Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4202) rup1u5 válasza Abu85 (#4197) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Magyarúl lesznek olyan 465-ök amin rajta lesz a plusz 256mb és lesznek olyanok amiken nem?
Ebben az esetben teljesen lutri a mod-olhatóság.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#4203) Abu85 válasza rup1u5 (#4202) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen ... a gyártók azokról a NYÁK-okról, amiket már korábban legyártottak GTX 470-re nem veszik le a memóriát.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4204) NOD


NOD
senior tag

Sziasztok
Egy Corsair hx450es táp (12V, 36A) elég lenne egy 470 gtxhez és egy kicsit huzott e8400hez?
Többi rész nem lényeg csak egy vinyo egy meghajto minden normál.

[ Szerkesztve ]

(#4205) Abu85 válasza NOD (#4204) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Határeset. A CPU húzása nélkül szerintem elég, talán húzással is. A Furmarkot ne küld rá. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4206) HSM válasza Erdei88 (#4200) üzenetére


HSM
félisten

Kár, hogy SLI-nél nem duplázódik... :U Az 1db duplaerős 1GB-os VGA-nak fog megfelelni.... :P

(#4207) schwartz válasza rup1u5 (#4202) üzenetére


schwartz
addikt

Irja is, hogy bizonyosodj meg elotte, rajta van-e a PCB-n mind a 10 memoria chip. [link]
Kulonben, orom latni, hogy igy mar rendesen odapakol a HD5850-nek. ;] :D

[ Szerkesztve ]

If he dies, he dies.

(#4208) A.tessz válasza Gaboo007 (#4189) üzenetére


A.tessz
senior tag

Köszi a választ!
Még annyira lennék kiváncsi melyik tuning programmal tolod fel , mer gondolom nem a zotac firestormal , elsőre igen primitiv proginak tűnik!

(#4209) fsb1000 válasza schwartz (#4192) üzenetére


fsb1000
nagyúr

ja... aztán megint jön majd néhány okoska, hogy a gyártók rossz BIOS-szal adták ki a GTX465-öt.

ígymegyez

(#4210) Abu85 válasza fsb1000 (#4209) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez fordítva volt. GTX 470 jelent meg 465-ös BIOS-sal, de már írták az érintett gyártók, hogy csak párszáz kártya hagyta el, így az üzemet, és azokat is visszahívták. Akiknek esetleg ilyet adtak el, azoknak is cserélik.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4211) fsb1000 válasza Gaboo007 (#4182) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Igaza van... ez nem microszaggatás, az nem jellemző a GTX-ekre.

Nagyítsd ki a képet (pl. X tengelyen az 1100-1160 értékek megjelenítésével), rögtön fogod látni mi a baj.

1 vagy 2 képváltás lemegy 5 mseccel, aztán jön egy 20mseccel..
Azaz a képváltások közötti idő nagyon szór, akár 3-4x vagy több is lehet a különbség a min. és max. érték között.

Ebből nem a rövidet, hanem a hosszút fogod érzékelni (a tesztábrán olyan mintha 50fps-ed lenne a 120 helyett), nem fog szaggatni, de nem fut tükörsimán.
Remegős érzet a képen.
A vSync azért segít mert 16 msec-nél az egészet elvágja és a képmegjelenítési idők kigyenlítődnek.

Ez a klasszikus 1GPU-s micro stuttering ATI-val: [link]

A tükörsima futás Geforcéval: [link]

És szerintem ez a Te problémád -multi GPU specifikus: [link]

//////

A guruk szerint ez a probléma már meg van oldva SLI és CF fronton is, csak a megfelelő profilt kell beállítanod a játékhoz és megszünik ez a jelenség is!

nem tudom.. .. lehet
Most rakom össze a 5. SLI konfigom és közben volt 2 CF is, mindez 3 féle alaplappal.
Valamit nagyon elbénázhatok....... de már tudok ezzel együtt élni.

