Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) szab.tam


szab.tam
nagyúr

257.21 WHQL, win7 64, gtx480

hawx alatt valami brutálisan szar lett....
szaggat, bugos lett.....
ha a dx10c-t bekapcsolom, ha nem, akkor is.

a képbeállítás alatti belső bench-nél pedig a második felében a hasam alól 3 mp-enként egy repülő előjön, megy 300m-t, és eltűnik a semmiben. ez sem volt régen... -szerk: de ze csak az egyik mentett profilban. ez kész..... de a szaggatás, fps esés maradt mindenhol

asszem fénysebességgel megy vissza egy régebbi driver. habár holnap megnézem még egy-két restart után, de már fáradt vagyok...

habár most jut eszembe, hawx-et utoljára még a 470-nel toltam, és valami 257.15 beta előtti 190-es sorozatú driverrel. ott ilyen nem volt. ott teljesen folyékonyan ment...

senkinek nem volt rossz tapasztalata az új driverrel? :F

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4902) Lauda válasza DigitXT (#4900) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek az atisok iszonyat mennyisegu hulyeseget termelnek ide sajnos, a topik 90%-a ebbol all. A vga piac topik is lett emlitve tobbszor is, de leszarjak, mindig, minden nap megy a csamcsogas a semmin.

Na ez az, en is tettem be annyi tesztet mint allat, masnap felnezek 20 oldal vitazas, flame etc. Megint tesztelek, mert valaki megkert, megint 20 oldal flame.

szab.tam Nekem meg mindig a legelso 197.41-es whql van fent, de szvsz akkor marad is.

[ Szerkesztve ]

(#4903) DigitXT válasza szab.tam (#4901) üzenetére


DigitXT
félisten

senkinek nem volt rossz tapasztalata az új driverrel?
De bizony előfordult már, ha kicsit visszaolvasol: [link]

Amúgy jó, hogy írsz, ilyesmikről kellene egy konkrét
hardverről szóló szakmai topiknak szólnia... Nem az
ilyen ennek nincs értelme, meg elemezzük ki a jövőt
típusú HSZ-ekről. Előbbi még egy-egy hírnél elmegy,
utóbbinak meg van topikja, de nem nagyon találják...

Lauda: na igen...:( A konkrét tapasztalatcsere meg
kvázi meghiúsul emiatt, elveszik az infó a fehér zajban.

[ Szerkesztve ]

(#4904) A.tessz válasza SSJPeter (#4899) üzenetére


A.tessz
senior tag

Majd ránézek a metrora én is , és leírom mit tapasztaltam.

(#4905) szab.tam válasza DigitXT (#4903) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nabakker. pont az ilyen dolgok miatt dobtam anno a kukába az ati-t a catalist-jával együtt.... :(( :(((

nah, mára ennyi elég volt. holnap kicsit még próbálkozom, azután megy vissza a beta.

fejlődés van:
most már a hawx minden mentett profiljában a bench alatt ott a bug. érdekes, ez hogy lehet egy drivertől. le is fekszem aludni.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4906) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Ja és azt nem mondtam,hogy az indításnál ezt írja ki.
Ezért is gondoltam,hogy driver gond van mert a program is kiírja. :D
Persze ettől még elindul.
Csak azt tudnám hogy rakjak fel olyat amelyik tetszik neki ha a legújabbal se jó?

Már csak egyet nem próbáltam amit Lauda is mondott az original 197.41-est...

Csak ne lenne az,hogy visszavett tuningal nem csinálja olyan gyakran...mert akkor egyértelmű lenne.
Lehet egyszerűen instabilabb a rendszer tuning ezzel a kártyával,ez is lehet.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4907) gbors válasza SSJPeter (#4906) üzenetére


gbors
nagyúr

nekem ez egy rosszul sikerült driver installnak tűnik - vmelyik komponens nem frissülhetett. a 257.15 bétával nekem is volt ilyen gondom - első kísérletre install közben teljes fagyás. reboot, driversweeper, újrainstall, és akkor jól működött.

