Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20501) BullZeye válasza ruti (#20500) üzenetére


BullZeye
veterán

hogyan lehet kalibrálni hőmérsékletet sentinelben?

(#20502) korcsi


korcsi
veterán

Sziasztok!

HTPC-mben van egy 1TB-os WD10EADS winyó, majdnem tele. A parkolós probléma nem érint, mert folyamatosan megy.
Most vettem egy 2TB-ost és lementettem az adatokat (hálózaton keresztül) de egyszer megakadt és elszállt olvasási hibával.
Megnéztem smartot (HTPC-n linux van) volt 5db gyenge szektor
Lefuttattam több smart tesztet is (short long offline) miután lett 2 db áthelyezett és 35db gyenge szektor.
Most megint fut az offline teszt (kb. 5 óra) (ez módosította az értékeket) mire számíthatok?
Lehetséges, hogy volt hiba a lemezen ami csak olvasáskor derült ki, és most azokat át helyezi ha tudja és utána rendben lesz?
Vagy szép lassan lehal a jószág?

Jelenleg még üzemben van a lemez, ha már nem kell akkor letakarítom, dd-vel teleírom majd visszaolvasom többször is az kideríti ha baj van, ha újabb hibák jelentkeznek akkor kuka.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#20503) liksoft válasza korcsi (#20502) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lehet egy elhalás első jele. Először ments mindent, utána tesztelgesd. Fordítva rossz esetben nem lesz mit menteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20504) scream


scream
veterán

Sziasztok!

Egy olyan gondom van,hogy a tegnap vett SSD-m (Kingston V+100 96GB) 2 Win telepítés után és BIOS frissítés után is néha kifagy.

Általában akkor,amikor vagy installál,vagy másol valamit az SSD vagy ha egy ideig magára hagytam és visszajövök és megmozdítom az egeret. A kurzor mozog ,csak minden más kifagy, és ha újraindítom a gépet akkor ezt írja ki :

" Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key... "

És hiába indítom újra a gépet,ugyan ezt dobja ki,csak az segít, ha kikapcsolom a gépet és újra bekapcsolom, utána már látja az SSD-t.

Mi okozhatja ezt a gondot ? Esetleg az alaplapom chipsete nem szereti AHCI-t ? (P67 B3)
Gondoltam esetleg arra,hogy az okozza,hogy kikapcsoltam teljesen a lapozófile-t ,de ebben nem vagyok biztos ...

Kerestem az SSD-hez fw-t de sehol sem találtam, nem is biztos ,hogy van ...

Valakinek valami ötlete ? Esetleg gariztassam le a lapomat ?

Szívesen várom az ötleteket,megoldásokat ...

(#20505) ingalls


ingalls
senior tag

Sziasztok!

Mindig félek, pironkodva kérdezem itt az informatika nagyjait tengermély alázattal, hogy egy új hardverkörnyezetbe került szegény vincsesztert egyedül az oprendszer újratelepítése bírja működésre, vagy van más megoldás is? A kék háttér ti. őrá panaszkodik, amikor a win bootoláskor összeesik.

Válaszotokat azért köszönöm!

(#20506) Imco válasza ingalls (#20505) üzenetére


Imco
őstag

Vannak rá trükkök, de jobban jársz a reinstallal. /Gondolom XP./

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20507) Zoza24


Zoza24
senior tag

érdeklődnék,hogy ha egy régebbi alaplaphoz csatolt terrás vinyót nem látja még a bios sem,akkor mit lehet tenni?

:R

Forza Italy!

(#20508) Fire/SOUL/CD válasza Zoza24 (#20507) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Attól függ, hogy miért nem látja. 1T-s vinyók lehetnek akár SATA3-asok is, szóval ha a deszka legalább SATA2-t tud, akkor a vinyót át kell állítani SATA2-es üzemmódba. HDD gyártója/típusa válogatja, hogy ezt jumperrel avagy szoftverrel lehet megtenni. A legbiztosabb megoldás az, ha pl SATA1-es a deszka, akkor SATA1 üzemmódra tenni, de ezt pl egy SATA3-as hdd-nél nem biztos, hogy kivitelezhető. (Mert max SATA2-re lehet áttenni, SATA1-el nem is kompatibilis stb)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20509) Zoza24 válasza Fire/SOUL/CD (#20508) üzenetére


Zoza24
senior tag

sztem csak sata1es a lap (Socket 754)...a vinyó sata 2es...nem tudom milyen jumpereléssel lenne a vinyó is sata1es üzemmódban,mert a cimkéjén ezt sajnos nem látom... :R

Forza Italy!

