Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) sifarr válasza fokukac (#14647) üzenetére


sifarr
senior tag

szóval én továbbra is hiányolom az automatikus átjárást a két rendszer adatbázisa között.
Mivel a javas internetbank a "halállistán" van, ezért nem érdemes ezt az "átjárást" kifejleszteni. Az új Online bank és az app között pedig működik az átjárás.

Egyszer kell csak pl. a applikációból utalnod pl. a közösköltséget, s utána már könnyen utalhatsz abból is, közleménnyel együtt is.

Mivel a Díjnet beépítésre került, lényegében a csoportos beszedések kezelése hiányzik csak az appból. Ha meglesz, akkor a javas internetbank elsüllyed.

(#14652) Gedeon31


Gedeon31
addikt

A Cib bank alkalmazásban szeretném a díjnet profilt hozzáadni , de a díjnet azonosítót azt hol találom?

(#14653) polonic válasza Gedeon31 (#14652) üzenetére


polonic
félisten

Gondolom az, amivel belépsz a díjnetre.

(#14654) Gedeon31 válasza polonic (#14653) üzenetére


Gedeon31
addikt

Azzal nem megy . A díjnet azonosítóhoz csak számot enged írni.

(#14655) polonic válasza Gedeon31 (#14654) üzenetére


polonic
félisten

Na akkor ez jó kérdés. Megnéztem most a díjneten és nem találok azonosítót.

(#14656) Gedeon31 válasza polonic (#14655) üzenetére


Gedeon31
addikt

Most a fáradság számlájára írtam nem találtam ,de köszönöm a megerősítést. Az alkalmazásban hiába nyomok rá ,az azonosított szeretnék ,csak a díjnet oldalára dob át.

(#14657) RR-13 válasza Gedeon31 (#14654) üzenetére


RR-13
őstag

Így kellene eljárni:

“A Díjnetből kezdeményezhető Internetbankos fizetéshez regisztráció szükséges, melyet a Díjnetbe történt bejelentkezést követően, a “Fizetési módok” menüpont alatt az “Internetbank” feliratra, majd a megjelenő oldalon az ügyfél számlavezető bankjának emblémájára kattintva kezdeményezhet. (A regisztráció egy még kiegyenlítetlen számla kiválasztását követően a Fizetés lapról is kezdeményezhető.) A felnyíló ablakban rövid tájékoztató olvasható az internetbank regisztrációról.

Regisztráció kezdeményezése gomb megnyomásakor a Díjnet numerikus azonosítót generál, az úgynevezett Díjnet azonosítót, melyet a választott bank internetes szolgáltatásába belépve kell megadni, a regisztráció aktiválásához.
Ezen Díjnet azonosítót a CIB Bank esetében a CIB Internet Bank “Átutalás / Díjnet / Díjnet regisztráció” menüpontban, az Erste NetBank-ban a “Megbízások/Díjnet” menüpontban kell megadni.

Lépések:

1/

2/

3/

4/

Remélem segít. ;)
Persze Neked más lesz majd az azonosítód.

[ Szerkesztve ]

(#14658) Gedeon31 válasza RR-13 (#14657) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm szépen :R működik . Jobban örültem volna az NFC fizetési lehetőségnek ,de azt ennél a banknál talán 2134-ben elérhető lesz.

(#14659) RR-13 válasza Gedeon31 (#14658) üzenetére


RR-13
őstag

Annak én is, meg ha a kivonatokat végre betöltenék... :U
De legalább már a Díjnet működik. :K

(#14660) Gedeon31 válasza RR-13 (#14659) üzenetére


Gedeon31
addikt

Van még olyan bank ,akinek ennyire szerencsétlen az alkalmazása? Nekem az is furcsa 2020-ban még kívánságlistán van az NFC fizetés.

(#14661) RR-13 válasza Gedeon31 (#14660) üzenetére


RR-13
őstag

Szerencsétlennek azért nem nevezném mert szerintem, egyébként igényesen össze van rakva, nem "fapados". :N
Az NFC-t én sem értem, hogy mi "akadályozza" őket évek óta a bevezetésében... :F
Azért bízom benne, hogy jövő ilyenkor már tesztelhetjük (és már az is későn lenne) :K

(#14662) Fboy


Fboy
aktív tag

Végre a Raiffeisennél is:

(#14663) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Van arról valami kimutatás, hivatalosan, hogy mióta bevezették a TR illetéket mennyi pénz folyt be?

(#14662) Fboy: ők is tyúklépésben fejlesztik a saját applikációjukat...

Mely bankok applikációja nem tudja még a biometrikus azonosítást?