(#4212) fsb1000 válasza Abu85 (#4210) üzenetére


fsb1000
nagyúr

A hírek gyorsan keverednek a fórumokon.....

Az emberekben meg csak az marad meg, hogy valaki valamit nagyon elbaltázott és már megint nagyon "ciki" volt az NV-nek.

(#4213) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Az eddig bejelentett 465-ök gyártói:
[link]

(szegény BFG valamiről nagyon nem tudhatott, vagy tényleg nem akar részt venni a "veszteség" gyártásban??? ejnye na.)

(#4214) Sárpac válasza fsb1000 (#4211) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nocsak és kik lesznek a versenyzők?:)

Egyébként ezt írtam neki én is hogy 7-8ms közt van a normál érték a 20 felettiek microstutteringek, de az érzékelhető tartomány(40ms) alatt.

[ Szerkesztve ]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4215) Abu85 válasza fsb1000 (#4212) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezek a bakik benne vannak. Az NV erről nem tehet, a gyártó a bűnös, akinél a kártyát összepakolták. Nagyon gond nem lett belőle. A garancia erre is vonatkozik. Mindenki megkapja a vásárolt terméket.

(#4213) fsb100: Nyilván a BFG láthatta az GeForce-ra vonatkozó terveket. Úgy döntöttek, hogy nem éri meg. Nem lehet őket hibáztatni, ők semmivel sem tudják elfedni a gyártás költségeit ... egyszerűbb lett volna, ha van egy másik üzletága a cégnek, és nem a gaming GPU-k jelentik a bevétel nagy részét. Nyilván ők is átgondolták sokszor, és arra jutottak, hogy az NVIDIA ajánlata nem felel meg a cég érdekeinek. Ilyenkor a szakítás a legjobb döntés.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4216) HaZsolt válasza Abu85 (#4215) üzenetére


HaZsolt
őstag

Szerintem kibírjuk BFG nélkül. fsb1000 a táblázat jó és a karik ára is kedvező. Bejön nekem az MSI referencia karija.

(#4217) fsb1000 válasza Abu85 (#4215) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Nyilván a BFG láthatta az GeForce-ra vonatkozó terveket."

A többieknél meg nem jól működött az iparikémecske?
Csúnya kicsi BFG... legalább a többinek szólhatott volna, hogy Ők is szálljanak ki a Geforce üzletből, mert süllyed mint a léket kapot hajó.

////

Sárpac: Jön a nyár, nem nagyon fogok játszani.
De van itthon pár 9800GT abból kisakozok valamit, de a 465 is megmozgatta a fantáziám.
Azzal megvárom az őszt, mert inkább vennék 1 GPU-s ATI-t az új szériából.
Meglátjuk.....

(#4218) fsb1000 válasza HaZsolt (#4216) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem a Gigabyte 2 ventis 465-öse tetszik.
Csodálkoztam is hogy náluk is megjelent ez a "dizájn".
Talán ősszel lesz SOC verzió is, azt biztos kipróbálnám, mert 260-ból és 275-ből is nagyon jól eltalált sorozat volt.
Azt a + 5K-t megéri. (én "hiszek" benne hogy SOC-hoz válogatják az alkatrészeket)

(#4219) Abu85 válasza fsb1000 (#4217) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A többieknél nagy szó, hogy nem csak a gaming GPU-k piacán érdekeltek. A BFG számára a legnagyobb probléma a GF100 vásárlása. Nekik egyértelműen érdektelen a csomagban árult 20 darab GT21x GPU, mert nem érdekli őket a belépőszint. A GF100-at nem lehet külön vásárolni. Egy chiphez 20 kisebb GPU-t kell venni.
Nyilván nem a BFG lesz az egyetlen távozó idén. A Palit is eldobhatja az egyik leányvállalatát. Kyle Bennett mondta az elmúlt évben, hogy idén több kieső is lesz.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4220) schwartz válasza Abu85 (#4219) üzenetére


schwartz
addikt

A Gainward szerintem erosebb brand mint a Palit. Meg a ruszkik is szeretik. :DDD A Galaxy meg nem oszt nem szoroz. Miert repulne?

