Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3601) fsb1000 válasza joshua7 (#3600) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A "márkák" polarizálják a bolti árat és a használtpiaci eladhatóságot.

(#3602) HaZsolt válasza Lauda (#3599) üzenetére


HaZsolt
őstag

2 kazán és egy melegszenyó sütő.

Amugy grat hozzájuk :)

(#3603) Lauda válasza HaZsolt (#3602) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! :)

(#3604) Def26 válasza Lauda (#3603) üzenetére


Def26
félisten

burzsuj. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3605) amper zoli válasza T.Krisz (#3597) üzenetére


amper zoli
tag

Nem fér be!
De ha a vinyók tartó konzolját kiszeded, akkor tuti, mert 12"venti közvetlen rá fujja a hideg levegőt.
Vinyók pedig belső mobil rack-be.
Én is így használom ;)

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#3606) Highend55


Highend55
tag

Egy kerdesem lenne :
Full Hd be mennyire szamithatok szurokkel e5200 @ 4,0ghz es cpu val processzor limit be (szurokkel) tudom nem mai darab ,hamarosan lecserelem. ( GTX 470-el)

(#3607) SSJPeter válasza joshua7 (#3600) üzenetére


SSJPeter
őstag

Az esztétikai élményt. :D
Az tetszik a legjobban.

Abu:
Lehet,hogy mindegyik referencia de mégis valamiért kialakult,hogy a kik a népszerű,keresett gyártók és kik nem a azok.
Bizonyos gyártókban az ember jobban megbízik mint másokban...talán mert már régóta vannak a piacon...
Nem tudom nekem egy amerikai cég szimpatikusabb mint egy kínai vagy egy taiwani.
De M.O.-n úgy nézem amit most lehet kapni az kb. Gainward,Gigabyte,Palit,esetleg Zotac...ezek az olcsóbb márkák.

Let’s go Brandon!

(#3608) Highend55 válasza SSJPeter (#3607) üzenetére


Highend55
tag

Énis azert dontottem az EVGA mellett mert regota szeretnek mar egy ien ritka VGA-t vagy (XFX,BFG-t) tudnam meg ide sorolni gari meg nem gáz ahogy fentebb irtak vissza kell postazni EVGA nak de legalabb nem szarakodnak mit legtobb ceg itthon (persze van kivetel is !) igaz en nem Mo-n elek,es a fizetesem se forint ba kapom, 290 font volt a kártya ennyiért jo vétel volt szerintem.

(#3609) kpal válasza Lauda (#3599) üzenetére


kpal
veterán

Jó kép és pláne együtt GRAT ;) amugy aszt hittem már rég nincs meg a 280 :B .

[ Szerkesztve ]

(#3610) #49155328 válasza Sárpac (#3551) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ezt ugye az Intel a "ZS" kategóriás játékfejlesztőknek gyártotta, ugye ?

Ennél szebbet sz@rok bakker ! :C

(#3611) sutyi^ válasza HaZsolt (#3602) üzenetére


sutyi^
senior tag

Ha a két 480-at egymásfelé fordítod arccal akkor süthetsz gofrit. :DDD

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#3612) T.Krisz válasza amper zoli (#3605) üzenetére


T.Krisz
csendes tag

hello
nekem befért ugy hogy kivetem a vinyo lefogato részét és pont befért a gtx280

(#3613) SSJPeter válasza Highend55 (#3608) üzenetére


SSJPeter
őstag

Jól döntöttél szerintem, az EVGA nagyon jó ha nem a legjobb márka überelhetetlen tech. supporttal,a BFG is elit de az XFX-et ebből a körből már kivenném,teljesen átálltak az Ati-hoz lásd. fermiük sincs és már a minőség sem a régi.(tapasztalat)
De mivel én nem fontban kapom a fizetésem (sajnos:DDD) jobban meg kell gondolnom,hogy honnan veszem a kártyát és mennyiért.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3614) joshua7 válasza Highend55 (#3608) üzenetére


joshua7
veterán

Max nálunk ritka az eVGA, usákiában egyik csak a sok gyártó közül. ;)

Egyébként én is bepattintottam egy GTX470-et tegnap este. Sajna csak egy 3dmark Vantage-re volt időm, de pozitív csalódás egyelőre. 2d-ben csendes, terhelésre megjön a hangja, de semmi extra. Egy HD4850 GS GLH mondjuk sokkal hangosabb nála, de egy ref HD4870 is. 2d-ben 60 fokos nálam, ugyanitt egy ref HD4870 67 fok volt, egy HD5770 (Giga batmobil) 39.

