Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) gbors válasza SSJPeter (#3750) üzenetére


gbors
nagyúr

amúgy a GTX4x0 tulajoknál tényleg nincs gond a DiRT 2-vel DX11-ben, vagy csak nem volt rá senki annyira kíváncsi? :)

csak azért kérdem, mert ott a játék is gyanús nekem - nekem anno az összes HD5000-essel csapnivalóan ment, különösen az 5970-nel.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3752) Lauda


Lauda
félisten

Miert csinaljatok mar ezt? Miert kell ide az ati fikat behozni? :(

(#3753) SSJPeter Epp ezt kerdem, hogy miert linkelgeted ide? Ha valakit erdekel majd ott elolvassa, ennek a topiknak semmi koze hozza. :O

[ Szerkesztve ]

(#3753) SSJPeter válasza gbors (#3751) üzenetére


SSJPeter
őstag

Hát ezt én nem tudom megerősíteni mert nem vagyok még fermi tulaj. :(
De fsb1000 meg a többiek szerintem hamarosan felvilágosítanak. :)

szerk:
Lauda:
Ati fikát?
Milyen Ati fikát?
Én nem Ati fikát linkeltem be ember hanem Ati tulajdonosok saját tapasztalatait!
Ha valaki fikázik akkor ők fikázzák a saját kártyájukat mert problémájuk van vele...hát nekem a fermi-vel problémám lesz én is úgy le fogom fikázni mint a szart és akkor megtehetem mert egy tulajdonos megteheti a saját kártyával!

Egyébként sem fikázták hanem leírták a problémáikat amire egyenlőre nem találtak megoldást!

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3754) loree69


loree69
aktív tag

ami ON az OFF
ami OFF az ON :F

loree

(#3755) SSJPeter válasza Lauda (#3752) üzenetére


SSJPeter
őstag

"Epp ezt kerdem, hogy miert linkelgeted ide? Ha valakit erdekel majd ott elolvassa, ennek a topiknak semmi koze hozza."

Ez nem egészen így van...látod gbors már is megkérdezte,hogy a GTX480-al vannak-e ilyen gondok...és ha valaki válaszolni fog tudni neki máris információhoz fog jutni és máris össze tudja hasonlítani a kettőt.

De igazad van,rakhattam volna OFF-ba,sajnálom.

szerk: De ha nem linkeltem volna be nem kérdezte volna meg. :U
Nem értem ezen pont Te miért vagy kiakadva...de abbahagyom.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3756) Lauda válasza SSJPeter (#3755) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, ezt kerdezte:

amúgy a GTX4x0 tulajoknál tényleg nincs gond a DiRT 2-vel DX11-ben,

nem azt, hogy hogyan fut atival.

Nem vagyok kiakadva, csak mar nagyon unom amit itt muvelnek nahanyan. Aztan ha belefaradtak, akkor jonnek ujak es kezdik elorol.

[ Szerkesztve ]

(#3757) 9950es


9950es
aktív tag

Hát őszintén szólva én is nagyon kíváncsi vagyok hogy ebből mi lesz igaz, ha váltottam GTX +physixre az SLIről.

Nemtudom érdemes -e superclockedet venni? Egyáltalán hol vannak EVGA kártyák? A Liquides hol van? Ahhoz mit kell még venni hogy müködjön? Azokra csak gyárilag 900 mhz-es GPU-t kell rakni, azért nem lehet kapni? Mert akkor nekem simán megér 650USD-t , úgyis cserélni akarom, vagyis vetetni magamnak.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#3758) SSJPeter válasza 9950es (#3757) üzenetére


SSJPeter
őstag

EVGA-t Magyarországon nem nagyon fogsz tudni venni mert itthon becsődöltek,kiszorították őket az olcsóbb ázsiai márkák.
Csak külföldről tudod rendelni.
Superclocked verziót én nem hinném,hogy érdemes venni mert nem sokkal emelték meg órajelet.
Ez ahogy néztem még a GTX 480-ra is igaz...hát még a 470-re,de összességében az EVGA jó márka.
A liquid-eshez kell,hogy legyen vízhűtésed.

"Azokra csak gyárilag 900 mhz-es GPU-t kell rakni, azért nem lehet kapni?"

Hát izé..nem egészen...asszem a legtuningosabb GTX 480 Hydro Copper Ftw edition is csak 752mhz-s.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3759) Lauda válasza 9950es (#3757) üzenetére


Lauda
félisten

Nemtudom érdemes -e superclockedet venni?