If he dies, he dies.

(#4221) Abu85 válasza schwartz (#4220) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Gainwarddal az a baj, hogy nem ismert az Egyesült Államokban. Az orosz vásárlások nem lényegesek. Valahol vissza kell fogni a kiadásokat, és ezt a Palit egy leányvállalat bezárásával könnyen kivitelezhetné. Várhatóan a Galaxy és a Gainward közül az utóbbi húzná a rövidebbet, mert az előbbi nyugatabbra ismertebb név.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4222) megint én


megint én
őstag

Szerintem ez a 465 simán vinné 730 / 3300 MHz de talán 750 / 3400at is

Amúgy én is a Gainra voksolnék ha galaxy lenne a másik választható, de amúgy Gigabyte...

[ Szerkesztve ]

(#4223) Gaboo007 válasza A.tessz (#4208) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

(#4224) gbors válasza Abu85 (#4199) üzenetére


gbors
nagyúr

hehe. rés a pajzson :D

#4200: OK, csak kérdés, hogy olvastál-e már GTX470-esített 465-tesztet?

#4202: szinte látom lelki szemeim előtt, ahogy a vásárló a boltban előre kibontja a 465-öst, és lefeszegeti a hűtőt :DDD

#4222: és csak pislognál, mennyit fogyasztana :(

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4225) 9950es válasza gbors (#4224) üzenetére


9950es
aktív tag

Ha vki tud / lát usaban unlockos EVGA-t azonnal szóljon. (oda akarom regisztrálni).

Ha a 470ek mennek 8-850 en akkor ez miért nem?

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#4226) zoltanz válasza 9950es (#4225) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Van már teszt a neten 800 MHZ -et nem nagyon mennek ezek. Tuningal hajszál híján a GTX470 teljesítménye van meg kb.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4227) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

MSI GTX 465: [link]
MSI GTX 480: [link]
MSI GTX 480: [link]

ezek nagyon odavágnak majd sztem :B

(#4228) KAMELOT válasza Gaboo007 (#4168) üzenetére


KAMELOT
titán

jó géped van barátom...de a villanyszámlád is jó lehet....

óránként 600-700W cask a graf karid.........olyan 900W /óra lehet ha jáccol...de ha még csak simán megy a géped akkor is 400-500W / óra :DD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#4229) biggamer válasza Gaboo007 (#4168) üzenetére


biggamer
veterán

Noctua NH-U12PSE2 -es proci hűtőd van ???
Ha igen mi a véleményed róla ???

Más ...

MSI Twin Frozr II a GTX 400-as kártyákon is : [link]

[ Szerkesztve ]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4230) Gaboo007 válasza biggamer (#4229) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Szerintem nagyon jó "kis" hűtő, játékok alatt sem megy a proci 60 fok fölé 4000Mhz-en.

(#4231) TomiLi válasza Cobrusz (#4227) üzenetére


TomiLi
addikt

Nekem az msi gtx 480 twin frozr nagyon tetszik! Csak lehet, hogy hangos lenne az a két venti, nem? Hiába a hőcsövek... Vagy rosszul gondolom?

Bogyóka

(#4232) biggamer válasza Gaboo007 (#4230) üzenetére


biggamer
veterán

Köszi.

Én a nagy tesóját néztem ki, akkor biztos elég lesz a 930-as kihajtásához : [link]

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#4233) A.tessz válasza KAMELOT (#4228) üzenetére


A.tessz
senior tag

Ezt könnyen megcáfolhatom , mert nekem majdnem ugyanaz a konfig megy 750 es táppal. Tehát az a 900w igen csak eltúlzott.

[ Szerkesztve ]

(#4234) A.tessz válasza Gaboo007 (#4223) üzenetére


A.tessz
senior tag

:R Köszi mégegyszer!

