Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) rumkola válasza Abu85 (#4350) üzenetére


rumkola
veterán

egy nem tulaj hogyan lehet tényszerű adatok birtokában?
jaaa értem, netes grafikonok és megmondóemberek véleményére alapozva
na ez az igazi szakértés :C

(#4352) Abu85 válasza rumkola (#4351) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Alapvetően a felhasználók nagy többsége a független tesztek alapján dönt, hiszen azokat egy (jó esetben) hozzáértő újságíró állítja össze, aki ráadásul a konkurencia megoldásait is ismeri, azaz van mihez mérnie. :)
Azért remélem nem süllyed a társalgásunk annyira le, hogy ha a tesztekben nem teljesít jól egy termék, akkor azok már nem tényszerű adatok. Ezt maximum a fanok tudják maguknak bemagyarázni, de az emberek a legalacsonyabb áron akarják a legjobb vételt, és a gyártó nem érdekli őket.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4353) Crytek válasza rumkola (#4351) üzenetére


Crytek
veterán

Ha minden tesztben szarul fut egy játék akkor ha vennék belőle nálam miért menne jobban?Ugyan már ne áltassad magad ezzel a nekem nincs csak grafikonokból szűrom le a dolgokat nekem meg van és megmondom a tutit.

Next PC Upgrade: 2022

(#4354) rumkola válasza Abu85 (#4352) üzenetére


rumkola
veterán

neked politikusnak kellett volna menned :)
am a legtöbb felhasználó semmiféle teszt alapján nem dönt, max a dobozra írogatott bullshitek és matricák ill. a brand alapján dönt szerintem
mi itt nagyon nagy kissebség vagyunk

egyébként olyan ez most, mintha a bnw vagy neadjisten a trabant tulaj elmenne a honda totyikba okoskodni

[ Szerkesztve ]

(#4355) Abu85 válasza rumkola (#4354) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ohh ... köszönöm. De ehhez rengeteg nokiás dobozt kellene vennem. :DDD
Ha már a racionális gondolkodást feltételezzük, akkor eleve kizárjuk a vásárlók nagy többségét. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4356) loree69 válasza Abu85 (#4352) üzenetére


loree69
aktív tag

általába a felhasználó megkérdez valaki hogy mit vegyek?
és mond neki valaki valamit azt csóközöm

loree

(#4357) gbors válasza fsb1000 (#4345) üzenetére


gbors
nagyúr

a második igaz, az első csak bizonyos körülmények között. sokszor azt látod, hogy a CPU órajelének emelésével nő a sebesség (CPU limit), de ez lehet attól is, hogy vannak kihasználatlan magok, de pl. a Nehalem előtti inteleknél sokszor a memória sebessége a ludas, és inkább az FSB növelése hozza a + teljesítményt (ld. GRID). a fizikához pedig a számítások arányában nem kell feltétlen rengeteg adat :)

Crytek: pedig a HD5000-esek marha jól sikerültek, magasan jobbak, mint az AMD előző szériája, és még a GTX200-asoknál is. csak ez az "ár/fps rulez" feliratú szemüvegen keresztül nem mindig látszik.
remélhetőleg a hétvége utána a GTX400-asokkal is lesz saját tapasztalatom, és tudok róluk is nyilatkozni :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4358) Franco9


Franco9
tag

http://www.youtube.com/watch?v=gpbEccdCOTQ
kicsit izmosabb a 480 mint a 465 :))

(#4359) zuchy válasza gbors (#4357) üzenetére


zuchy
őstag

Lesz róla teszt? :)

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4360) Abu85 válasza zuchy (#4359) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Gondolom nem csak falidísznek viszi őket haza. :DDD

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4361) keIdor


keIdor
titán

Ez a topik eddig a legszétszartabb topik a PH!-n, gratulálok srácok, így tovább...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4362) HaZsolt válasza keIdor (#4361) üzenetére


HaZsolt
őstag

Ezt mire érted? Hangnem? Beszélgetés színvonala?

(#4363) Lauda válasza keIdor (#4361) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig ott a vga piac topik, linkeltem ma is, de falrahanyt borso.

