Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38951) ggg666 válasza pjen (#38950) üzenetére


ggg666
őstag

Vagy hibás a beépítőkeret.

Az enyémbe szerencsére szuperál, 4 winyó megy bele a notebookba.

[ Szerkesztve ]

(#38952) razero válasza ggg666 (#38949) üzenetére


razero
csendes tag

Hát ismerek olyan embert akinek ugyan ilyen laptopja van és működik neki a beépíthető HDD, szóval elméletileg ennek támogatja a chipje. De hát én is keretre gyanakszom, hogy az a problémás, ami még a jobbik eset...

(#38953) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Üdv. Adott az alaplapomon lévő konfig. Most raktam fel a win 7-et, de valamiért a saját gépben nem látom a winhestert, pedig maga a Bios meg a rendszer is látja az eszközkezelőben, ez mitől lehet :F

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#38954) ggg666 válasza Scholes9 (#38953) üzenetére


ggg666
őstag

Meg volt formázva?
Betűjelet adtál neki?

Vezérlőpult\Minden vezérlőpultelem\Felügyeleti eszközök\Számítógép-kezelés\Lemezkezelés

(#38955) Scholes9 válasza ggg666 (#38954) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Meg is van, köszönöm szépen :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#38956) bigdigit


bigdigit
addikt

Barátnőm gépe random ki szokott fagyni.win7 64bit.
Csak hosszú power gombbal lehet kilőni ilyenkor.Mengéztem ma Hard Disk Sentinnel és a S.M.A.R.T. tesztnél azt írja:
Önteszt állapota:sikertelen az olvasófej egység hibája miatt
Utolsó sikeres rövid önteszt 2013.xx.xx.

Egyébként 1 bad sector van rajta és lassúnak is tűnik minden betöltése.
Kondíció 100/99.
Bios boot esetén a SMART nem ír ki hibát.

Az ilyen kifagyásokról nincs naplóm mivel már csak maga a kernel power kerül bele mivel drasztikusan van ilyenkor leállítva.

Létezik ez miatt vannak a fagyások vagy ez az üzenet nem jelent semmit?

(#38957) dokee78 válasza dokee78 (#38933) üzenetére


dokee78
félisten

Ha rossz topikba írtam szóljatok.
Ha pedig nem érdekel/nem akartok segíteni jelezzétek és nem nézegetek be ide feleslegesen.
Vagy ennyire szokatlan és ritka a problémám? :[

(#38958) liksoft válasza dokee78 (#38957) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A HDSentinel programmal nézd meg, és annak van témája is itt. Ezeket a kérdéseket érdemes inkább ott feltenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38959) liksoft válasza bigdigit (#38956) üzenetére


liksoft
nagyúr

Memória, alaplap, video, tápellátás, HDD. Érintkezési hibák bármelyiknél. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38960) dokee78 válasza liksoft (#38958) üzenetére


dokee78
félisten

:R

(#38961) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! lenne egy olyan kérdésem, hogy a gépembe szeretnék bele tenni még egy winchestert. Hely még lenne, csatlakozóm nincsen amire rá tudnám dugni. A gépem Dell Optiplex 745.

(#38962) Thorus


Thorus
aktív tag

Sziasztok

A laptopomból kijött a füst és már nem képes működni. A winchestere tökéletesen működik amiről le akarom menteni az adatokat. Összes gondom csak annyi, hogy a winchesteren win 8.1 van ami GPT partícióval dolgozik, az asztali gépemen meg win xp van csak. Külső tárolóként rányomom a gépre tökéletesen felismeri csak eszközkezelőben annyit ír nekem GPT-védőpartíció, ennek köszönhetően nem jelenik meg külön meghajtóként.
Kérdésem az lenne, hogy ha egy win 7 vagy újabbat futtató gépre rákötöm a vinyót úgy már olvasható lesz vagy valami progi segítségével próbáljam meg GPT-ből MBR rendszert csinálni?
A vinyón 2 partíció van: 120GB a rendszernek a maradék meg minden másra.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#38963) dokee78 válasza csabaspecial (#38961) üzenetére


dokee78
félisten

Ez kérdés?

(#38964) liksoft válasza csabaspecial (#38961) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! Szerviz, és csatlakozó vásárlás..... :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38965) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy az egyik gépben tökéletesen működő hdd a másikba átszerelve a bekapcsolástól számolva csak kb 20s múlva pörög fel?

