Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21101) Imco válasza Alastair' (#21096) üzenetére


Imco
őstag

Közel sem biztos, hogy nőni fog!
Sőt! Simán csökkenhet.
Csere 0% esetén, vagy ha az estools is hibát dob.

Nem meglepő, inkább az esetleges okot kéne felderíteni mert az esetleges cserét is ugyan így gyengítheti

Olvass vissza! Jól ki vannak vesézve a lehetőségek ill. Liksoft már kitárgyalta 1-2x alaposabban is.

Szerintem...

Üdv! Imco

(#21102) tboy34


tboy34
csendes tag

Üdvözletem
Van egy WD25EZRX HDD-m most vásároltam,
betettem a gépembe mivel nem látta az egész 2,5 terrát ezért
átkonvertáltam GPT lemezzé, így már látta és használhattam.
A probléma az lenne, hogy elindítom a gépet akkor látja a
windows 7 is látja és kezeli ,majd egy idő után eltűnik
és nem látja a windows a lemezkezelő sem.
Esetleg van valakinek valami tippje?
Előre is köszönöm

(#21103) Márton


Márton
nagyúr

Üdv
volt gondom egy sata kábellel, azóta hdsentinel azt írja
"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák."

Persze, de ez javítva, szóval tökéletes a HDD, nem tüntethető el ez a csúnya üzenet a smartból? Vagy hol van?

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21104) Márton válasza Alastair' (#21096) üzenetére


Márton
nagyúr

Nekünk 50%-os állapotban már nem tudott visszaolvasni valamit, de hdsentinel
még mindig azt írta, garanciális csere nem lehetséges.
Keress egy nagy mágnest és tedd rá írás közben :D

[ Szerkesztve ]

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21105) liksoft válasza Márton (#21103) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART-ból nem, Sentinelből igen. A regisztrált változatban a SMART értékeknél lehet eltolást megadni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21106) Márton válasza liksoft (#21105) üzenetére


Márton
nagyúr

Szóval a smartba már örökre beíródott :(((

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21107) lutiy


lutiy
tag

Problémám a következő!
Van 2 db Hitachi Ultrastar (model: HUA721010KLA330) 1 Tb-os vinyóm és csak 6000-7000 kbyte/mp lehet rá másolni!
Valamiért nagyon belassul és több konfigban kipróbáltuk!
Nem tudom mi lehet vele hibás széria vagy valami baj?
Találkozott valaki ilyennel ? Ötlet?

(#21108) liksoft válasza lutiy (#21107) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21109) Alastair' válasza Imco (#21101) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Visszavittem a boltba, majd kiderül mit mondanak.
A géppel semmi baj, egy 1-el korábbi verziós Samsung benne van régebb óta, annak nincs semmi baja.

Alister from Hell

(#21110) 004


004
tag

Hali!

Olyan gondom lenne, hogy most vettem samsung hd 204 ui (2TB) vinyót. Firmwaret akartam frissíteni, letöltöttem samsung honlapjáról a firmware updater-t, azonban mikor frissíteni szeretném akkor a következőt írja ki: This system supports ATA command only. This Program isn't available for this drive? Ilyenkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#21111) lutiy válasza liksoft (#21108) üzenetére


lutiy
tag

A smart értékek:
hitachi1
hitachi2

(#21112) bpmcwap


bpmcwap
senior tag

sziasztok,
van egy wd10eads winyom ami háttértárként volt használva, tegnap 80%ig telitoltam, de belassult, töredezett, minden baja van 19%a töredezett.... lefuttattam rajta a Defraggler-t 345 töredezett fájl 123gb, tiszta káosz... :( mit tudnék csinálni vele? Ha lemásolom leformázom, felgyorsitaná??? most még egy film is akadozva jön - SATA KÁBELEN IS!!!! meg lehet azt oldani hogycsak a sérülés mentes fájlokat másolja át??? milyen lehetőségeim vannak?
Köszönöm

Túrista vagyok

(#21113) bpmcwap válasza bpmcwap (#21112) üzenetére


bpmcwap
senior tag

HDS trial:
A lemez felületén található 122 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 1436 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 1122 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

:((((((((((
mit lehet tenni???