Erosen gondolkodom rajt, hogy nem fogom tobbet latogatni a topikot, pedig szivesen segitenek barmiben, a 480-al es a sli-al kapcsolatban, ahogy tettem eddig is, de ezt az off/flametengert nem fogok nezni minden nap az tuti. :(

Csodalkozom rajt, hogy ezt itt a PH!-n megengedik. Mondjuk csak az nv-s topikokban, azert ez sok mindent elarul. Gondolkodtam, hogy irok a Parcinak, de nem sok ertelmet latom.

[ Szerkesztve ]

(#4364) Def26 válasza Lauda (#4363) üzenetére


Def26
félisten

Én is csak néha nézek be, de majd minden héten van egy f@sz aki idetalál a HD3650 -ével, meg az első áras Pentium e2140 -el, hogy milyen szar is az új geforce...
ezek azok a tipikus majmok akik üveghangon/köhögve előznek meg téged a suzukijukkal egy autópályán, csak azért mert neked jobb autód van. Szánalmas. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4365) Stirbi válasza pszichiater (#4336) üzenetére


Stirbi
addikt

appácska ez fincsi lesz :K

(#4366) fsb1000 válasza Crytek (#4348) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Mások idegein is sporólhatnál....

"2 év alatt lesz kb max 5 game amire azt mondjuk majd ez igen ennek brutális a gépigénye."

kacagok....
Mit értünk brutális gépigényen?
Amikor 1920x1080-ban kimaxolva elérhető a 60fps?

Nézzél már szét a tesztekben, ezt a min. követelményt a TOP játékokban melyik VGA teljesíti?
És akkor még a multizásról nem is beszéltünk, ahol azért a 250fps sem lenne rossz.
persze lehet 1024-ben is nyomni....

(#4367) DigitXT válasza keIdor (#4361) üzenetére


DigitXT
félisten

Egyetértek... Néha benézek, de a legritkább esetben van szó
a konkrét termékről. A konkrét termék szaktopikjában. Durva.

(#4368) fsb1000 válasza Abu85 (#4350) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Crytek szerintem nem fikázott, csak tényeket fogalmaz meg."

Sorolom neked:
- LOL már mindent szart gyártanak olyan mint a GTS 250 + GTX 275
- Nem értem nv mit szenved ilyen szarokkal tolná el a bringát azt lenne inkább évente 2 ati vga
- PhysX nevetséges mennyit lassít!
- De legalább atiéknál jó a kedv mert kb magukat szájba hugyozva röhögnek NV-n.
- Mit akarsz ez az új Nvidia irányelv jó SLI skálázódás negatív irányban!
- Stalker alatt Dx10-ben miért ilyen fosok a Geforce-ok?
- Ennyire szar ez a GTX 470 hogy csak HIGH-oztok a Crysissal?
- Ahogy nézegetem itt a teszteket elég fos lett ez a GTX 470

Tulajdonképpen ugyanazt mondja mint te
a tényeket
csak nem annyira cizelláltan.

(#4369) Abu85 válasza fsb1000 (#4368) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez az ő véleménye. Gondolom a 8800GT óta valami olyan megoldást vár, ami idézi a régi NV-t. Csalódott, ennyi. A legtöbb ember életképes, mindenki által elismert NV-t akar, nem pedig szenvedő piaci szereplőt, aki csak árt a piacnak és a felhasználóknak. Ez szerintem teljesen érthető.
Sok felhasználó van így, szvsz nem akarnak ATI-t venni, de az NV termékei nem hagynak nekik más lehetőséget. Nyilván a gyártó iránti rajongás mellett, nem hagyják elvakultan figyelmen kívül a tényeket, hiszen azzal maguknak ártanak.