Velemenyem szerint teljesen felesleges. Afterburnerrel belovod az orajelet es kesz, ezert csak penzkidobas lenne.

(#3760) 9950es


9950es
aktív tag

Hát én ezt csereügyletben szerzem,megveszik nekem kinnt, dollárért, én meg ado érte vmit.

Csak 470et lehet kapni vizest, annak illene annyin menni mint egy alapórajeles 480.

Szerintem biztos nézik a voltmodos overclockot is , hülyeség hogy levegős kártyára jobb 480 chip jut mint ami drágább...

120 fps or GTFO :D

(#3761) joshua7


joshua7
veterán

Kicsit tesztelgettem a karit. Idle 45 fok csak nekem is. :)
1.087V-on megvan a 3dmark-stabil 815Mhz.

Semper Fi

(#3762) fsb1000 válasza gbors (#3751) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Nekem csak a demo van meg.
Azzal nincs... de a fáma szerint nem kapcsol fel DX11-be.
(lusta voltam megnézni a régi frapssal)

(#3763) 9950es


9950es
aktív tag

Egy 470 hogy menne 850mhz körül a 480 al szemben ugyan?

120 fps or GTFO :D

(#3764) Def26 válasza fsb1000 (#3762) üzenetére


Def26
félisten

Hogy hogy nem kapcsol dx11 -be? Mivel tudom én ezt leellenőrizni?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3765) gbors válasza 9950es (#3763) üzenetére


gbors
nagyúr

+40% OC? bátor... ha a memóriát is kb. annyival utánahúzod, akkor +10-12%.

#3764: 3.0 előtti fraps-szal nézd meg - ha mér, akkor nem DX11 módban fut a játék.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3766) Def26 válasza gbors (#3765) üzenetére


Def26
félisten

Köszi, nézem.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3767) Def26 válasza Def26 (#3766) üzenetére


Def26
félisten

2.6.4. -el nézted és nem mér, nem irja ki az fps -t.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3768) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Valaki csinál egy tesztet úgy, hogy leveszi a burkolatot a gtx470-ről és a hűtőrácsra rátesz egy 12cm-es halk ventit, hogy mennyit hoz a konyhára??

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#3769) Abu85 válasza Def26 (#3764) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A demó nem tekinti DX11-es kártyának a Fermit. Az NV-nek kell csinálni egy profilt a játékhoz, ami megmondja neki, hogy DX11-es a hardver, de mondta az NV, hogy a demóhoz utólag nem csinál profilt. A teljes játék persze van profil.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3770) gbors válasza Abu85 (#3769) üzenetére


gbors
nagyúr

ehhez képest vicces, hogy mégis DX11-ben fut :DDD

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#3771) Def26 válasza gbors (#3770) üzenetére


Def26
félisten

Én a teljes játékkal néztem nem a demóval, ha esetleg erre gondolsz.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3772) pszichiater válasza Lauda (#3759) üzenetére


pszichiater
senior tag

Én lehet hogy vennék. Most mindent megadnék 50 mhz-ért ;] kb annyi hiányzik a ...
Viszont akkor már a vízhűtűses varit.Kár hogy nem forgalmazza senki az EVGA kártyákat.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#3773) Lauda válasza pszichiater (#3772) üzenetére


Lauda
félisten

A superlocked gyarilag huzott kartya, de az sem fog tobbet menni tuningban valszeg. Vagy mire gondoltal? ;)

(#3774) 9950es


9950es
aktív tag

Úgylátszik a GTX470 SLI a legjobb bolt most. Valszeg ez lesz. Ez 2x720p-ben a 3d vision szörándot 2033-as moszkvában nagyon szépen le fogja nyomni.

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

(#3775) pszichiater válasza Lauda (#3773) üzenetére


pszichiater
senior tag

Arra :K Hátha mégis, de még sosem volt superoc kártyám.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#3776) Lauda válasza pszichiater (#3775) üzenetére


Lauda
félisten

Itt az evga 480 superlocked. 726/3800, hat nem vittek tulzasba. :D Szerintem a pozitivumok itt ki is merulnek, nem hiszem, hogy valogatott gpu lenne, innentol fogva meg ertelmet se latom. ;) Persze lehet, hogy tevedek.

