Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) fsb1000 válasza szab.tam (#3847) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nem baj..... nem nekem van gondom.

(#3852) pszichiater válasza szab.tam (#3847) üzenetére


pszichiater
senior tag

De szerintem Ő is elolvasta, meg én is :K
Egyetértek fsb kollégával ebben: 480-at kellet volna venni, ha a 295 váltod....

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#3853) Abu85 válasza pszichiater (#3852) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kő ide 480, csak olyan helyen kell nézni az eredményt, ahol nem működhet hatékonyan az SLI :D ... pl.: hardver PhysX-es és CUDA-s játékok. Esetleg a STALKER: CoP, bár ezen a geometry shaderek miatt döglik le a GT200.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3855) 9950es válasza Abu85 (#3853) üzenetére


9950es
aktív tag

És amit most fejlesztenek GTX-el, dx11-re azokkal mi lesz? Ezekbe már muszáj belepakolni ingyenAA-t nem?

Ha dx11-be van DP fp , akkor a gf104-ben is lesz DP? Nem értem mitől lenne olyan gyors a dual gf104 mint az 5970 ha tényleg ez a terv?

120 fps or GTFO :D

(#3856) Abu85 válasza 9950es (#3855) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az SLI skálázódása nem az AA-tól függ. A CUDA és a PhysX-es játékokban azért van probléma, mert a rendszer csak a képkockára vonatkozó számításokat képes szétosztani. A CUDA alapú számítások mindig az első GPU-t terhelik, még akkor is ha az eredmény a másik képkockára lesz hatással.
Hát ingyen AA soha sem lesz, csak a munka lehet sokkal gyorsabb, a hagyományos megoldásokhoz viszonyítva. A DX11-ben nyilván lehet használni a DirectCompute-ot az AA-ra, de jó a DX10.1-es Multisample Access is. Mindkettő alacsony erőforrásigénnyel rendelkezik, és jó eredményt ad a legtöbb környezetben. A DirectCopute-os AA az gyakorlatilag mindennel kompatibilis. Az AMD algoritmusa elég jól működik az AVP-ben.

A GF104-ben nem lesz támogatva a dupla pontoság, ezzel alapvetően lehet némi tranyót spórolni, és ez fontos szempont lenne az NV-nek. Az AMD is így csinálja a DP-t már nem támogatja a Juniper.

A Hemlock befoghatatlan. A dual GF104 annyira lesz gyors, mint most a GF100. A különbség, hogy a GF104 tömeggyártásra alkalmas lapka.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3857) vhunor válasza szab.tam (#3840) üzenetére


vhunor
őstag

Nekem i5@3,4 GHz mellett GTX 470-nel a Dirt 2 full grafon 53-54 min. fps értékeket produkált és tükörsimán futott.

(#3858) gbors válasza Abu85 (#3856) üzenetére


gbors
nagyúr

... de jó a DX10.1-es Multisample Access is. Mindkettő alacsony erőforrásigénnyel rendelkezik...

Megtennéd, hogy ezt elmondod a STALKER meg a Metro 2033 fejlesztőinek is? :DDD

dual GF104 annyira lesz gyors, mint most a GF100

Eleve gyorsabb lesz a combosabb backend rész miatt, és azért órajelben is van ott még tartalék. Az 5970 utolérése mondjuk tényleg elég idealisztikusnak tűnik, de megközelíteni esetleg sikerülhet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3859) 9950es válasza gbors (#3858) üzenetére


9950es
aktív tag

hát metroban szerintem AAA-n felül a 4x msaa nem sokat dob.

Mass effectben 50% frémbe kerül 4x msaa, emebben meg 5-6 ba, azért az nem ua.

120 fps or GTFO :D

(#3860) gbors válasza 9950es (#3859) üzenetére


gbors
nagyúr

gondolom, VGA és beállításfüggő. a metro nálam GTS250-nel, medium szint mellett 33-ról kb. 24-25-re esett vissza.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3861) 9950es


9950es
aktív tag

Érdekesez, Abu tudná megmondani, hogy én aki 720p-ben játszom, szóval nekem a teszeláció be tud -e tölteni kvázi AA szerepet?

Mer az kurva jó lenne.

120 fps or GTFO :D

(#3862) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Új teszt a Guru3D-n: GTX 480 4-way SLI.