gbors (#4370): A termék az NV szempontjából halott. Ilyen alacsony kényszerű árazás mellett ez nem felel meg egy cég érdekeinek. Értem a koncepciót a dolgok mögött, mert hat hónap után tényleg virítani kell valamit, de ősszel HD 6000, és onnantól kezdve a 28 nm a kiút, amit megint egyből a legnagyobb lapkával kell megcsinálni tesztchip nélkül. Maga a fejlesztési stratégia rossz. Persze nyilván hülyeség stratégiáról beszélni, amikor a TSMC csak úgy törölte a 32 nm-ert, de ugye a B-terv az NV-nél probléma, mert ilyen nem létezik.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4370) gbors válasza zuchy (#4359) üzenetére


gbors
nagyúr

lesz, csak még nem tudom, hogy GTX470 VS 5870 vagy 5870 VS GTX480 megközelítéssel menjen-e. de ezt vszleg csak akkor tudom majd eldönteni, amikor kezemben lesznek az eredmények...

flame téma: azért annyit megjegyeznék (szigorúan nem külön hsz-ben), hogy amíg minden ellendrukker postra jut 3 "ellendrukkerek haza", addig ez fog menni. vagy ide kell szoktatni egy moderátort, aki rendszeresen takarít, vagy ha nem, akkor az ignoráláson kívül nincs más megoldás...

szerk. Abu: hétfőre okosabb leszek, de a GTX470 jelen ismereteim szerint egyáltalán nem tűnik halott ügynek az 5870-nel szemben. a 480-as meg félig versenyez az 5970-nel, félig nem - mindkettő mellett és ellen szól pár dolog. sz'al ennyire nem kell egyelőre leírni a GeForce-okat, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#4371) fsb1000 válasza Abu85 (#4369) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ugyanmár...

Az user nem "halodó piacban" gondolkodik, hanem fps-ben, meg bugmentes driverben.

Nálunk számit 10-20eFt, Usákiában egy ösztöndíjjas diáknak sem sok 50-100 dolcsi, ami a kártyák között van

///////

Nincs ezzel a GTX400-as sorazattal semmi gond, csak néhányan szeretnétek ezt hinni és terjeszteni.

Sacc/kb
A GTX470 10%-val erősebb az 5850-nél és 25%-val drágább
A GTX480 15%-val erősebb az 5870-nél és 30%-val drágább
Ez a szokásos feléállás.
Egyik sem jobb a másiknál, mindenki választhat magának ebből a TOP négyesből.
Nagy csodák nincsenek, és nem is lesznek.

5970-et igen kevesen vesznek..... drága is, multigpus- is, sok gond is volt vele a megjelenéskor, annyira azért nem jó... és nem lehet kapni...
GTX400-ból nem kellett tömegesen gariztatni, és lehet kapni is, hiába riógattál hiánnyal meg veszteséges gyártással.
Ennyi.

(#4372) fsb1000 válasza gbors (#4370) üzenetére


fsb1000
nagyúr

" ide kell szoktatni egy moderátort, aki rendszeresen takarít"

Má' mér'? A moderátorok nincsenek beszélőviszonyban a HÁZIGAZDA-val?

Ne kábítsuk már egymást, megtürt dolog ez.
Csak TÉNY-nek kell nevezni a fikázást, szarozást szájba hugyozást-
Lásd GTX285 topik eleje. Detto ugyanez.
ATI-s topic már fényesre lenne pucolva..

////

Én az 5870 VS GTX480 megközelítést javaslom.
A két legnyagobbb 1 GPU-s kártya.

Persze tudom ez nem érv..... mert az 5970, meg az egyik drágább. És?
De ahogy majd kijön a 2 GPU-s GTX400 azt majd rögtön nems zabad az 5870-hez hasonlítani, mert akkor már lesz 1GPU vs 1 GPU "szabály".

10KHUF-ot tennék rá fogadásból....

