Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#37501) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#37500) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Az öt év garanciával megtámogatott WD Black vagy Seagate Constellation valószínűleg azért nem a megbízhatatlanságukról híresek. De a te pénzed, a te döntésed... :R

(#37502) liksoft válasza BlackSoft (#37500) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valóban. A SAS hosszú üzemre lett tervezve, gyors elérés mellett. Így a fej mozgatása is gyorsabb mint a SATA HDD-k esetében. Ezért a SAS inkább "ropog" működés közben, hiszen a klimatizált server szobában mindegy mennyire hangos.

Régen ezt úgy mondták, hogy szeretkezni meg szűznek is maradni nem lehet.

Talán jó lenne tudni, mire is kell, mert optimális megoldás található rá. Ez így "négerek harca az alagútban éjszaka".

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37503) moonguru válasza liksoft (#37502) üzenetére


moonguru
őstag

Csak halkan jegyzem meg hogy a WD Blackban is elég gyors a fejmozgás, nem is csoda mert a fejmozgatás nála 2 részből áll:

1.

A hagyományos "rotátor"

2.

Piezo Motor.

DSA leírása (pdf)

A hangja?

Bizony ropog!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#37504) BlackSoft válasza liksoft (#37502) üzenetére


BlackSoft
addikt

After Effects, Premiere Pro használja szerintem a legjobban. 1 Hónap alatt közel 5TB-ot generálnak, ha kevés meló van. De egy félórás filmnél 15-20TB is lehet, ami 2-3hét alatt összejön. Ezért kell a strapabírás. SSD nem bírta. Samsung HDD-k nem bírták, és még lassúak is voltak.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37505) liksoft válasza moonguru (#37503) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez a finom szabályzás ott jön jól, mikor a fej egy-egy mozgás végén 1-2 sávot tévesztve áll meg. Nem kell az egészet mozgatni, hanem a fej megy utána. Ugyanígy ha a lemez kicsit elmozdul, és a jelek excentrikusak lesznek, azt is a fej le tudja követni, míg a kar tömegénél fogva nem. Vagyis nagyon jó kis cucc, de nem a tömegtermékekben van. Ez a prémium kategória. (Azért érdekes, hogy Hitachi (IBM alapok) fejléces a pdf. ;) )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37506) liksoft válasza BlackSoft (#37504) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tömörítetlen film szerkesztés? Azért ott a project mentés nem nagy méret, és ha a forrás megvan, ezekkel újra szerkeszthető az egész. Vagyis menteni nem kell minden fázist. Az IBM, Hitachi lemezek azok, melyek belső cache stratégiája a legjobb az eddigi tesztjeim alapján. A tápellátás, hűtés kritikus ezeknél, valamint leállítani is tilos ezeket. A server drive-ok is állandóan mennek, nincs megállás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37507) BlackSoft válasza liksoft (#37506) üzenetére


BlackSoft
addikt

Itt általában van minden féle tömörített, és tömörítetlen állomány, és egy 50-100GB-os anyagra mikor legenerálja a peak file-t, akkor dolgozik a disk rendesen. Rendereléskor is sokat ír.

Az After Effects egy 2-3 perces anyag elkészítése közben 15-20GB temp fájlt készít. Vannak olyan standalone effektek, amik szintén csinálnak ennyit. Így egy valaminek az elkészítése során több TB írás történik, míg a végkifejlet, a kész anyag csak pár GB-os lesz. Ez öli meg a tárolókat.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37508) liksoft válasza BlackSoft (#37507) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezért írtam, hogy stabil tápellátás és hűtés! A mágneses felület valóban végtelenszer írható, nem úgy mint a flash. Viszont mechanika, aminek megfelelő környezetet kell biztosítani. Ilyen terhelés mellett ha 45 fok fölé megy egy SATA drive, rohamosan csökken az élettartama. SAS esetén azért ez valamivel több, de több hőt is termel! Így hűtés szempontjából mindegy. Klíma nélküli helyiségben ilyen felhasználás elképzelhetetlen, és nem az ember miatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37509) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#37507) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Hát pedig pont az ilyen jellegű terhelésre lenne kiváló mondjuk egy RAID5 tömbben 3-4 diszk.
4 diszk esetén 3 diszknyi helyet tudsz RAID0 szerinti skálázódással használni, egy diszknyi helyen pedig elosztottan paritás, ami egy diszk kiesést tolerál, és csere esetén a megmaradtakból újra felépíti a tömböt.
A terhelés meg szétoszlik, mert csíkozza az adatokat.

