Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21651) liksoft válasza mr_ricsi (#21643) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a SMART funkció sem a BIOS-ban, sem programban nincs beállítva, akkor a drive nem számolja az eltelt időt. Így tesztelik a gyárban. Az első aktív SMART beállítástól indul a start, így valószínűleg többet futott, de a SMART alapján igaz lehet a 13 nap. Sőt, akár lehetnek hibák is, amit csak most kezd bejegyezni. A gyár úgy számol, hogy a SMART a BIOS-ban aktív (ugye ez a default), így az első pillanattól számol majd. De a gyakorlatban sokszor az F1 tapasztalatok alapján a SMART alapból tiltva van, így nem élesedik a drive SMART-ja.

Igen, a SMART manipulálható. De nincs közkézen hozzá software, mert ahhoz más is kell, így adatmentéses cégek meg tudják tenni, de mezei felhasználó nem.

Ugyanakkor olyant már láttam, hogy félig elöregedett de hibátlan drive (korrekt környezetből) átkerült sz@r táp alá, és rögtön szektorhibákat dobott. Speciel nálam. Repült is a táp, pedig márkás gyártó márkás terméke volt, és alig múlt 2 éves (persze egy év gar :W ). A másik táp alatt javult a drive állapota, de sajnos servot is érint a hiba, így a SMART hol jónak, hol hibásnak detektálja a szektorcsoportot. Ilyenkor nincs más lehetőség, manuálisan kell kitiltani adatmentéses eszközzel a hibás területet. Sőt, a gyári táblába is időnként berakható, vagyis ismét 100-as lehet a drive, holott..... De ezt "földi halandó" nem tudja elvégezni. Adatmentéses cégek meg nem vállalják (tudtommal).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21652) codec


codec
senior tag

Üdv!

Ismertek valakit, aki segítségemre tudna lenni egy 1 T-s Hitachi vinyó gyártó felé történő garanciáztatásában?

Előre is köszi a segítséget!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#21653) Gááboor válasza liksoft (#21642) üzenetére


Gááboor
tag

Még annyit, hogy... ez a haldokló hitachi hdd különösebb terhelés nélkül 52 celsius fokon megy a ventilátor nem pörög különösen. Nem magas ez egy kicsit még akkor is ha csal a hd sentinel esetleg egy kicsit?

teljese élettartam alatt 60 C
valaha mért max 52 C
átlag 52 C

a sentinel szerint

Attól azért tartok, hogy az új vincsivel lesz valami ha valami más is rossz a gépben csak nem tudom most, hogy mi.

(#21654) pigatt


pigatt
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy WD Caviar Black 1TB WD1002FAEX hdd-t használtan, találtam is az aprók között párat. A kérdésem a következő az egyikre a HD Sentinel azt írja, hogy 100/100% ez ok, viszont ami aggaszt kissé.

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak hibák 2127 alkalommal.
Nincs szükség beavatkozásra."

Ez mi?

i9 / 4080 / 32"

(#21655) djculture válasza pigatt (#21654) üzenetére


djculture
félisten

Sz r kábellel vagy elöregedett/gagyi tápról volt üzemeltetve valószínűleg.Vagy még az ész nélküli tuningolás is tud ilyet okozni a vezérlőn lógó eszközökben.

[ Szerkesztve ]

(#21656) pigatt válasza djculture (#21655) üzenetére


pigatt
őstag

Merjem megvenni, vagy sztornó?

i9 / 4080 / 32"

(#21657) djculture válasza pigatt (#21656) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem sztorno...Nem igazán volt kímélve a cucc arra utal.

[ Szerkesztve ]

(#21658) pigatt válasza djculture (#21657) üzenetére


pigatt
őstag

Jobb lesz így szerintem is, mert úgy is csak idegesített volna a dolog.

i9 / 4080 / 32"

(#21659) liksoft


liksoft
nagyúr

Szép napot Mindenkinek!

Egy HTS543232L9A300 típusú drive-ot keresek adatmentés céljából. Működésképtelen nem jó, de pár bad szektor nem okoz problémát.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

U.i.: Szokással ellentétben máshová is beteszem kérésem (össz. 3 helyre).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21660) moonguru válasza liksoft (#21659) üzenetére


moonguru
őstag

Gyorsan megnéztem a Hitachi HDD-met, DE nem nyert üzenetet kaptam...

Pedig elküldtem volna (kölcsön) :)

Monitor Guru!

(#21661) liksoft válasza moonguru (#21660) üzenetére


liksoft
nagyúr

Köszi, sajnos más nem jó, és boncolva lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21662) Knobber


Knobber
aktív tag

Hali!

Egyik napról a másikra a Win7 32bit (SP1) nem látja az 1TB Samu SATA winyóm. Az eszközkezelő driver problémát ír:
Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)

Legutóbbi helyes beállítások a Startupból nem megy.

