Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28201) follow válasza liksoft (#28196) üzenetére


follow
csendes tag

A hétvége folyamán tudom megnézni , hogy működik-e másik gépen , de ha nem , akkor ( még garanciás ) vissza viszem és megcsinálják!

Köszö azért a segitséget!

(#28202) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok!

Problémám a következő: Van egy WD Scorpio Blue laptop hdd ezt akarom gépre kötni. Rádigom a tápot + SATA kábelt. Én vinyómról boot-ol a rendszer de ha ez is rajta van nem jön be a Win7. Na már most erről a vinyóról annyit kell tudni hogy ezen van egy op rendszerami szintén Win7 és csak 1 partíció van rajta. Sok adat van ami nem kellene hogy elvesszen. Mit tudtok javasolni, hogy mit csináljak? Vagy mi lehet a hiba egyáltalán?

Választ előre is köszönöm! :)

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#28203) EmThor válasza EmThor (#28186) üzenetére


EmThor
addikt

Végül vinyócsere lett, egy 2.5" Samsung 250gb 5400 rpm ment, a problémás B75-ös lapos rendszerbe (a régi vinyó WD 250gb sata 2-es volt, az önteszt sem ment le rá HDD Sentinelben).

Most tényleg nem akarom elkiabálni, mert 2x kapcsoltam be a gépet a vinyócsere után és rögtön lekapcsolt, most azóta megy rendben és a vinyó is úgy néz ki, hogy pöpec.

Másolásnál oda-vissza nincs ez a 'hang-up'. UTorrent csinál disk overload-ot letöltésnél, azzal még kezdek valamit.

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#28204) liksoft válasza nexia (#28199) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azt CSAK a régi gépben maradt kulcs segítségével tudod. Gondolom "saját tulajdonba" lett véve a fiók kialakításakor. Ha igen, akkor a rendszer (windows alatt valahol - fejből nem fújom) könyvtáraiban van eltárolva az egyedi kulcs. Enélkül esélytelen! Gyorsan fuss utána!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28205) liksoft válasza czakoD (#28200) üzenetére


liksoft
nagyúr

És a partíciót törölni?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28206) Dark Archon válasza nexia (#28199) üzenetére


Dark Archon
addikt

Szerintem próbáld meg egy Ubuntu-t indítva Live CD-ről. Valószínűleg magasról tenni fog rá, hogy mit kódolt az XP és simán ki tudod másolni az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#28207) liksoft válasza Dark Archon (#28206) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rendszergazdaként enged másolni. Viszont ha lekódolta, akkor a kulcs segítsége nélkül hogyan nyissa meg? Vagy az Ubuntu már a kódtörést is tudja? :F Ha igen, jó tudni, mert ez akkor egy biztonsági rés, és az M$ vagyont fizethet érte!

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28208) Dark Archon válasza liksoft (#28207) üzenetére


Dark Archon
addikt

Értelmezésem szerint csak simán jelszóval védett a fiókja. Az enyém is, s most direkt kipróbáltam egy Ubuntu 7.10-zel: röhögve beenged a dokumentumokba és azt csinálok, amit akarok.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#28209) liksoft válasza Dark Archon (#28208) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha csak jelszóval, akkor rendszergazdaként bárhol kéne tudni olvasni. Kódolás esetén vannak gondok. De lehet, hogy igazad van, és nincs rendszergazdai joga.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28210) kaboska


kaboska
aktív tag

Sziasztok!
Át szeretném a vinyóm sata csatlakozóját tenni egy másik sata csatolóba az alaplapon!
Az opp rendszer az SSD-én van a vinyón csak adatok.
Kell a Biosba valamit állítani hozzá?Mert mikor átrakom,gép indítás és akkor kéri a Win7 telepítő lemezt de nincs mert nem én vagyok a rendszergazda!
Előre is köszönöm a segítséget :)

"Fej vagy gyomor"

(#28211) kaboska


kaboska
aktív tag

A 2.es port-ból szeretném a 6-os port-ba mert az alsó PCIe slot-ba szeretnék VGA-t rakni és bele lóg :W

"Fej vagy gyomor"