Egyébként meg nagy igazság, hogy a hűtés és megfelelő tápellátás alapvető.
Szívem szerint 40C fölé nem is engedném a vinyókat, mondjuk ezt már a Google adatközpontokból kiszivárgott jelentések is alátámasztották.

[ Szerkesztve ]

(#37510) moonguru válasza BlackSoft (#37507) üzenetére


moonguru
őstag

Talán egy 32 GB-s RAMDisk segíthetne. (persze ha fogadni tudná az alaplap és megfizethető lenne)

Monitor Guru!

(#37511) moonguru válasza moonguru (#37510) üzenetére


moonguru
őstag

Esetleg ilyesmi, modernebb változatban. (sajnos nem tudok 32GB-s DDR3-as PCI-E példányról)

RAMDisk

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#37512) Doky586 válasza BlackSoft (#37500) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem SAS helyett inkább 4-8 lemezes NAS -t vegyél nem green sata HDD-kel..

Ha az egyik tönkremegy akkor kihúzod, betolod az újjat, ami tönkrement kidobod, és még olcsóbban kijösz..

[ Szerkesztve ]

(#37513) MoP_FX 57 válasza moonguru (#37511) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

De minek ehhez külön hardver? Kibélelheti az aktuális alaplapját is 64 GB-tal, aztán 48-cal létrehoz egy szoftveres ramdiszket. Veszett gyors lesz, csak „nulla” hellyel.

(#37514) liksoft válasza MoP_FX 57 (#37509) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tudom. A RAID5 olvasásra jó, de a redundáns tárolás miatt az írása nem minden felhasználás esetén gyors. Egy jó vezérlő megfelelő méretű memóriával horror árba kerül. Vagyis nem egyszerű.

Én a kérdező helyében osztanám a feladatokat. Mindegyikre egy-egy drive-ot tennék:

Swap + temp
OS + programok
Szerkesztendő forrás
Szerkesztés vége (cél drive)

Vagyis minimum 4 HDD.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37515) MoP_FX 57 válasza liksoft (#37514) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Nem kevered a RAID4-gyel? RAID5-ben pont, hogy a paritás is csíkozva van, ezért nem illene neki belassulnia íráskor sem. Elvileg... :U

(#37516) BlackSoft: Mondtunk már sok lehetőséget...
Sajnos egyszerre gyors, olcsó és hangtalan nehezen fog összejönni.

[ Szerkesztve ]

(#37516) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Mondtok itt jó dolgokat, de mind elég drága mulatság :K Ennyi erővel vennék 2 ilyet, és téma lezárva...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37517) moonguru válasza MoP_FX 57 (#37513) üzenetére


moonguru
őstag

Természetesen ha az alaplap fogadni tud megfelelő mennyiségű RAM-ot a "hardverre" nincs szükség.

A "hardvert" csak az ellenkező esetre írtam, mint lehetőséget.

Ui:

A Z-Drive is flash megoldás, elhasználódik az is...

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#37518) $mith


$mith
tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi vagy adjatok valami tippet, mert tegnap óta ezzel a ****ral játszok és lassan kitépem a hajam! Adott egy WD 1600BEKT-00F3T0 (Western Digital Scorpio Black 2.5"-os 160GB-os 7200RPM-es SATA)-s winyó, amire egyszerűen nem lehet Windowst telepíteni, mert nem látja a telepítő! (Eddig külső winyóként funkcionált itthon, úgy tökéletesen üzemelt (HD Sentinel szerint 8 nap pár óra üzemidő 100/100), tényleg keveset volt használva. Most szeretnék rátenni Win 7-et és beletenném egy HP laptopba.)