Lauda: persze, hogy nem mindegy, hogy hány GPU van (legalábbis amíg az AFR a terhelés-elosztás módszere) - viszont 1 és 2 GPU között még nincs túlzottan nagy különbség. neked a 480SLI-vel nyilván nem alternatíva az 5970CF (legalábbis ha játszani akarsz velük :) ), de egykártyás rendszerben gondolkodva ezt a két VGA-t lehet egymás mellé tenni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4908) tzsolesz válasza szab.tam (#4905) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Biztosan user error, hisz az NV driverek nem szoktak bugosak lenni. :K

(#4910) DigitXT válasza amper zoli (#4909) üzenetére


DigitXT
félisten

Szövegértelmezésből egyes, leülhetsz. (#4891)
Viszont értelmetlen flame-elésből ötös: ennyire
gondoltál a GF104-re, amikor a HSZ-ed írtad.:U

(#4911) Sárpac válasza szab.tam (#4905) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mire átváltottál az nv lett bugos az ati pedig már közben rendben van!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4913) bigdigit válasza Sárpac (#4911) üzenetére


bigdigit
addikt

ezt magyarázd meg a 4870x2 tulajoknak is akiknek behasalt a kártyájuk a jó 10.5-östől. :D

(#4914) Abu85 válasza DigitXT (#4896) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha lehetőség van gyorsabb és olcsóbban gyártható terméket kiadni, akkor nincs értelme a GF100-zal szenvedni. Maximum presztízsértéke lenne, de a partnerek már inkább pénzt szeretnének látni, mert abból élnek nem a presztízsből.

A piacra tömeggyártható termék kell, ráadásul a lehető legolcsóbban kivitelezhető megoldás. A GF100 egyik szempontot sem teljesíti. Hiába egy GPU, üzletileg a rendszer alkalmatlan a piaci versenyre. Az NV tudja, hogy lépni kell, mert a BFG mellett más is kiléphet, már a második legnagyobb partnerük elvesztése is kisebb katasztrófa, mert a negyedéves rendelések elég komoly részét tették ki.
A microstuttering olyan egy éve tökéletesen kezelve van mindkét oldalról. Egyszerű időzítés kell a frame-ekhez. Nyilván a témát a levegőben hagyják a gyártók, mert van az SLI-nek és a CF-nek más negatív tényezője is, amire nincs megoldás, de amíg a microstuttering a téma arra tökéletesen lehet válaszolni, és még nem is hazudnak. Ha valaki végre megkérdezni, hogy mi van az input laggal, akkor arra köpni-nyelni nem tudnának.

(#4913) bigdigit: Ne terjesszünk urbán legendákat. Te is nagyon jól tudod, hogy három emberből egy BIOS cseréls kártya volt, egy hardveresen rossz, míg a harmadikról még nincs hír, de az is ment vissza gariba. Ezenkívül van még közel félmillió HD 4870 X2 tulaj. A PH-n is vagy legalább két tucat.
Inkább segíts neki, hogy megoldódjon a problémája, nézd meg a HAWX-ot, ha már GTX 480-ad van. :)

(#4906) SSJPeter: Ez inkább tűnik programhibának. Előfordulhat, hogy tényleg valami install probléma van. Töröld le a drivert és rakd fel újra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4915) DigitXT válasza Abu85 (#4914) üzenetére


DigitXT
félisten

Ha lehetőség van gyorsabb és olcsóbban gyártható terméket kiadni, akkor nincs értelme a GF100-zal szenvedni.
Igen, te ezt írod, mert nem IQ=0 flémer vagy, aki
szerint azért értelmetlen a 485 kiadása, mert aki
480-at vett, az nem fog rá váltani...:D Ez rendben
is van, csak "amper zoli" alá ne add a lovat, mert
látod, mennyi értelme volt...:( Nem erre gondolt,
de úgy megörült a piacelemző HSZ-ednek, hogy
azzal mindjárt ki akarta magát magyarázni, csak
sajnos nem sikerült neki.:DDD (C'est la vie...:R)