[ Szerkesztve ]

(#3777) 9950es válasza Lauda (#3776) üzenetére


9950es
aktív tag

Szerintem tuti hogy válogatott. Elektronikában mindig mindent válogatnak kb. Hangszórókat nem mer az többnyire eleve szar. : )))

120 fps or GTFO :D

(#3778) rup1u5 válasza 9950es (#3777) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem kell hanyattesni ez EVGA Superclocked kártyáitól! ;)
Olyannyira nincs különbség a sima és a Superclocked EVGA között, hogy én legutóbb egy sima EVGA GTX 260-ast rendeltem és a dobozban egy Superclocked kártya figyelt!
Tehát simán összekeverik a különböző órajelű kártyáikat. :Y
Mondanom sem kell, nagyon örültem, hogy az 576Mhz GPU clock-os 260 helyett a kb 30 dolcsival drágább 626Mhz-en ketyegő példányt kaptam.

Szóval 1000millió%, hogy nincs válogatott alkatrész a magasabb órajelű kártyáikon!
Remélem ugyanígy fogok járni majd akkor is amikor a GTX 475-ömet rendelem meg fél év múlva! ;]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3779) HSM válasza rup1u5 (#3778) üzenetére


HSM
félisten

Az azért más eset, ha összekeverik a dobozt... :U De a kari BIOS-a az SC volt... Bár attól a sima is mehet ugyanolyan jól, az Asus GTX260-am (nem OC) is olyan tuningot ment, hogy nagyon durva.... :D

(#3780) Lauda válasza 9950es (#3777) üzenetére


Lauda
félisten

Ez is lehet, csak tippelgetunk. Viszont ha valogatott, akkor miert nem adjak ki 800/4000 vagy 840/4400-as orajellel es voltmoddal? Ha egyszer annyira jo az a chip. Szoval fura kicsit, de az a 726/3800 nevetseges.

(#3781) HSM válasza Lauda (#3780) üzenetére


HSM
félisten

Lehet, nem bírná a 40 fokos meleget voltmoddal, vagy nem férne bele az ATX 300W-os limitjébe, vagy megbukik a QA-n, stb.... Neked is, amit most játszol az stabil, de mi garantálja, hogy minden az lessz? :U Úgy nem lehet kiadni kártyát, hogy a kiadás pillanatában, 23 fokos szobában müxik... :D

[ Szerkesztve ]

(#3782) rup1u5 válasza HSM (#3779) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nem a doboz volt összekeverve :N mert a SuperClocked változat dobozán külön matrica jelöli, hogy SuperClocked.
Ezzel szemben én egy sima GTX 260-at rendeltem, ami egy sima GTX 260 dobozában érkezett és a kártya beüzemelésekor vettem észre, hogy az alapórajelei az SC változatnak felelnek meg.

"De a kari BIOS-a az SC volt... "
Az egész kártya SC volt.
Minden EVGA kártya hátulján van egy matrica amin betükód jelöli a kártya pontos tipusát. Az enyémen ez a matrica volt amin a 1255- AR jelöli a stock GTX 260 változatot. Ezzel szemben a nyáklapon szitázva ez a felirat szerepelt, amiből a 1257-B3 jelöli azt hogy ez egy SC kártya!
Tehát a gyárban fogtak egy SC kártyát és fölmatricázták sima GTX 260-nak. Valószínüleg azért mert kifogytak a sima GTX 260-ból.

Mindezt csak azért írom le mert kb ennyire kell komolyan venni az EVGA SC meg SSC változatú kártyáit. A sima kártyáik is hozzák ugyan azokat az órajeleket. Max egy kis bios-os feszemelés kell nekik.

Íme a GTX 260 galériám.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3783) Lauda válasza HSM (#3781) üzenetére


Lauda
félisten

Arrol volt szo, hogy valogatott chip, tehat magas orajeleket kellene tudnia ertelmes fesz mellett. Ez esetben nem szabadna gondnak lenni melegben sem. Ha ezek nem teljesulnek, akkor meg eleve nem valogatott cucc.

Neked is, amit most játszol az stabil, de mi garantálja, hogy minden az lessz? :U

Ez alatt konkretan mit ertesz? :F :P

(#3784) joshua7 válasza rup1u5 (#3782) üzenetére


joshua7
veterán

Szvsz ezeknél a kártyáknál még kevesebb értelme van a gyári oc-nek. Enyém is egy teljesen átlagos darab, csak egy kis fesz kell neki. :) 608/1216/3348-ból így lesz 815/1630/4000.

[ Szerkesztve ]

Semper Fi

(#3785) pszichiater válasza Lauda (#3776) üzenetére


pszichiater
senior tag

Valóban nem.Egyébként nekem a 480-nál 810Mhz a legvége 1.12V-al. Lehetne egy kicsit több is. Szerintem nafta kéne neki, de az afternál nem tudok többet adni neki.

