Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) SSJPeter válasza bigdigit (#4650) üzenetére


SSJPeter
őstag

"Természetesen feltételezhetjük, hogy az NV-nél sík hülye mérnökök dolgoznak, akik hat hónap késéssel sem tudnak versenyképes chipet alkotni, de a valóság inkább az, hogy a GPU piac nem számít a cég jövőjének a szempontjából."

Szerintem meg a valóság az,hogy ez a chip nagyon is versenyképes. :C

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4652) JColee válasza SSJPeter (#4651) üzenetére


JColee
őstag

3 négyzetméter, de tényleg versenyképes. :)

(#4653) Sárpac válasza SSJPeter (#4649) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szoba 32C fok a cpu meg 31C?:F :DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4654) Lauda válasza JColee (#4652) üzenetére


Lauda
félisten

Ezert kar volt benezned.

(#4655) Abu85 válasza bigdigit (#4650) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Természetes, hogy a PH! alkalmazottaként hazabeszélek. Nem tehetem meg, hogy csak azért írok jót egy hardverről, mert azzal nálad jó pontot szerzek. ;) Ha jó a hardver, akkor az önmagában már úgyis piros pontot ér.

Nagyon örülök neki, hogy működik, kár, hogy BIOS-t cseréltél az ATI-n, és nem gariztattad a nyilvánvalóan rossz kártyát, de hát ez a te döntésed volt. Nem kötelező élni a hibás hardver cseréjének a lehetőségével.

A tesszelláció szerintem fontos, sose mondtam, hogy nem az. A gond, hogy a fejlesztők a régi kártyák miatt nem tudják használni. Nincs lehetőség a tesszellált és a nem tesszallált felületet normálisan megcsinálni. Az egyik esetben gond lesz a megjelenítéssel, ami nyilván nem téma egy játék esetében. A játékokban ezért korlátozódik a feldolgozás a karakterekre és az effektekre.
Korábban egyébként én sem gondoltam, hogy a virtuális felület milyen korlátokat rejt. A Rebellion egyik engine programozója mesélte el, hogy mi a legnagyobb probléma ezzel a futószalaggal. Nyilván a baj világosan fennáll, és alapvetően megkerülhetetlen.

(#4651) SSJPeter: Szerintem nem, és ezzel a véleménnyel a főleg VGA-t gyártó partnerek is így vannak. Az XFX és a BFG nem is kért belőle. Ha az üzleti érdekek előtérbe kerülnek, akkor onnantól kezdve az egész Fermi problémás. Persze nem kötelező látni a problémákat. :)

Igazából az ARM vezetőjének volt igaza, amikor anno beszélt a dark siliconról, és az egyre nagyobb gyártástechnológiai problémákról. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget korábban, mert bullshitnek tartottam, hogy belátható időn belül a fogyasztási variancia döntő lesz, de mára a GF100 élő példa lett. Nem képes az NV teljes lapkát kiadni, mert nem fér be a fogyasztás a 300 wattba.

(#4653) Sárpac: Szoftveres mérés. Ez mindig is nagyon megbízhatatlan volt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4656) SSJPeter válasza Sárpac (#4653) üzenetére


SSJPeter
őstag

Szánalmas vagy... :(
Ahol a szobámban a hőmérő van ott 31.6 fok van, a gépem pedig a földön van...ott 30 fok van de a PC Probe amúgy sem mér pontosan.
Én most nem fogok itt neked több képet linkelni.
A saját szemednek sem hinnél úgy sem.
Nem tudom miért csinálod ezt...
Én hazudni nem szoktam úgyhogy kár röhögnöd az igazat mondtam.
A képeket nem is igazán neked linkelem hanem annak a mezei user-nek aki benéz a topicba,hogy lássa az igazságot.

Abu85:Én felhasználóként nem látok problémát a kártyával.
A magméretre meg magasról teszek...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4657) bigdigit válasza Abu85 (#4655) üzenetére


bigdigit
addikt

nem volt rossz a kártya.egyszerűen szarok az ati driverek.
azt hiszem kellene ide gy kis takarítás mert sok a flame.de akkor hova lesznek a hsz-eid? :C

SSJPeter:ez megy itt állandóan.persze van aki jogosult ár...

