Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) Sárpac válasza A.tessz (#4950) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Remek, megint sac/kb a fogyasztás...:(

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4952) bigdigit


bigdigit
addikt

hol kellene megtalálnom új driverben a CUDA beállítást?vagy csak SLI esetén jelenik meg?nem találom sehol pedig clean install volt most.

(#4953) losi73


losi73
senior tag

üdv lenne egy kérdésem mint friss 470 tulaj,szoval néha 1mp elsötétedik teljesen a képernyö olyan mindha lekapcsolna egy pillanatra,ez mitöl lehet remélem nem egyedi probláma és van rá megoldás :F

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#4954) A.tessz válasza losi73 (#4953) üzenetére


A.tessz
senior tag

Szerintem driver probléma lehet! Milyen driver volt előtte, illetve most melyiket használod?
Mi alatt sötétedik el, csak 3d alkalmazás vagy 2d ben is(win,filmek...)?

[ Szerkesztve ]

(#4955) losi73 válasza A.tessz (#4954) üzenetére


losi73
senior tag

üdv a legujabb driver van fent más nem volt mert atim volt tegnap még,és win alatt csinálja mondjuk netezés közben vagy csak ha simán áll.nem lehet hogy órajel váltás miatt van?Játéközben nem csinálta nyomtam egy kevés gta4-et filmezés még nem volt

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#4956) Abu85 válasza losi73 (#4955) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Biztos az órajelváltás miatt van. Ez a GDDR5 memóriákra jellemző volt, a baj annyi, hogy nem kellene elsötétednie, mert ezt egy monitorral kezelnie kell a drivernek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4957) losi73 válasza Abu85 (#4956) üzenetére


losi73
senior tag

értem valami ötlet?mármint hogy mit csináljak hogy ne csinálja.

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#4958) bigdigit válasza losi73 (#4957) üzenetére


bigdigit
addikt

új a win?nekem is újra kellett tennem ati után mert voltak gondjaim...

(#4959) losi73 válasza bigdigit (#4958) üzenetére


losi73
senior tag

azt ki hagynám ,illetve utolsó lehetöségnek hagynám meg :Bigazábol nem zavaró és össze vissza is van ez hol akár 2x 20mp alatt de van hogy 20 percig semmi.

[ Szerkesztve ]

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#4960) Himym


Himym
senior tag

Üdv.

Én felraktam a 85gt-mre e legújabb nv drivert és kaptam +10 fpest fullon cod4ben hhhetettlennek tartom de tényleg és szebb is lett a hőfokja a vganak emg esett mint amennyi szokott lenni terhelve. :Y

Nekem a telepítési utmutatóm driver letölt, exe futtat, telepít, újra indít, én soha nem szoktam törölni meg újra indítani meg megint felrakni megint újra a középső lépéseket kihagyom és eddig nem volt semmi baj. :N

Ahoz képest, hogy nem is 85 GT-re van. :R

[ Szerkesztve ]

(#4961) Abu85 válasza losi73 (#4957) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak ötletem van, de az nem a legjobb. Mindenesetre próbáld ki, baj nem lehet belőle.
A adaptive power management-et tedd maximum performance-re (ezt az NV vezérlőpult globalis profiljainál lehet megtenni). Van még egy multi-monitor/mixed gpu acceleration pont is, ahol válaszd ki a single display performance mode-ot.
Ezzel az eljárással persze az a gond, hogy megszünteti a kártyád energiagazdálkodását.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4962) losi73 válasza Abu85 (#4961) üzenetére


losi73
senior tag

na egyelöre csak ezt multi-monitor/mixed gpu acceleration pont is, ahol válaszd ki a single display performance mode-ot csináltam meg ,de lehet jó is lett egyelöre nem csinálta,thx :K

"Elmebeteg emberek irányítják világunkat elmebeteg célokkal. És az egészben az a legelmebetegebb, hogy aki erről beszél, azt azonnal elmebeteggé nyilvánítják." - John Lennon

(#4963) szab.tam


szab.tam
nagyúr

nah. majdnem végigpróbáltam mindent.

