Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23001) kaszas19 válasza Speed® (#23000) üzenetére


kaszas19
senior tag

Rendben köszönöm és nagyjából ez mennyibe fájna nekem?

(#23002) Speed® válasza kaszas19 (#23001) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Piaci ár..nehezen behatárolható, mert ritka darab az aprón..7-8k állapottól függően szerintem reális érte, de majd a kollégák javítanak, ha nem ;p

(#23003) Kuni0169


Kuni0169
csendes tag

Szevasztok, mesélnék egy rövid történetet, hogyan jártam az én EVGA 480 superclocked kártyámma. Egyszer játék közben furcsállottam hogy milyen halk a kártya, megnéztem az EVGA precision programmal és 103-105 fokon üzemelt a kártya közel 15 perce, a hiba az volt,hogy véletlenül fix 40 százalékra volt beállítva a ventilátor...
Bónuszként még egyszer ez megtörtént, de akkor hamarabb észrevettem, azóta eltelt közel másfél év, kapott egy társat MSI 480 és azóta is megy.

én nem olyan családból származom...........

(#23004) vakond5 válasza Kuni0169 (#23003) üzenetére


vakond5
őstag

Szerencsés vagy :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23005) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Nem tudom mi a fene a baj, de ma betettem a Lightningot, és terhelés vagy melegedés esetén elkezd ciripelni mint az állat és ez sztem rohadtul zavaró. :W Furmark 85 foknál áll meg, de akkor már 100 százalékon forog a venti :o a ciripelést a meleg okozhatja?

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23006) Madn!ght válasza JEDI22 (#23005) üzenetére


Madn!ght
addikt

A 6xx/7xx széria topikjában is olvastam ilyet. A szakik szerint némelyik kondi okozza, de állítólag nem okoz működési problémát.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23007) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Ahh ilyet játszani :((( Nagyon félek hogy romlik, egyszerűen rossza hallani :W

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23008) asvald válasza JEDI22 (#23007) üzenetére


asvald
senior tag

nekem az asrock lapom csinálta ezt , azonkívül ,hogy rohadtul idegesítő volt nem befolyásolta a működést (2évig használtam így)

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#23009) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Most kiderült, hogy nem is a vga a ludas....A tápomból jönnek ezek a hangok (TT Qfan 650W) :Y
Nem lehet az a baj, hogy egyszerre két átalakító van bekötve egymásba?

Először: Molex---->2 molex és abból bemegy 2 Molexbe-----> 8 pin

Lehet hogy 6 pin---> 8 pin adaptert kellene vennem hogy ne zizegjen? :N

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23010) Speed® válasza JEDI22 (#23009) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jellemzően a toroidok nyenyeregnek a nagy átfolyó áram okán..sok mindent nem lehet vele kezdeni, max nyakonönteni pár réteg lakkal, ami rögzíthet..de inkább csere normálisabb tápra..az a 4 részre osztott 12V nem valami masszív. Próbáld átrendezni az átalakítókat, hogy több árgól kapja a delejt, hátha..jellemzően túl van feszelve a Lightning, simán bekér 25At 12Von üvegre terhelve. Mondtam, hogy nem fogsz elájulni a hűtéstől..ez a kártya állatkodásra van kitalálva, nem normális üzemre :)

(#23011) Madn!ght válasza Speed® (#23010) üzenetére


Madn!ght
addikt

"ez a kártya állatkodásra van kitalálva, nem normális üzemre" :DDD :K :C

(#23009) JEDI22: mindenképp a táp legalább 2 db 12V-os ágáról kapjon áramot, mert így a tápod se fogja sokáig húzni.