[ Szerkesztve ]

(#4658) Abu85 válasza SSJPeter (#4656) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Felhasználóként ez nyilván nem probléma. :) Ebben tökéletesen igazad van, sőt számodra lényegtelen, hogy mennyit keres az NV vagy a partnere a kártyán. A versenyképesség, viszont a cég érdeke. Azért vizsgáljuk így. Nyilván az NV nem örül neki, hogy egy jelentősen drágábban gyártható terméket versenyeztet a Cypress ellen.

(#4657) bigdigit: Aha értem már ... A tesztekre pedig külön drivert biztosít az AMD. :C

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4659) Lauda


Lauda
félisten

Neztem 5 perc furmarkot nativban (1680*1050), a 4. perc utan elerte a 102 fokot es ott maradt. Ugyanez majusban [link] :K Szobaban 28 fok.

-------------------

Latom sosem fejezitek mar be a cirkuszt. Pedig jo lenne.

(#4660) Abu85 Meg se roccen. :N

[ Szerkesztve ]

(#4660) Abu85 válasza Lauda (#4659) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ilyen melegben ez nem csoda. A lényeg, hogy nem fagy ki.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4661) Sárpac válasza SSJPeter (#4656) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Konkrétan miért is vagyok szánalmas?:F
Jó lenne ebből a kislyányos nyafiból kinőlni, egyesek annyira védik ezt a fermi csodát, csak azt nem értem ha valami olyan jó minek kell azt védeni?
Egyébként meg egyik oldalt se pártolom 8évig nv-m volt folyamatosan így hát valszin értek hozzá valamelyest! Ati driverei szarok, de végre látni valami jelentősebb fejlődést, pl. a nevezetes stutteringek már nincsennek. Fermim is lesz, de a gyári hűtése szerintem szar, így megvárom míg szépen megjelennek az alternatív hűtésű modellek aztán beruházok egyre.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4662) bigdigit válasza Abu85 (#4658) üzenetére


bigdigit
addikt

a ph-ás teszt lefizetett teszt.no comment.amit én tapasztalok az a lényeg.
már megjegyeztem korábban is.ahol jobb volt nv azt mindenhol kimagyarázza a teszt is hol ezzel hol azzal a rizsával.
szánalmas az egész.

(#4663) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Utolsó kép aztán tényleg befejeztem és ezt se Sárpac-nak linkelem hanem az átlag topic olvasónak.
Dög meleg van a szobámban ahogy az most már a képen is látszik.
Ha valaki nem hisz a szemének, ő baja.

#4661 Sárpac: Nem kéne a másikról azt feltételezni,hogy nem valóságos adatokat közöl...ennyi,csak ezért írtam.
De most biztos azt gondolod meghackeltem a hőmérőt. :D

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4664) 9950es válasza Abu85 (#4655) üzenetére


9950es
aktív tag

Akkor csak CUDA alapon lehet csinálni olyan motort amiben a tesszelációs fázis eredményéhez hozzá lehet piszkálni? Geometriát lehet streamelni netről ( ahol egy távoli GF100 kiötli CUDAval) ?

Ilyen "béna árkád" játékokat lassan elvárnám hogy érkezzenek CUDA-ra, Carmack is valami olyasmit nyilatkozott hogy megőrül hogy lásson egy ilyet.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#4665) Sárpac válasza SSJPeter (#4663) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen látszik a fermi ontja kifelé a hőt rendesen!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4666) Lauda


Lauda
félisten

10 perc crysis, recovery palya, dx10 minden max 16xQ.

Meg se kottyan nekik ez a meleg.

(#4667) SSJPeter válasza Sárpac (#4665) üzenetére


SSJPeter
őstag

Windows-ban nem ont ez semmi hőt...csak terhelés alatt,akkor valóban forró levegő jön ki hátul de legalább kijön és nem marad bent, de 2D-ben még csak nem is meleg.
Igazából nem is volt még ilyen kártyám a terheletlenül ennyire hűvös.
Valószínű jelentősen visszaveszi a feszt ha nincs terhelve.

Terhelésre nagyon gyorsan melegszik és gyorsan is hül vissza.