Amit eddig próbáltam:

- Laptopba (HP dm1-2010nr AMD Athlon II NEO K325 2x1.3 GHz + RADEON HD4225 IGP) belecsavaroztam, nem látta. Gondoltam rossz a kábel, kapott egy másik winyót, azt megette, szóval a kábel jó! A HP szerízkönyve szerint megeszi a 7200as winyókat. Goggle barátom szerint SATA controller kell a laposnak és a WIN telepítőnek ha nem látja a telepítésnél. Mivel a lapos AMD procis gondoltam az AMD-s jó lesz hozzá. Rápattintottam egy pendrive-ra, megkerestettem a telepítővel, 3x végigmegy a csík, aztán ugyan úgy semmi.

- Próbáltam a HP BIOS-ában ACHI-re és IDE-re rakni, természetesen egyik lehetőség sincs benne, ill. nem lehet választani.

- Külső winyóként használva formáztam, beállítottam elsődleges partícióra, stb., semmi sem változott.

- Másik külső winyót (WD 500 Passport 2.5") azonnal felismeri USB-n (is) a HP és engedi telepíteni a WIN-t.

- A 160-ast USB-n rákötöttem egy másik laptopra. Látja, lehet másolni, formázni, mindent. Ma hirtelen felindulásból fogtam a másik lapost, az USB-s WIN telepítőt és a 160-ast, elkezdtem azon telepíteni, de ott sem látja a telepítő és illesztőprogramért nyöszörög.

Itt tartok most....

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#37519) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

4 HDD van a gépemben, de nem sorrendben vannak csatlakoztatva. Pontosabban a rendszervinyó nem a 0-ás jelzésű csatlakozóba megy az alaplapon, hanem random módon vannak bekötve.
A rendszernek a 0-ás csatlakozón kellene lennie? Ha megcserélem a kábeleket lehet gond?

(#37520) liksoft válasza MoP_FX 57 (#37515) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 4 kitüntetett paritás drive-ot használ, míg az 5 szétszórja a paritás blokkokat az összes drive között egyenletesen. Vagyis csak a terhelést osztja el egyenletesen. A parítás képzéséhez az összes drive azonos blokkjának adata a kártya cache-ben kell, hogy legyen. Így sokszor a paritás képzéséhez nem csak írni, hanem az azonos de másik drive blokkját olvasni is kell, ami lassulást tud okozni nagy terhelés mellett. Ezen csak a nagy cache, és jó algoritmusa tud segíteni, ami viszont horror árú kártyát eredményez. Ha belegondolsz, ilyen rendszereket leginkább sokfelhasználós irodai vonalon használnak, ahol maximum 10% körül van az írás, viszont adatszolgáltatás szinten nagy az olvasás. Ehhez a RAID5 kiváló! Nagy mennyiségű adat azonnali kezelése relatív olcsón, csak az előzőekben említett szegmentálással valósítható meg, ugyanis ebben az esetben a részfeladatok külön-külön drive-ra kerülnek. Ennek előnye, hogy a fejmozgás minimalizálódik, így az átvitel gyorsul.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37521) liksoft válasza BlackSoft (#37516) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én vennék 2 db ilyent Os-nek+programoknak meg swap+temp -nek.
Input és output-hoz meg kettőt ebből.

Egy tesztet mindenképpen megérne. Esetleg az OS drive lehet SSD is. Ebben az esetben csak 3 HDD kerül a gépbe. Ez a rendszer CSAK sebességet ad, biztonságot nem. Ahhoz az in-out drive-ok tükörben kell, hogy fussanak, de az ekkor már minimum 5 HDD-t jelent. ;)

A hűtésük meg csak úgy jó, ha két drive között elférne még egy. Ventillátorral hűtve. A külső levegőt a HDD-k kapják meg előröl, és a meleg levegő hátul távozik. Ehhez méretes nagy toronyház kell, 3-4 ventillátorral pluszban. Vagyis a halk kategória megközelítőleg elfelejtve. Aludni nem lehet mellette.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37522) MoP_FX 57 válasza liksoft (#37520) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igazad van, ez elkerülte a figyelmemet. Bár jelen esetben „csak” egy egyfelhasználós gépről beszélünk, nem egy ezer konkurens szállal bíró adatbázisszerverről, ehhez mérten ajánlottam én a RAID5-öt.
No meg feltételezem, hogy azért a Premiere és After Effects jellegű programoknál az olvasás dominál, és nagyrészt a memóriába dolgozgatnak, aztán burst-ösen írnak a diszkre.