[ Szerkesztve ]

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23012) Speed® válasza Madn!ght (#23011) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Anno azért mentem rá, mert reméltem, kultúrált a hűtése és jó tuningban..hamar rá kellett ébredjek, a külsőséggel tudják eladni vérpistiéknek, a mögöttes tartalomért veszik az elvetemültek. Minimum víz kell rá, hogy meg lehessen neki adni, amit kényelmesen bír..combos nyák/táprész, lehet neki adagolni a feszt..anno láttam nitrós 1400MHzes eredményeket is valahol :U

(#23013) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Akkor úgy elvileg jó lesz ha veszek egy 6 to 8 pines adaptert?
Mert most molexról van felalakítva 8 pinre, szerintem ez lesz a baj :B Szerintetek rendeljem az alakítót?
Mert ha így se lesz jó, akkor inkább veszek valami komolyabb tápot ;)

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23014) Madn!ght válasza JEDI22 (#23013) üzenetére


Madn!ght
addikt

Én a helyedben cserélném a tápodat egy olyanra, ami legalább 40A körül tud egy ágon leadni. (Anno én megléptem ezt a GTX480-am megvételénél)

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23015) Papa18


Papa18
tag

Egy corsair vx450 elviszi 4 magos procival is, de ha biztosra akarsz menni, szerintem tx650.
TX650-el nekem az a bajom, hogy drága volt, simán viszi a rendszert, de ha akarok mégegy kártyát, már nem hiszem hogy elég lenne.

(#23016) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Megrendeltem a 6 pin to 8 pin adaptert, aztán majd beszámolok, hogy így megjavult e a tápom hangja ;)

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23017) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Ti melyik drivert használjátok? Melyik a leghasználhatóbb? :R

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#23018) bim válasza JEDI22 (#23017) üzenetére


bim
veterán

Én a legújabbat. Nincs vele problémám. :U

(#23019) asvald válasza JEDI22 (#23017) üzenetére


asvald
senior tag

314.14 /314.22 :R

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#23020) Papa18


Papa18
tag

Nekem a 320.49 jött be legjobban.

(#23021) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Múltkorában kiveséztük az arctic extreme iii hűtést hogy a hozzá kapott ram sünik nem sokat érnek.
eztmeg a Peter2-test néztem még hogy elég masszívnak tűnnek meg tán jól hűtenek is.
Néztem képeket és láttam hogy nem muszáj használni a hozzá kapot ram süniket mert a gyári hűtés alatta elfér csak a ventilátort meg a gpu felett lévő bordát kel eltávolítani.
Valakinek valami tapasztalata??
a kép a felszerelés után.

(#23022) odorgg válasza kaszas19 (#23021) üzenetére


odorgg
addikt

Speed(R)-nek van Petere, bár nemtudom használta e ref 480-al. Képek alapján simán elfér alatta a ref nyákborda, ezért ez a létező legjobb megoldás, amit léggel elérhetsz :K

Origin/BF3/BF4/BF1/BF5: odorgg

(#23023) kaszas19 válasza odorgg (#23022) üzenetére


kaszas19
senior tag

Bàr amit adnak hozzà bordàt az is sokkal jobb mint az arctic megoldàs főleg a vrm résznél.
Egy bajom van vele hogy ha meg veszem 15k+kel még 2*12cm-es ventit is vennem hozzà.

(#23024) Speed® válasza kaszas19 (#23023) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezért kell kéz alól venni,nekem anno 8ban megállt. TFIIre felment,tippre refre is,de mivel nem vagyok biztos benne,ezért kell várni a VF3000 ügyben..ha rá tudom tenni a refbordára a Petert,szabad a Zalman :K Ha esetleg nem,de a Zalman jó a reffel,akkor is viheted,jóárasítva persze ;p Ennek örülnék leginkább, mert szívesebben látnám a Zalman bordát a Peter alatt. Ha minden jól megy, 7végén jelentkezek a konkrétumokkal..addig kell kibírnod. Ha gép elé jutok, azért utánanézek, mobillal tré :S

Egyébként a Peter nem feltétlenül a legjobb, helyigénye okán..ventikkel brutáldrabál :) A Zalman ilyen téren jóval kultúráltabb és ő is csendesen megfogja 70 alatt OCzva. Persze a Peter jobb, de az is ventifüggő. Nálam 2xAC F9/PWM setuppal szintén 70 körül volt az előző példányom. Igaz,hangja nem volt, 1000 alatt tekertek. És ami külön jó volt, a kártya vezérelte őket átalakítóval. Ez pl. Zalmannal venticsere+átalakítóval megy csak sajnos. Persze erre csak akkor van szükség, ha nem tetszik a konstans fordulat, ami kell neki a normális terhelt értékhez (~2000rpm). Teljesen korrekt hangja van amúgy ezen a fordulaton, csak én vagyok elvetemült csendfetisiszta ;]

[ Szerkesztve ]

(#23025) porto1992


porto1992
tag

msi tf2 -es gtx 480 -at meddig lehet tuningolni gpu terén?

