Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) KMT


KMT
addikt

Vajon mi lehet a különbség a K&H-nál a deviza I és II között? [link]
Mikor melyikkel számol?

(#6402) Hintalow válasza KMT (#6401) üzenetére


Hintalow
senior tag

Nagyobb eséllyel a 2-essel, az a késöbbi , utolsó aznapi jegyzett árfolyam.
De érdemes megkérdezni őket, mert nem szokatlan, hogy más műveletekhez más árfolyamot használnak.

Blaise:

Valamelyikkel biztos menni fog, kontinensen belül egyszerűbb használatra a sima nem dombornyomottak is jók szoktak lenni, más földrészre, autó/hotelbérlésre már érdemes a dombornyomott.
A két kártya szerintem tökéletesen elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6403) .tnm


.tnm
addikt

én emlékszem rosszul és mindig kb. kétszer annyi volt a Gránit-nál a második évtől az éves kártyadíj?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6404) Blaise válasza Hintalow (#6402) üzenetére


Blaise
veterán

Köszi, Amexet egyátalán nem ismerik és nem fogadják el sehol, a sima Mastercard Online ment mindenhol.

(#6405) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Lakáshitel miatt át kell vigyük a bankolásunkat unicreditről OTP-re. Kérdés, hogy melyik csomag. Uc-nél premium ügyfelek voltunk otp-nél nem leszünk...
Ami kell:
1 bankszámla, 2db kártyával (lehetőleg dombornyomott mastercard, paypass nem fontos)
Sms értesítés
Netbank

Ami adott:
2x jövedelemáutalás, netto 200e felett összesen

Nem találtam leírást arról, hogy mennyi lenne a 2. kártya...
Egy kp felvétel tényleg 99ft saját atm-ből? ( a két ingyenesen túl)

[ Szerkesztve ]

(#6406) Blaise válasza Drughi (#6405) üzenetére


Blaise
veterán

Minek a dombornyomott kártya?

(#6407) kisgee válasza KMT (#6401) üzenetére


kisgee
csendes tag

Egyszer kérdeztem tőlük, hogy külföldi kártyás vásárlásnál mivel számolnak és úgy emlékszem, hogy deviza II eladási árat mondtak. Az eladás az 100%

(#6408) Drughi válasza Blaise (#6406) üzenetére


Drughi
addikt

Nem fontos, de jobb ha az.

(#6409) Blaise válasza Drughi (#6408) üzenetére


Blaise
veterán

Ha megér neked közel kétszer annyi éves díjat, akkor hajrá.

(#6410) KMT válasza kisgee (#6407) üzenetére


KMT
addikt

Köszi, közben én is erre jutottam, mert megnéztem egy korábbi vásárlást. Ráadásul még USD-re is váltja a visa electron miatt. Tehát inkább nyitok egy euró számlát...

(#6411) bl0ck


bl0ck
tag

Üdv.

Lehet nem teljesen ide való, de felteszem a kérdésem.
Szükségem lesz bankszámlára, viszont nem tudom hol csináltassak.
Ki mit ajánlani, ami elfogadható minden téren? Használatot nem tudom még, de online, kártya haszn., pénz felvét, elég vegyesen minden szinte. Nem tudom számít e, pályakezdő vagyok, most végeztem iskolával.
Köszönöm, ha valaki tud hasznosat mondani!

(#6412) Sanyi.mTs válasza bl0ck (#6411) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

megy rá fizetés és kb mennyi? mert ez is szempont lehet a havidíj szempontjából.

(#6413) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

(#6414) szabogabor10 válasza Sanyi.mTs (#6413) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ennek már legalább 10 éve így kellene működnie...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6415) cocka válasza szabogabor10 (#6414) üzenetére


cocka
veterán

Ha már az ósdiságot szóba hoztad, azt nem tudja esetleg valaki, hogy a kib.. Magyar Postán lehet végre normális kártyás vásárlást végezni? Valami kamuszöveget nyomattak, hogy júniustól, de egyelőre nyoma nincs.

Ja LOL.. nem kérdeztem semmit.

[ Szerkesztve ]

(#6416) cocka válasza cocka (#6415) üzenetére


cocka
veterán

Mindegy, annyira nem írtam hülyeséget, mert ahogy olvasom majd a 2. fázisban lehet bármit kártyával fizetni a postán, szal. korai még az öröm. Gondolom ez a 2. fázis is hónapok múlva jön meg remélem nem a fostalicska ezeréves otps gagyi terminálokkal fognak dolgozni, amit ki tudja honnan selejteztek ki és alsó hangon 1 percig fog tartani csak egy kártyás fizetés, mert akkor a jó nép mégis inkább a kp.-t fogja előnyben részesíteni.

