Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15001) Lucifer6280 válasza apollo12 (#14998) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

5K?

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#15002) apollo12 válasza Lucifer6280 (#15001) üzenetére


apollo12
veterán

hát ha 10 ét meg várod meg veszem, most a monitor teljesen ki fosztott

(#15003) Laraxior válasza Wukiwo (#14999) üzenetére


Laraxior
titán

Annyit amennyit le tudsz hűteni :) Akár hűtőcserével. De gyári hűtővel nem kellene nagyon erőltetni.
Szép eredmény ez ilyen fesszel. :K Márhogy az órajel... bár nem egy 3dmark11 fogja eldönteni hogy játék mellett is stabil, de vegyük stabilnak. Szép órajelek.
Az átlag pedig a 800/1600/3900MHz. Ezt kivétel nélkül mindegyik tudja alapfeszen. De az alapfesz is változó mindegyik GTX480nál, még azonos gyártó között is akadnak különbségek. Feljebb már zsákbamacska.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#15004) hermanyi válasza Lucifer6280 (#14990) üzenetére


hermanyi
őstag

Igaz nem az a felbontás
Proc 4.4 ,VGA 800

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15005) Laci2277


Laci2277
senior tag

Ime az eredményem: Q6600 - 3.8Ghz , Vga - alap

(#15004) hermanyi Ha más a felbontás, akkor nincs értelme összehasonlítani. :N

[ Szerkesztve ]

(#15006) Lucifer6280 válasza Laci2277 (#15005) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Meg más a VGA órajel is.

apollo12: Én nem kapkodok. :D Majd írj ha kell.

[ Szerkesztve ]

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#15007) Laci2277 válasza Lucifer6280 (#15006) üzenetére


Laci2277
senior tag

Nekem ez a 3.8Ghz a max, de még mindig közelebb van a tiédhez, mind az övé. :DD

Ennél a tesztnél a minimum fps számít, vagyis a proci mennyire hajtja ki a kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#15008) Wukiwo válasza Laraxior (#15003) üzenetére


Wukiwo
senior tag

igazából ma már nincs időm tovább nézni de itt még simán lefutott minden.Holnap még megnézem mennyi a vége.A ventivezérlésel 71 fokos max. a kari 20 perc játék után
Elképzelhető,hogy teszek fel a napokban még hülyeségnek tűnő kérdéseket de cirka 5 éve nem volt Nvidia karim :U

(#15009) Lucifer6280 válasza Laci2277 (#15007) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Nem is a proci érdekel, húzza csak nyugodtan, de így nehéz összehasonlítani ha nem ugyan annyin megy a vga, meg nem akkora a felbontás.. Jó, mondjuk nálam van a hiba, mert én nem tudom feljebb tenni.. De majd nemsokára majd új monitor is lesz..de előbb a TV..

Igen az számít a legjobban ha jól tudom, de ha nincs igazam az okosabbak úgy is kijavítanak. :)

[ Szerkesztve ]

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#15010) Laci2277 válasza Lucifer6280 (#15009) üzenetére


Laci2277
senior tag

Ja, azt nem is láttam, hogy a vga húzva volt nála. Igen, így nem sok értelme van. A monitor felbontást gondolom mindenki be tudja lőni arra, ami neked is jó.

[ Szerkesztve ]

(#15011) szab.tam válasza Erdei88 (#14945) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ahogy elnézem az első fejleményeket, az elméleti karaténak több értelme volt... :DDD

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15012) Erdei88 válasza szab.tam (#15011) üzenetére


Erdei88
veterán

Látom 10-en 20 féle képen futtatják, 30 konfiggal és órajellel.
Kemény menet lesz :D

(#15013) hermanyi válasza Laci2277 (#15005) üzenetére


hermanyi
őstag

Parancsoljatok :D Felbontás lebutítva Vga alapra visszavéve. Kivéve memó azt elfelejtettem
Ami érdekesség ,hogy néha a GPU csak 70-75% on ment