Az eredeti gépben ő volt a rendszer hdd, majd format és átkerült egy ssd mellé.
Ugyanígy volt már az ssd melett egy vinyó az hibátlanul működik.

A tápfeszek rendben, azt leellenőriztem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38966) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!

Van egy WD MyBook külső HDD-m (azt hogy pontosan melyik típusú WD van benne, nem tudom sajnos). Egészen ma estig napi használatban volt, de most amikor bekapcsoltam a laptopot, nem működött.

Részletezem: A win7 nem tudja olvasni hibaüzenetet kapok, meg egy felugró ablakot hogy formázzam. Látja a gép, fel is ismeri, de nem látja hogy mi van rajta. 2 különböző laptop 4 különböző USB portján próbáltam, mindig ugyanez a kimenetel. Mivel tudnám róla lementeni a fontosabb dolgokat?

Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#38967) Lacielvtárs válasza helltp (#38966) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

garanciás még?
ha nem akkor szét kell szedni és kipróbálni hogy közvetlen - ha tudod - rákötni gépre és úgy látja e
lehet elszállt az elektronika....
de a HDD fattábla is összeomolhatott...
a második verzió a nagyobb gond :(

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38968) helltp válasza Lacielvtárs (#38967) üzenetére


helltp
aktív tag

Nem garis már. Megbontani csak végső esetben szeretném, mert két laptoppal ülök itt, azokon meg nem igazán van sata port. Egyszer már volt ilyen hibaüzenetem kb 2-3 hete, de már akkor vagy egy hónapja nem volt kikapcsolva a gép úgyhogy elkönyveltem win hibának, újraindítottam és ment. Most nem megy.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#38969) Lacielvtárs válasza helltp (#38968) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

aham, értelek, hát akkor várjunk meg még valakit hátha van jobb ötlete vagy tapasztalata ezen a téren... :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#38970) liksoft válasza helltp (#38968) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez pontosan melyik változat? Tud titkosítást? SES device jelentkezik a használatakor? Ugyanis ha igen, akkor hiába a kivétel, az adatokhoz nem lehet hozzáférni. Titkosítva vannak. Érdemes végiggondolni, mennyire fontosak az adatok. Ha nagyon, akkor adatmentéses szakembert kéne vele megkeresni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38971) helltp válasza liksoft (#38970) üzenetére


helltp
aktív tag

A dobozán ez van a model mellett: WDBACW0020HBK-EESN .

Nem tudom hogy tud-e titkosítást, én nem titkosítottam külön.

Ez látszik a win7 alól:

Megnéztem debian alól is, de ott meg annak ellenére hogy rootként vagyok bejelentkezve root jogot kér valami külső FUSE library hívása miatt. Itt meg is akadt a dolog mert már van root joga, még egyszer nem tudok adni neki.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#38972) liksoft válasza helltp (#38971) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ott van a SES, így titkosítít, még abban az esetben is, ha nem kéred. Maximum nem kér be jelszót. Ebben az esetben a külső házból kivéve csak a titkosított felülethez lehetne hozzájutni. Vagy így sikerül lementened, vagy adatmentéses szakember tud csak segíteni. Elég, ha a titkosítási kulcsot nem tudja kezelni, az egész felület összes adata elvész ilyenkor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38973) helltp válasza liksoft (#38972) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszönöm a segítséget. Akkor összegezve, a HDD működik, a HD Sentinel szerint kiváló állapotú, mindent ki tud olvasni belőle, kivéve azt hogy mennyi a foglalt hely, a win7 látja, de mégsem tudok róla semmilyen adatot sem lementeni, semmilyen programmal sem? Ha szétszedem és belerakom egy gépbe sem leszek előrébb a titkosítás miatt, és ha formatálom és nekiesek valami felderítővel, akkor se tudok majd visszaállítani semmit sem? Igazából némi veszteséget simán bevállalnék, a foglalt 1500GB-ból alig 1-2GB ami érdekes számomra.

Esetleg arra lenne valami ötleted hogy mi okozhatta ezt?

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#38974) Czimby


Czimby
addikt

Megtaláltam a megoldást!

