsóbbat csinálni belőle valami hardveres vagy szoftveres korlátozással, mint két külön verziót gyártani...

Rá is szoktak jönni a népek, hogy ez történt, és ki is szokták játszani a dolgot :-)

Valami processzorról is rémlik így hirtelen (vagy talán több ilyen eset is volt) , hogy a valamelyik egyszerűbb változat az valami szuper cucc volt igazából, csak korlátoztak benne ezt-azt, ráadásul megkerülhetően. Keresték is, mint a fene ;-)

[ Szerkesztve ]

(#32766) kress válasza Vasti74 (#32765) üzenetére


kress
aktív tag

szerintem eleg sok termekkel van igy, regen asszem video kartyakkal is nagyot mentek ezek a dolgok a hirekben

nem vagjak ki a panelon az adott csatlakozo nyilasat de ott van a csatlakozo (nem, nem az iphone jack aljazat! :D )

(#32767) MaCS_70 válasza Vasti74 (#32765) üzenetére


MaCS_70
félisten

A CPU-k és hasonló termékek esetén az a gyakorlat már évtizedek óta, hogy a piaci igények szerint a MEO-t értékeket a lulról feltöltve címkéznek. Ha tehát legyártanak 100 egységet azonos soron azonos beállításokkal, amelyből a 30 db. csak x GHz-et tud, de piaci igény 50 db.-ra van, akkor ebben az 50 db.-ban benne lesz a 30 olyan példány, amelyik valóban csak x GHz-et tud, de 20 olyan is, amelyik mondjuk 2x GHz-et.

A másik tipikus gyakorlat az memóriakártyáknál alkalmazott. Egy eszközre ráírják, hogy max. 64 GB-os kártyát tud kezelni. Ennek gyakorlati értelme ugye nem feltétlenül van, mivel a 64 GB már mindenképpen SDXC kell, hogy legyen, akkor pedig miért ne menne a 2 TB is... De tesztelni az adott eszközt még akkor tesztelték, amikor még csak 64 GB volt a piaci realitás, tehát arra mentek a drága tesztek. De ha rá van írva, hogy SDXC, akkor tudnia kell címezni a 2 TB-ot.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32768) Tyson5 válasza Vasti74 (#32765) üzenetére


Tyson5
tag

ezt autógyártók is alkalmazzák. Egy pár ezer ft-os, alis tempomat modul a kormányra, rákötni az amúgy meglévő CAN csatira és mehet is a tempomat. De ennél drágább dolgoknáp is működik

(#32769) MaCS_70 válasza Tyson5 (#32768) üzenetére


MaCS_70
félisten

ÉS még ennél is szebb az, amikor a motorteljesítményt szabályozzák szoftveresen tök egyforma motorok esetén.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32770) Dr. Akula válasza Vasti74 (#32765) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Kb. az összes proci ilyen, 1 félét gyártanak, aztán ami alatta van, az úgy készül, hogy melyik mennyire volt szar a tesztelésnél. Magokat is kettesével tiltogatnak le, nincs 3 vagy 5 magos proci, az meg ugye kevésbé hihető hogy ezek mindig párban halnak be. :) Abból is az egyik esélyes hogy jó.

(#32771) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#32770) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor ezzel nagy részben meg is magyaráztad, hogy a gyártói specifikációkat miért nem kell szentírásnak tekinteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32772) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#32771) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Teljesen más a MHz mint hogy hány vezeték megy a memória felé. Az nem változik. Nincs olyan hogy 34 meg 77 bites memóriasín. Az nem olyan ahogy épp kiadja. :D

[ Szerkesztve ]

(#32773) cigam válasza Dr. Akula (#32772) üzenetére


cigam
félisten

Már hogyne lenne? Sehol nincs kőbe vésve, hogy egy x bites címbusz minden egyes bitjét kötelező bekötni a memóriába. Pl. 8GB RAM megcímzéséhez elég 33bitet bekötni belőle, a többivel pedig kiválasztja, hogy a címtartomány melyik részén lássa azt a 8GB-ot. Csak a cég(ek) jófejségén múlik, hogy hány bitet kötnek be és hogyan.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32774) Dr. Akula válasza cigam (#32773) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ja, de azt tudják előre hányat fognak bekötni, azt nem a gép dobja, nem "most épp ennyi jött össze". Az pontosan annyi lesz amennyinek tervezik.