új összetett kifejezés jutott az eszembe. (azért nem melóztam rajta túl sokáig.)
dráj-ver-ő ember. :((

win7 64, gtx480 még mindig....
az fő win7-es winyómon kívül van egy majdnem új, sallangmentes telepítés is. így a 2 os-en tesztelve nem lehet puszta véletlen a tapasztalatom....

257.21 végleges: kuka. végérvényesen elqúrt valamit a hawx-emben, már a régebbi driver-ekkel sem megy rendesen. valszeg telepíthetem újra.
dirt 2 el sem indul.

257.15 beta: elvileg minden megy, (ugye a hawx-et kivéve....)

de visszatettem még a 197.75-öt a hawx miatt, de dmár ott sem lett olyan, mint régen volt. a hawx saját benc-ében a 257-eken a max fps ugyan 350, a 197-en pedig csak 260, de cseszhetem, ha játék közben hiába akad ki 60fps-on, (a vsynk miatt), de ahogyf ordulok, még sima szabadrepülésben is, kegyetlen microlaggolás kezdődik. és ez a gtx470-nel 197.75 driverrel nem volt.
próbáltam kapcsolgatni a dx10.1-et, és változtatni az élsimítást, de haszntalan.

úgyhogy a sok állítgatás, drivercsere, vga csere eredménye az lett, hgy a dirt2 már fullhd, fullgraf, dx11 tökéletes mindenhol, (csapatverseny, marokkó, malaysia, bench, minden), a hawx-nek meg annyi....

most fáradtam bele: kerek egy hónjapja buzerálom a gépem, de ez most betett....
megyek focit nézni, (az legalább jön fullhd-ben, folyamatosan, és nem 24p szaggatva, mint némely bluray....)
és nem kell hozzá driver. - hogy száradna le a keze, aki megírta tergnap, hogy új, végleges nvidia driver elérhető.... - vagy az enyém, amikor rákattintottam a hírre...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4964) szab.tam


szab.tam
nagyúr

más:

szeretem a 3d beállításoknál, ha alaklamzásvezérelt minden.
az nvidia kontroll paenel van olyan, amit a default-hoz képest át kell állítani, mert alapból rosszul áll? - mert ezt a részt rendre kihagyom, és már itt lehet, hgoy gubanc van.
pont úgy , mint nemrég tudtam meg, hogy a win7 energiasémáinál is érdemes teljesítménycentrikusra váltani. nálam pl.a dirt microlaggja az után szűnt meg....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4965) SSJPeter válasza losi73 (#4953) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hmm most,hogy ezt említed én meg AVP-ben tapasztaltam olyat,hogy egy pillanatra sötétebb lett a kép majd ismét világosabb...na nem kapcsolt ki csak egy árnyalattal lett sötétebb...azt hittem ez benne van a játékban de lehet,hogy ez is driver? :F
Mondjuk még az is lehet,hogy benne volt a játékban mert nagyon ritkán jött elő és nem is zavart.

Let’s go Brandon!

(#4966) schwartz válasza szab.tam (#4963) üzenetére


schwartz
addikt

Stabil az a 4.13Ghz? PCI-E freki fixalva van? (nem bosszantani akarlak, csak kerdem... ;) )

If he dies, he dies.

(#4967) Abu85 válasza SSJPeter (#4965) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szvsz ez inkább a monitortól lehet. Dinamikus kontraszt.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4968) SSJPeter válasza Abu85 (#4967) üzenetére


SSJPeter
őstag

Akkor jó. :)

Let’s go Brandon!

(#4969) pszichiater


pszichiater
senior tag

Főnökség! Lehetnék moderátor egy napra? ;] Akkor átírom az aláírásom ( de csak egy napra ) hogy végül a gtx480 mennyit is fogyaszt? :P

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#4970) szab.tam válasza schwartz (#4966) üzenetére


szab.tam
nagyúr

2x igen....