Akinek Samsung F3 and F3EG hdd hibásan működik P67 vagy SB850-es alaplappal itt a megoldás:

Samsung hivatalos

Egy sokkal részletesebb

Az érintett HDD-k:

HD323HJ / HD502HJ / HD503HI / HD103SJ / HD105SI

HD153WI / HD203WI

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#38975) liksoft válasza helltp (#38973) üzenetére


liksoft
nagyúr

Amennyiben a drive felülete elérhető, akkor a mentés megpróbálható. Esetleg Get Data Back programmal. Formázni, írni szigorúan tilos rá. Az adatmentő programok kiszedik ha megtalálják amit keresel. Fontos, ha mentesz róla, NE ide ments.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38976) helltp válasza liksoft (#38975) üzenetére


helltp
aktív tag

Még egyszer köszönöm a jótanácsokat, valami random recovery toollal ikerült hozzáférnem, belelát a mappaszerkezetbe. Kipróbálom az általad ajánlottat.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#38977) Thorus


Thorus
aktív tag

Van valakinek valami ötlete az előbb említett problémámra?
Munkához fontos adatok vannak rajta azt amiatt kicsit sűrget az idő. Szervízben azt mondták legalább 1 hét kell nekik, az adatokat pedig nem akarják lementeni nekem, hogy tudjak dolgozni.
[link]

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#38978) Dluinet válasza Thorus (#38977) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Win7-es gépre dugd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38979) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Űdv!

Ha a HD Sentinel program szerint a merevlemez kondíciója 10.16-tól a mai napig 93-ról 88-ra csökkent nem jelent jót a jövőre nézve?
A Kondíció minden napon egyet romlott, és ha minden nap ténylegesen csökken egyet, akkor lassan merevlemez után kellene néznem.

A kép alapján lehet ok aggodalomra?

[link]

[ Szerkesztve ]

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#38980) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék:
Egy régi IDE-s vinyót rádugok USB-n keresztül a gépre, de valami baja van, mert amit áramot adok neki, felpörög, de pár másodperc mulva leáll. Ha ismét áramot kap, akkor ugyanez történik...

Van ötletetek mi lehet a baja?

Köszi!

(#38981) krealon válasza Vegitaa (#38980) üzenetére


krealon
veterán

Tapegyseg rendben? (Masik HDD-vel jol mukodik?)

(#38982) Vegitaa válasza krealon (#38981) üzenetére


Vegitaa
senior tag

Igen, másik HDD-vel minden OK...

(#38983) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Á megvan, át kellett jumper-elnem. :W
Most tök jó, de azt hitten, hogy USB-n keresztül nem számítanak a jumper beállítások...
Buta vagyok...

[ Szerkesztve ]

(#38984) dokee78


dokee78
félisten

Mivel tudom a rendszer partíciót formázni,hogy kizárja a gyenge szektorokat?

(#38985) pjen válasza dokee78 (#38984) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ha formázod magától kizárja,de valószínűleg lesznek ujjak. :((

(#38986) dokee78 válasza pjen (#38985) üzenetére


dokee78
félisten

Nem is szektor hiba,hanem gyenge szektor.
Telepítés előtt formázzam?
Mert eddig sosem formáztam,csak töröltem a partíciót és arra telepítettem.

(#38987) pjen válasza dokee78 (#38986) üzenetére


pjen
félisten

Ezt nem értem.Ha törlöm a particiót akkor ujra kell particionálni és a telepítő megformázza,ahogy én emlékszem (már vagy két éve)felajánlja hogy gyors vagy teljes format.

(#38988) liksoft válasza dokee78 (#38986) üzenetére


liksoft
nagyúr

:B

Sentinel erre válaszolt odaát a másik témában. SŐT! Kért egy riportot, hogy lássa, miért olyan alacsony a kondíció amit a programja mutat, mert számára is furcsa.

NE kapkodj! Az mindig rossz tanácsadó! Csak szépen lépésről, lépésre. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38989) liksoft válasza pjen (#38987) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyenge (vizsgálat alatt lévő) szektorokat írni kell. A formázás meg csak olvas. Vagyis ez nem lesz jó megoldás. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#38990) pjen válasza liksoft (#38989) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen igazad van,de a kérdés az volt "Mivel tudom a rendszer partíciót formázni,hogy kizárja a gyenge szektorokat".

(#38991) BenyaHD válasza ggg666 (#38951) üzenetére


BenyaHD
csendes tag

Üdv!