Ha valaki végre megkérdezni, hogy mi van az input laggal, akkor arra köpni-nyelni nem tudnának.
Jól sejtem, hogy egy frame-nyi input lag-et jelent
az SLI/CF alkalmazása? Az még talán vállalható:
60 FPS-nél 16 ms, ha meg kijönnek a 120 Hz-es
monitorokkal, és bírni fogják a VGA-k, akkor még
kevesebb. Engem jobban zavarna, ha összevissza
ugrabugrálna a kép, mint ahogy fsb1000 méregette.
(Szvsz nemsokára ki is fogok próbálni egy GTX285
SLI-t, aztán meglátjuk: ha nem jön be, még mindig
vehetek - gyári vizes - GTX485-öt helyette.:)))

[ Szerkesztve ]

(#4916) Sárpac válasza DigitXT (#4915) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Miért nem veszel miért csak rinyálsz?:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4917) DigitXT válasza Sárpac (#4916) üzenetére


DigitXT
félisten

Kijött már a 485?:U

Szerk: ezt a rinyálós szöveget meg hanyagold, mert csak magadat égeted a sok baromságoddal ebben a topikban. Örülnék, ha legközelebb akkor szólnál hozzá, ha értelmes mondanivalód van. Gondolod, hogy sikerülni fog?:R

[ Szerkesztve ]

(#4919) Abu85 válasza DigitXT (#4915) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen az input lag extra GPU-nként plusz egy frame késés. Feltételezve az AFR feldolgozást, és azt is, hogy a platform tökéletesen ki tudja szolgálni a VGA-kat. Ha a platform sebessége limitált (és általában az), akkor természetesen az input LAG mértéke csökken.
Akadást nem okoz az input lag. A mozgás teljesen folyamatos. Alapvetően mindig van valamekkora lag a játék ténylegesen számolt állása és a monitoron megjelenő kép között. Nyilván te a monitorrol kapod az információt és arra tudsz reagálni, de a gép mindig előrébb tart a képkockák számításában. A GPU-k számának növelésével a számítások gyorsabban történnek, de a jelenetre később tudsz reagálni, mert a képen látható információnál már sokkal előrébb tart a gép. Ez a probléma azért nem kapott még nagyobb figyelmet, mert az észrevehető hatás általában 3 vagy 4 GPU felett jelentkezik, és a platform limit sem játszhat közre, mert akkor eleve limitált lesz a GPU-k kihasználása. Nyilván a körülményeket nagyon nehéz megteremteni, de nem lehetetlen. Persze két GPU-nál még így is észrevehetetlen a dolog. De Quad CF vagy SLI-nél már előfordulhat, hogy fejbe durrantasz egy ellenfelet, de az tovább rohan. Ez annak az eredménye, hogy a monitoron látott információ le van maradva a valós számításokhoz képest, ergó nem találtad el. (persze most vegyük ki a tényezők közül az emberi hiba lehetőségét.) :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4920) DigitXT válasza amper zoli (#4918) üzenetére


DigitXT
félisten

Érik neked egy ban, folytasd csak nyugodtan.:DDD

(#4922) bigdigit válasza Abu85 (#4914) üzenetére


bigdigit
addikt

HAWX nem az én stílusom.nem 3 hanem legalább már 5 eset volt csak itt és mindnek egyforma tünetei voltak független a bios cserétől.

sima uninstall elég nv-nél új driver előtt?nincs cuda panelom. :Nbár fogalmam sincs mi ez a cuda. :D de ha már lehet akkor legyen ott.

[ Szerkesztve ]

(#4923) Abu85 válasza bigdigit (#4922) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ha figyelmesen olvastad akkor a topikot, akkor tudhatod, hogy a két embernek már a 10.5 előtt ilyen volt. Mindenkinek hardveres hibája volt, akinek hibátlan a kártyája, annak megy a driver is. Mondjuk ez nem volt kérdés, mert egy driver nem csinál a kártyával semmit. :D Pláne nem ír a BIOS-ba.