4.13-on atomstabil. (prime, linx, bench, játékok, minden. )
sőt, pont 2 napja néztem, 4545-ön is még, de ott a nagy fesz miatt a szintetikus prime osztós teszteket nem tudom futtatni, mert felforr. de a játékok, bench-ek szépen futottak. nem sokára meg fogja kapni a vizet, és megfőzöm.... :DDD

és 100-on fixálva, persze...

de ma este légkondival lefagyasztom a szobát, és megnézem megint 4.5-ön, mert ha picit is javul, akkor megint másfelé kell kutakodnom.

de ha dirt2 és a gtr2 agyonmoddolt változata jól mennek, akor a hawx-et nagyívben le....

sajnos a 4 magos, de alacsonyabb órjelen járó proci még nem alternatíva. pont a gtr2 mod miatt. az lezabálja a procit, és abból csak egy magot.
igazából egy új, szorzózár nélküli 2 magos i5(?- amiről nemrég volt teszt), izgatna, amit meg lehetne vígan rántani 5 gigára.

de ez most más téma, bele se kezdjünk, így is van már itt elég off + flame...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4971) A.tessz válasza pszichiater (#4969) üzenetére


A.tessz
senior tag

Fölösleges , mert egy 5xxx szériás Atin nevelkedett úriember mondaná ki a végitéletet úgy is ;] ;]

(#4972) A.tessz


A.tessz
senior tag

Metrot teszteltem , nagyon szépen megy az új driverrel, még a bétához képest is sokkal jobban! (gtx 480 al minden maxon)

(#4973) SSJPeter válasza A.tessz (#4972) üzenetére


SSJPeter
őstag

És Te amúgy tuningolod a rendszert?

Let’s go Brandon!

(#4974) A.tessz válasza SSJPeter (#4973) üzenetére


A.tessz
senior tag

Igen core i 7 920 4ghz , a gtx 480: core clock 830 , shader 1660 , memória 2000 mhz , msi afterburnerrel állítottam át! Ami azt illeti , gtx 470 et is érdemes megpöckölni nagyon szépen húzható az is.

(#4975) SSJPeter válasza A.tessz (#4974) üzenetére


SSJPeter
őstag

Értem, vagyis nem értem nekem miért nem jó ha tuningolom a rendszerem. :)

De nekem az a driver tuti nem jó tuningtól függetlenül sem mert ez a driver uninstall közbeni kékhalál biztos a driver miatt volt mivel még életemben nem jött be kékhalál driver uninstall közben...na mind1 ezt csak úgy mondtam. :)

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4976) szab.tam válasza A.tessz (#4974) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a 830-ért piszkáltad a kis felső gombocskát? és ha igen, mennyire?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4977) A.tessz válasza szab.tam (#4976) üzenetére


A.tessz
senior tag

1000 mv volt nálam alapból , most 1038 on van!

(#4978) szab.tam válasza A.tessz (#4977) üzenetére


szab.tam
nagyúr

az még nem sok.
nálam alapfeszen a 785-öt már biztos viszi, feljebb még nem próbáltam. majd ha a (vélt?) driver problémáimon túlhaladtam, újból nekiesek kicsit. apró kicsi léptek, sokszori öröm...

nah, izzítom is a nagygépet, játszom kicsit....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4979) ImpersonatoR

Ma most Mo.-on tudok venni vagy létezik nem referencia hűtős 480 GTX (ami mondjuk halkabb vagy jobban hűt) ?

(#4980) A.tessz válasza ImpersonatoR (#4979) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nem láttam még , de amennyiben nem akarod komolyabban tuningolni , nem lesz semmi problémád a ref hűtőssel, és ha alap beállításokon használod egyáltalán nem zavaró a hangja!

