Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27751) djculture válasza Wind-Storm (#27750) üzenetére


djculture
félisten

Hát igen samsungnál már csak akkor észre valaki hogy baj van, ha maga a gép is úgy indul hogy smart hiba ...
Ilyenkor lehet mentegetni ha egyáltalán a partíció nem tűnik el hirtelen mert az a legvége.

[ Szerkesztve ]

(#27752) laczy1987


laczy1987
csendes tag

Köszi a választ skacok...szerintem akkor lett baja mikor kisült a külső ház adaptere (volt egy kis kisülés, mert elszakadt és nem vettem észre). Azóta csinálja ezt addig totál működőképes volt. Hát sajnálom, mégis csak 1 tera volt, de akkor inkább kikötöm szegényt. Köszi a válaszokat.

(#27753) Aramir válasza laczy1987 (#27752) üzenetére


Aramir
őstag

Pucold le, majd futass egy zero fillt mondjuk a HDTune programmal, 35-nél jóval több tartalékszektor van, nem fogyott még az el szerintem, nekem egy 160-as Samsungon van 212 áthelyezett szektor, és szépen működik, igaz nem is tárolok rajta fontos cuccokat. Elvileg ez helyreteszi a gyenge szektorokat, áthelyezi, vagy leszedi a gyenge szektor jelölést, ha mégis jó, legrosszabb esetben meg max kiderül, hogy tényleg kuka a merevlemezed.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27754) Bulcsu1979


Bulcsu1979
csendes tag

Sziasztok,
Az lenne a kérdésem, hogy a Sentinel által 20%-osnak itélt 284 hibás szektorral rendelkező, nem éppen egy mai darab hdd-emet meg tudnám e gyógyítani valahogyan?
WDC WB 160Gb
Köszönöm.

(#27755) djculture válasza Aramir (#27753) üzenetére


djculture
félisten

Nem érdemes vele nagyon szórakozni, pár írás olvasás tesztet lefuttatva ha nem javul márpedig nem nagyon fog. Akkor meg kell határozni a bad/ek pontos helyét és oda nem tesz az ember partíciót, akkor még lehet tárolásra használni de csak nem fontos adatoknak.

(#27756) talpas válasza Bulcsu1979 (#27754) üzenetére


talpas
aktív tag

Nem.
HDD Regenerator lefoglalja ha nem formázható /szerinte/ a sérült terület. De semmi más javító progit ne eressz rá később. És ez nem javítás. Inkább a további használati idő kitolása.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#27757) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok
Erre a problémára keresnék megoldást:
SSD vásárlása miatt a laptopom eredeti vinyóját egy hdd keretben beraktam a dvd író helyére. a rendszer fut ssd-ről, háttértárnak ott a hdd. Viszont a hdd folyamatosan, percenkét akár 3-4szer is leáll-felpörög. Az energiaellátásnál a windowsban kikapcsoltam a hdd leállítását, de mégis csinálja. Erre lenne esetleg valami segédprogram vagy beállítás, esetleg registry bejegyzés? (Packard Bell Easynote TK81 és Win7 64bit)
(A laptop biosában sem találtam hdd timeout-ot vagy hasonlót sem)
Próbáltam itt visszakeresni, de nem jutottam eredményre
Előre is köszi!

Sovány szakácsban sose bízz!

(#27758) Levwi válasza Wind-Storm (#27732) üzenetére


Levwi
aktív tag

Köszi a segítséget szerintem kábel lesz, ma is rengeteg olvasási hiba volt nála remélem segít köszi

Huawei P20 Pro Black

(#27759) laczy1987 válasza Aramir (#27753) üzenetére


laczy1987
csendes tag

HDtune azt írja writing is disabled. To enable writing please remove all partitions. please chech the manual for more information.
Ezt nem értem hogyhogy nem lehet rá írni?

(#27760) Aramir válasza laczy1987 (#27759) üzenetére


Aramir
őstag

Azért írtam, hogy pucold le, a HDTune csak akkor hajlandó a Zero Fill-re, ha nincs rajta partició, ami amúgy is törlődne, de gondolom ez valami védelem a kezdők ellen, nehogy véletlenül törölni tudjon egy véleltlen klikkeléssel bárki is.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27761) laczy1987 válasza Aramir (#27760) üzenetére


laczy1987
csendes tag

Ja értem akkor töröljem a meghajtót nem elég ha formázom? MErt format után se csinálja...akk win telepítő partíció törlés és utána mehet a zero fill?