Elég, de figyelni kell, hogy előtte egy rátelepítés se legyen, mert akkor már össze lesznek kavarva a bejegyzések.
Minden drivernél a gyári frissítési módszert érdemes követni, mert az van tesztelve.
- 3rd party programok nélküli telepítés kell
- régi driver az uninstalleren keresztül le, majd újraindít
- új driver fel és újraindít
Ezután öröm és bódotá. :D
Ha egyszer nem, így csináltad, akkor már problémák lehetnek a működésben. Ezután jöhetnek a gányolások a driver sweeperrel, ami jó esetben megoldja a gondokat, rossz esetben pedig újakat generál. :( A legjobb módszer a win reinstall szokott lenni, de az meg nagyon macerás.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4924) loree69


loree69
aktív tag

nekem a bétaval ment rendesen a metro
este majd kipróbálom whql-s drivert is
addig kitartás :DDD

de látom itt semmi se változott semmi: :D
valaki idejön szart kavarni szakértésével valaki meg berágrá :DDD

loree

(#4925) Sárpac válasza Abu85 (#4923) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez pontosan milyen probléma is volt? Valamiről lemaradhattam.. 10.5 nem tökéletes nálam se a néhány távoli textúra villogott pl cod5-ben távcsöves puskával nézve egy objektumot most 10.6 beta 2 van fent.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4926) bigdigit válasza Abu85 (#4923) üzenetére


bigdigit
addikt

ha már rákerestem...

nv fórum:

There are many users out there have issues installing or updating their drivers. More often than not the issue is an error between the desk and chair. Here I will outline in detail how to properly uninstall and install drivers. There are some that may view some of these steps as overkill but these steps however take into consideration several potential issues that might prevent a driver from uninstalling or installing properly.

This guide is created on a desktop Windows Vista 64 bit operating system and assumes that you have some basic computer knowledge. This also assumes that you have recent drivers installed including PhysX and 3D Stereo drivers.

First things first, download your drivers from here: http://www.nvidia.com/Download/index5.aspx?lang=en-us

If you are unsure which driver to download, NVIDIA has made a handy dandy tool that will scan your system and provide you with the driver to download. Just click the grpahics driver button and follow the prompts. (you will be asked permission to download and install a scanner which does require java to have been installed on your pc)

Desktop users: This is the only place you should be downloading drivers from. Some websites such as guru3d.com have drivers posted on their download pages but even those links actually come from the NVIDIA driver download.

Notebook users: Some laptops, especially older ones, require that you get your drivers directly from the manufacturer. If you attempt to install a driver from the NVIDIA site and get a message saying the driver could not find a compatable device then you will need to get your driver from the laptop manufacturer. Unfortuantely for you, this likely means that this driver will not have the latest feature set. NVIDIA is working with laptop manufacturers to eliminate this issue.

Next you need download a program called Driver Sweeper. You find that application here: http://downloads.guru3d.com/Generic-Utilities_c8.html

Once you have downloaded this application, install it. Then open up the applicaiton and under the options section check for updates and install any that are available. Now close the application.

Now before we begin the uninstall process there are a few things you need to do

1) Stop windows from installing updates automatically. Go to your control panel, then windows upate, then change settings. Change this setting to "Check for updates but let me choose whether to download and install them."

2) Disable or turn off any antivirus you have running, especially any that have some sort of real time scanner. (Sorry but with so many apps you'll have to figure this one out on your own) VISTA USERS- make sure you disable windows defener. (personally if you do use it I'd stop using it al together. It's a horrible program)

Now if you use any applications like EVGA precision, nHancer, MSI afterburner, or ANY type of system monitoring software that is set to launch when you start windows, disable it.Also, if you use any of the above applications to Overclock your graphics card, you need to return you cards to stock settings. This is optional but you may even want to take the step of just simply uninstalling any of these types of applications, especially those that are able to to be used for overclocking or 3D profile changes (such as nHancer)

We are now ready to being the uninstall process.

1) Go to your control panel and go to programs and features or add/remove programs
2) Uninstall the NVIDIA Stereoscopic 3D Driver
3) Uninstall the NVIDIA PhysX
STOP! - do not uninstall anything else. close the applications window.

Next navigate to your device manager. This can also be found in your control panel.