Rendszer visszaállítás nem megy.

Partition Magicot még nem mertem elindítani, félek hogy még jobban elcseszi.

Nincs valami jó WINYÓ diagnosztikátok? Vagy valami step-by-step program amihez nem kell sok idő sok ész.

Youtube: Knobber

(#21663) djculture válasza Knobber (#21662) üzenetére


djculture
félisten

biosba megvan a vinyó?

(#21664) Imco válasza Knobber (#21662) üzenetére


Imco
őstag

Partition Magicet NEM használunk!!!
Egyébként meg "csak" hdd diag progikról szól a topic! :)

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#21665) Knobber válasza djculture (#21663) üzenetére


Knobber
aktív tag

Látja, igen!

Szóval akkor valami szoftveres lehet, tegnap még minden ment és nem telepítettem én semmit.

Youtube: Knobber

(#21666) djculture válasza Knobber (#21665) üzenetére


djculture
félisten

lemezkezelésbe mit mond rá?Látja a particiókat rajta vagy raw vagy csak inícializálni kell?

[ Szerkesztve ]

(#21667) Knobber válasza djculture (#21666) üzenetére


Knobber
aktív tag

Látja de nincs egyiknek se betűjele.

Youtube: Knobber

(#21668) Knobber válasza djculture (#21666) üzenetére


Knobber
aktív tag

Sikerült beállítani, csak betűjelet kellett megadni neki. (Nem tudom mi a fenéért felejtette el egy nap alatt).

Köszi!

Youtube: Knobber

(#21669) djculture válasza Knobber (#21668) üzenetére


djculture
félisten

Usb eszköz bedugása után szokott ilyen lenni néha.win7 be is van húszezer hiba de ez a bug már az xp be is bennevolt.Nekem legutóbb a hálókártyámra mondta azt hogy nemtalál erőforrást és tiltsak le valamit.Hónapok óta működik érdekes volt erőforrása.Most is van mert eltávolitottam az eszközkezelőböl és érdekes lett erőforrás:D

[ Szerkesztve ]

(#21670) Knobber válasza djculture (#21669) üzenetére


Knobber
aktív tag

:R

Youtube: Knobber

(#21671) flash-


flash-
veterán

sziasztok
azt kerdeznem hogy árt a hdd-nek ha úgy formázom win7x64 alatt hig nem jelölöm be azt hogy gyorsformazas?csak mer 400 gigás hdd nél igy kezdtem el da már fél órája csak formàz....

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#21672) djculture válasza flash- (#21671) üzenetére


djculture
félisten

Gyorsformázás csak a bejegyzéseket törli fizikailag az összes file rajtamarad,jobb a teljes formázás csak az mint tapasztalod alapos tehát lassú.

(#21673) youngmoon000


youngmoon000
csendes tag

Hali
Van egy 500Gb-os merevlemezem ami nagy torrentfájlok letöltésekor kifagyasztotta a rendszert és elkékhalálozott. Ezek után újraindul BIOS nem jön be csak az MSI felirat, ekkor áramtalanít majd start és megy minden helyesen. Az egyik ilyen áramtalanításos indítás után az üdvözlő MSI feliraton soha nem jutott túl. Nem enged be a BIOS setupba se.
Most betettem egy rackbe a rossz HDD-t, a gépbe pedig egy másik HDD-t és sikerült lementenem az adatokat róla. Kérdem én mi baja lehet neki? Egy mélyformázás megoldja? Vagy elegendő ha csak a rendszer partíciót törlöm le?

(#21674) Imco válasza youngmoon000 (#21673) üzenetére


Imco
őstag

A LLF kevés dolgot old meg, ugyan úgy ahogy a system partició törlése.

Először diag szoftverrel kéne megvizsgálni, hogy egyáltalán mi baja.
Majd ennek segítségével lehetne döntést hozni.
Ha már az adatlapod üres legalább a HDD, és az alaplap típusát megadhatnád.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21675) Imco


Imco
őstag

Adtak a vinyó láznak egy kicsit. Most nézem, 204 UI 46+ÁFA.
Nagyon durva! :Y

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21676) kem


kem
addikt

Sziasztok!

Ha total commanderben vagy máshol másolok egyik vinyóról a másikra, akkor 60-80Mb/secről visszaesik 10-re. Ezzel mit lehetne kezdeni? Egyik se rendszervinyó. 380 Gb másolásánál elég bosszantó.
a rendszer:
Giga fxa890-ud5
athlon II x4 meg DDR3
wd6400aaks
maxtor sata 500gb
win 7 64bit egy 400as samun.

Köszi!

