Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) Fail3D! válasza Reibek (#15999) üzenetére


Fail3D!
addikt

ha majd kitesztelted rendesen, lehet 2 db 470 re beruhazok, ha ez a ram nem szamit.

(#16002) Razermazer


Razermazer
őstag

A két borsökröcske nagyon megy Reibek kolléga, nemhiába tőlem vannak.
Nem is adtam volna oda ha csurran cseppen rá vizesblokk :P .
Mondtam hogy jó kártyák :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#16003) Reibek válasza Razermazer (#16002) üzenetére


Reibek
senior tag

En meg mondtam hogy meg a 3 montort is elbirjak :))

(#16004) Fail3D! válasza Fail3D! (#16001) üzenetére


Fail3D!
addikt

tevedtem, nem cserelek semmirt.. lassan a 460 ara is 40k.... rohej vid karikba kellet volna befektetni meg 3 honapja, hozta volna a hasznaot rendesen.

(#16005) Reibek válasza Fail3D! (#16004) üzenetére


Reibek
senior tag

Én is úgy cseréltem Razermazer-al hogy adtam a 480-at meg a vizes blokkot csak simán a 480-ért biztos nem adta volna a 2 460-at pláne nem hogy EVGA 460 SSC-s karik alapból 850-en mennek.

(#16006) Fail3D! válasza Reibek (#16005) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat akkor is ketelkedem ebben a 460 ban hoyg igy zuzzna:) de majd atmegyek megnezem:)

(#16007) Reibek


Reibek
senior tag

Tudtok olyan programot ahol diagramokat lehet készíteni?

Fail3D azt én is ismerem :DDD de nincs vmi jobb?

[ Szerkesztve ]

(#16008) Fail3D! válasza Reibek (#16007) üzenetére


Fail3D!
addikt

excel?:D

(#16009) FaTHI válasza Fail3D! (#16004) üzenetére


FaTHI
őstag

Pont én is ezt néztem valamelyik nap. Úgy felment a vid karik ára, mint a pinyt.
Nálunk itt Kecsón a legolcsóbb boltban is egy Gtx460-as kari kb45-ezer, Gtx560Ti-meg 65-nél kezdődik..kész röhej. Még jó hogy nyáron rázuhantam 55-ért egy 480-ra.
Ilyen sem volt még hogy vettem valamit, és rá negyed évre többért lehetett beszerezni.
Mondjuk a jelenlegi Euró/Ft mellett nem csoda...

[ Szerkesztve ]

(#16010) N_A_S válasza FaTHI (#16009) üzenetére


N_A_S
veterán

nézd meg a winyo árakat. 1 éve vettem 13-ért a másfél terrás samut most majdnem 40 :(

https://tinyurl.com/phnas

(#16011) Robi BALBOA válasza N_A_S (#16010) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Meg jó, hogy én is megvettem nyáron a vga-t és a tápot, most 25K-val kerülne több-be.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#16012) attamero81


attamero81
senior tag

Én nekem is elég olcsón meg lett a 480.Vettem egy MSI GTX470-et 32-be,amit meg szörbe cseréltem egy 480-ra (sppedhs-től)Erre vettem egy GTX580 DCUII hűtést és ezzel is csak 39-be álltam meg.Persze volt már előtte egy amit meg 47-be vettem és eladtam 54-be.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16013) szab.tam


szab.tam
nagyúr

van, aki tudja, hányas a max csavarátmérő, ami átmegy a 480 ref gpu hűtőrögzítő furaton?
nem emlékszem, és most nem tudom megnézni, nem férek hozzá...

és a furatméret mennyire általános? legalábbis gpuk-nál.

azt tudom, hgoy pl.a 775 cpu-nál a gyári pöckök levágása után 4-es átmenőket használtam.

próbálok lassan begyűjtögetni anyagmintákat a későbbi hűtő sorozatgyártásokhoz...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16014) szab.tam válasza szab.tam (#16013) üzenetére


szab.tam
nagyúr

megtaláltam az accelero xtreme plus, fel nem használt, gyárilag hozzá adott lefogatóját. abba 3-as csavar ment...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16015) Erdei88 válasza attamero81 (#16012) üzenetére


Erdei88
veterán

Hol lehet venni 580 hűtés 480-ra?

(#16016) Reibek válasza szab.tam (#16013) üzenetére


Reibek
senior tag

Szerintem a furat távolság és méret az adott nem változtathatnak rajta a gyártok.
Max akkor lehetséges ha saját tervezésű a kártya de még akkor se szokták megváltoztatni szerintem. (minek használjanak más furatot?)

