Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) lizRRR válasza apollo12 (#13999) üzenetére


lizRRR
őstag

Milyen tápod van?

Ej...
Nem semmi mit eszik ez a dög.

Most jelenleg nekem is olyanom van.
Én nem tuningoltam mert nem láttam értelmét , viszont ujra pasztáztam amivel kicsit hűvösebb :K

SZERK : most látom kolega írja .. hát igen az nem éppen tuningra van :D
Apron dobálgatnak 20-25 körül CORSAIR TX-650 vagy THERMALRIGHT 750 körül az már bíztos el bírná.

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14002) apollo12 válasza hermanyi (#14000) üzenetére


apollo12
veterán

decemberre úgy is cserélek egy corsair tx 850 v2 re

(#14003) hermanyi válasza apollo12 (#14002) üzenetére


hermanyi
őstag

Akkor szerintem táp cseréig alapfesz a javasolt mielőtt nagyobb galibád nem lesz ,mert az a vígan elviszi sem annyira víg annak a tápnak :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14004) lizRRR válasza apollo12 (#14002) üzenetére


lizRRR
őstag

Legalább van a tápon garancia?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14005) apollo12 válasza lizRRR (#14004) üzenetére


apollo12
veterán

tápnak nincs semmi gondja, csak nem bírta az iramot, kb fél éves a táp

csak a fesz tuningot nem szereti úgy néz ki

(#14006) lizRRR válasza apollo12 (#14005) üzenetére


lizRRR
őstag

Hát jólvan.

Én nekem egy CHEIFTECH CS14 750 tápom van azzal nyüstölöm eddig nem volt vele probléma h nem tudta volna le adni a feszt. :K :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14007) apollo12 válasza lizRRR (#14006) üzenetére


apollo12
veterán

nekem is birja még a 810-1620-2000mhzet

csak az 1088mvotlon 850-1700-2000mhz nem bírta, mert a procim is fel van rángatva 4.125ghz re

(#14008) lizRRR válasza apollo12 (#14007) üzenetére


lizRRR
őstag

Ja az már necces.

Amúgy a default clock-hoz képest jelentős az előre lépés? értem ezen a 700-ról a 800-rá illetve 850-re , illetve mennyire melegedik

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14009) hermanyi válasza apollo12 (#14007) üzenetére


hermanyi
őstag

Off: de azért nekem ne mondja senki ,hogy egy tápegység terhelésnél 90% körül dolgozik az a tápnak egészséges .
alapozom ezt erre :"1075mvotlon 845-1690-2000mhz en 550watt, ezt még vígan elviszi 12voltos ág 11.552v"
mint tudjuk a 480 nak ez az a fesz ami még adható
és ha a fogyi mérés igaz akkor egy 500 as táp szenved az 550 el ha el is bírja

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14010) apollo12 válasza lizRRR (#14008) üzenetére


apollo12
veterán

hát gta 4 ben 845ben néztem ott 40fps alá már nem ment, 800 on kb 30fps van
de majd a fullhd hoz kell a további tuning bf3 hoz talán addig elvagyok gyári feszen is 810mhz en

(#14011) lizRRR válasza apollo12 (#14010) üzenetére


lizRRR
őstag

Szóval akkor azt mondod h van értelme felhúzni.
Majd meg látom mit tud az enyémé is.
Álltalábban meddig szokták bírni fesz emelés nélkül?

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14012) hermanyi válasza lizRRR (#14011) üzenetére


hermanyi
őstag

nekem 810-en megy 1V-al
és igen van értelme a tuningnak

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14013) Fail3D! válasza lizRRR (#14011) üzenetére


Fail3D!
addikt

845 nel feljebb nemtudod huzni a tiedet max vizzel megy. amugy feszemels nelkul 800 tudja, a memoriat viszont 4000 fole tudod huzni kb 4100 v 4200 mar nem emlexem teljesen.

(#14014) lizRRR válasza hermanyi (#14012) üzenetére


lizRRR
őstag

Na majd meg látom mit tud.
A melegedés jóval szembetűnőbb?

Feszt MSI AFTERBURNER-be állítjátok?
Én ott azt nem tudom állítani.
Esetleg van hozzá parancs , úgy mint a 6950 @ 70 moddolásához?

(#14013) Fail3D! : Ha viszi fesz emelés nélkül nekem a 800 akkor azon fogom hagyni mert ezek szerint az sokat jelent. ;) Meg remélem nem fog melegedni annyira

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14015) ETOM válasza lizRRR (#14014) üzenetére


ETOM
addikt

[link]

Itt kell kipipálni és tudod is állítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#14016) hermanyi válasza lizRRR (#14014) üzenetére


hermanyi
őstag

Igen abban .de engedélyezni kell .
Settings-Unlock voltage control

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14017) lizRRR válasza ETOM (#14015) üzenetére


lizRRR
őstag

Ja , értem Köszi !