Ha most ezt azért írtad mert szerinted a fermi fűti fel a szobámat...remélem nem...pedig szerintem igen hát akkor nagyon nagyon el vagy tévedve...de majd ha veszel egyet Te is rá fogsz jönni erre.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4668) Sárpac válasza SSJPeter (#4667) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nem kell rájönnöm semmire az ati 5870 is fűti az én szobámat is átlagban 3-4C-vel van melegebb mint az előszobában vagy a szomszédszobában. De azt ne mond nekem, hogy a tűzforró levegő nem járul hozzá ahhoz, hogy közel 34C fok van nálad.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4669) azoli09 válasza SSJPeter (#4663) üzenetére


azoli09
tag

Helló
Köszönöm szépen a képet most mértem én is hőmérővel a szobámat 35fok mutat ,szerintem reális déli fekvésű szoba csak reggel nem süti a nap azt 11:00 estig mig le nem megy a nap .a hoz képest jól le tudod hűteni a 470-est , én személy szerint ebbe a ELK hűtésbe nagyot csalódtam freezer5x jobb :( de ez itt off bocsi érte ,akkor már csak az a kérdés mikor vegyem meg .

RUMKOLVA:helló
mivel hűtöd mert azért az a hőfok kicsit kevés pláne két kártyával ez játék közbeni érték vagy kilépés utáni mert én szerintem kilépés utáni .
De ha tévedek bocs nem vádolni akarlak csak kevés tűnik :)

[ Szerkesztve ]

(#4670) SSJPeter válasza Sárpac (#4668) üzenetére


SSJPeter
őstag

Áhh...nem érted...most perpillanat nem tűzforró levegő jön ki hátul hanem kb. 35-40 fokos...ha 48 fokos a GPU már eleve kizárt,hogy ennél forróbb levegő jöjjön ki hátul.
Jelen esetben talán ha 1 fokot számít de esténként azért szoktam játszani és nem veszem észre,hogy melegebb lenne a szobában csak azért mert hátul forró levegő jön ki...

A szobám amúgy nagyon sok napfényt kap egész nap,sok az ablak.
A monitor kicsit felfűtötte a hőmérőt,átlagban 31.5 fok van a szobámban.

azoli09: Olyan házam van ami alulról szívja a levegőt és azt fújja rá a VGA-ra ami sokat számít mert a talajszintnél van a leghűvösebb mindig.
A ház oldala mondjuk most le van kapva, már nem a VGA miatt hanem inkább a vinyók miatt amiknek nincs aktív hűtésük...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4671) Abu85 válasza bigdigit (#4662) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Azt esetleg észrevetted, hogy minden tesztben ugyanez volt a konklúzió? Vagy minden weboldal le van fizetve? :DDD

(#4664) 9950es: A CUDA nem támogatja a tesszellációt.
A tesszelláció eredményéhez hozzá lehet így is piszkálni. Erre van a domain shader, de ez az alapproblémát nem oldja meg. A felület továbbra sem létezik.
A netes dologgal nem tudom mire gondolsz, de ha már a felhőzést erőltetjük, akkor érdemes mindent a távoli gépre bízni, mert úgy kerül a legkevesebb időbe a számítás. Számold be, hogy a neten az adatnak oda kell érnie a géphez, és az eredményt vissza kell kapnod. Ez a lapban ott lesz.

A CUDA erre nem igazán jó. A gondok a zárt rendszerrel érkeznek. Mint fejlesztő nincs értelme egy PC-s "béna árkád" játékot CUDA-ra fejleszteni, mert mesterségesed lecsökkented a potenciális vásárlóbázisod, a zárt szabvánnyal. Az OpenCL jobb alap mert ugyanarra jó, és még a vásárlóbázisod is jelentősen nagyobb. Persze a siker így sem garantált, de nyilván arra törekszel, hogy a programod a lehető legtöbb emberhez eljuthasson, és ebben a CUDA pont akadályoz.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4672) Lauda válasza SSJPeter (#4670) üzenetére


Lauda
félisten

Rakd vissza a haz oldalat, igy megolod a szellozest.

(#4673) azoli09 válasza SSJPeter (#4670) üzenetére


azoli09
tag

Á értem nekem hátul és elöl van egy 12cm ventilátor ami kb 800rpm sodorja a levegőt ,de asszem a ház aljára csinálok 2db 12cm lukat elosztva és egyet felűre is olcsóbb mint egy új ház ,vagy várok míg el múlik ez a nagy meleg , szerintem a víz hűtés se jobb 35fokos szobába a víz is jól vezeti a meleget és egy idő után az is meleg lesz ,szerintem :)

(#4674) SSJPeter válasza Lauda (#4672) üzenetére


SSJPeter
őstag

Nem rakom mert így hűvösebbek a vinyók.
3-4 fokot jelent.
Nem akarom,hogy megfőjenek.
Mellesleg még a VGA is hűvösebb így,tegnap este játszottam az Avatar-ral és 78fok fölé nem ment a GPU hő...meg is lepődtem.
De hétfőn már lesz légkondi.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4675) Lauda válasza SSJPeter (#4674) üzenetére


Lauda
félisten

Hat akkor eleg kaka az a haz, ha levett oldallappal huvosebbek a cuccok.

