Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21601) djculture válasza TESCO-Zsömle (#21600) üzenetére


djculture
félisten

Ha az a baja akkor igen.Annál a samunál amiröl szó volt csak annyi a szerepe hogy nagy feszültségtranziens esetén átmegy zárlatba és a táp védelmét beinditja.Elég róla leforrasztani beindul.Viszont nem érdemes úgy hagyni huzamosabb ideig mert igy nincs védelme a panelnak,na meg a tápot ami kinyirta átkell minősíteni dísznek.Vinyótol füg az egész van olyan modell ahol tranyó csinálja ugyanezt meg olyan is amin nincs ilyen sajnos.Nem pörög fel az már gyanús hogy valami a bemeneti részen lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21602) zeroo93 válasza Imco (#21593) üzenetére


zeroo93
tag

Ez a baj, hogy nem tudom, valamilyen Codegen lehet.

[ Szerkesztve ]

A wise man does not need advice and a fool won't take it. Tel: +3630/8560390

(#21603) Imco válasza zeroo93 (#21602) üzenetére


Imco
őstag

Ez egy codegen, de ez sima csavaros.

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#21604) Imco válasza zeroo93 (#21602) üzenetére


Imco
őstag

Közben megkerestem. KATT!

Üdv! Imco

(#21605) zeroo93


zeroo93
tag

Az alsó foglalatba vmi műanyag cuccal illeszkedik:S küldök majd róla képet az egyszerűség kedvéért.

A wise man does not need advice and a fool won't take it. Tel: +3630/8560390

(#21606) djculture válasza zeroo93 (#21605) üzenetére


djculture
félisten

Ha ilyen elhuzós fogantyú ami belül egy lemezt szorít hozzá,olyat maximum bontóba fogsz kapni..

[ Szerkesztve ]

(#21607) Imco válasza zeroo93 (#21605) üzenetére


Imco
őstag

Sejtem, hogy milyen lehet, de az csak a drágább házaknál divat.
Egyébként a csavaros rögzítés ott is megoldható.

Ne törd magad a képpel mert nekem biztos nincs, de egyébként sem jellemző mert kevesebb van mint kéne.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21608) attiati


attiati
veterán

Vettem egy használt IDE-s Seagate Barracuda 7200.10e vinyót. HDDsentinel 100%-ot mutatott, aztán megformáztuk NTFS-re és megparticionáltuk 2 felé, és HDD sentinel 9%-os állapotot mutat.

Találkoztatok már ilyennel?
Megbízható ez az infó?

(#21609) liksoft válasza attiati (#21608) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Vagy a tápellátása pillanatok alatt hazavágta a winyót, vagy szállításkor kapott "hideget, meleget".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21610) zeroo93 válasza djculture (#21606) üzenetére


zeroo93
tag

Azaz, akkor majd körbenézek. Köszi! :R

Csavarozással azért nem jó, mert túl nagy a két lemez közti távolság, mármint, amire fel lehetne csavarozni.

A wise man does not need advice and a fool won't take it. Tel: +3630/8560390

(#21611) zeroo93 válasza zeroo93 (#21610) üzenetére


zeroo93
tag

Alternatív megoldásként kérdésem az lenne, hogy valami olcsóbb passzív megoldás nincs rá? Mert a felülső slotban igencsak szauna van...:S

A wise man does not need advice and a fool won't take it. Tel: +3630/8560390

(#21612) Gááboor


Gááboor
tag

Sziasztok

Nem tudom ,hogy jó helyre írok e , de leírnám a problémámat és a segítségeteket kérem.
Van egy hp pavilion dv5 1199eh laptopom. Azt a jelenséget tapasztatalom egy ideje, hogy az egész rendszer le fagy nem reagál semmire váratlanul, akár több órányi munka után.. Megfigyeltem, hogy a merevlemez olyan mintha kikapcsolna, az állapot vissza jelző pedig röviden villog.
Ez rosszabbodott ma, mert épphogy fel áll a rendszer a jelenség egyből elő jön.
Csökkentett módban is hasonló, de ott tudom a gépet használni nem fagy le.
Bootolás előtt lefuttattam valami rendszer ellenőrzést, a gyors hdd ellenőrzését még megcsinálta, de hosszabb ellenőrzésnél, közvetlenül utána már elakadt.
Ilyen esetekben csak a főkapcsolóval tudom kikapcsolni.
Az aksi már régen halott nem is bootolbe arról.
Nem igazán értek ehhez, lehet , hogy a Vista nem jól kezeli, vagy hardwares a probléma?