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#3786) Lauda válasza pszichiater (#3785) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem sli-ban az is nagyon jo. En is asszem belovom 24/7-re a 800/4000-et, csak a feszt kellene kitesztelni, ahol meg stabil. Ez az 1.1 volt nem a legjobb neki. ;]

(#3787) HSM válasza rup1u5 (#3782) üzenetére


HSM
félisten

Nem értem a logikád... SC karit kaptál, simának eladva. Magyarul a gyárban leválogatták, majd mivel kifogytak a simából, annak adták el... Ez miért indok arra, hogy semmi különbség nincs, és nem érdemes olyat venni. :F Szerintem pont a fordítottjára.... :U

(#3783) Lauda : "Arrol volt szo, hogy valogatott chip, tehat magas orajeleket kellene tudnia ertelmes fesz mellett."
Attól függ, mire válogatták le a kártyát.

A második kérdésem alatt azt értem, hogy amivel jelenleg letesztelted a 800/4400-as beállításod, az oké, hogy stabil rajta, de ha ráengedsz valami mást? Gondolok itt pl. Linx stabil, firefox alatt szénné fagyó I7-tuning ékes példájára.... :U

(#3788) Lauda: Azért van kis párhuzam a proci és a GPU tuning között... Arra gondoltam, hogy amikkel most játszol, ott stabil, de lehet, ha Lemming-ezni akarnál rajta, szénné fagyna... :D De lehet, hogy nem. :P

[ Szerkesztve ]

(#3788) Lauda válasza HSM (#3787) üzenetére


Lauda
félisten

A 800/4000 1.1 volton minden stabil volt, meg se roccent. Linx-nek ehhez mi koze? :F

(#3789) rup1u5 válasza HSM (#3787) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Hidd el, hogy BIOS-on kívűl nincs különbség.
Az SC és az SSC verzión több feszt kap a GPU aszt' csókolom.
Még, hogy válogatott GPU-k. :DDD Persze!

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3790) HSM válasza rup1u5 (#3789) üzenetére


HSM
félisten

"Az SC és az SSC verzión több feszt kap a GPU aszt' csókolom."
Azért ez nem ilyen egyszerű.... :U De elárulok egy titkot, miden egyes gpu válogatott, mivel kitesztelik, hogy egyáltalán müxik-e, milyen órajelet bír, milyen hőtermelése van, GTX470 vagy 480 lehet, vagy csak 460, stb.... De a gyártó házon belül is válogathat a komplett alap karik között....

[ Szerkesztve ]

(#3791) rup1u5 válasza HSM (#3787) üzenetére


rup1u5
nagyúr

"Nem értem a logikád... "
Akkor levezetem ;) :
Adott egy gyártó (evga) aki odaadja neked ingyen a 30, adott esetben 50 dollárral drágább videókártyáját szó nélkül! És ahogy olvasgattam a visszajelzéseket newegg-en nem én voltam az egyetlen aki így járt velük. Legalább 2-3 vásárlói visszajelzést olvastam a kártya mellett, hogy ők is SC verziót kaptak. És valszeg jóval többen jártak így.
Namostan!
Ha a gyártónak számottevő többletköltséget jelentene az SC és az SSC vátozatok előállítása, akkor nem hozná meg rendszeresen azt a döntést, hogy a drágább modelleket dobozolja az olcsóbb kártya helyére, meglepve ezzel a vásárlóit. Hiszen nem szeretetszolgálat ez hanem biznisz.
Ergo:
Nem lehet jeletős különbség a sima és az SC verzió között sem alkatrészek minőségében, sem az előállítás menetében. Ebből a kereskedelmi magatartásból számomra egyértelmű és logikus következtetés, hogy a sima és az SC változat előállítási költsége azonos lehet.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3792) HSM válasza rup1u5 (#3791) üzenetére


HSM
félisten

Azt nem mondtam, hogy számottevő árkülönbség van. Amúgy ha agyártó saját szakállra válogat a megrendelt azonos kártyák között, és a házi tesztjei alapján ossza ki az OC/sima plecsniket, akkor máris egál a költség, csak némi plusszbevételtől esnek el egy ilyen akciókor. (Ami lehet, még így is sokkal jobb, mintha az olcsóbb alapváltozat helyett más márkákat venne a vásárló)

Ha pedig alapból OC-verziót rendel a gyártó, amin akár picit jobb GPU, vagy másmilyen memória IC, vagy tápkör lehet, az se jelent jelentős plusszköltséget, ebben szinte biztos vagyok.... (Bár nyilván ilyenkor a gyártó haszonkulcsa is apad picit).