[ Szerkesztve ]

(#4373) Abu85 válasza fsb1000 (#4371) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A tesztek nem említenek bugos drivereket. Nem is csodálom. Páran valamiért ebbe kapaszkodnak. Nyilván ha jobban alszanak tegyék, csak nem biztos, hogy megéri, mert elkönyvelik őket NV fannak. :)

Kár, hogy a BFG nem hitte el, hogy nincs gond. Azért jól jött az NV-nek, amikor leadták a kötelező rendeléseket. :)

A HD 5970 az első horror áron mért kártya, amire különösen ajánlott minősítést adtunk. Ezt nem osztogatjuk csak úgy.
Ki mondta, hogy tömegesen kell gariztatni? Nem értem, miért akarod beállítani azt, hogy ezt mondtam. :) Persze ha neked ez örömet okoz, akkor megteheted, csak ez megint nem a legjobb döntés, mert nem tudod bizonyítani, hogy ezt írtam. :D
Hát szép lenne, ha két hónap után nem lehetne kapni. :DDD
A BFG is azért szált ki, mert nem tudta már hova tenni a nyereséget. :DDD
Mennyi? :))

(#4372) fsb1000: És mi van a magmérettel? A GF100 65%-kal nagyobb. Vagy az nem számít? :)
Tudod az a gond, hogy nem érted az AMD miért nem csinál 500 mm^2-es GPU-t. Ezt a Fermi megjelenésénél sokan megértették. Még a BFG is, hogy a gyártóhoz közel maradjunk.
Manapság az egyetlen kézzel fogható összehasonlítási lehetőség a kiskereskedelmi ár. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4374) zuchy válasza fsb1000 (#4372) üzenetére


zuchy
őstag

ATI-s topic már fényesre lenne pucolva..

Annó az ATI találgatós topik telis tele volt OFF-al. :U Van ahol mindig megy az OFF. Annó ott ment. Nem rég az Nv találgatósban, most meg itt. Nyilván ebben segített a sok fikázó emberke is. De most már messze nincs annyi fika. szvsz.

PC-STYLE.hu

(#4375) keIdor válasza Abu85 (#4369) üzenetére


keIdor
titán

Nekem is megvan a véleményem a GTX-465-ről meg ezekről a Galaxy féle hybrid kártyákról, csak én nem jövök ide minden új terméknél fikázni és offolni a topikban. Lehet valaki nagyon elégedetlen, el is mondhatja a véleményét egyszer, de ez már nevetséges, amit egyesek leművelnek itt.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4376) Abu85 válasza keIdor (#4375) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A fikát könnyen le lehet állítani. Nem kell válaszolni rá. Ez jó stratégia. Egy idő után megunják a szövegelést.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4377) fsb1000 válasza zuchy (#4374) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem van különbség egy társalgos topik, meg egy konkrét széria "szaktopikja" között.

Az NV találgatósban még elment a dolog, de bíztam, hogy itt megszünik.
vajon az Úrak miért nem ott folytatják, miért itt?

(#4378) fsb1000 válasza Abu85 (#4373) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Ki mondta, hogy tömegesen kell gariztatni? Nem értem, miért akarod beállítani azt, hogy ezt mondtam"

Nem te mondtad, hanem elolvastam a topikját.

Ezenkivül 3 hónapja kéne valakinek beszerezzek egy Gigabyte 5970-et.
Kiskergarosat, nem pedig autóról leesettet, vagy nagykerből kiáfátlanítottat.
NINCS.

(#4379) Abu85 válasza fsb1000 (#4378) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ja, hogy a HD 5970-ről van szó. Be tudnád linkelni a statisztikát, ami a meghibásodási arányról szól? Esetleg egy nagyker elmondását, mert nekem azt mondták, hogy nem tudnak tömeges meghibásodásokról. Persze lehet, hogy te többet tudsz. :)

Miért nem rendeled meg? Kb. az összes nagykernél van raktáron HD 5970. Most néztem meg hármat. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4380) zuchy válasza fsb1000 (#4377) üzenetére


zuchy
őstag

Persze, de én csak azt mondtam, hogy van ahol mindig menni fog. És addig fog menni itt, amíg nem jön egy nagyobb horderejű esemény, vagy komolyabb felszólítás. Majd ha jön a HD6xxx széria és beindul a találgatós topik akkor itt meg fog szűnni. A legjobb ha mindig minden a helyén lenne kitárgyalva, itt van a VGA piac topik is. De érdekesen oda nem nagyon írnak.
Én már befejeztem az OFFot. :B

(#4381) fsb1000: ezzel csak az a baj, hogy mindig vissza fog köpni. De hol sértegettek téged? Kit érdekel ki mit mond, kábelon keresztül nem tud leköpni. :)
A legjobb stratégia, az hogy hagyni kell a fenébe őket, majd megunják... Ez a leggyorsabb módszer. Meg a Bann. :D

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4381) fsb1000 válasza Abu85 (#4376) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"A fikát könnyen le lehet állítani. Nem kell válaszolni rá."

