Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21701) tuser válasza Imco (#21700) üzenetére


tuser
aktív tag

Ennek mindegy mit mondok, akkor sem kapcsol be a SMART, legfeljebb gondolkodik egy kicsit és ennyi. :(

Ettől függetlenül detto 100 -as, badmentes.

A kérdés igazából az hogy hogy lehetne orvosolni ... FW fissítés/újraírás ? :F

Nem olvastam végig a topikot ... kb. merre felé lehet ?

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#21702) fdisk


fdisk
őstag

Sziasztok!!

Próbálgattam a hdd sentinellel a teljesítmény és akusztikai jellemzőket állítani,de nem hajtja végre a progi.
Ezt írja ki.
Nem is lehet vele egyáltalán ilyet csinálni,vagy én vok béna?

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#21703) dns100 válasza Imco (#21695) üzenetére


dns100
csendes tag

Nagy vagy Imco!! Még egyszer kösz a tippet :C .Minden ok.

(#21704) Imco válasza fdisk (#21702) üzenetére


Imco
őstag

Nem minden HDD támogatja. A gyártó weblapján olvass!
Lehet az is, hogy csak a gyári proginak engedelmeskedik.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21705) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Fateromek gepe megall a betoltokepernyonel, ahol lepne tovabb a winhez es a kovetkezoket irja ki:

Failure predicted on primary master: (itt irja a merevlemez tipusat)
warning: immadiately back up your data and replace your hard disk drive. A failure may be imminent.

Itt ha f1-et nyomok tovabbmegy es be is tolti a wint, vagy del-el be lehet lepni a biosba. Amugy a gep problema nelkul mukodik es a biosban sem lett elallitva semmi. Miert irhatja ezt ki a gepezet? Valami vinyoproblema? ;)

[ Szerkesztve ]

(#21706) tuser válasza Lauda (#21705) üzenetére


tuser
aktív tag

Ómagyarul : Winyó gyakorlatilag már döglött, ments le mindent majd kuka vagy eladás alkatrésznek. :(

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#21707) djculture válasza Lauda (#21705) üzenetére


djculture
félisten

Valamelyik smart érték túl van a normális határon...

(#21708) s.malacka


s.malacka
tag

Sziasztok.
Olyan programot keresek ha létezik ami hdd tesztelő és kiírja a hibákat visszamenőleg is nem csak a telepítés utánit.
Köszi

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#21709) Lauda válasza tuser (#21706) üzenetére


Lauda
félisten

(#21706) tuser, (#21707) djculture

Ertem uraim, tehat nem lehet tenni semmit, megy ameddig megy utana vinyo csere. Koszonom az infokat! :R ;)

(#21710) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok!
Meg lehet valahol találni azt az információt, hogy mikor helyeztem üzembe a merevlemezt? Egy dátum kéne. (windows 7)

Xiaomi Fan

(#21711) L!NK->Q3


L!NK->Q3
senior tag

Sziasztok,

HD sentinel hirtelen ezt mutatja:
"Meghibásodás várható - Attribútum: 184 Gyártó specifikus. Értékét és jelentőségét a gyártó határozza meg.
A lemez felületén található 51 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez felpörgése során előfordultak problémák. Ezt okozhatja merevlemez probléma vagy nagy terhelés (gyenge tápegység).
Azonnali merevlemez csere szükséges."

Tényleg kaput? 51kbyte bad sectorral él már kb 1 éve...

