Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28301) McDog válasza hoby36 (#28300) üzenetére


McDog
aktív tag

Igen kompatibilis és a sima SATA-nak megfelelő lassúságú.

(#28302) hoby36 válasza McDog (#28301) üzenetére


hoby36
senior tag

Köszi!

A logikában semmi sem véletlen!

(#28303) valentin94


valentin94
csendes tag

Üdv. Srácok olyan problémával fordulok hozzátok hogy a számítógépem egyszer elindul faszán utána következőnél beszarik javítani akarja magát helyreállítani utána többszöri újraindítás után megint elindul stb. mi lehet a probléma ? Merevlemezre és tápra gondoltam elsősorban. Vélemény ?
merevlemez értékek

(#28304) wmati válasza valentin94 (#28303) üzenetére


wmati
addikt

Ez nem lehet inkább windows hiba ? :F

(#28305) valentin94 válasza wmati (#28304) üzenetére


valentin94
csendes tag

ezerszer újratettem windows 8 is fent volt szóval nem az a probléma.

(#28306) pootyx


pootyx
csendes tag

Üdv!
Egy elég érdekes történetet fogok leírni, kíváncsi vagyok találkozott e már bárki ilyennel.
Nos ott kezdődik a történet, hogy augusztusban vettem új merevlemezt (Samsung). Hardverapról vettem, nem volt hozzá Magyarországon garancia. Megérkezett tökéletes volt. Eltelt 1-2 hét, és lám-lám elkezdtek megjelenni a bad sectorok. Jelzem, hogy megérkezésekor tesztelve volt HD sentinellel 100/100as volt. Nos telt az idő és teljesen tönkrement. Elkezdtem a garancia után nézni kiderült, hogy el kell küldenem Amszterdamba, a Seagate központjába. Elküldtem 1 hét múlva jött a vadi új merevlemez. Tapasztalatból azonnal berakva a gépbe és ellenőriztem szintén 100/100as volt. Az még hozzátartozik hogy időközben új tápot is vettem mert hallottam olyanokat hogy az meg tudja enni a vinyót, és ezért egy CoolerMaster tápot vettem, hogy ne legyen vele baj. Illetve ami többi vinyó van benne az tökéletesem működött az előzővel és a mostanival is. Szóval eltelt 1-2 hét és ismét jönnek bad sactorék, még csak 2 de már 200 gyenge szektor is van. Mi a fene tudja tönkretenni a merevlemezt? Hallottatok e már bármilyen mondát vagy legendát olyanról hogy valami szó szerint tönkreteszi a merevlemezeket. Hallottam már olyat hogy valamikor csak megjelöli a jó szektort hibásnak, de ezt kizártam mert annyi környezetbe (windows, linux, hdd regenerator) le volt futtatva és többször formázva hogy biztosan nem szoftveres a hiba. Leginkább az a kérdésem, hogy ha most ezt megint visszaküldöm és megjön a harmadik merevlemez akkor mégis mit csináljak, hogy az már ne menjen tönkre. Berakom a gépbe, soha nem mozgatom, normálisan használom, szóval ne extrém körülményekből induljatok ki. Elsősorban olyan megoldásokra vagyok kíváncsi, hogy a bios beállításai közül lehet e befolyással erre bármi? Gondolok itt a SATA vezérlőkre, stb. Illetve bármilyen más ötlet jöhet.
Itt egy kép a S.M.A.R.T.-ról:

Előre is köszönöm a segítséget!

Ákos

(#28307) McDog válasza valentin94 (#28303) üzenetére


McDog
aktív tag

Táphibának tűnik, ha van rá lehetőséged próbáld ki másikkal!

(#28308) GomezGTS


GomezGTS
tag

Sziasztok!

