Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3901) fsb1000 válasza NFree (#3900) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Szerintem vizzel jó esélyed lenne rá. (feszemelés rulez)

(#3902) Lauda válasza SSJPeter (#3898) üzenetére


Lauda
félisten

Maga a pny jo markanak szamit, de teljesen mindegy mi a neve, ha jancsikanak hivjak, akkor is ugyanazt kapod a penzedert, mintha evga lenne rairva. Ha ramhallgatsz veszel az aproban egy 470/480-at, valamelyik megbizhato eladotol es jatszol. :K

(#3903) loree69 válasza SSJPeter (#3898) üzenetére


loree69
aktív tag

kérlek PNY drágabb a többinél jóval
inkább keress más gyártótol úgyis REF karik
sokat szenvedsz látom :U

loree

(#3904) szab.tam válasza Cobrusz (#3884) üzenetére


szab.tam
nagyúr

persze, hogy nem volt patch....
meg is oldotta egyből a gondok nagy részét.
sőt,már ott tartok, hogy egy marokkói sokautós futam és az ismétlése dx11-ben simábban fut, mint 9-ben...
egy maláj futam még fordítva, de már minden játszható.
már csak abból a jelenségből maradtnagyon pici, és z csak elvétve, amit a ramhúzás lecsökkentett a múltkor.
kicsit még finomítok, de egyértelmű, (már előttem is :DDD ), hogy a számomra, ebben a konfigban a 470 bőven elegendő, nem kell rohannom a 480-ért. azt már csak platformcsere után.

:R

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#3905) Highend55


Highend55
tag

Hiába pipáltam ki most se tudom a core clock ot állitani.
[link] :F

(#3906) J4N! válasza Highend55 (#3905) üzenetére


J4N!
tag

Azt nem is fogod tudni egymagában állítani
ha a Shader-t húzod akkor emeli azt is.

(#3907) Highend55 válasza J4N! (#3906) üzenetére


Highend55
tag

ja ertem köszi! regebbi nvidiaknal core-t huztam es a shadert emelte..
:R

(#3908) J4N! válasza Highend55 (#3907) üzenetére


J4N!
tag

Jah a régebbieknél lehetett külön is :) eleinte nekem is furcsa volt

(#3909) bim válasza Highend55 (#3905) üzenetére


bim
veterán

Jó a háttered. Mélben elküldöd? :B

(#3910) BeLucZ


BeLucZ
addikt

Sziasztok!

Van valakinek sejtése arról, hogy a zotac féle gtx 480 amp edition kari mikor kerül forgalomba?tudjátok az amin a zalman vf3000es hűtője lesz, már volt is itt hír róla ph-n, csak megláttam és egyből megtetszett nagyon, valami egyedi hűtős megoldásra vágyom és ez elég jónak tűnik, igaz elfoglal 3 slotot de nem szándékozom amúgy se sli rendszert építeni belőle!Gondolom az ára is az egekben lesz :(((

[ Szerkesztve ]

(#3911) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Ma lettem GTX 470 SLI tulaj 5870 Crossfire után kicsit hangosnak tűnik... Milyen programot ajánlotok OC-hez, ja és mekkora fesz egészséges még a kártyáknak?

(#3912) Lauda válasza Gaboo007 (#3911) üzenetére


Lauda
félisten

Grat hozza! :C Msi afterburner oc-hez. Itt azt irja, hogy az 1.087v meg siman mehet.

(#3913) dízelracer válasza Gaboo007 (#3911) üzenetére


dízelracer
senior tag

Bakker nem tudlak követni, mindig cserélsz valamit :) . Első benyomások teljesítményt tekintve?

(#3914) fsb1000 válasza Gaboo007 (#3911) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat!
Nálam 1.0V is bőven elég volt 30% OC-hez.