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#21712) ironman2 válasza liksoft (#21651) üzenetére


ironman2
csendes tag

Sziasztok! Van egy külső 2.5-ös USb vinchesterem.ADATA márkájú.Egyik nap nem tudtam fájlokat áthúzni rá,és mindig lefagyott.Mikor ujra bedugtam,akkor meg azt irta ki a win7 hogy végezze el a hibakeresést.Bejelöltem a szektorjavítást is,és elinditottam rajta a hibakeresőt.A feléig elfutott a csik,de utánna megállt a keresés,és nem is ment tovább hiába vártam rá.Bezártam az ablakot,kihúztam a vinyót,de mikor ujra beraktam,akkor már azt irja ki a rendszer hogy formattáljam le.De nem formattálom,mert adatok vannak rajta,nem is kevés.kb 200 giga.Mit tudok tenni ellene? A HDS azt irja ki hogy nem szorul cserére,mert jól müködik,csak van rajta 16 hibás szektor amit áthelyezett máshova

(#21713) Imco válasza L!NK->Q3 (#21711) üzenetére


Imco
őstag

Nem feltétlen de valószínű.

Itt
és itt
találsz infot.

A hűtésre mindenképpen többet kéne fordítani, illetve a tápot is vizsgálnám.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21714) L!NK->Q3 válasza Imco (#21713) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Szia! Köszi, majd átolvasom. A táp ki lett mérve ez az érdekes a dologban.Vmi hűtőt meg beszerzek.

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#21715) Imco válasza L!NK->Q3 (#21714) üzenetére


Imco
őstag

Olvass vissza! A tápnak kevés a sima fesz mérés.
Ráadásul a konfigodat nézve nem is gyenge, és tuning is van.
A nagy /< 500GB/ vinyók különösen érzékenyek rá.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21716) liksoft válasza L!NK->Q3 (#21714) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez szerintem nem a legújabb Sentinel. Az mit mond rá?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21717) liksoft válasza ironman2 (#21712) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! A Get Data Back programot tudom javasolni. De valami azt súgja nekem, a tápellátása nem túl korrekt. Ugye nem előlapi USB-n használod?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21718) L!NK->Q3 válasza L!NK->Q3 (#21714) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

OK, ezen vagy köv hétvégén megpróbálom kiméretni haverral terhelés alatt

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#21719) voorhees


voorhees
csendes tag

Sziasztok!

A következő probléma merült fel nálam. Macbook Pro 7,1-be vettem egy Samsung 1 terrás disket (SAMSUNG HN-M101MBB) és pár hét használat után elkezdett fagyni a laptop. teljesen meghalt, csak a power gomb nyomvatartásával lehetett kikapcsolni. Minden szoftveres és alternatív lehetőségen végigmentem, de semmi nem segített, minden a HDD felé mutatott: A hibát előidézni nem tudtam, teljesen véletlenszerűen jelentkezett, volt hogy egy hétig semmi, majd ismét fagyás. Legariztattam.
Majdnem egy hónapig volt a vinyó náluk, lefutattak minden tesztet (H: SAMSUNG ESTOOL low-level format OK, Advanced test OK, HDSentinel 100%, win7 telepites hibatlan, fagyas nincs. tovabbi tesztek alatt sem (kb. 2 het altalanos hasznalat, VGA, CPU tesztek) és nem találtak semmit. A gari idő alatt egy 500-as Samsung volt benne, amivel egyszer sem fagyott ki. Elhoztam tőlük, reinstall, egy hétig tökéletesen működött, majd a hétvégén kétszer is ledobta a vinyót. Első alkalommal nem is tudott utánna bebootolni róla. Recovery disk - disk utility - repair disk segített a dolgon. Vissza tudtam csatolni a vinyót, de tegnap ismét fagyás, annyi különbséggel, hogy ezúttal vissza tudtam bootolni róla.

Amik ötlet szintjén felmerültek: HDD kábel hiba, de akkor az 500-ast is le kellett volna dobálnia. Nem bírja táppal a macbook a vinyót. Ez azért sántít, mert a Samsung adatlapjai szerint az 500-as vinyójuk ugyanannyit vesz fel, mint a terás. Plusz a WD vinyóknál nézelődve az is kiderült, hogy a régebbi 250-esek többet vettek fel, mint a mostani terrások.