(#14016) hermanyi : :R

Valakinek van itt REF. hűtős 480-ja? már csak azért h milyen hő fokokat várhatok kb.

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14018) Cole86 válasza Fail3D! (#14013) üzenetére


Cole86
senior tag

Ez eléggé kártyfüggő.. nekem 1025v (alapfeszen) megy 840et a gpu és 4100at a memória..

1075v-on pedig 870en.. Soha nem fagyott ki még a gép úgy.. alulfeszelve már sajnos a dead island igen.. :S (925v&stock órajelek)

LizRRR :Viszont feszemelésre a hőmérséklet szerintem szépen megemelkedik ,főleg a ref kariknál.. 1075v felé nem ajánlott menni.. a fogyasztásról meg annyit ,h 100w al többet eszik 870en mintha alulfeszelve menne alap órajeleken.. :C

Én 4000-4100 fölé nem vinném semmiképpen! Alig van gyorsulás és már 4100fölött csíkozhat kicsit a 3d mark vantage... ezek a memók ennyit bírnak és nem kell túlerőltetni őket.. A kártya gyenge pontjai lehetnek.. 4000en full biztonságos ,ezt állíthatom! Ehez alapfeszültség bőven elég! A gpu tuning a hangsúlyosabb igazából, ott általában 800at megy egy átlagos kari alapfeszen, bár az alapfeszültség is eléggé változatos.. kártya válogatja.. tapasztald ki mennyi bír alapon, érdemes annyin járhatni és csak extrém VGA igényű játékoknál kell kicsit feljebb húzni a feszt.. (az még beleférhez ,ha bírja a hűtője és a pénztárcád a villanyszámlát utána) :DDD

[ Szerkesztve ]

>> War..WAR never changes! << Köszönöm a belém fektetett bizalmatokat,lojalitásotokat,még látjuk egymást..! "Ha keresel, megtalálsz a mátrixban"! Ha valamire szükséged lenne, illetve garanciális ügyekben továbbra is rendelkezésre álló email: skylinepc-hungary@hotmail.com - - - I'll be back! : P

(#14019) lizRRR válasza Cole86 (#14018) üzenetére


lizRRR
őstag

Ha tuningolni akarok akkor a memory MHZ és kell húzni nem ?
Vagy az alapból megy fel vele együtt ?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14020) Laci2277 válasza lizRRR (#14019) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nem ,azt külön kell állítani, viszont sok értelmét nem látom, mert nem igazán dob a sebességen. A gpu az annál inkább..

(#14021) lizRRR válasza Laci2277 (#14020) üzenetére


lizRRR
őstag

:R

De gondolom stabilabb a rendszer ha azt is húzom vele. :F

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14022) Fail3D! válasza Cole86 (#14018) üzenetére


Fail3D!
addikt

kartya fuggo igaz, de a mi kartyainknak lizel kozos multja van ezert tudom viszonylag mit tud:) de a moria huzasnak tenyleg nicns sok ertelme... igazabol annyira visszavett nalam a jatek kedv hogy a procim 3.3 megy es mostmeg a maradek 1 kartyamat is alapon jaratom:)

(#14023) Laci2277 válasza lizRRR (#14021) üzenetére


Laci2277
senior tag

Én csupán 3800Mhz-en járatom a memóriát 800-as gpu mellett és semmi gondom nincs vele stabilitás terén. Viszont, csak 1,038V-ra tudtam alulfeszelni ilyen értékek mellett, mert 1,025V-on már a Crysis 2 kilépett.

[ Szerkesztve ]

(#14024) szab.tam válasza lizRRR (#14017) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerintem meg kevésbé kártyafüggő. sokkal jobban inkább attól, hogy mi van a venti alatt, és hgyo jut oda friss levegő, amit beszippant.
zárt oldalnál, ha csak elölről meg némi ventilláció, amit rendre elkap a proci hűtője, és oldalt meg felül kilökik a házventik: plussz10-15 fok....
tehát oldalról, alulról közvetlenül a vga-nak juttani kell levegőt...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14025) lizRRR válasza szab.tam (#14024) üzenetére


lizRRR
őstag

értem akkor majd egy 12 - es ventilátort nem ártana táp mellé szerelni akkor azt mondod?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14026) Laci2277 válasza lizRRR (#14025) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nálam egy 12cm-es venti tolja a levegőt a 480-ra hidd el sokat számít. 2d-ben 39-40fok, 3d-ben Crysis 2 alatt 66-69fokra melegszik, ami szerintem elég jó.