Boldog ünnepeket mindenkinek, először is :)

Másodszor...azért írok, mert az utóbbi hetekben kaptam egy vatta új Hita 1Tb-os 3,5-ös vinyót, Sata2-es, 7200rpm-es ha jól csalok. A gépbe berakom, ahogyan azt kell, normálisan csatlakoztatom az adat- és tápkábelt is. Ennek ellenére amolyan pittyegő hangot ad, de nem azt a halk, alig hallhatót, hanem egy erősebbet és nem is csinál mást, csak zúg úgy hogy belerezonál a gépház is. Lehúztam a régi vinyót is, hátha az kavar be. De semmi...Próbáltam más tápkábellel is, semmi, próbáltam lehúzott adatkábellel is, hátha ott van a gond, de szintén semmi. A tápom egy Giga superb 460as régebbi technika, de teszi a dolgát elvileg. Egy 6850-et hajtok vele és egy X2-es AMD-t. Ezen felül komoly többletfogyasztóm nincs. Még egy Hita 250-es vinyóm van mellette, de ennyi.

Mi az ötletetek, ha van erre? Köszönöm a segítséget, tippeket, mindent:)

Üdv!
Ádám

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#28309) McDog válasza GomezGTS (#28308) üzenetére


McDog
aktív tag

Szerintem kérdezd meg Pingvin1985-öt jutott e valamire, talált-e megoldást, ő küzdött hasonló zajforrással.

[ Szerkesztve ]

(#28310) djculture válasza GomezGTS (#28308) üzenetére


djculture
félisten

Hitachi vinyók szörnyűek így nem csoda ha ilyen, ilyen maxtor szintnek mondom őket. Gyorsak de a motor és seek hang nem kevés és nagyon gyorsan lesz rajtuk egy csomó hibás szektor.

[ Szerkesztve ]

(#28311) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.adott egy 320GB samsung vinyo,ami eggyik napról a másikra,kék halált okoz a gépen.próbáltam ujra telepíteni,de akkor is ez a hiba.próbáltam másik gépbe is átrakni,és hiába van beállítva a biosban,hogy ne erről a vinyóról induljon a boot,akkor is kék kijelző .psihical memori eror.....stb fogad,ezután próbál betötteni a hibátlan másik winyóról a win7,de újra kék halál.tehát a win 7 sem látja.ha lehúzom a hibás vinyót akkor semmi probléma,a rendszer hibátlanul indul a hibátlan vinyóról. mi lehet a baj,lehet ezen valahogy segíteni?legalább az adatokat jólenne le menteni róla valahogy.előre is köszi.

(#28312) GomezGTS válasza McDog (#28309) üzenetére


GomezGTS
tag

Köszi a segítségeteket! :K

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#28313) GomezGTS válasza McDog (#28309) üzenetére


GomezGTS
tag

Egyébként most hogy megnéztem a videot, nekem az a ,,pittyenés'', vagy indulási hang van kizárólag, ami a videója elején volt. Ennél tovább nem jut ezek szerint a vinyó. Fura...

Keresem -hozzám hasonlóan- korrekt, üzleti partnereimet! (2004 óta a PH-en)

(#28314) BÁ Nutrition válasza GomezGTS (#28313) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hali
pár napja lett egy Wd 2 terás belső vinyóm, sata kártyán keresztül csatlakozik a géphez
az alaplap i865pe pro tehát egy régebbi gép, ezért kellett a sata kártya is

filmeket szerettem volna letöltögetni rá, de állandóan problémákba ütközöm, egyszer csak kíírja hogy késleltett írási hiba, I/o eszköz hiba, stb, vagy ha kilépek és leellenőrizné amit eddig töltöttem akkor ott ütközik hibába és nem folytatja, ill amit letöltött nem tudtam átrakni a külső vinyóra szintén vmi hiba miatt
amit viszont úgy másoltam rá másik vinyóról azt szerencsére vissza tudtam rakni

a lemezkezelőben ezt írja ki[link]
dinamikus online hibák? :F
valami ötlet?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28315) Mezga Aladár válasza BÁ Nutrition (#28314) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért dinamikus?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28316) BÁ Nutrition válasza Mezga Aladár (#28315) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

boccs ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#28317) TGyula


TGyula
tag

Sziasztok!

