Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28306) pootyx


pootyx
csendes tag

Üdv!
Egy elég érdekes történetet fogok leírni, kíváncsi vagyok találkozott e már bárki ilyennel.
Nos ott kezdődik a történet, hogy augusztusban vettem új merevlemezt (Samsung). Hardverapról vettem, nem volt hozzá Magyarországon garancia. Megérkezett tökéletes volt. Eltelt 1-2 hét, és lám-lám elkezdtek megjelenni a bad sectorok. Jelzem, hogy megérkezésekor tesztelve volt HD sentinellel 100/100as volt. Nos telt az idő és teljesen tönkrement. Elkezdtem a garancia után nézni kiderült, hogy el kell küldenem Amszterdamba, a Seagate központjába. Elküldtem 1 hét múlva jött a vadi új merevlemez. Tapasztalatból azonnal berakva a gépbe és ellenőriztem szintén 100/100as volt. Az még hozzátartozik hogy időközben új tápot is vettem mert hallottam olyanokat hogy az meg tudja enni a vinyót, és ezért egy CoolerMaster tápot vettem, hogy ne legyen vele baj. Illetve ami többi vinyó van benne az tökéletesem működött az előzővel és a mostanival is. Szóval eltelt 1-2 hét és ismét jönnek bad sactorék, még csak 2 de már 200 gyenge szektor is van. Mi a fene tudja tönkretenni a merevlemezt? Hallottatok e már bármilyen mondát vagy legendát olyanról hogy valami szó szerint tönkreteszi a merevlemezeket. Hallottam már olyat hogy valamikor csak megjelöli a jó szektort hibásnak, de ezt kizártam mert annyi környezetbe (windows, linux, hdd regenerator) le volt futtatva és többször formázva hogy biztosan nem szoftveres a hiba. Leginkább az a kérdésem, hogy ha most ezt megint visszaküldöm és megjön a harmadik merevlemez akkor mégis mit csináljak, hogy az már ne menjen tönkre. Berakom a gépbe, soha nem mozgatom, normálisan használom, szóval ne extrém körülményekből induljatok ki. Elsősorban olyan megoldásokra vagyok kíváncsi, hogy a bios beállításai közül lehet e befolyással erre bármi? Gondolok itt a SATA vezérlőkre, stb. Illetve bármilyen más ötlet jöhet.
Itt egy kép a S.M.A.R.T.-ról:

Előre is köszönöm a segítséget!

Ákos

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.