Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27251) apollo12


apollo12
veterán

heló ma megpróbáltam fel tenni a win 8 at, de telepítés közben hiba kódot ki irt, utána win 7 próbáltam ott meg már a partíció formázásnál folyamatosan hiba kódot irt ( 3 win7 próbáltam)

most beraktam a gépbe és nem tom formázni

mi lehet a baja ??

(tegnap este még ment, ma meg már a win 7 se akart indulni, azért akartam újra rakni)

[ Szerkesztve ]

(#27252) liksoft válasza VinoRosso (#27250) üzenetére


liksoft
nagyúr

apollo12-nek is:

SMART mit mond?

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27253) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Az egyik HDD-met csak minden második bekapcsolásnál érzékeli a Windows. Mi lehet a gond?

(#27254) djculture válasza AkosAkos (#27253) üzenetére


djculture
félisten

Milyen hdd satás? Ez általában tápellátási probléma.

(#27255) apollo12 válasza liksoft (#27252) üzenetére


apollo12
veterán

hol tom letölteni

(#27256) AkosAkos válasza djculture (#27254) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Igen,az,de ez amúgy egy régi HDD,nemrég raktam át egy régi gépből. :)
És mit tudok csinálni,hogy jó legyen?

[ Szerkesztve ]

(#27257) liksoft válasza apollo12 (#27255) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sehonnan. [link] Viszont több program megmondja. A link segítségével rá is tudsz lelni egyre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27258) djculture válasza AkosAkos (#27256) üzenetére


djculture
félisten

Kontakthiba valószinűleg, csak hozzáértő tudja gyógyítani. Esetleg a csati részen te is megnézheted hogy milyen állapotú az átvezető fólia érintkező, ha szürke akkor tisztítani kell.

(#27259) apollo12 válasza liksoft (#27257) üzenetére


apollo12
veterán

hdsentinel mindenre kérdőjelet ír és megfagy a winyótól. Feladatkezelő szerint folyamatosa 100%-osan üzemel , mintha folyamatosan teljesen terhelve lenne! De viszont olvasási és írási sebességre 0kb/s 100%-os üzemelés mellett.

(#27260) liksoft válasza apollo12 (#27259) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha ennyire nem megy, akkor valószínűleg meghalt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27261) mutyi


mutyi
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung 250Gb-os külső merevlemezem.
A következő problémám adódott vele.
Van rajta sok anyag, sok könyvtárral.
Az előbb másolni akartam róla és nem tudta másolni az adott könyvtárat.
Már azt hittem minden könyvtárral ez lesz, de csak néhány könyvtárral volt baj, szinte mind A meg B betűvel kezdődő könyvtárak.
Kivétel a legelső adatmentés könyvtáramat.
Na gondoltam biztos megsérült a filerendszer,ahol ezek voltak, kitöröltem őket.
Majd létrehoztam az egyik helyett szintén aktiváló néven egy új könyvtárat és belemásoltam egy programot.
Majd bedugtam a notimba és hozzá akartam volna férni, de megint nem olvasható az a könyvtár.
Mit gondoltok?
Nemrég csináltam a winyón egy partíciótörlést és egy gyorsformázást.
Sentinel 100%-ra értékeli minden szempontból.
Ötleteket várok

(#27262) Mezga Aladár válasza mutyi (#27261) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Adatmentés, majd a hd sentinel felületteszt.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27263) maross


maross
veterán

Hello

Ismerosomnek van egy kulso vinyoja, amit eddig boldogan hasznalt. Utana vett egy macet, eloszor meg jo volt, utana mar egyik fajlmasolasnal az ido atcsapott vegtelenbe, aztan legkozelebb mar fel se ismerte a macbookja. Ezek utan mar pc se ismerte fel. Most zuditotta a nyakamba a problemat, kiprobaltam a sajat win7-es notimmal, egybol azzal indit, hogy "formatalja a merevlemezt?". Nos, ezzel lehet csinalni valamit? Mert igazabol vannak rajta elmentett munkak amik fontosak lennenek, de tobb 10-100 ezret nem er meg. Ha valakinek van otlete, megkoszonnem ha megosztana. Egy dolgot csinaltam, megneztem a merevlemez kezelesnel, a fullos meretere raw particiot ir. Koszi, udv, Maross.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#27264) mutyi válasza Mezga Aladár (#27262) üzenetére


mutyi
őstag

Köszönöm!
Nem értem a dolgot, pár órával ezelőtt még 100%-os volt a sebesség és a kondíció is.
Most hogy használni próbáltam a notebookban és nem ment,stb. most az asztali gépen a frisebb Hard disk Sentinelt tettem fel és nyilván nem a verzión múlott,de 69%-os lett a kondíció. Tele va gyenge szektorokkal és több ezer leállás és felpörgés volt regisztrálva.
Eddig ezeket miért nem írta ki? Gondolom nem egyik pillanatról a másikra történt: :(
Most nyomok egy felület tesztet és az utolsó lehetőóséget választotta,ami elvileg a gyenge szektorokat áthelyezi tartalékterületre. Majd látjuk.

