Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) Lauda válasza A.tessz (#4700) üzenetére


Lauda
félisten

Huzd ki a hutot/fagyasztot, ne nezz tevet es nem fogsz eszrevenni semmit. :DDD

(#4702) A.tessz válasza Lauda (#4701) üzenetére


A.tessz
senior tag

Elpasszolom az autót , úgy teljes életetet élhetek továbbra is ;]

(#4703) Bluegene válasza Lauda (#4699) üzenetére


Bluegene
addikt

ezt mikor álmodtad? ;]

nagyjából az nvidia úgy árazta be a kártyáit, h úgy-ahogy hozza a vele egy gyorsaságú atik ár/értékét, kénytelen volt, még akkor is ha így veszteséges neki

a gtx 480 és 5970 pedig csúcskártya persze h nem jó az ár/értéke

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4704) Lauda válasza A.tessz (#4702) üzenetére


Lauda
félisten

Inkabb add el, es vegyel meg ket gtx-et. ;]

(#4703) Bluegene Koszonjuk, hogy ezt megosztottad velunk. :R

(#4705) A.tessz válasza Bluegene (#4703) üzenetére


A.tessz
senior tag

Te mondtad , hogy lényeg az ár akkor most miről is beszélsz :D
Érdemben még nem nagyon tudtál hozzászólni ehhez a topikhoz, de próbálkozni lehet. :)

(#4706) tzsolesz válasza bigdigit (#4698) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Mivel nem vásároltam a PH!-tól topicot, ezért nincs is saját topicom. Te ezt megvetted? :U

És akkor most hagyjuk abba, mert nem komálom ezt a stílust amit Te képviselsz. Sőt a többi topic lakó sem.

(pl. lefosom, leszarom stb... csoda hogy egy mod még nem állított le)

(#4707) bigdigit válasza tzsolesz (#4706) üzenetére


bigdigit
addikt

Sapphire Dual Slot HD4850 ott oszthatod az észt. thx.szerintem az itteni lakók az atis flame írásokat nem komálják.rám még akkor is rám szóltak mikor atim volt és atis topikban szidtam a saját kártyám.szóval itt majd akkor nyomd a szöveget ha vásárolni akarsz nvidiat.fikázás nem szükségeltetik.

[ Szerkesztve ]

(#4708) Sárpac válasza Lauda (#4699) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Kiskeres ismivel beszéltem ma du, azt mondja 10 gtx-ből 5-őt visszavisznek átlagban mert megdöglenek a melegben..:(
Ezért nem veszek refhűtős fermit!!!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4709) bigdigit válasza Sárpac (#4708) üzenetére


bigdigit
addikt

ez jó hír.ha már használtan vettem végre lesz egy 0km-es majd. :C mostanában a 4870x2-őknek nem is kellett túlmelegedni.elég volt hozzá egy új driver is. :P

[ Szerkesztve ]

(#4710) Sárpac válasza bigdigit (#4709) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Különösen úgy ha majd elutasítanak azzal a szöveggel, hogy ez nem garanciális probléma!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4711) tzsolesz válasza bigdigit (#4707) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

No comment. Majd egyszer remélem meggyógyulsz, de komolyan. :(((
Itt fejeztem be. ;)
Remélem ez nem vírusos, és a többiek nem kapják meg tőled. :)

(#4712) SSJPeter válasza Sárpac (#4708) üzenetére


SSJPeter
őstag

Ezt hívják "szürke" propagandának.
A forrást nem jelölöd meg,csak beszéltél "valakivel" és ő mondott "valamit".
Ez most lehet,hogy igaz lehet,hogy nem.
De persze jogod van nem venni refhűtős fermit.

Nem tudom, nekem valami csuda fermim lehet,mert meg sem kottyan neki a meleg.
De javaslom mindenkinek,hogy azzal kezdje a gépépítést,hogy vesz egy viszonylag jól szellőző házat és ne bízza senki a bios-ra a ventilátor vezérlést és akkor semmi probléma nem lesz.

Ja de inkább bevallom én igazából folyékony nitrogénnel hűtöm 24/7-be. :U

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4713) bigdigit válasza SSJPeter (#4712) üzenetére


bigdigit
addikt

nekem eleve mindig le van véve a gép oldala.4870x2-nél már kötelező volt.
haver 9800gx2-je most COD közben 117 fok volt...

jut eszembe valahol olvastam egy tesztet ahol a 480-est tesztelték és szó volt új biosról is amiben 5 fokkal hűvösebb a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#4714) A.tessz válasza Sárpac (#4708) üzenetére


A.tessz
senior tag

Én erről még sehol sem hallottam , 105 fokig garantálja a gyártó is hogy ok a kártya!
De ha mutatsz valami netes írást róla megköszönném!