(#20510) Fire/SOUL/CD válasza Zoza24 (#20509) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a HDD típusát megadnád (meg az alaplapét is), az nem lenne egy rossz gondolat, akkor talán könnyebb lenne segíteni... ;]
(Elég régi deszka, nem biztos, hogy sikerrel fogsz járni, de egy próbát megér)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20511) Zoza24 válasza Fire/SOUL/CD (#20510) üzenetére


Zoza24
senior tag

abit kv8 pro
WD10EARS-00y5b1 a vinyó:)

már én is a vinyó honlapján vagyok a jumperelést keresem:)

Forza Italy!

(#20512) Fire/SOUL/CD válasza Zoza24 (#20511) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
Amúgy ugyanaz, mint SATA3-as hdd-t SATA2-re jumperolni, azaz az 5-6 lábat kell "összezárni"

Az alaplapod esetében pedig arra ügyelj, hogy a SATA 5-6 csatlakozók (ezek pirosak) csak AHCI/RAID-ben mennek, tehát ha oda dugtad a HDD-t, akkor ez is oka lehet, hogy nem látszik...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20513) Zoza24 válasza Fire/SOUL/CD (#20512) üzenetére


Zoza24
senior tag

perfekt főnök,jumpereléssel már látszik win7 alatt a hdd,egy ata hdd-n van a rendszer... :R
arra leszek még kíváncsi ha azt a vinyót kiveszem,simán a satásra hogy tudok egy szűz rendszert feltenni :U

Forza Italy!

(#20514) Fire/SOUL/CD válasza Zoza24 (#20513) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs különbség P-ATA vagy S-ATA HDD közt, mármint ami a telepítést illeti, úgyanúgy fog "működni" a dolog. Viszont ha W7-et telepítenél, akkor a BIOS-ban, a telepítés előtt állítsd át a SATA üzemmódot AHCI-re (már ha ez a neve) és csak azt követően telepítsd a W7-et (mondjuk arra kíváncsi leszek, hogy fog menni azon a deszkán illetve driverekkel mi lesz)
Ha nem sikerülne az AHCI-re való átállítás, végül is az sem gond

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20515) Zoza24 válasza Fire/SOUL/CD (#20514) üzenetére


Zoza24
senior tag

biosban nincs ahci üzemmód a satánál,csak enabled,disabled:)ez egyébként miért volna szükséges?lehet csak xp-t tegyek rá inkább?

Forza Italy!

(#20516) Fire/SOUL/CD válasza Zoza24 (#20515) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha van kedved, kísérletképpen megpróbálkozhatsz a W7-el, de akármilyen jóra is sikeredett a W7, attól még azért nagyobbak az erőforrásigényei mint egy XP-nek, illetve W7-es driverek nem biztos, hogy lesz minden eszközhöz, amit esetleg a W7 alapból nem tudna felismerni...
Ebből kifolyólag Én inkább az XP-t javasolnám (ahhoz vannak driverek is), de mint írtam, ha van kedved tegyél egy próbát a W7-el... ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20517) ruti válasza BullZeye (#20501) üzenetére


ruti
Közösségépítő

régen voltam fent, de ha esetleg nem találtad volna meg azóta: HDS hőmérséklet kalibráció

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#20518) ádika86


ádika86
aktív tag

sziasztok! jobb topic-ot nem találtam neki:

szóval van egy WD my passport essential 120gb-os (régebbi típusú) külső vinyóm. a gondom az, hogy kb. soha nem tudom normálisan leállítani, mert a win7 kiírja, hogy még valami program használja, pedig már a létező összes programot bezártam. kérdésem az lenne, hogy nincs valami progi ami megmutatja, hogy mi használja? vagy valami automatikus leállító. mondjuk az már csak ráadás, hogy a win7 nem is állítja le normálisan. ha épp sikerül 100-ból 1x neki leállítani, akkor is ha kihúzom olyan hangja van, mint ha csak szimplán kihúztam volna. XP-nél még hallatszott, ahogy rendesen leáll a vinyó :)

előre is köszi!! :R :R :R

Predator G3-571-77QK

(#20519) whisperity válasza ádika86 (#20518) üzenetére


whisperity
tag

Unlocker.