(#27265) djculture válasza mutyi (#27264) üzenetére


djculture
félisten

Samsungok így döglenek meg sajnos egyik pillanatról a másikra mert a riasztási érték direkt mahinálva van.

(#27266) mutyi válasza djculture (#27265) üzenetére


mutyi
őstag

Megmondom őszintán sosem voltam vele megelégedve,nem a Samsunggal,hanem a saját merevlemezemmel, ugyanis szinte az elejétől kezdve olyan fura volt. Lehet már akkor gariztatni kellett volna.
Volt hogy épp valaki gépét szereltem és bedugva a gépe usb portjába elszállt az egész winyó a tartalommal.
De szinte folyamatosan nem tudtam lecsatlakoztatni a gépekről, szerintem ez sem normális.
Na meg volt sokszor olyan is, hogy bedugott állapotban figta magát és hiába látszódott már nem tudtam használni a rajta levő dolgokat. Ilyenkor vagy kihúztam vagy a gépet újraindítottam.
Szóval elég fura viselkedésű volt.
Persze nem beszélek róla múlt időben, de nem megbízható pajti, pedig erre mentem mindig az ügyfelek cuccait ideiglenesen, amíg telepítek.
Így viszont már nem lesz erre alkalmas, mert nem akarok magamnak szívást.

(#27267) djculture válasza mutyi (#27266) üzenetére


djculture
félisten

Nekem volt vagy 100 féle mert a javítások után általában nálam maradtak, olyan ez mint laptopba a hitachi vinyó. Ha az van egy gépbe cserélendő, mert lehet most még jó de az 100% hogy adatvesztéssel jár ha elkezd hülyéskedni. Ezeknél jelezni már csak akkor jelez a smart ha annyi neki és a rajta lévő adatoknak is.

(#27268) Mezga Aladár válasza mutyi (#27266) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Azért a külső házból kivenném, lehet nem 100-as.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27269) gabi81


gabi81
tag

Sziasztok!

Van egy kb. 3-4 éves 500-as WD blue vinyóm.
Eddig szépen tette a dolgát HDsentinel is minden rendben talált, azonban egyik gépbekapcsolásnál nem ismerte fel a bios. Mondom újraindítom, de ekkor sem. Mivel nincsenek rajta olyan fontos adatok illetve egy másik merevlemezen is backupolva vannak, így izgatott a dolog de nem annyira, benne hagytam a gépben. Kb. 2 hétre rá viszont a win alatt tc-ben megjelent ez a vinyó, na itt már kezdte b.-ni a csőröm. Ezt követően újra megnéztem HDsentinelt de semmi hibát nem írt ki. Legközelebbi bekapcskor megint nem működik. Kábel csere - mind a kábel, mind az összes sata aljzatot kipróbáltam már - , bios reset factory defaultra, win reinstall, de semmi, a vinyó mindannyiszor felpörög de semmi sem ismeri fel. Gondoltam a tápra is ezért kihúztam minden bővítőkártyát illetve eszközt, meg a felesleges memóriákat is de semmi. Na hagytam is tovább benne az eredeti kábelével az eredeti alaplapi sata portjában.
Azóta 2-3-4 hetente kb. minden 50-60. bekapcsoláskor (random) ismeri fel a merevlemezt mind a bios, mind a win, amikor látja is a gép akkor HDsentinel semmi hibát nem ír ki. Ez mitől lehet?

