Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#20351) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, minap néztem hogy eseménynaplóban találtam pár darab ilyet 6 vagy 7 db.
Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk4\D.
Az illesztőprogram vezérlési hibát talált a következőn: \Device\Harddisk1\D.
Kicsit utánaolvastam, olvastam róla olyanokat hogy kábelhiba tápellátás is lehet, kicsit megmozgattam SATA csatlakozót meg tápkábelt is, háát a SATA csatlakozó kicsit instabil meg egy picit féloldalt volt beledugva.
Mind ezeket a hibaüzeneteket rá másnapjára találtam mikor be lett téve az új VGA. Rá másnapjára igy akkor lehetett megbökve a kábel.
Ha mindezek után is találok még ilyen hibaüzeneteket akkor mi lehet? :F
Előre is köszönöm.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#20352) liksoft válasza ko9 (#20350) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Gyűjts! Erre pedig pótolhatatlant ne tégy, ami fontos, pánikszerűen mentsd más drive-ra.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20353) liksoft válasza erikke17 (#20351) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Feltehetően hiba ugyanitt, vagy ha a terhelés nagyobb lett, akkor bezajosodott a tápegység a terhelés miatt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20354) erikke17 válasza liksoft (#20353) üzenetére


erikke17
őstag

Játék alatt nem szokott, ez előbb filmnézés közben lett egy film vége fele, mondjuk tegnap konkrétan semmi. Az előbb 2x ráengedtem direkt viruskergetőt az elég jól megdolgoztatja HDD-t semmi erre se. Legvégső esetben megpróbálok SATA kábelt cserélni, mert amúgy meg semmi stabilitási gond nincs, csak fura volt mert még ilyet nem láttam eseménynaplóba.
Most várok meglátom hogy igy megmozgattam csatlakozókat mit produkál. :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#20355) ko9 válasza liksoft (#20352) üzenetére


ko9
addikt

Ezen csak átmeneti dolgok vannak, semmi fontos, általában annyi, hogy egyik helyről a másikra elviszem. Megoldható lenne nagyobb pendriveal is, csak így sokkal kényelmesebb, nem kell darabolni, semmi...
Akkor végleg keresztet vethetek rá? :O

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#20356) Szergei


Szergei
tag

Üdv!

Kb. fél éve van a gépemben két WD Caviar Black WD6401AALS 640 GB-os (32 MB cache, SATA II) winchester, és egy ideje elég érdekes, "sípoló" hang jön a gépből.

Azóta jó néhány alkatrészt cseréltem, és nem szűnt meg sohasem, sőt, az elmúlt időszakban valamivel erősödött a zaj (vagy a gép lett halkabb, és jobban hallom), és így már elég zavaró lett.

Hogy kiderítsem az okát, egyenként lehúztam mindent a tápról, és egyértelművé vált, hogy ezek a winchesterek adják ki a hangot, mindkettő sípol, külön-külön, és egyszerre is, amint áram alatt vannak, elkezdik produkálni ezt a zajt, megpróbáltam szinte mindent, de akárhogy szórakoztam a tápkábelekkel, vagy húztam le egyéb alkatrészt a tápról, továbbra is zúgnak/sípolnak folyamatosan, amíg le nem kapcsolom a gépet.

Szóval a kérdéseim:

"Normális" jelenség a folyamatos sípolás ezeknél a HDD-knél, ill. mennyire lehet érvényesíteni a garanciát, ha ezt leszámítva tökéletesen működnek (még :F ) ?

A válaszokat előre is köszönöm :R !

(#20357) artiny


artiny
őstag

Hardisk Sentinel szerint a HDD-m 22% az élete 317Bad sectors, most mi legyen?
Fél éve vásároltam újan egy Segatea Baracuda 7200.12 1TB 3,5" belso hdd.t

Hardisk sentinel pro 3,5 verzioja 22% az élete 317Bad sectors mutat.

HD TUNE PRO 3,0 s változata viszont a Healthnél zold OK-t ir.Csináltam rossz szektor ellenorzést(nem gyorsat),de nem talált hibát.

(#20358) Anubis_9 válasza mr_ricsi (#20332) üzenetére


Anubis_9
őstag

Lefuttattam a hivatalos WD LifeGuard tesztet, abból is az Extended-et. Látni lehet, hogy 85%-ról utána felugrott a kondíció 93%-ra.
A current pending sector count-ok száma ez a művelet után 17-ről "B"-re változott a SMART táblázat alapján..