Lehet kicsit hangosabb... de mikor társkártya volt a 470-em mellett akkor egy pótventivel adtam neki friss levegőt és máris javult a helyzet.
Persze valahogy oda kell barkácsolni..

(#3915) pszichiater


pszichiater
senior tag

Esetleg ha valami mással szeretnétek húzni:Kép róla

Innen le lehet kapni

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#3916) Lauda válasza pszichiater (#3915) üzenetére


Lauda
félisten

Probaltam en is, de nem huzta egyszerre a kartyakat, csak kulon-kulon. Nalad hogy mukszik?

(#3917) pszichiater válasza Lauda (#3916) üzenetére


pszichiater
senior tag

Valóban csak külön-külön lehet állítani, de pont ez tetszik benne :K Viszont a gpu core clock-ot nem lehet... ( nem is értem ) azt mással pl:evga. Ami baba, az hogy egy picit több voltot enged mint pl.az after. :K

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#3918) RI/OS


RI/OS
őstag

Ezt én leszedném a helyetekben:

Increases performance for GeForce GTX 400 Series GPUs in several PC games. 4 example:

* Up to 14% in Aliens vs. Predator (1920x1200 noAA/AF – Tessellation on)
* Up to 4% in Batman: Arkham Asylum (1920x1200 4xAA/16xAF PhysX=High)
* Up to 5% in BattleForge (1920x1200 4xAA/16xAF – Very High settings)
* Up to 5% in Call of Duty: Modern Warfare 2 (1920x1200 4xAA/16xAF)
Up to 4% in Crysis: Warhead (1920x1200 4xAA/16xAF – Enthusiast setting)
* Up to 24% in Enemy Territory: Quake Wars (1920x1200 no AA/AF)
* Up to 9% in Far Cry 2 (2560x1600 8xAA/16xAF)
* Up to 25% in Just Cause 2 (2560x1600 no AA/AF - Concrete Jungle)
* Up to 7% in Metro 2033 (1920x1200 no AA/16xAF – Tessellation on)
* Up to 40% in Metro 2033 with SLI ((1920x1200 4xAA/16xAF – Tessellation on)
* Up to 8% in S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (1920x1200 no AA/AF – Day)
* Up to 110% in Stone Giant with SLI (2650x1600 – Tessellation on, DoF on)
* Up to 6% in The Chronicles of Riddick: Dark Athena (2560x1600 no AA/AF)
* Up to 9% in Unigine: Tropics (2560x1600 no AA/AF – OpenGL)
* Up to 5% in 3DMark Vantage (Performance and Extreme Presets)
* Up to 19% with Transparency AA (1920x1200 4xTrSS – measured in Crysis)

[link]

(#3919) ffodi


ffodi
veterán

Nem tudom volt -e már, de a napokban megjelent a Fluidmark v1.2

Tudna valaki csinálni egy tesztet nekem egy GTX480-al(esetleg gtx470-el)? ;] Csak össze szeretném hasonlítani az 5870+GT220 párossal(beállítások: 800*600, no AA, Multicore on, Particles: 15000, time: 60000, Async mode on ) . :) Köszi

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3920) J4N! válasza RI/OS (#3918) üzenetére


J4N!
tag

Ez tényleg jól hangzik :D

(#3921) Lauda válasza pszichiater (#3917) üzenetére


Lauda
félisten

Ok, ertem, en jobban szeretem, ha egyutt allitja az orajeleket. :K A core clockot szoktad kulon allitgatni? Az nem ugy a jo, ha egyutt mozog a shaderrel? :F

(#3919) ffodi

(#3922) ffodi válasza Lauda (#3921) üzenetére


ffodi
veterán

:R

Elég durva eredmény! :Y Mondjuk látom SLI On volt. SLI nélkül is csinálnál nekem egy tesztet ha szépen kérlek? :) köszönöm......

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#3923) subaruwrc válasza Lauda (#3921) üzenetére


subaruwrc
félisten

majd ha sikerül rávennem hogy fusson cpu-n kiváncsi leszek mit dob..