Semper Fi

(#3615) vhunor válasza joshua7 (#3614) üzenetére


vhunor
őstag

2d-ben 60 fok? Nálam 42-43 fokos volt. Hőszigetelt betonbunker házban lakik nálad? :)

(#3616) amper zoli válasza T.Krisz (#3612) üzenetére


amper zoli
tag

Hát nagyon szűk úgy a hely, sztm melegedni fog oc meg kizárt.

Most nincs aláírásom!........Illetve.....Van??

(#3617) deicide


deicide
veterán

No, viszonylag hamar eljutottunk oda, hogy bőven van készleten FERMI és a kutyának nem kell...

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3618) partyphoto válasza deicide (#3617) üzenetére


partyphoto
tag

csodálkoztok, ezen az áron? :U

Scythe Fan, Noctua Fan

(#3619) deicide válasza partyphoto (#3618) üzenetére


deicide
veterán

Annyira nem, gondoltam, hogy a fanatikusok megvették az első körben, a többieknek meg nem kell.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3620) fsb1000 válasza deicide (#3619) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja... tele az apró is az árusokkal.

Kiváncsi leszek, ha meghírdetem a 470-et BESZÁMÍTÁSSAL, mennyivel leszek előnyben.
(lehet az első héten kiírom, hogy csak ATI-t számítok be - legyen már egy kis öröm)

Gondolom országos szinten a saccolt 100db körül lehet az eladások száma.
A következő 100 meg nyárig elfogy..... kicsit erősödik a forint... jön az új modell, stb.

(#3621) deicide válasza fsb1000 (#3620) üzenetére


deicide
veterán

Ha kiírod, hogy ATI csere érdekel, akkor hamar rádrontanak a fikázók, hogy na, nem jött be az nVidia?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#3622) fsb1000 válasza deicide (#3621) üzenetére


fsb1000
nagyúr

majd akkor lesz egy új csevegős "topik".

döngik körül, mint húst a légy

(#3623) joshua7 válasza vhunor (#3615) üzenetére


joshua7
veterán

CM RC690-em van, amit 2 éve nem nagyon pucoltam ki. Hétvégén lehet, rászánom magam, aztán meglátjuk. :)
Nektem egyébként 2d-ben mennyit pörög a GTX470 ventije?

Semper Fi

(#3624) fsb1000 válasza joshua7 (#3623) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem mindenkié 40%-on megy, mig el nem éri a GPU hőfok az első töréspontot.
(talán 70 fok körül?)

Nincs mellette másik kártya hogy ilyen meleg?
Vagy nem megy valami internetes játék, flashes hülyeség a háttérben?

Szerintem ellenörizd a GPU feszt meg a frekiket, hogy 2D-ben vannak vagy sem.

(#3625) vhunor válasza joshua7 (#3623) üzenetére


vhunor
őstag

40%-on auto vezérléssel, én Afterburnerrel levettem 35%-ra, csak 1-2 fokkal lett melegebb de halkabb volt :) .

(#3626) SSJPeter válasza deicide (#3617) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát azért csak egy min. 90K körüli kártyáról beszélünk,Magyarországon ez nagyon sok pénz kevés ember szán rá ennyit + akinek van ennyije ekkora összegről már jól esik ha van számla is amit itt a PH!-n kevesen tudnak produkálni.
A harmadik dolog meg azért akkora választék nincs a márkákból...
Nézegettem az ipon weboldalát és azt néztem,hogy onnan inkább elvitték 100K-ért,itt meg tényleg van már 80-ért is és nem viszi senki de most már ott sincs mozgás.
Akinek sürgős volt és nem számított neki a pénz az már vett.

Ha magamból indulok ki akkor nekem is sajnos gyűjtenem kell rá de ha jövő hónapban veszek akkor 1.újat fogok venni,2.áfás számlával fogom venni,3.egy bizonyos márkát akarok venni,4.várom,hogy kicsit lejjebb menjen az ára(szerintem ezzel nem vagyok egyedül)
Ilyen szemszögből nézve nem lesz egyszerű a vásárlás.

Sajnos elég negatív reklámot kapott,biztos vagyok benne,hogy nem szolgál rá,de talán ez is közrejátszik,hogy semleges user-ek nem favorizálják?
Ez is elképzelhető.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3627) Sárpac válasza SSJPeter (#3626) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én az egyedi hűtőseket várom van egy két nagyon ígéretes és ötletes megoldás!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3628) zsugabri válasza Sárpac (#3627) üzenetére


zsugabri
csendes tag

Jah most tényleg jó lesz a felhozatal. Csak az árakkal ne szálljanak el.