(#27762) Dr.House88


Dr.House88
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Van egy WDC WD10 EARS-00Y5B1 SCSI Disk Device (1000 GB, SATA-II) típusú vinyóm.

Tegnap még sentinel serint 100% 100% volt ma reggel bekapcsoltam és 100% 98% Ki lehetne javítani?

[link]

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#27763) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi all!

Az lenne a kérdésem, ha egy deszkánál ez van írva: 6 x SATA 3Gb/s connectors (Support RAID 0,1,0+1)

akkor ez tudja kezelni ezt a vinyot?

Western Digital 1TB 64MB SATA3 WD10EZRX ,mert ugye ez SATA III-as

3njoy the Lif3

(#27764) Aramir válasza laczy1987 (#27761) üzenetére


Aramir
őstag

Egyszerübb törölni a particiót a start menü - vezélőpult - felügyeleti eszközök - számítógép kezelés - lemezkezelés alatt :) Már ha XP-t használsz, többinél passzolom hogy van.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27765) Aramir válasza Dr.House88 (#27762) üzenetére


Aramir
őstag

Nullázni nem tudod a SMART-ot házilag.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27766) sajátgép33


sajátgép33
csendes tag

Sziasztok segitséget szeretnék kérni.
Ma a gépemre rá akartam rakni a windows xp-t mert windows 7 volt rajta.
Elkezdte megformázni a hddt az xp és amikor megvan akkor ugye magától ujra indul a gép, ezis megvolt és amikor ujra indul akkor azt irta ki hogy hiba a rendszer betöltésekor.......
ujra elkezdtem az egészet és szintén ugyanez.....
megint elkezdtem ujbol megformázni ujra indult képet ad de viszont nem megy tovább se a bioszba nem tudok belépni semmi. vlkinek vlmi ötlet meghalt volna a hdd?
ezt már amugy egyszer csinálta csak akkor satás hdd volt benne.

(#27767) Dr.House88 válasza Aramir (#27765) üzenetére


Dr.House88
tag

valami javító/tisztító program nincs erre?

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#27768) sony198


sony198
csendes tag

Ma vettem seagate barracuda7200.11 500 gb vincsesztert bettetem a gépembe pőrőg nem kattog nem zőrőg ..De nem tudom feltelepiteni jumper kábeleket mindent átnéztem át vittem tesomhoz ott sem lása a bios nem is telepűl.
Azt szeretném kérdezni hogy most akkor rossz..

sony198 megbizható

(#27769) GOTiBI válasza sony198 (#27768) üzenetére


GOTiBI
csendes tag

Új a winyód? itt vetted valakitől,kitől?

Üdv GOTiBI

(#27770) sony198


sony198
csendes tag

nem itt - akitől vettem a azt mondta hogy neki műkődőt othon meg hogy kb 1éves..már megbántam hogy megvetem de azt mondta hogy sentinel képet nem tud csinálni :( most akkor rossz?

sony198 megbizható

(#27771) Dr.House88 válasza sony198 (#27770) üzenetére


Dr.House88
tag

Szerintem becsapott!!
Amikor HDD-t vásárolsz mindenképp kérj az eladótól Sentinel képet!

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#27772) GOTiBI válasza sony198 (#27770) üzenetére


GOTiBI
csendes tag

valószínűleg átvágtak vele
agéped biosba sem ismeri fel már?

Üdv GOTiBI

(#27773) sony198


sony198
csendes tag

sejtettem :((( kőszi a választ hibás ként elkezdem árulni itt a phn

sony198 megbizható

(#27774) Dr.House88 válasza GOTiBI (#27772) üzenetére


Dr.House88
tag

Én elektronika hibára gyanakszom :U

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#27775) sony198


sony198
csendes tag

nem látt semit . a tesomnál sem

sony198 megbizható

(#27776) sony198


sony198
csendes tag

javitható?

sony198 megbizható

(#27777) Dr.House88 válasza sony198 (#27776) üzenetére


Dr.House88
tag

Hát ha tényleg elektronika hiba akkor igen!