(#21613) Imco válasza Gááboor (#21612) üzenetére


Imco
őstag

Minden lehet. Először ments amíg lehet, majd egy progival pl. sentinellel nézd meg.
A többi kiderül utána.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21614) Gááboor válasza Imco (#21613) üzenetére


Gááboor
tag

Hmm. csökkentettben még letudom menteni a dolgokat, de jaj, mert lefuttattam a hd sentinelt.
Néhány adat: teljesítmény-100%
kondíció -10% :((
becsült hátralévő élettartam - 15 nap :((
összindítások, leállások 6136 -Kicsit soknak tűnik, bár sokszor tettem késszenléti vagy hibernált állapotba.
681 szektor hibás
17 gyengeszektor

Hitachi HTS543225L9A300 -250GB - valamivel több mint 2 éves

Most néztem a részletes önellenőrzést, ---Sikertelen olvasó egység hiba miatt.

Atyám... most rohanhatok hdd -t venni? Komolyan kérdem. :((

(#21615) Csabixxx


Csabixxx
tag

Sziasztok.
Tud valaki olyan progit amivel el lehet tüntetni vagy javitani a Bad szektorokat a hdd-ről ?

(#21616) djculture válasza Gááboor (#21614) üzenetére


djculture
félisten

Hulladék hitachi laptopvinyóval szerelik a legtöbb laptopot mostanában,akárhány szervizes kollégával beszélek mind csak ezeket cseréli folyton,samu meg egyebekböl meg néha esik be egy egy.Állapotából itélve ennek is annyi,viszont nehéz lesz bele értelmes áron venni most sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#21617) Imco válasza Gááboor (#21614) üzenetére


Imco
őstag

Ments és mehetsz shoppingolni!

Amíg nincs normál ára, esetleg SSD-vel kísérletezhetsz alternatívaként.
Már ha kedveli a lapod.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21618) Imco válasza Csabixxx (#21615) üzenetére


Imco
őstag

Igen, de többnyire nem ér semmit.
Leggyakrabban már a következő restartnál látszik az eredménytelenség.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21619) Csabixxx válasza Imco (#21618) üzenetére


Csabixxx
tag

Jelenleg van rajta 8 bad szektor ezek fognak szaporodni ?
Adattárolásra használnám. :R

(#21620) Imco válasza Csabixxx (#21619) üzenetére


Imco
őstag

Elvileg igen. Többnyire oka van. Gyenge táp, meleg, fáradás.
Folyamatos figyelemmel kísérve használhatod. Ha tovább romlik kuka.
Életművet ne tarts rajta.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21621) mr_ricsi válasza attiati (#21608) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Vettem egy használt IDE-s Seagate Barracuda 7200.10e vinyót. HDDsentinel 100%-ot mutatott, aztán megformáztuk NTFS-re és megparticionáltuk 2 felé, és HDD sentinel 9%-os állapotot mutat."
Az előző gazdája manipulálhatta a hibás vinyót.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21622) djculture válasza Csabixxx (#21619) üzenetére


djculture
félisten

8 hibás szektor sőt még 48 se vészes ha van kellő tartalék szektor még...Eleve ott kezdődik ami 100% os vinyó a sentinel szerint az se az mert minden vinyón van hibás szektor amit gyártás végén a vinyó felületére "jegyeznek le".Úgyhogy kb az számít hogy a vinyón ne legyen olvashatatlan szektor az hogy mennyi az áthelyezett az a meghajtó magánügye.Ráadásul a smart értékek néha olyan f szántosan működnek hogy egy logikai hiba miatt már hibásnak jelölnek meg egy szektorcsoportot.Aztán hiába javul meg a bejegyzés ottmarad hogy gyenge szektor.

[ Szerkesztve ]

(#21623) Csabixxx válasza Imco (#21620) üzenetére


Csabixxx
tag

Szóval ne számitsak sok jóra vele :O pedig ugy árulták,hogy hibátlan...
Tudnál egy progit linkelni amivel elvileg lehet javitani a szektorokat.
hátha elérek valamit vele

(#21624) djculture válasza Csabixxx (#21623) üzenetére


djculture
félisten

Á ez valami kábel vagy táp/csati gond lesz.

(#21625) Csabixxx válasza djculture (#21624) üzenetére


Csabixxx
tag

Pedig minden a helyén van ,másik vinyó is volt már ugyanazon a tápcsatin és kábelen.

(#21626) Gááboor válasza djculture (#21616) üzenetére


Gááboor
tag

Ó a franc.. Éppen mentem a cuccokat, toronyra...
De tudtok valamilyent ajánlani? Sokáig nem lehetek vinyó és gép nélkül. Ez a mostani 250 gb-os legalább akkora kellene.
Egyébként befolyásolja a hdd- működését az , hogy a z aksi gyakorlatilag teljesen halott?

