Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16101) King Unique válasza beloadjoker (#16099) üzenetére


King Unique
titán

Igen, a jellemző MQ01ABD100 van ebben is.
Na igen, Linux meg a gyenge szoftveres támogatás... Play On/ Wine és társaiban nem tudom megfelelően működne-e, de van HDS-nak egy alapszintű, grafikus felület nélküli linuxos verziója [link]. Terminálban be lehet állítani ezt-azt, illetve ott a HDParm, abban is lehet állítgatni:
hdparm -B 255 /dev/sda - tiltja a fejparkolást és a Power Management-et
hdparm -B 254 /dev/sda - fejparkolást tiltja, de a Power Management-et engedi
bár sda helyett inkább sdb1 szokott lenni a külső vinyó.

(#16100) csabi94: jó tudni ezt is, kösz az infót! :R
Tehát ez alvást tiltja és ha ilyen gyakran ír rá, akkor gondolom fejparkolást is mérsékli, ami a Toshibáknál megint elég gyakori szokott lenni. Milyen Toshiba külső vinyó amúgy?

(#16102) csabi94 válasza King Unique (#16101) üzenetére


csabi94
őstag

Ennyit tudok róla: TOSHIBA 1TB StorE Basic 2,5" :)

Mégse: ez a típus: HDTP105EK3AA

[ Szerkesztve ]

(#16103) noco79 válasza noco79 (#16085) üzenetére


noco79
tag

na beszéltem ma a szervizzel és elvileg kérhetek mást tipust is nem muszáj azt amik ők ajánlanak......
úgyhogy megrendeltem egy WD My Passportot fémházasat,de az ünnepek miatt majd csak januárban lesz meg :)

(#16104) King Unique válasza csabi94 (#16102) üzenetére


King Unique
titán

Modellszám alapján akkor Stor.E, v újabban Canvio Plus. Az is kb. Basic szintű darab.

(#16103) noco79: boltja, szervíze is válogatja, hol, mit engednek, de garis csere általános esetben egy ugyanolyan termék biztosítását jelenti, javítgatni meg nem nagyon szokták már az ilyeneket. Esetedben, mivel S2 kifutott széria, ezért is fér bele a bővebb választás lehetősége. Ha Ultra Metal a kinézett, akkor az jó választás. :K

(#16105) csabi94 válasza King Unique (#16104) üzenetére


csabi94
őstag

És akkor jó így ez a beállítás? Jobb mint a semmi?
Amúgy ezek hosszú életű külső vinyók?

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#16106) King Unique válasza csabi94 (#16105) üzenetére


King Unique
titán

Ha a sok HDD leállítás-felpörgetés, fejparkolás mérséklése a cél, akkor igen.
Élettartam passz...alsó kategóriás szériáknál selejt, meghibásodás esélye általában nagyobb, de ha nem olyat fogtál ki és megy már egy ideje hiba nélkül, akkor néhány évet kibír biztosan. 1 TB méretben elég sok gyártó használja ezt a fajta Toshiba vinyót, nem láttam statisztikát arról, h tömegesen elszálltak volna. Na meg persze, rack elektronikája is meghibásodhat.
Élettartamnál fontos még, h ne üzemeljen túl magas hőmérsékleten hosszú távon a vinyó, megfelelő tápot kapjon, főleg 2,5" méretű esetében (3.0 port, v stabil 2.0, Y kábel), mindig megfelelően legyen OS-ről leválasztva, ne érje erős rezgés, külső mechanikai sokk stb. Ha ezekre odafigyelsz, nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#16107) csabi94 válasza King Unique (#16106) üzenetére


csabi94
őstag

Oké, köszönöm a választ! :R

(#16108) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Szoszi.
A nap folyamán kaptam egy ilyet, és a következő lenne a gondom. Van 930gb szabad hely a HDD-n, viszont egy 16, sőt egy 5gb-os filmet sem tudok rátenni, mert nincs elég hely neki. Erre van valami megoldás?

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#16109) #75128832 válasza LendvaiFeri1 (#16108) üzenetére


#75128832
törölt tag

NTFS?
Biztos, hogy nem egy hamisított darab pendrive-val belül (elég durva feltételezés, de kit tudja? :) )?
Sok kicsit rá tudsz tenni úgy, hogy >5 GB legyen foglalt?

(#16110) LendvaiFeri1 válasza #75128832 (#16109) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Az lesz, át kell formánzi arra, és elvileg jó lesz. :)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#16111) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!