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#23026) Papa18


Papa18
tag

Üdv.
Szerintem 800/4000-ből baj nem lehet.

(#23027) porto1992


porto1992
tag

köszi a választ :R :R

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#23028) asvald


asvald
senior tag

Valakinek esetleg ? van hozzá lefogatókeretem ;]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#23029) kaszas19 válasza asvald (#23028) üzenetére


kaszas19
senior tag

Ezutàn màr érdeklődtem jò àron adja.
Csak sokat kéne vele mòkolni hogy ne keljen hasznàlni a hozzà kapott bordàkat.

(#23030) asvald válasza kaszas19 (#23029) üzenetére


asvald
senior tag

De a látvány magáért beszél.Láttál már ilyen hűtőt felszerelve :) ? Brutálisan jól néz ki , ha a kezedben fogod az egyszer biztos

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#23031) Papa18 válasza asvald (#23030) üzenetére


Papa18
tag

Pontosan, olyan a kártya tőle mint egy tégla.
Brutális látvány, de jó értelemben.
Igaz nekem hajlik is kicsit tőle a kártya, lehet felkötöm majd.

(#23032) kaszas19 válasza asvald (#23030) üzenetére


kaszas19
senior tag

Inkàbb kap egy petert a 480-asom+ 2 jò csendes ventit.

(#23033) asvald válasza Papa18 (#23031) üzenetére


asvald
senior tag

igen , talán mintha tényleg húzná a nyákot is kicsit , de szerintem azért ,mert nagyon feszesre van húzva a hűtő . Mikor nálam volt nem bikáztam le a csavarokat ,inkább lötyögősre hagytam , a kívánt hatásfokot így is elérte .
Sajna a vrm része nagyon gyér , és még garanciális volt a kártya ,ezért nem módosítottam a vrm bordát ,inkább eladtam

kaszas19 . az is vaskosnak néz ki :)

[ Szerkesztve ]

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#23034) kaszas19 válasza asvald (#23033) üzenetére


kaszas19
senior tag

Az biztos 2 ventivel elégé brutàlis tud lenni.

(#23035) Speed® válasza kaszas19 (#23034) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Közvetlenül a bordára rögzített ventikkel nem vészes, a gyári ventitartó kerettel valóban durva építmény..én előbbire szavaztam, igaz, leginkább azért, mert pucéran vettem anno a bordát :)

(#23036) menalcas


menalcas
őstag

Szerintetek egy Gigabyte Odin PRO 550W (80+) elvisz egy 480-ast 800/4000-en ? :R
szerk.: mivel 4 fele van bontva a táp, arra gondoltam ha 2 külön ágat adok a vga-nak az már 36A elég kéne hogy legyen :F

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23037) Madn!ght válasza menalcas (#23036) üzenetére


Madn!ght
addikt

Úgy elégnek kell(ene) lennie. :K

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#23038) vakond5 válasza menalcas (#23036) üzenetére


vakond5
őstag

Tuti elég lesz, láttam már 425/450W-os táppal is 480-akat gond nélkül. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23039) menalcas


menalcas
őstag

Köszi a válaszokat, remélem estére be is lesz lőve a rendszer, majd dobok fel képet, annyi nyűgöm van hogy nincs kedvem szétbontani a vizet, de amit muszáj ... :))