(#37523) liksoft válasza MoP_FX 57 (#37522) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezért írtam a cache és algoritmusa döntő. De a jó arany árában szerezhető be. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37524) Gyuszi83


Gyuszi83
tag

Sziasztok! Tegnap bekapcsolva hagytam a gépet és mire haza értem ( kb 15 perc) az a felirat várt, hogy DISK BOOT FAILED. Próbáltam újra indítani, de ugyan az a szöveg. Átraktam másik gépbe másodlagosként és lassabban töltött be a rendszer. Ez egy WD 400 gigás wincseszter ami ketté van osztva C: 200 giga és D: 179 giga. A win7 felismerte mind a két meghajtót, viszont a C meghatónak nullát írt ki, próbáltam formázni ott ki is írta a 200 gigát, de nem csinált semmit és megszakítottam. A D meghajtóval nem volt gond. Újraindítottam, de utána már megállt a windows betöltésénél legalább 3-4 percre aztán bejön chkdisk de nagyon lassan halad kb.. 1 hét se lenne elég hogy végig menjen. BIOS felismeri ott nincs gond, de lassabban BOOT-ol a gép.
Szerintetek mi lehet vele a gond ? Fizikai gondja lesz vagy esetleg tudok vele csinálni szoftveresen ? Kattogás nem volt, utoljára a HD Sentinel 100/100-as volt kb 3 napja néztem.

(#37525) Lacielvtárs válasza Gyuszi83 (#37524) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

fogadjunk samsung a vinyó?
én is jártam már így samu vinyóval :(
szerintem fizikai baja van, sérült/sérülhetett az olvasó fej....
az sajnos szerintem kuka lesz ha minden előjel nélkül jött ez a jelenség
főleg ha a másik particiót meg látja.
ha bios látja akkor elvileg nem lehet elektronikai baja, bár lehet valami kondi szállt el rajta, anno nekem is volt ilyen és egy srác aki megvette itt aprón, mondta hogy kondi baja volt
nekem ennyi a tippem, hátha jön majd valaki gyakoroltabb a témában :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37526) Gyuszi83 válasza Lacielvtárs (#37525) üzenetére


Gyuszi83
tag

Nem Samsung. Western Digital Caviar re2... Olvastam a HD regenerator programról. Érdemes lenne megpróbálni vele ?

(#37527) Lacielvtárs válasza Gyuszi83 (#37526) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

érdekes...
eddig a samuk csináltak ilyet
veszteni tuti nem fogsz szerintem vele semmit sem.
egy próbát megér, hátha...
bár magam még soha nem próbáltam, ha nálam instabil egy vinyó, akkor nekem kuka :O
adatokat meg nem tartok vinyón, pontosan ilyen okból ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#37528) MoP_FX 57 válasza Gyuszi83 (#37526) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

A HDD regenerator lényegében újrainicializálja a lemez felületét, azért hívják regenerálásnak, mert a gyenge és/vagy hibás szektorokat kivonja a forgalomból, és a tartalékterületről pótolja őket.
Véleményem szerint először nézzél HD Sentinellel általános kondíciót, aztán a SMART adatokat másold be ide. A regenerálás semmiképpen sem haszontalan, csak ha a lemez egyébként már kuka, akkor segíteni nem fog, ellenben jó sok órát el fog vinni.

(#37529) Gyuszi83 válasza Lacielvtárs (#37527) üzenetére


Gyuszi83
tag

Ez a legjobb az egészbe, hogy nem volt semmi instabilitás. Pont nem voltam a gép előtt, mire leültem elé ez várt. Szerencsére nekem se volt rajta pótolhatatlan adat. Filmek, zenék, képek stb...

(#37530) Gyuszi83 válasza MoP_FX 57 (#37528) üzenetére


Gyuszi83
tag

Nem tudom elindítani a windows-t se rajta mert chkdisk-nél nagyon lassú mire végig menne az sok idő. Nem tudok képet csinálni így HD sentinel-ről. Megpróbálom a HDD regeneratort hátha segít, ha nem akkor muszáj lesz másikat vennem.