Olvastam itt az ajánlások között a WD mypassport ultra-ról , elementsről és a Samu M3-ról.
My passport volt a kezemben nemrég, de ha nincs szükségem az auto backup programra, mert csak időközönkénti kép/video lementésére használom, elég lenne a Samu M3 is, vagy ebben is van ilyen program?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#16112) henrik0520


henrik0520
újonc

Sziasztok!
Nekem olyan problémám lenne, hogy kaptam karácsonyra egy WD 3 TB-os külsőt és a Tv-m nem bírja megnyitni, gondolom amiatt mert a kapacitása túl nagy(mármint a vinyónak). A TV leírásában így utólag megtaláltam, hogy "legfeljebb 1 TB"-os használható :((( . Erre semmiképp nem számítottam. Tudnátok olyan megoldást esetleg javasolni, hogy miként tudná lejátszani a tv-m. Köszi

(#16113) King Unique válasza ra^ven (#16111) üzenetére


King Unique
titán

Mindkettő eléggé hasonló, szoftveres kínálat tekintetében is. Igen, az M3-hoz is jár backup program, ami korábban külön alkalmazásként Auto Backup néven futott, most bekerült a Drive Manager szoftverbe [link].
De azért a WD kicsit kiforrottabb.

(#16112) henrik0520: sok TV és médialejátszó max 1-2 TB partíciót tud kezelni, azért nem látja egyben a 3 TB-ot. Az NTFS fájlrendszert meg gondolom tudja kezelni. 3 TB vsz GPT partícióstílusú, amit ezen eszközök általában szintén nem tudnak kezelni... Megoldás az, ha Windows lemezkezelő, v külső partícionáló program (Easus/ MiniTool/ Aomei) segítségével több részre partícionálod, megfelelő méretű MBR partíciókat hozol létre. Itt persze előfordulhat, h TV csak a legelső partíciót és annak tartalmát fogja csak látni, de ez van. PC, notebook + asztali OS használatra valók ezek a külső vinyók elsődlegesen és megfelelő kompatibilitás is csak ezeken garantálható.

(#16114) henrik0520 válasza King Unique (#16113) üzenetére


henrik0520
újonc

Köszönöm a tájékoztatást és a segítséget, mindenképp megpróbálom! Köszönöm még egyszer!

(#16115) kovimre


kovimre
tag

Sziasztok!

Jól sejtem, hogy 1 TB esetén most ez a best buy? TV-hez filmezésre szánnám.

[STSHX-M101TCB]

[ Szerkesztve ]

(#16116) korpicschess


korpicschess
veterán

Sziasztok!

Laptop mellé szeretnék egy megbízható USB 3-mas külső vinyót, legalább 1 TB-ot, viszonylag kevésszer hordoznám (pár hetente), de azért örülnék neki, hogyha strapabíró lenne, 3,5"-os vinyóval (WD green) szívtam már.

Így 2,5"-osat szeretnék, és mivel MM-hez van elkölthető utalványom, gyorsan megnéztem a kínálatot, és egész kedvezőnek tűnő áron kapható:
[link]

vagy

[link]

Jobb lehet a Samsung, vagy teljesen mindegy? Esetleg lehet tudni, hogy melyikben milyen vinyó van? Google nem sokat segített.
szerk: látom az előttem szóló is pont kérdezte a Samsungot (ami aprón egyébként 18,5-ért kapható).

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16117) King Unique válasza kovimre (#16115) üzenetére


King Unique
titán

Ár alapján, mondhatni igen. :K
De azért best quality kategóriában nyilván akadnak jobbak is, akár itt a topikban is sokat ajnározott WD MP Ultrák.

(#16116) korpicschess: ebből a kettőből egyértelműen a Samsung. :K Ahhoz elég jó kis szoftveres pakk is jár, amiben sok mindent be lehet állítani [link]. Nemrég vett itt egy fórumtárs Tank-E modellt [link], aminél az volt a baja, h túl hamar ment elvóba és állítani sem tudott rajta. Az M3-nál ezt is lehet változtatni. MM-es kép alapján, az is E-széria lehet [link], háza is fényes műanyagnak néz ki.
Samsung nyilván Samsung vinyó van [link], Maxellben meg Toshiba, amit még képekkel még illusztrált fentebb a kollega, ha elkerülte volna figyelmedet.

[ Szerkesztve ]

(#16118) korpicschess válasza King Unique (#16117) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszönöm, akkor valószínűleg a Samsung lesz, megbízhatóbbnak hat. Garanciát nem tudom miért nem írja az MM honlap, azt még ki kell nyomozzam... Mert sok terméknél írja, itt meg nem.
Ha csak 1 év van rá, akkor már jobb lehet a 2 év garis Maxell, nem?