(#3629) SSJPeter válasza Sárpac (#3627) üzenetére


SSJPeter
őstag

Mire azok ide érnek...szerintem ősz lesz.
De látom akkor Te is egy tudatosabb vásárló vagy. :)
Az ilyenekkel is kalkulálni kell.

Let’s go Brandon!

(#3630) Sárpac válasza SSJPeter (#3629) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Atiból is megvártam a non ref hűtőseket meg, hogy pendüljön driver ügyileg, várni tudok az szent.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3631) DigitXT válasza SSJPeter (#3629) üzenetére


DigitXT
félisten

És tessék mondani, GTX485 (az a kivehetős ajtajú) mikor érkezik?:DDD

(#3632) SSJPeter válasza DigitXT (#3631) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát nem tudom,jövőre? :U :)
Monndjuk aki azt megvárja az már mazoista. :DDD

Let’s go Brandon!

(#3633) joshua7 válasza fsb1000 (#3624) üzenetére


joshua7
veterán

Nincs más bent. Mondjuk amúgy is a lenti slot-ban van a kari, mert a fölsőben túlságosan befűtene az nb-nek.

Semper Fi

(#3634) Abu85 válasza DigitXT (#3631) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt nem mondom, hogy GTX 485 lesz a neve, de őszre gyün valami. :) A Fudzilla lehozta a hírt. Én nem mert erősen pletyka. Bár a fazon megbízható, de még várok egy megerősítést.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3635) fsb1000 válasza DigitXT (#3631) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Azt számoltuk múltkor hogy a GTX285 7 hónapra jött.
Ha ennyi lesz a GTX485 szerüség is, akkor november.
December közepére lehet teriteni a piacon.
Most is 1 hónap kellett, hogy beálljon a kereslet.

(#3636) Abu85 válasza fsb1000 (#3635) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GTX 285-nél az volt a különbség, hogy ott volt egy gyártástechnológiai átállás (65->55 nm). Itt nem lehet, mert nincs kész a következő lépcső (28 nm). Nem véletlen, hogy az NV a dual GF104-ben gondolkodik, mint az egyetlen elérhető és reálisan bevethető alternatíva.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3637) fsb1000 válasza Abu85 (#3636) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez igaz... de hátha beaktíválják a maradék lapkarészt, vagy lejön a sorról olyan amit lehet magasabb órajelen hajtani, vagy ahogy mondtátok, kihagyják/letiltják az oda nem kellő alkatrészeket. (bár ez utóbbiban nem hiszek...)
A 9800GTX és GTS250 között sem volt sok különbség....

(#3638) Abu85 válasza fsb1000 (#3637) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Most is aktiválhatnák a GF100 letiltott részeit, de lassan fontosabb szempont lesz a gyárthatóság, mint a harc az AMD-vel. Őszre úgyis itt az új generációs AMD HD 6000 ... a Lazarus leváltja a Cypresst. Ez ellen már a GF100-nak sincs esélye, hiába nagyobb nála a lapka. A GF104-re kell koncentrálni, és valahogy rá kell venni az AMD-t, hogy ne csökkentsen árakat. Kis susmus, egy kis kartell. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3639) fsb1000


fsb1000
nagyúr

„Több százezer Fermi processzort forgalmaztunk az erős fogyasztói keresletnek köszönhetően. A munkaállomásokba szánt Quadro termékvonalunk erőteljesen növekedett, és a felső kategóriás szerverekbe szánt Tesla chipekből is rekordbevételre tettünk szert” – beszélt Huang a sikerekről.
[link]

na... ez már megint füllent.
Itt a PH!-n azt hallottam, hogy csak 10.000 fermit tudtak gyártani.

(#3640) Abu85 válasza fsb1000 (#3639) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A kereskedőktől származott az első batch-re vonatkozik a 10000-es adat. Ennyit kaptak első körben. Most olyan 40000-nél járhat a leszállított kártyák száma.
Az NV szerintem úgy számolt, hogy a GTX 465-re is leszállítottnak tekintette a chipeket. Nyilván a gyártás feltételezett 20-30%-os kihozatalával számolva, olyan 120000 jelenleg eladhatatlan lapka van, amik csonkítva ott lesznek GTX 465-ön.
Persze ez csak feltételezés. A másik lehetőség, hogy hazudnak, de általában a cégek inkább csak kozmetikáznak. Elfogadható az az álláspont is, hogy az érkező termékekre is eladottnak minősítik a lapkákat.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3641) Lauda válasza kpal (#3609) üzenetére


Lauda
félisten

Koszike!