just believe in yourself

(#27270) kkdesign


kkdesign
senior tag

Hali, egy elég hülye problémában szeretnék segítséget kérni. bepróbálkoztam win 7 mellé a win 8at feltenni, azonban csúnya dolgok mentek végbe. Ugye el kellett osztanom a meghajtóim. Mindeddig semmi probléma, mert a leírtak szerint ment a dolog. Viszont mikor megosztottam, láttam, hogy nem ugyan az a szín jelöli a dolgokat mint aminek kellene. És az lett a vége, hogy a C is, D is, és az új W is dinamikus partíció lett. Arra meg ugye nem lehet oprendszert tenni, sőt, nem tudom hogy tudnám visszaállítani a C-t és a W-t elsődlegesre. Lehetőleg adatvesztés nélkül kéne megoldani, de ha nem lehet akkor sem annyira gáz csak akkor majd várok vele... töltöttem fel egy képet hogy lássátok mi a helyzet. Ezt kéne valahogy visszahozni az élők sorába, mert így ha esetlegesen újratelepítés lenne ( ezen a témán kívül bármely okból) akkor szívás... :S :W

(#27271) mutyi válasza Mezga Aladár (#27268) üzenetére


mutyi
őstag

Nem külső házban volt, hanem ez az egybeépített megoldás.

Éjszaka végig ment a felület ellenőrzés,az a fajta ami minden blokkot felülír és ha kell áthelyezi a rossz szektorokat.
Na reggelre döbbenten láttam,hogy nincs hiba és a HD Sentinel a 67%-ról 100%-on van.
Mi lehetett?
Most a sima gyorsformázás helyett ráengedtem egy simát,még sosem volt így, hátha számít.
Lehet a kommunikácival van a baj és az hülyül meg?
Mondjuk azt írja,hogy 52 gyenge szektor stabilizálva lett.

(#27272) Mezga Aladár válasza mutyi (#27271) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez okozhatta a problémádat, használd de éles adatot még ne tarts rajta.
Ha elektronika hiba lenne, szerintem elpukkant volna amikor ment a teszt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27273) VinoRosso válasza liksoft (#27252) üzenetére


VinoRosso
veterán

semmi jót. Elkezdtem HDD regenerator ISO-val helyrehozni, eddig 3000 bad sectort talált és még csak 56%-nál jár...

(#27274) mutyi válasza Mezga Aladár (#27272) üzenetére


mutyi
őstag

Ok, köszönöm, most próbálom formázni, mert nap közben el kellett mennem, direkt itt hagytam hogy végig menjen,de mire hazaértem előbb azt írta ki,nem sikerült, lehet közben a gép lekapcsolt. Most próbálom újra.

(#27275) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Na ugy nez ki a szar firmware revizio van a hd204ui-mon. Elkezdett bad sectorokat irkalni a sentinel...
Updatetelem a firmware-t, de utana hogy tudom olyan helyzetbe hozni a winyot hogy ne lassa a smart hibasnak az elozoleg megjelolt szektorokat?
Valamint nem bannam ha a smart-bol is eltunnenek a hulyesgek.

Valaki tud ebben segiteni, mit csinaljak?

(#27276) Mezga Aladár válasza szabi__memo (#27275) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem ha már áthelyezte a szektorokat akkor sehogy.
Ha függőben levő áthelyezés van, akkor egy felület tesz rendbe rakhatja.
A smart értékeit tudomásom szerint nem lehet törölni,nullázni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27277) szabi__memo válasza Mezga Aladár (#27276) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Csak lehet ujra inicializalni az egesz hdd-t valahogy? Vagy nem? :S
Amugy csak a Reallocated Sectors Count-ja es a Reallocated Event Count-ja novekedett. Mas nem

(#27278) Mezga Aladár válasza szabi__memo (#27277) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen ezek tartoznak az áthelyezett szektorokhoz.
A teljes felület tesztel tudod ellenőrizni a hdd-t.
Csak stabilizálni tudod az állapotát.
A smart-ból ezeket az értékeket nem lehet eltávolítani otthoni eszközökkel.
Ha nem az eladás a cél akkor ez semmilyen problémát nem okoz.
Olvas bele a HDS súgójába ott precízen minden le van írva.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27279) szabi__memo válasza Mezga Aladár (#27278) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pont ma délelött gondolkodtam azon hogy eladom :W :W :W
Milyen céllal nézzem át a felületet? Ha át lett helyezve akkor mindegy, vagy nem? :S

[ Szerkesztve ]

(#27280) #27070592


#27070592
törölt tag

Halikra.

Egy láma jellegű kérdésem lenne:

beszereztem ma egy 2 terrás sata3 hdd-t, egy külső házban akarom használni notival. A külső házba téve a noti nem ismeri fel, mivel nincs leformázva. Próbáltam a családi asztali géppel formázni, de ez sem ismeri fel (p4p800se alaplapos ősrégi gép, 2 sata porttal)

ha bárkinek bármilyen ötlete van, ne kíméljen. épp az összes hajam kiszaggatása előtt állok.