(#28212) Dark Archon válasza kaboska (#28210) üzenetére


Dark Archon
addikt

A sorrendet be kell állítani a BIOS-ban, hogy az SSD-ről induljon, mert alapból a SATA portoknak megfelelő sorrendet használja. Tehát, ha a vinyó alacsonyabb számú porton van, mint a 6, akkor arról akarja indítani a rendszert és ezek szerint maradt azon valami szemét.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#28213) liksoft válasza kaboska (#28211) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha nincs rendszergazdai jogosultságod, nem biztos, hogy menni fog. Ahogy írtad, driver-t kér. De a VGA is fog kérni, úgy gondolom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28214) kaboska válasza Dark Archon (#28212) üzenetére


kaboska
aktív tag

Sorrend rendbe van mert az SSD-ről Boot-ol csak mikor a vinyót átrakom a 2-6-ba akkor van ez a gond!

liksoft:Vga driverrel talán nem lesz gond mert volt már benne 2 kártya ATI-Nvidia
Csak itt az a gond hogy az elsődleges az ATI kártya és az van a felső PCI-e-ba ez a 16x-os
Alulra meg menne az Nvidia ez 8x-os csak a sata csati-tól nem fér be csak ha átraknám 2-6-ba!

"Fej vagy gyomor"

(#28215) gone_man


gone_man
csendes tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne,hogy másolás/áthelyezés közben gondol egyet a rendszer lelassul, és amikor nagy nehezen leállítom a másolást feladatkezelővel, eltűnik a tálca és az ikonok az asztalról, kifagy a gép, és még csak másolni sem sikerült semmit vagy csak csekély mennyiséget.
Mit gondoltok, mi lehet a probléma?3 vinyó van a gépemben,két 500megás WD,és egy 3tb-os WD,és a probléma csak akkor jelentkezik,ha a 3terás vinyóra vagy a vinyóról akarok átmozgatni nagyobb méretű pakkokat mondjuk..a vinyó amúgy gyakorlatilag új,egy hónapos kb,ráküldtem már minden létező ellenőrző programot (everest,hdd sentinel),és mindegyik azt írja,hogy tökéletes a kondíciója..

Egy ismerősöm mondta,hogy win7 valamiért nem kezeli rendesen a nagy méretű meghajtókat,de 1. win8-at használok,és a probléma itt is jelentkezik. 2. kb egy pár napja csinálja ezt a jelenséget a cucc..De már megőrülök tőle.. :W

[ Szerkesztve ]

(#28216) djculture válasza gone_man (#28215) üzenetére


djculture
félisten

1 partíció van rajta? Ha igen akkor az a baj, 3 Terás vinyóra rengeteg file tud felférni és 1-2 millió fájlon túl már a kisebb gépek tudnak vele szenvedni.

(#28217) gone_man válasza djculture (#28216) üzenetére


gone_man
csendes tag

Egy partíció van rajta,igen..Amúgy teljesen szűz most a vinyó,gyorsformáztam a win8 telepítése előtt,azóta csak pár ilyen másolási kísérletem volt,most újra gyorsformáztam (egy másik helyen tanácsolták),és simán átrakta a 20gigás pakkot..De nem vagyok meggyőződve,hogy egy még nagyobb pakkot át tudna rakni gond nélkül.. :U Amúgy nem tudom mennyire számít kicsinek a gépem,AMD phenom II-es proci,8giga ram,szóval szerintem nem olyan gyenge..Már ha ezekre a paraméterekre gondoltál a "kicsiség" alatt.. :D

(#28218) attilla84


attilla84
tag

Tudnátok segíteni, most vettem egy SSD-t és nem tudom üzemelni be, Asrock lapom van, bekötöm de nem lássa a gép és a BIOSZ-ban sem! Köszönöm előre is!

(#28219) djculture válasza gone_man (#28217) üzenetére


djculture
félisten

Ja szerintem neked régebbi nem uefis lapod van akkor nem? Ahhoz kell egy 3Tb unlocked driver hogy kezeljen ekkora vinyót!

[ Szerkesztve ]

(#28220) gone_man válasza djculture (#28219) üzenetére


gone_man
csendes tag

gigabyte MA785GMT-UD2H (rev. 1.0 vagy 1.1 asszem) alaplapom van,nem tudom,hogy ez uefis-e vagy sem,ennyire sajna nem vágom a témát.. :)

(#28221) djculture válasza gone_man (#28220) üzenetére


djculture
félisten

Nem uefi-s mert régi chipszet az baj a giga pont nem támogatja a régi termékeit így drivert se csinált hozzá.