Kellemes Ünnepeket!

Valakinek valami ötlete ha lenne?!

wd5000bevt-60a0rt0

Sentinel szerint 100%,nics hiba,müködés 8 óra,hátra van meg 1000nap
Win 7 i/o müveleti hiba miatt nem formázható
Nem is látom, csak a lemezkezelőben
Nem kattog, nem zörög, de felpörög normálisan.

Mit lehet vele kezdeni?

Mobil maxel keretben volt ami persze nincs már meg igy nem gariztatható.

(#28318) wmati válasza TGyula (#28317) üzenetére


wmati
addikt

Linuxal formázás ?

(#28319) TGyula válasza wmati (#28318) üzenetére


TGyula
tag

Linux sem látja....

(#28320) wmati válasza TGyula (#28319) üzenetére


wmati
addikt

Akkor sokat nem lehet vele tenni

(#28321) kromatika


kromatika
veterán

esetleg valaki erre tudna valamit tanácsolni?[link]

(#28322) McDog válasza kromatika (#28321) üzenetére


McDog
aktív tag

Biztos biztos profibb megoldás is de addig is:
Rakd be egy külső USB rackbe, ha felállít a rendszer a másik HDD-ről rakd rá a külső egységet. Mentsd át az a szükséges adatokat, majd formázd meg a HDD-t (ne gyors formázással), ha nem megy kuka, ha megy akkor nézd meg mondjuk a Hard Disk Sentinelel mit mond róla.
Ha nem lenne külső HDD rack-ed, akkor Hiren's Boot CD-vel bootolj be róla és általad szimpatikusnak ítált file managerrel mentsd át az adataidat. Ha mindent átmentettél, amit tudtál formázd meg a HDD-t, itt találsz speciális Samsung diagnosztizáló progikat is, amik megnézik hogy áll a HDD-d.

(#28323) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Van egy HP notim, aminek a HDD-je a HDD sentinel szerint az utolsókat rúgja.
[link]
A HDD sentinel azt irja, hogy ezzel még gariban nem cserélik. Szerintetek erre kihivhatom már a HP szervizt?
Nem merek semmit tenni a winyóra, nehogy meghaljon és bukjam a cuccaim.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#28324) djculture válasza madmike (#28323) üzenetére


djculture
félisten

Annak vége van...

(#28325) wmati válasza madmike (#28323) üzenetére


wmati
addikt

Rohamléptekben mentsél le róla mindent, és hogy ha van rá garancia cserélni fogják

(#28326) [edy]


[edy]
tag

Sziasztok!

A következő lenne a gondom : kaptam egy 500gb-s WD külső vinyót ( 2,5' ) uncsitesomtól azzal a problémával , hogy 92megásnak érzékeli a windows. HD Sentinel szerint minden tökéletes rajta , még a destruktív teszt is 100%al ment végig , de akármit csinálok partició manager bármi , akkor is 92 megás marad a dolog. valakinek valami ötlete hogy hova lett lényegébe a vinyó 99,99% -a ? előre is köszi !

Edy

(#28327) wmati válasza [edy] (#28326) üzenetére


wmati
addikt

2é lett particionálva le kell formázni egészet és jó lesz

(#28328) madmike válasza wmati (#28325) üzenetére


madmike
őstag

Van rá gari. Holnap után akkor fel is hivom a HP-t, hogy jöjjenek ki. Nem tudom, hogy működik, de nem bánnám, ha egyből hoznának egy HDD-t és egyből ki is cserélik.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#28329) wmati válasza madmike (#28328) üzenetére


wmati
addikt

Nem tudom szerintem ez nem úgy meg ahogy leírtad, sőt az biztos hogy nem fognak ott helyszínen semmit csinálni tuti elviszik

[ Szerkesztve ]

(#28330) djculture válasza madmike (#28328) üzenetére


djculture
félisten

Csak az alábbi termékeket javitják a helyszínen:
Intel alapú szerverek és üzleti adattárolók
"C class Blade" szerverek
vállalati lézernyomtatók
nagyformátumú tintasugaras nyomtatók (HP Designjet)
központi szerviz telefonszám: 06 1 382 1111

[ Szerkesztve ]

(#28331) madmike válasza djculture (#28330) üzenetére


madmike
őstag

Köszi az infót, akkor már csak abban bizom, hogy egy ilyen egyértelmű és gyorsan orvosolható hibán nem ülnek sokáig.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#28332) djculture válasza madmike (#28331) üzenetére


djculture
félisten

2-3 hétre szerintem számíthatsz alsó hangon.