(#14027) szab.tam válasza lizRRR (#14025) üzenetére


szab.tam
nagyúr

azt most nem fogom tudni megmondani, hogy mit és hogyan. valami fújjon ott be friss levegőt úgy, hogy a vga ventijéig el is jusson.....

mindenki másra esküszik. valaki arra, hogy házventikkel a hőtermelők felé fúvat. megtervezi a levegő aktív közlekedését a házban. aztán ez vagy bejön, vagy nem.
én már sokszor hangoztattam. nyitok minden felé, legfőképpen felül. aztán alul és oldalt. a friss levegő meg alul úgyis betódul, ha van helye közlekedni, és a végén kimenni.
és csak a hűtendő alkatrészeket fújom.
de amikor egymásra 90 fokban állnaka ventik, több irányban is, olyan örvények alakulhatnak ki, mindez aktív, erőltetett módon, hogy a végeredmény nehezen tervezhető.

ezt már 100x leírtam, sokan egyetértenek vele, de még többen nem. nincs általános recept, mindig egyedileg kell próbálkozni, és majd a mért hőfokokban úgyis látja a suser, hpgy neki éppen mi a jó.... :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14028) lizRRR válasza szab.tam (#14027) üzenetére


lizRRR
őstag

Na ja.. első körben ki próbálom az alsó ventis megoldást aztán ha az nem elég akkor rakok még 1-et elé...

Még azon is gondolkoztam h ilyen 4-6 centis kis ventilátort raknék 4 cm alá a VGA cooler alá és akkor az a kis venti nyomatná be neki és annak lenne még ereje is.
Vélemény?

[ Szerkesztve ]

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14029) hermanyi válasza szab.tam (#14027) üzenetére


hermanyi
őstag

Szerintem a megfelelő hűtés az nagyon komplikált egy dolog függ a ventik tudásától (légköbméter/h) a különböző hardverek méretétől egymás elé fölé alá való belógásátol :)
szerény személyem szerint a legjobb amit jelen pill tervezek kivitelezésén ügyködök " 20cm es elöl oldalt és alul12cm es ezek vinnék be a friss levegőt a kuckóba és hátul 12 es felül vagy egy 20 as vagy két 12 es pedig szívná ki a melegecskét a házikóból)
most keresek hozzá egy THERMALTAKE V60 at :D

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#14030) szab.tam válasza lizRRR (#14028) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ilyen kis 4-6 centis vackoknak ilyen helyen nincs értelmük, kidobott pénz...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14031) lizRRR válasza szab.tam (#14030) üzenetére


lizRRR
őstag

Azon kivül h alulra tudnám rakni a ventit azon kivül te mit ajánlanál amit ki lehetne próbálni h hatásos-e

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14032) Pala válasza szab.tam (#14030) üzenetére


Pala
veterán

Sajnos a TF2-őn is ilyen kis 6 centis kínai ventik vannak. Lehet kipróbálom, hogy lecsavarozom őket és a helyükre erősítek 2db 92 mm-es pwm-es Swif2-t, kíváncsi vagyok, mennyivel lesz jobb....!?

(#14033) szab.tam válasza lizRRR (#14031) üzenetére


szab.tam
nagyúr

még 1x. nem tudok innen vakon mindentudó, távmegoldó, szuperbölcs lenni.

én csk azt modntam, hogy a refhűtő vetni irányába próbálj friss levegőt tolni, ami oda le is ér. hogy ezt most oldalró, vagy alulról tegyed, nem tudom. próbálkozz.

a refhűtőnél kicsit más a helyzet, mitna tf2, vf300f, accelero típusúkanál.
a ref beszippantja, és hátul meg ki. így gyakorlatilag mindegy neki, hgoy alulról, vagyoldalról kapja a frisset.
az utóbbiaknál egyértelműen az alulról való friss betáplálás a jobb. mert oldalról hiába fújatunk be, amikor a 2-3 venti által a bordáról lefújt meleg pont szembejön...

szépen el kezd örvényleni a levegő, és 3 kört leírva elszédül valamerre...

én amikor az oldalsó befúvás helyett nyitottam alul és oldalt, akkor gpu hőfokscsökenést tapasztaltam. ráadásul az oldal hátsó traktusában ömlött kia meleg a vga-tól. így a meleg azon része már nem a procit terhelte. de mivel a proci hűtő alján lévő venti is nálam fölfelé irányult, óhatatlanul kapott a cpu is a vga melegéből.

de erre nincs recept. volt, hogy naponta forgattam, cserélgettema ventiket.

próbálkozzál te is.

kezdetnek 1 db. 12 centis, 1200rpm körüli ventivel fújatnék be oldalról, kicsit a vga ventije alatti pozícióból. nem tudom, az oldal paneled melyik fajta.
elég idegesítő a gyártó weboldala. nem látni rendes képeket.
előre hiába teszel ventit, annak alevegője 6x elkanyarodik, mire vga-hoz ér. ha van a táp előtt alul hely, akkor talán oda érdemes tenni, ha oldallap alsó részére nem lehet...