(#21677) liksoft válasza kem (#21676) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A TC-ben másolási stratégiát próbáltál már módosítani?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21678) djculture válasza Imco (#21675) üzenetére


djculture
félisten

Samsung eleve nem gyárt már vinyót, hwsw-n egyik srácnak azt is megirták a hdd gariközpontjuk költözik a seagate höz decemberben
"Samsung Electronics had made a contract with Seagate on M&A of HDD division into Seagate on Apr.19.2011,and the relevant process is under way. The M&A will be finished by December 2011. "

[ Szerkesztve ]

(#21679) kem válasza liksoft (#21677) üzenetére


kem
addikt

Hiába állítgatom, fél percen belűl lekúszik 11Mb/sec környékére

Köszi!

(#21680) liksoft válasza kem (#21679) üzenetére


liksoft
nagyúr

Felületteszt nem lassul be?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21681) kem


kem
addikt

Csak az írás lassul a Maxtorra ezt már kiderítettem.

Köszi!

(#21682) Imco válasza djculture (#21678) üzenetére


Imco
őstag

A lényeg az lett volna, hogy a ~20e vinyó most ~60e Ft.
Függetlenül a gyártótól. / Bár samsung néven fut még, és friss import./
Példálózhattam volna a 20eax-el is ami ~50e Ft.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21683) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali

Most érkezett meg az új vinyóm, a sajátgépben nem látom, de az eszközkezelőben ott van és azt írja h jól müködik. Hogy tudom előhozni, hogy sajátgépben is lássam?

A válaszokat előre is köszönöm!

(#21684) liksoft válasza FuRiONight (#21683) üzenetére


liksoft
nagyúr

A lemezkezelőben partícionálod, és formázod. Rögtön láthatóvá fog válni. A telsej format hosszú idő, a quick rövid, de nem teszteli a felületet.

Sok sikert.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21685) liksoft válasza kem (#21681) üzenetére


liksoft
nagyúr

Így távolról nincs sajnos több ötletem. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21686) FuRiONight válasza liksoft (#21684) üzenetére


FuRiONight
őstag

Sikerült, köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#21687) dns100


dns100
csendes tag

a probléma a köveetkezö: adott egy samsung 250 sata vinyó. Adott konfigban csatlakoztatás után,rögtön tönkreteszi a második!!!!!! wd 1 terrás hdd-t.
A wd-t 32 megás RAW formátumnak érzékeli az elsőn 800 giga adat veszett ezen csak 300 van-volt. A kérdés okozhatja-e alaplapi hiba :(((

(#21688) Imco válasza dns100 (#21687) üzenetére


Imco
őstag

Okozhatja.
Pontosabb leírás nem ártana, konfigról és a hibáról is
Pl az adatlapod kitölthetnéd.
Így mindenki gigabyte lapra tippel.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21689) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!
A következő gondom van. Egy új asus notebookot vettem. Néha iszonyatosan belassul (proci nincs használatban, memóriahasználat is alacsony). Gondoltam letesztelem a hdd-t, ami Hitachi. Semmivel sem sikerül tesztelni, még a saját Drive Fitness Test-jével sem, az konkrétan el sem indul. Próbáltam már hirens boot-on keresztül indítani, letöltöttem külön a hitachi oldaláról is, majd kiírtam cd-re, de úgy sem indul. Próbáltam más független teszttel is, de valamelyik nem is látta.
Hard disk sentinel volt az egyedüli, ami legalább adott valami visszajelzést, ami a következő volt: "Hiba a teszt indításakor. Hibakód: 1 (372) E:31 A merevlemez vezérlő illetve annak meghajtóprogramja nem támogatja ezt a funkciót."
Most ez mit jelent? Gyárilag letiltották, hogy ne lehessen tesztelni a vinyót?
Tudtok esetleg valami más progit, ami megbízható és amivel le lehetne tesztelni? Nekem elég gyanús ez...

(#21690) dns100 válasza Imco (#21688) üzenetére


dns100
csendes tag

A tipp helyes:gigabyte a ga sorozat am 2-es lap
Felhasználói adatok mentése lett volna a cél.
Első probánál tette tönkre a wd-t.32 Mb-os RAW meghajtóként látta.
Próbálkoztam mindenféle szoftveres megoldással,még ugyanolyan külsö elektronikát is megpróbáltam rá tenni persze sikertelenül. Ekkor idiglenesen kapott egy uj op rendszert
egy samsung 80-as atára.Müködött rendesen az uj wd-t is hibátlanul kezelte.
A második próba: a konfig változatlan csak a samsung 250 es sata vinyó lett bekötve.Eredmény: wd (sata) ismét kuka, megint 32 Mb RAW meghajtó..... :O :W :W
A kérdésem van-e valamilyen diagnosztikai programm ami esetleg lehetővé teszi a
sata vézérlö tesztelését? Esetleg a vinyó tesztelését zárlatra vagy egyéb hibára, gondolok itt gyári paraméterektől eltérő feszültségekre? A vinyo azért gyanús mert nemrégen
egy hasonló samsung csak 320-as zárlatos keseritette az életem :N
Ez nem gigabyte lapban volt de csinált rendes grimbuszt.
a konfig:gigabyte ga -ma52s 5600+ amd athlon 2Gb kingstone ddr2 800 mhz ram
no name 400-as táp radeon x1600xt vga ez egy több mint 3 éves gép leginkább netezésre
Sorry az első hsz-étr :R