(#28333) madmike válasza djculture (#28332) üzenetére


madmike
őstag

Ezt az infót jobb lett volna ha nem árulod el... :D NA mindegy, ennyit még megérdemel, aztán az uj vinyó beugrik egy multibay-be, veszek mellé egy ssd-t és maga lesz a tökély :)

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#28334) Rommel6600 válasza liksoft (#27834) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ha letöltök (ugyan 25megabit a net de 700Kbyte-ra van lekorlátozva a uTorrent) vagy a vinyó aktivitás nagy, egyszerűen lefagy a gép. Úgy frankón fél-egy percre megáll, egér vagy eltűnik van vagy nem, aztán egyszer csak megy minden tovább (youtube, zene, torrent újraindul, egér is megjön) de csak egy fél-egy perc szó szerinti állás múlva.
További jellemző még, hogy amikor lefagy a gép egy katt hallatszóik a vinyó felől. Utorrent szerint a lemez túlterhelt 100%, stb. Ha korlátlan sebességgel töltök 25megabittel kb egy percen belül lefagyogat, ha a mostani korlátozással akkor "csak" kb 5-10 percenként.
Nemrég tettem fel a win7 ultimate-et (32bit asszem), előtte vista 64bit volt fenn. Azzal nem volt ilyen probléma, csak maga a gép volt lassúcska. Win7-el ugyan valamivel gyorsabb lett, de így viszont nem lehet letölteni használat közben, meg a folyamatosan leakadó vinyóval nem lett túl tisztább és szárazabb az érzés.
Ez mind egy 2008ban vásárolt notebookkal történik, tehát már nem mai gyerek.
Kérdéseim:
Ez lehet vmilyen szoftveres (akár driver, akár a windows7) probléma tünete? Mert nem emlékszem, hogy a vista alatt ilyet produkált volna, és letölteni is tudtam 10-20 megabit környékén még a nyáron - emlékszem.

Az utolsó hozzászólásom óta kivettem a notiból a vinyót és lefuttattam rajta a gyári WD lifeguard diagnostic kis- és nagy tesztjét (quick és extended): mindkettő jó eredményt adott. De egy hdd smart progit is feltettem, már nem emlékszem a nevére, de az szerint is 100% a vinyóm állapota...

Egyéb ötlet? Előre is köszi :R

(#28335) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Egy HDD-n mennyi hibás/gyenge szektornak kell lenni ahhoz, hogy garanciálisan becseréljék?

Köszönöm előre is.

(#28336) peter889 válasza madmike (#28323) üzenetére


peter889
őstag

Szia! Ezt nem értem: van a winchestereden 463 hibás szektor, egyéb hibák, de a Sentinel szerint a garanciális csere még nem lehetséges. Leminősítette 10%-ra, de még tovább kellene várni, hogy tovább romoljon. :U
Nyilvánvaló, hogy a 463 db. szektornyi hely kicsinyke töredéke a teljes HDD-nek, de ugye arról is van szó, hogy az állapot bármikor tovább romolhat, adatok tűnhetnek el - gondolom én.

