Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fotel


fotel
aktív tag

Olyan jó benyomást kelt, ugye?

Én is így voltam vele, amíg ki nem esett a fémhüvelyből a chip! Ez az igazi adatvesztés :D

(#2) Victorio


Victorio
aktív tag

Az miért hír értékű 2024-ben, hogy kijön egy pendrive ami az USB 2.0 csatolófelület maximális adatátviteli sebességének (480 Mbps) még a felével se képes kommunikálni?

Vagy az aranyszín a nagy durranás?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#3) King Unique válasza Victorio (#2) üzenetére


King Unique
titán

A megabit/sec (Mbps / Mb/s) mióta egyenlő megabájt/sec (MBps / MB/s)? :B + Ugye az átváltás, 1 bájt = 8 bit alapon USB 2.0-nál a 480 Mb/s = 60 MB/s, 8b/10b (?) kódolás után pedig max. 48 MB/s elméleti effektív érték, ami a gyakorlatban max. 30-4X MB/s szokott lenni. Vagyis a 220/100 MB/s nyilván nem USB 2.0, hanem USB 3.0 (USB 3.2 Gen 1) szintű adatátviteli sebesség.
Egyébként pont az benne az egyik extra, hogy ahhoz képest nem is olyan rossz a 220/100 MB/s, hogy az ilyen és ehhez hasonló pendrive-ok jellemzően tetű lassúak szoktak lenni. Na persze a DataTraver Max sorozathoz, annak 1000/900 MB/s értékéhez képest nyilván lassú, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#4) Graphics válasza Victorio (#2) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem jön ki a matek...

220 MB/s, az USB 2.0 60MB/s elvi maximumot tudott.

Hol számoltad el magad?

Megabit és Megabájt... között van eltérés :D ennek semmi köze az USB2.0-hoz... annak 480Mbps volt a vége valóban jó írtad, de ez a pendrive 220MB/s-et tud.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#5) sefan67


sefan67
aktív tag

Egy kis infó:
Az USB2.0-s GE9 változat 24 karátos arannyal bevont burkolattal volt kapható, ez viszont "csak" színezett fém ha jól látom. :)

(#6) #52931072


#52931072
törölt tag

Én rég nem veszek kingston pendrájvot. Régebben gyakorlatilag lehetetlen volt kinyomozni, hogy mégis melyik típusa mennyit is tud. Szép kék betétes usb csati, ráírva usb 3.0, aztán 6 MB/sec írásban egy 64 gigás ilyen aranyszínű darab? Van egy otthon.
Esetleg megjavultak mára?

(#7) Graphics válasza #52931072 (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Javarészt az olvasást hangoztatják a marketinganyagokban

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#8) Dr. Akula válasza #52931072 (#6) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Amelyiknél nem hangsúlyozzák ki hogy milyen gyors, az lassú. Okkal titkolóznak mindig.

Ez a pendrive viszont nem is olyan gáz, ilyen lapos kivitelben legtöbbször még ennyi kakaó se szokott lenni. Oprendszer telepítő"lemez"nek pont megteszi.

[ Szerkesztve ]

(#9) pilu85


pilu85
őstag

Gondolom fat32-re van formázva gyárilag...

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.