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#20359) Imco válasza artiny (#20357) üzenetére


Imco
őstag

A mi legyent megválaszolta a sentinel. Várni kell. Esetleg foglalkozhatsz a hiba okozójával, mert a következővel is így járhatsz. /Táp, csatik, hűtés/

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#20360) artiny válasza Imco (#20359) üzenetére


artiny
őstag

Készitettem smartrol képet:
[link]

Szóval inkább a sentinelnek kell hinni,mint a HD tune-k.
Van más program is ami sentinelhez képest jobb?
Ezzel lehet reklamálni a webshopnál,hogy a hdsentinel mit jelez stb.

[ Szerkesztve ]

(#20361) liksoft válasza Szergei (#20356) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A tápegység szokott sípolni, nem a drive. A drive rezonál időnként (változtatni kell a házon belül a rögzítésén). Az első magas, a második alacsonyabb hang. Igaz, mindkettő zavaró tud lenni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20362) liksoft válasza Anubis_9 (#20358) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Akkor célszerű újrafuttatni. A 17 = 23 , a B = 11. Vagyis csökkent a vizsgálat alatti szektorok száma, de nem szűnt meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20363) liksoft válasza Imco (#20359) üzenetére


liksoft
nagyúr

És időnként a tuning is. Túlpörgetve az elektronika túlmelegedhet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20364) Alusszia


Alusszia
tag

Sziasztok,

A Samsung 1TB-os külső HDD-met rákötöttem a Panasonic TV USB portjára és azóta nem látja gépem mint meghajtó. Mi történt? Átfomázta?

(#20365) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!
Tegnap vettem egy Hitachi 5k3000 2 tb-os vinyót, bekötöttem, particionáltam, formáztam, minden ok. Viszont már másodjára áll le azóta kék halállal a gép [rég nem volt rá példa]. Most kiállítottam az automatikus újraindítást kékhalál esetén, de azért remélem nem lesz több. Mindkét esetben videonézés közben halt be a gép, nem tudom ez számít e valamit. Mi lehet a probléma? Driver, szoftver hiba? Vagy vihetem vissza a HDD-t? Mindenesetre ha legközelebb előjön a kékhalál, meg kell lesni mivel van baja. Ezt nem lehet valahol visszanézni, ahol pontos leírást kapok a hibáról?

HDSentinel szerint hibátlan a HDD.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#20366) liksoft válasza Archanon (#20365) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ha nincsenek adatátviteli hibák sem, akkor inkább memóriára, kontakthibára gyanakszom. Ugyanis a berakáskor megmozgattad a csatlakozókat, érintkezőket.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20367) Archanon válasza liksoft (#20366) üzenetére


Archanon
őstag

Adatátviteli probléma? Pontosan hogy érted, honnan tudom, hogy van, ill. nincs? Kontakt hiba... Próbáljak meg minden csatlakozót megigazítani?

A számítógép eseménynaplójában (Vezérlőpult\Felügyeleti eszközök\Eseménynapló) "kritikus" hibák között találtam a 2 utolsó leállást. Mindkettőhöz ezt írja:

"A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása."

Más egyebet nem igazán, csak a részletekben rakás számot, nekem nem sokat mondanak.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#20368) liksoft válasza Archanon (#20367) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART 199-es attributum.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20369) mr_ricsi válasza alphadog20 (#20349) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"NA mind1 vissza küldtem..CSERÉRE"
Ha megjött a csere, majd folytatjuk! :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20370) mr_ricsi válasza artiny (#20357) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Fél éve vásároltam újan egy Segatea Baracuda 7200.12 1TB 3,5" belso hdd.t"

Futtasd le a vinyód gyári tesztprogiját, és a tőle származó hibakóddal felszerelkezve gariban cseréltesd ki a vinyódat.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20371) mr_ricsi válasza Anubis_9 (#20358) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A current pending sector count-ok száma ez a művelet után 17-ről "B"-re változott "

Az újrafuttatás mellett erről tájékoztatnod kellene a HDSentinel fejlesztőjét, mert jelenleg úgy néz ki, hogy a Senti csak kiírja, hogy sikeresen lefutott a "nagyteszt", de valójában semmi sem történt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20372) mr_ricsi válasza Alusszia (#20364) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A Samsung 1TB-os külső HDD-met rákötöttem a Panasonic TV USB portjára és azóta nem látja gépem mint meghajtó. Mi történt?"
Az USB kábelnek csak 2 vége van. Ha a TV-be van dugva, akkor a PC-be nincs, vagyis helyes működés, ha nem látszik.