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#15014) apollo12


apollo12
veterán

na csináltam én is egyet gyors
proci 4.2ghz
vga alap

(#15015) H.Ezredes válasza Erdei88 (#15012) üzenetére


H.Ezredes
őstag

És én le se tudom szedni mert error van az oldalon :D adjon valaki helyes linket a
S.T.A.L.K.E.R Call of Pripyat benchmark-ra
Not Found.... :DDD

1280X1024-be kell csinálni a tesztet azt minden monitor tudja 100%-ban vagy 1600X1200 ezeket a felbontásokat 90%,hogy viszi minden monitor

(#15016) Erdei88
Köszönöm mesteren :DDD :R

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#15016) Erdei88 válasza H.Ezredes (#15015) üzenetére


Erdei88
veterán

Tádám

1280X1024 azért már lehet cpu/vga limit.

[ Szerkesztve ]

(#15017) ETOM válasza H.Ezredes (#15015) üzenetére


ETOM
addikt

(#15018) Fail3D!


Fail3D!
addikt

milenne ha mindenki csinalna alap gpu val, meg egyet tuningban amit bir 1680 felbontason, mert az nagyabol mindkinel elerheto felbontas:D a proci az nyugodtan menjen tuningba mert a lenyeg hogy lassuk melyik jateknal mennyire szamit a kulonbozo cpu

[ Szerkesztve ]

(#15019) ETOM válasza Fail3D! (#15018) üzenetére


ETOM
addikt

1440x900 a max
FAIL! :DDD

(#15020) Fail3D! válasza ETOM (#15019) üzenetére


Fail3D!
addikt

en komolyan nem ertem miert vettek itt sokan gtx 480-t:D

(#15021) ETOM válasza Fail3D! (#15020) üzenetére


ETOM
addikt

Elfogyott a pénzem akkoriba.. :D De jövöre ha jól megy lesz HD monitor.. :DDD Vagy több monitoros rendszer. :))

(#15022) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

800/1600/4000 1025 mV

MOD: Tesztre jó lesz az 1280X1024

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#15023) Fail3D! válasza H.Ezredes (#15022) üzenetére


Fail3D!
addikt

4.4 2600k val versenybe szallni nem er!:D

(#15024) Wukiwo


Wukiwo
senior tag

proci+ vga alapon

(#15025) H.Ezredes válasza Fail3D! (#15023) üzenetére


H.Ezredes
őstag

:B :B Csinálok még 1-et VGA alap órajelen is ha lesz türelmem :):D De nem fog már fölférni mivel annyi képem van van fönt.. De jó lenne ha lenne fejlesztve egy kicsit a képnek a tárhelye legalább 5-10 MB-ra :S

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#15026) Fail3D! válasza H.Ezredes (#15025) üzenetére


Fail3D!
addikt

monjuk az nagyobb felbontast is eroltethetnenk:D legabb 1680 ra!:

(#15027) H.Ezredes eddig a 480 tulajok tobb mint fele nem kepes full hd felbontasra... de mar az 1680 is nagyszo!:D

[ Szerkesztve ]

(#15027) H.Ezredes válasza Fail3D! (#15026) üzenetére


H.Ezredes
őstag

1600X1200- fölött leakad a csodálatos Samsung SnynMaster 755DF-em.. :DDD :O Monitort is kéne vennem

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#15028) H.Ezredes válasza H.Ezredes (#15022) üzenetére


H.Ezredes
őstag

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat Benchmark

VGA alap többi "szokásos"
1280X1024
Ultra

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#15029) Speedhs válasza H.Ezredes (#15028) üzenetére


Speedhs
őstag

Ez már volt 1x :U

megelőztél.. :)

[ Szerkesztve ]

(#15030) Lucifer6280 válasza H.Ezredes (#15028) üzenetére


Lucifer6280
aktív tag

Tesselation be van kapcsolva?