A gépemben 4 HDD van, és ebből a windows lemezkezelő 2-re azt írja, hogy: idegen

(#38992) Dluinet válasza pjen (#38990) üzenetére


Dluinet
nagyúr

gyenge szektorok javítása

hard disk sentinel

Lépések:
1: Lemez -> Rövid önteszt
2: Lemez -> Részletes önteszt
3: Lemez -> Felület teszt -> Olvasás teszt
4: Lemez -> Felület teszt -> írásteszt

leírás

de nem lehet rajta éppen futó rendszer és minden adat törlődik

minimum futási idő 4 óra és 36 óra között (becsült)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38993) pjen válasza Dluinet (#38992) üzenetére


pjen
félisten

"Mivel tudom a rendszer partíciót formázni,hogy kizárja a gyenge szektorokat".erre válaszoltam.Kifejezetten azt kérdezte mivel tudja formázni. :((Neked és Liksoft fórumtársnak is teljesen igaza van,de nem ez volt a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#38994) Dluinet válasza pjen (#38993) üzenetére


Dluinet
nagyúr

félre ment :B
dokee78 lett volna a címzett.

kérdésre a válasz: formázással semmire nem megy
megoldás az amit már felvázoltam

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38995) pjen válasza Dluinet (#38994) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem nagyon fog menni,úgy tûnik Dokee kollégának azon van a rendszer. :F

(#38996) bombadil


bombadil
tag

Sziasztok,

Ma beüzemeltem (bár lehet inkább tönkrevágtam) egy 3TB-os HDD-t (Seagate ST3000DM001).

Nem tudtam hogy a másodlagos SATA vezérlő az alaplapon nem támogatja a 2 TB feletti HDD-ket.
Így a formázásnál mindig hibaüzenetet kaptam. Próbálkoztam más progival is, nemcsak az alap Windows-os lemezkezelővel (Seagate DiscWizard), de hiába.

Gondoltam egyet és megcseréltem a DVD meghajtó kábelét a vinyóval, ami a másik vezérlőn volt és ment is minden.

Viszont Hard Disk Sentinel-ben a HDD teljesítményére már csak 98%-ot ír és ami aggasztóbb az ez:

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 8338 alkalommal."

Mennyire lesz ez gond a továbbiakban? Nyilván az előző SATA vezérlővel volt valami gond, de most már a másikon megy, de kérdés hogy meddig?
Megbízható még ez így?

Csak pár filmet tárolnék rajta, de akkoris, ha jövőhéten bedöglik az nem lenne jó.

[ Szerkesztve ]

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#38997) Dluinet válasza bombadil (#38996) üzenetére


Dluinet
nagyúr

semmi baja sincs, használhatod

de ezt az adatkapcsolati "probléma" megjelenítését már sohasem tudod kitörölni

idővel (1 év) visszakúszik 100%-ra

nekem is volt ilyen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38998) bombadil válasza Dluinet (#38997) üzenetére


bombadil
tag

Igen, nekem is volt a jó kis ASUS K52JE laposon ilyen üzenet, hála a hibás SATA vezérlőjének (szériahiba), de ott is megy még minden 3 év után is.

Most már megnyugodtam, köszi! :)

[ Szerkesztve ]

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

(#38999) Saltwater válasza bombadil (#38996) üzenetére


Saltwater
aktív tag

"Megbízható még ez így?"
Szia!
Nem létezik megbízható merevlemez........
"Csak pár filmet tárolnék rajta, de akkoris, ha jövőhéten bedöglik az nem lenne jó."
....ezért már a jövő héten, sőt akár holnap is megdögölhet a winchestered minden előjel nélkül.
Ha fontosak az adataid, tarts biztonsági másolatot. Ha nem fontosak az adataid, ne tarts biztonsági másolatot.

Remélem tudtam segíteni. Fel a fejjel, a lényeg hogy most működik a technika!

https://hdd-adatmentes.hu

(#39000) bombadil válasza Saltwater (#38999) üzenetére


bombadil
tag

Persze, a fontos dolgokról mindig van backup.

"Csak pár filmet tárolnék rajta, de akkoris, ha jövőhéten bedöglik az nem lenne jó."

Ezt csak arra írtam, hogy ha meghal, igen, kicsit nyűgös lenne, de azért könnyet nem ejtenék érte. :)
Pár film még nem a világ.

"Véla i assaila umë polë cenë ilyë mettar."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.