"Átfomázta?"
A Pana kezelési útmutatója mit ír erről?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20373) liksoft válasza mr_ricsi (#20371) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kitárgyalták. És sajnos én is találkoztam olyan gonddal, mikor elsőre nem tudta korrekt módon elbírálni az összes szektort a drive. Ez nem a Sentinel hibája, hanem a drive volt béna. Sajnos van ilyen. (17H-ról BH-ra változott)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20374) artiny válasza mr_ricsi (#20370) üzenetére


artiny
őstag

(#20376) Fire/SOUL/CD válasza artiny (#20374) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SeaTools a neve... ;) [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20377) artiny válasza Fire/SOUL/CD (#20376) üzenetére


artiny
őstag

:R Köszönöm

Basic testen belul a SMART hamar lefutott csak annyit irt h passed
a Long Generic pedig fut lehet ez lessz az a teszt.
Volt ott egy lehetőség de az arra figyelmeztettet hogy használhatatlan,adatvesztés léphet fel

(#20378) Archanon válasza liksoft (#20368) üzenetére


Archanon
őstag

Hát az nem lenne túl jó. Eddig semmi probléma nem volt, a tápmennyiségnek meg több, mint elégnek kéne lennie.

Most megtörtént a 3. leállás is, ezt sikerült lekapnom. Csatlakozásokat megigazgattam a biztonság kedvéért...

Megnéztem a régebbi winyómat is HDSentinellel, elszomorító eredmények, de ez eddig is így volt, gondolom a jelenlegi problémát nem feltétlen ez okozza.

Ezt a CHKDSK/F-et futtassam? (Bár elég sok időbe fog telni, annyi biztos...)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#20379) artiny válasza artiny (#20377) üzenetére


artiny
őstag

lefutott a Long Generic,de zoldel a végen azt irta hogy Pass...akkor most ?!?

(#20380) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Ismerősömnek van egy 400Gb-os Samsung vinyója, amivel az utóbbi napokban valami nem stimmel: viszonylag gyakran elkezd másodpercmutató módjára hangosan kattogni. Kb. fél percig csinálja, ezalatt gyakorlatilag használhatatlan a gép (film akad, PS nem dolgozik stb.). Állítólag régen is csinált már ilyet, de ismeretlen okból (lehet újratelepítéskor, nem emlékszik..) megjavult, most kezdődött el ismét. HDSentinel-t néztünk, 100/97 a vinyó, 5 gyenge szektorral, szóval a lemezfelület nem tűnik vészesen gyanúsnak.
Én az olvasófej mechanikai hibájára, fáradására tippelek, de nem vagyok róla meggyőződve, hiszen annak folyamatosnak kéne lennie, gondolom nem szűnne meg hipphopp, hogy aztán 2 év múlva újra előjöjjön. :F
Vagy lehetséges, hogy csak a kissé elburjánzott kb. 3 éves Xp egyik programja akasztja ki szegény HDD-t és egy újratelepítés megoldaná a gondot?

Nektek mi a véleményetek, a választ előre is köszi :R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#20381) erikke17 válasza liksoft (#20353) üzenetére


erikke17
őstag

Üdv, most meg egy óra alatt megint lett két bejegyzés pedig gépen nem is volt semmi se csinálva, csak a képernyővédő ment. Stabilitási probléma se nincsen, nem fagy semmi, nem is lassú...
Egyébként mit akar ez a szám jelölni, amit kiemelek: \Device\Harddisk4\D.
Mert volt már ott 4, 3, 1.
Vagy kezdődő stádiumba lenne a HDD elhalálozása? :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#20382) liksoft válasza Goatman (#20380) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sajnos lehet elhalálozás első jele is, ha 3 évesnél öregebb Volt a Samunak egy gyengébb szériája kb 4 évvel ezelőtti 320-400 körül. Célszerű figyelni, és a valóban fontos adatokat máshol is tárolni. (Ami beszerezhető, az nem a fontos kategória. Ez a képek, családi videók, munka....)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20383) liksoft válasza erikke17 (#20381) üzenetére