(#28222) gone_man


gone_man
csendes tag

És akkor mit tudok tenni? :F Azért furcsa,mert csak egy olyan hete kezdtem el ezt a dolgot tapasztalni,eddig semmi ilyesmi nem történt..

(#28223) djculture válasza gone_man (#28222) üzenetére


djculture
félisten

Ami eszembe jutott a win7 x64 alá van driver asrock ugyanilyen chipkészletű lapjához...
[link]

(#28224) gone_man


gone_man
csendes tag

magyarul rakjam vissza a win7-et és telepítsem fel ezt a cuccot,hátha..?

(#28225) djculture válasza gone_man (#28224) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem más megoldás nem lesz ha mákod van működni fog mert a chipset/sata vezérlő ugyanaz. Giga sajnos régi lapjait már nem supportálja ahogy az asus se.

[ Szerkesztve ]

(#28226) gone_man


gone_man
csendes tag

Hát megpróbálom,sok veszteni valóm nincs..Köszi a segítséget,majd jövök,és beszámolok a fejleményekről. ;)

(#28227) iceQ!


iceQ!
addikt

Kérlek segítsetek! :U :U

A problémám....

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#28228) djculture válasza iceQ! (#28227) üzenetére


djculture
félisten

De hogy lett telepítve a win7? Ha volt mellette másik vinyó a telepítéskor akkor azt is rakd be mert azon vannak az inditófile-ok jó windows szokás szerint.

(#28229) kaboska válasza djculture (#28228) üzenetére


kaboska
aktív tag

Akkor nálam is ilyen probléma lehet?[Itt] pedig bent van a vinyó csak másik sata portba!

"Fej vagy gyomor"

(#28230) djculture válasza kaboska (#28229) üzenetére


djculture
félisten

Ja szerintem ott is ez van, a hiányzó file-t pótolni akarja amit a másik porton lévő hdd-röl olvasna be ha ott volna. Telepítés után nem érdemes a háttértárak konfigurációját változtatni csak ha telepítéskor el vannak szeparálva.

(#28231) kaboska válasza djculture (#28230) üzenetére


kaboska
aktív tag

És akkor nincs is megoldás?[Ezért] szeretném átrakni.De nincs Win7 telepítőm mert nem én vagyok a rendszergazda és ugye azt kéri mert megváltozott a config! :W

"Fej vagy gyomor"

(#28232) djculture válasza kaboska (#28231) üzenetére


djculture
félisten

Az lenne a legkönnyebb pedig a win7 telepítő és javítás. Másként lehet kínlódni a parancs sorokkal:

Míg a telepítő automatán elvégzi:

[ Szerkesztve ]

(#28233) kaboska válasza djculture (#28232) üzenetére


kaboska
aktív tag

Van egy Win7 telepítő lemezem persze nem eredeti és nem is erről lett telepítve az op rendszer ez kuka?
Mi a helyzet a parancs sorokkal?Esetleg azzal meg lehetne oldani?
Bocs közbe látom a másik képet!

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#28234) djculture válasza kaboska (#28233) üzenetére


djculture
félisten

Az mindegy hogy milyen csak a lemezen rajta legyen ugyanaz a kiadás.

(#28235) kaboska válasza djculture (#28234) üzenetére


kaboska
aktív tag

Nem lesz jó szerintem mert a lemezen Win7 ultimate 32bit-es van nekem meg 64bites van telepítve.
Amúgy köszönöm hogy próbálsz segíteni :R

[ Szerkesztve ]

"Fej vagy gyomor"

(#28236) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Van egy WDC WD15EARS vinyóm, aminek a kondíciója szeptember végén 51%-ra esett, majd 3 hét után 14%-ra több száz hibás szektorral, már nem emlékszem pontosan, meg 30 napos hátralévő működési idővel. Ha elindítottam róla valamilyen filmet, akkor hosszú másodpercekre bekockázódott a kép, meg amikor beletekertem a filmbe ugynúgy kockás volt minden. Ekkor úgy döntöttem, hogy lementem a fontos adataimat, és leformázom. 1 napig 100%-ot mutatott a hd sentinel, majd 99, 97, és most 95%-on áll jelenleg. Ashampoo HDD control szerint az egészség 92%-os, a teljesítmény pedig 76%. De most megint ugyanúgy kockázódik a kép, mint előtte, meg néha hallom, hogy elég sokat jár a fej, plusz néha megakad a zene, ha róla hallgatok zenét. Tavaj január 10.-én vásároltam, és nem vagyok benne biztos, hogy 2 vagy 3 év volt-e rá a garancia, ezért érdekelne, hogy szerintetek ilyen körülmények mellett lehetséges-e a gariztatás, vagy eséjtelen. Előre is köszi a segítséget.