(#27281) Mezga Aladár válasza szabi__memo (#27279) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gondolod hogy csak a firmware miatt lett a bad sector? Nem ismerem az adott hdd-t.
Szerintem nem ártana leellenőrizni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27282) DarthSun válasza #27070592 (#27280) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Lemezkezelőben nézted már? Először aktívizálni kell hogy online legyen, utána tudod partícionálni majd formázni.

(#27283) szabi__memo válasza Mezga Aladár (#27281) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Azert is biztos mert eddig nem volt vele gond, most betettem egy ahci-s beallitasu gepbe es jott is elo szepen a hiba... Es sajnos ennek a tipusnak ez a problemaja... FW-t frissitettem, innentol nem lehet gond,
Viszont igy mar hogy adom el? :(

[ Szerkesztve ]

(#27284) atala


atala
addikt

Üdv!

Van egy seagate vinyóm, amit a HD sentinel tropának mutat már egy éve. Háttér tárolónak használom. Eddig nem is volt gond, de mostanában azt csinálja, hogy egyszerűen menet közben nem lehet látni. Tehát egyik pillanatban még használom, a másikban meg nem látja a Windows. Újra indítás után megint jó.
Szerintetek is mentsek le mindent, és kuka?

(#27285) mutyi válasza Mezga Aladár (#27272) üzenetére


mutyi
őstag

Most formáztam is és szerencsére 100% a kondíció és a teljesítmény is.
Annyit ír ki a Sentinel, hogy
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 87 alkalommal.

Erre emlékszem hogy régebben is kiírta.
Ezzel lehet valamit kezdeni? Próbáljam meg másik usb kábellel vagy ez nem kábel probléma???

(#27286) Mezga Aladár válasza szabi__memo (#27283) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értem. Az eladással kapcsolatban, sajna ez van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27287) Mezga Aladár válasza mutyi (#27285) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ez érdekes nekem eddig sata kábellel kapcsolatban írta ezt az üzit. Mindenesetre az usb kábel csere nem árthat.
Azt nézd ne növekedjen a hiba száma.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27288) Vardar


Vardar
tag

Sziasztok!
Lenne egy 25 gigás C meghajtóm, amit a Win7 sikeresen telelakott, viszont van több tíz giga üres hellyel rendelkező D és E meghajtóm. Hogyan tudnám az utóbbi meghajtók szabad területét hozzácsapni a C meghajtómhoz? Nézegettem ezt a MiniTool Partition Wizardot, de nem nagyon találtam ilyen opciót.

(#27289) GeriG


GeriG
csendes tag

Szerencsére kiderült, hogy mégsem hibás csak valamiért nem volt jó neki hogy a BIOS-ban a SATA Mode már eleve AHCI-re volt állítva. Először át kellett állítani IDE-re majd újraindítás után vissza AHCI-re. Azóta szerencsére tökéletesen működik.

SZERK: Ez válasz lett volna (#27242) djculture

[ Szerkesztve ]

(#27290) qdak válasza Vardar (#27288) üzenetére


qdak
addikt

hiren boot cd be vannak particios progik, anno mi azzal csinaltuk.

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#27291) torokb


torokb
csendes tag

Sziasztok! (Mielőtt kidobnám)
USB-s 1TB-os vinyó. Időnként leakadt. (Elveszit a win7)
Mondok: mentsünk, tegyük gépbe. (win7) Konzisztenciavizsgálatba először belefagy windows apó, másodjára megbírkózik.
De időnként megint leakad, de ha nem akkor jól műxik.

Érdekes: leakadás után, ha nem húzom le a sata kábelt, a gép nagyon lassan indul - 5x annyi idő, mint egyébként. És hiába töltötte a sok időt, mégsem találja mint meghajtót. Valamit azért lát a vasból, de csak ennyi: "ismeretlen eszköz, nem inicializált". I/O hiba.
Tehát: nem látja csak tapogatja a winyót. (Mondjuk érthető, mert a számítógép házban sötét van. :)

Ha lehúzom a vinyót és nélküle elindítom a gépet, minden OK, gyors.
Az játszottuk: Windows kikapcs - SATA kábel le - Windows újraindít - windows kikapcs - SATA kábel fel - Windows újraindít. Eredmény: általában megint megtalálta az eszközt.

Gondoltam formázás segít: órák múlva: a windows nem tudta végrehajtani a formázást.

Ennyi. Lehet partíció hibás? Segíthet partíció törlés? (Már mentettem mindent.)
Vagy ez I/O hiba - és nehezebb lesz a kuka kedden.