(#4715) SSJPeter válasza bigdigit (#4713) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát szerintem a bios max. annyi változást hozhat hőmérséklet ügyben,hogy gyorsabban tekeri a ventit ugyanazon a hőfokon.
A bios szerintem más változást nem hozhat.

117 fok...ehh..az már kemény.
Az a kártya nem lesz hosszú életű.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4716) bigdigit válasza SSJPeter (#4715) üzenetére


bigdigit
addikt

megy neki vagy 2 éve.
google-n keresgettem de nem találtam egyenlőre semmi írást túlmelegedés miatti halálról.egyébként ennyi volt az x2 is nálam.

(#4717) SSJPeter válasza bigdigit (#4716) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát őszintén megmondom ha nekem lenne 117 fokos a GPU...legyen szó bármilyen kártyáról, akár a fermiről...nekem bizony nem kéne,eladnám.
Már akkor eladnám ha 100 fok lenne,mert engem is zavarna a magas hőmérséklet még akkor is ha tudnám erre tervezték.

A 8800GT-met is 1 hét után eladtam mert nem tetszett a refhűtő no meg a 90 fok sem (télen!), nem vagyok én akkora fan,hogy a saját magam ellensége legyek...

De mivel még ilyen dög melegben is játéktól függően 80-85 fok körül van a GPU, 60-65%-os fordulatszám mellett,nekem ez nem probléma.
Ez teljesen jó és az sem érdekel,hogy a cypress 5-10 fokkal hűvösebb lenne...ha lenne.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4718) HSM válasza bigdigit (#4713) üzenetére


HSM
félisten

Nem egyszerűbb egy rendesen szellőző házba szerelni a motyót? :U (Vagy a ház szellőzését az igényekhez igazítani?) Rendesen összerakott, megtervezett hűtésű ház esetén jópár fokkal nőnek az alkatrészek hőfokai, ha leveszed az oldallapot....
Az a 117 fok vagy mérési hiba, vagy az a kártya valami iszonyat survivor.... :D

(#4719) zuchy válasza HSM (#4718) üzenetére


zuchy
őstag

Főleg, hogy 105 foknál van a maglassulási küszöb, amint eléri már csak csökken a hőmérséklet.

PC-STYLE.hu

(#4720) loree69 válasza Sárpac (#4708) üzenetére


loree69
aktív tag

jaja hitehő közbe 1 se köszönt ide be =)

loree

(#4721) GuB3Ra válasza bigdigit (#4689) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

1. nem flamelni jöttem mert akkor úgy kezdtem volna pl, hogy mekkora szar ez a 470-es... :W
2.egy árban van a két kártya...
3.mutass 1 szót a hozzászólásomban ami flamekeltő.
4.nem kicsit vagy elvakult fan

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#4722) Lauda válasza Sárpac (#4708) üzenetére


Lauda
félisten

Erre had ne irjak semmit. Nezd meg a hofokokat, amit tegnap linkeltem. Crysis maxon sli-ben es 87 fokosak a magok 80%-on porgo ventikkel. Ennyit a megdoglesrol, a kiskeres ismerosod marhasagokat beszel. Arrol nem is beszelve, hogy hetfo-kedd ota van ez a meleg. Eleg sok fermit eladhatnak, ha ez alatt a par nap alatt sikerult levonnia ezt a kovetkeztetest.

[ Szerkesztve ]

(#4723) keIdor válasza Sárpac (#4708) üzenetére


keIdor
titán

Vizezd le, ne tökölj.:D Villámodat meg add nekem egy zacskó gumicukorért.

Lauda: És ha egy hozzá nemértő beteszi egy Codegen házba? Ne a PH!-sokból indulj ki.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4724) Lauda válasza keIdor (#4723) üzenetére


Lauda
félisten

Aki ilyen kartyakat vesz, annak nem codegen haza van. Masodsorban ha megis, arrol nem a fermi tehet. Harmadsorban, ha ez igaz lenne, az egesz net tele lenne a megdoglo fermikkel.

(#4725) kpal válasza A.tessz (#4702) üzenetére


kpal
veterán

Ha autó mellett+ ilyen géped van akkor ne a számla legyen a probléma. :) Nálunk a szomszéd fizet 40k a légkondimatt én csak vigyorgok rajtuk.