Nekem is főleg torrentre és adattárolásra kell.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16119) King Unique válasza korpicschess (#16118) üzenetére


King Unique
titán

Samsung alapból 3 év garis, már ez is egy plusz Maxellhez képest, szinte mindenhol megadják rá, az h MM nem írja, az kicsit gyanús...

(#16120) korpicschess válasza King Unique (#16119) üzenetére


korpicschess
veterán

Akárhogy nézem, nem látom. Ez kicsit nevetséges, főleg, hogy viszonylag sürgős is volna. Mi a tapasztalat, 1 v 2 napon belül szoktak szállítani?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16121) King Unique válasza korpicschess (#16120) üzenetére


King Unique
titán

Odaírták, h van raktáron (az már jó) és 1-3 munkanap. Online még nem rendeltem MM-ből, helyben szoktam vásárolni. De ezt a garit jó lenne tőlük megérdeklődni. Bár a 3 év Samsung garancia amúgy is érvényes rá, de ha csak 1-2 évet adnak, akkor utána saját költséges RMA ügyintézés keretében kell elküldened a legközelebbi szervízbe.

(#16122) korpicschess válasza King Unique (#16121) üzenetére


korpicschess
veterán

Felhívtam először az Arénát:
- az ottani csajszi nem tudta megmondani, "Benedek, mennyi garancia van a Samsung 1 terás vinyóra?" kérdésre 1 év válasz érkezett, aztán mikor ez nem tűnt megbízhatónak számomra, átirányított arra az osztályra, ahol nem vették fel a telefont

Másodszorra Westendet hívtam:
- átirányítottak fél perc után a vevőszolgálatra, ahol egész gyorsan fel is vették a telefont
- azt mondta, hogy legjobb tudomása szerint 2 év van (de típust ilyesmit nem is volt lehetőségem mondani), de az tudtam meg, hogy a Samsung garanciája a mérvadó, ők annyit adnak, amennyit a Samsung ad.

Szóval akkor gondolom él a (2 vagy) 3 év, ahogy mondtad, és nincs rá kevesebb, mint a Maxellre, akkor be is rendelem még ma. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16123) korpicschess válasza korpicschess (#16122) üzenetére


korpicschess
veterán

Rákérdeztem Samsung ügyfélszolgálaton:
2011 óta a Seagate gyártja, így a garancia kapcsán őket kell megkérdezni.
Sok itt az átirányítás. :)

User guide: 3 év a Samsungtól vagy Samsung hivatalos viszonteladótól való vásárlástól kezdve

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16124) Abry válasza King Unique (#16119) üzenetére


Abry
tag

Én is ezt a típust néztem ki, lehet hülye kérdés, de ugye win8-al is kompatibilis? (csak mert oda az van írva, hogy: win7/vista/xp/osx, a többi hasonló merevlemeznél azonban nem írnak ilyesmit)

(#16125) korpicschess válasza Abry (#16124) üzenetére


korpicschess
veterán

Természetesen kompatibilis. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16126) King Unique válasza korpicschess (#16122) üzenetére


King Unique
titán

Csodás hírek, infók... :D
Igen, Samsungot már x éve felvásárolta a Seagate és itthoni szervízben sem foglalkoznak már HDD alapú termékekkel.
Hivatalos gyártói oldal, leírás egy dolog, itthon mégis eltérhet ez, az....pl. a My Passport Ultrákra is 3 évet ír a WD, mégis itthon több helyütt is csak 2-vel adják...

(#16127) korpicschess válasza King Unique (#16126) üzenetére


korpicschess
veterán

Hűha, ez nagyon zseniális. :DDD Én látom ezt a Samsungot 1, 2 és 3 év garival is különböző boltokban... Írtam nekik emailt is, remélem holnap délelőtt válaszolnak. 1 év garival nem akarom megvenni (akkor sem, ha van RMA).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16128) King Unique válasza korpicschess (#16127) üzenetére


King Unique
titán

Itthon, ilyen műszaki cikkekre 1 év garancia kötelező, illetve a kisker is csak azzal a garival tudja továbbadni, amit a nagykertől kap. Garancia topikban korábban engem is kiokosítottak: [link], [link], [link], [link], [link]
Tehát szar ügy ez a garancia mindenképpen...legtisztább olyan helyről rendelni, ahol megadják rá a 3 évet és a számlán is annyi van rajta.

