Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) szab.tam válasza Landon (#6999) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem tudom, de már nem is foglalkozom vele, nem is érdekel igazán. csak arra akartam kilyukadni, hogy néha teljesen logikátlan, értelmetlen dolgok is okozhatják a gondot, és nem kell rögtön win reinstall, mert az esetek 99%-ában más a hibaforrás....

azt elfeljetettem mondani, hogy az emlitett shift képmerevedés a fő win7-en, a teszt, (nem használatos, csak bedokkolom néha) win7-en és az előbb említett régi 32-es xp-n is produkálta. és a ramcsere után mindhárom os-en helyrejött...

a mostani dirt2 kilépés pedig mindkét win7-en dx11-ben, és most mindkettőn helyrejött. így lehet csak következetesen hibát kiszűrni, ha egymástól független os-en tudom produkálni, megszűntetni a hibát...

és az eladáskor egy amd gépbe betettük, ráadásul valmai jobb lapba, ahol csak 800 cl5-ben volt egyáltalán hajlandó elindulni... utána már eleve csak inteles vevőt kerestem.
de mint mondtam, agyont mem-eszteltem, és mindenhol ok volt. csak a shift-nél nem...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7002) Landon válasza szab.tam (#7001) üzenetére


Landon
őstag

Igen, nos tudod van az a remek mondás amit mindig is vallottam: Cseréld ki a géped alatt az asztalt és összeomlik minden. Ez kb oda-vissza igaz és velem nem is egyszer esett meg... :D De egy biztos: én ameddig meg nem oldok vmit addig tuti harcolok érte, rendkívüli módon idegesít ha vmi nem ok. :) Ezért is mondtam Dantereno-nak h sose adja fel...

Az hogy 800on megy nem hiba... :) Egyes lapoknál van ilyen hogy nagyobb RAM-okat alacsonyabb órajelen indítanak defaulton. Csak át kell állítani ennyi. De azt tudni kell, hogy AMD-nél eleddig minden 1333-ál magasabb órajel OC-nek számít. Pl ezért is van az hogy 1600-as RAM-ot 1333-nak ismeri fel alapjáraton.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7003) szab.tam válasza Landon (#7002) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mindig tudsz írni valamit, amit meg kell magyarázni: végtelenített off párbeszéd... :DDD

default-on majdnem minden ddr2 ram 800 cl5-ön, 1.85v-on indul...
ezt mondtam: nem volt hajlandó elindulni 800 cl5-nél feljebb.
sehogy. sem oc, sem definiálás, sehogy. még ha énekeltünk volna, úgy sem...
2.4v-on sem, singel chanel-ben sem, egyik foglalatban sem, egyik modul sem....

és nem fejjel lefelé raktuk be a ramot. és nem volt 60 fok a szobában, és igen: be volt dugva a konektorba. és nem ma kezdtük.... :DDD

egyébként abban auz amd-s lapban már jártak 1150, 1200-as ramok is, alap fsb-n, csak magasabbra lett definiálva. az, hogy ddr3-nál mi van, más tészta, mert ott ugye majdnem minden oc....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7004) Abu85 válasza Dantenero72 (#6967) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Találtam neked valamit:
[link] - érdemes lenne ezt átolvasnod, mert hasonló problémákról írnak a GTX 400 tulajok. Amit jó lenne megnézned, hogy a kártya órajelei maradnak-e, mert a lassulásokat állítólag az okozza, hogy ugrál a mag-/shaderórajel. Monitorozd játék közben a terhelést és az órajeleket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7005) NOD válasza Abu85 (#7004) üzenetére


NOD
senior tag

Valakinek az nv forumon ugy oldóott meg a gond hogy biost frissitett valakinek meg elég volt egy msi afterburner profil létrehozása és nem ugrált. Tiszta vicc az egész. Most nézem egyik srác azt irja hogy micro stutterje van a 480-al miközben az 5850el nem volt. Ezekben a szar pckben ma már minden szétmehet.:D

(#7006) szab.tam válasza NOD (#7005) üzenetére


szab.tam
nagyúr

msi-t nem szeretem, mert kimértem, rendesen levesz a rendszer teljesítményéből, 3démák alatt jól tettenérhető. az evga sokkal jobb, mert nem terhel úgy, sőt a progi kikapcsolása után is megmarad a profil. az msi-nél visszaugrik alpra. igaz evga-nál nincs fölül fesz piszka.... :DDD

a másik az, hogy semmilyen 3d alkalmazás alatt nem hagyom magára a ventivezérlést. profil, 80%, (vagy kinek, ami tetszik), oszt' jónapot....
az is zavar, ha le-, fölugrál, meg az is ha megsül szép csendben.