[ Szerkesztve ]

(#4726) SSJPeter válasza keIdor (#4723) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát még ha pár hozzá nem értő tényleg bele is rakja egy gagyi szar házba és felviszi a panel 10. emeletére a 35 fokos szobába és auto-n hagyja a ventit...azért tömegével ilyen esetek nem fordulhatnak elő.

Nem hinném,hogy a 100+ K-s kártyákat számtech analfabéták vásárolnák elsősorban,tehát teljesen irreális az az 50%-os arány.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4727) Sárpac válasza Lauda (#4724) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én nem tom minek ez a mizéria tény "sok" gtx ment vissza ahonnan vásárolva lett és nem a 105C fokos gpu ment el valszin rajtuk mert a szokásos nvidia csíkozást csinálják ami MEMÓRIA hibára utal, gondolom azok nem tolerálják annyira a meleget mint a gpu!:)

Szerintem a ház sem tehet arról, hogy egy kártya megdöglik benne!:)

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4728) Lauda válasza Sárpac (#4727) üzenetére


Lauda
félisten

Konkretan honnan van az info? Melyik bolt ez, melyik nagykertol vasarol?

(#4729) HSM válasza Sárpac (#4727) üzenetére


HSM
félisten

Nem biztos, hogy memória. A GPU tokozás (ill. bga lábak) megdöglése is hasonló hibát okozhat. Márpedig a GPU-tok kaphat rendesen hőtágulást egy ekkora GPU-nál, ilyen szélsőséges hőfokokon... :U

(#4730) RI/OS válasza HSM (#4718) üzenetére


RI/OS
őstag

Nekem 5970-el a 147 fokos vrm-nél is masszívan futott a 3dmark. 1000-es gpu, 1,35V fesz melett. Egy kis áram átmehetett a cuccon :D
Csak utána vettem észre, meg olyan fura volt, hogy mitől olyan hangos a táp, furcsáltam a 750W fogyit egy sima 3dmark alatt :D

Izott minden, mikor szétkaptam :D

Igaz a szobában is volt vagy 30 fok...

[ Szerkesztve ]

(#4731) Lauda válasza HSM (#4729) üzenetére


Lauda
félisten

Mit ertesz szelsoseges hofokoknak?

(#4732) HSM válasza Lauda (#4731) üzenetére


HSM
félisten

Üres képeken 40-45 fokokat láttam, terhelt képeken 85-95 fokokat terheléstől függően. Hogy 480 vagy 470 ne kérdezd, nekem eléggé egy kalap a 2... :B

(#4730) RI/OS: Az komoly... :D Mondjuk rendszeres használatra lehet így nem élne túl sokáig... ;]

[ Szerkesztve ]

(#4733) Lauda válasza HSM (#4732) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs ezekben semmi szelsoseges. Amugy nalam tegnap 87 fok fole nem ment egyik sem, pedig adtam nekik rendesen.

(#4734) HSM válasza Lauda (#4733) üzenetére


HSM
félisten

Jó, attól függ, hogy vesszük... Az 5850-em kézzel vezérelt ventis üres 50 fokához és terhelt 70-80 fokához képest nekem kicsit szélsőségesen hat... :D Furmark alap: [link] OC: [link]
De játék alatt olyan 70-75 fok köré állt be VRM-el együtt amíg olyan 26 fok volt a lakásban... :D És úgy lőttem be a ventit, hogy azért halk is legyen, de ne legyen 80 fok fölötti a hőfoka.
(És remélem nem lesz nyakazás az 5850-em felvetése miatt, én sajnos csak ahhoz tudok viszonyítani, mivel fermim nincs...)
Nyilván ha a gyárban tökéletesre sikerült összerakni a karit, akkor nem lehet ezekből a hőfokokból probléma, de ugyebár egy alkatrésznek minél nagyobb terhelést kell elviselni, annál könnyebben kibuknak a kicsit gyengébben sikerült darabok. (Ez persze nem gond, csak több garis problémát okoz új termékeknél. Emlékezz csak a régi 65nm-es GTX280-260-ak hibastatisztikáira, pedig egyáltalán nem voltak megbízhatatlan karik, sőt. Megvetted, vagy kidőlt az első 2 hétben, vagy működött a végtelenségig... :D )

[ Szerkesztve ]

(#4735) SSJPeter válasza HSM (#4734) üzenetére


SSJPeter
őstag

A 80-87 fok nem szélsőséges..a 107 a szélsőséges...