[ Szerkesztve ]

(#3793) RI/OS


RI/OS
őstag

Kéne szerezni valahonnan egy VF3000-et a 480-ra

[ Szerkesztve ]

(#3794) Abu85 válasza HSM (#3790) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gyártó házon belül nem nagyon válogat semmit. Az NV gyártatja a GPU-t, és azok már be vannak kategorizálva az NV specifikációi szerint. Egyszerűen elvégzi a gyártást és csomagol. Van egy nagyon minimális teszt, ami egy nagyon egyszerű gép. Csak rá kell rakni a kártyát a működést meg tudja állapítani. Persze azt nem tudja megmondani, hogy tökéletesen működik-e, csak azt, hogy be fog kapcsolni a gép a termékkel.
Amikor készül egy új termék, akkor annak van egy validálása, ha megfelel, akkor mehet a gyártásra. Sokszor persze csak a BIOS a különbség a gyártás során, ami nagyon jó, mert nem kell külön gyártósort kiépíteni. Azt nem tudják megnézni, hogy az OC-s verzió működik-e az OC-s órajeleken. Egyszerűen kiadják, és ha gond van, akkor ott a gari. Az esetek többségében nincs baj, de az OC-s verziók esetében általában magasabb a garis procedúra. Ez abból következik, hogy a lapka nem mindig viszi a megcélzott OC-s órajeleket. Ilyenkor a júzer kap egy új karit, a gyártó pedig ráégeti az alap BIOS-t és becsomagolja terméket nem OC-sként.
Nekem is volt ilyen problémám az EVGA 8800GT-mel. A gyári OC-vel fagyott. Az NV ref órajeleit szó nélkül vitte. Nincs itt semmilyen válogatás vagy teszt. Ez persze vonatkozik az AMD oldalára is. Hasonló ott is a gyártási procedúra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#3795) rup1u5 válasza Abu85 (#3794) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Erről van szó kéremszépen.
Ugyan ez lehetett a helyzet azzal a 8800 GTS-el amit leégetett egy alaplap és garanciába cserélte nekem evga. Küldtek egy ugyan olyan ref GTS-t cserébe, amin viszont látszott, hogy használt volt. Gyanítom, hogy az is valami OC-s példány lehetett eredetileg ami hibázgatott és gariba bevették, majd ref biost kapott és aztán gariban kiküldték nekem.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#3796) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Látta már valaki ezt, egy slotos GTX 470??? :Y
Engem ez a referencia 8800gt-re emlékezetet...és nem is 2 6-os tápcsatija van hanem 6+8-as.
Sőt még nyák sem referencia.
A ventije alapján erre már most leteszem a nagy esküt,hogy visítani fog...volt 8800gt-m,tudom sajnos.

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3797) SSJPeter válasza SSJPeter (#3796) üzenetére


SSJPeter
őstag

P..csába elrontottam. :W
Egyslotos GTX 470 Galaxy módra
Nem hinném,hogy ez a hűtési megoldás jobb lesz a 8800gt-ből kiindulva.

Írhatná valahol mennyi az idő van még hátra a szerkesztéshez...

[ Szerkesztve ]

Let’s go Brandon!

(#3798) rudeee válasza SSJPeter (#3796) üzenetére


rudeee
őstag

Ötletes az egy slotos hűtés, de szerintem értelmetlen. Elég volt csak meglátnom a ventilátorát aminek a hangja a sugárhajtóműjéhez hasonló lehet. Sosem értettem miért kell ilyen gagyi lapátkerekeket szerelni egy közel csúcskategóriás termékre. Ezen a szinten az egy slotos hűtésnek sincsen sok értelme csupán helytakarékos és lehet mondani, hogy létezik ilyen is. Melegedés szempontjából aligha lehet jó megoldás nem beszélve a hangjáról.
Ez természetesen mind saját vélemény. :)

(#3799) P00By válasza SSJPeter (#3797) üzenetére


P00By
nagyúr

Betyár HTPC verzió! :DDD

(#3800) 9950es


9950es
aktív tag

Megmondjuk rá lehetne építeni egy zsúrkocsira, úgy hogy ott van mellette a dlp projektor, az úgy már olyan hangos lehet amilyne csak akar. Ez a csúcs HTPC, viccen kívül.

+ A vászonra meg hátulról van vetítve nem elölről. Mondjuk egy ajtónyíláson át.

100" rear projection TV. : ))

[ Szerkesztve ]

120 fps or GTFO :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.