In your device manager, navigate to the display adapters. Click on the little + button next to dispaly adapters and you should now see your graphics card listed. Right click on your graphics card and click uninstall. At this point a you'll get a pop up window- NOTE: be sure to put a check mark in the box to "delete the driver software for this device"

Now that your driver is uninstalled we need to delete the driver folders. These can be located in the following locations
- C:/NVIDIA/
Delete the "DisplayDriver" folder

- C:/Program Files/
Delete the entire "NVIDIA Corporation" folder

Go to this folder c:/Windows/System32/DriverStore/FileRepository. Delete any folder that begins with nv_disp.inf (make sure you are deleting the correct folder here)

For 64bit OS users
- C/Program Files (x86)
Delete the entire "NVIDIA Corporation" folder

Optional step- you will lose any 3D game/program settings you may have altered in the control panel
- C/ProgramData
Delete both the "NVIDIA" and "NVIDIA" Corporation folder

If for some reason you don't find some of these folders, that's ok.

Now before you do ANYTHING else, read these next steps until your are instructed to re-boot your pc.

1) You are going to reboot your pc in safe mode (press F8 as your computer boots up)(DON"T DO THIS NOW)
2) When options come up for safe mode, choose the first option on the list that only says "Safe Mode"

*Note* Windows will install a generic VGA driver once you boot. That is totally fine and will not affect your install. There is no need to remove it.

Once your computer has booted and you now in windows safe mode

3) Open up Driver Sweeper application.
4) Put check marks in the boxes next to the following items
- NVIDIA Display
- NVIDIA PhysX
5) Click the Analyze button
Once the program is done analyzing you should see a list of items with check marks next to all of them. If for some reason all the items do not have checkmarks, you can click the * button, then select and then all.

6) Now click the clean button
7) Once that has completed. Close the application and reboot your machine as normal.

If you do not think you can remember these steps then I suggest you copy and paste this info into a word or text doc and save it on your desktop so you can reference it. Remember, you will not have internet access while you are performing these steps.

Once you have completed steps 1-7 you can proceed with the driver installation.

You may now go ahead and do steps 1-7 and then install your new drivers.

szóval nv fóruma alapján simán mehet a driver sweeper.

(#4927) Lauda válasza Sárpac (#4925) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel plz menjetek at a sajat topikjaba, itt senkit se erdekel. Koszi!!

(#4928) Sárpac válasza Lauda (#4927) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mivel a gtx 470-el is előfordult gondolom elfér!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4929) Lauda válasza Sárpac (#4928) üzenetére


Lauda
félisten

Az ati driver problemaja? Ne akasszal mar hasba kerlek. Hogy mi volt az nv driverrel az ide tartozik, az ati driver problemaja meg a sajat topikjaba. Miert csinaljatok ezt minden nap?

(#4930) Abu85 válasza Sárpac (#4925) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Állítólag a 10.5 kinyírja a HD 4870 X2-őt, mert a BIOS-ba ír. :) Nem én mondtam, a félreértések elkerülése véget. Szerintem bullshit, nyilván eleve nem írhat a BIOS-ba a driver.

(#4926) bigdigit: Egy fórumbejegyzés, és a hivatalos eltávolítási útmutató két különböző dolog. Az utóbbi eljárás kitesztelt, az előbbi nem.

(#4931) Sárpac: Csak nem driverinstall mellett, flashelő program nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4931) Sárpac válasza Lauda (#4929) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Én H.A.W.X problémájára gondoltam mert írták egyesek hogy szar szaggat fermin meg elszáll az új driverrel mit nem értesz ezen?! Folyamatosan kardoskodtok és ti szórjátok a topicot teli mindenféle tartalom nélküli személyes gyerekes hülyeséggel! Tudom szar érzés olyan kártyát venni ami egy valag pénzbe került és valszin hamarosan óriási bukta lesz, csak mint ahogy a 6magos cpud is volt, de ettől nem fog változni semmi sem.

(#4930) : közbe megjött a válasz is köszönöm! :R
Bios-ba írás sajnos lehetséges mivel szoftveresen frissíthetőek a karik biosai!

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4932) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Közben megnéztem tuning nélkül és persze így b@szik csinálni ezt a kiakadást úgyhogy nem hinném,hogy driver probléma akkor.
Akkor simán instabil a tuning,mondjuk még mindig rejtély miért csak 1 játékban instabil a tuning és hogy lehet az,hogy valamelyik driverrel instabilabb mint a másikkal...
Lehet program hiba is.
Az tény most már,hogy minden driverrel kipróbáltam.