Én másképp gondolom.
Ha valaki lekőp az utcán, akkor nem az a strátégiám, hogy még 3x hagyom, hátha megunja.

Nem fogja megunni, mert eleve köpködös fajta.
Különben le sem köpött volna.

(#4382) fsb1000 válasza Abu85 (#4379) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Kb. az összes nagykernél van raktáron HD 5970"
Gigabyte biztosan nincs.

De szerintrem ezt az 5970-topikjában kéne megbeszélni, meg azt is amit a tulajok írnak a cserékről.
Fájó pont.... érzem.

(#4383) Abu85 válasza fsb1000 (#4382) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem megoldható a Gigabyte-os matrica. :)

Beszélgethetünk ott is, de én jobban örülnék a statisztikának. Persze ha nem tudsz linkelni, akkor sem csalódok. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4384) fsb1000 válasza zuchy (#4380) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"De hol sértegettek téged?"
Próbáld meg párhuzamként felfogni. Példaként.

(#4385) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Lehet sikerül belépnem a klubba egy Gainward GTX 480-as személyében.:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#4386) fsb1000 válasza Abu85 (#4383) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nézd, nekem mindegy... én csak egy mezei user vagyok, más okból nem veszek 5970-et, de azt nem írom be abba a topikba. (ahogy itt szokás)

*****

De ha bevezetjük, hogy minden állítás után valós forrást kérünk egymástól, akkor neked nagyon fel kell kötni a gatyeszt.

Az meg nem ér - mint a cikkeidben - hogy a saját magadra hivatkozol.
"Korábban megírtuk" címszóval.

(#4387) SSJPeter válasza Abu85 (#4369) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát hallod figyelj ez azért így tényleg nem korrekt...

Én elhiszem,hogy Te itt alkalmazott vagy meg minden és még fizetnek is azért azért,hogy terjeszd az igét de ez a megfogalmazás nem méltó egy szakemberhez.
Nagyon kilóg a lóláb.
Állandóan nyomod Te is,hogy az NV így szar meg úgy szar de soha semmivel nem támasztod alá.
Konkrétan neked most mi bajod ezzel a fermivel?
Most nem a sok sok mende-mondára gondolok amit mindenki mond KIVÉVE a felhasználókat...konkrétan neked mi a bajod vele amiért nem vennéd meg, amiért nem látnál más lehetőséget mint a sok fórumozó által hibákkal illetett Ati-?

És az még nem is elég indok,hogy szerinted a másik oldal jobb,mert attól,hogy valami más jobb nem jelenti azt,hogy valami kifejezetten szar!

Teljesen úgy érzem magam mint ha politikáról beszélgetnénk.
A két oldal elbeszél egymás mellett.(akinek van - akinek nincs)
Aki ebben a világban él (értsd most itt: van fermi kártyára) az nem elégedetlen vele SŐT!
Akinek nincs és nem is érdeke,hogy vegyék az emberek az mindenféle kitalált baromságot terjeszt róla.
Olyan mintha egy újságíró lennél aki a saját intellektuális felsőbbrendűségének a köntösében próbálja lenyomni az emberek torkán a saját véleményét a dolgokról ráadásul még fizetést is kap érte.
Nagyon sajnálom,hogy ezt kell mondjam de így gondolom.
Persze mindenkinek lehet véleménye...de a Tied is csak egy a sok közül...hiába vagy nálam sokkal felkészültebb szakmailag de azt én is látom ha valami fehér és nem fekete!