(#4676) JColee válasza Lauda (#4654) üzenetére


JColee
őstag

Folyamatosan olvasom a topikot, de egyszerűen nem igaz, hogy versenyképes.

(#4677) Lauda válasza JColee (#4676) üzenetére


Lauda
félisten

Ez Teged ne zavarjon, ugysem fogsz venni belole. Vagy igen?

(#4678) SSJPeter válasza Lauda (#4675) üzenetére


SSJPeter
őstag

A vinyóknak nincs aktív hűtése,ennyiben tényleg lehetne jobb de a többi cucc az 1 vagy max. 2 fokkal hűvösebb csak.
Ez van,azért nem olyan rossz de nem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4679) azoli09 válasza Lauda (#4677) üzenetére


azoli09
tag

Lauda mutas egy házat amibe hűvösebb a levegő mint kívül ,+ bent hőtermelő dolgok vannak ,a legg fulosabb ház se hűt jobban ilyen melegbe ennyi az csak duma ,a meleg levegőt nem tudja egy szaros ventilátor le hűteni max ha hideg levegőt szív valahonnan :K

(#4680) Lauda válasza SSJPeter (#4678) üzenetére


Lauda
félisten

Neztem a honlapon azt a hazat, nem fikazok vagy ilyesmi, de szerintem erdemes lenne lecserelni legalabb egy cm690-re. Annak van aktiv vinyo hutese, oldalso venti miegymas. Nagyon jo hofokokat produkalt mindenhol, nekem is az volt a haf elott. :) Most abban van a letoltogepem. :DDD 42-43 fokos a wd 1000 gigas black es tolt fel egy napja.

azoli09 Te mirol beszelsz? Arrol volt szo, hogy levett oldallappal jobbak a hofokok. Ez egy valamit jelent, hogy sz*r a haz szellozese, nagyon. Egy jo szellozesu haznal ha leveszed az oldallapot, akkor rosszabbak lesznek a hofokok, mert a levego tervezett aramlasa felborul, csokken az alkatreszekre juto levego mennyisege. Nezd meg az everest altal mert hofokaim:

A vinyok, 3 wd, ket raptor, egy veloci es egy sima (10000 rpm) es egy 500-as black. A vga ket db 480, proci core i7. :) Nem problema a meleg, ha van egy jo hazad.

[ Szerkesztve ]

(#4681) JColee válasza Lauda (#4677) üzenetére


JColee
őstag

Mivel szerintem nem versenyképes, ezért nyilván nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#4682) Lauda válasza JColee (#4681) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor miert rontod itt a levegot? Erdemben hozzaszolni nem tudsz, mert nincs ilyen kartyad. Temaba vago kerdest nem fogsz feltenni, mert nem is szandekozol venni.

Szoval?

(#4683) JColee válasza Lauda (#4682) üzenetére


JColee
őstag

Nem tudtam, hogy csak akkor lehet hozzászólni, ha venni akarok ilyet. Neked esik rosszul, ha valaki mond egy állítást? Ha nem igaz, cáfold meg, ha igaz, akkor meg igaz.

(#4684) Lauda válasza JColee (#4683) üzenetére


Lauda
félisten

Nezd, a cimbol kiderul, mirol szol a topik. Az altalam emlitett eseteket leszamitva minden user fikazni jar ide, kiveve azt a par linkelest tesztekrol miegymas. Te is csak azert irtal, hogy kifejezd nemtetszesed iranta. Ha lenne egy ilyen a gepedben, nem foglalkoznal ilyen butasagokkal, hogy mekkora a mag. Ha Teged ez annyira erdekel, legyel boldog, hogy a Te magod kisebb, felesleges itt erolkodni, mert senkit se izgat, hogy mekkora a gpu. Aki vett egy fermit, az nem fog panaszkodni es fokepp atira valtani, mert elegedett lesz minden szempontbol.

Nem esik rosszul, csak mosolygok az ilyen hsz-eken.