Többieknek:
Ha szépen lassan romlik a HDD, van vagy nincs reális esélye az adatok eltűnésének?
Előbb mindig a gyenge szektor jön, arra később nem történik írás, aztán további romlás esetén hibás minősítést kap a szektor?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#28337) wmati válasza peter889 (#28336) üzenetére


wmati
addikt

Ne azt nézd mit mond a Sentinel hanem nézz utána hogy garis e és hogy cserélik e adott esetben, változó lehet hogy beáll a hdd és minden adatott elvesztesz

(#28338) peter889 válasza wmati (#28337) üzenetére


peter889
őstag

Szóval nekem egy Samsung winyóm van, még garis, 21 gyenge szektorral, egyéb hibáról nem tudok. Csütörtökön tudom megkérdezni a boltot. De félek, nehogy félretájékoztassanak. (Jártam már pórul, csak mert egy üzlet nem akart fáradozni a cserével.)
Nem tudom mi a szabály, milyen esetekben kötelesek cserélni.

(#28339) wmati válasza peter889 (#28338) üzenetére


wmati
addikt

Erre majd a bolt remélhetőleg tud válaszolni

(#28340) madmike válasza peter889 (#28336) üzenetére


madmike
őstag

Nem csak a bas sectorok vannak. Probáltam lefuttatni egy bad sector javito progit, de az nem futott le olvasofej hiba miatt. Néhány napja a HDD sentinel még "csak" 2xx bad sectort és 2xx gyenge szektort irt, aztán mára 463 bad sector és 2 gyenge szektor lett. Most 10%-osnak irja a kondicióját, akkor 7-nek irta.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#28341) kromatika válasza McDog (#28322) üzenetére


kromatika
veterán

Nagyon szépen köszönöm a választ,ezt a Hiren's Boot CD-t megpróbálom,mert nincs külső rackom.Tehát akkor letöltöm a Hiren's Boot CD-t.majd kiveszem a hibátlan vinyót,és berakom a hibásat.És a cd-t állítom be bootnak ugye?Így kell csinálni?

(#28342) deenee20


deenee20
csendes tag

Aki tud segíteni kérem írjon privit

Elromlott egy WD500 as HDD-m

előzmények kondíciója oktalanul elkezdet egyik naprol a másikra drasztikusan csökkenni míg most már el sem indul a biosz sem látja csak felpörget kattog és ujraindul a HDD majd kezdi elölrör

Tud valaki olyan ember ajánlani aki esetlegesen megtudná javítani ???

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

(#28343) Csaszykj válasza kromatika (#28341) üzenetére


Csaszykj
aktív tag

Elviekben igen, CD-ről bebootolsz.

(#28344) wmati válasza deenee20 (#28342) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem motor hibás és nem éri meg szórakozni vele, de ha sokk pénzed van akkor Kürt Kft

(#28345) djculture válasza wmati (#28344) üzenetére


djculture
félisten

Vannak más megbízható adatmentő cégek is nem kell egyből a legdrágábbnál próbálkozni.

(#28346) wmati válasza djculture (#28345) üzenetére


wmati
addikt

Legjobbnak véltet mutattam be, de ha ismersz mást akkor oszd meg velünk kérlek

(#28347) McDog válasza deenee20 (#28342) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha a javításon az adatmentést érted:
http://adatmentes.kralik.hu/
Az adatmentés topicban kérdezd liksoft-ot róla, az ő adatlapján találtam. és amilyen segítőkész itt a fórumon az említett cégben is szerintem 100%-ban meg lehet bízni.

[ Szerkesztve ]

(#28348) deenee20 válasza wmati (#28344) üzenetére


deenee20
csendes tag

A motor műkódik szerintem mert felpórgeti rendesen .... Szektorhibak hatványozottan szaporodtak a kondicio rohamosan zuhant....

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

(#28349) deenee20 válasza McDog (#28347) üzenetére


deenee20
csendes tag

Működőképessé akarom megcsináltatni...

A rossz selejtes dolgaidat ha lehet inkább másra sózzad rá de legjobb ha megtartanád magadnak....

(#28350) Kiki18 válasza deenee20 (#28349) üzenetére


Kiki18
őstag

Az már nem lesz működőképes az tuti,max az adatokat lehet róla lementetni(cégekkel). Ennyi,amit tehetsz.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.