Üdv.
Balázs

[ Szerkesztve ]

(#27292) Mezga Aladár válasza torokb (#27291) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Esetleg panel levétele, érintkezők tisztása?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27293) djculture válasza mutyi (#27271) üzenetére


djculture
félisten

Logikai hibák ilyenek, ha sokáig van rajta az adat a vinyókon akkor szokott ilyen lenni. De legalább megmarad az adat, a pendriveokon egyszerűen 2 -3 évig rajtahagyod eltűnik az egész.

[ Szerkesztve ]

(#27294) torokb válasza djculture (#27293) üzenetére


torokb
csendes tag

Próbáltam megújítani a teljes winyót. Partíciót törlés. OK. Új partíció létrehoz. OK. Formázás: na ekkor a win7 elvesztette az eszközt, de teljesen - tehát nem úgy, hogy nem inicializált, hanem mintha nem is létezne. :(

[ Szerkesztve ]

(#27295) mutyi válasza djculture (#27293) üzenetére


mutyi
őstag

Sajnos a tegnapi öröm után ,azaz a felület tesztet követően újra 100%-os volt a kondíció.
Ma megint használnom kellett telepítések során és érezhetően tetű lassan másolt a winyóról az adott gépre bármit. Ha a winyóról akartam indítani egy komolyabb telepítőt, akkor vagy nagy nehezen vagy hibásan sikerült csak olvasnia az adatokat.
Visszatettem előbb a fő gépembe és most 75%-ra ugrott a kondíció.
Ez most akkor mi?
Két napja 68%, majd felület teszt és 100%-os kondíció.
Most meg 74% és kiírja hogy 44 szektor gyenge.
Kicseréltem most az usb kábelt, de szerintem nem az lesz a ludas,nyomok megint egy felület tesztet.
Ha ezután is szarakszik, akkor mit tegyek?
Feszítsem szét a gyári dobozt és szedjem ki belőle a winyót?
Lehet hogy a doboz a hibás,az usb csatlakozó része?
Gondolom ezekben is attól hogy egybe van építve,még egy normális 2.5-es notebook winyó lapul.
Ha akkor sem lesz jó, akkor elektrnika hibára kell gyanúznom vagy mindenképpen maga a lemez hibás?
Azért kérdezzném,mert ha elektronika hiba,akkor esetleg ha valahonnan tudnék szerezni egy pont ugyanilyen elektronikát, esetleg át lehetne rá aplikálni.

(#27296) djculture válasza torokb (#27294) üzenetére


djculture
félisten

Valószínűleg rengeteg bad miatt nem lehet formázni, fel kell térképezni a felületét hdtune progival.

(#27297) djculture válasza mutyi (#27295) üzenetére


djculture
félisten

Az a legrosszabb ha eldöntetlen gyenge szektorok vannak rajta, olyankor destruktív író olvasó tesztekkel /regisztrált hdsentinel is tud ilyet vagy a hdtune progi erease fül verify-nál pipa / kell kényszeríteni hogy javítsa vagy helyezze át a drive őket.

[ Szerkesztve ]

(#27298) mutyi válasza djculture (#27297) üzenetére


mutyi
őstag

Ma reggelre megint ki lett javítva a 44 gynege szektor és 100%-os kondíció ismét beállt, de csak kb. 2 percig, mert úgy döntöttem hogy indítok egy rövid ön-tesztet. Na itt meglepetés ért, ugyanis kiírta már egyből, hogy olvasóegység hiba miatt sikertelen. :(
Szóval tehetetlen vagyok, mert nem tudom menthető-e ez a winyó még, elektronika vagy fej? Hangot nem hallok,ami általában fejhibánál jelentkezik, kattogás ilyesmi.
Próbálkozzak meg HD Regeneratorral vagy kénytelen vagyok elkönyvelni,hogy ez a winyó hamarosan halott lesz?

[ Szerkesztve ]

(#27299) DarthSun válasza mutyi (#27298) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Regenerátort érdemes szerintem. Nekem egy régi 160-ast rendbe tett úgy két éve, azóta jó.Most egy laptopvinyón futtattam le, pár napja de úgy néz ki ez lett a nyerő, fixálta, nem növekszik tovább a badek száma.

(#27300) mutyi válasza DarthSun (#27299) üzenetére


mutyi
őstag

Tudsz írni némi infót a használatáról?
Eygszer már próbáltam régebben, szöveges felületű, de nem nagyon tudtam, hogy mit válasszak.
Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.