Szerény 1188 Watt alapfeszültségen, míg tuningolva a CPU-t és a GPU-t is, az érték meghaladta az 1529 Wattot. Ehhez azért már elkél egy izmos táp. ;]

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#3863) Def26 válasza Vistaboy (#3862) üzenetére


Def26
félisten

Vargáné és Tsa. legyártja neked 5k alatt. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3864) rumkola válasza Crytek (#3848) üzenetére


rumkola
veterán

Előbbinél egy 2.33Ghz-C2D van alatta, a máiknál meg 3.8Ghz I7920-as. Ilyen kis felbontásban meg nyilván cpu limit van. És igen, ekkora.
Ez abból is látszik, ahogy nyomják feljebb a felbontást/aa/af-et egyre kisebb a különbség.
szerintem :D

[ Szerkesztve ]

(#3865) J4N!


J4N!
tag

Elég jól viszi a tuningot :D 843/4000
és akkor a procit még megse húztam, kíváncsi lennék mit tud egy i7 társaságában ;]

(#3866) pszichiater válasza Vistaboy (#3862) üzenetére


pszichiater
senior tag

Hát nem tudom...nekem ez az egész teszt sántít egy kicsit. Kiváncsiságból megnéztem az én cuccomat ezekkel a beállításokkal. ( ok egy vga-val kevesebb van az enyimben ) Szóval a 32-es szórzóval olyan fostalicska eredmények jöttek, hogy az hihetetlen ( 4630Mhz-n ) négyezer ponttal kevesebb volt a cpu score nálam, mint náluk! :F A másik értetlenség az MSI afterburner-nél a gpu voltage poti ugye kb.2/3 körül áll 1138V-al. Nálam ugyanez csutkán 1125Volt. ( 1.6 beta verzió ) akkor most hogy van ez?

Megjegyzem 42 felett járok 3way sli-vel ;]

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#3867) joshua7 válasza J4N! (#3865) üzenetére


joshua7
veterán

Hasonlót. :)

Semper Fi

(#3868) Crytek válasza rumkola (#3864) üzenetére


Crytek
veterán

Biztos hogy nem ez mert nem hiszem hogy ennyit számítani a proci hogy 50 fpsről 250 főlé megy.egyszerűen hasraütöttetek ennyi.Töbi tesztben sincsenek ilyen nagy fps-ek max ha összeset összeadom.

Next PC Upgrade: 2022

(#3869) Lauda válasza pszichiater (#3866) üzenetére


Lauda
félisten

Nalam 26*160-on (4160mhz) hozott 38k-t. [link] :F

Afterburnernel nem csak a voltage csuszka necces, hanem a shader is. :U

[ Szerkesztve ]

(#3870) voodoo98 válasza Lauda (#1797) üzenetére


voodoo98
addikt

Szia,

és SLI-ben mennyi az eredménye GTA4-nek (ill. EFLC-nek), mert nekem is hasonló 1db GTX480-nal.
Bench is és ingame érték is érdekelne max beállításokkal (vagy ahogy az előző tesztedben volt).
Stutter mérést is csinálsz majd? :D
Köszi! :R

vd98

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#3871) 9950es


9950es
aktív tag

Ide kéne betagolni az OC GTX480 at és az OC GTX470-et hogy dönthessek. Rakjuk össze pls.

első sor : SLI skálázódás 1x GTS-hez képest
második sor GTX285
harmadik: 2x 4850

Ide kéne betagolni az OC GTX480 at és az OC GTX470-et hogy dönthessek. Rakjuk össze pls.

Látjátok bő 20-25% előnye van a GTX285el szemben. Viszont a GTX480at se 285höz hasonlítják hanem 2x280 SLI-hez...

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#3872) Lauda válasza voodoo98 (#3870) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Ugyan ennyi sli-ben is [link]. Csinalok persze, kiment a fejembol. :)

Egyebkent a gta4 tesztjevel nem szabad foglalkozni, abszolute nem azok az fps-ek lesznek a jatekban, mint amit a teszt mutat.