Úgy látszik sajnos itt is igaz ami egyébként is.
Nem a "statisztikákra" kell odafigyelni hanem a kézzelfogható emberek véleményre!!!
Bármiről lehet szar statisztikát készíteni,hogy valamit lejárassunk.

Nagyon rossz érzés,hogy egy szakmai fórum és oldal idáig tud sűlyedni. :(

Ja de tudom mi lesz a válasz: "ha nem tetszik nem kell itt fórumozni".
Bocs ezért a hosszú OFF-ért de rossz volt olvasni mit írtál.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4388) Abu85 válasza fsb1000 (#4386) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pedig beírhatod. Biztos örülnének egy ellenvéleménynek. Ez növelné a topik értékét is, hiszen több ember véleménye alapján jobb döntéseket lehet hozni. :)

Én csak egy statisztikát kértem. :) Úgy írtad, hogy magas a meghibásodási arány. Ha ezt nem tudod bizonyítani, akkor érdemes úgy írni, hogy a pletykák alapján ...
Amit nem tudok bizonyítani, azt én is így írom, ezt fontos kihangsúlyozni. ;)

Nyilván azért hivatkozom magamra, mert a hírek a tényekre alapoznak. Ahol pedig nem tényt írunk azt pletyka és kiszivárgott információ címszóval kihangsúlyozunk. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4389) Abu85 válasza SSJPeter (#4387) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudok elvonatkoztatni a tényektől. Én már csak ilyen vagyok. A BFG nem véletlenül lépet ki.
Én általában azért írok ide, mert fsb1000-nek mindig van valami olyan hozzáfűznivalója, amiben én is szóba kerülök. Mivel rendre nem érti miről írok, ezért kötelességem kijavítani, nehogy téves információkhoz jussanak az olvasók.
Én nem írtam le sehol, hogy az NV így szar meg úgy szar. :) Amit leírok azt érvekkel és tényekkel támasztom alá. Nyilván azt nem tudom alátámasztani, hogy miért szar az NV, mert nem írtam le. :)
Nekem semmi bajom a Fermivel. Én megértem, hogy miért lett ilyen. Ami esetleg probléma, hogy az AMD nevetségesen magasra árazhatja az olcsón előállítható kártyáit. Ez lényegében szúrja a szemem, de most ez ellen nem tehetek semmit.

Én nem veszek 200 wattnál többet fogyasztó kártyát (ez számomra egy lélektani határ). Ez már alapból kizárja a Fermit. Ha 200 wattnál kisebb fogyasztás mellett, ugyanazon az áron hozza a Geforce azt a teljesítményt, amit az azonos árú Radeon, akkor nyilván vennék ilyen kártyát. Régebben is így döntöttem, volt is 6600GT-m, meg 7600GT-m. Bár a 7600GT-nél nem tetszett a Radeon x1000 sorozat egyik architektúrális hiányossága (ez volt a fő szempont a GEforce mellett). Ezt a harmadik dimenzióban meg is írtam. Sokan nem törődtek vele anno, de én rendre kihangsúlyoztam. Kaptam is a fejemre, hogy fan vagyok. :DDD Nyilván a VTF támogatásának hiánya azért volt szerintem probléma, mert kihasználták a játékok. No meg ott volt a PCF hiánya is. Persze ezt magyarázhattam. :D

(#4390) fsb1000: Ohh ... igen igazad van. Valszeg csak a vita helyében írtam ezt. Én kérek elnézést. :R
Azt nem tudom, hogy globálisan mennyi gond volt vele. Igazából én ezt nem szoktam levetíteni a magyar fórumokra. A GTX 280 és a HD 4850 megjelenésekor is sok volt a hazai gond, de a statisztika szerint teljesen átlagosak a kártyák meghibásodási adatai.
Én szeretek veled diskurálni. Izgalmasnak tartom a véleményed. Messze nem átlagos a gondolkodásmódod ... és ezt nem bántásnak szánom. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4390) fsb1000 válasza Abu85 (#4388) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ne haragudj, de úgy tünik valótlant állítasz, én sehol sem írtam meghibásodási arányról.
Én ezt írtam: "sok gond is volt vele a megjelenéskor" Ez nem igaz?