[ Szerkesztve ]

(#16017) szab.tam válasza Reibek (#16016) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem úgy értettem a furatméret általánosságát, hogy 480 ref és nem ref. általánosságban kártyáknál....

magyarul:
tervezek majd gpu blokkot és hűtőt, a hozzá tartozó x lefogató szárait végigfuratolom a létező furattávoknak megfelelően. és jó lenne tudni, ha a lefogatóban 3mm-es menet lesz, hozzá 3mm-es csavarok átmennek-e majd a nyákokon....

mert én a gyártókkal elentétben szeretnék egy kitben maximális kompatibilitást biztosítani.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16018) Reibek válasza szab.tam (#16017) üzenetére


Reibek
senior tag

Oks így már képben vagyok.
Elméleti példa:
Az általad gyártott lefogató pl jó legyen 450,460,470,480....gtx-re
Akkor szerintem én annyiban tudok segíteni hogy pl 480-nak asszem 57mm a furattáv 460-nak meg 51mm nem biztos vmi ilyesmi és az a lényeg hogy oké hogy te a lefogató száron kifúrod a megfelelő távolságot de vajon a csavar méret megegyezik az a kérdés.
Este megnézzem neked?

(#16019) szab.tam válasza Reibek (#16018) üzenetére


szab.tam
nagyúr

thx. nem kell megnézd... :R
általános, elvi kérdés volt.

a furattávok egyelőre nem érdekelnek. :N

a gpu hűtőt tartó furatok átmérőjére voltam kíváncsi, hogy azok egységesek-e, vagy azok is eltértnek. és mivel nincs otthon 100 szétszedett vga-d, így a választ gyakorlati úton nem fogod tudni megmondani. ezt csak az tudhatja, aki ismeri az elvet, szabványt, akármit...

magyarul. azt kell tudom, ha 3mm-es csavarokra építek, lesz-e olyan nyák, aminél kisebb a furat, és nem megy át rajta...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16020) gYaLo válasza Reibek (#15979) üzenetére


gYaLo
őstag

juhúúú, köszi! :C
Várom már a teszteket :))

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#16021) apollo12


apollo12
veterán

új driver 285.79

(#16022) apollo12 válasza apollo12 (#16021) üzenetére


apollo12
veterán

az első észrevétel 51/135mhz megy a vga még netezés közben is, nálam régebbivel 405mhz volt

(#16023) Reibek válasza apollo12 (#16022) üzenetére


Reibek
senior tag

Nem csak ha youtube-oztál?
Nekem 51 megy ha kilépek tüzes rókából

(#16024) apollo12 válasza Reibek (#16023) üzenetére


apollo12
veterán

most még ott is 51mhz megy, és sokkal jobban fut bf3 :DD :DD

(#16025) Reibek válasza apollo12 (#16024) üzenetére


Reibek
senior tag

ránézek este én is

(#16026) attamero81 válasza szab.tam (#16019) üzenetére


attamero81
senior tag

A pontos furat távok itt vannak szab.tam kollega!!
470/480 - 58 mm hosszra;
- 82 mm átlóba
Ez biztos,mert mértem mikor választottam a hűtést a karimra.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16027) Reibek válasza attamero81 (#16026) üzenetére


Reibek
senior tag

Főnököm elfelejtettem megmérni a gépházba milyen hosszú led kell de ma nem felejtem :N

[ Szerkesztve ]

(#16028) Robi BALBOA válasza apollo12 (#16021) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Már fel is dobtam és azt vettem észre mintha kevesebb vramot enne a BF3, eddig 1200-1300 körül evett most meg 750-1100 között eszik, a beállítások ugyan azok. Valamint egy kicsit mintha jobban menne(eddig is jó volt, de akkor is van valami :DDD ).

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#16029) apollo12 válasza Robi BALBOA (#16028) üzenetére


apollo12
veterán

ez így van, ezt én is észre vettem sokkal jobban fut főleg amikor le ugrik 40fps re füstbe és nem érzek micro laggot

(#16030) szab.tam válasza attamero81 (#16026) üzenetére


szab.tam
nagyúr

:R , de...

mint írtam már többedszer, nem a furattávok érdekelnek, hanem a furat vastagságok....

a másik, hogy nem közelítő értékek kellenek, hanem hajszál pontosak:
[link]
ugyan itt hülyén fogalmaz, de az az 58 kapásból 58.4. szerintem....

itt azért elég meredek ilyen találgatós, megközelítős méricskébe belemenni...

de asszem jobban járok, ha ref táblázatokat keresek inkább.... :)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16031) Taifa Díaz válasza szab.tam (#16030) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

GTX465, 470 és 480 esetében: mounting holes - 58.42 mm, egész pontosan. Mint tudjuk, téged a furatátmérő érdekel elsősorban, csak a pontosság kedvéért írtam.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#16032) szab.tam válasza Taifa Díaz (#16031) üzenetére


szab.tam
nagyúr

mentem is. :R

a pontosítás miatt: ez az egymás melletti, furatközéppontok távolsága?