Viszont gariztatni nem tudom, mert maximum lefuttatják ismét a tesztjeiket, amik azt mondják, hogy semmi baja...

Esetleg Nektek valami ötlet?

Előre is köszi!

(#21720) L!NK->Q3 válasza liksoft (#21716) üzenetére


L!NK->Q3
senior tag

Helló!

Hétvégén leszek a gép mellett, letöltöm majd+kipróbálom

- Mi ez, hagymás bab? - Nem, krumplis hal. - Szeretem a hagymás babot. Sorsoljunk, fej vagy írás, ha fej enyém, ha írás megfelezzük.

(#21721) ironman2 válasza liksoft (#21717) üzenetére


ironman2
csendes tag

Ezt nem is tudtam.Ha előre dugom be a gépen,akkor gyengébb lesz a tápellátása,mint ha hátul dugom be?

[ Szerkesztve ]

(#21722) g@bo


g@bo
nagyúr

ÜDV URAK

van egy 640gb wd /black aals/ vinyóm, egyszer már visszavittem gariba, hogy megszaporodott a bad sector és akkor hd sentinel is jelezte a gondot. pár nap múlva visszakaptam a holmit, hogy semmi baja, otthon ráengedtem a sentinelt, és valóban -már- nem látta rossznak.

most a vinyó megint produkálta az előző eseményt, a wd gyári szoftverével végig formáztam / 2 óra zérókkat teleír/ a gyári proggi szerint a vinyó hibátlan, de a hd sentinel továbbra is nyavalyog. / előző esetben eltűnt a bad sec. bejegyzés /

mi lehet a gond?

(#21723) liksoft válasza ironman2 (#21721) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. A hátlapi forrasztott az ajánlott, mert az előlapin akár a drive saját magát is ki tudja nyírni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21724) liksoft válasza g@bo (#21722) üzenetére


liksoft
nagyúr

Inkább itt érdemes kérdezni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21725) ironman2 válasza liksoft (#21723) üzenetére


ironman2
csendes tag

Köszi,akkor valószinüleg ezért hibásodott meg az ADATA.Amúgy már szervizben van,mert még garanciális.

[ Szerkesztve ]

(#21726) Imco válasza voorhees (#21719) üzenetére


Imco
őstag

Táp, táp, táp! Hagyd a leírást. Mc ismeret híján a tápra, esetleg a driverre gondolok.
Tedd be egy másik gépbe tesztre. Mcbe nincs jobb ötletem, a win jegyezné ha hdd hiba.
Illetve azon már ne múljon, cseréld ki a kábeleket.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21727) szente


szente
addikt

Hali!

Az alábbi HDD-t Ti használnátok elsődlegesnek (rendszer, adatok tárolása), folyamatos ellenőrzés mellett?

Sajnos az előző gazdája egy Codegen táppal etette, ez nem igazán tett jót neki. Most normális FSP táppal lenne ellátva.

[ Szerkesztve ]

(#21728) djculture válasza szente (#21727) üzenetére


djculture
félisten

Nyugi nekem 16% os vagy 3 éve az egyik maxtorom,hd tune felületscanner szerint minden szektor zöld többi nemérdekel.

(#21729) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Adott egy WD SATA vinyo, WD3200AAKS-75SBA0 - egyik naprol a masikra latszolag meghalt. Felporog, de utana automatikusan leall. Semmifele lemezkezelo program nem latja, se a Windows beepitettje, se bootolhato adatmentok, semmi.

HD Sentinel szerint 100/100 volt. Egyszer csak nem volt hajlando felismerni a gep, azota fent leirt hibajelenseg. Lehet valamit tenni vele?

(#21730) liksoft válasza Psychonaut (#21729) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatmentés megkísérelhető, de nagy valószínűséggel mechanikán belül egy fej vagy az erősítő mehetett az örök vadászmezőkre. Így csak szakcéget ajánlok. Vagy levélnehezék.