Én pl. most az Avatarral játszottam 2 órát és 77 fokra állt be 31 fokos szobában...mi ebben a szélsőséges?
Nyilván a legjobban a DX11 vág neki oda..ott meg lenne max. 85 fok.
Ez ilyen melegben egyáltalán nem szélsőséges, 26 fokos szobában nekem is jóval 80 fok alatt lenne minden játékban kivéve a DX11-es játékokat,ott meg max. 80-82 fok lenne 26 fokos szobában.

Ezek a hőfokok csak egy kicsit magasabbak mint neked és nem szélsőségesek egyáltalán de szerintem senki nem mér itt szélsőséges hőfokokat.

A + 5-6 fok az nem szélsőség!
Azt úgy mondhatod,hogy egy kicsit melegebb.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4736) A.tessz válasza kpal (#4725) üzenetére


A.tessz
senior tag

Csak vicceltem , pont azért mondom mert nevetséges , hogy egy felsőkategóriás kártyánál a fogyasztás még a téma.

(#4737) A.tessz válasza Sárpac (#4727) üzenetére


A.tessz
senior tag

Szerintem meg nem tény hanem a levegőbe beszélsz , főleg , hogy a memória nem is melegszik annyira , a csikozódás tipikus gtx hiba.... Eddig csak akkor láttam 470 en ha húztam és nem adtam neki elég feszt. De persze te tudod , gtxet használsz , vagy nem? :)

(#4738) bigdigit válasza Sárpac (#4727) üzenetére


bigdigit
addikt

jössz először azzal sok kártya ment vissza garba mert túlmelegedés miatt behaltak.aztán azzal ez nem garanciális probléma majd elküldenek a francba.aztán meg a memória csíkoz.
az első két állításodat veri a harmadik.akkor most,hogy is van ez? :U

(#4739) Himym


Himym
senior tag

Sziasztok.

Átolvasgattam az utolsó 40 oldalt ennek a totyiknak és nem tudok dönteni, hogy GTX 480at vegyek PNY kinálatában vagy 5970et sapphire kinálatában.

Mindkettőre víz kerülne egy core i7 920al párban. Ti mit javasoltok. Független avgyok a két gyátótól azt veszem amit ajánlotok illetve amire én is azt gondolom, hogy joh.

Köszi a helpet. :R

(#4740) Abu85 válasza Sárpac (#4708) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egy kisker nem biztos, hogy elegendő kártyát forgalmaz, hogy komolyabb statisztikai adatot tudjon felmutatni. Természetesen előfordulhat, hogy az eladott kártyáinak a felét visszavitték, de ez a magyar viszonyokhoz mérten alig pártíz darab lehet, és ez nagyon kicsi mennyiség. Ez ilyen mikrostatisztikára lehet jó, de globálisra kiterjeszteni az adatokat nem célravezető. :)

Himym: Nagyon egyszerű a döntés. Ha érdekel valamelyik speckó technológia, amit az egyes kártyák nyújtanak (GeForce: PhysX/CUDA, Radeon: Eyefinity), akkor azt vedd, amelyik tudja a technológiát. Ha csak szimplán a leggyorsabbat akarod, akkor nyilván a HD 5970 a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4741) Sárpac válasza Abu85 (#4740) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez teljesen igaz, de mivel erősen gondolkoztam, hogy kipróbálok egy fermit, de lebeszéltek róla, hogy refhűtőset vegyek az indokot is megmondták, hogy aztán hány kártya döglött valójában vagy csak fagyott le stb. és e miatt vitték vissza én nem kérdeztem.
És nem HAF szintű házakat kell elképzelni sok embernek rosszul szellőző háza van esetlegesen tetőtérben lakik stb.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4742) Abu85 válasza Sárpac (#4741) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igazából a GTX 480 refhűtője nagyon jó. A gond az, hogy 300 wattot fogyaszt a kártya. Én is szoktam kiskerekkel beszélni, és a panaszok többsége user errorból ered. Sokan csinálnak egy alacsonyabb szintre beállított ventilátorprofilt, amivel elviselhetőbb lesz a termék hangja, de ez nyilván fagyáshoz is vezethet. Természetesen a hibajelenség a boltban is fennáll, de az Afterburneres finomhangolás nem garanciális téma, hiszen a kártya a gyári értékekkel stabil.
Sajnos a user ezt nem képes megérteni. A gari a gyári értékekre vonatkozik, hiába mondják, hogy hallkabb a hajszárítójuk, egyszerűen ez nem írható fel problémaként, azaz csere sincs érte. Nyilván lehet finomhangolni, csak onnantól a stabilitás nem a gyártó felelőssége. :) Persze emberi vonás, hogy a felhasználó a kapzsi cégekre akarja hárítani a sérelmét, és ez érthető is, csak jogilag megalapozatlan.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4743) Cyberpunk válasza Himym (#4739) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Az 5970 gyorsabb igaz drágább is :D
De mit vársz ebben a topikban kitalálhatod hogy mit ajánlunk ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#4744) bigdigit válasza Abu85 (#4742) üzenetére