(#20520) Fire/SOUL/CD válasza ádika86 (#20518) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a hardver biztonságos eltávolítása funkciót használod vagy intézőben jobb egér a külső hdd-n és kiadás, semmi sem változik?

Régebben volt a WD-nek egy spindown szoftvere, de az talán XP ment még, illetve most is van WD Drive Manager néven, amiben lehet(de csak lehet, biztosan nem tudom) hogy állítható a dolog, viszont a Te HDD-det nem támogatja (ha minden igaz)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20521) Fire/SOUL/CD válasza ádika86 (#20518) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja és még 2 dolog:
1. Csökkentett módban indítva a W7-et, majd azt leállítva, akkor leáll a hdd?
2. Itt tedd fel a kérdésed, talán nagyobb eséllyel kapsz megoldást...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20522) ádika86 válasza Fire/SOUL/CD (#20520) üzenetére


ádika86
aktív tag

köszi szépen! a jobb gomb kiadást még nem próbáltam, de mindjárt kipróbálom.

a spindown software-t is próbáltam már, az is olyan, hogy kb szökőévente engedi leállítani. az is rengetegszer kiírja, hogy valami még használja a vinyót :/

Predator G3-571-77QK

(#20523) King Unique válasza ádika86 (#20522) üzenetére


King Unique
titán

Nem kell ezt túlbonyolítani :N .Nekem is WD My Passport (újabb usb3) van és XP,Win7 alatt nálam is nem engedi néha hard.bizt.eltáv-ot.Erre való a korábban ajánlott az ingyenes,apró unlocker progi (magyar és portable verziója is van) - katt "unlock all/mind feoldása" - ennyi. Használható pendriveokhoz is,zárolt,használatban lévő "törölhetelen" mappák,fileok törlésére is stb.,jó kis progi. :K

[ Szerkesztve ]

(#20524) ádika86 válasza King Unique (#20523) üzenetére


ádika86
aktív tag

köszi szépen! :R

Predator G3-571-77QK

(#20525) ádika86


ádika86
aktív tag

nos a probléma továbbra is fennáll.

intézőben nálam jobb klikkre nincs kiadás gomb. max a dvd-nél :D

az unlocker nevű progit letöltöttem feltettem. ki is írja, hogy mi használja a vinyót, katt a "mind feloldása" gombra, elvileg meg is csinálja, de leválasztani még mindig nem tudom. erre visszamegyek és megint kiírja ugyanazokat, amiket már az előbb elvileg feloldottam...

itt egy kép róla:
kép

Predator G3-571-77QK

(#20526) Donald


Donald
tag

Nem talátam jobb topicot, azért teszem be ide, hátha van valakinek valami tippje. Nekem egy WD 500-as Scorpio Blue notivinyócskám van, csak épp használni nem tudom( Külső vinyó, gyári eredetileg a cucc). Rendszeresen formázni kell, de aztán annyi. HD Sentinel jónak látja [link]
[link]
Sajna nem garis, de fogalmam sincs, hogy levélnehezéken kivül mire lehet használni. Futtattam rajta a wd diagnosztikai programját, de semmi... :F

(#20527) mefistofeles

Skacok egy nagyon láma kérdés. A SATA2-es alaplap rendesen kezeli a SATA1-es winyót? Gondolok itt arra, hogy mehet e róla oprendszer stb, Biosban látja és helyesen méretezi is.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#20528) Zoomyx


Zoomyx
csendes tag

üdv mindenkinek,szerintetek lehet olyat hogy nekem lenne két samsung 80-as vinyóm és az egyikből átteszem a merevlemezt a másikba?? szerintetek jó lesz??