Gondolom a tápellátás, másik gép már próbára került, és nincs változás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21731) Psychonaut válasza liksoft (#21730) üzenetére


Psychonaut
addikt

Sajnos nem. :(
Igazan fontos adat nem volt rajta (szerencsere), inkabb sok kisebb, de hasznos.

(#21732) kugli81


kugli81
aktív tag

Sziasztok winyot tud vki gariztatni ?

Gigabyte p35ds3,6750@3,4ghz,inno8800gt,logitech z-5500,kingmax2x1gb 1066mhz....

(#21733) szente válasza djculture (#21728) üzenetére


szente
addikt

Nekem is tele rakta zölddel, úgy hogy nem is tököltem tovább. :)

HDD firmware frissítés adatvesztéssel jár?

[ Szerkesztve ]

(#21734) djculture válasza szente (#21733) üzenetére


djculture
félisten

Akkor ennyi tökéletes felületileg.. Elvileg nem veszik el de minden leirás ugy kezdődik mentés és mentés

(#21735) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Sziasztok!
Az mitől lehet, hogy a HDD-m folyamatosan dolgozik? Már telepitettem ujra a win7-et is. Másodpercenként fel-fel villan, mintha csak épphogy, de dolgozna. SSD-ről van amugy szó. Esetleg az is előfordulhat, hogy nem tesz neki jót...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#21736) Imco válasza gordonfreemN (#21735) üzenetére


Imco
őstag

Lehet hogy még indexel vagy valamit operál vele az OS.
Az SSD-nek a legkevésbé árt, hogy " dolgozik".

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21737) gordonfreemN válasza Imco (#21736) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Már a régi rendszerrel is ezt csinálta. Talán azóta van, mióta multhéten lecseréltem az alaplapot procit és a win7 nehezen birta lenyelni. De letöröltem egy két alkalmazást és azután elindult. Viszont figyelmes lettem erre a jelenségre, ami reinstall után is megmaradt. Konfigom az adatlapon, ha kellene. :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#21738) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Sziasztok!

A problémám, hogy szeretnék egymás mellett használni egy ide és egy sata csatlakozású winyót is, de az ide-t nem látja a gép. (bios se)

Mi lehet a baj?

Paraméterek:

Alaplap: Asus P5GC-MX/1333 (1 db ide-csatlakozóval a hozzám hasonlóak kedvéért)
BIOS: AMI (beállításokat nézegettem, de nem kenem vágom)
SATA winyó: Samu HD161HJ - 160G (ezen van a win7)
Ide winyó: Samu - 80 G

(Az új gépben van még egy LG dvd iró is.(sata) ) (ha ez ki van húzva, akkor se barátkoznak a winyók)

Azért akarom berakni az ide-s winyót, mert új a gép, és régiből jól jönne ez a 80-as még, mert 160 az kb semmi, meg adatok is kellenek, stb, + új winyók meg drágák ugye...

Az ide kábelt a régi gépből hoztam, ott ment vele a winyó. Jelenleg a kábel utolsó csatlakozóján van az új gépben a (80-as) winyó, a középső ide csatlakozója üres a kábelnek. Jumper nincs a winyón, de próbáltam már masterbe slave-be, cs-sbe is, egyszer se látta bios.

Mi lehet a hiba?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#21739) Imco válasza Kuruc2 (#21738) üzenetére


Imco
őstag

Húzz le mindent és úgy tedd be a gépbe. Lehetőleg masternek jumperelve. Ellenőrizd hogy biztos helyes a jumper.
Ha nem látja, fordítsd meg az ide kábelt. Alaplapi a HDDbe és HDD az alaplapba! Lehet hogy fordítva tetted be.
Ha így sem megy load bios default és úgy nézd meg.
Ha így sem látszik a biosba akkor másik gépben teszt.
Ha látszik akkor lehet vissza tenni a többi eszközt.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21740) Kuruc2 válasza Imco (#21739) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Ide kábel jól van bent. A hosszabb rész az alaplap felől van.
A többi dologgal akkor még elszórakozok. :S

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#21741) djculture válasza Kuruc2 (#21738) üzenetére


djculture
félisten

Milyen ide kábellel nézted 80 eressel vagy a régi ata66 -os vastaggal?Amugy már a jumperolás is rosszul van perpillanat ugyanis ha nincs rajta jumper akkor másodlagos a vinyó,rákell tenni a jumpert masterra és ugy legyen a kábel legvégén.