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14664) Fboy válasza GoodSpeed (#14663) üzenetére


Fboy
aktív tag

Itt nem a biometrikus azonosításról van szó, az már régóta van az appban. A lényeg, hogy online kártyás fizetésnél a CVV kódon felül kelleni fog egy extra jóváhagyás/azonosítás.

(#14665) RR-13 válasza Fboy (#14664) üzenetére


RR-13
őstag

Valószínűleg úgy értette, hogy a netes vásárlás után, az appban történő jóváhagyás az biometrikus azonosítással történhet, most már a Refinél is, ami a "többi" banknál már egy ideje megvan, mint funkció. :K

(#14666) axioma válasza RR-13 (#14665) üzenetére


axioma
veterán

En mar nem is tudom a kodjaimat, mindig mindent ujjlenyomattal engedelyezek Raiff-nel, es ott meg is jon a kod a push-oknal. Ellenben pl. Erste kartyamnal hiaba aktiv akar az app, nem jon push, kerni kell a vasarlasi feluleletet hogy kuldje sms-ben, es azzal engedelyezni. Igen, mindegyik engedelyezett hogy fusson a hatterben is.
Btw, Erste hitelkartyanal volt hogy gyakorlatilag teljes lemeritesere se kuldott se push-t se sms-t, siman atlepte az ellenorzest es teljesitette. Igaz hogy nehany hetente volt hasonlo vasarlas, de egyszer csak ugy dontott a rendszer hogy ezt mar nem ellenorzi...

[ Szerkesztve ]

(#14667) RR-13 válasza axioma (#14666) üzenetére


RR-13
őstag

Ez érdekes jelenség, mert másnak meg a CIB-nél van ugyanez...
Nekünk az első perctől kezdve Push-ban jön a vásárlást jóváhagyó értesítés az appban.

Esetleg nem próbálkoztál az app teljes letörlésével, és egy tiszta, újra telepítéssel a Play-ből?
Vagy az Erste Mobilbank Tárhelyadatok törlése is segíthet.
(gondolom a legfrissebb verzió van fenn a 3.6-os)

Amennyiben nem küld sms kódot, és Pust sem, mert nem kér jóváhagyást, az "normális" jelenség. Ez a "Random" jóváhagyási eljárás miatt van. :K

[ Szerkesztve ]

(#14668) axioma válasza RR-13 (#14667) üzenetére


axioma
veterán

3.6.0 viszont oda se tudtam jelszot ugyhogy most csinalhatom ujra :)

(#14669) GoodSpeed válasza RR-13 (#14665) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Pontosan :R

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#14670) RR-13 válasza GoodSpeed (#14663) üzenetére


RR-13
őstag

Ez a TR illeték érdekes kérdés egyébként, én is kíváncsi lennék rá, hogy pl. ez "hova" került, és mennyi folyt be eddig... :U (sosem tudjuk meg)

(#14671) Gedeon31 válasza RR-13 (#14661) üzenetére


Gedeon31
addikt

A szerencsétlen alatt azt értem ,igen gyakran adódott vele probléma a belépés kapcsán. Lehet addig nem lesz NFC, amíg minden problémát nem oldanak meg,de akkor az még odébb lesz.

(#14672) RR-13 válasza Gedeon31 (#14671) üzenetére


RR-13
őstag

Értelek. :K Igen sajnos több esetben is volt, hogy fél napra is meghalt az appba történő belépés, de még jó, hogy ez nincs minden hónapban.
Egy pár órás esetet kivéve, ha jól emlékszem február 12-13. óta nem volt fél napos leállás. :U
Nekem jelenleg csak a kivonat betöltés hiányzik az appból, és jöhetne az NFC-s fizetés, de más nagy baj nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#14673) sifarr válasza GoodSpeed (#14663) üzenetére


sifarr
senior tag

Van arról valami kimutatás, hivatalosan, hogy mióta bevezették a TR illetéket mennyi pénz folyt be?
Persze, van ilyen kimutatás. A tr illeték a központi költségvetésben, beszámolóban egy külön tétel. A költségvetés nyilvános, elérhető, tehát ha kiváncsi vagy, akkor minden évre meg tudod nézni a konkrét számot.
Egyébként nagyságrendileg évi 220-230 milliárd forintról van szó.

(#14674) fokukac válasza sifarr (#14673) üzenetére


fokukac
nagyúr

Szerencsére nem a 'zemberekkel fizettetik meg ezt sem :)
és még csak 7 éve.
Máshol az ilyenből forradalom lenne, de nálunk meg lehet csinálni ezt is...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#14675) RR-13 válasza fokukac (#14674) üzenetére


RR-13
őstag

A nem-et nem akartad így írni? "nem" ;]

(#14676) RR-13


RR-13
őstag

Erste Rendszerkarbantartás:

Tájékoztatjuk, hogy a magyarországi Erste Bank Csoport elektronikus rendszerein 2020. 06. 26. 22:00 óra és 2020. 06. 27. 02:00 óra közötti időszakban tervezett és ütemezett karbantartási munkálatokat végzünk, mely digitális szolgáltatásaink működését befolyásolhatja. Köszönjük a türelmet!