(#6417) bl0ck válasza Sanyi.mTs (#6412) üzenetére


bl0ck
tag

Bocs, azt kihagytam. Egyelőre 150e kb, később 200e körül.

(#6418) syl5


syl5
őstag

Sziasztok.
Van most valami jó hitelkártya ajánlat visszatérítésel?
Hitelre semmi szükségem, ha lehet akkor fogni akarok a vásárlásokon, sok kicsi sokra megy alapon.
Esetleg egyéb alternatíva?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#6419) axioma válasza syl5 (#6418) üzenetére


axioma
veterán

Attol fugg, mire mennyit koltesz...
AMEX Blue ad mindenre, 1%, evente 30e a max, december elejen egyben. Eves kartyadij surun akcios, meg ha eleg sokat koltesz, kov. evben se lesz kartyadij (havi zarlati az van).
K&H hitelkartyai 2% de max havonta 3e Ft viszont csak akkor, ha legalabb 20e-et koltottel (tarskartya eseten tarskartyara is ugyanez, egyesevel vizsgaljak) -- mondjuk dijnet+tavszamla rezsire (csekkre is dijnet) + mobilszolgaltatok, biztositok oldalain fizetes azert nem nagy szam osszehozni; sot, az eves kartyadij ugye kicsengetendo, de a havi zarlatit csak akkor kerik, ha zaraskor van tartozas (ergo ha csak 30 napig hasznalod nem 45-ig, akkor me'g olcsobb, a zarlat napja meg valaszthato harombol talan).
Raiff OneCard: elelmiszer fix 3%, valami termekcsoport negyedevente 5%, minden mas (kiveve MAK) 1%.
Citilife: kb. mint a onecard, csak benzinre van a 3% ha jol emlekszem, es az osszegyujtott pontokbol partnernel levasarolhato kedvezmenyt adnak (pl. lidl), nem egybol hasznalhato kedvezmenyt.
Erstenel Joker: hasonlo. Supershop: pontban ad 1%-ot, partnernel plusz valamennyit, partnernel tudod levasarolni, pl. Spar szoval azert nem annyira nagy kaland (MAK naluk se ad). Erste egy embernek egy valamilyen hitelkartyat ad, nem lehet mindketfele.
Ha van UPC-d, akkor BB-tol kell upc kartyat kerni, 2% asszem havi 20e max. Fogaz stb. "branded" kartyak csak 1%. MAK ezeknel is ki van mar zarva. Ja Tesco kartya is naluk van, de az szinte mindenkinek max. 100e.
FHB autos vgy nemtom mi a masik neve, 1%, de a vasarlas is tr.adoval terhelt (me'g igy is pozitiv, de nem annyira magasan az egyenleg).
Auchan: mindenre ad, asszem 1%, de naluk levasarolhato bonban. Ellenben itt nem lehet egy haztartasban ket kartya (cska ugyanarra a nem tul magas keretre tarskartya).
Nem tudom, kit hagytam ki... unicredit es mkb tudtommal nincs visszateritos kartyajuk. CIB talan ad valamit, de MAK-ra tuti nem, es mintha tul draga is lenne ujabban.

[ Szerkesztve ]

(#6420) doc válasza syl5 (#6418) üzenetére


doc
nagyúr

nekem az a bajom (pedig multkor mar majdnem igenyeltem egyet) hogy a visszateritesek maximalizalva vannak, meghozza eleg kicsi osszegben
havi 2000 forintert meg nem fogok vergodni :(

(#6421) SzGee válasza axioma (#6419) üzenetére


SzGee
aktív tag

MKB-nek van az easycard, csop beszedésre és vásárlásra ad 1%-ot

If you leave me, can I come, too?

(#6422) axioma válasza SzGee (#6421) üzenetére


axioma
veterán

Kosz, ezt nem tudtam, regebben nem volt nekik csak a Lufthansa-s, es azt se adtak.

(#6423) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Gyakorlatilag szerda délelőtt óta állnak a K&H Bank rendszerei: a pénzintézet legfrissebb tájékoztatása szerint estére sem sikerült kijavítani a hibát.

24 órát meghaladó hiba nem túl jó reklám a banknak...