liksoft
nagyúr

mr_ricsi írt régebben ha jól emlékszem chip hibáról az alaplapon. Ha több SATA csatorna esetében is ugyanaz a hiba, akkor nem a drive, mint inkább a vezérlő (alaplap) hibájára tippelnék. Keress utána.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20384) csuree


csuree
csendes tag

Helló
van egy rossz 500 gb-s seagate vinyóm és nem találok hozzá elektronikát csak egy 250 gb-ost az jó lehet hozzá?

(#20385) Imco válasza csuree (#20384) üzenetére


Imco
őstag

Bár nem értek hozzá, de lefogadom, hogy nem!

Szerintem...

Üdv! Imco

(#20386) csuree válasza Imco (#20385) üzenetére


csuree
csendes tag

én is erre gondolok de gondoltam megkérdezem az okosokat :D

(#20387) liksoft válasza csuree (#20386) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha pontosan azonos szériából van, akkor nem lesz füstgenerátor, de nem fog elindulni. Ha nem azonos széria, akkor jó eséllyel füstjelekkel fog segítséget kérni indián testvéreitől.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20388) csuree válasza liksoft (#20387) üzenetére


csuree
csendes tag

értem...köszi szépen

(#20389) mr_ricsi válasza liksoft (#20373) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ez nem a Sentinel hibája, hanem a drive volt béna."
Én arra gondolok, hogy a Senti futtatására semmi sem változott, ugyanúgy maradt a 17h.

"Sajnos van ilyen. (17H-ról BH-ra változott)"
Ha a Senti is sikerrel futtatta a "nagytesztet", akkor ez már a második futás volt, ami után nem tudott dönteni a drive. (Hiszen a 11 db nem lett átirányítva, hanem maradt "pending". Vagy ezek újonnan keletkezett pending szektorok, amire érdemes lenne figyelmet fordítani, és kideríteni az okát, hogy miért keletkeznek folyamatosan gyanús szektorok.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20390) liksoft válasza mr_ricsi (#20389) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinelnek három tesztelési pontja van.

- Drive rövid önteszt.
- Drive teljes önteszt.
- Felületteszt.

Vagyis a kérdező nagy valószínűséggel a gyári teljes tesztet indította el. Sajnos több széria nem korrekt, nem végzi el a vizsgálat alatti szektorok felülvizsgálatát, így csak a felületi írásteszt a jó ilyenkor. A servo-ban is sérült hibás tápellátás miatt maradandó károsodást szenvedett drive esetében van leginkább esély arra, hogy a drive több menetben sem tudja eldönteni hibás, vagy nem az adott szektor. Ezeket jó lenne forszírozottan áthelyeztetni, de nem lehet minden esetben. Sajnos vannak még fejleszteni valók a program, de leginkább drive oldaláról. Mivel "így is megy" az egyik oldal annyira nem kapkodja magát.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20391) mr_ricsi válasza Archanon (#20378) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A hibaüzenet "fájlrendszerhibára" utal. Vagyis ha a gyári tesztprogival leellenőrizted a vinyót, és az jónak bizonyul, lehet keresni a hiba igazi okát.
A pár átirányított szektor még nem magyarázat erre.

Inkább gondolok húzott procira, hibázó RAM-ra, vagy a VGA-ra.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20392) mr_ricsi válasza liksoft (#20390) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Jogos, amit írsz!

A WD DataLifeguard "quick" tesztje megfelel a Sentinel "rövid öntesztjének", de az "Extended" teszt annyiban több a "teljes öntesztnél", hogy végigolvassa a teljes lemezfelületet (is).
Én azt hittem, hogy a DLGdiag extended tesztje csak egy SMART "nagyteszt". :B

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20393) mr_ricsi válasza Goatman (#20380) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ismerősömnek van egy 400Gb-os Samsung vinyója, amivel az utóbbi napokban valami nem stimmel: viszonylag gyakran elkezd másodpercmutató módjára hangosan kattogni."