Szabó Balázs

(#20529) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni szépen... !

Külső usb-s dokkolóban használt, és XP miatt jumperelt (advanced format miatt) WD 2 terrás green EARS tipusu vinyót, most már win7 en használnám... mi a teendőm, lehúzom a jumpert, és máris advanced formatos módban használom, vagy ennél bonyolultabb ? kimásolok mindent róla, és vissza jumper nélkül ??

(hátulján írva vagyon, hogy xp alatt jumperelni kell a hátulját mivel, az nem tudja az advanced formatot)

Köszönöm a választ, válaszokat ! :R

(#20530) Fire/SOUL/CD válasza Donald (#20526) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Konkrétabban mi a gond vele? Nem tudsz rá másolni vagy egyéb?

"Futtattam rajta a wd diagnosztikai programját, de semmi... "
Ez azt jelentené, hogy nem talál rajta hibát?

mefistofeles - "A SATA2-es alaplap rendesen kezeli a SATA1-es winyót?"
Az esetek 99%-kában igen, szerencsére nagyon ritka az ilyen bimbiacél deszka.
(Ilyenkor viszont elég egyértelmű a dolog, mert mindenféle írási/olvasási hibákat dobál a rendszer, magyarul nem is lehet rá telepíteni OS-t, mert menet közben kiakad a telepítő, hogy ezt meg azt nem tudja írni/olvasni stb...)

Zoomyx
Attól függ most mi van a lemezeken... OS? Netalántán RAID-be vannak?
Ha csak sima/mezei adatvinyó, akkor simán átteheted

degec
Igen, semmi más dolgod nincs, mint lehúzod a jumpert. (Ami most jó eséllyel a 7-8 lábon van, azza XP alatt használtad és egyben van a hdd (nem több partíció van rajta))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20531) degec válasza Fire/SOUL/CD (#20530) üzenetére


degec
senior tag

Nagyon köszönöm szépen, de nem baj hogy xp alatt lett megformázva asszem jumperrel.. honnan tudodm, hogy advanced formatos lesz e vagy nem ? ÜDV !

(#20532) Zoomyx válasza Fire/SOUL/CD (#20530) üzenetére


Zoomyx
csendes tag

hát őő,az voltna a helyzet,hogy az egyik vinyó müxik,a másik meg amiatt nem működik mert behalt az elektronikája, nah már most a két vinyó teljesen ugyanaz samsung (sp0802n),az elektronikája teljesen ugyanaz mind2-őnek,de mikor át,tettem egyikről a másikra akkor csak a vinyó felpörgött egy 5-mp-re és leállt,észrevettem hogy a két elektronika ugyanaz,de egy két IC-nek a neve teljesen más?? szerinted??amiatt tenném át az elektronikát mert a régebbi vinyómon nagyon sok adatom van:S

Szabó Balázs

(#20533) Fire/SOUL/CD válasza degec (#20531) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, azt hiszem fogalmi zavarok vannak... ;) Az Advanced Format az nem formázást, formatálást jelent, hanem formátumot. (Nem arról van szó, hogy valami speckó formattáló progi kell hozzá)
XP esetén van/lehet szükség a WD Align progi bevetésére, (mert az XP-nél amolyan szentírás az 512byte-os szektorméret) de ezt is csak akkor, ha több partíciót akar a user létrehozni. Ha 1 darabban van a HDD, akkor elég a jumperelés is (7-8)

Vista/W7 kezeli a 4Kbyte-os szektorméretet (alapvetően ez a lényege az Advanced Format-nak)

Szerk Itt egy részletesebb leírás, így talán érthető(bb) lesz...

Zoomyx
Hát erre nem gondoltam volna a kérdésedből, hogy elektronikát raksz egyik hdd-ről a másik-ra. :((( Nem hinném, hogy összejön ez így, de lehet, hogy jön egy szaki, aki segíteni tud esetleg... :(

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20534) tallica


tallica
csendes tag

Üdv!