és ha van alkalmazott profil, akkor mellékesen ilyen auto módon csökkenő órajalek sem bosszantják az embert...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7007) NOD válasza szab.tam (#7006) üzenetére


NOD
senior tag

Msi-nél sokszor külön lekell menteni elötte utána 2szer. Az meg hogy levesz a teljesítményböl azt nem tudom. Igy is 850en szétalázok bármit:D
Az a lényeg a fan profilnál hogy az észlelésést(milyen idöközönként néz rá a hömérsékletre) bekell állitani fél másodpercre. Ha meg fél secenként állit utána akkor nem lehet gond. Nekem ez marha jól bejött , bár nem ref karim van hanem ilyen zotac féle vf3000es cucc, ezzel meg amugyse ment még 70fok fölé sem.

[ Szerkesztve ]

(#7008) szab.tam válasza NOD (#7007) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem a vga-ból, hanem a prociból vesz el, ez főként 2 magosnál volt érdekes. de igazad lehet, ritkább észlelésnél biztos jobb ahelyzet, legalábbis 3d pontvadászatnál.
zotak amp-ket meg szeressssük! :C (volt 280 amp-m, Laraxior féle, jegesvizes 839 mhz-es darab. nagyon szerettem, jó fél évig kerülgettem anno, mire megvettem....)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7009) szab.tam válasza NOD (#7007) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja, félreértettem: nem a teljesítménnyel csökkenéssel kapcsolatban írtad a hőm. érzékelés jelentőségét, hanem a ventivezérlés miatt..... ok. :B

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7010) NOD


NOD
senior tag

Amugy ez vicc:D Minden egyes órajelen a végsö próba nálam a Cod6. Hiába megy a metro, 3dmark, furmark, dirt 2 jól de annak a kurva cod6nak kell még 2 lépcsö hogy stabil legyen mert különben szemetel. Mindezt ugy hogy a multiban alapból 91fps a limit igy a vga alig megy közben (35-45%). Kellene egy zotac 470gtx amp bios frissités vagy valami hogy lehessen tolni neki a feszt mint az állat:D

[ Szerkesztve ]

(#7011) Brutális eb válasza NOD (#7010) üzenetére


Brutális eb
addikt

Bakker majdnem ugyanaz a konfigunk. :K

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7012) Abu85 válasza NOD (#7005) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínű, hogy a probléma oka konfiguráció függő, ahogy általában a stutter vagy más menedzsmentproblémák. Ezért linkeltem, hogy több megoldás létezik, hátha az egyik neki is beválik.
Egyébként valóban vicc az egész. Ezek a gondok azóta léteznek, amióta az alaplapgyártók behozták az EPU, meg a tököm tudja milyen energiamenedzsmentet. Ezek nincsenek a szabványban szabályozva, és kapcsolgatják a PCI Express linkek sebességét és energiakezelését. Baromira nincsenek erre felkészítve a kártyák, mert minden gyártónál másképp működik. Gyanítom, hogy a GTX 400-ak másik problémája is ehhez köthető. A kártyák egy része befagy a Win üdvözlőképernyőnél. [link] El kellene ezen az egészen gondolkodni. Ha az alaplapgyártók energiamenedzsmentet akarnak, akkor szabványosítsunk, de minimum legyen már kikapcsolható a fícsőr.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7013) Landon válasza Abu85 (#7012) üzenetére


Landon
őstag

Pontosan. Nem egy fórumon nem egy embernek szállt el Thuban + 790/890FX-es lap a tetves active phase switch miatt... de legalább az kikapcsolható.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7014) NOD válasza Abu85 (#7012) üzenetére