------------------

EVGA GeForce GTX 470 SC+, jobb hűtéssel

[ Szerkesztve ]

(#3873) voodoo98 válasza Lauda (#3872) üzenetére


voodoo98
addikt

Köszi!
Tehát akkor a 65 az az SLI-vel volt, mert nekem teljes fullon (1920-ban) 40 fps a bench.
igen, a játékban érdekelne, h a 42-50 helyett mennyivel több?
Nekem azért baromi lement nagy lövöldözésben, vagy ha a város egy olyan részén megyek, akkor volt,h lement 20-22-re is pedig, nem volt ennyire maxon, kicsit lejjebb vettem itt-ott (éjszakai árnyék pl.: off, de ugye ez nappal nem számít :D), de 1920x1080-ban néztem és Q9505@3.825-ön.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#3874) SSJPeter válasza Lauda (#3872) üzenetére


SSJPeter
őstag

Ha ilyen egyszerű jobbá tenni a hűtést miért nem ilyenre csinálták a referenciamodelleket is kapásból? :F
Ráadásul még a költségeket se nagyon növeli...nem értem.
Ráraktak egy hátlapot,meg nagyobb a lyuk hátul és így jobban kit tud menni a levegő és már is 7 fokot jelent...
Kár,hogy idehaza ilyen kártya nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3875) HaZsolt válasza Lauda (#3872) üzenetére


HaZsolt
őstag

Azt a rohadt. Régen tetszett meg ennyire egy VGA mint az EVGA GTX470...
De a mostani 5830 CoD6 edition-re sem panaszkodok :D

[ Szerkesztve ]

(#3876) P00By


P00By
nagyúr

Palit GeForce GTX 470 Dual Fan (tpu)

(#3872) Lauda: Jó az a backplate!

[ Szerkesztve ]

(#3877) paprika


paprika
aktív tag

Hali. Sajnos nincsen időm végig olvasni mindent. Ha szerepelt már akkor bocsi. Nagyon durván mennek ezek a kártyák vízzel . [link] :R :R

(#3878) Lauda válasza paprika (#3877) üzenetére


Lauda
félisten

(#3879) Highend55 válasza Lauda (#3872) üzenetére


Highend55
tag

Tegnap vettem at a kartyamat ugyan ilyen :)
Sok munkam volt,most ertem haza teszt következik :)

(#3880) Lauda válasza Highend55 (#3879) üzenetére


Lauda
félisten

Grat hozza! Nyomjal teszteket es hofokokat, mondjuk en nem tudom vele osszehasonlitani, de vannak itt 470 tulajok. :D

(#3881) szab.tam válasza vhunor (#3857) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx! :R

panaszkodtam a 470-re, egyre jobban gyanítom, (pláne, hogy rajtam kívül mindenkinek, minden ok), hogy nálam többrétegű gond volt / van....

dx9 alatti mikroszaggatások megszüntek. a fizikai memóriát kicsit meghúztam, az időzítéseket levettem. máshoz nem nyúltam, és jó lett. azaz egyértelmű, nem vga volt a ludas. (nem hittem volna, hogy ebbe a rambeállítás ily módon beleszól...)
ráadásul az ugyan ritka, de rendszertelen kékhalálok is teljesen megszűntek, valszeg a ramjaim nagyon elcseszett beállításon lehettek, de most egy kedvező együttállás lett, ennyi haszon is lett a piszkálgatásból...

de a 470-emben a dirt2-t átállítom dx11-be, egyből leesik a fps, de nagyon.
innentől jönne 1-2 kérdés....
tehát.

470, dx11, dirt2, fullgrafika:
-fulld szaggat, mint a vadbarom, elején az intronál amikor befarol az autó, 20! fps-sel megy. játszhatatlan kategória.
-átrakom 1360*768-ba, minden szépen fut.
akkor ez csak vga limit lehet, nem???
ha a felbontás növelésével leromlik minden, abban a procinak nem sok szerepe van. vagy rosszul látom?

van még egy gyanúm. dx11-ben az intronál néha beugrik egy fekete háromszög. de minig ugyan azokon a pontokon. ez valamilyen hibára utal. lehet, hogy hiányzik egy javítás a játékhoz, ezt majd megnézem.

de ha valaki megtenné, aki 100%-ra biztos, hogy dx11-ben fut a dirt 2-je, akkor jegyzettömbben megnyitná a C:\Users\Username\Documents\My Games\DIRT\hardwaresettings\hardware_settings_config.xml
file-t, és bemásolná, vagy priviben elküldené a benne lévőt, mert azt sem tartom kizártnak, hogy el van benne piszkálva valami érték...