HDD vásárlás előtt állok, elsősorban sata-s vinyót szeretnék venni, ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Az alaplapomon 1.0-ás sata port van, a HDD amit vennék, viszont sata 2-es. Ez kompatibilis a sata 1-el, működne? Ha igen, milyen sata kábelt kellene vennem hozzá?
Windows XP menne rá, de ha jól tudom ott sata vinyóknál kell meghajtó program. Azt floppyról vagy CD-ről jobb/könnyebb telepíteni, illetve honnan lehet ilyet letölteni?

Egyenlőre nem zártam ki az IDE-s HDD-t sem, a Western Digital illetve a Hitachi ilyen vinyójairól mi a véleményetek? Mennyire jók/megbízhatóak?

(#20535) Fire/SOUL/CD válasza tallica (#20534) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Az alaplapomon 1.0-ás sata port van, a HDD amit vennék, viszont sata 2-es. Ez kompatibilis a sata 1-el, működne? "
pár hsz-al előbb írtam, igen menni fog (igen ritka az olyan alaplap, amin ezt elxarták)
viszont fontos, hogy a hdd-t jumperold át SATA1-es üzemmódba, samsungnál általában így: [link]

"Ha igen, milyen sata kábelt kellene vennem hozzá?"
Nincs külön SATA1-2-3-as kábel, mindegyik felépítése ugyanaz. Annyi a lényeg, hogy viszonylag jó minőségű, a lehető legrövidebb (nem kell 1 méteres, ha elég a 20cm-es is :DDD ) és ha lehetséges, akkor rögzítő "lemezzel" is rendelkezzen (stabilan, mozgás- és kicsúszás biztosan rögzíthető)

"Windows XP menne rá, de ha jól tudom ott sata vinyóknál kell meghajtó program. Azt floppyról vagy CD-ről jobb/könnyebb telepíteni, illetve honnan lehet ilyet letölteni?"
Nem, nincs szükség semmilyen driverre, szerintem kevered az AHCI driverrel, amit gyakran SATA drivernek "hívnak", de valójában az AHCI/RAID driverek lapulnak meg benne.
Ennek a drivernek akkor van jelentősége, ha az XP-t SATA AHCI módban szeretnéd telepíteni (BIOS-ban ilyenkor ezt be kell állítani, ha van ilyen lehetőség egyáltalán) és az XP telepítésekor lehet floppyról beadagolni (kizárólag floppyról). Ha ez nem lehetséges, akkor marad az integrálás: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20536) CSZSG


CSZSG
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi problémában szeretnék segítséget kérni.
A gépemben eddig tökéletesen működő Samsung HD103UJ 1TB-os vinyó a gépben szállítás után első bekapcsoláskor csak 7,87 GB-os partíció látszott de az is használhatatlan, formázás is sikertelen. Partició eltávolítása után is csak 7GB-nak ismeri fel a rendszer a számítógép-kezelőben. Van még remény vagy kuka a vinyó?
Előre is köszi.

Zsolt!

(#20537) Fire/SOUL/CD válasza CSZSG (#20536) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
(linkben pendrive-ról van szó, de értelem szerűen a hdd sorszámát kell megadni)
Remélem segít...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20538) tallica válasza Fire/SOUL/CD (#20535) üzenetére


tallica
csendes tag

Köszönöm a gyors és részletes választ!

(#20539) degec válasza Fire/SOUL/CD (#20533) üzenetére


degec
senior tag

nagyon köszönöm szépen !! :R :R :R

(#20540) CSZSG válasza Fire/SOUL/CD (#20537) üzenetére


CSZSG
csendes tag

Köszi a segítséget de sajnos így is csak 8GB-os a patició és a formázás is sikertelen.