De mivel csak egyetlen 1 játék nem jó így nem fogok hozzányúlni a rendszerhez.

A fermi védelmében el kell mondanom,hogy egyéb játékokban nem tapasztalok problémát és ez a kiakadás se driver gond valószínű ha alapon jó.

Mellesleg én a PhysX-et sose rakom újra driver cserénél...akkor ezek szerint ez baj...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4933) Lauda válasza Sárpac (#4931) üzenetére


Lauda
félisten

Hoho, azert vegyel vissza, en Teged nem bantottalak soha, sem a hardvereidet. Ez nem volt szep Toled hallod. Segitettem mikor megkertel dolgokra es ezt kaptam cserebe. Koszi szepen!

Latom eljutottatok arra a szintre, hogy termeszetesnek talaljatok egy szakmai topik teleszemeteleset, hazugsagokkal romboljatok a szinvonalat es az itteni vezetoseg ezt hagyja is.

Nekem eleg volt, sajnalom a topikot, ha esetleg valakinek kerdese lenne vagy barmifele tesztre, eredmenyre lenne szuksege a 480 SLI-al kapcsolatban, privatban megtalal.

[ Szerkesztve ]

(#4934) Abu85 válasza SSJPeter (#4932) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem mert a PhysX egy külön programmodul. Persze azért nem árt a legfrissebbet használni, de külön frissíthető a rendszer.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4935) bigdigit válasza Sárpac (#4931) üzenetére


bigdigit
addikt

Bios-ba írás sajnos lehetséges mivel szoftveresen frissíthetőek a karik biosai!

köszi :R
ezen nem akartam tornázni Abunál mert természetes dolognak véltem.de ha elakarunk valamit ódázni persze lehet 100 sort írni dolgokról fedve a valóságot.

(#4936) SSJPeter válasza Sárpac (#4931) üzenetére


SSJPeter
őstag

"Folyamatosan kardoskodtok és ti szórjátok a topicot teli mindenféle tartalom nélküli személyes gyerekes hülyeséggel!"

Hát igen Sárpac kár,hogy ez lett belőled...annak idején mikor NV-s voltál nem emlékszem,hogy átjárkáltál az Ati fórumba csak úgy minden ok nélkül,kedvtelésből(?) szidni a HD 3870-et...

Hát ha valaki itt mindenféle tartalom és főleg tapasztalat nélküli dolgokat ír akkor az Te vagy...

"Tudom szar érzés olyan kártyát venni ami egy valag pénzbe került és valszin hamarosan óriási bukta lesz,"

Jó ez a Te véleményed de ezt miért ide?
Miért egy szakmai fórumba?
Ráadásul 100-adjára...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4937) bigdigit


bigdigit
addikt

egy dolgot nem értek.ugye ott van a 465 amin jó esetben lehet aktiválni dolgokat 470 szintjére.
na most a 480-ba ezért lettek tiltva részek mert hibásak de biztos,hogy nem azonos arányban.az nv szabott egy határt x-nél ennyi lesz ami 480 lesz.
olyan programot kellene valami okosnak írni ami feltérképezi vajon mennyi hibás rész van és ami csak simán tiltva van de nem hibás bírná aktiválni.

(#4938) Abu85 válasza bigdigit (#4935) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Légy szíves írd le hogyan lehetséges a BIOS frissítése a driverinstallnál. A részletekre lennék kíváncsi. :)

(#4937) bigdigit: Rég nem a hibás részekkel van a baj a TSMC 40 nm-es gyártósorain. Annyi a defekt, amennyi a 65 nm-nél, ami kiváló. A gond a fogyasztás ... bele kell férni a 300 wattba, ha ezt egy SM blokk letiltásával lehet elérni, akkor meg kell lépni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4939) bigdigit válasza Abu85 (#4938) üzenetére


bigdigit
addikt

oké attól még jöhetne valami okos emberke aki kidob egy progit amivel a halandó user meglökhetné a szintlépést 485-re. :D
remélem mikor kijön a 485 biztos lesznek kísérletek rátolni a biosát a 480-ra....ehhez még okos ember sem kell.

ezt az atitól kérdezd mert ők oldották meg.