(#21627) Imco válasza Csabixxx (#21623) üzenetére


Imco
őstag

Ne foglalkozz vele amíg nem változik. Adattárolásra hibátlan.
Windlg-vel megtesztelheted.
Ha változik, akkor érdemes lehet a táp ellátást ellenőrizned.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21628) djculture válasza Gááboor (#21626) üzenetére


djculture
félisten

WESTERN DIGITAL 2.5" HDD SATA 250GB 7200rpm 16MB C WDG WD2500BEKT még kapsz egy két helyen 15 ért de nem sokáig,a vinyóárak folyamatosan mennek fel.Akksi nem sokat számít ezek a hitachi 2,5 hdd-k ennyit bírnak.

(#21629) liksoft válasza zeroo93 (#21611) üzenetére


liksoft
nagyúr

Fúrógépnek hívják. A szellőző lyukakat szépen kézimunkával előállítod a házon. Lehetőleg elöl, mert a táp ventillátora hátra fúj.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21630) liksoft válasza mr_ricsi (#21621) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SMART-ot hogyan?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21631) liksoft válasza djculture (#21622) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyári tesztek, vagyis a gyártás után a drive-nak hibátlannak kellene maradnia! NINCS olyan, hogy "á..... csak pár bad sector!" Valahol hibára utal, ha gondod mutat a SMART. Lehet tápellátás, tuning, hűtés, nem megfelelő szállítás, stb. De NE bagatelizáljuk el, ha hibát jelez, annak utána KELL járni!

Az igaz, hogy a SMART tud tévedni, időnként "árnyékra is ugrik", máskor meg valós hibaterületről nem tudja eldönteni jó, vagy rossz. De a világon semmi sem tökéletes, ez sem. Ha viszont nem lenne, sokkal rosszabb helyzetben lennénk. Így egyenleget vonva inkább hasznos, mint bosszúságot okozó ez a technológia.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21632) liksoft válasza djculture (#21624) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy a processzora már nem százas. Ilyenkor tud adatátviteli, és felületi hibákat is okozni. Túlmelegedés miatti öregedés állhat a háttérben.

Ez megint a nem bagatel kategória. Tesztelést, és hibakeresést kíván, még mielőtt nagyobb gond lesz. Az adatok biztonsági másolata nem hanyagolható.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21633) Csabixxx válasza Imco (#21627) üzenetére


Csabixxx
tag

Köszönöm a segitséget :R

(#21634) attiati válasza mr_ricsi (#21621) üzenetére


attiati
veterán

és azt hogy lehet?

Azt monda, hogy kettő, napra, percre pontosan azonos vinyója van, mert munkahelyi gépben voltak. Ezt még el is hittem, de az gyanús volt, hogy akkor hogyhogy csak 13 napot mentek (hdd sentinel szerint)

Hogy lehet HDD sentinel adatokat hamisítani?
És hogy lehet elrejteni vinyó hibákat, ami csak formázás után jön elő?

[ Szerkesztve ]

(#21635) Gááboor válasza djculture (#21628) üzenetére


Gááboor
tag

Köszi.
A WD-re van ahol SATA van ahol SATA 2 -t írnak. Nekem SATA II csatolóm van. Azért gondolom érdemes SATA II -set venni.
Egyébként ez a tönkre ment Hitachi 5400 ford. 8MB. Egy gyorsabb nagyobb pufferes hdd -nél érezhetően gyorsabban dolgozik? Azért kérdezem , hogy ezt tartsam e szem előtt vagy a méretet. --.. Az árhoz viszonyítva, amit erre tudok költeni.--- Ugyanis a 250 gb viszonylag kevésnek bizonyult már az utóbbi időben.

Más- a hdsentinel Hitachinak írta ki a hdd-t , de a gyártó Samsung. Pedig a Samsungokkal semmi bajom nincsen -toronyban, meg külsőként-, de azok nem Hitachik. :)

(#21636) liksoft válasza Gááboor (#21635) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kevered a szezont a fazonnal. Olyan nincs, hogy Hitachi és Samsung keveredjen HDSentinel alatt. Ebben az esetben nem korrekt drivert használsz, és keverednek a drve-ok adatai. A program honlapján a driver zónát nézd át.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21637) djculture válasza Gááboor (#21635) üzenetére


djculture
félisten

7200 as az ég és föld az 5400 ashoz képest pláne laptopvinyónál.