NOD
senior tag

Computers SUCK!!!:D

(#7015) Def26


Def26
félisten

Driver tapasztalatok? 258.96 -tól van valami jobb? (gtx480)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7016) Abu85 válasza Landon (#7013) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig micsoda marketinget gyártott köré az MSI. ;] ... Military-class minőség. :DDD Bár mondjuk ez a része a dolgoknak a VGA-kat kevésbé érinti. A gyártóknak meg joguk van tönkretenni a funkciókkal az alaplapjaikat. :))

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7017) szab.tam válasza Def26 (#7015) üzenetére


szab.tam
nagyúr

259.32 beta

az előző, 258.96 véglegesben dx11 alatt dirt2-ben gondok voltak. az újban már jó.
pár hsz-al feljebb éppen erről is volt szó.

többi játékban mit csinál, nem tudom...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#7018) Landon válasza szab.tam (#7017) üzenetére


Landon
őstag

Hát nekem Mafia2-ben voltak érdekes dolgok de nem mondanám, hogy nem a játék hanem a driver hibája bár az előzővel nem volt ilyen... De volt olyan h egy msp-re szétesett a kép ill kicsit bekockásodott aztán feketeképernyő majd vissza jött és utána semmi gond nem volt. Ez egyszer fordult elő. Se túl melegedve nem volt a kártya se semmi. De a Mafia2-nek vannak hülyeségei uh nem mondanám h ez 100% driver hiba.... Btw a benchmark szerint valóban gyorsította a mafia2-őt szerintem meg játék közben inkább kicsit romlott az összteljesítmény.... majd meglátjuk a véglegest.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7019) NOD válasza Landon (#7018) üzenetére


NOD
senior tag

Mafia2 ugy ahogy van szar. 100fpsnél rángatózik a kép ha megyek az úton autóval és tölti be a képet. A másik meg hogy minden szart számoltat a procival ami nincs is a közelben igy néha 100%on megy a proci és limites,

(#7020) Lauda válasza NOD (#7019) üzenetére


Lauda
félisten

Szarozas helyett inkabb kapcsold be a vsync-et es vegyel lejjebb a physx-bol.

[ Szerkesztve ]

(#7021) NOD válasza Lauda (#7020) üzenetére


NOD
senior tag

Apex off van alapból. ÉS hiába fog betenni 60fps maxot ha ugyanugy szarul tölti a mapot mint a gta4ben.

(#7022) Lauda válasza NOD (#7021) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor ott valami gond lesz nalad, ha nem folyamatos a kep. Az alagutas es nehany aprobb megroccenest leszamitva a jatek ilyen szempontbol hibatlan.

(#7023) NOD válasza Lauda (#7022) üzenetére


NOD
senior tag

Pont arra gondolok. De az nem kicsit zavaró számomra.
259.32 whql mikor lesz? A beta-val nálam gondok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#7024) TTomax válasza Lauda (#7022) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen a vendéglő előtt és az alagútban...pontosan ott röccent nekem is!

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7025) Lauda


Lauda
félisten

Ez a final fantasy bench egy vicc. Ennyi erovel lehetett volna 640*480 a felbontas. :DDD

Azert lefuttattam 1280-ban sli off+dedikate es sli-ban is. Akkora cpu limit lehet mint az allat. ;]

NOD Azt csak rikan csinalja, legalabbis nalam.

TTomax Az alagutnal szinte mindig csinalja, a tobbit helyet meg nem figyeltem le, de abszolute nem gyakori ezert nem is zavar. :)

[ Szerkesztve ]