A bank közleménye:
Technikai okok miatt a K&H rendszerének egyes elemei, úgymint mobilbank, lakossági és vállalati e-bank, valamint a weboldal egyes részei határozatlan ideig sajnos nem elérhetőek, így Ügyfeleinket ezen csatornákon jelenleg nem tudjuk kiszolgálni. [link]

[ Szerkesztve ]

(#6424) cocka válasza Flashcash (#6423) üzenetére


cocka
veterán

Még szerencse, hogy okosan döntöttem és nem hozzájuk vittem a pénzt. :DD

(#6425) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sajnos ez most bármelyik banknál előfordulhat, leállások eddig is voltak, csak mostanában, aki él és mozog, hitelelszámolásokkal foglalkozik, vagy a technikai hátterével. Már előre megírták cikkekben, hogy ilyen kiesések lesznek emiatt, és be is jött :K

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6426) Fecogame


Fecogame
veterán

Rém egyszerű kérdésem van :)

Ha lenne hitelkártyám ( néhány százalékot visszafizetnek a vásárlás után, ha időben kifizetem ), azt a pénzt, amit elvásároltam, hogyan tudom kifizetni a banknak? Át kell utalni, vagy levonják vagy hogyan? Mert ugye nem fix, hanem mindig változó összegről van szó.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#6427) amdk7 válasza Fecogame (#6426) üzenetére


amdk7
aktív tag

Van egy hitelkereted, azt kell szinten tartanod adott hó adott napjáig.
Pl.: Nekem 360eFt hitelkeretem van és minden hó 12, napján van a zárás. Ha eddig ráutalom a felhasznált mennyiséget, akkor tuti nem lesz tartozásom a bank felé.
De azt, hogy van-e illetve mennyi és azt meddig rendezhetem kamatok nélkül (nálam legalábbis) írja a netbank. (Citi Life kártyám van)

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#6428) axioma válasza Fecogame (#6426) üzenetére


axioma
veterán

Van olyan kartya, ami borsos aron tudja a beszedest, de inkabb ne akard, nem eri meg (plane ugy nem, hogy atveros a banki reklam, es a hitelkartyara legtobb helyen cask a minimumot szedik be, a tobbit meg rogton megkamatoztatjak az eltelt idovel....
Havonta 1x kezzel utalni nem olyan nagyon problemas feladat.

(#6429) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok szeretnek egy uj folyoszamlat nyitni.

Nezegettem az OTP Simple csomagot mennyire ajanlott?

Havi egyszeri penzfelvetel, utalasok, online rendelesek (amazon, ebay ritkan).
Fontos volna hogy online is tudjak kovetni szamlamozgast.

(#6430) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Bankszámlát szeretnék váltani, mert a mostaninál sok újítás van és most más szinte mindenért fizetnem kell.
Amiket néztem az a Erste PRIVILÉGIUM "L" BANKSZÁMLA illetve a Raiffeisen DÍJNULLÁZÓ PLUSZ SZÁMLA.
A bankmonitor oldalon nem mindíg hozza az adott számlák minden részét. Így ha esetleg tapasztalatból tud tanácsot adni azt is szívesen fogadom!
Ami fontos a számlámmal kapcsolatban:
2 fizetés érkezik rá (Feleségemé és az enyém) 150e ft-nál több összesen.
Netbank, Csoportos beszedés 3db, Állandó megbízás 2db, Eseti utalás 2-4db, 1-2 kp felvétel idegen ATM-ből (de ha csak sajátból lehet nem gond).
Az általam kiszemelt számláknál azek 0 ft-ba kerülnek (Raiffeisen-nél eseti utalás 100e ft ig ingyenes, Ersténél nincs írva semmi).
Illetve most endem EZ ZAVAR meg, hogy most miért vannak oda írva az árak ha 0 ft-ba kerülnek? Vagy az árakat csak akkor kell nézni ha nem érkezik be minimum 150e ft havonta?

Köszi a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6431) axioma


axioma
veterán

Ismerosom tapasztalata: OTP kocsog, nem lehet az ideiglenesen elveszett kartyakon a napi kp/vasarlas limitet 50e ala vinni (nalunk volt mar ra csaladban pelda, hogy kellett ezzel trukkozni, idosebb rokonnak inkabb ezt csinalom hogy leviszem 1000-re, mert altalaban megvan cask nem tudja hol, de addig se izguljon). Nyilvanvalo az otp celja: kerje a k.draga letiltast, meg ujrarendelest, meg addig is dragabb penzhozzaferest.
Ismerosnek is konkretan masnap meglett, leadtak ott amerre jart.

(#6432) Kbali válasza axioma (#6431) üzenetére


Kbali
nagyúr

Miértis? A bankot kemény felelősség terheli letiltás esetén. A kártyarendszer meg nem engedi a blokkolt kártya paraméter módosítását.