(#14032) Pala
a tf2 ventije beleül a borda közepébe. a lapátok a bordák egyes részeit oldalirrányban is fújják. a nagyobb venti felül rajta.
a vf3000f-en azért volt jó a venticsere, mert a nagyobb ventik nem távolodtak el a borda semelyik részétől.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14034) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

(Nagyon)Jó hír: A guru3d-ről leszedhető a 285.27-es driver(beta), a Dirt2 hibátlanul megy! :C
A Dirt3-at még nem próbáltam, de este kipróbálom azt is.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14035) FaTHI


FaTHI
őstag

Miért a Dirt2 rosszul ment? én nem vettem észre hogy baj lett volna..

(#14036) lizRRR válasza szab.tam (#14033) üzenetére


lizRRR
őstag

:C :R

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14037) Robi BALBOA válasza FaTHI (#14035) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Link

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14038) szab.tam válasza Robi BALBOA (#14034) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R

egyébként az nvidia oldaláról is, csak az old + beta driver-ek kategóriában kell keresni...

holnap meg is nézem.
nálad is csinálta a load/save fagyásokat dx11-ben? és ahhoz képest nem csinálja ezzel?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14039) Pala


Pala
veterán

Megjött a kicsit hűvösebb idő...kinyitottam az ablakot, levettem a ház oldalát, és az Accelero-s 480 rendesen lehűlt, idle 35, load maximum 55 fok (!!), szinte hihetetlen (ráadásul az alsó kártya miatt még mindig csak kb. fél centis résen szívja a levegőt, szóval ha egymaga lenne a gépben, menne ez még lejjebb is). Bárcsak mindig így lenne! :)

A TF2-s darab is nagyon sokat hűlt (38°C / 64°C).

[ Szerkesztve ]

(#14040) lizRRR válasza Pala (#14039) üzenetére


lizRRR
őstag

Na az szép

TF2 miért nem szeded le és raksz helyette arra is egy accelerot?

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#14041) Pala válasza lizRRR (#14040) üzenetére


Pala
veterán

Eredetileg kettő Accelero-t rendeltem, de csak 1db érkezett (állítólag hiánycikk). Később valószínűleg rendelni fogok mégegyet, de egyelőre most jó így, legalább össze tudom hasonlítani őket. :) Plusz megnézem majd azt is, hogyan muzsikál a TF2 hűtőbordája két nagyobb/erősebb ventivel.

(#14042) Robi BALBOA válasza szab.tam (#14038) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Igen nekem is csinálta, de ezzel az új driverel már jó a Dirt2 és 3 is, a 3-at este teszteltem és tökéletes. ;)
Majd szépen lassan tesztelgetem más gaméval is és ha találok valahol valami hibát akkor szólok.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#14043) szab.tam válasza Robi BALBOA (#14042) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R :))

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#14044) apollo12


apollo12
veterán

akinek fogyasztás fontos prime 95 és kombusztor teszt 15perc

minden gyári, vga allul feszelve
925mvolton 700-1400-3696mhz en 350wattot produkált itt 50% venti mellett 65Cfokon ment
1050mvolton 800-1600-4000mhz en 420watt
1075mvolton 840-1680-4000mhz en 450watt

[ Szerkesztve ]

(#14045) Madn!ght válasza Pala (#14041) üzenetére


Madn!ght
addikt

Csak EZ jó a 480-ra az AC hűtések közül?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#14046) Laci2277 válasza Madn!ght (#14045) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nem a 2-es verzió is jó, sőt az jobb, mert nem kell hozzá vrm kiegészítés.

Árgép

Gyártó oldala

[ Szerkesztve ]

(#14047) {Zodiac}


{Zodiac}
senior tag

Megoldva a hűtési gondom: zárt ház (hangszigetelt), 2 monitor, minden progi fut, vga majdnem maxon jár (órajelek) és alapon 52°C. :) Zalman VF3000F potija 1/4-ig tekerve, így nem hallatszik ki a zaj. Örülés. :))

Öntörvényű Sünmalac

(#14048) attamero81 válasza {Zodiac} (#14047) üzenetére


attamero81
senior tag

:C

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#14049) Madn!ght válasza Laci2277 (#14046) üzenetére


Madn!ght
addikt

:R
Egyelőre ez is elég húzós áron van, bár még mindig olcsóbban kijövök, mint egy belépő szintű vízhűtéssel. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#14050) Robi BALBOA válasza {Zodiac} (#14047) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Alapon a Zalmannal az 52C fok kicsit sok, szigetelés nélkül ki lehet hallani a zalmant, én úgy tudtam, hogy rendkívül halk.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.