(#14677) UHHH


UHHH
senior tag

Írtam a bankmonitornak, hogy legyen már online BM CIB eco-m, de azóta sem írtak vissza sajnos.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14678) RR-13 válasza UHHH (#14677) üzenetére


RR-13
őstag

Regisztráltál a BM oldalán? Beírtad a reg-be, hogy melyik bankban nyitnád majd a számlát?

Ezek után, majd ha a fiók felhív az időpont miatt egyeztetni, akkor tudsz velük ebben egyezkedni. :K
Kérd, hogy online tudjad megnyitni videóban a BM ECO-t. :K

[ Szerkesztve ]

(#14679) UHHH válasza RR-13 (#14678) üzenetére


UHHH
senior tag

Regisztráltam. Élményeim. Nem adtam meg semmilyen bankot, hisz Pécsett egy van. Felhívtak Pécsről, s ott mondták, hogy be kell menni és fél óra kb. a személyes jelenlét, amíg az ügyfélkartont felveszik, stb.
Kértem, hogy szeretném online, amit elutasított, hogy más bankba is be kell menni, ha számlát akarok nyitni. Ekkor elköszöntem.

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14680) INGJOKE válasza UHHH (#14679) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nyugodj meg fél óra alatt egyébként se lett volna kész. :)

(#14681) dptrsk válasza UHHH (#14679) üzenetére


dptrsk
addikt

Remélem a köszönés előtt elmondtad neki, hogy NEM minden bankba kell bemenni...

(#14682) UHHH válasza dptrsk (#14681) üzenetére


UHHH
senior tag

Igen, mondtam neki, hogy van több bank is, mely kínál ilyet.

Aztán meg itt is mondtátok, hogy a "sima" CIB ECO is lehet online kötéssel az enyém.
Gondoltam írok a bankmonitorosoknak, hogy intézzenek már nekem BM CIB ECO online-t, de onnan nem jött válasz.

RR-13: Köszönöm a tippet, hogy más "telephelyet" válasszak!

[ Szerkesztve ]

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14683) RR-13 válasza UHHH (#14679) üzenetére


RR-13
őstag

Rendben, a linkelt hsz.-edet nem egészen értettem 2 napja, azért írtam le a folyamatot most.

És úgy értettem, hogy bármelyik bankfiókot megadhattad volna, kapcsolattartó banknak, mert ha felívnak egy másik fiókból, akkor hivatkozhattál volna arra, hogy pécsi vagy, és saját bankodba elutasították a kérésed.
Ezt még megteheted most is.

Próbálok segíteni..., de ha nem szimpatikus ez a megoldás, talán akkor "egyszerűbb", ha bemész a fiókba, és ott ülsz kb. 1 órát minimum, mire a sok papírt kitöltik, hacsak nem kísérnek át egy másik helyiségbe mégis, online megnyitni. :(((

(#14684) UHHH válasza RR-13 (#14683) üzenetére


UHHH
senior tag

Nekifutottam újra más fiókot választva. Írok majd, hogy sikerült!

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14685) RR-13 válasza UHHH (#14684) üzenetére


RR-13
őstag

Oké, és hivatkozz majd arra, ha felhívnak, és esetleg ők is ugyanezt mondják kapásból, hogy ismerősödet is behívták, aztán mégis online, videóbankban nyittatták meg vele a bankfiók egy másik helyiségében :K

Nem szabad engedni, hogy lerázzanak..., kérd, hogy találjanak megoldást arra, hogy Te meg otthon nyithasd meg a számlát, aztán majd beírják a fiók azonosítót később.... :U

(#14686) alakesh válasza UHHH (#14679) üzenetére


alakesh
tag

Persze, mert online nem próbálnak meg hitelkerettől jelzálogig mindent rádsózni ;]

(#14687) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Van egy Erste főszâmlához kötött eurós alszâmlám. A kérdésem az lenne, hogy erre hogy tudok euró alapú utalást fogadni? Pontosan milyen számsort kell megadni a partnernek?

(#14688) RR-13 válasza ssgt1981 (#14687) üzenetére


RR-13
őstag

Nekem nincs deviza számlám, de esetleg ezek :F
IBAN és BIC/SWIFT kódok, de talán itt választ kapsz a kérdésedre.