(#6433) axioma válasza Kbali (#6432) üzenetére


axioma
veterán

Marmint hogy miert gondolom, hogy a kemenyen fizetos letiltas fele terelik a usereket?
Talan mert semmi mas ertelmet nem latom a _minimalis_ penzfelveteli limitnek (aminel kevesebb nem allithato). De ha van mas elmeleted, ki vele!
[Megjegyzem, OTP-nel semmin nem csodalkozom. A ferjem mar ugy tanitja a triggereket adatb-bol, hogy elmeseli, hogy az amex kartyan kondilista szerint aktivalas es szamlazaras kozott _barmikor_ terhelhetik az eves kartyadijat, es valahogy "veletlenul" egy szinte teljesen lehasznalt keretu kartyara pont sikerult abban a 1.5 napban megtenni ezt - utana vissza lett toltve pont a karytadij miatt egy keves -, amikor egyuttal beterhelhettek a kerettullepesi dijat is (meg talan valami kamatot is). Erost gondolkoztam, hogy megkerdezem a PSZAF velemenyet ezen gyakorlattal kapcsolatban, de vegulis mar nagyreszt ignoraljuk az OTP-t, ugyhogy nem jott meg az az utolso csepp a poharban, ami miatt nekiduralnam magam a levelirasnak, na meg mostanra mar 4 eves a sztori, ki tudja ugy van-e meg, es csak a hecc kedveert nem hiszem hogy barki kifizetne egy ilyen dijat.]

szerk. ujraolvasva, talan nem jol fejeztem ki magam az elozoben...
A ket opcio:
- atmenetileg nem talalt kartyan biztos ami biztos, netbankon lehuzom a napi kp.felveteli es vasarlasi limitet is 1000 Ft-ra, esetleg ha nem volt aktiv radobom az sms ertesitest, es keresem a kartyat
- amint par orara nem tudom hogy hol van, egybol tiltom jo penzert
Mivel otp-nel a minimumok 50e-ben vannak megallapitva, az elso kiesik. Ez az ami szerintem minimum nem etikus.

[ Szerkesztve ]

(#6434) cocka válasza axioma (#6433) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, mert pl. a cib mintha engedné a limitet 0-ára állítani.

(#6435) axioma válasza cocka (#6434) üzenetére


axioma
veterán

Igen, arrol szol a poszt, hogy az OTP bunko.
Mellesleg nem keves helyen a 0-ra allitassal jelzik a vegtelent, ezert irtam egy ezrest, az biztosabb. K&H peldaul tapasztalatbol tudom hogy ilyen.

(#6436) cocka válasza axioma (#6435) üzenetére


cocka
veterán

Hát már csak a díjszabásukat olvasgatva is...hasonló marhaságokra vonnak lóvét. Egy sóhajtás is 300 Ft.

(#6437) Kbali válasza axioma (#6433) üzenetére


Kbali
nagyúr

Sorrend nem volt egyértelmű. Blokkolás sem megy mindenhol (sajnos). DE biztosan nem üzletileg szándékos működés (ugyanis a beszedett letiltási pénzből tovább is kell adni - másrészt egy bank nem így működik).
Az viszont biztosan igaz az OTP-re, hogy nem hagynak ki semmiféle olyan lehetőséget, ahol pénzt lehet kérni valamilyen műveletért (ezért is termelnek rengeteg bevételt, hiába utálja őket mindenki).

[ Szerkesztve ]

(#6438) cocka válasza Kbali (#6437) üzenetére


cocka
veterán

Ja igen, tudom, hogy axiomának válaszoltál, csak annyit akarok, hogy én a K&H-ra gondoltam az előző postomban.

(#6439) axioma válasza cocka (#6438) üzenetére


axioma
veterán

Marmint a KH a sohajtasert penzt kero? Nekunk ugyan lezart szamlank van (Zero), de a netes atallitgatasert se ker dijat, se szinte semmiert.

(#6440) cocka válasza axioma (#6439) üzenetére


cocka
veterán

Igen, talán most már visszafogták magukat, de régebben ugyanolyan harácsoló bagázs volt, mint az otp.

(#6441) freaghill


freaghill
őstag

Sziasztok!

Nyár végén le szeretnék kötni kb. 500.000 Forintot egy évre. Nem nagy kamatozásra számítok, azért szeretném leköttetni, hogy ne tudjak hozzáférni, ne tudjam elkölteni. :DDD
Mit ajánlanátok?

(#6442) F34R


F34R
nagyúr

Ha mar ennyire nem lehet makulatlan az OTP akkor nekem melyik bankot ajanljatok?

A fentebbi kikotesnek meg kell felelnie.

(#6443) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok!