(#3924) subaruwrc válasza subaruwrc (#3923) üzenetére


subaruwrc
félisten

hát ez 4 maggal se lesz egy nagy cucc..

(#3925) Crytek


Crytek
veterán

Nemsokára lehet gizdulni erre is:

A Futuremark bejelentette a 3DMark 11-et! Videóval!

Next PC Upgrade: 2022

(#3926) fsb1000 válasza ffodi (#3919) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem nem töltődik le!

Tudnátok adni egy másik linket vagy valaki mailban átküldené?
fsb1000@freemail.hu

////

Egyébként ez már CPU-n is fut?

(#3927) Lauda válasza ffodi (#3922) üzenetére


Lauda
félisten

:)

fsb1000 [link]

[ Szerkesztve ]

(#3928) Sárpac válasza fsb1000 (#3926) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Tessék!
[link]

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3929) Crytek válasza ffodi (#3919) üzenetére


Crytek
veterán

5870+GT220 párossal hány pontot kapsz a fluidmarkban ,mert nem láttam hogy írtad volna?

Next PC Upgrade: 2022

(#3930) Lauda válasza Crytek (#3925) üzenetére


Lauda
félisten

Mintha film lenne, jol nez ki. Az az msi reklam csak nekem gyanus?

(#3931) Crytek válasza Lauda (#3930) üzenetére


Crytek
veterán

Előzőben Sapphire volt.Nem gáz gondolom toltak bele kis pénzt nekik is reklám!

Next PC Upgrade: 2022

(#3932) fsb1000 válasza Sárpac (#3928) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Köszönöm!
(csak keresnem kellett volna, de már azt hitem ezt is "betiltották)

Actually there are two kind of threading when Multi-core PhysX is checked:

•1 – PhysX GPU: this is the default mode. In that case, only one PhysX thread is created for the physics simulation.
•2 – PhysX CPU (Force PhysX CPU checked): all PhysX simulation is done on the CPU. In that case, one or several PhysX threads are created according to the number of selected emitters.

Érdeklődéssel várom Abu85 véleményét.
Végre megtudhatjuk mi történik, ha PhysX a CPU-n fut.

Vajon befellegzett az NVIDIA csodafegyverének?
Vagy megnyilt a zárt szabvány?

(#3933) fsb1000 válasza Crytek (#3929) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez engem is érdekelne.
Szerintem eljön az idő hogy GT220-akat 9800GT vagy GTS250-re kell cserélni.

///

Az MSI reklám szerintem se gáz.
Neki volt (a legtöbb) pénze a szponzorációra.
Milliók fogják nézni......

(#3934) Sárpac válasza fsb1000 (#3932) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Furcsa mód procival sokkal lassabb! De azért különvették nincs olyan, hogy a proci besegít a karinak több szálon!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3935) Abu85 válasza fsb1000 (#3932) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a program nem az a beta, amit GenX korábban bemutatott.

új - régi

Magát az algoritmust átírták, hogy ne legyen meg a béta alatt látható különbség. Ezért adták ki csak most. Az NV csak így bólintott rá.

A PhysX továbbra is zárt, már írtam, hogy az NV-nek csak akkor kell a PC-s GPU piac, ha le tudja zárni. Más esetben nincs értelme ennek az egésznek. Nyilván a gyártók is bizonytalanok, sőt a BFG már nem is bízott a tervekben, így gyorsan le is lépet. Ők látják, hogy semmi értelme a legdrágábban gyártóható kártyákkal az AMD (sokkal olcsóbban gyártóható) felsőkategóriája ellen harcolni. Legjobb esetben kihozzák a pénzügyi eredményeket nullszaldóra, ami egy cégnek kevés.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3936) Sárpac válasza Lauda (#3927) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Írd át 0-ra kézzel az emitterek számát!:)
Klassz lesz!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3937) Lauda válasza Sárpac (#3936) üzenetére