(#37531) BlackSoft válasza liksoft (#37521) üzenetére


BlackSoft
addikt

Rendszernek marad egy SSD. Ezek, amiket linkeltél túl nagyon alapból, nem kell több TB, elég 250-300GB is. Ráadásul iszonyat lassúak, alapból ezért megy itt a dolog, hogy nekem SAS kell, mert jóval gyorsabb kell legyen ezeknél, és azt sem akarom, hogy 1 hónap után menjenek a kukába. Nem csak az SSD halt meg nálam, de 7200-as diskek is hullottak egymás után 2db.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37532) Saltwater válasza Gyuszi83 (#37524) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Firmware hiba, javítható, de nem éri meg javítani.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37533) liksoft válasza BlackSoft (#37531) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor maradj az 1TB-os méretnél. Az alá nem célszerű menni, mert már mindegyik 1 lemezes. A legjobb cache stratégiája az IBM utódoknak van, azért írtam ezeket. A 7200-as fordulat nem rossz, mert ha megnézed az ennél gyorsabban forgóak lemezének átmérője kisebb! Így amennyivel gyorsabban forog, annyival kevesebb szektor van egy sávon, mert kisebb. A nagyobb fordulatszám és erősebb mágnes párosítás az elérési időt tudja akár felezni is, így annak a random elérésnél van komoly szerepe, ez pedig alapból a serverek tulajdonsága, hiszen több felhasználót kell kiszolgálni.

Végeredmény: igen, gyorsabb a SAS a SATA-hoz képest mindenben, de pont a szekvenciális műveletek esetében nem annyival amennyivel drágább. (Randomban sz@rrá veri.)

Szerk: A tápellátás vagy hűtés, vagy a ki/bekapcsolások miatt halhatott meg az a drive. Ez azért összetett rendszer!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37534) BlackSoft válasza liksoft (#37533) üzenetére


BlackSoft
addikt

Tápellátás alatt nem tudom mire gondolsz...
Ami a hűtést illeti, nem volt meleg sosem, semelyik diskem nem ment 35 fok fölé.
Ki/Bekapcsolás meg nehogy már megöljön egy hdd-t 2014-ben... Főleg napi 1x indítás 1x leállás.
Simán annyiról van szó, hogy azok a hdd-k, amikkel nem írtam napi több száz GB-ot, azok 100%-osak mai napig, pedig több évesek.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37535) $mith válasza $mith (#37518) üzenetére


$mith
tag

Úgy néz ki döglődik a winyó, megy vissza garanciába...

(#37536) liksoft válasza BlackSoft (#37534) üzenetére


liksoft
nagyúr

OK. Én kiszálltam.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37537) Gyuszi83 válasza Saltwater (#37532) üzenetére


Gyuszi83
tag

Itthon megtudom csinálni vagy kell hozzá valami speciális cucc ?

(#37538) Saltwater válasza Gyuszi83 (#37537) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Speciális cucc és tapasztalat kell hozzá. Ezért mondom, hogy nem éri meg.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37539) MoP_FX 57 válasza Saltwater (#37538) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Mi alapján mondasz firmware hibát?

(#37540) yjrb


yjrb
csendes tag

Sziasztok!

(Átlagos felhasználói szinten értek a géphez)

A problémám a következő: bármilyen műveletet végez a rendszerem, nagyon gyakran 100%-on dolgozik a HDD-m (üresben is). Ilyenkor minden alkalmazás fagy, a legkisebb erőforrás igényűek is. Win 7-et használtam, amikor ez a probléma jelentkezett, reinstall nem változtatott a dolgon. Win 8 alatt, a teljesen szűz (driverek sincsenek) rendszer is ezt produkálja.

Sokféle "megoldást" kipróbáltam netes forrásokból (helyi folyamatok kapcsolgatása, page file kikapcs, stb.), de semmi eredmény.

A checkdisk nem talált hibát. HDD diagnosztizáló progik szerint (HD Sentinel, HDscan, HDTune, SeaTools) nincsen hibás szektor, az állapota jó. Nem melegszik.