(#7026) tthomasso


tthomasso
tag

Üdvözlöm a fórum látogatóit! Valamikor júliusban írtam, hogy nemsokára meglesz a GTX470 videókártyám. Akkor meg is rendeltem, itthon várt, mert csak július végén jöttem haza fél éves külföldi munkámból. A Szopásom elkezdödött a kártyával. A következőket azért írom le, hogy ha esetleg más is hasonlókat tapasztal, előbb vegye észre, hogy esetleg a videókártya a hunyó. Augusztus elején egy Asus P7P55D lapban kezdett el dolgozni a kari. A többi cucc adatlapomnál megtalálható. Ami feltünt, hogy csak 8x PCI-E sebességgel. Gondoltam, visszaveszi energiatakarékossági szempontból. Mint az órajeleket. A benchmark tesztek eredményei össze-vissza ugráltak jó pár ezres különbséggel. Egy idő után a post képernyőm kifagyott, majd a bios-ba belépve néha szintén kifagytam. Memtest szépen lement, közben beújítottam új memókat, cseréltem tápot, nem szünt meg a hibajelenség, csak bővült. Jó, gondoltam, szar az alaplap, mert új és régebbi bos-szal is ez volt. Bevittem gariba a múlt héten, beújítottam egy Giga P55A-UD3 alaplapot. Ez volt csütörtökön. Azóta még szarabb a helyzet. WIN7/eredeti/ telepítése közben, újraindítás után kifagy a kép, win7 bejelentkezési hang ok. Reset, kifagy a bios, post közben szintén kifagy néha, programok telepítése közben szintén. Csak a GTX470 maradt meg a rendszerből, minden új lett. A PCI-E sebesség meg közben már csak 2x, állandóan. Elkezdtem utánna nézni NVidia fórumon, a jelenség van, elismerte az NVidia, hogy lettek szar kártyák. Kiszedtem a lányom gépéből a 9800GT videókártyát, egész nap csodálatossan megy a gépem, PCI-E 16x sebességgel hasít a videókártya, és egyszer sem fagyott ki. Holnap viszem gariztatni az Ipon-ba. Gratulálok NVidia, csak így tovább. Hozzáteszem, sosem volt még más gyártótól kártyám, csak Tőlük.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#7027) TTomax válasza tthomasso (#7026) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne az NV-nek gratulálj hanem a kártya gyártójának...van garancia,cseréltesd ki.
hm.. itt is felbukkant már két hibás is... úgy látszik a GTX470-et nem árt kerülni...szép... azért köszi az infókat, így legalább tudjuk hogy ilyen gondok is vannak a GF100-al... de jó hogy nem vettem,pedig először azt akartam sli-ben...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7028) tthomasso válasza TTomax (#7027) üzenetére


tthomasso
tag

Ez éppen Gigabyte, de megnézed az Nvidia fórumot, elég sok az Asus is. Üdv

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#7029) Def26 válasza tthomasso (#7028) üzenetére


Def26
félisten

Nekem Asus GTX 470 volt (2 hétig) de minden rendben ment vele, ezek szerint szerencsés voltam. Zotac GTX 480 is rendben és csendben! teszi a dolgát. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7030) tthomasso válasza Def26 (#7029) üzenetére


tthomasso
tag

Volt olyan az Nvidia fórumon, akinek sli kiépítés volt, ugyan így szarok voltak. Üdv

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#7031) Landon válasza NOD (#7023) üzenetére


Landon
őstag

Amit guru-ról linkeltem azzal nekem sem tökéletes a mafia de az előző driverrel semmi probléma nem volt a mafia-val! Alig akadt be néha-néha és úgy h nálam apex az high-on van! Mondjuk lehet h azért itt előnyös az a 6 mag... nem tudom.

Na ha mindenki odaírta akkor én is hozzátenném h a kávézó és az alagút nálam is a mumus de elég ritkán. A kávézónál most az új driver óta volt talán kisebb belassulás az alagutnál hol nagyon minimálisan hol észrevehetőbben de jelen van a dolog.

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7032) A.tessz válasza tthomasso (#7030) üzenetére


A.tessz
senior tag

Én 2 db gtx 470 et használtam, igen csak húzva primán mentek, nem volt szerencséd!

(#7033) Lauda válasza tthomasso (#7026) üzenetére


Lauda
félisten

Gratulálok NVidia,

Szerinted letezik olyan muszaki cikk vagy barmi a vilagon, ami nem tud elromlani? Nem, errol ennyit. Egyebkent a garos meghibasodasok szama semmivel sem nagyobb a fermis kartyaknal, mint barmelyiknel. Tema lezarva.

Amugy az nem tunt fel, hogy az addig hibatlan gep ettol a kartyatol egybol elkezdett rosszalkodni? Nekem ebbol egyertelmuen az jonne le, hogy a kartya hibas. ;) Persze ha teljesen uj volt a gep, akkor mas tema.