Lauda
félisten

Mi lesz akkor? Azzal mit allitasz? :DD

(#3938) Lauda válasza Sárpac (#3936) üzenetére


Lauda
félisten

Mi lesz akkor? Azzal mit allitasz? :DD

Kiprobaltam, a program leallt. ;] :))

(#3939) subaruwrc válasza Abu85 (#3935) üzenetére


subaruwrc
félisten

erre vártam ennyit.
hogy ba..........dnak meg :W

(#3940) Sárpac válasza Lauda (#3938) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Elfelejtették readonly-ra tenni a comboboxot!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3941) |nsane válasza Abu85 (#3935) üzenetére


|nsane
tag

"A PhysX továbbra is zárt, már írtam, hogy az NV-nek csak akkor kell a PC-s GPU piac, ha le tudja zárni. Más esetben nincs értelme ennek az egésznek. Nyilván a gyártók is bizonytalanok, sőt a BFG már nem is bízott a tervekben, így gyorsan le is lépet. Ők látják, hogy semmi értelme a legdrágábban gyártóható kártyákkal az AMD (sokkal olcsóbban gyártóható) felsőkategóriája ellen harcolni. Legjobb esetben kihozzák a pénzügyi eredményeket nullszaldóra, ami egy cégnek kevés."

Sajnos ez a kegyetlen valóság (tényleg nem lenne emberi) reméljük nem következik be, mert az AMD/ATI Intel szintűre emeli az árakat és akkor itt a szomorú vég kb.
A BFG kivonulását viszont sajnálom, volt pár kártyám tőlük :(((
Az XFX-nek meg jobban áll az AMD/ATI

A PhysX a marketingesek kedvence azt kell hogy mondjam úgy beetetik vele a népet, hogy már rosszul esik(fáj a szívem).Nem csak az NVIDIA "fan"-okat hanem az ATI-t istenítők is (azt kérdezik minden topikban, melyik NVIDIA kártya felelne meg legjobban a kártyája mellé).
Jó a neve, minden hírben benne van, halálra reklámozzák kell ennél több?

[ Szerkesztve ]

(#3942) Gaboo007


Gaboo007
aktív tag

Köszönöm srácok! :R Sokat segítettetek!

(#3943) pszichiater


pszichiater
senior tag

Lauda: én külön szoktam

A fluidmark-nál van valami "etalon beállítás"?

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#3944) fsb1000 válasza Abu85 (#3935) üzenetére


fsb1000
nagyúr

hehe... már látom ahogy a többi gyártó is kiszál az NV diszkrét VGA piacról.

És repülők raja húz délnek nagy transzparensekkel: <<<ABU VIZIÓJA>>

///

Ha valami nem úgy van, akkor biztos az NV keze van a dologban... ismerős story
De ezernyi érdek és fejlesztő van.
Ha a Linux ki tudott nőni az MS alól, akkor egy PhysX nehogy már akadály legyen CPU-n, néhány jobb képességű embernek.
Feltéve ha tényleg úgy van ahogy az ATI fanok állítják: az NV folytja le a fluidmark-ot.

Mindegy... amig ATI mellé veszik az NV társkártyát addig csak mosolyogni lehet azokon, akik szerint a PhysX csak marketing.

(#3945) zuchy válasza fsb1000 (#3944) üzenetére


zuchy
őstag

Nem tudom, de szerintem akik társkártyáznak azok eléggé benne vannak a témában, itt a PH-n van pár ember, de nem tömegesen vannak. Kétlem hogy a mezei júzer is pakolná ezerrel be a társkártyát. Amúgy meg szerintem még annyit se ér az egész, hogy társkártyával érdemes legyen szenvedni. Gondolok itt a driverekre. Ailig van egy-két játék amiben meg-meg jelenik. És ott is a látványra megy ki a játék, nem pedig a valós fizikára. Jobb lenne, ha nyílt lenne, vagy procin menne, nem pedig egy zárt szabvány lenne. A PhysX pedig erős marketing fegyver.