(#28237) djculture válasza BK87 (#28236) üzenetére


djculture
félisten

Teljesítmény érték az rossz, amúgy a gyári wd programot (Data Lifeguard Diagnostic for Windows) kell rajta lefuttatni és az szerintem hiba kódot fog rá dobni és viheted vissza mentés után.

[ Szerkesztve ]

(#28238) BK87 válasza djculture (#28237) üzenetére


BK87
senior tag

Hogy hívják a gyári wd programot?

(#28239) djculture válasza BK87 (#28238) üzenetére


djculture
félisten

Data Lifeguard Diagnostic for Windows

(#28240) BK87 válasza djculture (#28239) üzenetére


BK87
senior tag

Köszönöm. Még annyit, hogy melyik tesztet kell itt futtatni? quick test elég?

[ Szerkesztve ]

(#28241) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!
Felraktam a hd sentinelt, és ez a gyönyörű kép fogadott:

Most kezdjek el aggódni, lehet ilyen esetben gariztatni a hdd-t, vagy használható továbbra is?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#28242) liksoft válasza TomiLi (#28241) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

0%-os, így szinte biztos, hogy csere. Hivatalosan a gyári tesztprogram mondja meg. Adatokat mentsd, nehogy kényelmetlen helyzetbe kerülj.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28243) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Tegnap írtam kicsivel feljebb, hogy mi lenne a problémám, azóta lefutattam a WD data lifeguard diagnostic tool program quick és extended tesztjét is, de nem jelzett hibát [link].
Azt szeretném kérdezni, hogy most akkor van-e valamilyen komolyabb hibája a lemeznek, és megpróbálkozhatok a gariztatással, vagy használjam továbbra is, ameddig megy? Előre is köszönöm a segítséget.

(#28244) liksoft válasza BK87 (#28243) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A garanciát nem fogják elfogadni. Ha itt nincs gond, akkor a tápellátását ellenőrizném.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28245) BK87 válasza liksoft (#28244) üzenetére


BK87
senior tag

Már többször ellenőriztem mindent, még fel is cseréltem a tápkábeleket,, de nem hozott javulást. Ami leginkább zavar, hogy pár hónapja már volt 14%-on az egészségi szint, most meg 95%-on van már néhány hete. Ezt egész egyszerűen nem értem :F

(#28246) liksoft válasza BK87 (#28245) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem a nyári nagy melegben? Mennyire volt a drive akkor meleg? Ez a másik kritikus pont!

Tápellátás, és hűtés.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28247) BK87 válasza liksoft (#28246) üzenetére


BK87
senior tag

Egy 12 cm-es venti nyomja a hddkre a levegőt, nyáron is figyeltem, alig voltak melegek, még a WD BLACK vinyóm sem volt meleg, a tápom meg egy Enermax PRO82+ 425W, ami azért elég jó tápnak számít, bár minden elromolhat, de szerintem nem annak van a baja. Olvastam már több helyen, hogy ezekből az EARS típusú vinyókból nagyon sok ment tönkre, és most úgy látszik, hogy én is kifogtam egy selejtet. Csak a garira nem emlékszem, hogy most 2 vagy 3 év volt-e.

(#28248) TomiLi válasza liksoft (#28242) üzenetére


TomiLi
addikt

Köszönöm a segítséged! :R
Vettem is ma egy másik hdd-t, most mentem le az adatokat!

Bogyóka

(#28249) liksoft válasza TomiLi (#28248) üzenetére


liksoft
nagyúr

:Y Ezel ugye nem azt akartad mondani, ha meghalt volna akkor személyesen is találkozunk?

Ami fontos, arról MINDIG legyen fizikailag máshol tárolt mentés. Ami meg annál is fontosabb, arról több is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28250) gpatrik


gpatrik
tag

Sziasztok!

Van egy Western Digital Caviar Green 1TB-os HDD-m (WD10EADS 32mb cache-el)). Lenne vele egy olyan problémám, hogy bűn lassú! HD Tune-al a Read tesztet lefuttatva a maximális sebesség 2,1MB/s Sata2őn. Mi okozhatja a lassúságát? Lehet ezzel még valamit kezdeni?

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.