Az egész élet 1 kibaszott szépségverseny, Suliba járunk aztán egyetemre, aztán meló. Kapják be! Csináld amit szeretsz! A többit meg szard le..

(#15031) H.Ezredes válasza Lucifer6280 (#15030) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Az Advanced options-be nem mentem bele. Ott minden "gyári" tehát nincsen bekapcsolva

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#15032) Wukiwo válasza H.Ezredes (#15028) üzenetére


Wukiwo
senior tag

44-re tettem én is a 2500K-t mert érdekelt van egy valami eltérés azonos órajelen játék alatt a 2500 és a 2600 közt

(#15033) H.Ezredes válasza Wukiwo (#15032) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Nagy matekkal kiszámoltam,hogy jelen pillanatban ahogy a tesztek álltak itt 3-5% al jött ki jobban összességében a 2600K túl nagy előnynek nem nevezném :)

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#15034) szab.tam válasza Erdei88 (#15012) üzenetére


szab.tam
nagyúr

de még mindig jobb és szórakoztatóbb, mint amikor 3000 hsz-on keresztül a milivoltokra folyik a recska... :DDD

azt sem vágom, 1-2 embernek minek 480, olyan helyzetben tolják hozzá az alklamazásokat....

kb, mint amikor én 6400x2@3.3ghz-hez megvettem az 1. 8800gt mellé egy másikat sli-ba kötve úgy, hogy pcie 2x 16@8x módban futott csak, ráadásul v1.0-n, ahol még annak is fele volt a sávszél. (mint mos egy 2.0-n a 4x...). és mindezt 1680*-on. q* sok értelme volt. de legalább 70k-t elköltöttem kártyánként, amit később 20-ért el is tudtam adni... :DDD

egyq6***-el kihajthatatlan egy gtx480. több régi kvadot birtokoltam, még fullhd-ban is elvérzik a proci, pedig q6700, qx6850-et is próbáltam...
egy E8500@4,5 ghz előbb kihajt egy 480-at.
a q9550 görbéit nézem fullhd + fullgrafikán, és nem egyszer látom 3950-en is az egyik magot a plafon tájékán. innentől jól fognak kinézni az összehasonlító tesztek, ráadásul kisebb felbontásban.

na, már én is kezdem az előbb saját magam kritizálta "kihajcccsa" témát.... :DDD

szerk:
azon viszont jót mulatok,a mikor egyes játékforgalmazók ráírják az ajánlott (nem is a minimum) konfigra, hogy 4 mag, 2.8 ghz.
én megnéztem pár jétékot olyan órajelen, de igen érdekes jelenségeket produkált. az is igaz, hogy olyan órajeleket nem ajánlhatnak, ami hivatalosan nem is létezik gyárilag....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15035) Fail3D! válasza szab.tam (#15034) üzenetére


Fail3D!
addikt

hat latod csak van ertelme errol beszelni:D bar en azthittem azert a tobbseg full hd van rendelkezik... sot mivel sajnos en tv nyomom gondoltam en vagyok az egyik legroszabb helyzetben felbontas ugyileg... es kiderult nem:Dlehet nem a tapokrol kene beszelni hanem hogy milyen confighoz akarsz 480 venni:D

(#15036) szab.tamvicbol kerdezed vagy komolyan?:D

[ Szerkesztve ]

(#15036) szab.tam válasza Fail3D! (#15035) üzenetére


szab.tam
nagyúr

milyen tv-n? :U

rendes képcsöves batár? milyen felbontáson?
kijelzőnek mia natív felbontása? stb...

az aprón 50-55k-ért 32-es 1360*768, 65-70-ért szintén 32"-os fullhd tv-ket kapni. nekem mindkét gép rá van kötve egy ilyen tv-re a monitorok melett, játszanii is a tv-játszok, de simán böngészni, akármire is fenomenális. ha a következő 1 gpu-s nvidia generáció végre alapból támogatná esetleg az nvidia surround-ot, és szakítanak végre az 1 gpu = 2 kijelzővel, akkor a 2 db. 22"-os monitor repül, és jön helyére még 2 db. tv...
sokkal jobb egy tv monitornak, mint egy kis 22-26"-os monitor...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15037) ETOM válasza szab.tam (#15034) üzenetére