(#4235) Sárpac válasza TomiLi (#4231) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szerintem kevéske az a +1pipe a +100W+ hő elvitelére ami a hd5870hez képest termelődik, de olyan 80-85C-ra elegendő lehet.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4236) TomiLi válasza Sárpac (#4235) üzenetére


TomiLi
addikt

Én is ezt néztem, hogy ez a twin frozr, nem az a twin frozr, mint az 5870-nél. Hiába a plussz hővezető cső.
Így számadatokkal meg be is bizonyosdik.
Egy GTX 480 simán 90 fok fölé melegszik, tehát ezzel az msi hűtéssel is lenne hangja a ventiknek...

Bogyóka

(#4237) gbors válasza zoltanz (#4226) üzenetére


gbors
nagyúr

meg ha mennek is, miután eleve olyan chipre épülnek, aminek több feszültség kell, ki tudja, mennyire kell őket felülfeszelni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4238) fsb1000 válasza KAMELOT (#4228) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"de ha még csak simán megy a géped akkor is 400-500W / óra"

Szerintem jobb ez a topik, mint bármelyik kabaré!!!!
Leginkább a jólértesültek, meg a megmondóemberek műsorát kedvelem.

(#4239) Gaboo007 válasza fsb1000 (#4238) üzenetére


Gaboo007
aktív tag

Inkább nem is válaszoltam. :)

(#4240) fsb1000 válasza biggamer (#4229) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Idézet a cikkből:

A márciusban bemutatkozott GTX 400-as széria gyári hűtője ugyan elvégzi a dolgát, azonban ezt terhelés alatt szörnyű hangorkán közepette teszi

Nem csak itt megy a kabaré...
Lehet ennek a gyereknek is van a seggén egy piros ATI matrica, vagy az n+1-edik átirat cikkből tájékozódik, amelyekben mindig hozzátettek egy pici lódítást.

(#4241) Abu85 válasza gbors (#4237) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tuning mindig lutri volt. :) Persze próbálkozni lehet.

fsb1000: Rengeteg ember így látja, nem biztos, hogy bennük van a hiba. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4242) Attila2003


Attila2003
tag

Egy gyors kérdésem lenne. Egyes kártyák DDR 5 memókkal vannak, egyesek meg GDDR 5-kel. Mi a különbség a két memó között, teljesitmény, fogyasztás? Kösz a válaszokat.

(#4243) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Na mától én is fermi tulaj vagyok. :C
470 lett a dologból az jött meg előbb, a 480-ra már nem volt türelmem várni.
Eddig csak pár órát használtam de nem csalódtam.
A melegedés és a "hangorkán" Urban Legend.
2D-ben 45 fok körül van.
3D-ben már valóban nem egy jégkocka de nálam 82 fok fölé nem ment még Dirt2-ben sem és a zajszint is igencsak elviselhető.
Semmivel nem hangosabb mint a régi GTX 260-am és ha akarnám nyomhatnám feljebb is a ventit mert nálam 65%-on még fél óra Unigine Heaven után is megtartotta 85 fokon.
A játékok többségében 80 fok alatt van a GPU és ami lényeges,hogy egyáltalán nem fűti fel a rendszert mint azt sokaktól hallottam mert csak a GPU körül forró, a PCB nem annyira.
A szobahőmérséklet 25-26 fokos...

Azt nem értem,hogy az miért nem volt téma amikor a 8800GTS már 2D-ben 60 fok volt vagy amikor a 8800GT volt 92 fokos 3D-ben + visított mint a disznó...ettől függetlenül megkapta a PH!-tól az ajánlott minősítést mind2 kártya...a fermit meg úgy szidta mindenki mint a bokrot.

A teljesítményről szólva...hát sajnos nekem very high-ban nem viszi a Metro-t ezzel a procival, mondjuk még nem húztam a kártyán semmit de őszintén szólva jó lett volna az a 480 azért....