[ Szerkesztve ]

(#7034) NOD válasza tthomasso (#7026) üzenetére


NOD
senior tag

Ez no comment. Ha veszel egy vga-t és onnantól kezdödik a szopás akkor a kari hibás. Az nv nem felelös azért mert te kicserélted az egész gépedet miatta. Optimális esetben ha veszel valami akkot 1-2 nap atom teszt rá és ha szar, akkor megy gariba. Nincs több meghibásodás mint mondjuk ati oldalon. Nézd meg a raklapnyi 6hónap garis eladó 5850/70et apróban amik cserekariként jöttek az embereknek:D Az meg hogy van otthon egy vga is amit belehetne tenni a gépbe de te inkább alaplapot gariztatsz az user error.

(#7035) Abu85 válasza tthomasso (#7026) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Állítólag nem a kártya a szar. Az NV még vizsgálja a dolgot, de kompatibilitási hibának néz ki. Hasonló az AMD szürkehaláljához. Az egyik konfigban előjön, míg a másikban nem. [link] - erről linkeltem itt egy nv-s topikot.
Gondlom az nv vizsgálja a dolgot, és ahogy az AMD a szürkehalálra talált megoldást úgy az NV is találni fog erre valamit. Addig persze nem tudod használni a rendszert, amíg nincs kész a javítást tartalmazó driver. :( Esetleg kérj más gyártótól kártyát, mert lehetséges, hogy már nem referenciára építenek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7036) A.tessz válasza NOD (#7010) üzenetére


A.tessz
senior tag

Tudok segíteni ha tolni szeretnéd a feszt :D átküldöd a biost én meg unlockolom... :)

(#7037) tthomasso válasza Abu85 (#7035) üzenetére


tthomasso
tag

Köszi a reagálást. 3 fajta alaplappal, 2 fajta procival ment közben. Elösször I7 920+Giga X58-UD4, utánna Asus P7P55D+I5 760, majd Giga P55A-UD3+I5 760. Az I7-nél volt egy memóriahibám is, ezért tartott hosszabb ideig, mire kiderült.
Lauda, NOD: Csak postolásnál+biosba belépésnél jelentkezett, utánna jelentkezett a hiba már win7 alatt is. Nem indult újra, csak elment a kép. De ha nem vagy közben a gépnél, azt hiszed, hogy újraindult. "Tapasztalt˝ USERKÉNT biztos tudod, hogy lehetnek ilyen jelenségek táphibánál, alaplaphibánál, ramhibánál is. Sok időm nem volt szórakozni vele, volt hogy csak 10 percre kapcsoltam be, e-mailt olvasni. Ilyenkor meg ment rendesen. De már mindegy, ma adtam le az IPON-nál gariztatni.

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#7038) Landon válasza Abu85 (#7035) üzenetére


Landon
őstag

AMD-nél végül kiderült már mi okozta a szürke halált? Nálam egy 5870-nél volt és csak a gari oldotta meg. Utána a 5870 vapor-x ment rendesen. Talán még a 10.2-es driver-t próbáltam az első 5870esemmel és az nem oldotta meg akkor még a szürke halált... Nagy kíváncsi vagyok mi lehetett az!

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7039) Abu85 válasza Landon (#7038) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ami most okozza a hibákat a GTX 400-nál. Az alaplapgyártók energiagazdálkodásos szarjai. Nem lehet minden gyártó egyénileg állítgatott hülyeségén kitesztelni a holmit.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7040) Landon válasza Abu85 (#7039) üzenetére


Landon
őstag

Ja, értem. Azt hittem a gsod-nek van vmi spec okozója. Azért nem irigylem azt akinek ilyen kompatibilitási problémái vannak mert ezeket szinte képtelenség gariztatni... :( Reméljük nV megoldja hamarosan...

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#7041) Dantenero72 válasza tthomasso (#7026) üzenetére


Dantenero72
aktív tag

Még mindig jobban jartal mint én kinek "allitolag" a tápom és a procim miatt a GTS250 teljesitménye alá esik a kártya xDDD Gondolom véletlenül sem vagy Újpesti? xDD

(#7042) tthomasso válasza Dantenero72 (#7041) üzenetére


tthomasso
tag

Nem, kb. 90 km-re lakom. Ha próbálni akarsz tápot, szívesen látlak. Proci ügyben nem tudok segíteni, eltérő a platform. Üdv

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#7043) GJ70 válasza tthomasso (#7037) üzenetére


GJ70
tag

Helló!

tthomasso , Landon .