(#32775) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#32772) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem teljesen más, sőt, marketingszempontból gyakorlatilag megegyezik a két eset.

Cigam jól leírta az egyik tipikus műszaki esetet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32776) Wlac válasza Wlac (#32716) üzenetére


Wlac
Ármester

Egy hete érdeklődtem a Seagate IronWolf ST4000VNZ06 4TB-tal kapcsolatban, arra azt mondtátok, hogy megfelelő lenne a QNAP TS-233-ba, mert CMR-es. Mi a helyzet a Seagate IronWolf ST8000VNZ02 8TB-tal? Itt nem írja a CMR-t, és a típusszámra keresve nem igazán lettem okosabb, mert a Seagate oldalán más sorozatszámmal találtam csak meg "ezt" a HDD-t (ST8000VN004) . Ez is megfelelne nekem?

“The wha-"

(#32777) biga válasza Wlac (#32776) üzenetére


biga
senior tag

Az is CMR az altalam talalt info alapjan. (tényleg nem könnyü ezzel a cikkszammal megtalalni)

[ Szerkesztve ]

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#32778) Wlac válasza biga (#32777) üzenetére


Wlac
Ármester

Köszi! Max visszaküldöm, ha mégsem oké. Egyébként miből venném észre, hogy nem olyan?

“The wha-"

(#32779) cigam válasza Wlac (#32778) üzenetére


cigam
félisten

Ha nem Raid-be kötöd, csak betolod mellé(új kötetként, vagy a meglévő kapacitásának bővítésére), akkor teljesen mindegy, hogy cmr vagy smr.
Kis olvasni való: [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32780) biga válasza Wlac (#32778) üzenetére


biga
senior tag

Egyedül van? Vagy 2 egyformat akarsz venni? Mert akkor sehonnan, igazabol semmilyen hatranyat nem észlelnéd, ha nem CMR lenne.
Ha be akarod tenni egy masik, CMR mellé, és mondjuk ez valamiért mégsem az lenne, igazabol akkor sem feltétlenül vennél észre latvanyos különbséget, nem szerencsés a tömb szinkronizalasa közben a teljesitményr szmpontjabol ami kihathat akar az élettartamra is, de rövid/közép tavon nem nagyon latlan nagy valtozast.

Sajat tapasztalat: néhany NAS-nal (pl Asustor egyes tipusainal biztosan) ha kevert tipusu hdd van a tömbben, akkor elvétve a szoftveres leallitas nem megy: leallitja a vinyokat, igazabol leall minden, csak a NAS bekapcsolva marad, ilyenkor eröltetett leallitassal leallithato a NAS persze. Semmilyen hibat nem okoz ez sem, csak bosszanto tud lenni :) Mivel ilyet csak olyan esetben tapasztaltam, mikor kevert tipusu hdd volt a tömbben, ezért pusztan kizarasos alapon ezt tartom a probléma forrasanak :)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#32781) Wlac


Wlac
Ármester

Köszi mindkettőtöknek! Raid 1-ben lesz bekötve, de akkor nem izgulom túl a dolgot.