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#27778) sony198


sony198
csendes tag

megűtve nem láttom szépen megy nem zőrőg nem kattog de nem ismeri fell a bios kár érte

sony198 megbizható

(#27779) Dr.House88 válasza sony198 (#27778) üzenetére


Dr.House88
tag

Talán ha holnap napközben megkérdeznél egy ebben jártasabb fórumtársat akkor konkrét választ kapnál!
Én csak tippelni tudok és szerintem az elektronikája adta meg magát.
Azt pedig a vinyó típusa szerint találsz itt a PH-n.

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#27780) sony198


sony198
csendes tag

oké jó éjt kőszi mindent :R

sony198 megbizható

(#27781) Dr.House88 válasza sony198 (#27780) üzenetére


Dr.House88
tag

NM!
Jó éjt!

A technika mindig egy lépéssel előttünk jár!!!

(#27782) djculture válasza sony198 (#27770) üzenetére


djculture
félisten

Milyen jumper? Satás a cucc?

[ Szerkesztve ]

(#27783) Aramir válasza sony198 (#27778) üzenetére


Aramir
őstag

Elektronikát ne cserélj, felesleges, az nem fog ezen segíteni, annó próbáltam én is, még az sem biztos, hogy az eladó átvágott (jó, oké, nagy rá az esély, de azért mégis :D ). Sajnos a 7200.11-es szériának van egy firmware bugja, egyik napról a másikra nem ismeri fel a gép, vagy felismeri, de nulla gigásnak látja, simán előfordulhat, hogy pont nálad jött elő ez a hiba. Itt a megoldás:
http://www.msfn.org/board/topic/128807-the-solution-for-seagate-720011-hdds/
Ha nem tudod megcsinálni, szerintem lesz itt aki adatmentéssel foglalkozik, pikkpakk helyreteszi neked (jó pénzért persze :DDD )
Ha kész a javítás, egy firmware frissítést mindenképen csinálj, mert bármikor előjöhet megint ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27784) Wind-Storm válasza Aramir (#27783) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én megcsinálom olcsóbban is ezt a TTL-es történetet! :P:))

(#27785) sony198


sony198
csendes tag

Menyi lenne az olcsó?Én eladni szeretném mert nem értek hozzá ..És igen satás..

sony198 megbizható

(#27786) Aramir válasza sony198 (#27785) üzenetére


Aramir
őstag

Mennyiért árulod? Jöhet privátban is, mert ez nem hírdetős topik :D

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27787) hamachi


hamachi
csendes tag

Hali!
Nem biztos, hogy ide kellene írnom de mégis... Az a gond, hogy már 2 éve azzal szorakozok, h probálom megkeresni a számitógépem hibáját:
1. a gép bekapcsolásakor x idő után lefagy néhány sec-re majd ujra müködik.Ezt eljátsza párszor és megadja magát a DVD lejátszó.Ezt egyszer be is irtam a forumba, hogy mi a fene lehet... hdd sentinel-el nézem át a gépet, nézem át a kápeleket, hogy nincs-e megszakadva valahol meg hasonlók.Végül kicseréltem benne (1 év vizsgálás után) a hdd-t, mert a kondició 40%-kon volt.Ezzel el is rendeztem a dolgot 2 hétre.
2. hét után ismét elkedet b...kodni, úgyanugy mint azélőtt de mostmár nem csak, hogy nem müködik a DVD lejátszó de még újrainditáskor se éled fel a gép (azelőtt ha megunta a dvd gépresiztem és új használható volt... egy darabig).
Most mondja meg valaki, hogy ezek után mi a fenét csináljak vele, mert minden hardware-re rá lehet fogni, hogy nem jó és azért van ez vagy ez... szervizbe már nem viszem mert semmit nem csinálnak vele (1x elvittem és "állitólag" 2 hétig tesztelték mi a gond de nálunk persze semmi...)
Megjegyzem OP újratelepitáskor müködik a lejátszó.Jaa és ha nem indul el a gép ( nem bootol) akkor még az áramtalanitás se segit.Ki kell, hogy huzzam a dvd lejtászó tápkábelét és láss csodát bootol.