(#16129) korpicschess válasza King Unique (#16128) üzenetére


korpicschess
veterán

Egy teljesen más témájú topicban megerősítették, hogy 3 év gari van rá, úgyhogy meg is rendeltem. Remélem kedden megjön. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16130) King Unique válasza korpicschess (#16129) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy 3 év gari van rá, azt alapból eddig is tudtuk, az a kérdés, h az adott hely mennyit ad rá meg, netán az ottani 3 évet is megerősítette vki...?

(#16131) korpicschess válasza King Unique (#16130) üzenetére


korpicschess
veterán

Igen, ketten is. Meg majd kedden remélem én is meg tudom...:)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16132) korpicschess válasza korpicschess (#16131) üzenetére


korpicschess
veterán

Téves volt az infó, csak 1 év van rá... Töröltettem is a rendelést. Közben akciós lett:
WD Elements 1,5 TB, meg is rendeltem.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16133) Habsteve válasza korpicschess (#16132) üzenetére


Habsteve
tag

Én is rendeltem 1et gyorsba, egész jó áron van!

(#16134) Gedeon31 válasza korpicschess (#16132) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ennél most hány év a garancia? :U

(#16135) korpicschess válasza Gedeon31 (#16134) üzenetére


korpicschess
veterán

Kettőt és könnyebbet. Szerintem 1 év, és 3 év RMA, de majd kiderül, ha kihozták.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#16136) Gedeon31 válasza korpicschess (#16135) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszi :) Írd meg légyszíves.

(#16137) vadasz70 válasza Gedeon31 (#16136) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy a külső merevlemezt ha csak úgy ki húzom mondjuk a tv-ből vagy a pc-ből azzal nem károsodik, vagy van valami biztonságos módja az eltávolításnak?

(#16138) Gedeon31 válasza vadasz70 (#16137) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Tvn is célszerű biztonságosan leválasztani . Leválasztani úgy tudod,hogy rámész a forráslistán az ikonjára,majd "tools" gomb és "USB eszköz biztonságos eltávolítása".Leválasztja és kihúzhatod.

(#16139) vadasz70 válasza Gedeon31 (#16138) üzenetére


vadasz70
aktív tag

Köszönöm a választ valóban van ilyen lehetőség.

(#16140) King Unique válasza korpicschess (#16132) üzenetére


King Unique
titán

Ezek szerint, akkor csak az alap, a törvényben kötelezően előírt 12 hónap garancia van rá...
1,5 TB Elements viszonylag jó áron van, de mivel annál se írták oda, vsz arra is csak 1 év. Amúgy WD 2,5" külsőknél csak a My Passportok 3 év garisak, az Elementsre csak 2 év gyártói gari van.

[ Szerkesztve ]

(#16141) beloadjoker válasza King Unique (#16140) üzenetére


beloadjoker
őstag

basszus enyémre /maxell tank e series 1TB/ 2 év gari van mondták madaras tesco /Auchan/ ügyfélszolgálatán mert ott vettük 19ért de basszus most meg mediaban van 1,5 terrás 19 ért ne már :O

[ Szerkesztve ]

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#16142) kjani18


kjani18
őstag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy létezik -e olyan csatoló eszköz,szoftver, esetleg beállítás, amivel a PC valamelyik USB csatija úgy viselkedik, mintha külső HDD lenne?
Pl. hozzárendelni egy partíciót, és azt a csatlakoztatott eszköz USB adattárolóként látná, mint pl. egy mobiltelefont, vagy pendrájvot?

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#16143) King Unique válasza kjani18 (#16142) üzenetére


King Unique
titán

Ezt kifejtenéd bővebben, mert elsőre kicsit zavaros, legalábbis nekem :F

Eleve, ha olyan USB-eszközt csatlakoztatsz a géphez, aminek van háttértár része (pendrive, külső HDD, okosteló, memóriakártya stb.), annál tallózni is tudsz a gépen lévő mappák közt, menteni oda-vissza.
Lemezkezelőben is lehet megadni meghajtó betűjel helyett mappába csatlakoztatást.

[ Szerkesztve ]

(#16144) BenszeT


BenszeT
tag

Hali!

Kb 100-120 GB adatot szeretnék lementeni egy külső vinyóra. Lehet rá mondani, hogy biztonsági mentésnek. Ehhez keresek egy megbízható eszközt.
Erre:
[Toshiba 2.5" 500GB] és
[ A-DATA HD710 500GB] erre sikerült leszűkítenem a kört. Tapasztalat róluk, vagy mindkettő jó?
USB 2.0 van a gépen, esetleg az áramellátásukban okozhat ez gondot?