Túrista vagyok

(#21114) liksoft válasza bpmcwap (#21113) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mentesz, és kideríted miért megy tönkre ez, hogy a következő drive ne jusson ilyen helyzetbe.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21115) bpmcwap válasza liksoft (#21114) üzenetére


bpmcwap
senior tag

amit nem tud másolni az kuka?

alig volt használva. még egy éves sincs, mondjuk 1-2szer lerántotta a gyerek a pcház tetejéről, de max 5ször, erős a gyanúm hogy ez lehet az oka... :(

Túrista vagyok

(#21116) liksoft válasza lutiy (#21111) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha jól látom nem mai darab. 5 lemez 10 fej (a plafon amit bele lehet egy PMR drive-ba tenni. Ha mindkettő egyszerre változott meg, akkor a környezetben keresném a hibát, egyébként meg nem lehetetlen, hogy kezd elfáradni, bár a SMART ezt nem mutatja. Esetleg a drive cache lett letiltva. Innen (távolról) nehéz bármi pontosabbat mondani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21117) liksoft válasza bpmcwap (#21115) üzenetére


liksoft
nagyúr

:Y :Y :Y

Egy is a halálát okozhatja! Nem 5!!!!! Ami lejön az nyereség, a többi kuka. Ez nem foci!

Egy ilyen mai drive-ban a légrés (légpárna - fej és felület közötti távolság) nagyon kicsi. Egy milliméterbe 70-80 ezer fér bele! Az is elég, ha menet közben eldől egy ilyen drive, és rögtön kuka lehet!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21118) bpmcwap válasza liksoft (#21117) üzenetére


bpmcwap
senior tag

u... régen az ibmnél dobáltuk a régieket és megnéztük hogy meg maradt e rajta az adat és mindig meg maradt.... nem volt ugyan hivatalos ez a teszt, és nem is építettük be ezeket a winyokat már, de hogy ennyire satnyák lettek 10év alatt, arra nem gondoltam.... köszönöm, ezentúl sokkal jobban fogok rá figyelni!!!!
Mit lehet vele kezdeni ha lejött ami lejött, format, badszektorokat valahogy bezárni, vagy úgy ahogy van használhatatlan???? esetleg ha megtalálom a papirját gari????

Túrista vagyok

(#21119) liksoft válasza bpmcwap (#21118) üzenetére


liksoft
nagyúr

Menet közben ha eldől, az halál. Ha parkoló pályás és áll, akkor a pálya sérül, így jobban kopik, és hamarabb indul be a felületi anyagleválás. Ha áll és parkoló rámpás, akkor a legkisebb a sérülés, de a motort minden esetben sokkhatás éri.

A régi IBM ezekhez képest Hoffer traktor volt, akkor még valóban volt egy olyan sokk mérték amit "károsodás nélkül" elviselt. A maiak a tápellátásban, és a mechanikában is sokkal érzékenyebbek. Sem a tápegységek, sem a használat nem követte ezt megfelelő mértékben.

Szerk: Nyúzd meg ha lementetted, és gari. Ha lehet.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21120) gardener


gardener
senior tag

Vettem egy használt velociraptort.
3 partíció volt rajta.
kettőt tudtam törölni.
A legelső viszont valami "EFI-rendszerpartíció " és az nem tudom törölni.

Hogyan, mivel tudnám ezt az "EFI-rendszerpartíció"-t törölni?
(SBS-2008 az oprendszer)

[ Szerkesztve ]

(#21121) bpmcwap válasza liksoft (#21119) üzenetére


bpmcwap
senior tag

oks köszi!

Túrista vagyok

(#21122) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok van egy 4 éves WD Cavair Green 1TB külső vinyóm. Mostanában furcsa dolgokat csinált főleg másolásnál így ráengedtem a HDD Sentintelt. Amit kaptam eredményt elkeserítő! :O Mennyire lehet hinni ennek a programnak? Illetve mennyi esély van hogy le tudom menteni az adataimat? Olvastam olyat hogy badsectorra van valami megoldás valami particionálás vagy hasonló leírnátok nekem legyetek szívesek. :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#21123) liksoft válasza Butcher-HUN (#21122) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak olvass róla, talán lejön ami fontos. De ami a legfontosabb, azzal kezd!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21124) Hunork válasza Butcher-HUN (#21122) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Annak idején én egy spéci Maxtor segédprogrammal csináltam hasonló tesztet, és az eredmény is hasonló lett. És aztán a HDD megadta magát... :O