Van itt meg nehany, harmasban: [link] [link] [link] [link]

:D

Meg megvan, lehet marad is. :F

[ Szerkesztve ]

(#3642) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Hali!
Q9550-es (3,4ghz) kihajtja a 480-as kártyát?

(#3643) |nsane válasza Abu85 (#3638) üzenetére


|nsane
tag

Sziasztok ez az első kommentárom itt a ph!-n, vagyis inkább ebben a topikban :)

Nvidia-nak még mindig az a lényeg, hogy harcoljon a AMD ATI-val, mert akkor nem késett volna Fermi CsUDA cucc fél évet.
Viszont a GF 104-et az Nvidia szerintem! a TSMC 32nm-es csíkszélességű gyártástechnológiájára szánta volna, mert így 32nm-en jött volna ki a HD 6xxx és a GF 104 (meg a GF 106 vagy 108 vagy mi lesz a neve) és így megint meglett volna a válasz vagyis inkább ugyanabban az időben kiadhatta volna az Nvidia is a kártyáit és így már nem lett volna "lemaradás", csakhogy jött a hír, gondok vannak és inkább a 28nm-re helyezik a hangsúlyt és ebből következik az is, hogy csúszás lesz.

AMD HD 6xxx a Lazarus-t már nem a TSMC-nél, hanem a GlobalFoundries készítteti el?

(#3644) fsb1000 válasza Abu85 (#3640) üzenetére


fsb1000
nagyúr

És gondolod, hogy a pénzügyi jelentéseiket is hamisitják.

Ha nem, és fermi ügyben hazudnak, akkor máshonnan jön a pénz.
Lehet rizst termesztenmek Észak-Koreában?

(#3645) SSJPeter válasza ΞΔGLΞ (#3642) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát itt nálam nagyobb szakértők is vannak ebben a témában de nem hinném,hogy 100%-ban kihajtja.
Ahhoz inkább 3.8-4.0ghz kéne de azért valamennyire kihajtja legfeljebb marad még benne...

Let’s go Brandon!

(#3646) SSJPeter válasza joshua7 (#3623) üzenetére


SSJPeter
őstag

Én már így látatlanban is ajánlom,hogy ne a bios-ra bízd a ventilátor vezérlést.
Afterburner-ben 1 perc beállítani az automata vezérlést,nagyon szép görbét lehet "rajzolni", milyen hőfokon mennyin tekerjen a venti.
Ha nekem meg lesz a karim én biztos nem bízom majd ezt a bios-ra,(ahogy most sem teszem)nem is lesz 90fokos a gpu az biztos,játék közben meg úgyse hallani nagyon a hangot...remélem.
Legalább is engem a mostani karim hangja nem zavar pedig ez is teker rendesen de nem engedem 70 fok fölé,valószínű a 470-nél a 80 fokot fogom megcélozni.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3647) Med1on válasza Abu85 (#3638) üzenetére


Med1on
aktív tag

Ez az őszi HD 6000 százalékosan mennyire biztos? Mert, hogy nagyon durva lenne 1 év alatt ilyen lépéseket tenni az tuti. :)

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#3648) kpal válasza Lauda (#3641) üzenetére


kpal
veterán

Jó képek ! ;) Ezek szerint a 480-ok is mennek ugy mint a 980x a próba után ? A gtx280-on van gari még ?

[ Szerkesztve ]

(#3649) HSM válasza SSJPeter (#3626) üzenetére


HSM
félisten

Mint semleges vásárló 5850-et vettem GTX470 helyett (direkt megvártam a Fermiket) a kedvezőbb ár/fogyasztás/hőfok/zajszint és hasonló teljesítmény miatt. A néhány játékban tapasztalható stuttering meg engem nem zavar túlzottan és úgyis előbb-utóbb orvosolva lesz driveresen....
Szerinem sokak számára ez már épp elég... Viszont bizosan sokan vannak, akik nem akarnak Ati-t venni, vagy akiket a stuttering zavar, azoknak azért elég jó alternatíva egy 470, esetleg 480....

(#3627) Sárpac: Csak ne tűnnének el mindig egy idő után a refikarik, miután kijöttek a nem-refik.... :W Aztán egy idő után az ember nem győz utánajárni meg típusok altípusait bogarászni, ha véletlen refit akar a sok egyedi motyó között....

[ Szerkesztve ]

(#3650) Def26


Def26
félisten

Hátha valaki még nem olvasta.

GeForce GTX 465: korai tesztek -Ipon

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.