“The wha-"

(#32782) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#32775) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Cigam azt magyarázta hogy le lehet földelni (vagy felhúzóellenállással fixen 1be rakni) vezetékeket, így annyival kevesebb byte címezhető. Ennek viszont semmi köze a jelen esethez, mivel ezt nem randomgenerátor végzi, mint a szilikonlottót, ez fixen annyi amennyire az Intel beállítja. Ha ő 8 gigára korlátozza, akkor pont annyi lesz. Ha kezel többet is, akkor nem annyira korlátozta, és a specifikáció full kamuvá vált, innentől kezdve azt se hiszem el nekik hogy a 4 magos proci az tényleg 4 magos. Miért pont az az adat lenne hitelesebb? Ennyire az Intelnél se mentek el otthonról hogy így lejárassa magát, szóval valami racionálisabb magyarázat biztos van az eltérésre, amivel meg tudják magyarázni.

#32776Wlac: CMR. :)

[ Szerkesztve ]

(#32783) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#32782) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az eredeti kérdés ugye az, hogy a gyártói specifikációk feltétlenül igazak-e, vagy esetleg előfordul, hogy az adott eszköz valójában sokkal többet tud.

Szerinted nem.

Szerintünk igen. Erre írtunk példákat. És ha már CPU: bő tíz évig ment itt egy olyan gép, amelyben konkrétan két maggal többel szerelt processzor futott, mint ami minden dokumentációja szerint lett volna benne. Minden trükközés nélkül, nem tuning alaplappal.

Nem tudom, hogy miért lennének pont a NAS-ok azok a kivételek ezalól a gyakorlat alól, ahol a gyártó kínosan ügyel arra, hogy házon belül csináljon konkurrenciát a drágább termékeinek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32784) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#32783) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha többet tud, és az ellenkezője van ledokumentálva, akkor nyilván nem igaz. A papír lényege nem az hogy legyen ott valami sorminta, hanem hogy a valóság legyen rajta. Legközelebb megveszel egy 16 magos procit, hazaviszed, aztán csak 2 lesz benne, mire megkérded a gyártót hogy hogy is van ez, és erre jó válasz hogy hát ezt most így adta ki?

(#32785) kenwood


kenwood
veterán

Annyira nem vagyok otthon NAS-ban, de ez azert eleg jo ajanlatnak tunik. Egyedul a szoftveres resze, meg a szallitas,ami bizonytalannak tunik nalam :
[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32786) Borisz76 válasza kenwood (#32785) üzenetére


Borisz76
veterán

Mint minden PC....mert a NAS is egy PC tulajdon képpen.....szóval lehet jó a hardver , lehet erős.....de ugyanennyi ha nem több múlik a szoftveres támogatáson , az operációs rendszeren is.

NASCompares videója : The UGREEN NASync DXP4800 NAS Review (EVERYTHING!)

Sok hasznos link-el a leírásában !

Aztán majd az idő eldönti, hogy jó e vagy sem.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#32787) MaCS_70 válasza Dr. Akula (#32784) üzenetére


MaCS_70
félisten

"A papír lényege nem az hogy legyen ott valami sorminta, hanem hogy a valóság legyen rajta."
Ez egy ideális világban igaz lenne. A jelnlegiben csak egy jámbor óhaj.

"Legközelebb megveszel egy 16 magos procit, hazaviszed, aztán csak 2 lesz benne, mire megkérded a gyártót hogy hogy is van ez, és erre jó válasz hogy hát ezt most így adta ki?"
Ilyen eset is elég gyakran előfordul, ami nagyon nagy baj, mivel ez konkrétan átverés, de most nem ez a téma. Ha figyelmesen olvasnál, látnád, hogy itt éppen arról az éppen ellentétes esetről beszélünk, amikor veszel egy két magos procit, aztán tizenhat mag van benne.
Van némi különbség a két eset között -- átverés <> költségoptimalizálás, amellyel a vásárló csak jól jár.