és bocs, hogy a dirt2-vel itt jövök, de a topic-ja elég kuka már, és ott nem feltétlenül 470-nel tolonganak az emberek... :B

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3882) 9950es


9950es
aktív tag

wat

120 fps or GTFO :D

(#3883) fsb1000 válasza szab.tam (#3881) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem (de nem szeretném, ha megint azzal jönnél, hogy nem értem meg a hsz-eid), ha vannak kételyeid vagy problémáid vannak az új krival kapcsolatban, akkor nem egy szénné huzott C2D-vel és RAM-val kéne tesztelni.

A CPU-t meg a RAM-ot én biztos letenném alapfrekire és úgy próbálnám megtalálni a hibát.
Ha minden OK, akkor egyesével viszaállítanám a tuning értlékeket.

De mindenki úgy kinlódik ahogy jónak látja. ....és akkor még ezeket nem is soroltuk:
- Ház szellőzés
- Op rendszer állapota
- Warez-ből származó problémák

(#3884) Cobrusz válasza szab.tam (#3881) üzenetére


Cobrusz
senior tag

dirt2-re felraktad már a patchet ami kijött? :F
lehet az megoldja a próblémáidat

(#3885) Highend55 válasza Lauda (#3880) üzenetére


Highend55
tag

Köszi,
idle 40fok terhelve kb 75re ment fel AVP3,Avatar Bad Company2 neztem eddig minden jól ment fullhd be szürőkkel.

Játékba annyira nem erzem meg de viszont 3dmark06, Vantage be igen a proci "gyengeségét" ugyhogy hamarosan itt az ideje I7-re váltanom

Tuningot nem engedi Afterburnerrel core clock ot nemtudom állitani ötlet vkinek ?(másik 2őt engedi csak ezt nem)

[ Szerkesztve ]

(#3886) Lauda válasza Highend55 (#3885) üzenetére


Lauda
félisten

Terhelve nagyon jo szerintem a 75 fok.

Afterburnerbol 1.6 beta 5 es pipald ki az unlock voltage controlt. :K

[ Szerkesztve ]

(#3887) subaruwrc


subaruwrc
félisten

(#3888) Lauda válasza subaruwrc (#3887) üzenetére


Lauda
félisten

Ez most mi? :F

(#3889) subaruwrc válasza Lauda (#3888) üzenetére


subaruwrc
félisten

13db gtx 470 ?

(#3890) Lauda válasza subaruwrc (#3889) üzenetére


Lauda
félisten

Mondom hatha valami komolyabb, mittomen azt irod, hogy a Te asztalod es valami durrantasra keszultok. ;]

(#3891) Def26 válasza subaruwrc (#3887) üzenetére


Def26
félisten

Ezért nincs máshol... :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3892) elfelejtette válasza subaruwrc (#3889) üzenetére


elfelejtette
veterán

"13db gtx 470 ?"

Inkább 12+1... :U

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#3893) subaruwrc válasza elfelejtette (#3892) üzenetére


subaruwrc
félisten

inkább
a 13. nem is 470.

Lauda

ez nem az én asztalom ( nv) :DDD :DDD

Def26

hja :DDD

(#3894) Lauda válasza subaruwrc (#3893) üzenetére


Lauda
félisten

ez nem az én asztalom ( nv) :DDD

(#3895) Def26 válasza subaruwrc (#3893) üzenetére


Def26
félisten

Most nézem csak Te valami Tuning arc vagy. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3896) subaruwrc válasza Lauda (#3894) üzenetére


subaruwrc
félisten

lolsmile :DDD

Def26
that's right

(#3897) kpal válasza Vistaboy (#3862) üzenetére


kpal
veterán

Még mellé benyomom a mosógépet és mársi leszakad a villanyóra. :D

(#3898) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Erről a PNY márkáról mit lehet tudni?
Úgy nézem csak geforce-ot gyárt és élettartam garit ad rá ha beregeled a kártyát...
A dizájn se rossz...de én még életemben ne hallottam róla.
Amerikai cég ez is ahogy elnézem...és úgy látom minőségi márkának próbálja eladni magát...de az EVGA-val ellentétben ezt lehet is kapni.
Valaki találkozott már ezzel a márkával?

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3899) rup1u5 válasza SSJPeter (#3898) üzenetére


rup1u5
nagyúr

PNY jó márka de amúgy is mindegy mert mind ref.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3900) NFree


NFree
addikt

Sziasztok gtx 470 tulajokat kérdeznék mennyire birják a karik a tuningot ? el lehet vele érni stabil 800mhz feletti gpu orajelet? 24/7-re vizzel lenne hütve, szerintetek?

vga

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.