[ Szerkesztve ]

(#21742) Kuruc2 válasza djculture (#21741) üzenetére


Kuruc2
senior tag

ata66.

Amúgy meg másodlagosnak akarom az ide winyót természetesen. Ez esetben legyen a kábel közepén a winyó, ennyi lenne a baj?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#21743) gordonfreemN válasza gordonfreemN (#21737) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szóval szerinted?
Szerintem tuti nem egésgséges ez igy, eddig nem ilyen volt.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#21744) djculture válasza Kuruc2 (#21742) üzenetére


djculture
félisten

ata 66 os kábel felejtős a lap könyvében is levan irva...Amugy meg van egy táblázat is benne ha megnézed és ha egy meghajtó van legyen master vagy cable selectre jumperolva és legyen a kábel végén ezt irja.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21745) Kuruc2 válasza djculture (#21744) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Értem. Akkor nincs más hátra, mint venni olyan kábelt. Köszi a segítséget.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#21746) Imco válasza gordonfreemN (#21743) üzenetére


Imco
őstag

Bármi lehet. Vírusirtótól kezdve az indexelésig. -már ha valóban működik ilyenkor.
Kezd el lelővögetni a futó alkalmazásokat, kísérletképpen.

Igazából az SSD energia gazdálkodásával kéne tisztában lenni.
Illetve, hogy valójában mit csinál ha villan.
Lehet hogy SSD specifikus a dolog mivel igazából ugye nem forog benne semmi.
Gyártói oldalon esetleg /biztos :) / okosabbak nálam.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21747) ferikek


ferikek
aktív tag

Sziasztok,

A követező a problémám:
van egy külső Toshiba StoreE 1TB-s merevlemezem, amit ha csatlakoztatok a géphez (Win7 64 bit), akkor az eszközöknél ott van, hogy USB 3.5 HDD, de a "számítógép" menüpontban, a merevlemez-meghajtóknál nem jelenik meg. Mit kellene beállítani, hogy "lássam" a merevlemezt?
(Egyébként van még egy ugyanilyen külső vinyóm, azt teljesen jól felismeri a a gép)

Köszi a választ előre is!

ÜDv.

ferikek

(#21748) Imco válasza ferikek (#21747) üzenetére


Imco
őstag

Ha jól működik semmit.
Ha a saját gép a számítógép menüpont akkor a lemezkezelőben vedd használatba, adj neki betűjelet.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21749) ferikek válasza Imco (#21748) üzenetére


ferikek
aktív tag

Köszi a választ!

Saját gépben (számítógépben) nincs ott, hogy lenne külső merevlemez.
lemezkezelő win7-ben milyen név alatt fut?

megnézem pár gépen, hátha vmelyiken látszik..

(#21750) ferikek válasza ferikek (#21749) üzenetére


ferikek
aktív tag

rákötöttem egy XP-s és egy Vista-s géphez, egyik sem látja merevlemezt, de felismerik, mint eszközt ( a lényeg h saját gépben nem jelenik meg külső merevlemez meghajtóként)
hibás lehet a hdd?
egyébként még tavaly letörlődött róla minden adat, elvittem egy adatmentésre, pár %-át meg tudták menteni (sajnos az mpeg4 videókat nem:(). ez volt idén februárban, azóta nem kötöttem géphez a hdd-t
a hdd nincsen benne "házában", lehet h ez probléma a windowsnak?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.