(#27788) McDog válasza hamachi (#27787) üzenetére


McDog
aktív tag

Miután a HDD-t kicserélted és a hiba még mindig jelentkezik így a HDD-t kizárhatjuk. Milyen konfigod van? DVD nélkül minden jól működik? Mert akkor kiszűrted a hibát. Az oprendszert IDE módban, vagy AHCI-ban telepítetted, mert pl nekem a Pioneer DVD íróm AHCI módban nem szeret bootolni. Kicsit minden esetre teszteld DVD meghajtó nélkül.

(#27789) richard19


richard19
csendes tag

hello windows 7 ultimate fut a gépen a vinyom western digfital 160 gb sata 2 ugy darál mint a hülye van ojan program ami a recsegés kijavitja vgy megszünteti elöre is köszi a válaszokat

(#27790) hamachi válasza McDog (#27788) üzenetére


hamachi
csendes tag

Szia!
Konfig:
- Intel Pentium Dual Core E5300
- Biostar TP35D2-A7
- WDC WD5000AAKX-001CAO
- NVIDIA Geforce 9600 GT
- Optiarc DVD RW AD-5240s
Jelenleg DVD nélkül használom a gépet.Bocs de nem vágom ezt a két telepitési módot, fogalmam sincs, hogy mikor kell ezt eldönteni vagy mi a szösz

[ Szerkesztve ]

(#27791) McDog válasza hamachi (#27790) üzenetére


McDog
aktív tag

Megnézve az alaplap leírását nem leltem benne AHCI módot. DVD nélkül jó? Az alaplap lírásánál látod ITT a támogatott procik között a tiédet? Mert én nem :U Annak kéne utánanézni, hogy ez járhat-e az említett hibajelenséggel. Az tápod milyen?

(#27792) hamachi válasza McDog (#27791) üzenetére


hamachi
csendes tag

DVD nélkül jó és én sem látom a procit a listában.A tápról nem tudok sokat mondani, csak annyit, hogy 480W teljesitményre van hivatva.Mellesleg a konfigot nem én állitottam össze hanem a boltban igy árulták

UI: találtam egy linket ahol hasonló konfig van csak annyi a különbség, hogy 4GB helyet 2GB DDR2-es memoria van a gépemben.Proci, alaplap megegyezik

[ Szerkesztve ]

(#27793) McDog válasza hamachi (#27792) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha DVD nélkül jó, akkor csak két dolog lehet, gyakoribb a SATA kábel hiba, de a meghajtó is meghibásodhatott. Szerintem az előbbi lesz.
--egyébként felmerült bennem, hogy az előző HDD-nél nem az a kábel volt, mint most a DVD-nél?

[ Szerkesztve ]

(#27794) hamachi válasza McDog (#27793) üzenetére


hamachi
csendes tag

Az új vinyóhoz kaptam egy új sata kábelt de azt nem tudom, hogz most /pill meik az a másik kábel ami a dvd re van kötve.Vagyis már néhányszor felcseréltem a kettőt de nem volt javulás

[ Szerkesztve ]

(#27795) McDog válasza hamachi (#27794) üzenetére


McDog
aktív tag

Elvileg akkor a SATA kábelt is kihúzhatjuk a hibás elemekből.
A Intel SATA AHCI/RAID Controller driverből a legfrissebb van telepítve?

[ Szerkesztve ]

(#27796) hamachi válasza McDog (#27795) üzenetére


hamachi
csendes tag

Ez jó kérdés.Win 7 OP van fent és minden alkalommal megjelenő frissitést fel szoktam tenni de erre nem emlékszem.

(#27797) McDog válasza hamachi (#27796) üzenetére


McDog
aktív tag

Kíváncsiságból, hogy ezt a szállat is elvágjuk próbáld ki légyszi. Jó a Win 7, de pl ATI driver is jobb, ami az AMD-től jön...

(#27798) hamachi válasza McDog (#27797) üzenetére


hamachi
csendes tag

Szóval akkor telepitsem fel az Intel SATA AHCI/RAID Controller-t amit az alaplap oldalan ajánlanak?

(#27799) McDog válasza hamachi (#27798) üzenetére


McDog
aktív tag

Próbáld ki, nem vesztesz semmit!

(#27800) hamachi válasza McDog (#27799) üzenetére


hamachi
csendes tag

Halvány nekem ez a dolog. A letöltött zip fájlban van pár fájl meg readme de azt nem vágom, hogy mit kell vele csinalni.Nem tudnál segiteni benne?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.