Az eredeti felvetés, amin azóta lovagolsz, ugye az volt, hogy az adott NAS ki tud-e szolgálni több memóriát, mint ami a specifikációban szerepel (ha jól emlékszem).
A fenti példádra visszautalva tehát NEM arról van szó, hogy ráírták volna, hogy 32 GB RAM, aztán csak 4-et kezel, hanem éppen fordított irányú a valóság és a hirdetés viszonya, amellyel szemben azért bajosan lehetne tiltaokozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#32788) Dr. Akula válasza MaCS_70 (#32787) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"itt éppen arról az éppen ellentétes esetről beszélünk, amikor veszel egy két magos procit, aztán tizenhat mag van benne"

Legközelebb majd fordítva lesz. Ha úgyse hihetünk a specifikációnak, az is pont ugyanolyan esélyes.

"Az eredeti felvetés, amin azóta lovagolsz"

Azon te lovagolsz, én lezártam annyival hogy valami magyarázat biztosan van rá, valahol összeér a specifikáció a valósággal, csak nem tudjuk mi a megoldókulcs, az apróbetűs rész. Te akarsz meggyőzni azóta is valamiről. :)

[ Szerkesztve ]

(#32789) kenwood válasza Borisz76 (#32786) üzenetére


kenwood
veterán

Koszi,itt is a szoftveres reszt emlegetik,illetve a 60 wattos idle fogyasztast.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32790) Dr. Akula válasza kenwood (#32789) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

60W idle az rohadt sok, főleg egy 6W-os N100-tól. 4 vinyó elpörköl 54-et? Milyen vinyó az? Synology DS923+ 35W full terhelésen, Qnap 473A meg 30, ez meg idleben 2x annyi? Miközben a proci bennük 12-25W, nem 6. Valami itt nem stimmel.

[ Szerkesztve ]

(#32791) kenwood válasza Dr. Akula (#32790) üzenetére


kenwood
veterán

Az N100 valoban 6 wattos, de amit en linkeltem, abban 12. genes i5 van.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32792) AiRLAC válasza Dr. Akula (#32790) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ahogy elnézem neked soha nem lesz semmilyen NAS elég jó :DDD

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#32793) Dr. Akula válasza kenwood (#32791) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nem, a gyári spec szerint csak N100. A fejlécben (Up to 184TB | 12th Gen Intel® Core™ i5 Processor | Dual 10GbE Network Ports | Dual Thunderbolt™ 4 Ports | 8K HDMI Video Output) a lényeg az "up to", azaz a sorozat legkomolyabb tagjának van ilyen, de az meg nem a DXP4800. Bár még az is csak egy mobil i5-1235U, 15-55W-tal, még attól is durva lenne 60W idle.

#32792AiRLAC: Ez meg hogy jött ide?

(#32794) kenwood válasza Dr. Akula (#32793) üzenetére


kenwood
veterán

Ezt hianyoltam nagyon a kickstarterrol. tekergettem jobbra-balra, es sehol konkret spec.
Viszont itt van ketto is, ami szimpi. a 6800pro es a 480T plus.
A fogyasztas is erosen szoftveres kerdes. Emlekszem, par eve a havert mar majdnem rabeszeltem, hogy legyen Ubuntu az egyik melos notijan. Amit o csinalt,ahhoz alapvetoen jobb lett volna. Magaval az OS-sel nem is volt gondja, csak a win 10 alatti 5-6 oras uzemido ketto ala csokkent, igy elengedte a storyt.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32795) Dr. Akula válasza kenwood (#32794) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Eszerint default beállítások miatt kisebb az ubuntus üzemidő, de be lehet állítani kézzel, és akkor (állítólag) már nem.

(#32796) kress válasza Dr. Akula (#32788) üzenetére


kress
aktív tag

"Legközelebb majd fordítva lesz. Ha úgyse hihetünk a specifikációnak, az is pont ugyanolyan esélyes."

csak ebben az esetben visszaviheted, hogy nem ezt vállalták...

(#32797) Dr. Akula válasza kress (#32796) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Így meg magukkal szúrnak ki, mert lehet hogy azt vettem volna ha megy bele a több ram.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.