Mellesleg én most raktam fel először a Metro-t és hát sajnos kiderült,hogy nem volt stabil a proci tuningom. :O
Míg több óra prime lefut de ez a játék 2 percenként kiakadt 3.6-on...már azt hittem valami VGA hiba van...aztán levettem 3.5-re és most már jól fut...csak hát sajnos ez így nem hajta ki maxon ezt a kártyát..még a 3.6 se.

Szóval összegezve:
Nem hangos,nem kazán!
De ha valaki a Metro-val akar játszani fullon az vegyen 480-at.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4244) gbors válasza Abu85 (#4241) üzenetére


gbors
nagyúr

hát ez az, eddig lutri volt, de ezzel a 465-tel szerintem garantáltan sz** eredményt kapsz. az OK, ha valaki egy GTX480-as kínoz 350W-tal, mert ott minden bizonnyal 5970-hajkurászásról van szó, de hogy valaki azért kezdje el nyaldosni a 300W-ot, hogy egy GTX470-et utolérjen...

#4242: annyi a különbség, hogy akik DDR5-öt írnak a dobozra, azok nem tudják, mi van a termékükre szerelve :) DDR5 memória nincs, csak gDDR5.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4245) zuchy válasza Attila2003 (#4242) üzenetére


zuchy
őstag

Semmi, van ahol nem teszik ki a G-t a memória fajtája elé. Mindegyiken GDDR5 van.

PC-STYLE.hu

(#4246) Abu85 válasza SSJPeter (#4243) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A konkurenshez mérünk. A 8800GT időszakában láttuk mit kínált az AMD, és a hibákkal együtt is ajánlott volt a termék ... főleg a gyorsaság volt a döntő ebben. Most teljesen más a felállás, mert a másik oldal a fogyasztás és a hőmérséklet szempontjából eléggé magasra tette a lécet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4247) fsb1000 válasza SSJPeter (#4243) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Gratulálok!!!!!

*****************************

"I]A melegedés és a "hangorkán" Urban Legend."

hehe...

Pedig abu85 szerint nagyon sok ember másként látja.
Lehet nekik még nem volt GF100 VGA-juk.

(#4248) Abu85 válasza fsb1000 (#4247) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűbb, hogy nem éreznek érzelmi kötődést a zöld szín iránt. ;) Persze fenntartom a tévedés lehetőségét, és kész vagyok a független tesztek hitelességét megkérdőjelezni. :D

SSJPeter: Nem a +50 wattról van szó. Valószínű az fut át az emberek agyán, hogy azonos áron van gyorsabb, hűvösebb, halkabb és energiahatékonyabb megoldás. Alapvetően ezek a szempontok racionálisak és érthetők ... sok embernek számítanak is. Ebben nincs semmi kivetnivaló.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4249) SSJPeter válasza Abu85 (#4246) üzenetére


SSJPeter
őstag

A GPU hőmérséklet szerintem önmagában nem releváns adat.
Ennél valóban egy kicsit magasabb mint egy GTX 260-on pl. de ennek ellenére én úgy látom az jobban felfűtötte a rendszert alacsonyabb GPU hőmérséklet mellett mert nagyobb hűtőbordának adta át a hőt.
Ezen egy kis lófingnyi hűtőborda van és valóban a GPU és a borda találkozási pontjánál olyan forró,hogy megégeti a kezem de csak a GPU forró kis területen és nem az egész PCB.
Ez a kis borda nem fűti fel az egész házat.

A fogyasztás engem csak annyira érdekel,hogy vigye el a tápom, szerintem túl nagy jelentőséget tulajdonítanak neki.
Ha valakinek van pénze X százezres konfigra akkor majd pont azt a +50W-ot nem tudja kifizetni havonta?

fsb1000: Köszi. :R
Kicsit sajnálom azért,hogy nem vártam meg a 480-at bár GTX 260-ról váltva ez is nagy előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4250) A.tessz válasza Gaboo007 (#4168) üzenetére


A.tessz
senior tag

3dmark
Kipróbáltam a beállításokat én is! :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.