Hozzateszem szakmai topikba ertelmetlen ilyen hsz-ekkel jonni, ez kb olyan mintha beirnad a bloomfield topikba, hogy de sz*r ez a proci, mert 130w a tdp-je, holott ezt mindenki tudja. :)

[ Szerkesztve ]

(#4685) Cobrusz válasza Lauda (#4684) üzenetére


Cobrusz
senior tag

nem kell az ilyen okostojásokkal foglalkozni, ha jól látom 4870-e van
sztem sajnálni kéne :DD :DD

(#4686) keIdor válasza Cobrusz (#4685) üzenetére


keIdor
titán

És az a durva, hogy még én ATi párti/tulaj is sajnálom az ilyeneket. :U Nem vagyok vallásos, de megyek és imádkozom érte.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4687) GuB3Ra


GuB3Ra
aktív tag

Gtx470vs5870 teszt[VgaSpeed]
Azt hiszem nagyon jó teszt :K :R

[ Szerkesztve ]

Daark minimalism

(#4688) loree69 válasza JColee (#4676) üzenetére


loree69
aktív tag

köszönnyük szakértésed! :DDD
Viszlát! :R

loree

(#4689) bigdigit válasza GuB3Ra (#4687) üzenetére


bigdigit
addikt

én csak azt nem értem a 470-et miért az 5870-el kell össze vetni?
legnagyobb 1gpust a másik legnagyobb 1gpus ellen kell tesztelni.de mindegy részemről leszarom.

ja most látom flamelni jöttél.

[ Szerkesztve ]

(#4690) Bluegene válasza bigdigit (#4689) üzenetére


Bluegene
addikt

és mennyibe is kerülnek?

;) a lényeg az ár, az h egy kártyán hány gpu vagy sp van technikai részletkérdés, a legerősebbb kártya az 5970 jelenleg

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#4691) byspd


byspd
csendes tag

ez egy jó teszt, mert látszik hogy a crysisben nem igazán akar lemaradni a 470-es, ebből látni, hogy physx engedélyezve van...
más tesztekben jobban lemarad a 470...

(#4692) zuchy válasza byspd (#4691) üzenetére


zuchy
őstag

Crysisban nincsen PhysX. :) Egyik játékban sem volt...

PC-STYLE.hu

(#4693) SSJPeter válasza Bluegene (#4690) üzenetére


SSJPeter
őstag

Kicsit drágább is a HD5870,azonos forrásból azonos márka.
Nem a PH!-s kínálatról beszélek mert nagyobb a kínálat a radeonból így olcsóbb is.
Mellesleg a felhasználók tapasztalatai nem egyszer ellent mondtak a teszteknek + személy szerint én stutering nélkül akarok játszani.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4694) byspd


byspd
csendes tag

sorry...
akkor csak az új driver miatt?
nagyobb volt a korábbi tesztekben a két kártya között a különbség crysis alatt...

(#4695) tzsolesz válasza bigdigit (#4689) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

A te hozzászólásod inkább flame. Ne szarozd le, inkább értékeld. ;)

Két 100000Ft-os kártya össze lett hasonlítva, ennyi történt. Ezzel mi a bajod van? Majd lesz 2db 150K-s is, nyugi.

(#4696) A.tessz válasza bigdigit (#4689) üzenetére


A.tessz
senior tag

Azért azzal hasonlítják össze mert a 480gtx jóval gyorsabb nem lenne értelme.
5970 vs gtx 480 más okból van össze hasonlítva , mert még nincs új 2 magos.

(#4697) A.tessz válasza Bluegene (#4690) üzenetére


A.tessz
senior tag

Ha már itt tartunk , hogy mennyibe kerülnek , akkor az 5970 sem a legjobb vétel , főleg ha a piaci árakat nézzük.

(#4698) bigdigit válasza tzsolesz (#4695) üzenetére


bigdigit
addikt

szerintem jobban járna mindenki visszahúznátok a saját topikba vagy menjetek írjatok drivert az atinak.
lefosom a 100000-es árat nem minimalista vagyok.

(#4699) Lauda válasza Bluegene (#4690) üzenetére


Lauda
félisten

Mindent egybevetve a radeon ar/ertek aranya sokkal rosszabb, innentol fogva minden mas reszletkerdes es belemagyarazas.

(#4700) A.tessz


A.tessz
senior tag

Ahogy megvan a gtx 480 am bepattintok rá egy vízhűtést , utána igen sok hátránya lesz.
Jah igen a fogyasztás , hűha elég komoly aggályaim vannak , hogy fogok megbírkozni a villanyszámlával! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.