Nekem egy MSI GTX470-el van gondom ( i750 , Giga P55A-UD3 , Enermax táp, 2x2 gb 1600 Mushkin ramok, LG 2252V lcd stb.stb. ) a vga kivételével ezek giannitól vannak. Szóval minden újonnan csere és Win7 64 bit feltéve.
Mióta megvan a vga azóta, a bejelentkező képnél folyamatos szétesés- szines pepita kockásodás volt tapasztalható, többszöri újraindítás után indúlt csak el.Már menetközben is volt fagyás, vagy csak egyszerűen elsötétült a képernyő, se ctlr-alt-del, csak reset és kezdődött minden elölről.
Ebbe a konfigba előzőleg egy Gigabite 5870 vga volt, soha ilyen problem nem volt.
Most egy mezei nVidia 8500GS van, szintén semmi hiba.
Elvittem egy barátomhoz, neki is hasonló konfigja van csak ő gtx480-as kártyával használja, szóval miután be tettük a 470-t a harmadik indítás után már produkálta is magát.
Ez a jelenség már az elején is jelentkezett tome.jr kollégánál, ez a kártya egyike az általa májusban tri sly-ba rakott msi gtx470-knek, amikből ő egyet már gariztatott w.daywalker-el, úgy hogy én is hozzá küldtem vissza a vga-t.
Aztán meglátjuk a nagyker mit állapít meg.

Reménykedem jól sül el a dolog.

Üdv.

Ja megvannak a fényképek , amit csináltam ( mobilkép, nem egy vaszizdasz ) :
gtx470_hiba[/L] [L:/dl/upc/2010-09/07/203070_pjtszbdvgexi3zle_20100613007_1.jpg](IMG:/dl/upc/2010-09/07/203070_pjtszbdvgexi3zle_20100613007_1.thumb.jpg)gtx470_hiba2[/L] Hát ez van.

[ Szerkesztve ]

(#7044) tthomasso válasza GJ70 (#7043) üzenetére


tthomasso
tag

Úgy látom, gyarapodik a tábor. Bár a Tiedé memóriahibásnak tűnik első látásra. A furcsaság az egészben az, hogy csak a GTX470-eket érinti a probléma. Nekem is gariba van a kártyám, jövő héten kiderül, mi lesz belőle. Üdv

Ha fáj az igazság, akkor ne várd el senkitől, hogy igazat mondjon!

(#7045) TTomax válasza tthomasso (#7044) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen,pont ezt akartam irni, a 470-ekkel gond van,jobb is hogy nem gyártják...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7046) Abu85 válasza TTomax (#7045) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ennél sajnos bonyolultabb a probléma. A gyártói tesztek szerint a Fermi kártyákkal nincs baj, de bizonyos konfigokban nem működnek. Különösen azokkal az alaplapokkal, amelyek erőteljesen használnak valamilyen egyedi energiagazdálkodási sémát a PCI Express-re.
Folyamatban van a javítás, de mivel rengeteg egyéni kártyát gyártottak a partnerek, így főleg alaplapi és VGA BIOS-ok formájában lehet megoldás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7047) TTomax válasza Abu85 (#7046) üzenetére


TTomax
nagyúr

A 465-el vagy a 480-al miért nincs baj?(ennyi?)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7048) Abu85 válasza TTomax (#7047) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azokkal is baj van, az összes Fermi így viselkedik. [link] - Itt egy gyűjtőtopik pár fórumra mutatva, ahol problémáznak. Ugyanaz lehet a hibaforrás, mint az ATI-nál a szürkehalál, csak itt a géped sem tudod használni, mert bejelentkezésnél kifagysz. Meg kell várni rá a javítást.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7049) cyberkind


cyberkind
félisten

Megtudná valaki mondani hogy mit jelent a Fermi ?
Köszönöm a válaszokat !

Paranormal Cocktivity

(#7050) TTomax válasza Abu85 (#7048) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez vicc....nagyon rossz vicc....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.