(#4981) ImpersonatoR válasza A.tessz (#4980) üzenetére

Tuningolni sosem szoktam vidkarit a hangja miatt kérdezem inkább. Most egy 5870 OC m van Vapor-X és ez valami csoda milyen halk ezért lenne jó 480 GTX ből is valami hasonló.

(#4982) loree69 válasza ImpersonatoR (#4981) üzenetére


loree69
aktív tag

és ezen a vapor x -en is magas a hangja a ventilátornak? :F
mert nekem 5770 vapor-x volt és az iszonyat magas hangon wernyákolt
mig a GTX-eken mélyhangon ami nem bántotta annyira a fülem :))

loree

(#4983) bigdigit válasza A.tessz (#4977) üzenetére


bigdigit
addikt

nekem alapból 1.029-en áll a 480-as.kíváncsiságból megnéztem 800-on nem hibázott a szőrös de játékba nem néztem.elég nekem egyenlőre az alap is. :DDD

(#4984) Zé_Mester válasza ImpersonatoR (#4981) üzenetére


Zé_Mester
őstag

ha nem fogod tuningolni a karikat, akkor nem lesz hangos a ventije.
nekem 3 van a gépbe, és egyáltalán nem hangosak.

ha már itt vagyok egy kis teszt :

3DMark Vantage : P45511

a vga még nem a végleges órajelen megy, menni fog ez még jobban is :))

(#4985) Abu85 válasza ImpersonatoR (#4981) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Van a Zotac AMP sorozat. Vannak már GTX 480-ak is benne. Azoknak a hangja jobb, mint az alapverzióké. Viszont a hűtőjük három slotot foglal el.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4986) A.tessz válasza Zé_Mester (#4984) üzenetére


A.tessz
senior tag

Szép gratula! :C Ha szabad megkérdeznem , milyen márkájú a 3 gtx 480?

(#4987) A.tessz válasza Abu85 (#4985) üzenetére


A.tessz
senior tag

Van , de nem az volt a kérdés , hanem , hogy mit tud venni kis hazánkban , én még nem láttam ref hűtősön kívül mást nálunk , most is rákerestem , még nem lehet kapni.

(#4988) Zé_Mester válasza A.tessz (#4986) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Gigabyte mind a 3.
az egyik karit néztem már 900/1800/2200-on is, ment szépen. csak az a baj hogy nagyon melegszik. de majd megy rá a vízhűtés, akkor majd nem fő fel az egész 2 pillanat alatt.

FragStaR : nem tudsz még venni, szinte nincs is még forgalomba módosított hűtésű GTX480. jönni fognak, csak ki tudja mikor. de ha nem tuningolsz akkor felesleges plusz pénzt beleölni, ref hűtős is csöndbe van ;)

(#4989) A.tessz válasza Zé_Mester (#4988) üzenetére


A.tessz
senior tag

Szuper , nálam is gigabyte pihen , mondjuk csak 1 :D
Nekem egyenlőre 830 ,1662, 2000 a beállítás , mondjuk csak 1038 mv kellett hozzá.
1070 en mennyire melegedett neked?

(#4990) szab.tam válasza A.tessz (#4989) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nézz már meg légyszi valamit!

msi afternburner-rel valami pontvadász teszt, és úgy is hogy nem fut.
fontos, hogy mindkét esetben a vga alapon legyen. (különben nem hiteles az összehasonlítás!)
nekem az a tapasztalatom, hogy pl a 3dmark06-ban pusztán az msi progi futása teszt alatt vagy 300-500 pont mínuszt jelent.
nálam magyarázat az, hogy 2 cpu magom van, és abból vesz el teljesítményt.
de érdekelne, hogy 4 magnál mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4991) NFree válasza szab.tam (#4990) üzenetére


NFree
addikt

Szia bocs hogy bele ugatok , de én asszem pont itt olvastam már erről a dologról az afterrel kapcsolatba s tegnap előtt direkt méregettem vagy 4 szer , hogy mi is van ezzel a proci használattal a lényeg nekem kb -10-20 pontot jelentett az ha ment az after , ugyhogy nem értem mi okozza a nagy proci pont mínuszt . mértem xp alatt meg vin7 64bit alatt is .
Ja és szar 2 magos prockóm van csak , vg-aról nem is beszélek :B :R

vga

(#4992) A.tessz válasza szab.tam (#4990) üzenetére


A.tessz
senior tag

Nálam nincs különbség, majd mérek még párat. 10-20 pontot jelent talán, de az se biztos , hogy azért van.