(#4940) Sárpac válasza SSJPeter (#4936) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem vagyok se nvs se Atis ezt fogjátok már fel, ha lenne részvényem egyik vagy másik cégnél akkor lennék zöld vagy piros. Mellesleg lesz fermim is mint mondtam csak egyenlőre olyan valaki akiben bízok lebeszélt a refhűtős változatokról. Aztán tett egy megjegyzést mellé és kész.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4941) Abu85 válasza bigdigit (#4939) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Elképzelhető, hogy a Rivatuner írója beveti magát, de nem nagy a valószínűsége.

A flashprogram nélküli BIOS flashelés elméleti alapjaira vagyok kíváncsi. Ez sokat jelentene, mert akkor alá is tudnád támasztani a mondandód. Én már elmondtam, hogy miért nem lehetséges, de kíváncsi vagyok arra, hogy szerinted miért, sőt hogyan lehetséges.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4942) schwartz válasza Sárpac (#4940) üzenetére


schwartz
addikt

Hinnye, de jo dumat nyomsz... :D

If he dies, he dies.

(#4943) SSJPeter válasza Sárpac (#4940) üzenetére


SSJPeter
őstag

Akkor sem járkáltál át más topicokba szemetelni és a véleményedet már leírtad egy párszor a refhűtőről meg úgy általában az egész kártyáról.
Itt viszont az átlag olvasó tapasztalatokat szeretne olvasni első sorban na de befejezm az off-ot.

Mellesleg amikor NV-s voltál ezen csak annyit értettem,hogy NV kártyád volt...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4944) tzsolesz válasza Abu85 (#4941) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Gondolom NV-nél, és a piros oldalon is úgy van, hogy ha BIOS-t cserélünk, vagy módosítunk, akkor oda a garinak. Hááát , nem tudom, ez a BIOS cserélős dolog már csak ezért sem valószínű.

(#4942) schwartz Heh, te hun vótá eddig? Nem lesz Fermid? :)

(#4945) Sárpac válasza tzsolesz (#4944) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Azért van a Gigának meg az MSI-nek is külön support progija hozzá!:)
Akkor ugorhat ma más gyártó biosát teszed fel vagy más kártyáét szerintem.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4946) Abu85 válasza tzsolesz (#4944) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen, ez benne is van a kézikönyvben és a hivatalos flashprogiban. Telepítéskor el is kell fogadni a feltételt. A gari elvesztésétől csak az menthet meg, ha egy tényleges hibát orvosol az új BIOS ... ilyenkor a gyártó is engedélyezi a javítást. Ha így elrontod a flash-t, akkor természetesen élni fog a garancia.

(#4945) Sárpac: progit írhatnak hozzá, de nem kötelező vállalni rá a garanciát. Erre természetesen a gyártók fel is hívják a felhasználó figyelmét. Általában érdemes elolvasni (még az elfogadás előtt) a feltételeket, mert abból sok dolog kiderül. Vannak gyári tuningprogik, amik engedélyezik a finomhangolsát és a tuningot, de az Asus kivételével senki sem vállal garanciát a tuning következtében okozott meghibásodásért. Az Asus is csak egy maximális feszültségértékig vállalja a garit.

(#4947) rumkola: Kiskapuk mindig vannak, de ettől még a hivatalos álláspontnak van jelentősége. :) Nyilván nem véletlenül szeretik kerülni a gyártók a BIOS flash-t, mert aránylag nagy a hibalehetőség esélye.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4947) rumkola válasza tzsolesz (#4944) üzenetére


rumkola
veterán

gari csak akkor ugrana ha elbxod, de ugyebár akkor meg ki mondja meg, hogy a bios miatt nem ad képet? :D
én öltem már így meg HW-t, gond nélkül cserélték....

(#4948) schwartz válasza tzsolesz (#4944) üzenetére


schwartz
addikt

Ha nekem nem lesz, akkor kinek? :D Jelenleg az X4-es konfigom szeretnem butitani valami i7-re s akkor johet Az VAS! :DD

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#4949) A.tessz


A.tessz
senior tag

Valaki használ gtx 480-at 3d visionnel rajtam kívül?

(#4950) A.tessz


A.tessz
senior tag

Gtx 465 sli teszt! itt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.