(#20541) Fire/SOUL/CD válasza CSZSG (#20540) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnálattal hallom... A CLEAN parancs sikeresen lefutott és ennek ellenére 8G-s a frissen létrehozott partíció...
Csak egy javaslatom maradt, a Samsung saját formázó utility-je, amelyben az ERASE MBR funkciót kell használni, majd a low-level format-ot... [link]
(CDROM.zip-et töltsd le, ez egy ISO fájlt tartalmaz, ezt ki kell írni cd/dvd-re(lemezképként, nem adatként), majd arról kell bootolni)

Mielőtt ezt megtennéd, azt javaslom várj egy kicsit (hdd nem szalad el), hátha van valami más megoldás is, amit más javasolni tud, mert a fenti gyári progi végérvényesen taccsra vághatja a HDD-t...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20542) Fire/SOUL/CD válasza CSZSG (#20540) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja és még valami, van amikor az erase MBR funkció után nincs szükség a low-level format-ra, ugyanis ha az mbr-t ki tudja "radírozni", akkor olyan, mint amikor a boltban megvetted a hdd, azaz pl a W7 lemezkezelője egyből megkérdi újból, hogy milyen partíciósémát szeretnél használni (MBR vagy GPT), majd létre kell hoznod a partíciót stb...

Lehet, hogy az erase mbr is elég lesz és ismét teljes terjedelmében látszani fog a meghajtó...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20543) tallica válasza Fire/SOUL/CD (#20535) üzenetére


tallica
csendes tag

Mégis lenne még egy kérdésem (teljesen laikus vagyok ehhez).
Elolvastam az írásod az integrálásról. Megnéztem a BIOS-ban, milyen sata üzemmódok vannak. IDE és RAID. Találtam hozzá RAID drivert. Ha ezt integrálom a Windows telepítőbe és úgy teszem fel a rendszert, akkor rendesen tudom majd használni a HDD-t?

(#20544) Fire/SOUL/CD válasza tallica (#20543) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Semmi gond, azért van a topik, hogy ha tudunk, akkor segítsünk...
IDE módba tedd és úgy telepítsd az XP-t, semmilyen RAID drivert nem kell telepítened vagy integrálnod. :N
A RAID teljesen más dolog, úgy feltételezem Neked arra nincs szükséged/nem érint. Ha esetleg érdekel a RAID témakör, akkor KATT

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20545) tallica válasza Fire/SOUL/CD (#20544) üzenetére


tallica
csendes tag

Rendben, köszönöm!

(#20546) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

Hello!

Elég csúnya képet mutat a HD tune, szerintetek mi a probléma?

A gépem:

WIN 7(fő) és XP(mellékes)
ASRock A780GXH
AMD Athlon(tm) 7850 2,8
4GB DDR2 800 Mhz GEIL VALUE RAM
640 GB Western Digital (3 partíció: 60/XP, 100/WIN7, 440GB)
NVIDIA GeForce 9800 GT 1GB GAINWARD

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#20547) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

Van egy wd2500bevt lemezem. Egyik napról a másikra fogta magát és nem ismeri fel a gép. Próbáltam külső usb-s dobozzal is, hátha azzal felismeri bármilyen gép de nem jártam sikerrel.

Egy érdekes hangja van viszont. Nem a szokásos hangosan kattogó (mármint amit már hallottam rengeteg lemeztől amikor meghalt) hanem egy ilyen tiiiiii-tiiiiii-tiiiiii, de csak akkor hallható amikor teljesen odarakod a füled.

Szóval menthető ez valamennyire, vagy ássam a sírját ?

Előre is kösz.

(#20548) CSZSG válasza Fire/SOUL/CD (#20542) üzenetére


CSZSG
csendes tag

Köszi a tanácsot!
A Samsung gyári programjával sikerült megjavítani.
Floppyról indítottam ott pedig a SET MAX ADRESS -> RECOVER NATIVE SIZE -al sikerült az eredeti méretet visszaállítani de egy LOW LEVEL FORMAT is kellett a tökéletességhez.
Mégegyszer köszi, Üdv

ZSolt!

(#20549) Fire/SOUL/CD válasza Geby (#20547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ITT találhatsz hangokat döglődő hdd-kről (le lehet játszani, ha a kis ikonokra kattintasz), sajnos az a rossz hír, hogyha valamelyikre hasonlítani is fog a hang, azok egyike sem javítható ill. amikor egy vinyó ilyen "sikitozásba kezd", akkor már elég nagy a baj...

CSZSG
Szívesen, bár látom azért "valamennyire" otthon vagy a témában...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20550) mr_ricsi válasza sarkanyolo2 (#20546) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"szerintetek mi a probléma?"
link

A vinyóval semmi.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.