(#21638) kozicsd


kozicsd
tag

Sziasztok

Adott egy Coolink külső ház, és egy toshiba 2,5-es hdd, sata-s. Hdd be a házba, ház rádugva az usb-re, a windows észleli is, nyitom a sajátgépet, sehol a meghajtó :DDD
Viszont csak usb porton keresztül megy az áramellátás, nem adtak hozzá külső adaptert, lehet az a baj, hogy az usb portos áramellátást is bedugtam a gépbe, alá közvetlenül a külső ház usb csatlakozóját, viszont csak így észlelte a gép.
Ilyenkor mi a teendő?

Köszi előre is

üdv
Dávid

(#21639) kozicsd válasza kozicsd (#21638) üzenetére


kozicsd
tag

Törölni már nem tudom, de megoldottam a problémát, ha valakinek esetleg hasonló problémája lenne, írjon :))

(#21640) Gááboor válasza liksoft (#21636) üzenetére


Gááboor
tag

Igazad volt, így a Hitachi az tényleg hitachi, de a lényegen nem változtat, ugyan olyan rossz állapotban van, sőt 300 szektorhibával több lett.

(#21641) djculture válasza Gááboor (#21640) üzenetére


djculture
félisten

levélnehezéknek jó maximum nemsokára...

(#21642) liksoft válasza Gááboor (#21640) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás..... ha jól sejtem a hiba forrását.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21643) mr_ricsi válasza attiati (#21634) üzenetére


mr_ricsi
veterán

attiati & liksoft:
"és azt hogy lehet?"
Erre nem tudok válaszolni, de az elvi lehetősége megvan, mert gyárilag 24 vagy 48 órát működik minden vinyó, majd ezt követően resetelik a SMART-ot, és úgy megy a csomagolóba a HDD.

"Azt monda, hogy kettő, napra, percre pontosan azonos vinyója van, mert munkahelyi gépben voltak. ... csak 13 napot mentek"
Ez is a hamisításra utal. Elég hihetetlen egy IDE-s, régi, munkahelyi HDD, 300 órányi működési idővel.

"Hogy lehet HDD sentinel adatokat hamisítani?"
A SMART-ot kell, a Sentinel csak azt olvassa ki.

És hogy lehet elrejteni vinyó hibákat, ami csak formázás után jön elő?
Ha a SMART-ot sikerül törölni, akkor a hibákat a működés során fedezi fel újra a HDD.

Egy SMART lapot azért linkelhetnél a Sentinelből, mert kíváncsi vagyok, hogy milyen jellemzők romlottak le.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#21644) Gááboor válasza liksoft (#21642) üzenetére


Gááboor
tag

..ilyen olyan hiba, ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat / tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése vagy cseréje ha lehetséges.
Kb. ennyit mond .
Tegnap a részletes önellenőrzés megakadt és az.... önellenőrzés sikertelen az olvasó egység hibája miatt. mondta..
Nem halt meg még hdd -m szomorú. 6 nap még. kb.

Azért remélem ha veszek másikat az működni fog rendesen.

(#21645) Gááboor válasza djculture (#21628) üzenetére


Gááboor
tag

Huu áruld el nekem hol kapok 15 ezerért. Kb 20 ezer alatt nem találtam és nem is biztos hogy van egyáltalán.. ott.

(#21646) Buster17


Buster17
addikt

hali
gariba van a vinyóm addig kaptam haveromtol egy 20gigás wd vinyót. nos az a problem, hogy nem indul. gondolom jumperolni kéne de nem tom melyik a jó. függőlegesen végig mentem mindegyiken de 1ikel sem indult. a 2 szélsövel töltött sokat a bios elött de ha belépnék DEL el nem csinál semmit. tovabb megy és ilyen hülye írások vannak

(#21647) Imco válasza Buster17 (#21646) üzenetére


Imco
őstag

A barátodtól tőlem neked.

Megjegyzem, hogy a 20 GB és a "és ilyen hülye írások vannak"-ból inkább a HDD hibájára tippelek.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21648) djculture válasza Gááboor (#21645) üzenetére


djculture
félisten

Már sehol a digitál trendnél láttam 2db ot de lenullázódott...Viszont látok 5400 eseket ot még engedné is megrendelni többit nemtudom.

[ Szerkesztve ]

(#21649) Buster17 válasza Imco (#21647) üzenetére


Buster17
addikt

telorol vagyok nem tudom megnézni a képeket.

működnie kéne mert volt rajta tartalék win7 amit nem rég tettek rá

(#21650) Mikika


Mikika
aktív tag

Sziasztok
A probléma a következő: van egy 1 TB-s WD vinyóm amin gpt boot van nem pedig mbr.
a Windows telepítő nem tud telepíteni rá mert erre hivatkozva nem indul el a telepítés.
Easeus Partition Manager 9.0.1. verzió nem tudja átállítani
Hogyan tudom átállítani?
köszi Miki

Forever Apple

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.