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16033) Taifa Díaz válasza szab.tam (#16032) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Egymás melletti furatközéppontok távolsága, igen.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#16034) H.Ezredes válasza gYaLo (#16020) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Téged is látni :C :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16035) Robi BALBOA válasza apollo12 (#16029) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Egy új észrevétel: mindha a Crysis2-nek tovább tartana betölteni a pályákat.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#16036) Reibek


Reibek
senior tag

Végre megy az 5760X1080 :DD

[ Szerkesztve ]

(#16037) Robi BALBOA válasza Reibek (#16036) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Na mi volt a gubanc vele eddig?

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#16038) Reibek válasza Robi BALBOA (#16037) üzenetére


Reibek
senior tag

DVI-I-DVI-I kábelek kellettek hozzá

(#16039) Robi BALBOA válasza Reibek (#16038) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Kíváncsi leszek mennyivel fogja jobban ez a felbontás a karikat, mindenesetre jó munkát hétvégére. :K

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#16040) gYaLo válasza H.Ezredes (#16034) üzenetére


gYaLo
őstag

Yess, i'm back :) milyen karid van? 295-tel mi a helyzet?

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#16041) Reibek válasza Robi BALBOA (#16039) üzenetére


Reibek
senior tag

Előzetesen annyit hogy jobban de még mindig élvezhető szóval most már kibővül annyival a teszt hogy lesz 5040X1050 vs 5760X1080

gYaLo rossz hírem van a Fifa 12 nem hajlandó 3 monitoron menni szal az nem lesz helyette Rage lesz mert azt meg update után sikerült életre kelteni 3 monitoron szaggatás nélkül

(#16042) gYaLo válasza Reibek (#16041) üzenetére


gYaLo
őstag

:( Nakosnak a Fifa11 ment, nem örülök neki :(

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#16043) H.Ezredes válasza gYaLo (#16040) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Sokáig nem volt meg :S :DDD Egy jó pillanatban eladtam és azzal a lendülettel vettem én is egy MSI 480 TFII-őt :):)

helkis

Mivel hűtöd a 2600K-t 5.2 Ghz-en ?!??! :Y én 4.5 GHz-nél 1.34V-al nem merek feljebb menni. igaz "CSAK" egy Freezer 13 Pro-m van :) és a GTX 480-at mivel hűtöd és milyen feszen viszi ezeket a beállításokat ?

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16044) attamero81


attamero81
senior tag

Jó reggelt!
Olvasgattam a videokártya cikkekben.480-ba miért nincs ilyen?Colorful 560Ti

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16045) Fail3D! válasza attamero81 (#16044) üzenetére


Fail3D!
addikt

szerinted ki venne 200k t 480 vid karit?:)

(#16046) apollo12 válasza H.Ezredes (#16043) üzenetére


apollo12
veterán

AC freezer 13pro nem felső kategóriás hótő

ismerősömnek 5,1ghzet 1.42volton egy corsair h60 hűti 2db NACTUA 14cm ventivel

(#16047) attamero81 válasza Fail3D! (#16045) üzenetére


attamero81
senior tag

Hát ha valaki vesz 170-ért használtan egy 590-et...?Lennének ilyen fanok,hidd el.

Nem érhetne hamarabb véget a film,mielőtt földet érek??!!

(#16048) H.Ezredes válasza apollo12 (#16046) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Gondolom akkor viccből:

Arctic Cooling Freezer 13 Pro

"Arctic Freezer 13 Pro derekasan helyt állt a komoly processzorhűtők között. Ugyan az abszolút csúcs, gigantikus Noctuákkal nem vette fel a versenyt, de a Mugenket ütötte, a Corator DS és a Fenrir EVO szintjét hozta"

"Bizony, hasonló körülmények mellett a Scythe neves Mugenjei is lemaradtak a Freezer mögött. A nála 100 grammal nehezebb, több hőcsöves Coolink Corator DS-sel és a direkt hőcsöves érintkezéses Titan Fenrir EVO-val volt egy szinten. Kikapcsolva a ház hűtését alig romlott a teljesítménye, továbbra is az elitben maradt."

a 2X drágább hűtőkkel veszi föl a versenyt..... Szerintem remek hűtő az áráért és egy + Ventivel még jobb eredmény hozna :) H80-H100-ra azért bepályáznék :)

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#16049) apollo12 válasza H.Ezredes (#16048) üzenetére


apollo12
veterán

árához képest kiváló hütő, de extrem helyzetet nem bír ki, sok embernek ajánlom azt a hűtőt mert hatékony és halk, de egy AMD Phenom2 x4 4ghzen 1.4 volton már a 58cfokot közelíti, nálam 2db ventivel csak 50Cfok a max h100 meg 4db ventivel talán 48Cfok +15ezret nem ér a h100

nactua nh d14 et 3cfokkal alázom, corsair H60 2db 14cm nactua ventivel ár arányban h60 érdemes venni és nagyon halk ha nacuta 14cm ventit veszed hozzá

[ Szerkesztve ]

(#16050) H.Ezredes válasza apollo12 (#16049) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Képeket tudnál rakni a rögzítésről meg,hogyan van fönt a házban ?!?! noctua nem nactua :R

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.