Ezt pedig a szaktopikjából olvastam ki. Többeknek kellet cserélni 1 hónapon belül.
Ez sem igaz??????
Ez a véleményem aklakult ki. Erre kérsz statisztikát? Ne viccelj már...

/////

Szerintem ne piszkáljuk egymást ilyen hülyeségekkel, mert én még a jóindulatú szakaszban vagyok.

(#4391) fsb1000 válasza Abu85 (#4389) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Én nem írtam le sehol, hogy az NV így szar meg úgy szar."

hehe....
Szerinted ha erről megszavaztatnánk a topik összes olvasóját, hányan értenének egyet?

Elég gyorsan lehet csinálni egy statisztikát... tartalomtól függetlenül
Ebben a Topicban X-szer szóltál hozzá
A 5xxx-es ATI topicban meg Y-szor.

X>>>Y (értsd jóval nagyobb) - Mi ennek az oka???

Megtiszteltetésnek érezném, ha csak miattam lenne a 10-es szórzó a két szám között.
De azt sejtem nem erről lehet szó.

(#4392) Abu85 válasza fsb1000 (#4391) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem sokan, hiszen nem találják meg az írásimban a szar és a fermi szót közös szövegkörnyezetben. :)

Megmondtam, miért szólok hozzá. Te írsz hozzám kapcsolódó hsz-eket. Ezekre reagálok. Meg szeretek is veled vitázni. De tényleg. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4393) rumkola válasza Abu85 (#4383) üzenetére


rumkola
veterán

leeeesza*om az 5970 statisztikájkááááát.... leszaaaaa****om :W

(#4394) Crytek


Crytek
veterán

(#4395) SSJPeter válasza Crytek (#4394) üzenetére


SSJPeter
őstag

Most akkor,hogy van ez?
Lesz egy 465 ami felső közép kategória, meg lesz egy 460 is ami középkategória?
Elég sok verziót kihoznak belőle...

zuchy: Igen,látom közben már végigolvastam a teljes cikket. :D

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#4396) zuchy válasza SSJPeter (#4395) üzenetére


zuchy
őstag

Ez más kártya lesz. A GTX465-ben GF100 szív dobog, 352 Cuda Core-val, míg a GTX460-ban GF104-es lesz. 240CC-vel.

A cikkből: A GTX 460 240 CUDA magot tartalmaz, ami éppen fele a felsőkategóriás GTX 480 tudásának, de a gyártó szerint egy erősen túlhajtott darabbal meg lehet közelíteni a GTX 480 szintjét is.

Ezt nem tudom hogy gondolják. LN2-vel biztosan. Inkább kettővel egy nyákon 300W alatt.
Az a dupla GTX470-es kari tuti nem fog beférni a 300W-os limitbe. Ezért az OEM piac kilőve.
Nv-nek viszont kell az OEM piac.

[ Szerkesztve ]

PC-STYLE.hu

(#4397) Crytek válasza SSJPeter (#4395) üzenetére


Crytek
veterán

Nemtudom.De ha ez a része igaz akkor még jó is kisülhet belőle:

A GTX 460 240 CUDA magot tartalmaz, ami éppen fele a felsőkategóriás GTX 480 tudásának, de a gyártó szerint egy erősen túlhajtott darabbal meg lehet közelíteni a GTX 480 szintjét is.

Na ebből olcsoféle 2 magos ami übereli a GTX 480-at az már ugy jó is lenne.Meglátjuk mit hoz a jövő!

Next PC Upgrade: 2022

(#4398) Abu85 válasza SSJPeter (#4395) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Szerintem kamu. Én 336 SP-ről hallok.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4399) TomiLi


TomiLi
addikt

Megkérhetek egy GTX 480 tulajt, ha birtokában van az Armed assault játék, akkor csinálna nekem egy két screenshot-ot? Nagyon köszönöm! :R

Bogyóka

(#4400) Crytek


Crytek
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.