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23040) vakond5 válasza menalcas (#23039) üzenetére


vakond5
őstag

480-ért megéri, mert legenda az a kártya :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23041) menalcas válasza vakond5 (#23040) üzenetére


menalcas
őstag

A fogyasztása is legendás :C

szerk.: Annyi még hogy sajnos hozzá már csak a "meleg víz" fog eljutni mert ő lesz a "rendszer legvégén" fetek->proci->nb/sb->vga, de majd egyszer ha lesz hangulatom átmókolom.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#23042) vakond5 válasza menalcas (#23041) üzenetére


vakond5
őstag

...meg a melegedése is, persze normális keretek közt.. (vagy egyszerűen nem a 680-amhoz kéne hasonlítani? :DDD) Lényeg a lényeg, nekem azalatt a bő másfél év alatt, míg megvolt a 480, 800/4000-en használtam, 1000mV-tal, és a 70 fok fölé sose ment. :K

Szerintem max 50-55 fokon fogod látni a karit.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23043) bim válasza menalcas (#23041) üzenetére


bim
veterán

Felesleges átmókolnod mert nem lesz sokkal hűvösebb semmid ha előrébb van. Szépen be fogja fűteni a vizedet. :DDD

(#23044) kaszas19


kaszas19
senior tag

Ma nézegettem hogy mennyiért mennek most a 480-asok és meglepődve láttam hogy nagyon kevés van itt aprón ami van az is jegelve van :Y ennyire kapós lett?

(#23045) vakond5 válasza kaszas19 (#23044) üzenetére


vakond5
őstag

...vagy a másik véglet, hogy senki se akarja eladni, mert olyan jó! :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23046) kaszas19 válasza vakond5 (#23045) üzenetére


kaszas19
senior tag

Mikor vettem volt választék de most szinte 0 ami nincs jegelve az meg túl drága és azért nem ment még el.
Ma komolyan elgondolkoztam azon hogy ha össze jön a kess és ne agy isten eladom a kártyát akkor veszek egy kicsit komolyabbat.
De hamar rá kellett jönnöm hogy amiket meg tudnék venni azzal aztán sokkal előrébb nem lennék max kevesebbet fogyaszt.
Szóval csak erre kel szereznem egy jó hűtést és tunigolni a kicsikét és használni,a fogyasztás meg másodlagos hisz nem járatom egész nap csúcson a kártyát.

(#23047) vakond5 válasza kaszas19 (#23046) üzenetére


vakond5
őstag

Teljesen jogos! Újabbal jelen árak szerint tényleg nem járnál jobban, max ha ráfordítasz még pár tízest, de az meg már bőven plusz költség. Aki szeret kompromisszumok nélkül játszani, és 480-ról vált mostanában, szerintem 680 alá ne adja. ..vagy ha nem pont 680, akkor teljesítményben hasonló kártyát érdemes venni.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#23048) porto1992


porto1992
tag

nem rég vettem itt ph-n egyet 29 ért + posta ki jött 31500-ra de megérte végül is . adja amit tudnia kell ezt a kártyát még az idő sem fogja meg egy hd 7850-et keresztbe le nyel , onnan tudom ezt mert volt olyanom is :D :C

[ Szerkesztve ]

A Legnagyobb biznisz az lenne , ha megvennék pár embert annyiért , amennyit érnek , és eladnám őket annyiért , amennyit hisznek magukról !!

(#23049) asvald válasza vakond5 (#23047) üzenetére


asvald
senior tag

Én is 680 v 770-re pályázok ,de megvárom márciust ,hátha nv is előrukkol valamivel , ez a amd-s dolog egyre jobban kiábrándít ,csak az ígérgetés megy , megint befognak fürödni, van egy érzésem :))

A rossz szándékkal mondott igazság, többet árt, mint bármely hazugság!

(#23050) kaszas19 válasza vakond5 (#23047) üzenetére


kaszas19
senior tag

Nézegettem a 660TI-t meg a 760-t mindenképp a zöld vonalon akarnék/akartam maradni kártya vételnél.
De a 660-as alig hoz valami + a Ti meg sokkal drágább nem biztos hogy megérné ráfordítani a + lóvét.
Mint ahogy írtad is itt lényeges előre lépés amit észre is vesz az ember az 670-680-tól kezdődik.
Ezek után annyit szűrtem le hogy bitang erős a 480-as még mindig jó választás volt a csere, én egy 6950/70-es Asus DCII-tőt adtam el és vettem meg ezt ugyan annyiért mint amennyiért a másikat elpasszoltam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.