PC-STYLE.hu

(#3946) loree69 válasza Abu85 (#3935) üzenetére


loree69
aktív tag

"Magát az algoritmust átírták" ez mennyire bizti?

külömbség nem lehet esetleg hogy más beállitásokon futott a 2 teszt?

Betat nem lehetett letölteni ? vagy csak képeken létezett?

loree

(#3947) Abu85 válasza loree69 (#3946) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Eléggé. GenX ezen dolgozott két hónapig. Egy ilyen programnál nem tart eddig a bétateszt. :) Konkrétan a tesztséma is megváltozott. Az eredeti bétában egy fröccsentés futott párhuzamosan. A végleges programban több fröccsentés fut egy szálon. Mivel csak GenX és a PhysXinfós Zogrim rendelkezett a béta verzióval, így nem hiszem, hogy kiszivárog. Gyorsan meglenne a tettes. :)

fsb1000: Áltathatjuk magunkat, de attól nem lesz jobb. Nyilvánvaló, hogy ha egy cég második legnagyobb partnere kiszáll, az előrevetíti, hogy semmi sincs rendben. Függetlenül attól, hogy mit kommunikál az ominózus cég a külvilág felé. Nyilván az ok egyértelmű ... a BFG nem tudott hasznot termelni.
Erről beszélek már egy ideje, hogy hiába veri meg a GF100 10-15%-kal a Cypresst, ha az előállítási költsége még a két GPU-t alkalmazó Hemlocknál is nagyobb. Az AMD bőven kényelmes árazást alkalmaz, amit bármikor megszoríthat, és azt a konkurencia nem képes követni. A BFG gondolom belelátott a távlati tervekbe, és nem volt számára meggyőző. Ezért inkább profilt váltanak, amivel nyereséget tudnak termelni.

Amíg az ATI+NV PhysX nem lesz hivatalosan támogatva, addig lényegtelen szempont. Már írtam korábban, hogy ezekért a konfigurációkért senki sem vállal felelősséget. Egyszerűen ha bármi probléma van, akkor azt nem tudod se az NV-nek, se az ATI-nak jelezni. Ebből következik, hogy egy fejlesztést nem lehet erre alapozni.

A fluidmark nincs lefojtva csak az algoritmus van átírva. Ennek az a célja, hogy jobban kijöjjön a GPU ereje. A korábbi programban egy négymagos CPU is tudta azt, amit egy GTX 275. A sebességen sokat lehet kozmetikázni az algoritmusokkal és az elvégzendő feladattal. Ezért szintetikus a program, azaz az eredmény nem reprezentálja a valós körülményeket. Persze nyilván ez is egy eredmény.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3948) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Nvidia GeForce GTX 465 Preview [link]

(#3949) fsb1000 válasza Abu85 (#3947) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Érdekes... eddig arról voltt szó, hogy az NV nem tud hasznot termelni, mert a lapkagyártás veszteséges.

Most már a partnerei sem?
Veszteséggel kapják a refkarikat?
Ez már tényleg a csőd... még szerencse, hogy épp kiszálok a süllyedő hajóról.
Akinek kell egy GTX470 az viheti 80K-ért.
CSAK ATI-t SZÁMÍTOK BE!!!!!!

****

Arra milyen "bizonyítékok" vannak, hogy a a fluidmárkot úgy írták át hogy lasabban fusson?
(ergo lefojtották.)