Mely bankoknál lehet közös számla, ahol a két felet egyenlőként kezelik?
És a számla neve x-y és y-x mondjuk.
És milyen csomagot ajánlotok az adott banknál. (kivéve OTP oda soha többet)

Én régóta UniCreditnél vagyok, kb 2éve közös számla van asszonnyal, de úgy hogy én vagyok a számla tulajdonos, ő pedig társkártyás (mivel itt nincs lehetőség más opció), már egy két alkalommal előfordult ebből kellemetlenség, hogy meg kellett adni valami szerződéshez az adatait, és kiutalásnál problémáztak, hogy a kedvezményezett számlában semmilyen formában nem szerepel a neve, vagy akár csak az hogy y-x neje stb.
Ez az egyetlenegy bajom van az UC-vel, viszont emiatt hajlandóak vagyunk megválni tőlük..

Használat:
2db kártya
havi 20-25 kártyás vásárlás.
Néhány számla csoportos beszedéssel.
1-2 kisebb összegű átutalás
2-3 alkalom KP felvétel, (sajnos sosem tudunk jól kalkulálni)
Évi 5-10 alkalom külföldi használat
Két fizetés jön rá összesen 600k felett.
Nagy mennyiségű pénzt nem tartunk a banknál (nem is fogunk), így prémium számlák nem jönnek képbe.

Köszönöm a tanácsokat előre is!

(#6444) KMT válasza freaghill (#6441) üzenetére


KMT
addikt

Kamatozó Kincstárjegy. Vagy ha van olcsón fenntartható csomag a Gránitbanknál, akkor ott a felemelő betét (3,15%)

(#6445) Hintalow válasza Fr3eWar (#6443) üzenetére


Hintalow
senior tag

Sajnos nincsen egyéb lehetőséged az OTP-n kívül (amire írtad, hogy nem akarod) csak ott van olyan társas számla, ahol teljes értékű tulaj a két fél, minden más banknál lesz egy tulajdonos, meg egy meghatalmazott, de szlatulajként, csak a tulajdonos neve jelenik meg.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#6446) Dinter


Dinter
addikt

Üdv!

Diákszámlát szeretnék nyitni, és ehhez kérném a segítségeteket. A számlát arra szeretném használni, hogy netbankon keresztül utalással intézzem a vásárlásaimat. Bankkártya nem feltétlenül szükséges hozzá. Amit kinéztem, az Erste Diákszámla, ott a legolcsóbb az utalás, illetve ha nem kérek sms értesítőt, gyakorlatilag csak azt a néhány forintot kell fizetni. Tapasztalatok, javaslatok?

(#6447) Dinter válasza Dinter (#6446) üzenetére


Dinter
addikt

Mondjuk az érdekes, hogy a számlacsomag ajánlójában azt írja, hogy ingyenes és díjmentes a visa electron diák kártya, ennek ellenére a hirdetményben 5 ezer ft-t ír. Ezenkívül jó választásnak tűnik.

(#6448) szabogabor10 válasza Dinter (#6446) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szia!

Nincsen már Erste Diákszámla, csak EgySzámla diákkedvezményekkel.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6449) F34R


F34R
nagyúr

(#6450) .tnm


.tnm
addikt

Másik kötelező gépjárműs topik elég halott, ezért bátorkodom itt megkérdezni. K&H Biztosítónál van kötelező biztosításunk év eleje óta. Legolcsóbb netes csomag, ahol a fizetés is csoportos beszedésen alapul, kivéve a legelső alkalommal, amikor csekket küldtek. Azt befizettük. Június közepén jött egy e-mail értesítő, hogy jött egy dokumentum az online felületre. A dokumentumban az szerepel, hogy esedékessé vált a második féléves díj, amit be fognak szedni. (Nem tudom, ez miért nem mehetett ki magában az e-mailben.) Illetve a jogi rizsa, hogy ha nem fizetjük be a meg az esetleges fedezett nélküli időszakra kirótt büntit se fizetjük be akkor a szerződés bomlik. (Nincs semmilyen tartozásunk.) A lényeg, hogy úgy vettem, hogy ezzel semmi dolgunk nincs, majd levonják ahogy kell. Fizetési határidő július 1, esedékesség július 1. A kgfb igazoló lapot a pénz beérkezése után kapjuk meg.

Na most június 27-e van, nincs a függő tételek között, nem lett még levonva és nem is panaszkodtak, hogy nem tudnák levonni. A csop. beszedés meghatalmazását már tavaly decemberben felvettem, ahogy megkötöttük a szerződést (és továbbra is fel van véve, a megadott adatokkal). A bankszámla Erste-s (nem hiszem, hogy számítana). Ez így egy normális dolog? Majd július 1-én terhelik rá a számlára?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.