ETOM
addikt

Van aki késöbb akar fejleszteni több monitoros rendszer még1 HD monitor nem árt az a GTX 480. Nem csak jelenbe kell gondolkozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#15038) szab.tam válasza Fail3D! (#15035) üzenetére


szab.tam
nagyúr

b+....

ezt írtad:
"en vagyok az egyik legroszabb helyzetben felbontas ugyileg"

most akkor mire gondoljak? már látom a konfigleírásodból, hogy csokoltassam azt a csöves tv-det, egy LG 37LH4000ed van... :(( :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15039) Fail3D! válasza szab.tam (#15036) üzenetére


Fail3D!
addikt

ezt tamogatom, marmint a tv-s dolgot:) viszont engem mar zavarna a 2 tv kozotti kava tavolsag.. azt irtam, hogy hittem!:) de latom nem igy van:D gondotlam a 480 tuloajoknak a 1900 x 1200 felbontasos monitor van, mert a gamrek a tv-re nem eskusznek:) viszont gondoltam aki ilyen kartyat vesz az ki is hasznalja rendesen...:) de tevedtem. haverom ma meselte hogy a steam szerint az atlag gepek meg a gtx 460 se erik el.... viszont azt hogy a felbontas az erosebb gpuk eseten sem eri el sok esetben az 1680 azt ebbol mar nem szurtem volna le:)

[ Szerkesztve ]

(#15040) Erdei88 válasza szab.tam (#15038) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem értesz Te ehhez. :D

(#15041) Pala válasza szab.tam (#15036) üzenetére


Pala
veterán

"sokkal jobb egy tv monitornak, mint egy kis 22-26"-os monitor..."

Na én meg ezt pont fordítva gondolom. Kisebb felületen ugyanaz a felbontás jobb képminőséget eredményez (feltéve ha most egy fullhd TV-t fullhd monitorhoz hasonlítunk). A TV meg általában amennyivel nagyobb, annyival távolabbról is nézi az ember, szóval ez a fajta "előnye" is odaveszik.

(#15042) szab.tam válasza Fail3D! (#15039) üzenetére


szab.tam
nagyúr

több emberek van már a ph-n 3 kijelzős konfigja, és leírások is róla. egyiket sem zavarja. olyan flash éri az embert f1-ben, dirt-ben, (meg sok minden másban), hgoy elfelejted a kávát. amúgy pedig asszem ki lehet vonni a képletből. de nem érdemes. autós játékoknál fel semtűnik, hogy ott van. sok videót megnéztem a témában.

pl. Nakos konfigjai

és az oldal közepén iszonyat sok játékbemutató....

de ott van chavez is, aki szintén nem panaszkodott a kávákra...

(#15041) Pala
nagyon rosszul gondolod, tipikusan azok feltételezős véleménye, akik még nem próbálták élesben.
kb. 80-90 centire vana szemenm a 32"-os fullhd tv-tl játék közben. (fékezésnél kicist közelebb....) :DDD
és iszonyú jó, nincs semmi csirkerács még.
viszont előtt pont ekkora hd ready lg-m volt. azzal behánytam a kis felbontás miatt iylen távolságról.
nagyon komoly álmány ilyen közelről autót vezetni motorháztető nézetben. (f1-ben fülke)
mjdnem a teljes látómezőt takarja a tv. nagyon élmány, mint távolabbról ey 40-es tv. azt is néztem, de ez sokkal jobb így. nem is fgok emiatt nayobb t-vt venni, mert nekem ez az ideális játékra. ha meglesz majd a 3 tv, akkor persze kicsit távolabb megyek, ghy alátómezőbe azok is bekerüljenek.

a tv pedig hétköznapi monitorra is sokkal jobb, mint egy sima monitor....