Amilyen hibaüzeneteket kaptam:
HDTune: Interface CRC Error Count: 88 millió+ (attention)
HDscan: UltraDMA CRC Errors 100 100 (sárga felkiáltójel)

Ezekre azt találtam, hogy kábelprobléma lehet, de nem feltétlenül. Egy garis Dell notiban van a HDD, csak a szervíznek engedném, hogy hozzányuljon.

És ami furcsa: amikor ezek a progik terhelik a vinyót, olyankor nincsen semmi probléma, semmi fagyás, 3D alatt sem. Tesztek alatt is 100% körül van az aktivitás, de villámgyors minden.

Örülnék, ha valaki tudna segíteni, hogy mit kezdhetek vele szervizelés nélkül.

Előre is köszönöm!

(#37541) Saltwater válasza MoP_FX 57 (#37539) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Egyik napról a másikra az összes olvasófej nem lassul be, és nem lesz lassan olvasható az összes lemeztányér felülete. Viszont létezik WD meghajtóknál egy firmware bug, ami miatt az összes olvasófej lassan olvas.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37542) liksoft válasza MoP_FX 57 (#37539) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez a szakmája. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#37543) MoP_FX 57 válasza Saltwater (#37541) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Érdekes eset. Ha esetleg tudnál még néhány szót írni arról, hogy a program szintjén milyen bug váltotta ki ezt a jelenséget, azt szívesen venném. Köszi!

(#37542) liksoft: Didaktikai megfontolásból voltam kénytelen megkérdezni, mivel egy meglehetősen huszáros vágással jutottunk a konklúzióhoz. De a tapasztalat az nyilván tapasztalat. :B

(#37544) 800.henrik


800.henrik
senior tag

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__5701730-valaki-megmondana-hogy-a-hdd-m-igy-fizikailag-is-konnyebb-lesz :Y :W

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#37545) Saltwater válasza MoP_FX 57 (#37543) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Jellemzően haldokló WD és Seagate F3 meghajtóknál fordul elő a hiba, amikor megakasztja a firmware az írás-olvasási műveleteket, mert a szektor lista adatokat nem tudja frissíteni. A meghajtó a lista frissítéssel van "elfoglalva" és nem az írás-olvasás folyamatokkal. Kicsit favágósan így tudnám megfogalmazni.

https://hdd-adatmentes.hu

(#37546) MoP_FX 57 válasza Saltwater (#37545) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszönöm! :R

(#37547) olivera88


olivera88
veterán

Üdv. Van egy 160 gb os WD blue vinyom ami behalni készül. Amióta felraktam a Linuxot folyamatosan elkezdett romlani az állapota, mikor felraktam a Linuxot 95% on volt a kondició, aztán kb egy 2 hétre rá leesett 75 %, egész mostanáig ennyi volt, erre ma délután látom csak 49% a kondíció, az állapot elfogadható. :(( Amikor leesett 75 re csináltam egy teljes felület ellenőrzést és több rossz szektort és hibásat nem talált.
Ami érdekes h már csak 88 gigát lát a D ből a Linux meg a Windows is, pedig 95 volt. Ez miért van?? Ez az állapot mennyire veszélyes? Előfordulhat már adatvesztés ekkora kondicionál? A másik kérdésem ha a Linuxos partíciót használom az tovább fogja rontani az állapotot? Remélhetőleg meglesz a Seagate, ha lesz időm elmenni érte. Remélem ennyit kibír.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#37548) BlackSoft válasza 800.henrik (#37544) üzenetére


BlackSoft
addikt

Az igen :D Ha jól tudom, akkor a mágnesességnek nincs tömege, szóval még csak elméleti szinten sem beszélhetünk arról, hogy nehezebb, ha tele van egy disk :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#37549) MoP_FX 57 válasza BlackSoft (#37548) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igazság szerint már a tele-üres kérdésnek sincs értelme, maximum logikai szinten. Tele van az „üresen” is.

(#37550) BlackSoft válasza MoP_FX 57 (#37549) üzenetére


BlackSoft
addikt

Ja.. Végülis átgondolva igen, az üres is tele van. :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.