(#3950) Abu85 válasza fsb1000 (#3949) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nyilvánvaló, hogy ha az NV nem tud valamiből hasznot termelni, akkor abból a partnerek sem fognak. Maximum úgy tudja formálni az NV a dolgokat, hogy nullszaldós legyen a gyártók eredménye.
Ez a baj a GT200 óta. A konkurencia jelentősen kisebb lapkamérettel alig gyengébb, ráadásul ott a kétlapkás lehetőség, ami ellen nincs olyan ellenszer, amit ne lenne veszteséges. A Ferminél még ez sem szempont, mert egy GPU-val sem tudnak beférni a 300 wattba, ezért le is van kapcsolva egy SM, hogy határon belül legyenek.

A partnerek nyilván látják, hogy mi történik. Az XFX nem véletlen nem kér Fermit. NEm látja az értelmét. A BFG azért szált ki, mert nekik a gaming világ volt a piacuk, így az NVIDIA 100 dollár alatti termékei nem szerepelnek már a tervekben, mert nem opció. Ezt nem kell magyarázni, hogy ezek nem gaming kártyák. Nyilván az AMD nem vesz fel új partnert az USA-ba, így nem volt más lehetőség, le kellett kapcsolni a veszteségesen üzemelő részt. Az erőforrásokat majd átcsoportosítják az OEM és a mobil piacra. Nyilván a BFG-nek még a fermis szerződések is vállalhatatlanok voltak. Az NV egy GF100 lapkához 20 darab olcsó GeForce-ot ad csomagban. Ez kötelező vétel a partnereknek. Ez alapvetően pozitív a legtöbb gyártóknak, mert egy GF100-on lévő veszteséget el lehet nyomni a 20 darab olcsó GeForce-szal. Problémás azonban azoknak a gyártóknak, akik lényegében a gaming fronton dolgoznak (XFX, BFG).
Az új GeForce sorozatra nincsenek referenciakártyák. Van egy közösen fejlesztett alapverziós nyák, amit használnak a gyártók, de vannak olyanok, akik már eltértek ettől. Nyilván az azonos nyák csak az elején volt fontos, amikor kevés gyártósor volt kiépítve. Ez a nyák a GTX 480-ra megmarad, mert abból még mindig kevés készül, ám a GTX 470 és 465-re már számos egyéni megoldás jön. Most arról a pletyiről nincs bővebb infó, hogy a GTX 470 megkapta az EOL-t. Valószínű, hogy csak arról van szó, hogy az eddig legyártott nyák-okat most felhasználják a GTX 465-re, úgyis rengeteg chip áll az NV-nél. Aztán vagy visszakerül a gyártásba a GTX 470, vagy nem.
Pletykálnak még egy két GPU-s GTX 490-ről is. Valaki azt mondja, hogy GF104 lapkával jön, míg mások GF100-ra tippelnek. Nyilván, ha a koronáért akar menni az NV, akkor az utóbbi a nyerő, ám jelen helyzetben inkább a GF104-et érdemes párosítani, így a GF100 termelését végre vissza lehet szorítani, ami anyagilag jót tehet majd a cégnek.

Anyagilag a GT200 is csődnek volt felfogható, ilyenért nem érdemes kiszálni egy hajóról, mert számodra nincs jelentősége, hogy a gyártó keres vagy bukik a veled kötött üzleten. Persze ha a GTX 470 nem teljesíti azt, amit vártál, vagy egyéb más indok felmerült ellene, akkor eladhatod.

Érdemes elolvasni a hsz-eimet. Megkíméljük magunkat egy pár felesleges körtől. Az előbb írtam, hogy a Fluidmark nincs lefojtva, csak az eredeti bétában egy fröccsentés futott párhuzamosan (ilyenek voltak a korábbi verziók is), míg a végleges programban több fröccsentés fut egy szálon. Megvoltozott a teszt alatti feladat, ami változást ad az eredményekben is. Nyilván GenX okkal eszközölt ekkora változást a beta és a végleges verzió között. Vagy hallgatott egy belső hangra, ami változásért kiáltott a kiadás előtt egy nappal, vagy egy cég megszorongatta a tökeit. Ki tudja ... :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.