[ Szerkesztve ]

(#21691) Norbeez


Norbeez
csendes tag

Lefagy a laptopom USB külső drive csatlakoztatásával, mi a baj?
Ha bekapcsolom és csatlakoztatom lefagy a gép.
Ha a külső HHD -t bekapcsolva indítom újra a gépet akkor van hogy a laptop logójánál fagy le az elején, van hogy a windows-ba, miután megpróbálom megnyitni a HDD-t.
USB egér működik.
1 pillanatra beleláttam a külső HDD tartalmába, a mappák fájlok megvannak, de azonnal lefagyott.
mi lehet a hiba? help pls!

korábban volt olyan hiba a külső hdd-nél hogy az usb csatlakozás nagyon lelassultés megszűnt 1 pillanatra. majd helyreállt.

(#21692) Alex18


Alex18
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem melyik a gyorsabb másolás a vinyóról vinyóra vagy vinyón belüli másolás egy partíción?? Ha valaki tud tesztet linkelni nagyon megköszönném :C .

(#21693) Norbeez válasza Alex18 (#21692) üzenetére


Norbeez
csendes tag

hát 2 külön vinyó közötti másolás mindig gyorsabb.
persze ha mindkettő jó sebességű vinyó.

(#21694) Imco válasza Norbeez (#21691) üzenetére


Imco
őstag

Rossznak tűnik a HDD. Egy tesztre kiszedhetnéd a házból ha lehetővé teszi a típus. Így is ki kéne próbálni, hátha csak az elektronika szórakozik.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21695) Imco válasza dns100 (#21690) üzenetére


Imco
őstag

A gigabyte kapaciti restore-ra olvass itt a topicban. Illetve a tápod ellenőrizd, ha valóban rossz.
Igazából nem jött le, hogy 2 rossz HDD volt vagy egy ami megjavult, majd elromlott.
Gyanús a 2 különböző "zárlatos" HDD.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#21696) Norbeez válasza Imco (#21695) üzenetére


Norbeez
csendes tag

ezt nekem írtátok?

laptopom van. a külső Story hdd csatlakozással vannak a gondok, lefagy a gép usb-n a laptophoz csatlakoztatva.

de mondom, 1 szer mégis elindult és 1 pillanatra beleláttam a fájlokba.

(#21697) dns100 válasza Imco (#21695) üzenetére


dns100
csendes tag

Két különböző konfig a két vinyó, a zárlat csak azért gyanús mert mindkettő
samsung és hasonló korúak.A wd-t cserélték garanciába ez a mostani néhány napos volt :W a tápra nem igazán gyanakszom .Ahogy irtam a változás csak a vinyó volt
másik samsungal rendesen müködött.Az ötletet meg köszi utána nézek!

(#21698) Imco válasza Norbeez (#21696) üzenetére


Imco
őstag

Az előtte lévőt írtam neked! Én is a külső HDD-ről beszéltem.
Attól, hogy egy pillanatra beleláttál, még lehet rossz.
Tedd akkor másik gépre és ott nézd meg.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21699) tuser


tuser
aktív tag

Na gyerekek, erre varrjatok gombot ...

Adott egy Maxtor DiamondMax Plus 8 6E040L0 winyó, mely tökéletesen működik ( FE beállításon is a seek hallhatatlan, gyors, rossz szektoroktól mentes, ... ), viszont a S.M.A.R.T. egyszerűen bekapcsolhatatlan, így az értékek kiolvashatatlanok. Ha be akarom kapcsolni, ég a winyóled ~1 mp -ig, majd visszadob egy Input/Output error -t. Ha BIOS -ban állítom be hogy mááárpediglen bootkor ON, POST végén a winyóled ugyanúgy ~1 mp -ig folyamarosan ég, majd mintha mi se történt volna bootol.

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#21700) Imco válasza tuser (#21699) üzenetére


Imco
őstag

Ha helyesen értelmezlek...

Van ilyen ügyfél vinyóm, aminél a BIOSban disable a smart mert különben nem indul el a gép.
Egyébként 100%-osan működik, talán 1 bad sector van rajta vagy 3-4 éve.
Ha jól emléxem akkor ezt már Liksoft taglalta itt a topicban.

Szerintem...

Üdv! Imco

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.