Előre is köszönöm.

(#16145) King Unique válasza BenszeT (#16144) üzenetére


King Unique
titán

A célnak megfelel mind a kettő.
Megbízhatóság terén kiforrottabbnak mondható talán egy WD, ütésállóba meg minőségibbek kicsit a Transcend és Silicon Power, Lacie külső vinyók. Pár alternatíva: [link], [link]
Nem gond 2.0 se különösebben, PC-n hátlapi USB csatiból stabilan mennek, de ha előlapin néha kraft kevés is neki, egy Y kábellel ellensúlyozható. Akár érdemes olyan külső vinyót venni, amihez gyárilag Y jár (pl. Transcendek), bár utólag is lehet venni ilyen kábelt, ha szükséges.

(#16146) BenszeT válasza King Unique (#16145) üzenetére


BenszeT
tag

Köszi a gyors választ.

(#16147) garami87


garami87
tag

Sziasztok!

Olyan "problémám" lenne, hogy karácsonyra vettem egy Samu D3 Station 3TB külső hdd-t és az üzemi hőmérséklete 47 de inkább 50 52c között mozog! Valami mindig olvassa hol kicsit hol nagyon legyen az torrent (java részt azok) vagy bármi. Persze ezzel nem is lenne gond, csak a HDD Sentinel pirosban jelzi a hőfokot, viszont zsir új a cucc és extra hűtési megoldást nem tudok rá eszközölni...sajnos! Ez lenne ennek a az üzemi hője, vagy én fogtam ki egy selejtes példányt! Most jelenleg usb 2 őn csatlakozik.

A válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm , üdv

GG!

gg

(#16148) kjani18 válasza King Unique (#16143) üzenetére


kjani18
őstag

Pl. egy TV .hez csatlakoztatok egy kis PC-t, amit a TV.nek pendrájvként kellene látnia, és lejátszani róla filmet, vagy Hi-fi -re csatlakoztatva(MP3 lejátszós a Hi-fi) az le tudna játszani zenét róla.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#16149) King Unique válasza garami87 (#16147) üzenetére


King Unique
titán

Az, hogy a HDD melegszik benne, annak több oka is lehet:

• magas szobahőmérséklet, ha 25°C körüli, v afeletti, az is közrejátszik.
• műanyag burkolat rossz hővezető képessége (bár van rajta néhány szellőzőnyílás, ahogy néztem, de egy alumínium ház nyilván előnyösebb lenne)
• folyamatos lemezműveletek (írás/ olvasás) hatására növekszik a vinyó hőmérséklete is (ezt a magas szobahőmérséklet + műanyag ház még tetézi)
• alapból melegedős fajta winchester
• S.M.A.R.T. értékek helytelen megjelenítése a programban (+/- eltolás)
• gyári hibás, selejtes külső vinyó...

Az S.M.A.R.T. attribútum részt érdemes lenne megnézni, mert Samsung HDD-knél előfordul, h a valósnál néhány fokkal kevesebb/ több hőmérsékletet jelenít meg a program, mert a gyártó kicsit "eltolta" az értékeket... Ha hidegen indítod (kihűlt és felvette a szobahőmérsékletet), akkor gépre dugva HDS-ben is kb. szobahőmérséklettel megegyező értéket kell mutatni. Ha ettől nagyon eltér, akkor pontatlan a szenzor, v a direkt gyártói eltolás miatt van. Ilyen esetben HDS-ben kell korrigálni az eltolást.

Valamint üresjáratban kéne még megnézni, úgy mennyire melegedik, mert, ha ott is 40x/5x °C, akkor ott vmi nem stimmel. Ha sok torrent megy rá, nagy sávszél=gyors lemezírás, akkor amiatt simán melegedhet, de pontosat, csak a fenti paraméterek megnézése után lehet mondani. Hosszútávon az 50°C+ hőmérséklet nem tesz jót a HDD-nek (van aki szerint 45+ se), tehát jó lenne az alatt tartani.

[ Szerkesztve ]

(#16150) King Unique válasza kjani18 (#16148) üzenetére


King Unique
titán

Passz...ilyen megoldásról, még, ha létezik is, nem tudok és talán nem is ennek a topiknak a témája.
Hogy PC-t és TV-t "összekösd", oda max vmi vezeték nélküli megoldást (DLNA ás társai), tartalom megosztását tudom elképzelni, ha TV is képes azt kezelni.
USB esetében ilyen használatra, pont a külső vinyók valók, h PC-ról arra másolod rá a cuccokat és azt dugod rá a TV és társaira.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.