Melegedés vagy kontakthiba nem lehet? Egy SMART lapot láthatnánk esetleg?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#20394) Archanon válasza mr_ricsi (#20391) üzenetére


Archanon
őstag

Volt már CHKDSK /f és /r is, ami furcsa mód nem talált hibás szektort, a HDSentinel a régi Seagate-n talál 30 hibásat, a Hitachit hibátlannak látja. Más egyéb tesztprogit nem próbáltam, nem tudom van-e, kell-e.

Másik topicból is kaptam egy-két talán valamire használható lehetőséget:
1, 2, 3.

A processzor húzva van 2,93GHz-ről 3,3GHz-re. De ez valami véletlenszerű egybeesés lenne, hogy pont akkor megy valami szét a gépben, mikor beteszem az új winchestert? Mindenesetre ha ismét jelentkezne kék halál, visszaveszem a processzor eredeti órajelére, azt ha úgy is jelentkezik... nem tudom mi tévő legyek. Anyagilag nagyon nem jönnék ki jól, ha most bármi meghalna, a HDD is most felemésztett elég sokat.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#20395) liksoft válasza Archanon (#20394) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem lenne jobb egy hosszabb teszt idejére a tuningot visszavenni? Ha valóban a határon táncol valami, még maradandó károsodás is lehet a végén. Pont ezért nem szeretem feszegetni a rendszert. (Ha igen, akkor megnézem hol stabil még, és onnan visszaveszek 5%-ot. Maradjon tartalék a rendszerben.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#20396) erikke17 válasza liksoft (#20383) üzenetére


erikke17
őstag

Ejj.....
Még megpróbálok új SATA kábelt is mert ez kicsit könnyen mozgatható, túl könnyen a másikhoz képest. És persze másik portba fogom próbálni.
Új VGA-nak ehhez lehet köze? Esetleg az új catalyst ami fel lett téve?

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#20397) erikke17 válasza liksoft (#20395) üzenetére


erikke17
őstag

Még valami eszembe jutott, ugyebár a régebbi VGA hosszabb volt (mert amit adtak utoljára gariból hosszabb volt 1-2 centivel) és az egészen elért oda hova a HDD SATA csatlakozó volt bedugva, és egy kicsit útban volt VGA-nak volt, egy 2x-3x volt kivéve meg betéve az a VGA és akkor egy kicsit úgymond "megfeszegethette", és most hogy ez a rövidebb VGA van bent nem "feszitheti" idézőjelbe teszem mert tényleg csak épp, és ahogy könnyen mozog most kontaktos lenne a csatlakozónál?
Egy kicsit tréül fogalmaztam de nem tudtam jobban ezt leirni :U

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#20398) realfan91


realfan91
csendes tag

Hali,
Nekem volt egy kis malőr a gépemmel (alaplap elszállt), egy ideig egy másik, ócska gépet használtam, és addig a 3 vinyómból 2-t abba tettem bele. Néhány nap után, cd írásnál jött elő először egy kis gond. A cd írás sikertelen volt, nemtom hány százaléknáll megállt, mer a vinyó amiről írtam egyszer csak eltűnt, nem volt sajátgépben se stb...Persze újraindításnál mindig visszajön. 2 cd irás is hasonló módon fulladt kudarcba, viszont a gond az, hogy a rendes gépemen, új alaplappal is előjött ez a gondocska zenelejátszásnál. Ugyanaz a vinyó...Kiírta a windows h késleletetett írás sikertelen R:\valami mappa. :D Speedfan progi jó értékeket ír...
[link]

(#20399) Thusor


Thusor
őstag

Olyan problémám lenne, hogy van egy külső USB2-es 80GB-os PATA HDD-m. Spire beépítőkeretben van. Ezt próbálom összekötni usb-n a laptoppal, de az nem látja. Nem telepíti automatikusan az illesztőprogramot, hogy új külső HDD. Mit lehet ilyen kor tenni, mit tudtok nekem javasolni? Hogyan tudnám a laptopot összekötni ezzel a HDD-vel?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#20400) Gyuri44


Gyuri44
aktív tag

Üdv.
Mennyi szektorhibánál lehet a merevlemezt garanciálisan kicseréltetni?
Nekem most azt írja,hogy 308 hibás szektor található a merevlemezen és a kondíció 22%.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.