[ Szerkesztve ]

(#14689) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Erstes vagyok. Mostanság a bankkártyám érintős része nem működik. Csak dugva pinkóddal. Több helyen mondták sok ilyen van banktól függetlenül. Van akinek meg működik. Mitől van ez? Vagy mivel van a baj?

Battletag: hojszi#2983

(#14690) windlord


windlord
őstag

Cib eho bankmonitor csomagom van.
Le kellene szednem a számláról úgy 2.5M forintot.
Mennyire fájna ez?

Curve kártyával tudok játszani ugye.
Nem találok díjakat rá...

(#14691) bopeti98 válasza Intel fan11 (#14689) üzenetére


bopeti98
őstag

Lehet hibás a kártyában lévő NFC chip. Jelezd a banknak, ilyenkor elvileg ingyen cserélik a kártyát.

(#14692) Intel fan11 válasza bopeti98 (#14691) üzenetére


Intel fan11
őstag

Banktól függetlenül sok ilyen van. Több boltban mondták.

Battletag: hojszi#2983

(#14693) RR-13 válasza Intel fan11 (#14689) üzenetére


RR-13
őstag

Ennek az általam ismert (a Chip hibán kívüli) egyetlen értelmes magyarázata az lehet, hogy a vásárlásaid összege, összeadva elérte azt a limitet, ami miatt egy darabig, nem fogadja el a POS terminál az érintéses fizetést.

Ilyenkor a POS terminál Limit túllépés vagy Fedezethiány hibával elutasítja az érintéses fizetést.

Sajnos sok helyen, a boltokban nem tudják ezt, és azt sem, hogy ilyenkor a chip-et kell bedugni a POS-ba, és úgy fizetni.

Ez persze csak akkor működhet, ha a vásárló biztosra tudja a számlájáról, hogy egyébként azon van fedezet, különben chip-es fizetés is elutasításra kerül.

Fenti "problémát" úgy küszöböltem ki, hogy a fizikai kártyát az Erste MobilePay-ben digitalizáltam, és akkor elvileg a továbbiakban, a telefonos érintéses fizetést mindig elfogadja (max. PIN-t fog kérni bármekkora összegnél).

Nekem azóta egyszer sem volt ilyen érintéses "elutasítós" problémám, mivel a telefont nem lehet bedugni a terminálba :N

Mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy valaki járt-e már úgy, hogy a digitalizált kártyával nem tudott érintéssel fizetni, és a POS kérte a fizikai kártyát, hogy dugja be vagy, ha nem is kérte, de nála volt a fizikai kártya, (és magától kipróbálva) bedugással tudott fizetni.

(#14694) INGJOKE válasza RR-13 (#14693) üzenetére


INGJOKE
veterán

Én nem jártam még így soha. Erste app, hk-val kombinálva

(#14695) .tnm


.tnm
addikt

Gránitnál vagy leállás van, vagy nem bejelentett karbantartás, se a netbank-ba, se az ebank-ba nem lehet belépni. Utóbbi egyébként azt írtja ki, hogy "Probléma van az internetkapcsolatoddal" miközben egyértelműen a szerver nem elérhető. :U
[Kártyával/telóval fizetni nem próbáltam.]

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#14696) .tnm válasza .tnm (#14695) üzenetére


.tnm
addikt

ja, nem olvastam híreket. akkor visszavonom a szemforgatást.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#14697) RR-13 válasza .tnm (#14696) üzenetére


RR-13
őstag

Pedig így is indokolt a "szemforgatás". :K
Érdekes "hír", meg az is, hogy az ügyeleti ügyfélszolgálatot nem érték el.

Azért ilyenről még egy banknál sem hallottam nagyon, összességében, és külön sem.

(#14698) dptrsk válasza RR-13 (#14697) üzenetére


dptrsk
addikt

Valóban érdekes eset.

Mondjuk az, hogy más banknál nem hallottál ilyenről nem jelent sokat.
Nem tudni, hol mennyire transzparens a kommunikáció.

(kiindulva a CIB-es máshol sem lehet online számlátnyitni kijelentésből, holott náluk is lehet...)

(#14699) UHHH


UHHH
senior tag

A hétvégén (szombaton reggel) újra regisztráltam a BankMonitornál, a kommentbe beleírva, hogy segítsenek már online BM CIB ECO-t intézni, s más fiókot jelöltem meg, mint korábban.
Sajnos azóta sem jelentkezett senki ezügyben. :(

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14700) RR-13 válasza dptrsk (#14698) üzenetére


RR-13
őstag

Nem csak nem hallottam, hanem nem is tapasztaltam ilyet, mint a fenti Gránit eset.
És ezt mindegyik részére írtam.

Ezt honnan idézted vagy vetted? Egyelőre nem találom...
"máshol sem lehet online számlát nyitni kijelentésből"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.