(#4993) A.tessz válasza Abu85 (#4985) üzenetére


A.tessz
senior tag

Egyébként a Zotac amp , zaj szempontjából egy félresikerült darab , 46 db idle , a ref kártya 30 db értékével szemben. Mielőtt ajánlanál valamit legalább kicsit nézz utána!
teszt

[ Szerkesztve ]

(#4994) szab.tam


szab.tam
nagyúr

köszönöm mindkettőknek. :R

vantage-ben, vagy 3dmark06-ban is néztétek? mert nálam a 06-ban csinálja....
egyébként kb. 2-3 hete beszéltem itt valakivel erről már, és nála is kevesebb lett a pont....

de azért lehet, hogy akkor valami nálam lesz, de az nagyon. túl sokszor kezd apró gondom lenni.
nem hinném, hogy os probléma lenne, mert a win7 64-emnek van egy telepítés utáni friss klónja, meg egy régi 32 oem xp-m is, amibe élet van lehellve. és párhuzamosan nézegem, ugyanazt produkálja, csak ott ugye nincs dx10-11....

nah, este megint kicsit szétnézek bennük
tegnap majdnem bedöntöttema win7-emet. agyonrángattama procit, és elnéztem, kis feszt kapott -> shift alatt befagyott. és utána nem akart felállni. utána többször próbáltam indítani, (csökkentettben is), és mindig kellett neki vagy 5 perc, hgoy bebootoljon a win. utána már rendben volt... - ez mára meggyógyult....

asszem óvatosabb elszek ezután...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4995) Abu85 válasza A.tessz (#4993) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Régóta nem olvasok techPowerUp! teszteket. Komolyabb szakmai oldalakra alapozok ... például Hexus.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4996) A.tessz válasza Abu85 (#4995) üzenetére


A.tessz
senior tag

Igen látom , csak épp a komoly szakmai oldalad elfelejtett "db" adatokat megadni , idle ben nem is nézte, csak full loadon és 1-10 ig pontozta tényleges adatok helyett. :))

(#4997) Abu85 válasza A.tessz (#4996) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez nem jelent rosszat, mert méréssel nem lehet normálisan zajszintet értékelni. Túl nagy macera egy olyan szobát kreálni, ahol állandóan azonosak a körülmények. Mi sem véletlenül hanyagoljuk a zajszintmérést. Inkább szubjektív véleményt alkotunk, mert az emberi elme képes figyelembe venni a körülményeket, amire egy műszer nyilván képtelen. :)
A dB is érdekes mértékegység. Valójában +3 dB már dupla olyan hangos zajszintet jelent.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4998) Himym


Himym
senior tag

A Zotac GeForce GTX 480 AMP! Edition 164K megkérik rendesen az árát.

Am a PNY márkáról tud valaki jót rosszat? PNY GeForce GTX 480 133K
Sparklet hát inkább nem.

Abu: Akkor ez a Vuvuzela amit fújnak meccseken 161dB 53x hangosabb? :Y

[ Szerkesztve ]

(#4999) Abu85 válasza Himym (#4998) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A GTX 480-at mindenki a PC partnernél gyártatja. Ott annyira nem számít a márka. Még az alapmodellre épít az összes gyártó.

Bizony. A cucc közelében halláskárosodásod is lehet. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#5000) Himym válasza Abu85 (#4999) üzenetére


Himym
senior tag

Akkor itt csak a mellékelt dolgok játszanak pl hdmi kábel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.