Adatmetés ügyében kérj tanácsot tőle:
[link]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#21125) pocokxx válasza Hunork (#21124) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Igen liksoft biztos segíteni fog...:DDD

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21126) Butcher-HUN válasza Hunork (#21124) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Köszönöm segítséged! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#21127) S_ancho


S_ancho
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem vettem egy 2T külső HDD-t de a win 7 nem ismer fel csak 1.80T.
Nem tudom mi van a maradék 200 Gigával.
Tud valaki esetleg segíteni ebben,

(#21128) Hunork válasza pocokxx (#21125) üzenetére


Hunork
veterán

Nincs mit!
Mentsél, amíg lehet, és készülj fel a vásárlásra. sajnos.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#21129) pocokxx válasza Hunork (#21128) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Gondolom ez Butchernek ment...:)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21130) Hunork válasza pocokxx (#21129) üzenetére


Hunork
veterán

hops. igen! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#21131) Imco válasza S_ancho (#21127) üzenetére


Imco
őstag

Tök normális.
1000 vs. 1024 váltásból származik.
A gyártó lapján biztos hogy le van írva!
/nálam is 1863 GB mindkettő./

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Üdv! Imco

(#21132) Hunork válasza Imco (#21131) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Mindenki szerint! :K
Pl. 500GB = 465 GB / 320GB=298GB (nálam)
(ez a fránya 2-es számrendszer... :) )

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#21133) rob83 válasza S_ancho (#21127) üzenetére


rob83
aktív tag

Ez így van minden vinyónál,és adat hordozónál,nekem 2db 500-as Seagetem van és a formázható kapacitás csak 465 GB mindkettőnek!

Ennek oka,hogy a gyártok 1 GB-ot nem 1024 MB-nak számolnak,(de nekem soha nem annyi jött ki)olvastam erről már,de nem akarok hülyeséget mondani,hogy mit és menyit!

Szerintem normális,hogy csak annyit ír mert annyi is sajnos!

Ezt én rablásnak nevezem! :W

[ Szerkesztve ]

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#21134) Mikee868


Mikee868
tag

Üdv!
Vettem egy WD20EARX winchestert és ez már Advanced Format-os és ugye elvileg itt nagyobb a felhasználható terület. Mekkorának kéne ezt látnom Win7-alól?
A másik kérdés (lehet nem ide vág de nem találtam jobb topicot neki) pedig, hogydinamikus lemeznél ha törlöm az egyik partíciót akkor törlődik mindegyik? Csak mert az XP telepítőjének a lemezkezelőjével ez történt legutóbb....

(#21135) Márton válasza S_ancho (#21127) üzenetére


Márton
nagyúr

Cseréld le a win7-et, hogy végre helyesen kezelje a mértékegységeket :DDD
(nyugi, 2 terás a vinyód..)
wiki

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21136) liksoft válasza Mikee868 (#21134) üzenetére


liksoft
nagyúr

Te nem látsz többet, csak a felületen van ez a növekedés. (Tudtommal.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21137) Effe88


Effe88
csendes tag

Sziasztok! Reggel bekapcsoltam a gépet és előjött valami cucc hogy badsectroso lehet a vinyó nyomtam egy f2-őt és elindult a windows(xp) de le fagyott aztán újraindítottam aztán előjött hogy a windows csökkentett mód stb. legutóbbi normális beállítások betöltött...
hd sentinel most megnéztem a vinyót és ezt írja: minden kiváló 100% kondíció és teljesítmény is..."A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.

Nincs szükség beavatkozásra. "

egyébként a vinyó 1 éves seagate 500gb 7200 barracuda sata 2

Most a vinyó a szar vagy mi lehet??

(#21138) liksoft válasza Effe88 (#21137) üzenetére


liksoft
nagyúr

Adatkábel?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21139) Effe88 válasza liksoft (#21138) üzenetére


Effe88
csendes tag

Az is okozhatja???Tehát akkor a hd sentinel nem téved ugye és akkor nem bad szektoros a vinyó???Vagy tévedhet??