bigdigit
addikt

ezt én úgy oldottam meg ahova nem kell nagy kraft ott vissza vettem a gtx minden teljesítményét minimumra.mondjuk a vcore-t még nem bántottam de rajta vagyok a projeckten. :DDD

(#4745) Himym válasza Abu85 (#4740) üzenetére


Himym
senior tag

Ha midnenféle game teljesítményt támogatást renderelést/tesszeláció és stb-t is figyelembe vesszük akkor nem érdemesebb nv-t venni? Vagy ebben az esetben a két kártya között akkor is az 5970 lenne a gyorsabb még ha annyira nem is "támogatottak" rajta a gamek meg a renderelés/tesszeláció? ( + driver gondok )
Többet nem igen írok ilyen vásárlás témában ide mert ez a totyik gondolom nem ere a célra van de egyszer csak elbírja. :)

Köszi a helpet. :)

[ Szerkesztve ]

(#4746) Abu85 válasza Himym (#4745) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HD 5970 renderelés szempontjából általánosan gyorsabb lesz az NV-nél. Ezen semmi sem változtathat.
A tesszelláció kifejezetten a professzionális piacon lesz fontos, a játékokban addig alkalmazhatatlan, amíg a régi kártyákon is futnia kell a programnak. Az NV azért csinált ilyen alrendszert a termékbe, mert nem a gaming részre gyúrnak. Játékokban ez a setup rész és tesszelláció tranzisztorpazarlás. Olyan területektől van elvéve a teljesítmény, mint a textúrázás, és ez meg is látszik a sebességen. A játékokat jobban érinti például a 3D-s textúrázás, ami a DirectCompute alatt alkalmazható. Ott a GF100 Juniper szintet képvisel. Ebben azért nem erős a Fermi, mert ez a fícsőr nem hasznos a professzionális piacon. Persze sok gondja ebből nem lesz, mert a 3D-s textúrázás áétalánosan nagy teljesítményigénnyel rendelkezik, így ezt sem lehet orrba-szájba alkalmazni. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4747) voodoo98 válasza SSJPeter (#4693) üzenetére


voodoo98
addikt

úgy van! a stutteringmentes játék sokat ér!

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#4748) voodoo98 válasza Himym (#4739) üzenetére


voodoo98
addikt

Zavar a stuttering?
Ha igen, GTX480-an.
Ha nem, akkor akár a HD5970-es is mehet.

Gangsters on the Boardwalk http://play.google.com/store/apps/details?id=com.hattedskull.gangsters

(#4749) Himym válasza Abu85 (#4746) üzenetére


Himym
senior tag

Úgy néz ki akkor marad az 5970.
Bár egy kis érdekesség:

Egy Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7300 @ 4GHz és egy
ZOTAC NVIDIA GeForce GTX 275 896MB vgával cod4ben az emberkének megvan a 250 fpse fixel fullon.

Egy Intel Core 2 Quad q6600 (4CPUs) 3 Ghz és egy
Sapphire Hd5850 1Gb vgával az meberkének NEM akad ki fullon a 250 hanem csak a 160...

Erre mi a mentség? Az Ati akri erősebb mint az az nv.

Nah joh többet tényleg nem szeretnék offolni csak mindig megakad bennem valami kérdés. :))

(#4750) bigdigit


bigdigit
addikt

DIRT2 esetén mi kavarhatott be ha mikor először feltettem minden rendben ment.utána szórakoztam vele mert lett egy off ati kuponom hozzá és az istenért sem sikerült vele működésre bírnom menjen is a windows liven keresztül.(ha jól sejtem ez az atis kupon csak egy etetés volt mert nem jogosít fel a teljes játékra).szóval kínomban újra raktam de most meg a kezdő videó után csak a pasi beszéd felirata látszódik maga a menü nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.