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15043) Erdei88 válasza Pala (#15041) üzenetére


Erdei88
veterán

Nem mondanám, hogy rossz TV-m van, de valahogy a válaszideje nem az igazi. Ha jól tudom a legjobb beállítás mellett 10ms. Azzal azért elég nehéz fps-t játszani.
Szerintem a TV filmnézésre való, monitor játékra

(#15044) Fail3D! válasza Erdei88 (#15043) üzenetére


Fail3D!
addikt

az en tv m 3 ms kesletetesel megy a haverom 2...:) amugy a kavarol annyit hogy chavez aztmodnta hogy a 3d vison annyira kihozza a kepet, hogy nem latja a kavat...:) na azt a rendszert mar tenyleg nagyon irigylem:)

(#15045) Pala válasza Erdei88 (#15043) üzenetére


Pala
veterán

Én is így gondolom, bár én filmet is monitoron nézek. Számomra ugyanazt az élményt adja.

szab.tam: tévedsz, próbáltam többféle TV-t is gépre kötve (és nem húsz filléres vackokról beszélek). Mindegyiktől menekültem vissza monitorhoz. Azt mondod egy TV jobb monitornak. Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy a TV minden olyan feladatot maradéktalanul betölt és ellát, amit egy monitornak tudnia kell, sőt, mindezt magasabb szinten. Nos, próbáltál már TV-n kiadványszerkeszteni, photshopozni, ne adj isten produceri munkát végezni? Most szándékosan olyanokat írtam, amelyeket én idehaza művelek, és amiket a monitoromon kényelmesen tudok végezni. Stúdióban nemigen találsz monitor helyett TV-t. Ha nagy méret kell, nagy monitort vesznek. Vagy több monitort.

Egyszerűen mások a preferenciáink.

[ Szerkesztve ]

(#15046) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Beszállok, vagy csak 480 játszik? :D

(#15047) Erdei88 válasza Fail3D! (#15044) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem 2,6, de olvastam, hogy játék alatt ez változik, illetve ha monitorként haszálod

Pala: 42"-on 5.1-el másabb mint monitoron.

(#15048) szab.tam válasza Fail3D! (#15044) üzenetére


szab.tam
nagyúr

a lcd tv topic-ban anno szanaszét tárgyaltuk, hogy csak azok vannak negatív véleménnyel a tv-t monitornak való használatról, akik nem próbálták még.
ugyan elvétve hallani lagg problémáról, de az majdnem kivétel nélkül valami beállításra vezethető vissza. én még nem tapaszaltam ilyet...
én monitort már nem fogok venni, csak tv-t...

ráadásul 32 colban kapok egy aránylag jó panelt. pl. s-pva-t.
el lehet felejteni a jó kis tn-eket, amik a monitorokban vannak.
de nem fogok semónkit agitálni. akik meg vesznek egy tn paneles, 26"-os samsung tv + monitort 60-70k-ért, hát azok meg is érdemlik.... sosem értettem őket. hacsak nem arra van helyük...

"Én is így gondolom, bár én filmet is monitoron nézek. Számomra ugyanazt az élményt adja."
van fullhd lcd tv-d, amin kipróbáltad és összehasonlítottad? (mert ugye csak akkor lehet kijelenteni az általad említettet...) - nem kötekedni akarok, hanem de. :K

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#15049) Fail3D! válasza Erdei88 (#15047) üzenetére


Fail3D!
addikt

jogos es biztos, hogy monitoron jobban kijon a kesleletetes, de en a 2ms monitor utan is alig ereztem kulonbseget es szinten ugyerzem, hogy nem allnek mar vissza... modnjuk en kb masfel meterrol nyomom...:) de igy mar jol is erezheto a merete...:)

(#15050) Pala válasza szab.tam (#15048) üzenetére


Pala
veterán

#15045-ben leírtam a lényeget.

Recon666: Hogy a bánatba kaptál ilyen jó eredményt alapórajeles VGA-val? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.