(#21140) StLui


StLui
veterán

Üdv!
adott lenne egy gép amiben van egyszem hdd, bekapcsoláskor nem látta a hdd-t, nem tudott bootolni, lenyitottam az oldalát a gépnek, megnéztem a csatlakozásokta, nem volt kicsúszva semmi, de beindult mégis amikor újra próbáltam indítani, majd 1-2 nap és megint nem láta a hdd-t, ugyanezt eljátszotta, utoljára viszont már hiába "fogdostam" a csatlakozásokat, semmi reakció, átdugtam másik sata-ba az alaplapon és beindult, de a winxp csak az első képernyőig jut és ujra indul, visszadugtam az eredeti sata csatlakozóba, ott is látja most de winxp első képernyőtől ugyanúgy újra indul.
Volna valami ötletetek esetleg, persze újratelepítéssel próbálkozhatnék, de ha nem muszáj nem dobnék el 3 órát rá, hátha hardveres a hiba?
:R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21141) liksoft válasza Effe88 (#21139) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a Sentinelben minden 100-as, akkor kicsi az esély a bad szektorra. Viszont lehet hibás adatátvitel, amit az alaplap érzékel (de igazán akkor adatátviteli hibát kéne mondania). Esetleg memória, stb....

Először érintkezési hibákat próbálnék meg csökkenteni. Utána a winyót másik gépben (lehetőleg USB-n keresztül) tesztelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21142) liksoft válasza StLui (#21140) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Hát.... lehet, hogy már mindkettő. A kontakthibák csúnyák.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21143) StLui válasza liksoft (#21142) üzenetére


StLui
veterán

Akkor lehet a kontakthiba kivégezte a winxp-t is már.
Van itt egy szervíz, csak nem tudom van e értelme leadni ott a gépet, hogy pontosabban behatárolják a hibát ? Vagy csak vegyek egy új hdd-t, mert szinte biztos az a rossz? Barátaim gépe, és nem nagyon tudnak rá költeni, nem szeretnék felesleges kiadást ha elkerülhető.
Köszi az előbbi gyors választ!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21144) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Van egy olyan gondom, h win 7 alatt egy samu hd103ui egész egyszerűen fogja magát és lekapcsol, win 7 meg lecsatlakoztatja. HD sentinel szerint nincs hiba és a kondíciója is tökéletes. SMART-ban sincs semmi érdekes.

Ez most jött elő, eddig van benne 133 nap működési idő.
Eszközkezelőben hardverváltozások keresése parancsra újracsatlakoztatja a win, de rövid használat után megint lekapcsol. :F
Most épp egy rövid önteszt alkalmával választotta le magát, a teszt természetesen nem jelez hibát. :(

Van vkinek ötlete?

szerk: a gép nincs bolygatva, kábelek összeszereléskor teljesen rendben voltak, szorosan csatlakoznak. Bár igaz már vagy fél éve nem néztem a gép belsejébe.

[ Szerkesztve ]

(#21145) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy egy Samsung HD103SJ amin a rendszer van (win7 64bit) egyfeszt "kapar", vagyis dolgozik, még akkor is amikor alapjáraton nem csináloksemmit. Egyfolytába, megállás nélkül, a HDD led is pislog egyfeszt. Nagyon idegesítő, mert elég hangos is.

(#21146) StLui válasza StLui (#21143) üzenetére


StLui
veterán

Közben megvettem az új hdd-t és kábelt, egy 80GB-os maxtor volt benne, remélm az fáradt el, már telepítek, hétfőre kell a gép :) egy 500-as samu került beléje

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#21147) Alastair' válasza Alastair' (#21109) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Cserélték, egész jót kaptam, 7.3-ra pontozta a 7: :Y

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21148) liksoft válasza StLui (#21146) üzenetére


liksoft
nagyúr

És a tápellátás? Tápegység?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21149) pocokxx válasza Alastair' (#21147) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor ez egy ritka korrekt üzlet :) :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#21150) rob83 válasza Alastair' (#21147) üzenetére


rob83
aktív tag

Ez, hogy jött össze az sdd-k szoktak ennyit kapni! :Y :Y :Y

Az előző vinyó mennyit kapott?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.